Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Případ Borealis/Stargate Pegasus : Anomalies

SG: Případ Borealis/Stargate Pegasus : Anomalies


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:)
v hlavě vyřešeno a nedojde, vlastně ani nedošlo k velkému přepisování toho co jsem již měl :) a když k tomu dodám to co mám ještě v hlavě, tak se máte opravdu na co těšit. :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no jestli dodáš to co máš v hlavě tak to dá na povídku minimálně o velikosti Bible, možná i větší :rflmao:

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:rflmao: :rflmao:
neboj nedám všechno ale jen velmi malý útržek ostatní mám do sedmi stran a do dalších zatím nesepsaných X povídek :rflmao:
jinak moje mysl je jeden velký chaos dnes v busu cestou do školy jsem přemýšlel nad jednou látkou a během okamžiku mi tam skočily povídky :rflmao:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
takovou mám taky...dneska třeba jsem o češtině byl schopen udržet pozornost ze 45 minut maximálně 15...zbytek jsem promýšlel :-D Pardon - trochu OT, v každém případě jsem tím chtěl vyjádřit, že víc, co myslíš tím skákáním :-D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:D
rád slyším, tedy čtu :lol: že nejsem jedinej :D

ale to není důvod proč sem píšu :(, mám tu smutnou povinnost oznámit vám že nevím jestli další díl stihnu v čas, mám z něj odhadem 90% očekávaného děje, ale znatelně míň propracovanosti. Snad nikdy u této povídky a možná ani u žádné jiné jsem neměl tolik označeného textu na přepsání :(, takže že se předem omlouvám :oops: :(
Ale naděje umírá poslední ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
omlouvám se za dva příspěvky pod sebou, ale toto je příspěvek, který si určitě lidi, kteří četly ten výše rádi přečtou ;)

stalo se něco co se již dlouho nestalo :D vlastně zatím nikdy :rflmao: a pro vás to znamená že zítra tu další díl BUDE ;)
jen si to ještě aspoň párkrát po sobě přečtu vychytám poslední nedostatky a zkusím si opravit zbylé chyby co tam mám :) (ano toto se v tomto měřítku zatím nestalo :D a děje se to jen z toho důvodu že to do finále dotáhnu asi až pozdě večer a na korekci není čas :()

můžou mě zastavit jen nepředvídatelné situace, nebo technické problémy ;) (možná se ještě něco najde, ale jmenovat vše nebudu ;))

btw:
doufám že až zítra budu dávat povídku, tak to nebude třetí příspěvek pod sebou ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: tak předchozí uprav a nový hoď jako editaci :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:rflmao: jinak sem zvědav na ty nepředvídatelné situace o kterých nám zítra touhle dobou budeš vykládat, že ti znemožnily uveřejnění dalšího dílu :D

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
jakop: tak to je věc, kterou dělám strašně nerad :D
Ice: neboj nebudu :D
All:

Tak tady je ten slibovaný díl ode mě :), sice původní plány...tedy předpoklady byly dát to sem mnohem později, ale včera večer chvíli po poslední úpravě na ICQ sestoupil Dark Angel a provedl za cca (necelou) jednu hodinu, alespoň nějakou korekci, což se rovná tisícinásobku opravených chyb než bych nalezl a správně opravil já :), takže tímto mě zachránil a já mu velmi děkuji za jeho obětavost a snahu mi pomoci, za což mu patří mé vřelé díky :)
(pokud naleznete nějakou chybu není to vina Korektora, ale moje...psal jsem to na poslední chvíli a včera jsem ještě něco přepisoval, takže na korekci zbylo minimum času)
no nebudu zdržovat....tady máte ten očekávaný díl ;)
Případ Borealis : 14 - Bez času

Do Velké síně Rady vtrhla dvacítka elitních Alterianských vojáků, tito vojáci byli nejlepší z nejlepších a to ve všech ohledech. Jako takoví měli i přednost ve výběru nejlepších zbrojí, které dokázali oproti jiným vojákům díky svým zkušenostem a schopnostem maximálně využít.
Když jednotky vtrhly do místnosti, tak se nikdo neodvážil pohnout, dokonce i sám Nius, který seděl stále na svém místě s hlavou v dlaních, při jejich příchodu zpozorněl.

Vojáci se rozestavili přede dveřmi do jakéhosi zátarasu. Vojáci byli oděni v něčem co velmi připomínalo kovového brnění z velmi odolné slitiny. Jen na hrudi měli zvláštní velký rudý krystal, který nahrazoval klasické osobní štíty a na zádech měli upevněné své zbraně vlastního výběru. Většinou se jednalo o jednohlavňové pušky.

Po chvíli ticha se ve Velké síni objevil hologram admirála Pighta.
„Vše začalo myšlenkou jednoho z vás. Tato myšlenka nakazila ostatní a vyústila v sabotáž, zradu a vraždu! A mějte na paměti, že to myšlenka ukončí.“ Po těchto slovech se Pight otočil na stále přítomného Vanase.
„Kapitáne, jménem naší civilizace vám děkuji. Nyní vás bude zapotřebí u výslechů.“ Poté hologram nadobro zmizel.
Nikdo v Radě si nebyl jist, co se bude dít a dokonce se i obávali věcí budoucích.
Nius pomalu vstal, na což bleskově reagovali vojáci velmi rychlým pohybem, kterým se chopili vlastních zbraní.
Nius si je chvíli prohlížel a přikývl, poté nakázal ostatním, aby se usadili a vyčkali, sám přitom šel příkladem.
Vanas mezitím odešel.


U trhliny se náhle objevila vlajková loď s velkoadmirálem na palubě.
V krátké konverzaci s kapitány lodí oznámil aktuální situaci na Alterianské půdě a poté i s Antickou lodí a s Antikem na své palubě skočil do Superpohonu.
Ayana si s velkým úžasem prohlížela velkolepou loď, ale když narazila na obrazovku, na které byl pohled ven, nemohla uvěřit vlastním očím.
Alteriané zprovoznili to, co oni sami zkoumali a označili jako neuskutečnitelné. Cestování napříč vesmírem ve velmi krátkém okamžiku na nesmírné vzdálenosti. To, co by jejich lodím trvalo mnoho dní, tato loď dokázal uletět za několik málo minut.

Lodě Strážní flotily se mezitím rozestavěly opět do útočných pozic. Jejich nové rozkazy totiž obsahovaly zničit vše, co se v trhlině objeví, i kdyby se to identifikovalo jako Antická výsostná flotila.
Nikdo už nesměl projít

Opravdu netrvalo dlouho a vlajková loď byla opět na orbitě hlavní planety a s ní i Antická loď Tria.
Ayana si prohlížela s úžasem jejich přítomnou flotilu a doufala, že by mohla každým okamžikem jít do akce v její realitě.

Admirál se i s Ayanou nechal přenést do temné místnosti na planetě. V místnosti se nacházel už i Vanas a byl připraven na vše.
Chvíli po jeho příchodu se místnost rozjasnila a naprosto se změnila. V celé místnosti se objevil jeden velký hologram jiné místnosti.
Zároveň s tím do velké síně rady vtrhla padesátka dalších elitních vojáků a pětice Alterianských důstojníků s hodností T-mok, řadovými vojáky označovaní za čtenáře myšlenek.
Nius věděl moc dobře, co se bude dít a rozhodl se jít jako první, proto tedy vstal a šel jim vstříc. Jeden z důstojníků přikývl a pětice důstojníků a již jen dvacítka elitních vojáků ho odvedla do temné místnosti, kde setrvali.
Jejich příchod se projevil na hologramu oné místnosti. Jednalo se o výslechovou místnost a „posluchárnu“.

Nius se usadil za stůl a až po něm pětice důstojníků. Dvacítka vojáků kolem nich utvořila jakýsi kruh a sklopila hlavy. Dokonce i Ayana v „posluchárně“ přes hologram vycítila jejich strašlivou sílu, kterou byli odhodláni jakkoliv použít.
„Ukáži vám, proč vám nemůžeme pomoci, poté budete moci kdykoliv před obnovením Enetosu odejít zpět do vašeho vesmíru.“ Vysvětlil Pight směrem k Ayaně, která se zatvářila zklamaně a svěsila hlavu, ale po chvíli se opět plně soustředila.
Důstojníci začali s nekompromisním výslechem, a zatímco se ptali, tak vojáci kontrolovali pravdomluvnost a případné útočné úmysly. Vždy, když vyslýchaný byť nevědomky zalhal, tak na to vojáci odpověděli a důstojníci si poté ve spolupráci s vojáky doslova přečetli jeho myšlenky.



Na orbitě hlavní planety se objevila další loď s jasnými rozkazy, pod kterými byl podepsán sám velkoadmirál Pight.
„Tady velitel lodě Milékonium, Pilius Maximus, žádáme o povolení pro naší akci.“
Pilius očekával v tak vážné situaci váhání a snad i odpověď od samotného velkoadmirála, ale víc se už mýlit nemohl. Odpovědi se mu dostalo okamžitě a to od kapitána jiné lodi, než očekával.
„Jsem kapitán Jiun z velitelské lodi Noxim. Tímto vám dávám rozkaz provést nálet na určené cíle.“ Hned poté se konverzace ukončila.
Pilius se podíval na můstku doprava, kde byl jeho bratr.
Chvíli si koukali do očí a poté Papelus pronesl.
„Neboj, nejsou tak střelení, aby to nevyklidili“ A poté aktivoval své křeslo a začal se mohutně soustředit.
Z trupu jejich lodě se odpoutala dvacítka předmětů, která si to okamžitě zamířila k planetě. Ještě za letu, než začaly vstupovat do atmosféry, tak se přetransformovaly a z neforemných tvarů na sebe převzaly rysy Alterianských bezpilotních stíhačů. Stíhače měly velkou výzbroj s masivním generátorem štítů.
Stíhače si to zamířily k povrchu planety a začaly určené. Jednalo se o pět míst, míst, odkud mohla i zdevastovaná vláda vládnout za podpory obyvatel.
Netrvalo dlouho a všech pět míst lehlo popelem.
Ale stalo se něco, co neočekával nikdo, tedy nikdo, kdo nebyl zasvěcený do temného plánu.

Na povrchu planety poblíž bombardovaných míst propukl chaos, místa totiž vůbec nebyla evakuovaná. Z povrchu planety se okamžitě ozvala zpočátku automatická a prudká střelba planetární obrany a spolu s tím se na planetě ozval poplach, který upozorňoval veškeré obyvatelstvo na probíhající nepřátelský útok.
Planetární obrana si to prvořadě namířila na bezpilotní letouny, ale již pod manuálním ovládáním se rychle stočila na lodě, které se nacházely na orbitě. Po zničení letounů palba ale značně prořídla. Jednotky, které obsadily tyto stanoviště, byly jen z části loajální Alteriané.
Palba z povrchu planety si na orbitě vyžádala daň v podobě kolísání štítů. Kapitáni jednotlivých lodí se připravili na odvetný úder, ale žádný kapitán nechtěl bombardovat vlastní planetu, ne bez rozkazu.
„Vojáci, Pight nás zradil, poslal naše stíhače s úkolem zničit pětimístní rady a teď nás jeho jednotky bombardují. Tímto se já, Jiun, právem nejvyšším jmenuji velkoadmirálem a dočasným vůdcem naší říše….Zničte místa odporu.! To je rozkaz!.“
Po tomto rozkazu nového velkoadmirála se kapitáni, kteří neměli mnoho informací, okamžitě pustili do plnění nových rozkazů.
Během okamžiku bylo po aktivní planetární obraně, ale na orbitě planety již byly trosky ze tří lodí Alterianské flotily.
Samojmenovaný velkoadmirál Jiun okamžitě vydal rozkazy k plnému obsazení planety.

Ve výslechové místnosti byl tou dobou stále vyslýchán Nius, když se do jejich místnosti přenesla desítka vojáků, důstojníci byli nanejvýš zmatení a očekávali ochranu od svých jednotek, ale ty jen pozvedly zbraně proti svým velitelům.
„To je vzpoura!“ zařval Pight v „posluchárně“ a chystal se k nouzovému přesunu na svou loď, ale veškeré systémy byly odpojené a dveřmi se začaly dobývat neznámé jednotky.


Ve Velké síni
Několik jednotek též obrátilo své zbraně proti svým kolegům ve zbrani, ale ti se nehodlali vzdát a bez váhání šli do boje.
Loajální vojáci pohotově pozvedli své zbraně a zahájili palbu, ale štíty obou stran palbu neškodně pohlcovaly či dokonce pod jistým úhlem dopadu i odrážely.
Celou síní začaly létat smrtící výstřely, spolu s těly Alteriánů, které kdosi odhodil. Loajálních jednotek bylo o mnoho méně, navíc praví zrádci měli podporu militaristických radních, kteří se spolu s ostatními schovávali kde mohli, ale i přesto pomáhali po mentální stránce a svými schopnostmi.
Po několika dlouhých okamžicích střelba ustlala, bylo to těsné vítězství, ale přeci jen zrádci vyhráli.


Před dveřmi do posluchárny, kde se nacházel pravý velkoadmirál, Pight, a další osazenstvo v podobě kapitána Vanase a Antičky Ayany, se ozvala prudká a nečekaná palba. Skrze dveře pronikaly tlumené zvuky, ale i velmi hustá atmosféra, plná strachu a krve.
U dveří zaznělo několik úderů padajících těl na zem. Po chvíli klidu a hrobového ticha se opět neznámí vojáci začali dobývat do „posluchárny“

Po chvíli se tyto dveře otevřely a skrze ně do místnosti vtrhla dvacítka vojáků. Vojáci se okamžitě rozmístili do obranných pozic a zavřeli za sebou dveře.
„Tady jsme v bezpečí, pane.“ To si nahlas ulevil jeden z vojáků směrem k Pightovi.
„Co se to u všech Noků děje?!“ zeptal se velmi nahlas a naštvaně Pight.
Jeden z vojáků, zřejmě jejich velitel, k němu přistoupil a stoupnul si do jakéhosi pozoru.
„Pane, kapitán Jiun z lodě Noxim vás prohlásil za zrádce a převzal podle práva velení a následně rozkázal hromadný útok.“
Vanas se na vojáka zaraženě podíval, ale to nebylo nic proti tomu, jak reagoval Pight.
„Vojáku, okamžitě mi dejte vaší zbraň a následujte mě!“ zaburácel naštvaně svůj rozkaz.
Voják neměl jinou možnost než mu dát zbraň a s jeho jednotkou ho následovat.

V ulicích celé planety již pochodovali vojáci, kteří měli pouze velmi omezený přehled nad situací a znali jen jednu pravdu, pravdu, kterou jim řekl velkoadmirál Jiun. Pravdu, podle které všichni byli zrádci, a zrada se trestá jedině smrtí.
Tito vojáci neváhali s použitím hrubé síly. Civilisté byli silou donuceni zůstávat doma.

Pight se svou družinou vrazil do síně Rady, ale scéna, která se mu naskytla, mu vyrazila dech.
Všude byla krev a většina radních byla spoutána u zdi. Na druhé straně síně byla hromada mrtvých Alterianů a jejich kousků.
Bezmála třetina Rady ale v klidu seděla na svých místech a radila se, co a jak dál.
Když vojáci spatřili Pighta, tak na něj okamžitě namířili zbraně, ale nikdo nevystřelil.
Všichni měli stále pochyby. Nikdo si netroufl vystřelit na největšího vojevůdce a myslitele, jakého kdy Alterianské dějiny poznaly. Za jeho zády stál Vanas, veliký hrdina Pegaských válek a po jeho boku jakási žena. Žena, která se tvářila velmi vážně a zaskočeně. A co víc, měla na sobě Antickou uniformu.
Vojáci, kteří přišli s Pightem, kolem něj okamžitě utvořili kruh a byli připraveni padnout za svého velitele.
Byla to patová situace.


Na orbitě planety mezi všemi válečnými loděmi panovala rušná konverzace. Nikdo nedokázal odhadnout, jak to všechno skončí.


Do velké síně vtrhli další vojáci a spolu s nimi se v síni objevil hologram.
„Opravdu bych od vás nikdy nečekal nic tak hloupého a pošetilého jako útok na Velkou síň s hrstkou vystrašených vojáků.“ Pronesl hologram. Pight prošel mezi vojáky, kteří ho doposud chránili a plivl hologramu k nohám.
„A já bych od tebe nikdy nečekal zradu, Jiune, synu Dekoltovů.“ Poté se Pight ujal své zbraně a začal střílet do radních, kteří volně seděli na svých místech. Jeho věrní vojáci se ujali jeho příkladu a připojili se s palbou k němu. Nikdo z těchto radních neměl šanci na přežití a to ani s vojáky, které tu měli na svou ochranu. Nikdo totiž takovýto čin neočekával.
Když bylo vykonáno, tak Pight odhodil svou zbraň na zem a gestem poručil ostatním totéž a poté se vzdal. Rebelští vojáci byli tímto činem natolik šokovaní, že ani nepozvedli své zbraně, ale i přesto Pighta a ostatní zajali a připravili na transport na vlajkovou loď Noxim.

Když byli Pight, Vanas a Ayana transportováni na vlajkovou loď, tak je okamžitě uzavřeli do cely, kde se již nacházel Nius, který byl v bezvědomí.


Díky izolaci planety nikdo mimo dění nevěděl, co právě probíhá. Všechny Alteriany ovládané světy byly ze všech nejinformovanější, ale i přesto věděli jen, že jejich vláda padla, ale neznali aktuální průběh, minulost a už vůbec neznali budoucnost.


Ale i přes veškerou snahu militaristů a zrádců vlastní rasy se několik zpráv z planety dostalo, ale bohužel ne dál než na orbitu. Zprávy byly velmi zmatečné a plné strachu a zuřivosti, plné touhy po pomstě. A hlavně byly naprosto protichůdné s oficiálními zprávami.
Ve flotile rostlo napětí. Napětí, které by se dalo přirovnat k sudu střelného prachu, už schází jen nepatrná jiskřička, která rozpoutá totální zkázu.

částečnou a rychlou korekci provedl Dark Angel, za což mu děkuji :)

tak doufám že se vám tento díl líbil :) a já jako vždy budu očekávat vaše reakce :)

EDIT:
díly až po tento naleznete v souboru PDF zde
http://uloz.to/1515956/stargate-borealis-part-14-.pdf
Naposledy upravil Dragon dne 24.3.2009 21:29:41, celkově upraveno 1
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak díl byl opět skvělý a název vystihoval jak díl, tak i mou situaci včera :rflmao: . V každém případě tam snad moc chyb nebude...doufám
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak díl opravdu výbornej jako vždy a chyb sem moc nenašel, ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to trošku chaotické a docela často sem nevěděl kde zrovna se nacházím ( jaká planeta? místo? město?) :sorry: Možná že to je jen můj dojem a možná že to vyplynulo z autorovy časové tísně :scratchanym:

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Dark Angel:
tak já ti děkuji ještě i za příspěvek a komentář :)
ten název fakt sedí :D jek na tebe včera u korekce, tak i na mě při psaní :D

jen co říkáš na ten díl po obsahové stránce děje? :)


Ice:
i tobě děkuji za příspěvek a komentář :D
jestli to bylo zmatečný, tak věřte že to nebylo úmyslné i když jedno procento možná ano, ale ne abys e v tom čtenář stratil :(
děj se odehrával jen na Hlavní planetě, orbitě, hlavní planety, a u trhliny (snad jsem na nic nezapomněl)
takže se za zmatečnost omlouvám :oops:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dobrej díl.....akorát jsem teda z toho takovej zmatenej a přišlo mi to trošilinku nepřehledný...ale jinak příběh parádní věc :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak jsem dočetl poslední díl a ta vzpoura je teda nečekána. Ze začátku jsem byl trochu zmaten, ale po druhém přečtení povídky, se mi to urovnalo. :D

Už se nemohu dočkat pokračování.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
jsem rád že se to líbilo i vám a téže vám děkuji za přípěvek :)


Earman:
jak koukám tak nejsi jedinej a to mě docela dost mrzý...no příště zkusím být lepší :)

jakop:
stejně jako u Ermana :)

jinak nečakanost a překvapení byly moje mota :)...původně jsem se chtěl přiblížit k BSG, ale pak jsem si řekl že na to nemám a napsa jsem to jinak :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: no v BSG taky byla vzpoura na Galactice, ale byla potlačena :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
jakop:
z BSG jsem taky tahal inspiraci :D, a dokponce jsem to chtěl napsat velmi podobně, al na to opravdu nemám :D
a co se týče toho jak ta vzpora dopadne
Toto je spoiler!!!:
nic neprozradím, ale asi už víte :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stargate Pegasus : Anomalies - 15 - Vnucená pravda

Hudba pro díl : http://www.youtube.com/watch?v=djL17Pqc65E


Největší a nejsilnější. Dvě slova, vyobrazující scenérii u anomálie. Ha'taky rozdělené po padesáti v osmi flotilách, každá s velící lodí Nemis. A dalece nad nimi, silou i velikostí, ční znak Nové goa'uldské dynastie, palácová loď Amona'ra, jejíž jméno patří goa'uldské královně, která dala život nadějným pokračovatelům odkazu starých panovníků, zavražděných těmi, co si otrávili mysl údajnou a vysněnou nesmrtelností.
Leagnar, ostatně i jako Egeria a jiní rozumní jedinci chápali, že nejde žít donekonečna, a prodloužený život rozhodně neprospívá pro zušlechťování duše, zvláště, když tam brzy převáží negativní vjemy, co potlačí všechno ostatní.

Zotročovali, ničili a dobývali, a sami Vládcové se rychle stali otroky svých tužeb, až nevěděli, z jakého důvodu. Bezhlavě hromadili bohatství, nerozvíjeli své panství, nestarali se patřičně o své poddané, aby byli spokojenější, čímž by byli užitečnější.
Loajalita vynucována strachem, nejednotnost a prohlubující se destrukce všech hodnot, kdysi velmi ceněných.
Jednota. Rovnost. Čest.
Před lety by se tomu obyvatelé vypálených kontinentů kdekoli jen hořce smáli, je to totiž velmi dávno, kdy se Goa'uldi drželi nepsaných kodexů a nezpůsobovali zbytečné ničení. Doby, kdy všichni do jednoho bojovali za stejnou věc, pokud byli napadeni. Doby, kdy každý goa'uld, i ten nejbezvýznámnější mohl vyzvat vládce na souboj, pokud ten v něčem selhal.
Tehdy se ani nenazývali Goa'uldy, žádnými bohy nebyli, ale vším podobným opovrhovali. Věřili jen v sebe a svůj úsudek.

Obroda rasy, zapříčiněná Leagnarem, není stále jistá, a existuje riziko. Takové, jaké vládce Nové dynastie zažil před týdnem. Naneštěstí nešlo o Goa'ulda, nýbrž o Aschena, o jehož loajalitě nepochyboval.
Metoda tvrzení slitin zesílila pevnost lodí dvojnásobně. Zradil svůj svět, a mohl
Co ho mohlo vést k takovému činu? Zrádců tu bude víc.
Bude si muset dávat větší pozor. Stejný, jako za dob minulých, kdy si hrál na Apophisova lokaje, a zjistit, jak mohla ta rebelská hrstka přesvědčit spokojeného a loajálního člověka bez použití manipulace mysli. Něco takového je v jeho blízkosti neproveditelné. Na senzorech odhalující tisíce odchylek strojních i organických věcí si dal za ty roky až moc záležet.

Doktor Jackson si zachovává už jen jednu iluzi - že dokáže zvrátit i nemožné o 360 stupňů.
„Tak moment, vy Goa'uldi nemáte stupně, ale fa'rry, a je jich tisíc.“
„Co kdybys to nechal být? Sám používáš můj slovník, tak nekibicuj! Potřebuju přemýšlet o samotě.“
„Aby jsi z toho zase nezblbnul. Chvíli tě nechávám s naším tělem o samotě, a už tě musím tahat z pokusu o vraždu.“ rýpnul si Maybourne před tím, než zmizel.

Snaží se nemyslet na to, co mu právě jeho hostitel podal jako oprávněnou výtku, a zkusil úvažovat o taktických možnostech. Zkontroloval konzoli a ověřil si svou teorii.
Skutečně. Anomálie je vytvořená uměle. Pak by jí mělo jít uzavřít správně nasměrovanou formu energie.
Před dvěma dny obdržené návrhy od inženýra Gonishe, na jednoduchou úpravu primární obeliskové zbraně, se zdají přijatelné.
Líbí se mu, jak jsou tvůrčí jeho, v podstatě děti.
Hathor ani jiná původní královna by se nesnížila k tomu, aby se obětovala k vyplození nové, se získanými vědomostmi od obyčejného potomka, nemajícího ani právo předat své DNK potomkům.
Žádná královna, opilá mocí, by to neudělala.
Ta v tom prvním jezeře na domovském světě, nezkažená sarkofágem a tisícemi let událostí, to udělala. Chápala touhu potomků dostat se do velkého světa nad hladinou, chápala i cenu, za jakou tuto svobodu získají.
Unasy, ty hloupé tvory s velkou silou nenáviděli.
Mohli kdykoli odejít, ale neznali ani svůj potenciál. Oni museli své životy trávit ve tmě, bez kontaktů s živými bytosmi, vyjma těch, ze kterých potřebovali nutné živiny.

Chtěli jen poznávat. Vidět víc, než jen svá jezera. Jít do neznáma, snad do jisté smrti, neznalí ničeho, co je čeká. Královna v jezeře byla šťastná, že se mnozí dokázali vydat do vesmíru. Dál, než dokáží snít pod vodou.
Potěšilo jí, že se najde mnoho hostitelů, ochotných žít v symbióze, čímž získají obě bytosti.
Když získala povědomí o tom, co se s těmi, co odešli, stalo, nedokázala se přinutit k ničemu jinému. Musela pomoci Leagnarovi. Jedinému, kdo se k nim vrátil.
Rozuměla tomu, že její rasa dosáhla velikosti, ale nemohla, stejně jako Egeria, pochopit, co se to z nich stalo.
Z objevitelů, toužících po vědění, přes válečníky, kterými se stali kvůli nesnášenlivosti a xenofobii, se staly trosky, závislé na sarkofágu, nešťastně vytvořený podle čehosi antického, se zjevnými mouchami.

Leagnar na ní musí stále vzpomínat. Dokázal, co mohl, ale bez ní by to nedokázal. Nehodlal zlikvidovat svou rasu, a Tok'rové dávno ztratili ambice k vytvoření silného demokratického státu. I oni zdegenerovali.
Pomalu, a také spíše myslí, než tělem.
Je škoda, ze Egerie zemřela. Velmi si jí vážil. Jistě by navýšila počty Tok'rů o tisíce a připomněla jim, že vláda nad galaxií nám náleží.
Sen o galaktickém státě, kde se Goa'uldska rasa zbaví svého prokletí, a stanou se dobrými a spravedlivými vladaři nad lidmi i ostatními, se rozplynul i s ní.

Udělám cokoli, aby nezemřela zbytečně.

Napíše dvacetimístný kód a potvrdí ještě tři úrovně zabezpečení. Tohle není Ha'tak, kde si může strčit ruku cokoli, co má aspoň jednu, a vesele si s tím letět.
Téměř inteligentní operační systém ověřuje zabezpečení.

Amona'ra se po celé své délce i šířce připravuje k palbě. Překrývající se paluby, mnohde jen pouhé zdi, se tvarují do obelisku, až vznikne čtyřicetikilometrový tlustý obelisk, na motorové části tvarované do špičky o šestnácti hranách, na špici se čtyřmi stěnami, z každé se vysouvají polozapuštěné menší obelisky.
Tenkými paprsky červenožluté energie se propojují samy na sebe, i se špicí hlavního obelisku.
Můstek se nachází uprostřed spodní konstrukce. Je stavěný tak, že pokud její jediná posádka – Legnar – zemře, povolí uchycení vnitřního trupu, a celá loď se rozpadne.
Ještě předtím, než by se tak stalo, to vyšle naprosto nadřazený signál, aby se kriticky přetížilo všech osm antických zásobníků energie.

„Naprogramování potvrzeno. Kondenzátory se nabijí za 3…2…1…“ píše se v hieroglyfech panelu před vládcem
Bočními obelisky projde fialový výboj, zároveň s tím jiný mohutný výboj projde celou lodí od samého konce motorové části, až ke špici, a všechny se spojí.
Celá Amona'ra je velký kondenzátor obelisku.
Nahromaděná energie ve fialovočerném skupenství, kolísající ze strany na stranu, po celé délce zaútočí na nebezpečnou časoprostorovou trhlinu.
Není nic známého, co by dokázalo vytvořit tak silný proud temné energie. Čistá, subprostorová, z antických zásobníků.
Začíná se uzavírat.
Zazáří jako supernova, a rozšíří se o jednu menší.

Hodnou dobu se neděje nic. Vládce přemýšlí, zda-li má připravit Amona'ru k novému zásahu. Zásah temného paprsku na plný výkon anomálii jen pocuchal a nakonec jí akorát nakrmil, aby vydala další.
Teď se děje hodně.
Ha'tak i Nemisy, věrné rozkazům napadly první objekt, co se dostal z pulsující kosmické jizvy. Naštěstí z té menší. Její obyvatelé na duhé straně jsou buď zbrklí, nebo se to otevřelo v blízkosti strategického místa.
Skenery z něj opravdu hlásí planetu s množstvím staveb hluboko pod zemí.

Otevřelo to okno do úplně jiného vesmíru!

Biolodě bizarních tmavých tvarů napadnou Ha'taky, pálící po nich světle fialovými homogenními pulsy, silně průraznými, a manévrují efektivněji, než co kdy viděl.
Útok je během vteřin zastaven, a sto lodí bez přestání střílí do vzniklého okna do alternativního kosmu, aby se nic za žádnou cenu už nedostalo do toho jejich.

Leagnar se nenechá ovládnout panikou. Zkoumat je nechce, chce to jen napravit. Znovu vystřelí. Je to menší, takže je tu nepoměrně vyšší šance na zacelení. Možná.
Jako zázrakem se příval nepřátel zastavil, a nová mokvající rána se zatavila do prázdna.
Flotila na druhé straně původní anomálie nejeví známky znepokojení. Nejspíše to jejich realitu nezasáhlo.

Musí být jiný způsob.
Vždy je možno s něčím dělat.
Nebo ne?

Jestli ti na druhé straně mají jasné úmysly, snad si je rozmysleli dobře. Můžou je i mínit dobře.
Dobré mínění měla i Amona'ra. Všem svým dětem vštípila stejnou snahu o dosáhnutí hvězd. Její potomci byli Ra – poutník.
Jen jeden Ra přežil. A zklamal ji.
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 25.4.2009 15:46:40, celkově upraveno 2

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:bravo: tak tentokrát vážně krásný díl :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Vlad Dracul: proč se to najednou jmenuje Stargate Pegasus : Anomalies a ne Případ Borealis, jako dřív :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dragon píše:
Lidi zdravím :D
dnes mám pro vás novinku, vlastně už od včerejška, ale dnes jsem se jí rozhodl sem napsat, protože pak by jste asi jen marně hledaly :lol: (Vlade promiň, ale vědět to musí ;))
jde o to že povídka bude mít dvojí název, tedy když bude díl ode mě, tak bude mít název "X" a když od Vlada Dracula tak "Y"
u mě to bude relativně stejný a myslím že jednou nebo dvakrát jsem ho sem i nevědomky napsal, protože to před uveřejněním měl být oficiální název, tak to jistě poznáte :)
a u Vlada to budete mít sice toriišku to poznávání komplikovanější, ale věřím že si to najdete :)

ještě se akorád musím s Vladem dohodnout od kdy ta změna příjde, jestli už dneska či v okolních dnech, nebo až s dalším dílem ode mě ;)

///editováno

Tohle už je snad jasné, ne? :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dark Angel: už je mi to jasné

Vlad: tak jsem to teď dočetl a dost dobrý, už se nemohu dočkat na další, snad už tam budou nějaké boje :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Příště se dozvíme něco o
Toto je spoiler!!!:
Danielu Jacksonovi, létajícím městě Midgardu, kde žije pospolu několik porobených civilizací a nový plán jím vedené Aliance k rozvratu Leagnarovy říše.
:write:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky