Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Případ Borealis/Stargate Pegasus : Anomalies

SG: Případ Borealis/Stargate Pegasus : Anomalies


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
- Na povídce spolupracuji s Vlad Draculem

- Děj se odehrává po povídkách

Pomsta (ale nejedná se o přímé pokračováni)
viewtopic.php?f=27&t=4803&start=0&st=0&sk=t&sd=a

a

Stargate Pegasus : Divitae
viewtopic.php?f=27&t=5364&st=0&sk=t&sd=a

Odkazy na jednotlivé díly:

(Zelené jsem napsal já (Dragon) a červené Vlad Dracul ;))

01 - Případ Borealis : 01 - Záblesk úsvitu I.
02 - Případ Borealis : 02 - Záblesk úsvitu II.
03 - Stargate Pegasus : Anomalies : 03 - Rozpad
04 - Stargate Pegasus : Anomalies : 04 - Světonázor
05 - Případ Borealis : 05 - Druhá strana
06 - Případ Borealis : 06 – Nutnost
07 - Stargate Pegasus : Anomalies : 07 - Povinnost na obtíž
08 - Stargate Pegasus : Anomalies : 08 - Zapomenutí
09 - Případ Borealis : 09 - Dílo mocných
10 - Případ Borealis : 10 - Co vlastníš svou myslí
11 - Stargate Pegasus : Anomalies : 11 - Bez návratu
12 - Stargate Pegasus : Anomalies : 12 - Den zbytečnosti
13 - Případ Borealis : 13 – Selhání
14 - Případ Borealis : 14 - Bez času
15 - Stargate Pegasus : Anomalies - 15 - Vnucená pravda
16 - Stargate Pegasus : Anomalies - 16 - Osvícení
17 - Případ Borealis : 17 - Za všechno se platí
18 - Případ Borealis : 18 - Nulová prázdnota
19 - Stargate Pegasus : Anomalies - 19 - Buď ti stejně svatý
20 - Stargate Pegasus : Anomalies - 20 - Precedens

zde najdete soubor PDF ke stažení
http://uloz.to/2124472/stargate-borealis-part-20-complet..pdf

Soubor PDF zhotovil jakop....děkuji
Úvod

STARGATE BOREALIS

Alteriané vs. Goa’uldi

Odlišné rasy, odlišné reality.
Zrady, jednání a "boje".
Takový bude Borealis.

A jak to začne?

Vše se stane kvůli technické závadě, nebo v tom je víc?
Vše se dozvíte v následujících dílech
první díl očekávejte do týdne odteď. :)
Naposledy upravil Dragon dne 28.11.2009 20:25:40, celkově upraveno 61
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 21.9.2008 21:40:54
Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak už se těším..i když ty termíny..... :D
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Příspěvek 22.9.2008 16:13:44
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
taky se na to strašně těším....asi budu konečně muset dočíst Vladovu povídku - alespon budu mít pohon :D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 23.9.2008 16:57:58
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
no na rychlost vydávání bych si moc neztěžoval, Původně jsem měl v plánu si stoupnout na hlavu a překecat Vlada aby jsme to sem hodily až v Listopadu a ne v Říjnu jak navrh on, ale i to se nakonec změnilo a budete to mít už za pár dní :D

A Vladovu povídku bys měl opravdu dočíst, zvlášť když jí chce do října (myslím že do konce) dokončit :D , a Vlad nepíše zrovna krátký texty :lol:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 23.9.2008 17:41:40
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já vim, Vlad má takový zvláštní styl....Dlouhé texty a také trochu složité - prostě se to nedá číst bez toho, aby u toho člověk myslel :D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 23.9.2008 20:45:09
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavní rozdíl oproti jiným povídkám bude mimo jiné, že se tady budeme s Dragonem maximálně snažit být s vydáním přesní jako hodinky.

Už teď je sepsaná první čtveřice dílů, a dalších deset je rozpracovaných. 8)

Každých 12-14 dní nový díl. :)

Příspěvek 26.9.2008 16:46:21
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Lidičky, já na vás málem zapomněl :lol: :oops:

Stargate Borealis : 01 - Záblesk úsvitu I.

Alterianská transportní loď Borealis třídy T3 se vracela z Pegasu do domovské galaxie.
Na palubě vše probíhalo v normálu.
Loď se vynořila z hyperprostoru u jedné z černých děr v Pegasu a započala přípravy pro superpohon.
„Vše připraveno, aktivace SP na váš rozkaz, pane.“, informoval první důstojník na můstku kapitána.
Kapitán kývnul hlavou na znamení povolení pro aktivaci SP na prvního důstojníka.

Borealis se plnou rychlostí rozletěla k černé díře. Při přiblížení posádka aktivovala SP a loď tak bezpečně vletěla do černé díry.
Vše se zdálo v pořádku, a tak chtěl kapitán jít do své kajuty, ale sotva se zvedl, tak se celá loď otřásla a na můstku se rozsvítilo několik varovných světelných signálů
Loď se v SP začala otřásat a přetáčet s takovou intenzitou, že ani jejich inerciální tlumiče zdaleka nestačily.
Nepředvídatelné problémy kapitána překvapily natolik, že ve chvíli, kdy se zvedal, ztratil rovnováhu a musel se přidržet křesla, aby nespadl úplně.
Počítač, který měl loď v tuto chvíli řídit, neodpovídal, a tak měl pilot co dělat, aby loď udržel ve stanoveném kurzu.
Kapitán se posadil opět na své křeslo, ale než stačil jakkoliv zareagovat, tak sebou trup lodi cukl s takovou silou, že se všichni svezli ze svých křesel na podlahu, nebo se zastavili obličejem o panely, které měli před sebou.
Loď se i přes veškeré snažení pilota v SP stočila o stoosmdesát stupňů. Loď tedy letěla nazpátek, ale po chvíli z SP vypadla u jiné černé díry, na okraji Pegasuské galaxie.
Po celé délce lodi zněly varovné alarmy, kapitán se s potížemi vyškrábal do svého křesla a začal se rozhlížet po ne právě netknutém můstku.
Pilot byl v bezvědomí a první důstojník, který v době stočení lodě stál, měl zlomenou nohu a na hlavě tržnou ránu. Kapitán tedy ihned stiskl tlačítko na opěrce a tím aktivoval lodní interkom.
„Léčitelé ihned na můstek!“ nařídil a pustil tlačítko.

Léčitelé pohotově přiběhli, ale i na nich byly vidět stopy pohmožděnin a vícečetné oděrky.
Jeden z léčitelů přiběhl k prvnímu důstojníkovi a začal ho prohlížet. Po chvíli mu přitiskl své ruce na zlomenou nohu a ta se mu začala v omažení hojit.
Dvojice jiných lečitelů se skláněla nad pilotem, který byl stále v bez vědomí. Jeden z nich nahlas, hodně vztekle, zařičel.
„Potřebujeme tu nadnášeč!“
Čtvrtý a poslední léčitel na můstku, který prohlížel ostatní, se hned otočil zády k navigátorovi, který měl menší tržnou ránu na ruce a několik pohmožděnin. Léčitel bez meškání přiběhl k malé žlutočervené krabici, kterou si přinesli sebou a vytáhl z ní dvě kratší tyče.
Léčitel je přinesl k pilotovi a jednu podal druhému léčiteli. Ten jí uchopil a mezi oběma tyčemi vytvořili oba mezeru necelých dvou metrů a aktivovali je.
Tyče se okamžitě rozsvítily světle modrou barvou a mezi sebou vytvořily jakési silové pole.
Léčitélé přidrželi obě tyče jen pár centimetrů od země a následně je pustili, ale tyče se nehnutě vznášely v poloze, v jaké je léčitelé nechali.
Zatímco se nadnášeč nechybně vznášel, tak trojice léčitelů opatrně uchopila pilota a přenesla na nadnášeče. Jeden z nich se dotkl rukou jedné z tyčí a celý mechanismus se zvedl do výšky, pohodlný pro “tlačení“, alterianské nosítka totiž reagovaly na sebemenší dotyk, a dle nich řídily směr.
Léčitel se i pilotem vydal na ošetřovnu, ale na můstku nadále zůstávali ostatní tři.
První důstojník byl při vědomí a již i ve stavu, kdy s pomocí ostatních mohl dojít na ošetřovnu, a tak ho dva členové posádky opatrně odvedli. Dva z léčitelů již odešli do jiných částí lodi, a poslední z nich zůstal a dál pomáhal při menších úrazech, které sám zvládal.

Kapitán se pomalu postavil a usedl na vedlejší křeslo, odkud mohl zapnout nouzový vysílač.
Ale jen chvíli potom, co ho aktivoval, uviděl místo černé díry, šedočerný oblak. Vypadal jako mlhovina, ale oblak rostl a zároveň se proměňoval v duhové barvy. Kapitán ho zkoumavě prohlížel, ale ze zamyšlení jej vytrhl další, tentokrát krátký alarm.
Kapitán vyčetl z konzole před sebou zprávu, která se objevila.
Zpráva byla zcela nesrozumitelná a tak jí kapitán vypnul a začal se prohrabovat v záznamech, od vynoření z HP až po přítomnost.
Ale text z údajů, kde byl vypsán začátek všech problémů, byl též nesrozumitelný a poškozený, a tak kapitán přepnul na hlasový záznam.
Po můstku se rozlehl elektronický hlas:
„…počítač špatně propočítal údaje nutné pro vstup do superpohonu. Vstup do SP s chybnými údaji měl za následek přetížení sekundárních a části primárních systémů , které přepětím…“ jak počítač předčítal, tak se onen oblak stále zvětšoval, ale už hrál nejen různými barvami, ale i částicemi, které ho tvořily, a které se se začaly hýbat na takové úrovni, že celý oblak byl v neustálém pohybu na jednom místě.
„…pojistný kondenzátor exotické hmoty, B38HJ. Loď…“ pokračoval lodní hlas, ale už nedokončil. Kapitán totiž právě vypnul hlasové záznamy, věděl to, co potřeboval a nahlas si povzdechl :
„Jen ne B38HJ, jen tu ne.“ jeho hlas byl zlomený a vyčerpaný, ale v jeho hlase byl znát i strach.
Noční můra z technických předmětů Akademie se stala skutečností.
Další dvě vteřiny se díval na oblak, který se konečně přestal zvětšovat a nabral svojí konečnou podobu.
“Oblak“ se nyní skládal snad ze všech barev ohně a měl tvar podobný kuželu.
Barvy v něm byly složené nepravidelně, ale v jeho středu byla oranžová až červená barva, a na okrajích stále prosvítaly okolní hvězdy, ale hlouběji, kromě umělého světla mezi dimenzionálními okny, nebylo již co vidět, chvílemi objekt připomínal dokonce i polární záři.
Po těchto dvou vteřinách, co se kapitán díval na okno, vypnul nouzové vysílaní.
Navigátor, který zůstal na můstku, se ho opatrně zeptal :
„Co je to to ta pojistka B38HJ a proč jste vypnul to nouzové volání.“ kapitán se na něj ztrápeně zadíval. Ještě než otevřel pusu, tak si vzpomněl, že navigátor je na jeho lodi nováček a tohle měl být jeho druhý let SP. Chvíli na něj koukal a dal se do vysvětlovaní. Studium mechaniky SP je koneckonců nepovinné, vyjma pro lodní inženýry.
„Pojistka B38HJ zabezpečuje používaní SP, bez této součástky by bylo bezpečné cestování SP téměř nemožné.“
„Ale proč?“ zeptal se ho navigátor, dříve než si uvědomil, že ho přerušuje. Kapitán to ale přešel bez poznámky, a pokračoval ve vysvětlování.
„Ta pojistka brání průletu mezi realitami.“ kapitán se podíval na oblak, který už nápadně připomínal záři, která se vyskytovala na mnoha planetách, konkrétně na jejich pólech. A pokračoval
„Když bylo naposledy vytvořeno okno mezi realitami, bylo obousměrné a trvalo nám několik let, než jsme přišli na to, jak ho uzavřít.“ navigátor se podíval na obrazovku, na které bylo zobrazeno ono okno, tedy okno ze kterého právě se vší pravděpodobností vyletěli.
Na můstku se opět rozezněl alarm.
„Hyperprostorem se k nám blíží dvě neznámé lodě!“ oznámil s patřičným důrazem navigátor a dal se do určování jejich polohy. Kapitán usedl na křeslo vedle kapitánského, a začal zjišťovat škody a zároveň je bez příkras oznamovat.
„Jsme bez štítů, a pravděpodobně i bez hypermotorů a zbraní. Podpora života zatím drží ve všech sekcích.“
Kapitán se rozhlédl po můstku a spatřil posledního z léčitelů s úmyslem jej také zapracovat. Základním lodním výcvikem musel projít i on.
„Sedni si na moje místo a všechno mi oznamuj.“ nato si kapitán sednul na místo pilota a léčitel si sednul místo kapitána.
Dvojice lodí ale nestřílela, ani nenabíjela zbraně. Jen otevřeli s Borealis komunikační kanál.
„Tady kapitán Mikel Elerkon z lodi Trato, zachytili jsme vaše volání o pomoc. Kdo jste a co se vám stalo?“
Kapitán už chtěl léčiteli říci jak má komunikační kanál potvrdit, ale ten naštěstí věděl co dělat a komunikační kanál otevřel i z jejich strany.

Kapitán se tedy hned ujal slova.
„Kapitán Ronep lodě Borealis, děkujeme za nabídku pomoci, ale věříme, že si poradíme.“ kapitán někde ve skrytu sama sebe doufal že se lodě otočí a zmizí, ale opak byl pravdou.
Každá loď měla záznam o všech existujících jazycích a způsobů komunikace. Ani teď systém nezklamal.
„Podle našich skenů je vaše loď velmi vyspělá, ale máte vážná poškození se kterými vám jistě budeme moci pomoct. Nemusíte se obávat…“ kapitán jedné z neznámých lodí se odmlčel, ale po chvíli ještě dodal „….nejsme Goa'uldi.“
Kapitán samozřejmě o Goa'uldech v této realitě moc nevěděl, ale rozum mu říkal, že nebude nejlepší na ně narazit, ne v jejich stavu. Pokud byli schopní dostat se do Pegasu…
„Děkujeme vám za varování.“ řekl kapitán a přitom se pokusil z pozice pilota nahodit hypermotory, ale ty nereagovaly, a tak dodal. „…vaši pomoc rádi přivítáme.“
„Hned k vám někoho pošleme. Vyčkejte.“ oznámil kapitán neznámé lodě a vzápětí přerušil spojení.
Na obrazovce, která nahrazovala okno na můstku, byly nyní zobrazeni obě neznámé lodě.
Navigátor se na ně pozorně podíval.
„Jsou mi povědomé.“
Kapitán se strnule díval na obrazovku a zároveň odpověděl.
„To by měly…“ kapitán se nadechl „…jsou to lodě Cestovatelů. Nebo také Kočovníků. Jiné jejich jméno není.“
Léčitel, který dosud seděl na křesle prvního důstojníka, se nečekaně zvedl z místa a otočil se ke kapitánovi.
„Žádám o uvolnění z můstku. Pane.“
Kapitán přikývl a léčitel odešel.
Z jedné z lodí Cestovatelů vyletěla menší loď, směrem k nim. Kapitán se na ní díval a chvíli váhal, jestli vůbec má svolit s otevřením hangáru. Nakonec se ale rozhodl je otevřít. I kdyby, něco málo by svedli i tak.
Loď bezpečně vletěla do hangáru a za ní se zvednul ochranný štít.
Kapitán se mezitím rozhodl zkontrolovat rozsah škod a vyrazil z můstku, přimo do strojovny.

Tak jménem Vlada Dracula a mým jménem doufám že se vám část líbila

btw: komentáře potěší :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Velice pěkný úvod. Líbí se mi zakomponování Goauldů do Pegasu a také zakomponování cestovatelských lodí :thumleft: Uvidíme jak to všechno dopadne :)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moc hezký, ti lěčitelé se mi líbili... :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 28.9.2008 16:40:03
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A mimochodem, vždycky dva díly napíše Dragon a dva díly já. :)

Z každého vesmíru na střídačku :smile:

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zatím nemám co vytknout, je to výborný :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Jsem rád že se vám to líbí a jsem zvědav co budete říkat na další díly :D
a další sem hodím 9.10. (čtvrtek) tedy jestli jsem to dobře spočítal a taky za předpokladu že mě Vlad nepřesvědčí abych to posunul :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 29.9.2008 18:58:18
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nedělej si naděje, žádný posun. :)

Něco jsem tady slíbili ohledně toho vydávání, tak to dodržíme 8)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
to je, ale já jsem dal myslím za třináct dní a rozsah vydání je 12 -14 dní a to jsem myslel tím posunem o jeden den :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

bananman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 193
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
podla mna je to na výbornú super uvod a tsim sa na vasu spolupracu len tak dalej
Online stargate hra:
Kliknite sem a zaregistrujte sa

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tak jsem tu a se mnou i info o dalším díle :)
díl 02 - Záblesk úsvitu II. bude vydán tento čtvrtek (tj. 9.10.2008)
po tomto díle po dalších 12-14 dnech vydá svoje dvě části Vlad Dracul
a jak již Vlad Dracul napsal, tak jeho části se budou odehrávat v jeho vesmíru (z dílů 01 a 02)
:wink:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak a je to tady :D
Stargate Borealis : 02 - Záblesk úsvitu II.

Loď Cestovatelů nějakou dobu levitovala nad podlahou hangáru, jako by si rozmýšleli jestli vůbec přistát, ale
nakonec přece přistála.
V hangáru již na ně čekal první důstojník, který se již vrátil z péče léčitelů a byl seznámen s jejich situací.
V lodi byla tma a šli, ze začátku byli tedy schopni rozeznat jen siluety postav. První důstojník se postavil zpříma, a před otevřené dveře.
Z lodi vystoupila jedna ženská postava. Žena šla přímo k důstojníkovi.
„Mé jméno je Larrin.“ Představila se ona postava. Důstojníkovi to jméno bylo zvláštně povědomé, ale nikdy se s Larrin nesetkal.
Na diplomatická setkání a projednávání spolupráce s jinými rasami byli vhodnější Alteriané s vyššími hodnostmi a diplomatickou kvalifikací.
„Těší mě, mé jméno je Polok a jsem prvním důstojníkem na této lodi.“ jakmile se i první důstojník představil, tak si Larrin začala s velkým zájmem prohlížet prostory hangáru.
V hangáru bylo několik strojů, ale všechno v něm bylo různě převrženo a rozházeno.
Larrin neskrývala svůj zájem o to, co se stalo a přimo se tedy zeptala.
„S kým jste bojovali, že vám takhle dali zabrat?“ Ještě uprostřed věty se odtrhla od prvního důstojníka a šla si prohlédnout jeden ze strojů. Důstojník šel za pohotově za ní, a neodpověděl jí.
Larrin se zastavila u stíhačky, která byla rozměry dokonale přizpůsobena pro lety hvězdnou bránou. Stíhačka byla už na první pohled značně poničená, ale zároveň působila na Larrin zvláštním pocitem. Její povrchové úpravy a vůbec vzhled onoho stroje jí byl povědomý.
„Jak tomu říkáte?“ zeptala opatrně důstojníka, když si všimla, že má jen jedno místo a přitom neviděla žádné zbraně.
První důstojník váhal jestli jí má vůbec odpovídat, a tak se rozhodl jí provést po lodi a pro změnu získat nějaké informace od ní.
Natáhl k ní tedy ruku a vybídl jí k pohybu.
Když Larrin celá zmatená a plná otázek odcházela od onoho stroje, tak jí důstojník krátce odpověděl.
„Je to rychlík…posel.“ Larrin se na něj podívala a Polok na ní okamžitě vypozoroval, že chce klást další otázky, a tak se rozhodl jednat.
„Jak jste nás vůbec našli?“ zeptal se dřív než ona.
Larrin se zastavila v chůzi a zatvářila se ještě zmateněji.
„Vždyť jste vyslali nouzový signál, nebo ne?“ odpověděla mu nejistě Larrin.
První důstojník, který celou situaci strávil v bezvědomí, nebo na ošetřovně, na to úplně zapomněl.
Snažil se tedy pokusil celou situaci zachránit, přestože mu nešlo na mysl, jak mohli snadno poznat, oč jde za signál. Znají snad Antiky? Jejich způsob kódování byl tomu našemu podobný.
„Pravda, ten jsme vyslali,…ale po chvíli jsme jej pro větší bezpečnost deaktivovali.“
Dvojice nyní šla dlouhou a prostornou hlavní chodbou.
Na chodbě místy blikalo porouchané světlo, nebo dokonce vůbec nesvítilo a z některých panelů dokonce vypadaly i Alterianské krystalové vodiče.
Po celé chodbě byla rozeseta dvacítka Alterianů snažících se zprovoznit co nejvíce primárních systémů, kterými tudy vedly energetické uzly.
Larrin si to vše prohlížela s naprostým údivem a pokračovala v rozhovoru.
„Měli jsme tudy cestu...“
Kolem Larrin proběhl jiný člen posádky směřující k hangáru a neomaleně do ní vrazil.
„Omlouvám se, ale to byl jeden z našich léčitelů.“ omlouval se Polok za něj

Kapitán ve strojovně zpovídal veškeré techniky a zadával jim priority oprav, ale technici ho nikterak nepotěšili.
„Je mi líto, ale bez řádné opravy, na kterou nemáme prostředky, to zkrátka a jednoduše nejde.“ vysvětloval znovu jeden z důstojníků, který měl na starosti právě strojovnu.
„Takže jsme bez HP, SP a štítů….jsme tedy snadný a navíc velký terč pro případný útok!“ kapitán měl jen krůček k neartikulovanému řevu, ale prozatím se spokojil s důrazným tónem.
„Možná se nám podaří obnovit štíty, ale bude to tak maximálně patnáct procent.“ snažil se ho uklidnit inženýr.
Ke kapitánovi přiběhl jiný lodník s označením technologa strojovny.
„Vyskytl se problém, obvody jsou poškozeny na více místech než jsme předpokládali a nemáme dostatek náhradních, takže i inerciální tlumiče…“
To bylo moc i na kapitána a začal řvát.
„Klidně je vyrvěte odjinud, ale ty motory musíte zprovoznit za každou cenu!“ rozhlédl se po celé strojovně a pokračoval. „Jinak tady ztvrdneme hodně dlouho!“ pak se kapitán otočil a doslova vyrazil pryč. Když se za ním zavřely dveře, tak si pro sebe ještě řekl.
„Mortis ins lucis.“

Kapitánovo řvaní rozkazů ale bylo slyšet i na chodbě vedoucí ke strojovně, na které se nacházela nedaleko strojovny i Larrin s Polokem..
Larrin sice tak docela nerozuměla jejich jazyku, ale už si začala spojovat jednotlivé střípky podezření.
A co víc, jaktože oni rozumí jí a naopak? Snad překládače, telepati nebo obojím disponují?
Chvíli potom, co kapitán vyšel ze strojovny, narazil právě na ně. Polok se dal ihned do představovaní.
„Pane, toto je Larrin. Zástupce jejich lodí. Madam, toto je náš kapitán…“ kapitán ho přerušil a sám se ujal slova.
„Jmenuji se Ronep“ představil se kapitán a přitom se uklonil hlavou.
Kapitán s prvním důstojníkem jí odvedli na téměř zdemolovaný můstek, na kterém probíhaly četné opravy, , víc se snad pracovalo už jen na motorech.
Larrin i přes rosáhlá poškození obdivovala jejich technologii.
„Jak vidíte, vaší pomoc nutně nepotřebujem.“ začal kapitán, když si Larrin prohlížela můstek.
„Ale my vaši možná ano.“ odpověděla Larrin „Klidně nás můžete zničit, jistě na to s takovou lodí máte dostačující prostředky…“
Kapitánovi zkameněl obličej a s plnou vážností se zeptal.
„A proč bychom něco takového měli dělat??“
Larrin se na něj ani nepodívala a zatím co si prohlížela můstek mu odpovídal.
„Neznáme vás. Můžete být Antikové, ale protože o nich něco víme, neděláme si velké iluze. Můžete být klidně i spojenci Goa'uldů a tohle celé je past.“ Larrin se podívala na obrazovku, na které byly dvě jejich lodě. „Víte tohle jsou naše poslední lodě, takže by se nám pomoc hodila.“ Larrin tedy nikterak neskrývala svůj zájem o jejich technologii a už vůbec ne potřebu pomoci. Jednala s kapitánem na rovinu, i když se mu nedívala do očí.
„Je nám líto, ale…“ začal se omlouvat kapitán, ale Larrin ho přerušila.
„A kdo vůbec jste, vaše technologie a design lodi jsou mi nějak zvláštně povědomé.“
Kapitán se podíval na svého prvního důstojníka a telepaticky se s ním spojil.
„Mě se to nezdá!“ řekl kapitán
„Ale v naší realitě jsou to dobří spojenci lidí ze Země a nebýt jejich přístupu, tak i našimi!“ bránil je první důstojník
„No právě ten jejich přístup.“ ohradil se kapitán
„Ale když jsme se potkali tak byla jiná doba, byla válka. Já tam byl a ani my jsme dobrým vztahům zrovna dvakrát nepomohli!“ pokračoval dál první důstojník.
„Asi máš pravdu“ přiznal kapitán, ale ještě dodal „Ale žádné zbytečné detaily!“

Kapitán se zkoumavě podíval na Larrin.
„My jsme Alteriané, přišli jsme sem z jiné reality.“ oznámil krátce a výstižně Larrin, ale ta si pomyslela :
Taková zoufalost, proč rovnou neřeknou že nás chytili do pasti, nebo že nám nepomůžou, což by řekl s hlubokou lítostí… ale co když je to pravda?“ Larrin sama nevěděla co si má myslet, a tak byla zticha.
Kapitán očekával nějakou reakci, ale Larrin si dál raději prohlížela můstek.
„A znáte lidi ze Země? Jste s nimi v kontaktu?“
Nato Larrin měla jasno. Okamžitě vytáhla svojí zbraň, která byla identická se zbraní, kterou požíval v jejich realitě jistý Sateďánský voják, který si jí velmi oblíbil.
Prachsprostí žoldáci! To sotva! Jestli je tedy znají…
Larrin svou zbraň zprvu namířila na prvního důstojníka, ale ihned se opravila a namířila jí na kapitána.
„Já věděla že to bude past! Ale vy nás nedostanete. Nepovedlo se vám to předtím a nepovede se vám to ani teď!“ Larrin byla jak smyslu zbavená.
Kapitánovy se vývoj situace vůbec nelíbil a tak se jí pokoušel s prvním důstojníkem přesvětšit.
„Buďte rozumná, madam.“ přesvědčoval jí kapitán, ale první důstojník zašel ještě dál.
Zbraň, kterou držela v ruce, se přepla na omráčení a vyletěla jí z ruky přímo k důstojníkovi.
Larrin jen něvěřícně koukala co se to děje. Slýchávala že Antikové měli díky technologiím nepředstavitelnou moc, ale tohle nečekala. Jenže Antiků nebylo mnoho.
Kapitán se k ní otočil zády a promluvil.
„Počítači pusť záznamy PT85; TP85; XPT 95 a TXP95!“ , nato kapitán znovu usedl do pilotního křesla, ale první důstojník nepřestával pistolí mířit na Larrin.

Na obrazovce se objevila loď obřích rozměrů, jak nalétává mezi dvě nepřátelské lodě a zahajuje na ně palbu, celá ukázka trvala jednu minutu, potom obraz blikl a objevil se záznam pořízený lidskou lodí. Byla na něm početná flotila různých typů, byly tam i Ha'taky. Všechny lodě stály před obřím kruhem připomínající hvězdnou bránu. Když se brána aktivovala tak z ní vyletělo několik lodí Ori, přičemž všechny lodě spolupracovaly proti společnému nepříteli.
Pak obraz znovu blikl na záznam, tentokrát byla z jedna z oněch lodí. Byl to Deadalus, nebo aspoň tak vypadal, ale Larrin loď pochopitelně neznala. Loď spolupracovala s jinými při bitvě proti Wraithům.
Na dalším a zároveň na posledním byl zaznamenán ústup Wraithské flotily. A navíc mezi bojujícími byly i jejich vlastní lodě, které Larrin moc dobře zná.
„Kdo ksakru jste?“ zeptala se Larrin, když poslední záznam skončil.
Na to jí kapitán odpověděl :
„Jak jsem řekl, jsme z jiné reality. Tam u nás byli Goa'uldi a Wraithové poraženi.“
Na opěrce ruky u kapitánského křesla zablikalo jakási kontrolka. Kapitán se na ní podíval a cosi zmáčkl, okamžitě se mu objevila deska, na které byla správa ze strojovny.
„Podsvětelné motory by měly fungovat. Maximální zatížení jen patnáct procent.“
Na to se kapitán usmál a v duchu děkoval.
Ale radosti si dlouho neužil, bez jakéhokoliv alarmu se na dohled objevilo dvanáct Alkeshů a pětice Ha'taků. Lodě okamžitě začaly s palbou na lodě Cestovatelů, které nemělé proti takové přesile vůbec žádnou šanci.
Borealias zažehnul motory.

doufám že jste si díl patřičně užily :)
další díl tu bude do 14 dní a uveřejní ho Vlad Dracul :wink:
btw: příspěvky potěší
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Larrin, zajímavé... :wink: Zdá se že lidi ze Země nejsou v týhle realitě moc oblíbený. Budu se těšit na další díl... :lol:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Úžasné ( proč já se pořád jen opakuji? :D ) a velmi se těším na pokračování.
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, určitě se těším na další díl.. :D
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
je to furt dokola....
výborný, jen tak dál :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak já další kladné ohlasy psát nebudu ( nejsou třeba :wink: ), ještě byste byli namyšlení. Takže se už těším na další pokračování.

Příspěvek 10.10.2008 21:59:17
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To nemůže být nikdo z vás trochu rýpavější a hledat chyby? :) :D

bananman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 193
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
je to super len sa mi to nekedy zda trochu neprehladne tak ne vzdy som vedel co si mysli a kedy to aj hovori ale inak super

dufam ze tu coskoro bude dalsi diel
Online stargate hra:
Kliknite sem a zaregistrujte sa

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron