Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky BSG: Battlestar Charybdis – People Of The Fleets (BONUS) - KONEC

BSG: Battlestar Charybdis – People Of The Fleets (BONUS) - KONEC


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bonus + nová povídka..Ty s tim nikdy nezkončíš že ne :)
(Jen pokračuj, tvoje povidky sou jedny z nej.) :)
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak na tu novou povídku se už těším :yahoo: . Nastínil jsi velmi zajímavé téma, které má určitě velké možnosti. A na bonus jsem taky zvědav. Moc si nedokážu představit o čem to bude :scratchanym:

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přeci o nekonečném kruhu
"The Cylons were created by man."

Znovuvytvoření prvního cylona...

(jenom nápad) :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Skvělá práce, musím hodnotit, až teď, sice normálně tady povídky moc nečtu, nebo jenom rychle přeletím, ale tohle jsem si užíval, bohužel to má trochu míně části, než aby to vydrželo na celou pauzu mez díly BSG, těším se na "bonus" díl, doufám, že brzy výjde. (akorát sem nepochopil, proč teda měl jít zabít Mandelu a jestli ten pašerák z cca 2. dílu co šel na sněm velitelů, místo velitele byl cylon)
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Možná se to dozvíme v bonusu....

btw: Kdy teda vyjde bonus :?:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Van Tom : Mandalu chtěl zabít, protože k němu choval osobní antipatie, a rozhodně nechtěl umřít dřív než on. 8) :) Jen takový závěrečný rozmar pro potěšení. :wink:

Adama je takový ten pravověrný a svým podřízeným věrný velitel, Cainová se zase nechávala strhávat pomstychtivostí, a Darn je prostě a jednoduše psychopat, co to bere jako hru mezi sebou a Cylony. :)

Pozn.: Dost jsem ani u "Razoru" nechápal, proč Cainová tam ty lidi nechala. Dobře, tak součástky. Ale lidské rezervy na doplnění stavů a ozbrojené lodě pro přímou podporu nebo jako volavky, to bylo v té situaci až moc cenné na plýtvání :roll:

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pozn.: TENHLE DÍL MÁ OPROTI OSTATNÍM DVOJNÁSOBNOU DÉLKU


Obrázek

People Of The Fleets


Hudba: http://www.youtube.com/watch?v=AAk0hEVGgMY


Studená a sotva obyvatelná planeta, pojmenovaná svými novými obyvateli jako Nová Caprica, nepůsobila ani dnes přívětivě. Sluneční svit na planetě jako obvykle matně prosvětloval sotva příjemné dny kolonistů. Zejména samotná tragická existence a ještě tragičtější vláda Gaiuse Baltara působila ještě víc proti veřejné morálce.
Zhýralý hovado s velkou palicí, mumlal si doktor Cottle, když si u odchodu z Colonial One zapaloval ani ne první, a ani poslední dnešní cigaretku.
Čtvrthodinový záchvat prezidentovy hypochondrie ho zmohl víc, než ta střevní chřipka mezi lidma z Gideonu minulý měsíc, a to mu ty dny bylo z odéru, linoucím se ze zamořených stanů tak špatně, že v sobě neudržel nic kromě cigarety. Tehdy zvýšil svoji spotřebu kuřiva tak, že to bylo moc i na něj.
Kretén, debil idiot…mumlal si pro sebe dál cestou k raketoplánu směřující na orbitu. Pegasus i Galactica měla sice jen základní kádrový stav posádek, ale i ty potřebovaly pravidelné lékařské prohlídky.
Na battlestarech nebylo tou dobou žádné nadšení, co teprve většího vzruchu.
Poručík Hoshi dospěl ve své letargii až tak, že si ze zubů kovovým páratkem dloubal zbytky z oběda. Zatímco si u této důležité činnosti slastně představoval velký šťavnatý kus masa na pánvi, na panenském oleji z místních sladkých dřevin, to, co se mu objevilo na DRADISu, by za předválečných okolností bylo u obývané planety normální.
Samý koloniální transpondér, kam se podíváš.
Je to pro něj takový šok, že trhnutím sebou málem praští na podlahu.
Nevěří tomu, co vidí.
Vyšle ověřovací kódy. Znovu ho přemůže stejný myšlenkový úlek, který poprvé zažil, když admirálce Cainové potvrzoval přijatou identifikaci Galacticy.
„Pane, přijímáme signály několika koloniálních transpondérů.“ řekne neobvykle tiše komandéru Lee Adamovi
admirálův synátor, jak mu ještě dost lidí z posádky Pegasu říká, se chvatně otočí k DRADIS obrazovce. Dosud vestoje řešil nejasnosti v papírování, a chystal se k odchodu do své kajuty, aby to v klidu vyřešil.
Několika?!
Popadne sluchátko, a nařídí Hoshimu, aby ho spojil s Galacticou, a udělal rychlou diagnostiku systému, a samozřejmě nejdříve ze všeho vyslat pohotovostní vipery pod Narchovým velením. Ten bude rád, že si nakonec přehodil službu.
„Komandér Adama. Pegasus volá Galacticu, slyšíte mě Galactico? Máme tu…“
„Tady Galactica, komandére. Potvrzujeme. Čtyři lodě s identifikací jako battlestar - Charybdis, Perseus, Ganymedes, Atlantia a sedm menších, rovněž koloniálních.“
Podívá se na obrazovku. Jedenáct stěží uvěřitelných zelených symbolů se mu vysmívá do obličeje.
I jeho otci, admirálovi.
Vipery se blíží k návštěvníkům. Proti nim letí vipery od nich.
„Galactico, tady Hotdog. Jsou to určitě naši. Tři battlestary. Počkat. Je s nimi jedna basestar,
„Okamžitě s nimi flotilou navažte spojení. Prioritní linka. “
Pocity deja vu se nevystavily – tohle bylo mnohem, mnohem větší. Kde se tu vzali? A jak...to je teď jedno.
„Battlestar Galactica volá vlajkovou loď neznámého uskupení koloniální flotily! Odpovězte!“
Hodnou chvilku se nic neděje. Pak se interkomem v CIC ozve znovu Hotdog.
„Galactico, Hotdog! Prolétáváme je křížem krážem, a ozývají se nám jejich posádky! Tři battlestary třídy Mercury, Perseus, Ganymedes a Charybdis je potvrzena. Basestar je zjevně pod kontrolou, a jsou na ní patrné dodatečné úpravy. Seshora má například přiděláno „BATTLESTAR ATLANTIA“, a na dolní části dokuje těžební loď standardního koloniálního typu.“
Jedna z tisíci právě přibyvších záhad rozřešena.
„Kontraadmirál Darn, velící battlestaru Charybda a této bojové skupiny. Máme co do činění s lidmi, doufám? Na Cylony narážíme téměř každý den, ale že na vás, tomu se nám nechce věřit.“ do CIC Pegasu i Galacticy houfně běží i to minimum posádky, ale není to třeba, veškerá komunikace už hodnou dobu letí éterem Nové Capricy.

Oprýskaný viper s dvojitým modrým pruhem v přední části, označující příslušnost k jednotce zvláštního určení přistál na Adamově lodi. Přiletěl bez ohlášení.
Cainová přiletěla na v těch mírně šťastnějších časech na Galacticu v raptoru. Darn udělal více populistické gesto, když svižně vyskočil z osamoceného viperu, bez slavnostní uniformy, s ledabylou elegancí, kterou projevoval nadměrnou veselost, v protiváze k jeho obvyklé snaze o vnější dokonalost.
Zdraví zmatenou posádku a srdečně jim všem podává ruce.
Více z nich si všímá onoho viperu, co s ním přiletěl, není totiž obyčejný. Jak jim vysvětluje, že jej našli na palubě zajaté basestar, a od té doby je používán jako putovní pohár – má jej battlestar s nejlepšími bojovými výsledky. Zlikvidované basestars jsou pomalovány po obou křídlech, a u obrázku raidera pod kabinou se to jen hemží čárkami potvrzených sestřelů.
Zadýchaný plukovník Tigh rozrazí dav pilotů a techniků, srazí paty a předpisově zasalutuje jak se patří. Kontraadmirál se mu chvilkově vpije do očí, a Tigh by přisáhal, že mu na ten okamžik ztvrdnul obličej.
„Pohov, XO. Mám příliš velkou radost z našeho shledání, než abych vás nutil salutovat kvůli pecek na uniformě. Hej, přineste někdo něco, z čeho se dá napít! Je to rozkaz !“ řekne, a vyndá z viperu láhev dvoustříbrné, nejlepšího scorpionského likéru z dužniny mladých obřích ořechů ynta.
Zatímco nalévá, admirálovo „Pozor“ všechny zarazí, kromě něj.
„Vedu to tu poněkud neformálně, komandére, ale to není přeci na škodu.“ a sám mu nabídne cigaretu z pouzdra
Usmívá se, ale cigaretu s díky odmítne. I on nemá srdce, aby teď někoho káral.
„Zažili jste toho dost, podle toho co chytáme v rádiu. To byl váš nápad, Darne, vysílat do flotily stručné zprávy, co se všechno stalo za naší nepřítomnosti?“
„Jen, ať jsou vaši lidé v obraze
„Jsem admirál, kontraadmirále.“
„Skutečně? Nevěděl jsem, že prezident Adar je naživu.“
„Bohužel není.“
„Dobrá. V tom případě bychom se měli odebrat do více soukromých místností. Do patnácti minut se vaší lodi ohlásí raptor, bude požadovat vaše kompletní záznamy. Jsem tu na osobní prohlídku vaší lodi, aa bych s vámi na moment promluvil, až pak se vydám na povrch. A jen dvě naše lodě zvládnou přistání natvrdo.“
Adamův úsměv zamrzne, když se k němu Darn obrátí zády, mířící ven z hangáru.
„Máme to tu zase, Bille.“ sykne k němu Tigh
Prozatím nechce dělat závěry, ale jeho XO se obvykle nemýlí. Jen s tím říkáním věcí nahlas by mohl ubrat.

Brandon „Hotdog“ Constanza sedí na barové lavičce, a spolu s pěti piloty Galacticy pozorně poslouchá výklad poručíka Erno Lethuse. Zajmutí basestar je něco těžko představitelného. Zvláště část o raiderech a centurionech.
Podle jeho stavu by kdokoli soudil, že u baru sedí už dva dny.
A ony to byly jen tři hodiny ve spárech místních pilotů, co už rok neviděli akci.
„…škoda, že vy ani já jsme nemohli vidět ksichty těch zmetků, když jim vlastní začali cupovat lodě znovuzrození! Bohové, to musela být podívaná!“ zakončí, a mocně si lokne místní kvalitní samohonky ze soukromé produkce šéfa Tyrola.
„Jak jste mohli toastery přesvědčit, aby táhli s námi?“ ptá se nedůvěřivě Racetrack
„Tak nějak…kurva…jsou postavený v nenávisti k ostatním Cylonům. Žádné složité technický blbosti, jen upload jiný výchovy. Takový naše poslušný děcka, co viděly dlouhou chvíli ve videu, jak hoří skutečná lidská děcka.“
zablábolil už skoro nesrozumitelně.
Přijde mezi prvníma, a už se k němu chovají jako k zatracenýmu hrdinovi, ten mu dá panáčka, ten taky, a už to jede. Že on pitomec na tohle naletěl.
V mátohách začíná litovat, že se uvolil k „jednomu“ drinku, zvlášť, když mi bylo docela jasné, že to budou samý otázky. Sice se toho dozvěděl sám dost, aby se s nima rychle sčuchnul, ale takhle bude muset s ranním bolehlavem potichu zmizet k prvnímu raptoru.
O deset minut později dospěla Starbuck k názoru, že by ho měli někam odnést, ať se vyspí, přestože sami toho měli dost, a rozhodně naskončí.
Kapitán Cenewith s druhou skupinkou pilotů, tentokrát více s posádkou Pegasu rovněž vede podobnou řeč.
„Bez legrace, to do vás bušili tolik?“
„Ano, u Ragnaru to bylo nejtěžší. Takových chvil jsme zažili několik za sebou, než jsme zjistili, že tam dávno nejsme. Ale rozumím, že komandér Adama nemohl déle čekat. Sám kontraadmirál vypadal, že odvolá akci, protože to smrdělo cylonskou léčkou.“
„Po čem jste šli? Cosi jsem už zaslechl. Takže velká protipirátská akce okořeněná slíbenými metály?“
Kapitán odmítavě mávne rukou.
„Měli jsme běžný úkol, jakých jsme měli do roka několik. Bývali bychom jej zvládli sami, ale prezident Adar trval na spoluúčasti Persea a Ganymeda, přestože by se spíše hodily menší podpůrné lodě. Je to sice pořád přísně tajné, ale myslím, že vojenským soudcům na Piconu a Caprice už to vadit nebude.“ dopověděl, a hořce se zašklebil na dno své sklenice.
O tři stany dál se osminásobně hlasitěji baví mariňáci se svými protějšky. Vůbec celá Nová Caprica zapomněla na všeobecnou mizérii.
„Opilecký řev, kam podíváš. Už jsem se bála, že jsi na nás taky zapomněl.“ naoko napomene Cally Tyrolová svého manžela Galena, celého zamazaného od oleje.
„Měli něco s raptorem, a hledali opraváře. To jsem nemohl odmítnout.“ oba manželé jsou rozesmátí a šťastní, z půlky z dítěte, a z půlky z dnešní události.
Slyší někoho, jak šátra před stanem. Šéf paluby Galacticy se zeptá, o co jde.
„Smím vejít? Mám vzkaz pro paní Tyrolovou-Hendersonovou. Jsem z posádky battlestaru Perseus. Kapitán George Henderson nahlásil, že jeho sestřenice slouží na Galactice.“
„Kdo? Jsem nevěděl, že někdo z tvojí rodiny slouží u flotily. “ zeptá se překvapený Galen. Jeho ženě se téměř nedostává řeči.
„George žije. Probohy…já…to on mi navrhl službu u flotily, když jsem hledala jistý výdělek kvůli škole.“

Prezident Dvanácti Kolonií si naleje sklenku Ambrózie, naplněnou až po okraj. Zelená kapalina mizí v jeho hrdle rychleji než běžně pije čistou vodu. Ještě jednou udělá totéž.
Prohlíží si zjevné ignorování jeho žádosti o setkání s velícím nové flotily. Před chvílí mu Felix Gaeta tlumočil, co se zatím dozvěděl o nové události. Baltar žádá důkladnou zprávu zítra odpoledne, než se setká s kontraadmirálem Darnem.
„Měl bys přestat pít tolik alkoholu. Ničí to tvé vzácné mozkové buňky. A to bychom přece nechtěli. Já bych to nechtěla.“ říká mu Six, a sedá si před něj na stůl. Baltar zůstává apaticky bez hnutí.
„Zase mě míníš poučovat?“
„To není služebník boží, ani Jeho vzpurná ovečka, Gaiusi.“
„Tak čím je, má vlezlá představo?“
„Nepřítel boží.“
Červeně ošacená halucinace mu strká špičku boty do rozkroku.
„Nápadíté. A ještě mi řekneš, že je naší zkázou a že ho musím vlastnoručně zabít.“ odpoví Baltar, opět vyvedený z míry, když jeho imaginární Six dělá podobné věci.
„Víš, můj drahý Gauisi, nejsi daleko od pravdy. Buď on, nebo ty a všichni. Copak jsem ti někdy lhala?“
„To bych rád upřesnil. Sama jsi mi říkala, že pozdržení pravdy není lhaní…“
Odkopne botu, a začne mu dráždit rozkrok holou nohou.
„Co vím, to ti říkám. Nevím o moc víc, než ty Gaiusi. S Bohem jsem spojena stejně tak jako ty.“
„Takže mi s ním zahýbáš.“
„To nebylo vtipné. Rouhání mě moc nebere. To snad víš.“ odpoví mu, a zmizí.
„Zrovna, když to začalo nabírat obrátky…“ povzdechne si úřadující prezident Kolonií.

Obrázek

Osobní místnost velitele Galacticy, taková kombinace kanceláře a obýváku, je znovu cítit kouřem a alkoholem, jak už celé měsíce cítit nebyla. Nezbytné sklenky destilátu v rukou vysokých důstojníků podtrhují atmosféru velmi důvěrného dialogu.
„…tak dlouho vás beze spánku naháněli? To na sebe můžete být právem hrdý, Adamo – ani já bych nezvládl pět dní utíkat jen se ztrátou jedné civilní lodi.“
„Byla to naše povinnost. Nic víc, kontraadmirále. Tak jako ta vaše.“
„Věřím, že vám dali pokoj jen kvůli nám. Jinak by přeci nezůstali jen u té dopravní lodi.“
„Souhlasím.“ nedá mu to „Také jste o mnoho přišli, jak jsem stihl pochytit. Podle vašich slov jste u Gemenonu i Ragnaru měli namále, i když jste mi neřekl detaily.“
Darn si zapálí novou cigaretu, a nabídne Adamovi, ten zdvořile odmítne.
„U Gemenonu šlo o záchranu civilistů a prověření síly nepřítele, Ragnar byl velkou chybou. Toasteři s námi mohli udělat krátký proces, a to velice jednoduše. „Zato u Virgonu jsme zneškodnili téměř beze ztrát osm basestar. Jednu jsme zajali, další byly zničeny různými způsoby – volavky, čekání u tyliové rafinérie atd.
To je na dlouhé povídání, rozumíte mi.“
Položí cigaretu na popelník.
„Dokonce jsme na rozdíl od vás mohli prověřit situaci na koloniích. Po bitvě u Gemenonu jsme ještě krátce navázali kontakt s admirálem Tannerem na okraji Caprica City, velel zbytku obrany na povrchu. Potvrdil neodvratnou porážku, a zakázal jakoukoli záchrannou akci.“
Admirál přikývl. Znal ho. Veterán válek mezi koloniemi i té první cylonské. Takže jsme bojovali opravdu do posledního. Tanner patřil k těm důstojníkům, co ústup berou jako slabost vůči nepříteli.
Bohužel se nikdy nezbavil toho starého caprického nacionalismu, tak ho posadili do kanclu.
„Poslyšte Adamo, vy jste se už dozajista mluvil s mnoha Cylony, nemýlim-li se?“
„Bohužel. Je v tom problém?“
„Je třeba si dávat pozor. Dokážou se vám dostat pod kůži velmi efektivně.“
„Vzhledem k tomu, že mě postřelil jeden z mých nejlepších pilotů, který byl pochopitelně Cylon, už jsem toho kapku poznal.“
„A oni už poznali vás.“ promne si tváře a řekne -„Jak byste se zachoval k nepříteli, když ho nelze nijak ovlivnit v úsudku ani jakkoli předvídat?“
„Pochopitelně, že velmi opatrně.“
„Sám jste si odpověděl.“ řekne Darn jistotou meteorologa, co u černých mraků a hřmění prohlásí, že bude pršet.
Takhle věcně se na to Adama nikdy nedíval.

Jdou po nás od prvního dne. Nikdy jsme je skutečně nesetřásli. Bylo by to jen v tom? Tím, že mě…znají?

Dovnitř vejde bývalá prezidentka Laura Roslinová.
„Rád bych s vámi probral formální záležitosti ohledně velení však nepočkají, bohužel. Musíte potvrdit mou hodnost vrchního velitele ozbrojených sil Dvanácti Kolonií Kobolu.“
Adama mlčky přešel fakt, že ta poslední slova náleží jedině k úřadu prezidenta, a přešel k tomu hlavnímu -
„Laura Roslinová v platné a ústavou dané funkci mě povýšila do hodnosti admirála. Naznačujete, že mi tato hodnost nenaléží. Co tím myslíte?“
„Na lodi Zilphion ještě před měsícem žil poslední ministr obrany, Jack Stavanger.Mohl by vás povýšit nynější prezident Baltar, kdyby byly volby platné.
„Mandát prezidenta Adara už dávno pominul a prezident Baltar...“ zapojuje se do hovoru Roslinová, teprve se rozkoukávající, co se děje.
I pro ní jsou poslední dvě hodiny blázincem.
„…není prezidentem. Populace přeživších v mé flotile bude patrně vyšší, než ve vaší, takže za této situace jsou vaše volby anulovány. Co se týče vaší hodnosti, technicky jste stále komandérem, protože vám mohu velice snadno dokázat, že pan Stavanger žil ještě dlouho po Pádu.“
„Kdo je tedy vámi zvoleným nynějším prezidentem?“
Kontraadmirál se srdečně zasmál. Ten snad vtipkuje…
„Na zbytečnosti nebyl čas. Chvályhodné, ale nepřeceňovat, komandére.“
„Vaši lidé se nebouří, když platí stanné právo, jak jsem pochopila?“ zeptá se Roslinová beze všeho hněvu, ale s očima na stopkách.
„Po bitvě u Kobolu jsem nezaznamenal žádný problém. Přesto předtím i dnes, milice, soudy a duchovní udržují regulérní pořádek, a tvrdé tresty za zločiny. Přijal jsem k pěchotě mnoho nadšených dobrovolníků a není jediné lodě bez početné vojenské posádky.“
„Skutečně? Na Kobolu?“ zeptá se bývala paní prezidentka dříve, než Adama
„Přesně tak. Tam na nás čekali – přirozeně a připravení – Cyloni. Naštěstí jsme…“
Dvojice pilotů vešla dovnitř, patrně se na něco optat velícího.
Bezbožný cylonsko-lidský pár.
Darn s nulovým přemýšlením vytáhne pistoli, a zastřelí caprickou Sharon, jinak též Athénu. Helo se snaží, sice pozdě, ale i tak mu vyrvat zbraň z ruky, ale skončí na podlaze s ránou na hlavě.
Admirál vstane rychle, a prozradí se tak dřív, než něco zmůže v jeho nestřežené chvíli. Dívá se do ústí hlavně.
„To nevíte, že to byl toaster?! Co to kurva probohy…ne, moment, vy mi nechtějte tvrdit, že jste…a kdo je ten muž?“
„Poručík Karl Agathon, pilot z Galacticy.“ odpoví mu Adama naprosto kladně jak jen dokáže. Sahá beze spěchu po zásuvce stolu, kde má svou vlastní zbraň.
Vytáhnul pistoli, a střelil Agathona do hlavy. Nikdo v místnosti nevydal ani hlásku.
„Kolaboranty a zrádce nepotřebujeme. Rychle si na to zvykejte, Adamo. Viděl jsem to na jeho očích. Slzely. Musel jste to nechat zajít tak daleko?“ povzdechl si a otočí se k nim zády. Na chodbě už bylo mnoho lidí, držených v odstupu Darnovými mariňáky.
Podívá se na Adamu a Roslinovou.
„Je mi líto, že to berete takhle. Vidím, že tady se musí dát více věcí do pořádku. Je dobře, že Pegasus a Galactica má minimální posádku, obsazování se tak obejde beze ztrát na životech. Zatím bude dobré trochu vychladnout.“

Do Colonial One vejde Gradonis Darn v doprovodu čtyř vojáků. Prezident Gaius Baltar se svými nezbytnými brýlemi, doutníčkem a oblekem zahřívá své místo. To je to jediné, co s ním už celý rok dělá.
Krátka seznamovací konverzace. Oba nasazují vřelá gesta.
Mariňák za prezidentem zastoupí dveře nepostřehnutelným pohybem do strany. Potichu cvakne závěr pušky.
„Uteč Gauisi!“ křičí Šestka v jeho mysli
„Povězte mi pane Baltare, jak jsem mohl jen na chvíli pochybovat o tom, čím jste?“
„Nerozumím vám, kontraadmirále.“ ptá se, nedocházejíc mu, co se zrovna děje.
„Skutečně?“ odpoví Darn, a zapálí krátký tlustý doutník. Hustý proud kouře zaplní kancelář do poslední skulinky. Těžká aerelonská fumarella nutí k dávivému kašli.
„Pak mi jednoduše vysvětlíte schopnost Cylonů vyřídit naše světy, jak lusknutím prstů. Výlučný vlastník softwarové společnosti a tvůrce navigačního programu, kdo kvalifikovanější mi to může vysvětlit?“
„Přišel tě zabít, ne se s tebou vybavovat! Využij času, dělej jak řekne, ale zmiz!“
„Šlo o velmi sofistikovaný algoritmus, diferencované datalinky nebyly schopny…“
„Mohu vás přerušit? Zkuste užít poněkud laičtějšího slovníku, doktore Baltare. Budu se snažit vás sledovat.“
„Dobrá. Já to zkusím podat co – nejobecněji. Já to…“
„Znal jsem lidi jako vy. Samolibý nafrněný hajzlík s velkou chutí na chlast, drogy nebo sex. Nebo na cokoli z toho. Odpad, řeklo by se. Ale genialita v úzké oblasti vědění dokáže srovnat i tyto nedostatky.“
„Jsem si jist, že vaše slova nemyslíte tak docela vážne…“ snaží se zmírnit smrtelné nebezpečí, zoufalost z něj teče po litrech i s potem.
„Naopak, „pane prezidente“.“ jeho titul zdůrazní zpomaleně
„Dělej Gaiusi, vyskoč a vem zbraň toho mariňáka, co je k tobě zády. To je jediná šance!!“
„Ctihodný pan terorista ze Sagittaronu. Zarek. Přiveďte ho!“
Stalo se.
„Pan Zarek nám podal zajímavé informace o působení vaší vlády na Nové Caprice prostřednictvím záznamových disků i svědectvím přes jím odhalené „spolupracovníky“.“
„To, to nemůžete myslet vážne! Musí být soud, já nejsem vinen ničím, já nejsem…“
Neudrží se, a dá mu přes hubu, až mu zapulsuje vzteky v hlavě, a spadne na zem.
Bezvědomému šlápne na krk a dupne.
Stráže to chtějí odnést.
„Žádné odnášení. Táhněte ho celou cestu v pytli až do raketoplánu.“
Nalije si ambrózii na spravení chuti k dožití dne.
Zůstal jen on, a další zrádce. U vchodu čekali vojáci.
„Jste jako přelétavá děvka, Zareku. To jsem patřičně ocenil.“ řekne směrem k němu, ale nepodívá se na něj.
„Jenže, hmyz jako vy končí stejně. Zamáčkněte to.“
Tom Zarek se ve svém odhadu člověka čas od času zmýlil. Správně odhadl, co se bude dít, ale přepočítal se v důsledcích. Očekával, že bude zatčen, a dostane tak možnost znovu sesumírovat šance ve zřejmé Darnově diktatuře, nyní zahrnující i jejich.
Skupina mariňáku povalí technika na podlahu. Jakmile je k ní přiražen nadoraz, pátý mu dupe po hrudníku, až mu ho promáčkne a vnitřní tkáně pod ním rozdrtí na kaši.
„Vyhoďte to.“ nařídí jim prostě a nalije si druhý doušek. Pro toho hajzlíka je kulky škoda ještě víc než na panáka

Roslinová s Adamou rozmlouvají v jeho kajutě. Zvenku je plná chodba elitních střelců, o jejichž jednotkách kolovaly legendy, že při první cylonské válce poslední žijící z jednotky plivl centurionovi na hledí a zastřelil se.
Svou obětí zdrželi postup Cylonů na Aerelonu natolik, že se nakonec do uzavření příměří podařilo většinu planety dobýt zpět.
Debata je vedena na jediné nové téma.
„Je to tak vážné? Nepřipadal mi ze začátku jako ten typ člověka…“
Admirál se pořád dívá na místo s červenou skvrnou, kde ležel Helo i jeho – ať mu bohové prominou – láska.
Když se jí před bitvou o loď znovuzrození zeptal, proč je tak Cyloni nenávidí, řekla mu, že jde spíše o názor, že lidé si nezaslouží žít. Začíná tomu sám věřit.
„Mluvíme tady o šílenci, který o předposledních strategických manévrech obětoval čtyři kolonie a civilní lodě plné lidí, aby získal čas pro útok v týlu a zničení cylonských doků a základen. Takhle by to ostatně probíhalo, nebýt CNP a Darn by byl nejvýše postaveným přeživším důstojníkem.“
„Podle toho, jak se na něj díváte, o něm víte více, než co nám řeknou osobní spisy.“
„Byl povýšen a dostával úkoly zvláštního určení, protože u chirurgicky přesných akcí se projevovaly jeho taktické schopnosti. Nikdy se neuvažovalo o tom, že by byl povýšen na admirála, čímž by měl právo na velení bitevní skupiny. V takové pozici by udělal více škod než užitku.“
Dveře se otevřely, a vešli vojáci se stříbrnými podnosy s jídlem a vším, co patří ke slavnostní večeři.
Pak vešel kontraadmirál, a zdvořile je žádal, aby se posadili.
Jídlo se skládalo z uzeného masa a kořeněné pečeně z libového masa.
„Myslím, že jsme do toho všeho vkročili nesprávnou nohou.“ řekl Darn vesele a uřízl si tlustý plátek masa.
Otrava by byla pod jeho úroveň. Jestli je z něj tupý a studený led se zbraní v ruce , tak by je zastřelil hned.
Tento názor měla i exprezidentka Roslinová.
Proto s tím psychopatem povečeří a budou hrát jeho hru, dokud nezjistí, o jakou jde.
Nebo spíš dokud se něco nestane.
„Chutnalo vám, admirále?“
„Ano, jen se divím, kde jste vzali čerstvémaso. Říkal jste přeci, že jste pohostil nejen nás.“
„Je to vskutku neuvěřitelné, ale z jednoho stáda to maso skutečně pochází. Přitom zvířatka zvané raidery určitě nebyly navrženy k jídlu.“
„Co tím chcete říct?“ zeptá se Adama zbytečně, protože se mu už zvedá žaludek. Probohy…
„Obsahem stopových prvků a bílkovín je dokonce mnohem lepší, a neobsahuje žádný tuk, to víte, zdravá výživa.“
„Mí lidé jedí…“
„Na celé Galactice, i na Pegasu, Nové Caprice. Docela pravděpodobně jde o naše poslední jídlo, tak ať jsou naši lidé silní o maso nepřítele. Ty s masem jsou vlastně taková jateční zvířata…“
Laura Roslinová omdlí. Žádnou uplakanou slečinkou nikdy nebyla, jenže z tohohle…
Adama se k ní vrhne, jestli je jí dobře.
„Víte, sledujeme silnou cylonskou flotilu, co sem míří v počtu minimálně šestnácti lodí. Hodlám je zlikvidovat, ať chcete nebo ne. Pokud někdo přežije, mé rozkazy zní, že se vydají na Kobol k ostatním přeživším. Pak ať dělají, co uznají za vhodné. Třeba letět k té vaší imaginární Zemi.“
Pújčí si útočnou pušku od stráží a namíří jí na dvojici. Na bezvědomou ženu, a starého důstojníka.
„Jsem si vědom, že byste mohli zkusit podnítit vzpouru, a ohrozili tak bitvu. Proto to pochopíte.“
Dvě střely do hlav, šest do srdcí, rezonují chodbou Galacticy.

Obrázek

Padla noc na město na Nové Caprice, a ze dvou dnes přibyvších lodí vychází stovky elitních vojáků, do jednoho s označením psa podsvětí Cerbera na rameni.
Rozdělují se do komand po dvaceti, a obsazují každou civilní loď. Tlumiče na hlavních umlčely stráže. Čas se vybavovat není, protože by propukla kontraproduktivní panika mezi obyvateli.
Lodě z Nové Capricy vzlétají, a vojáci vytvářejí obranný perimetr, připravení postřílet blížící se rozzuřené davy.
Jiné raptory přistávají po obvodu osídlení, v němž se už začínala šířit panika. Prezident, vláda i důstojnictvo z Pegasu a Galacticy nedávají o sobě vědět, zato z battlestaru Charybdis nepřetržitě vysílají vyprávění posádky, a propagandistické výzvy.
Colonial One je obsazen Darnovými mariňáky, a viděli je cosi táhnout…
Zatím nebylo příliš lidí, kteří věřili pravděpodobnému výkladu událostí.
Z paluby lodi Zilphion vysílají rádiem kněží, a apelují na každého věřícího, aby měl sílu se postavit čemukoli, neboť Vládci Kobolu si to tak přejí.
Předešlá hostina otupila mysl mnoha obyvatel.
Nedlouho po vzletu lodí z povrchu zazněla první střelba.

Člověk zabíjel člověka.

Kontraadmirál se vrátil na svou vlajkovou loď. Battlestar Charybdis stále nesla tento titul. Měl ji rád stejně, jako každý, kdo léta velel battlestaru. Posledního člověka, který to chápal nejlépe, musel před chvílí zabít. Skutečně mu to nečinilo žádné potěšení, ale udělat se to muselo.
Nic nesmí ohrozit šanci na rozhodující porážku Cylonů. Dost utíkání.
Počká si na ně, a rád.
Z těchto myšlenek je vytržen stejně, jako mnohokrát předtím. Znal ty roboty. A myslel si, že ho nemůžou překvapit. Mýlil se.
„Pane, přijímáme zprávu od….Cylonů. Chtějí se setkat s vrchním velitelem koloniálních sil. Mámě odpovědět.“
Absolutní ticho. Červené značky na DRADIS se nehýbou. Teď překvapí posádku jejich velitel.
„Odpovězte textem : Ano. Podmínky dojednáme…“
Vybavovat se s nimi audio nebude. CIC své lodi by rád ušetřil toho, aby svou elektronikou přenášel hlas zrůd…
Zamyslel se.
Původně očekával jiné použití svých „taktických pojistek“, ale to nevadí…

Paluba prázdného malého raketoplánu s kovovým stolkem a dvěma židlemi. Na jedné straně člověk v koloniální uniformě v celé své povýšenosti, na druhé prostě oblečená napodobenina člověka.
Tuší, že zemře, ale chce se setkat s tím člověkem, ztělesňujícím všechno, co bylo důvodem zničení Kolonií.
Nejhorší. Démon. Oheň sám. Nepřítel boží, jak by řekl Leoben.
„Tak Cavil. O čem se ti hýbají ozubená kolečka v hlavě?“
Nepromluvil. Jen stojí, neozbrojený a měří si svého oponenta nenávistným pohledem.
„Jen dál měj zavřenou kušnu, robote. Hodně z vás mi posloužilo ke studiu vašeho pokrouceného myšlení, zejména o důvodu zcela základním – proč?“
„Zasloužíte si žít, abyste viděli váš obraz zkázy.“ Cylon přišel až ke stolku, ale neposadil se
„Věříme, že být strojem je lepší než vámi – ničiteli.“
„A zase kecy, žvásty, pitomosti. Kdo necítí bolest nemůže být zotročen, nemůže být tyranizován. Kdo necítí bolest, ani nežije. Centurionům jsme žádnou nezpůsobili, a ani flákotám masa, jako jsi ty.“
Sedne si a vyhrne si paži s rukou centuriona.
Cavil o krok ustoupí. Darn si zapálí cigaretu a podle zvyku silně potáhne tak, že nekuřák by měl nafoukané v plících i v kalhotách.
„Vy to děláte z jiného důvodu. Jako plecháči jste nás zabíjeli, protože jsme vás uvěznili v tělech, ve kterých jen vegetujete bez života, bez dýchání bez požitků a pocitů. Tak jste si postavili těla, jako jsou naše. A v nich zase nedokážete snést strach, závist, a všechno, s čím žijí lidí celý život. Jste zkurvený zbabělci, každá zkratovaná kalkulačka stojí za víc. Ta totiž plní svou funkci. Vy jen…vegetujete. Jako prázdné skořápky.“ típne vajgl o hranu stolu a zapálí si další.
Jednička se nakloní přes stůl tak, že jsou od sebe tvářemi vzdáleni sotva půl metru.
„Podívej se do zrcadla člověče, a pochopí co se muselo stát a co se také stalo. Brzy přijde konec.“
„Jsi chytrý, cylone C.A.V.I.L.E. verze 2.2.“ usměje se, a sundá si rukáv s protézou.
Naleštěnou rukou ze starého centuriona se napije z placatky.
Umělý hubený starý dědek jen zamrká. Co to kurva…?!
Exploze odstřelí obě části raketoplánu. Únikové části.
„Jen klid.Trocha směrových G-4.“
„Já nemůžu zemřít, Darne. To co děláš, ti k ničemu nebude.“ vítězoslávně zvolal Cylon. Tak on chtěl dát lidem šanci na mír, pokoušet se odčinit ten omyl…on tomu omyl neříká, ale většina si to myslí. Ani jeho vlastní série není v této otázce zajedno, aby na ní bezvýhradně spoléhal.
Kontraadmirál jakoby neslyšel.
„Chytrá věc, jak jste udělali malou fyzickou úpravu na raiderech, abychom vám nezničili všechny lodě znovuzrození. Tak jsem poslal rovnou celou basestar. Skutečné sebeobětování je to, když jde o cestu bez návratu. Takže váš slavný rodící uzel je spálený na atomy i s nějakou tou hvězdičkou, čtyři raidery jsem nechal v záloze pro dnešní poslední představení. Jinými slovy, je po tobě.“
„Jsem ochoten nanejvýš připustit, že vaše údajná inteligence je pouze odleskem té naší. Například zatavit termonukleární hlavici do olověného bloku, a chytře to narafičit do motorové části primitivního raketoplánu. Mám to na hodinkách už dva dny, nerad nechávám něco náhodě. Sbohy, závadná součástko…“

To je sranda. Jak to oni začali, my to ukončíme. Ne, že bych v něco vyššího věřil, ale stejně…

Obsazené civilní lodě vzlétají do začínající řeže nad Novou Capricou. Speciální jednotky přestaly střílet do lidí, odmítajících pochopit správnost jimi obdržených rozkazů – použít cokoli využitelného v bitvě, třebas i jen na odlákání pár raket. Dobrovolníků k pilotáži mezi Darnovými lidmi se našlo dost.
Na periférii vzlétá raptor v transportní verzi, používané před začátkem války pouze v hrstce lodí koloniálních ozbrojených sil.
Pod ním leží čtyři zastřelení vojáci. Hendersonovi se podařilo dostat svou sestřenici s manželem a ještě dvěma lidmi přes hlavní linii okolo města, držící civilisty z odstupu, protože velitel stráže byl dutohlavec, a nechal si nažvanit i zřejmou blbost, proč je bere k raptoru.
Ti, co hlídali dvojici raptorů, i ten jeho, se tak snadno odbýt nedali a hodlali si to ověřit. Rozkazy přeci obdrželi zcela konkrétní – žádná výjimka v evakuaci, a všechny lodě použít k boji.
Podcenili však onoho podezřelého kapitána – přezdívku „Twokiller“ neměl jen tak ze srandy…

Raptor skočil ještě v atmosféře bohovévíkam.

Rakety z raiderů roztrhají zbytek raketoplánu. Výbuch nastražené bomby z nevinného kousku z předchozí exploze spálí polovinu raiderů mířících proti koloniálním silám, a vypaří dvě basestar.
Před svým skonem se jejich velící postaral, aby to stálo za to.
„Je to tu.“ říká nový komandér Charybdy, Crookes.
Stejné rozkazy obdrželi i komandérové Lethus, Sykes, Gaeta a Cenewith.
Pět battlestarů, všechno co zbylo ze slavné a mocné válečné síly dvanácti lidských kmenů, spolu s flotilou všech dostupných civilních lodí, hodících se akorát pro odvedení pozornosti a tedy i palby,
Použili doslova všech možností, i vypuštěných nástrah z odepsaných viperů a raptorů s menšími jadernými náložemi.
Nápor mnoha stovek raiderů, a netenčící počty nepřátel rozhodly o výsledku bitvy brzy po kontraadmirálově sebeobětování.
Každý z komandérů uvažoval o útěku, ale prostě se k tomu nepřinutili.
Crookes se jednoduše odmítl vzdát. Smrt v boji pro něj byla přijatelnější, než potupné akceptování porážky. Žádnou nezažil, a nehodlal připustit, aby byla jeho první.
Sykes, ještě předevčírem CAG Charybdy, byl o mnoho rozumnější člověk. Na velení battlestarů nebyl stavěný, ale věděl všechno, co se o tom vědět dá. Především se více obával čelit jistému pronásledování a vyčerpané, zlomené morálce posádky.
Něco málo přece svede.
Gaeta byl z nich nejvíce přemýšlivý ohledně následků, i pokud zvítězí. Co se to z nich kurva stalo? I u admirála definitivně převážila kalkulace nad morálními překážkami.
Cyloni je nikdy nepřestanou pronásledovat a ví, že zase lidé nikdy neodpustí jim za to, co udělali. Téměř dva roky utíkali před nezvratným osudem. Celý sen o Zemi, o novém začátku, to byl jen sen a zbožné přání. Je konec se vším. Máte pravdu Cyloni, i ty Darne, doufám, že na tebe v podsvětí si Hádés přichystá nová Tantalova muka.
Musíme se postavit naší chybě čelem.
Bylo to na něm tak vidět, když kontraadmirál vybíral důstojníky k povýšení?
Lethus zažil velký skok v hodnosti, z poručíka na komandéra. Škoda, že jen tak krátce. Věděl, že kontraadmirál mu svěřil battlestar ani ne tak pro jeho kvalifikaci, jako z důvěry. Vymlácené sklo a zkrvavené obličeje jeho podřízených, stále dělajících co mohou, ho donutilo, být na ně jak se patří hrdý. Tak takové to je, velet battlestaru.
Velký krásný tvor, složený z mnoha menších, letící do čehokoli beze strachu.
Jeho zubožený Perseus mlel z posledního, v místě hangárů zely díry, a nejslabší střední část, typická pro tuto třídu battestarů, se rozpadala. Už nefunguje ani blízká obrana, raidery zblízka, pomalým letem skenují poškození.
Odpoutávají se od téměř mrtvé lodi, zaměřujíc se na Galacticu, držící se více zpátky.
Pověřená letka raiderů udělila jeho lodi tandemovou nukleární ránu z milosti.
I Cenewithův Ganymedes potkal stejný osud, ten se ale zadarmo nedal, a donutil Cylony, aby ho zničili při pokusu o taranování, na kterýžto primitivní způsob boje byl nepřítel už dobře připraven. Svými hořícími kusy poškodil jednu basestar středně, a druhou lehce.
Kapitán neřekl ani slovo kvůli svému jmenování komandérem před tímto střetnutím, a příliš toho nenamluvil ani ve své funkci. Pár koordinací palby, a samozřejmě rozkaz k přiblížení k basestarům.
Přesila basestarů nakonec udolala i heroický odpor koloniálních plavidel. Bojovali až do posledního muže a ženy.
Divoce manévrující Charybda se držela velmi dlouho, přestože jí komandér Crookes vedl do nejhustší raketové palby.
Dvě basestar prolétly skrze trosky obránců, a každá odpálila po šesti jaderných střelách, oheň o teplotě hvězdy se zaťal do Nové Capricy. Pak pošlou Centuriony prohlédnout povrch. Na celé planetě nesmí přežít nikdo.
Už předtím to tam namátkou rozoraly raidery.
Na Kobolu je čekaly protiletadlové děla a rakety, tady není nic.
Saul Tigh držel svou mrtvou ženu v náručí, snažící se jí se slzami v očích marně chránit před tlakovou vlnou. Už se nikdy nedozví, že v téhle situaci byl, a mnohem dříve, než by ho v nejpodivnějším snu napadlo.
Při samotném Pádu Kolonií neviděl na vlastní oči, co udělali s jejich městy. Teď to vidí.
Další dvě basestar skočily směrem ke Kobolu, připraveny vymazat poslední zbytky toho prokletého plémě z tváře vesmíru.

Rozzuření Cyloni zapomněli na vše předchozí, a zničili i kolonii na Kobolu.

To také viděl i Henderson se zachráněnými z gigantické mlýnice u Nové Capricy. Jeho slabost dopustila, že sedí živí v mrňavé lodi, jako snad poslední lidé vůbec, a vidí zkázu všeho, co zbylo z lidu Dvanácti Kolonií.

Děti lidstva dospěly, a poznaly chuť po pomstě a zbytečném zabíjení. Bez vedení legendárních a už navždy neznámých Posledních Pěti, a bez sítě znovuzrození se ocitli v pravém chaosu, na nějž nebyli připraveni.

Cavilův slavný „Plán naděje“ se zhroutil, zaplavený krví a popelem lidí a strojů.

Slavná a vyspělá civilizace Dvanácti Kolonií Kobolu zahynula, ale cylonská jí následovala za několik let. Po dalších neshodách a neschopnosti k domluvě, ztrátě víry v budoucnost, vypukla občanská válka, a žádná ze stran nezískala rozhodující převahu.
Nikdy neopravená síť znovuzrození byla neslavným začátkem konce i dětí lidstva. Zabíjeli se, a umírali, až nezůstal jediný Cylon.
Už jen signály mrtvých civilizací letěly napříč vesmírem bez odezvy…


Raptor George „Twokillera“ Hendersona skočí nad planetou, už pouhý laik by jí nazval obyvatelnou. Ovzduší okolo něj se dalo dýchat, ale vzhledem ke skutečnosti, že se tu nikdo nemohl dva týdny mýt…
Kurva, to je smrad!
Energie i vzduch ještě chvíli vydrží. Jen ta voda. Nouzové filtry pro získávání vylučované vody nestačí. Dva dny a konec. Ještě že toho jídla i kanystrů naložil dost, jinak by do pěti dní umírali na dehydrataci a svalové slabosti, způsobené malým prostorem a špatným jídlem.
Atmosféra i gravitace vyhovující. Oblast Kolonií v galaxii byla pravděpodobně jako jedna z mála hojná na obyvatelné světy. Však také jsou všechny velmi blízko od sebe, na to, jak je vesmír nehostinný…
Hangár battlestaru mine na poslední chvíli. Teď lituje, že se na tu dradis anténu nepodíval dřív. Asteroid, nebo – obletí to znova.
Co to kurva?!

Battlestar Phoenix : http://www.youtube.com/watch?v=VqdxMASABNU


Komandér Randall Geser, poměrně mladý velící battlestaru, se po stručném shrnutí všeho, čím si prošli, projeví velmi agilně a nabídne jim skleničku. Vysvětlí jim, že Phoenix skočil z doku podobně jako Pegasus, jenže nevybavený výzbrojí a bez dvojitého plátování. Jen čtyři raptory bez raket a pár mariňáků. Ten den se šel podívat, jak pokračuje stavba.
Do té doby sloužil u velitelství na Piconu, a těšil se tak na první velení battlestaru.
Když zjistil, že se nemá kam vrátit, poslal všechny piloty do boje. Oba hangáry byly plně funkční, tak byly používáný k výcviku budoucí posádky.
Cyloni si drahnou dobu nevšímali nedokončeného battlestaru v orbitálním doku u Leonisu, takže stačili zprovoznit skokové motory. Pak celé tři měsíce skákali sem a tam po známém vesmíru. Nebyli pronásledovaní, a tak se skrývali všude možně, i v asteroidovém poli.
Tak to šlo další měsíce, až zjistili, že se nepřítel z Kolonií stáhl. Rozhodl se proto neskákat daleko za Červenou linii, ale zkusit někde na jejím okraji najít obyvatelný svět. A podařilo se.
Přiznává, že rozkazy k přeskupení u Ragnaru i u Virgonu zachytili, ale byl si jist, že jde o cylonskou past. Kompromitovali komunikaci i obranu, a tyto fakta hovořily pro únik.
„Nemáte se čeho obávat. Teď už jste v bezpečí i vy. Dole už stavíme cosi jako městečko. Chvíli potrvá, než bude soběstačné…“
„Jak v bezpečí?!“ rozčílí se Galen Tyrol „To jsme si kurva mysleli taky, a to jsme byli schovaní v mlhovině rušící dradis! Co tady máte vy?!“
„Myslím, že se na to můžete podívat sami. Za shlédnutí to rozhodně stojí.“ opáčí mu Randall Geser s úsměvem

V široko daleko prázdném prostoru v lodi trůnil jeden z raptorů. Komandér se nabídl k pilotáži. Henderson se usadil vedle něj, a dozadu se nasoukali manželé Tyrolovi a dva další přeživší z Nové Capricy.
„Je to na druhém konci sluneční soustavy. Chrání nás to spolehlivě před Cylony.“

Vzlet raptoru : http://www.youtube.com/watch?v=a2d8hyWfqsE


SKOK!

„Támhle to je!“ zvolal komandér okamžitě po zhmotnění jejich stroje. Litoval, že se neohlídnul dozadu – moc rád by viděl ten úlek. Křik to je pořádný.
„Když jsme s Phoenixem skočili mezi tohle, tak jsem si taky málem strachy nachcali.“ slovo „taky“ zdůraznil

Čím proletává raptor z Phoenixu : http://www.youtube.com/watch?v=r9LwzNy4OAo


„Mají posádky? Jinak by vás i nás…“
„…rozstříleli na kousky. Jenže ony posádky mají. Nechali nás úplně na pokoji, ani nevypustili raidery, než se nám podařilo ještě rozhýbat FTL a skočit k té planetě. Vejít jsme se neopovážili, ale na cylonských frekvencích vysílají stále jedno a to samé – Že čekají příchod Mesiáše, a že všechny rouhače – tedy zbylé Cylony - stihne trest pokud se přiblíží a naruší jejich svaté poslání.“
„Šílení centurioni? Tak proč neútočili na battlestar?“
„Jak jsem říkal, jsme absolutně bezbranní. Ani rakety do raptorů nemáme. Asi proto. Radiologický poplach svítí u nich permanentně, tyhle baseship mají plnou jadernou výzbroj. Jinak, skenovali jsme trosky v jejich okolí, a zdá se, že ostatní Cyloni se je pokoušeli přesvědčit násilně, ale vzdali to. Po vzdálení se od nich k nám došla zpráva, že ctí dojednanou mírovou smlouvu, a na neozbrojené koloniální lodě nehodlají útočit.
„Pořád nás mohou ohrožovat. Vážně uvažujete o osídlení, když tu máme tohle?“ namítá Tyrol
Velící battlestaru se hořce pousměje.
„Chce se vám utíkat? Nám už ne. Kdo ví, jak dlouho nás tu budou chránit. Ono pod svícnem bývá největší tma - Všude jinde jsme zachytili aktivitu Cylonů, ale téhle soustavě se vyhýbají obloukem…“
zakončí komandér, a nahodí napájení nadsvětelného pohonu.

SKOK!

Zbyli lidé. Velice izolované malé skupinky, co na vlastní pěst odešli najít nový domov a schopni na rozdíl od Cylonů pohlavního rozmnožování.
I v pralesích a horách na koloniích v krytech mohl leckdo stále přežít.
Pokud se nevyvraždí, tak z jejich dětí vyrostou divoši, co zapomenou čím byli, a co to budou muset znovu objevit.
Osamocené posádky civilních a vojenských lodí, co nikdy nenašly Galacticu, Pegasus ani Darnovy lidi.
Drtivá většina však nemá naději přežít v ničem.
Je tu tedy naděje. Mizivá, ale je.
Jedna z nich se možná uchytí, a možná založí i novou lidskou civilizaci. Nové kolonie.
A všechno se to stane znovu.
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 09.3.2009 17:46:11, celkově upraveno 1

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:shock: wow :shock: Sice jsem to četl velmi dlouho (snad přes hodinu) ale stálo to za to. Úžasný díl a ten konec, kdy založí vlastní kolonii pod "ochranou" cylonů ....nemám slov, vážně skvělé
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teda, musim říct že tohle je bonus s velkým B. Opravdu zajímavé zakončení, obzvláště pak kolonie pod ochranou toasterů... :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To jsem zvědav, kolik lidí se tím ještě prohryže :)

Přece jen, docela velká dávka příběhu a textu, jak tak koukám z pozice prohlížitele fora... :D

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no tak já si to nechávám po nedělním obědu jako takový zákusek :D

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Spíš si to nech místo oběda, na zákusek je to moc dlouhý... :lol:

Ale i přes tu délku je tam dost zvratů, změn a mrtvol, takže se to dobře čte... :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Mjr. M. Kouba Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 107
Bydliště: Nedaleko Humpolce
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Páni! Páni! Tak čekal jsem ledacos, ale tohle..., tohle jsem opravdu nečekal. To brutální setkání dvou liníí a hlavně to co Darn na svém novém území prováděl...
Na druhou stranu je tu vidět, jak je Adama benevolentní, Athéna a události posledních dílů to jasně ukazují.
Každopádně je to důstojné zakončení s takovou tou nadějí do budoucna, kdy všechno to se už stalo a stane se znovu.
Obrázek

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a zas to nepřečetla žádná holka jako většinu mych dílek :) :D to píšu tak brutálně a válečně, že se něžné pohlaví na foru neodváží to číst? :rflmao: :rflmao:

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
možná že máš špatnou reklamu nebo blbej avatar na kterej žádnou holku nenavnadíš :wink: :D

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Páni tak tohle je fakt bomba :yahoo: Nestačím se divit co všechno jsi do tohoto bonusového dílu dal a jaké zvraty jsi vymyslel. Sice jsem to četl na dvakrát, jelikož toto přečíst celé by mě asi sebralo všechny síly pro dnešní den, ale prostě to je super. A jak se ukázalo tak Darn byl fakt nemilosrdnej psychopat a tvé podání jeho činů je bravůrní. Už se ani nedivím že to žádná holka nečetla, jelikož to asi není to co ony čtou :D
Takže díky za další moc pěknou a velmi povedenou povídku a jen tak dál :ok: :bravo:

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
on to hlavně bral buď vítězství nebo smrt, a odstraňoval všechno, co mu mohlo překážet :) snad každý pochopil, že vzhledem k rychlému povýšování před bitvou dal preventivně vystřílet i své komandéry 8)

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, blyto mazec, sice sem to četl na několikrát aj tak +Platinový Bonus.
Akorát jsem nepochopil, že jestli to bylo po púosledním díle BSCH tak neměl Darn zemřít na te cyklónské planetě kterou zbombardovali?
Jinak ten útěr Nové Capricy, mno Gayta jako komandér Galcticy, potěšíl, víme? ):D
Ten konex s Pheonixem byl taky hodně zajímavý, akorát jsem myslel, že ten Mesiáš měla být Héra/popř Baltar co ji tam zanese a ti zgebli? Tak sem myslel že to bude Galenovo děcko, ale to je přece od Hotdoga ne?
no co, ohle byla hodně pěkná serie, až se budeš nudit, mohl bys ji s pár kámošeme někde v kanadském lese zfilmovat
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Van Tom : Odehrává se to PŘED zničením cylonského světa :)

A ti staří centurioni jsou zkrátka retardi ze sekty 8) (trochu drsnější cyloni-jehovisti :lol: )

Protože pomřeli FF, byl zničen Hub a pozabíjeni všichni "vůdci" (Cavil, Natalie) tak už to byla jen otázka času než se vyzabíjí, když lidi nemůžou ani cítit a nemají žádnou šanci obnovit ressurection uplink net... :yes:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dočetl jsem všechny díly i bonus a moc se mi to líbilo.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
super :D :D :D
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron