Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: směs povídek - Vítejte doma, majore.

SG: směs povídek - Vítejte doma, majore.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jak to tak zatím vypadá, tak psát začnu podle nálady až zítra večer nedříve (nerad, ale musím se dneska učit - holt nechci zítra u písemný maturity proletět.... :-) )
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jak tak čtu tak bych se měl DA omluvit za moje spamování takže se tímto veřejně omlouvám... :)

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nejlepší omluvou bude nepsání spamu :-) Jinak omluva se přijímá :-)

EDIT - takže za 3 hodiny končí hlasování, a protože nečekám, že by se ještě moc hnulo, tak zítra začnu (ale tentokrát to myslím vážně - budu mít po maturitách, tedy čas) psát..... Pokud mi to dobře půjde, tak by se tu díl mohl do Velikonočního pondělí objevit (bez záruky)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak to jsou dobré zprávy, snad to na to pondělí vyjde a bude co číst :D

Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Výborná správa.... :wink: Ja som tu prespala tri dni tak som rada že mi to neušlo, v pondelok akurát dôjdem z prázdnin a aspoň bude čo čítať.... :) Paráda, prajem ti tvorivú náladu :wink:
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: Ty PDF si dělám pro sebe, protože se mi to líp čte, což jsem se naučil u SGH a SGO :D a když už to mám, tak proč to nepředat dál. Posílám to ale vždy autorovi a je na něm, zda to zveřejní či nezveřejní. :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak přátelé, mám pro vás jeden návrh, na který doufám přistoupíte. Co takhle si zahrát na to, že je pondělí a já to stihl vydat v termínu? V každém případě tady je další díl, tentokrát kratší, a budiž mi slabou omluvou, že tento díl zde nebyl dříve díky velkým (a tím myslím vážně velkým) problémům s mým počítačem (málem sem ten díl dával Dragon :-D ). Nyní vám již jen přeji pěkné počtení :-)
Rozhodnutí, to je být či nebýt, část 2
Atlantis, zasedání Velké rady

„Admirále, proč jste si vyžádal audienci u Velké rady?“ zeptal se Omok, jako předseda Rady.
„Jsem tu, abych přednesl svůj návrh, se kterým můžeme vyhrát tuto válku. Žádám o stažení Araga z orbity Nisey. Abych předešel vaší otázce, více než 70% dronové výrobny bude moci být přeneseno na Aragus a tam zapojeno.“
„Ale nemůžeme zanechat tuto planetu bez ochrany. Aragus je to jediné, co od této planety drží Eolany dál. Pokud jej stáhneme, zaútočí. Na té planetě je více než 8 miliónů lidí a je nemožné je všechny evakuovat. Nemůžeme se dopustit takovéto genocidy,“ vybuchla radní Seunus.

Po tomto emotivním výlevu radní se začalo hlasovat. Všichni si uvědomovali, že radní Seunus
má pravdu a ocitli se mezi dvěmi mlýnskými kameny. Mají ji poslechnout a dost možná prohrát celou válku, nebo dát tichý souhlas ke genocidě svých lidí. Admirál Cornilius Furmis již v minulosti dokázal, jak geniálním stratégem je a pokud tvrdí, že dokáže vyhrát válku, nevidí jediný důvod mu nevěřit.
Při hlasování Rady byl ze zasedací místnosti admirál vykázán a byla na něm, dost možná poprvé v jeho životě, vidět známka strachu. Obával se toho, co přijde. Obával se toho, že řeknou ne. Obával se, že nedokáže tuto říši, svou říši, zachránit od zkázy.
Po více než 37 minutách vydala Rada své prohlášení. V historii Rady neexistovalo delší hlasování než toto, což jen podtrhovalo jeho důležitost a složitost. Přesto poměrem 6:5 odhlasovala stažení Araga za podmínek stanovených v dodatku – tedy, že dronová výrobna bude přemístěna na Aragus a okamžitě započne evakuace všemi možnými prostředky.
Přesto bylo jasné, že se nestihne evakuovat ani desetina obyvatel....


Nisea, 17 dní po rozhodnutí Rady

Přípravy na odlet již byly téměř hotové, již brzy měly vzlétnout poslední evakuační lodě a spolu s nimi i Aragus, který se měl prozatím zařadit na Atlantis po bok bitevníků třídy Semiramis. Velkokomandér Vius byl nyní nahrazen, velení nad Aragem se ujal sám admirál Lanteanské flotily, Cornelius Furmis. Vius to nesl velmi těžce. 5 let služby na Aragu ho k němu přilnulo víc, než si možná připouštěl. Všichni, veškerá posádka věděla, že Vius by pro tuto loď třeba dýchal, kdyby věděl, že to pomůže a nyní měl odejít, jen tak. Samozřejmě, v době takovéto války nebyl propuštěn, protože jeho zkušenosti byly obrovské, ale byl přeřazen na místo velitele lodí třídy Semiramis, na místo, o kterém se zdá všem velitelům lodí, všem mužům a ženám Lanteanské flotily. Pro Via to ale bylo něco, co nemohl přijmout jako dostatečnou záplatu, něco, co mu nemohlo nahradit jeho posádku, něco, co ho nemohlo těšit....
Laceanus Vius byl vždy hrdým mužem, vždy dělal jen to, čemu věřil, což ho zprvu postavilo do nemilosti u členů Velké rady. Přesto byl tak schopný, že se mu dostalo obrovské kariéry, jeho hvězda nezadržitelně stoupala ke hvězdám, o kterých snil již od svých 3 let, kdy se rozhodl, nutno podotknout, že k nelibosti otce, že se jednou stane kapitánem lodi. Velitelské místo střídalo velitelské místo až se zastavil na Aragu, chloubě (a není pochyb o tom, že právoplatné) Lanteanské flotily. S touto lodí i posádkou se sžil téměř okamžitě, netrvalo dlouho a pamatoval si všech 1200 členů své posádky. Znal veškerá zákoutí své lodi, zajímal se o vše a teď, teď ho admirál Furmis posílá jinam a sám dosedá na jeho místo, na místo velitele lodi, kterou zná jen z nákresů a posádky, kterou zná jen z interních spisů.
Posádka však na „svého“ velitele nezapomněla. Jejich rozloučení s tímto velkým mužem se neobešlo bez slz, ale všichni viděli, že je něco špatně. Laceanus byl vždy usměvavý, vždy dokázal své lidi podržet. Nyní však jen potřásl každému rukou a rozloučil se, jakoby bez emocí, jakoby bez duše. Posádka ho ale chápala, věděli, že mu bude tato loď chybět. Netušili však, co se ve skutečnosti skrývá za očima Laceana.
5 dní na to se posádka dozvěděla zdrcující zprávu. „Jejich“ velitel byl nalezen mrtvý ve svém pokoji. Neunesl tu ztrátu....

Aragus se mezitím zařadil na orbitě po bok ostatních lodí a pomáhal s planetární obranou a rozmisťováním obranných satelitů. To se však již brzy mělo změnit, admirál začínal vypracovávat plány finálního úderu.


Zpráva o tom, že Aragus se nachází nad Atlantis se však velmi, velmi brzy donesla i na Eolanu. Udron III neváhal a vyslal na tuto pozici okamžitě převážnou část přepadové flotily. 15 bitevníků s doprovodem zaútočilo na Niseu. V ústrety již vyšly vstříc okamžitě drony ze všech lodí, které Niseu chránily, stejně jako z povrchu planety. Tisíce dronů mířící na pozice lodí, které již nyní věděly, že takovému množství dronů se neubrání ani při maximální snaze. Protidronová obrana nemohla snést takový nápor, ale přesto Eolané neustoupili. Vyslali dopředu 5 křižníků, které odsoudili k smrti. Křižníky měly za úkol schytat co nejvíce zásahů z první vlny. Eolané moc dobře věděli, že toto jsou dost možná všechny drony, které Lanteané mají.
Křižníky splnily svou práci dokonale a byly zničeny téměř okamžitě. Přesto se jim podařilo zastavit více než polovinu dronů. Zbytek dronů dostaly na starost ostatní křižníky, masivně podporované stovkami stíhačů. Bitevníky se oproti tomu zdržovaly celou dobu vzadu, čímž se bránily hlavnímu náporu dron.
Nyní však, když už byla většina dronů první vlny zničena, se bitevníky plnou rychlostí začaly přibližovat k planetě a spustily těžkou palbu na všechny lodě strážné flotily. Lodě třídy Aurora neměly proti takovémuto náporu sebemenší šanci, navíc s téměř vyčerpanými dronovými sily. Proto se pomalu začaly stahovat do hyperprostoru a zanechali téměř 7 milionů Lanteanů napospas Eolanům.
Eolanské skeny se po konci bitvy, ve které přišli o 7 křižníků a na 50 stíhaček, zaměřily na planetu, která je stála velké množství ztrát. Skeny odhalily pro Eolany překvapivou populaci. Původní plán byl obsadit planetu a pokusit se zjistit co nejvíc o výrobě dronů, ale po zjištění takového množství lidí na povrchu bylo všem jasné, že kdokoliv, kdo by byl poslán na povrch, by byl okamžitě zlikvidován.
Eolané tedy neměli na výběr a započali s masivním bombardováním povrchu planety. Rudé pulzy dokonale rozryly povrch planety a pod povrch pohřbily nejen budovy ale i všechny Lanteany, kteří měli tu smůlu, že se nevešli do evakuačních lodí.


Aragus, orbita Atlantis
„Pane, Pozorovatel 9 právě oznámil, že Eolané vybombardovali Niseu. Podle senzorů nikdo nepřežil,“ řekl naštvaně senzorový důstojník, poručík Tismeus. Pro něj to bylo obzvláště těžké, jeho rodina i přátelé po generace žili na Nisee.
„To se dalo čekat,“ oznámí absolutně klidně admirál. Absolutně bez emocí.
Senzorový důstojník ale nedokáže držet jazyk za zuby. Přeci jen, mnoho jeho známých nemělo to štěstí dostat se do evakuačních lodí.
„Pane, jak můžete být tak klidný. Na té planetě zemřelo na 7 miliónů našich bratří!“
„Poručíku Tismee, jestli jste si ještě nevšiml, tak jsme ve válce a válka si žádá své oběti, válka si žádá svou daň odváděnou v krvi. My už jsme zaplatili, nyní budou platit Eolané.“
Admirál ani netušil, jaké má štěstí, že podle kodexu Lanteanské flotily nesmí žádný muž ani žena posádky mít u sebe zbraň, když není loď v přímém ohrožení výsadku cizích jednotek. Kdyby toto pravidlo nebylo, nebyl by nyní mezi živými již ani admirál.


10 dní po tomto okamžiku začal Osud odvíjet své plány směrem admirálových slov. Jak admirál sám řekl, nyní budou platit Eolané a k tomuto účelu byly vypracovány dva bojové plány. Oba vypracoval sám admirál a ani nejvyšší důstojníci posádky neměli žádnou možnost, jak se k nim dostat, plány měly být předloženy přímo Velké radě.
První plán, který měl krycí jméno Leanescen, spočíval v totálním zničení planety Cordeanor, hlavní loděnice a opravně bitevních lodí Eolanů. Tato planeta je nejvíce hlídanou planetou Eolanů a útok na ní by měl velký dopad na Eolanskou flotilu. Aragus by se poté slétl s celou flotilou na neutrální půdě a odtud by koordinoval útoky na klíčové uzly Eolanů, mezi nimiž by na prvním místě figurovala planeta Eolana – sídlo krále. Byla však velká pravděpodobnost, že král stihne uprchnout. Tento plán počítal se ztrátami asi 35%.
Druhý plán měl krycí jméno Esineamus. Tento plán byl také závislý na Aragu a počítal se zničením Eolany, sídlem krále Udrona III. Tento plán se řídí podle citátu starého filosofa a slavného válečníka, Camulose Sedriga Pesetuse, který řekl : „Usekni derriu hlavu a zabiješ celé zvíře.“ Nyní se to akorát nevztahuje jen na jedno zvíře ale na celou populaci – Zabij krále a zničíš národ. Aragus chtěl poté skočit na souřadnice planety Cordeanor a zničit loděnice. Tento plán byl střízlivější, počítal jen s 15% ztrátami.


Zasedání Velké rady
Na zasedání bylo tentokráte podezřele živo. Admirál se snažil všemi možnými prostředky prosadit první plán, s čímž ale mnozí zástupci Rady nesouhlasili kvůli počítaným ztrátám. Přesto se admirál nevzdával a nadále argumentoval ale sama čísla byla dost velký argument, který na Radu platil. Po zničení loděnic na Korundu by se 35% ztrát mohlo neblaze obrátit v Lanteanský neprospěch.


Tak, milá Rado. Jak se rozhodnete vy? Pokud se mi podaří zprovoznit anketu (o čemž tentokrát pochybuji) tak se v ní budete moci vyjádřit :-) předem vás ale upozorňuji, aby jste v blízké době tady čekali EDIT, kde objasním proč anketa nefunguje, případné proč funguje tak jak funguje :-) A v neposlední řadě se nejspíše v EDITU objeví i odkaz na stažení ve formátu .pdf :-)
Nyní mi jen zbývá doufat, že se vám díl líbil :-)


EDIT: anketa zprovozněna s tím, že jsem "vyškrtl" první řádek, takže doufám, že je jasné, že se hlasuje buď pro řádek 2 nebo 3 :-) Děkuji za pochopení
Mimoto - nedivte se, že první možnost bude mít jeden hlas. Ten je můj, abych se nemusel jako minule odhlašovat, abych viděl výsledky ankety :-D
Naposledy upravil Dark Angel dne 14.4.2009 20:45:24, celkově upraveno 1
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tu tvojí hru klidně hrát budu...stejně jsem byl v pondělí mimo dosah :D

jinak povídka, děj a vůbec vše bylo skvělé :)
piš dál :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dragonsky Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 62
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
sice krátká, ale rozhodně skvělá epizoda :bravo:
jen tak dál :yes:
"Privilegiem postavení je služba"
- Arbitra senioris Shira Calpurnia -
"Ten, kdo vypráví příběhy, vládne světu"
- Hopijské přísloví -
SG: Legacy, Ep 10. + Missio Aquarius part 4

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jedním slovem: Excelentní :bravo:
A pokud jde o další hlasování, tak pragmaticky bych upřednostnil možnost č.2, ale jak jsem psal v nějakém dřívějším příspěvku, tak Aragus je "superbitevní" loď tak ať se ukáže (takže jsem označil č.1 :) ) Jen škoda toho jeho původního velitele :cry: tomu bych věřil snad i víc že dotáhne bitvu do vítězného konce a s menšími ztrátami.

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
děkuji za příspěvky a za chválu
Ice: Abych byl upřímný, tak já taky :-) Vius byl holt klasa :-( Bude mi chybět... :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Povídka naprosto dokonalá :bravo: :bravo: :bravo: , no už se nemohu dočkat pokračování.

Já jsem dal útok na loděnice, ať je nějaká pořádná akce. :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady vám předkládám odkaz na stažení povídek v souboru .pdf, za což děkuji Jakopovi, stejně jako za příspěvek :-)
http://uloz.to/1625434/Dark Angel povídky.pdf
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale ja som včera aj tak bola celý deň v tom že je pondelok, takže bez problémov :D A aj tak to dočítam až zajtra.... :D
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak sem se konečně dokopal k tomu abych si přečetl i druhou povídku a sem na sebe naštvanej že sem si ji nepřečet už dřív...jedním slovem fantastický....jen tak dál...

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
díky moc, mám v plánu dokončit tuto povídku v co nejbližším termínu - anketa již skončila a tak se chystám na (a již mám i rozmyšlen) útok na loděnici - takže v pondělí? Nebo teoreticky pokud budu mít dost času a bude venku sychravo tak už o víkendu poslední díl (a to nejen povídky, ale na dlouho asi i celkově...nejsou nápady)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak to je moc velká škoda ale každopádně přeju hodně zdaru...

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Dark Angel píše:
Nebo teoreticky pokud budu mít dost času a bude venku sychravo tak už o víkendu poslední díl (a to nejen povídky, ale na dlouho asi i celkově...nejsou nápady)

nemělo by to tu už bíti :D samozřejmě na tebe nenaléhám :D (já opravdu ne, protože bych si to tad asi nepřečetl hoodně dlouho)

všem co si přečetly drobné písmo od Dark Angela vzkazuji že nápady jsou a bude ještě psát o to se pokusím postarat :D, jen je opravdu otázka kdy :D, takže strpení on nám určitě něco sesmolí a pokud dlouhou dobu opravdu ne, tak věřte že se bude snad na co těšit ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak já myslím že pokud bude hodně lidí co by za ním stálo že by snad mohl něco vymyslet pokud bude mít chuť a čas :)

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Daedalos304 píše:
tak já myslím že pokud bude hodně lidí co by za ním stálo že by snad mohl něco vymyslet pokud bude mít chuť a čas :)


a nebo by mu mohli i nějaké nápady poradit a on by se rozhodl, zda je příjme či zamítne :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To by se mohl rozhodnout, to je pravda :-D
Přicházím s omluvou - předmaturitní příprava a hlavně lenost mě zaměstnávají natolik, že jsem se k poslednímu dílu nemohl dokopat (mám nyní 1,5 stránky a ještě jsem nezačal ani to, co jsem chtěl do dílu dát, takže ještě budu psát nějakou dobu.....pokusím se to dodat co nejdříve :oops: )
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Až se stydím přijít za vámi po tak dlouhé době, i přesto že přicházím se zprávou, že díl je hotov. Jak jsem již psal výše, lenost je hrozná "nemoc" a v přímé návaznosti sem dávám díl bez zevrubnější gramatické úpravy......jinak řečeno, případné chyby vzniklé stylistickou úpravou prosím omluvte
Rozhodnutí, to je být či nebýt, část 3
Zasedání Velké rady
Na zasedání bylo tentokráte podezřele živo. Admirál se snažil všemi možnými prostředky prosadit první plán, s čímž ale mnozí zástupci Rady nesouhlasili kvůli počítaným ztrátám. Přesto se admirál nevzdával a nadále argumentoval, ale sama čísla byla dost velký argument, který na Radu platil. Po zničení loděnic na Korundu by se 35% ztrát mohlo neblaze obrátit v Lanteanský neprospěch.
Admirál byl již značně rozladěn, což v jeho případě znamenalo, že si přestal dávat pozor na jazyk.
„Vy, Rada, která povolila genocidu 7 miliónů vlastních lidí, mi teď budete nakazovat, jak mám vést válku? Vy se teď budete ohánět čísly?“
Víc již admirál nestihl říct, protože byl vykázán, ale jeho ego již bylo zničeno, poníženo. Proto okamžitě odletěl zpět na Araga, dosti šílený na to, aby splnil hrozbu, která mu vytanula na mysli.....


Aragus
Admirál vkročil rychlým krokem na můstek a aniž by pokynul osazenstvu můstku, které se předpisově postavilo do pozoru, začal rozkazovat.
„Nabijte Praetorii na 100% a zaměřte centrální věž Atlantis.“
Nikdo na můstku ani nedutal, nevěděli, co si o tom mají myslet. V momentu, kdy admirál vstal a začal telepaticky křičet na zbraňového důstojníka a další, již to bylo všem jasné. Admirál se musel zbláznit, ale i přes to se neodvážili neuposlechnout rozkaz. Ať se jim to líbilo, či nelíbilo, byla válka a za neuposlechnutí rozkazu v době války je jen jeden trest.

Odpověď z centra Lanteanské říše na sebe nenechala dlouho čekat a na holografické obrazovce se objevil Omok, rudý vzteky co si to zase ten admirál dovoluje.
„JAKÝM PRÁVEM,“ zahřímal Omok, „SI DOVOLUJETE OBRÁTIT ZBRANĚ ARAGA PROTI NÁM!“
„ Radní Omoku, věřte, že to nedělám rád, ale musím ochránit Lanteanskou říši a vy, Rada, ji ničíte,“ řekl značně ironicky admirál, ale neměl jinou možnost. Nemohl říci naplno to, co měl v plánu.
„A TOHO CHCETE DOSÁHNOUT NAŠÍM ZNIČENÍM? OKAMŽITĚ DEAKTIVUJTE SVÉ ZBRANĚ!“
„ Ne, radní, kdybych vás chtěl zničit, tak by tento rozhovor neprobíhal. Nyní již není čas na to, zdlouhavě se dohadovat o mých vojenských strategiích. Nyní je čas jednat a já jednám,“ řekl admirál a pokračoval: „Kapitáne Kirikasi, své rozkazy máte.“ na což reagovalo několik admirálovi věrných mužů, kteří okamžitě zajali všechny radní. Éra vlády Cornilia Furmise začala....

Nic však není tak jednoduché, což admirál věděl a o čemž ho přesvědčilo několik komandérů flotily, která dlela na orbitě. Celkem pět komandérů spustilo na Araga palbu. Drony z křižníků Melukumus, Praemium, Sunigenis, Koddalis a střely bitevníku Horrnus se začaly prudce zahryzávat do štítu Araga. Aragus nezůstal stranou a spustil palbu na útočníky. Občanská válka se naplno rozhořela, ale paradoxně to hrálo do karet admirálovi – měl dost silnou loď na to, aby útok ustál, a přinejmenším zjistil, kdo je mu věrný a kdo bude stát za ním.
Bitva netrvala dlouho a výsledkem bylo zničení všech 4 křižníků třídy Aurora a středně těžké poškození bitevníku Horrnus. Nyní se připravoval výsadek. Ač se to admirálovi nelíbilo, lodě třídy Semiramis byly příliš vzácné, než aby je mohl bezostyšně ničit.


Atlantis, o týden později
Admirál seděl pokojně, nerušen ve svém pokoji, kde přemýšlel o připravovaném útoku. Bylo také prakticky nemožné, aby jej někdo z rozjímání vyrušil, protože Cornilius Furmis vyhlásil po celém městě stanné právo.
Od jeho nástupu do diktátorské pozice se vůbec mnohé změnilo. Lidé, kteří mu byli neloajální a byli na vysokých postech, byli sesazování a nahrazování loajálními veliteli. Sesazováni byli i ti, kteří by případně za jistých situací mohli projevit nechuť k novému režimu. Každý roh Atlantis nyní hlídala ozbrojená hlídka, bylo vyhlášeno stanné právo, zákaz shromažďování. Každý, kdo vybočil z řady byl poslán do vězení nebo na trestaneckou kolonii. Nyní se Lanteané dozvěděli, co znamená slovo, které se sice učí, je v učebnicích, ale které nikdy nezažili. Nyní poznali teror.


Přesně za 8 dní ráno začal Osud opět zaplétat nit osudů této galaxie. To, co bylo zapsáno již roky v Knize osudu, se začalo odvíjet...


Psalo se 06 hodin a 78 minut atlantského času, když bitevní loď Aragus opustila své orbitální místo a vydala se na nejdůležitější misi své historie. Loď plula subprostorem na samé hranici vojenské rychlosti, kterou se měla za 76 minut dostat až na místo určení – k planetě Cordeanor.

Mezitím na planetě Cordeanor
Loděnice nejopevněnější planety Eolanského impéria a v současnosti druhé nejopevněnější planety Pegasuské galaxie pracují na 105% svého předpokládaného maximálního výkonu. Na více než pětatřiceti výrobních ramenech jsou dostavovány nové bitevní lodě, na více než stopadesáti ramenech byly opravovány bitevní křižníky a bitevní lodě a více než 300 lodí čekalo na povrchu nebo v odstavných docích ať už na opravu nebo na kolaudaci. Po celém systému navíc poletovalo několik desítek bitevních lodí několika typů, doprovázené nemenším množstvím křižníků.
Do celého tohoto zmatku se měl brzy připlést ještě Aragus.


Aragus
„Nabijte všechny zbraně na maximum, připravte všechny drony na vystřelení, štít na maximální účinnost. Všichni stíhači okamžitě do svých strojů. Jakmile vyskočíme ze subprostoru, zaměřte planetu a palte Praetorií. Všechny ostatní energetické zbraně, drony a stíhači se zaměří na ostatní lodě,“ víceméně zopakoval rozkazy admirál, protože posádka byla během přípravy na misi donucena naučit se tyto rozkazy již dávno nazpaměť.


Psalo se přesně 07 hodin a 67 minut atlantského času, když Aragus, přesně podle předpokládaného času příletu, vystoupil nad planetou Cordeanor. Na cizí plavidlo okamžitě reagovala celá flotila a začala se k němu stahovat. Aragus však již stihl vyplnit svůj úkol. Paprsek zelené energie plný radiace, doprovázený superčásticemi, se nezadržitelně blížil k planetě a cestou se mu povedlo vzít s sebou do místa věčného zatracení ještě 3 bitevní lodě Eolanů.
Eolanské lodě na povrchu okamžitě dostaly zprávu o Praetorii, ale na evakuaci jim zbývalo méně než 10 sekund. Někteří velitelé se snaží bez zažehnutí podsvětelných motorů aktivovat hyperprostorové okno a skočit do něj, čímž se chtějí zachránit. Tyto lodě často končí svou pouť dříve, než vůbec může začít, když naráží do loděnice, vrcholku pohoří. Mnoho lodí je zničeno prostorovými deformacemi z hyperprostorových oken, která se objevila přímo před nimi. Žádná z těchto lodí nakonec nepřežila, jediná loď, která se skutečně do hyperprostorového okna dostala z něj vyskočila na nižší orbitě a nepodařilo se jí zažehnout motory, takže spadla zpět na Praetorií zničený povrch planety.
Goliáš srazil na kolena stovky Davidů.

Na orbitě a v blízkém okolí se mezitím rozpoutalo neskutečné peklo. Eolanské válečné lodě, jejichž počet se prozatím ustálil na číslu 136, 54 bitevních lodí a 82 křižníků, se okamžitě pustily do boje proti legendě Pegasuské galaxie. Aragus byl ale více než vyrovnaným soupeřem Všechny platformy energetických zbraní neustále chrlily své smrtící kouzlo a rozsévaly zkázu v řadách přiblíživších lodí, které se do bitvy stahovaly z celé soustavy. Aragus však i při své síle nedokázal takovému nátlaku sám dlouho čelit. I když energetické paprsky, občas doprovázené výstřelem Praetorie, spolu s drony neustále křižovaly bitevní pole. Přesto Aragus ztrácet pod náporem rudých pulzů vysokou rychlostí sílu svého štítu. Ale to ho nezastavilo a nadále likvidoval jednu nepřátelskou loď za druhou. Jediným štěstím Araga bylo, že strážná flotila byla rozptýlena, a proto nebyl tlak až tak enormní, jak by mohl být. Šťastná hvězda admirála Furmise stála na nebi velmi vysoko.
Přesto nic netrvá věčně a i Eolané, v úspěšné snaze o zachránění zbytku toho, co jim ještě zbylo, změnili strategii. Namísto osamocených útoků shromáždili zbytek flotily a zaútočili na Araga společnými silami. Aragus pod takovýmto tlakem, který jeho štít rozpaloval téměř doběla nemohl a ani nechtěl setrvat dlouho a proto skočil do hyperprostoru.Jen těsně před tím odeslal kódovaný subprostorový signál, na který v nedaleké prázdnotě vesmíru čekalo Lanteanské bitevní uskupení.
První flotila, čítající 10 lodí třídy Semiramis a 68 lodí třídy Aurora okamžitě na signál reaguje a otevírá množství modrozelených oken skáče nad Cordeanor, kde je čekají značně prořídlé řady lodí Eolanského imperia. Lanteané na nic nečekají a začínají vyprazdňovat svá dronová sila.
Zbylých 89 lodí se staví proti obdobnému počtu nepřátelských plavidel do obranných pozic, nepostřehnuvše odeslaný subprostorový signál a soustředivše se plně na stovky přilétajících dronů, doprovázeným zelenými výboji energetických zbraní.
Konečně se Eolané, uspořádáni do obranné linie, začínají dočkávat prvních dílčích úspěchů, když se na straně jejich motorů zjeví desítky oken, ze kterých vysokou rychlostí vylétávají další lodě. Druhá flotila dorazila.
11 lodí třídy Semiramis a 77 lodí třídy Aurora se neprodleně zapojuje do bitvy a dostává Eolany pod těžkou křížovou palbu.
Spolu s První flotilou tvoří tyto lodě více než 60% válečného loďstva Lanteanů v této galaxii.


Mezitím nad Atlantis
Strážná flotila nad Atlantis, čítající nyní 131 lodí třídy Aurora, se opět dělí a 63 lodí skáče do hyperprostoru. Třetí flotila vyrazila na lov.


Aragus, o 48 minut Atlantského času později
Aragus stále plul modrotou subprostoru, když se i k němu dostala zpráva vyslaná z jednoho z bitevníků třídy Semiramis.
„Cordeanorská flotila zničena. 42% ztráty, 15 bitevníků třídy Semiramis a 59 křižníků třídy Aurora. 13 dalších lodí třídy Aurora vypouští na několika palubách atmosféru. Návrat na Atlantis.“
Admirál se zaradoval, toto znamenalo jeho vítězství. Až se vrátí, tak již nikdo nebude o něm pochybovat a nikdo se mu nevzepře.


Stanice Unroes, bývalá hranice Lanteanského a Eolanského impéria
Třetí flotila vyskakuje nad největší obchodní stanicí všech dob. Svou velikostí si nezadá ani s menšími planetami a její doky, rozprostřené po celém povrchu, jsou obrovské. Celá Lanteanská flotila by se do nich vešla třikrát.
Ostrůvek míru a demokracie, který i za války zůstal neutrální díky tomu, že nikdy nepatřil ani Eolanům ani Lanteanům, byl ale v současnosti trnem v oku admirála Furmise. Dříve, když Lanteané ovládali množství planet, by bez obchodu s jinými národy nepřežili, ale nyní, když už drží jen velmi málo planet, konkrétně tři, jim je tato stanice zbytečná. Eolané ji naopak v současnosti využívají stále více.

Lodě Třetí flotily nemeškají ani sekundu a spouští svou palbu na stanici, chráněnou výkonnými štíty a silnými zbraněmi. Jedinou nevýhodou stanice byla její rozlehlost a tím i nemožnost držet štíty po celé délce, pokud měly mít větší efektivnost. Lanteané, kteří toto věděli, neposílali drony přímo, ale každá jedna loď je naváděla z různých stran. Osud stanice byl předem daný.

Eolané byli sraženi vojensky i ekonomicky. Teď už chybí jen třetí fáze, fáze, na kterou Eolané nebudou čekat dlouho.


Eolana
Bitevník Aragus právě vystupuje nad Eolanou a na jeho přídi se zelený paprsek připravuje na své poslání, zničit hlavní planetu Eolanů, netuše, že to bude poslední paprsek této galaxie, který bude nabitý technologií čerpání energie z vlastního vesmíru.
Zmobilizovaní obránci Eolany po útoku na loděnici očekávali útok a tak se připravili – všechny lodě měly v momentě, kdy Aragus vystoupil z hyperprostoru plně připravené zbraně a štíty a okamžitě, jakmile Aragus vystoupil, se dostal pod tak těžkou palbu, kterou bez stále ještě nezvedlých štítů nedokázal ustát. Proto se výstřel paprsku téměř shodoval s časem zničení. Goliáš padl.
Přesto paprsek zamířil svým smrtelným směrem, ale byl bez šance na úspěch. Udron III se již dávno vyskytoval na své lodi v hyperprosotoru.
Admirál a Aragus krále nezabili, ale přesto ho zničili. Vojenský a ekonomický rozvrat se brzy projevil a eolanský lid se vzbouřil. Král a jeho říše padli. Atlantis se znovu stala hlavním městem galaxie, galaxie sjednocené krví a slzami.

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Dragonsky Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 62
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
WOW, moc pěkný :bravo:
"Privilegiem postavení je služba"
- Arbitra senioris Shira Calpurnia -
"Ten, kdo vypráví příběhy, vládne světu"
- Hopijské přísloví -
SG: Legacy, Ep 10. + Missio Aquarius part 4

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak to byla nádhera...konec jak má být......velice nádherně propracované fakt paráda... :bounce:

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Opravdu paráda. Strašně se mi líbilo toto:
Goliáš srazil na kolena stovky Davidů.
Jen si říkám proč je Aragus vždy zničen? :hmmm: Asi to budu muset někdy napravit :)
Jinak povídka výborná a těším se na další tvou tvorbu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron