Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
SGA- Nový řád








SGA- Nový řád


Díl 1: Objev

Tento příběh se odehrává roku 2013. Mezi wraithy zuří občanská válka kvůli nedostatku jídla. Na Atlantis velí doktor Woolsey . Vlajkový tým byl rozšířen a nyní jsou jeho členy plukovník John Sheppard, plukovník Samantha Carterová, doktor Rodney McKay, Teyla Emmagan a Ronon Dex. Ve městě je i doktor Daniel Jackson, který překládá antické texty.

Ronon a John jdou na ranní poradu, když vejdou do zasedací místnosti, čeká tam už Daniel, Sam a Teyla.
„Dobrý ráno vespolek,“ pozdraví všechny John.
„Ahoj, už jste to slyšeli? IOA chce zveřejnit bránu!“ řekne Sam zrovna, když přijde Rodney.
Ten okamžitě vyhrkne: „Cože?“
„Ano, když je Země v bezpečí, není důvod, proč to držet v tajnosti.“
„No, ZPM v Antarktidě je na 96% a sklady s drony téměř plné. Galaxie byla osvobozena od Oriů…“
Do místnosti vešel doktor Beckett s doktorkou Kellerovou a hned za nimi Woolsey.
„Je to pravda?“ vystřelí ihned John na velitele.
Woolsey nepřítomně odpoví: „Co má být pravda?“
„To, že se IOA chystá zveřejnit bránu, Atlantis a vůbec všechno, co s tím souvisí,“ tázavě se zeptá Daniel.
„Ano, podpořil to dokonce i prezident. Nejdříve se sejdou představitelé všech států na neutrální půdě a dohodne se, kdy bude hromadné odhalení.“
„Páni, to bude teda zmatek.
„Možná bude, ale o to se postará Odyssea, IOA a prezident Henry Heyes. Nyní započneme poradu. Rodney, máte slovo.“
Woolsey se posadí a otevře jeden ze spisů.
Rodney vyskočí ze své židle: „Podařilo se mi překalibrovat senzory, mají skoro o polovinu delší dosah.
„Další dobrá zpráva,“ poznamená znuděně John.
„No, díky senzorům jsme zachytili neznámou subprostorovou anomálii. A bohužel se nachází blízko zničené planety replikátorů.“
Všichni v místnosti zpozorní a první zareaguje Woolsey: „Vždyť jste říkal, že žádný z replikátorů to nemohl přežít.“
„To také ne, ale stáhl jsem záznamy z Daidala. Podle všeho letěla skupina nanitů z jednoho měsíce z druhé strany sluneční soustavy. Pravděpodobně tam byla nějaká základna,“ hájí svůj názor Rodney.
Velitel Woolsey neponechá nic náhodě: „Vezměte si Daidala a leťte to podrobně prozkoumat, akorát tu zůstane Teyla a pomůže hledat Danielovi novou planetu pro uprchlíky.“


O pár hodin později na Daidalu.

Pozemskou loď obklopuje modrozelené, hyperprostorové pole. Poklidnou směnu na lodi naruší plukovníkův hlas ozývající se z lodního interkomu.
„Tým plukovníka Shepparda na můstek, jsme na místě.“

Celý jeho tým sedící v jídelně zamířil na můstek. Jen Ronon byl mrzutý, že si nemohl dojíst svůj steak. Po chvíli, co byli všichni přítomni na můstku, vyletěla loď z hyperprostoru a k místu určení se blížila podsvětelnou rychlostí.
Rodney se ihned chopil tabletu a vyhrkl: „To není možné!“
Plukovník se na něj tázavě podívá a zeptá se:„Objevil jste něco doktore?“
Doktor zkoumající data na tabletu odpoví: „Výbuch replikátorské planety měl zničit celou sluneční soustavu. Ale jeden měsíc zůstal neporušený.“
Plk. Caldwell se zvědavě podívá na McKaye. „Je to vůbec možné, doktore?“
„Antický štít vydrží hodně a jestli výbuch měl v cestě další planety, tak k měsíci dorazil slabší…“
„Ano, nebo ne?“ zeptá se jej netrpělivě plukovník.
„Měli bychom to prozkoumat,“ přidá se John.
„Souhlasím. Majore, nastavte kurz,“ povolí plukovník a vydá rozkaz.
Nový člen posádky nastavil kurz k měsíci. Následně se loď otočí k měsíci a zamíří na oběžnou dráhu. O pár minut později vyletí z hangáru jumper s Sheppardovým týmem a Daidalos mezitím letí prozkoumat zbytek soustavy. John s jumperem zatím vletěl do atmosféry měsíce a zamířil k výzkumné základně.

Rodney zničehonic vykřikne „Zpomal! Celou základnu obklopuje silové pole.“
„Jak se tam dostaneme?“ zeptá se nechápavě Ronon.
„Můžeme tam zkusit proletět jumperem. Je to antický štít, jako na Atlantis a tím můžeme proletět bez problému,“ odpoví na Rononův dotaz Sam.
Rodney podpoří návrh Sam: „To je dost možné, ale leť pomalu. Nechtěl bych se o něj rozplácnout.“
„Neboj Rodney, já taky ne,“ odpoví sarkasticky John.

Jumper pomalu vletí pod silové pole a ihned zamíří do hangáru. Celý tým vystoupí a zamíří prozkoumat základnu.
„Zachytávám energetický výkyv. Rovně touto chodbou, cca 200 metrů,“ řekla Sam hledíce do antického tabletu.
Rodney bez váhání podpoří její domněnku. „Sam má pravdu, bude to zřejmě rozvodna. A tímto směrem bude řídící místnost,“ řekl a ukázal na druhou chodbu vedoucí opačným směrem.
John začne vydávat rozkazy. „Sam a já půjdeme do rozvodny a Ronon a Rodney půjdou do řídící místnosti.“
Tým se rozdělil. Nejdříve ke svému cíli došli Rodney s Rononem. Vědec ihned s radostí připojil tablet do konzole a začal pročítat databázi. Ve stejnou chvíli vešla Sam s Johnem do rozvodny, jejich oči spočinuly na panelu uprostřed místnosti.
„Páni, dvě ZPM,“ zaraduje se John.
„No, musím nejdříve zkontrolovat jejich stav,“ odpoví už méně radostně Sam.

Mezitím, co Sam kontroluje stav energie, Ronon a Rodney nacházejí něco v databázi.

Rodney nadšeně vyhrkne: „To není možné“
„Našel jsi plány na nějaké dělo?“ vyzvídá okamžitě Ronon.
„No dělo ne, ale je tu adresa asgardské základny.“
„Škoda, dělo by bylo lepší.“
„Ty radši dělo, já radši spojence s tucty děl.“
Kontrolní místností se náhle začne rozléhat zvuk signalizující autodestrukci.

Z rádia se ozve hlas Sam:

„Musíme odsud vypadnout! Našli jsme dvě ZPM jsou na 80% Jakmile jsme je vyndali, spustila se autodestrukce.“
„Všichni zpátky do jumperu!“ ozve se Johnův hlas ve vysílačce.

Jakmile nastoupili do jumperu, Sam si opatrně sedla a v klínu držela batoh s cenným nálezem. Když o pár minut později vyletěli na oběžnou dráhu, měsíc explodoval. Tlaková vlna letěla do okolního prostoru, a zasáhla do vesmíru unikající jumper. Ten byl zcela neovladatelný.

„Ztratil jsem kontrolu,“ ihned řekne John, jakmile loď přestane reagovat.
Ronon se postaví a ukáže skrz sklo:„No a co chceš udělat s tím šutrem, co letí na nás?“
„Motory ani zbraně nereagují,“ odpoví John, který se snažil nahodit lodní systémy.
„Mrknu na to,“ Sam si stoupne a ZPM položí do křesla. „Rodney, co takhle mi pomoct?“
„Jo, jasně.“

Asteroid letí směrem k Jumperu. Sam a Rodney se snaží nahodit motory, ale mají na to málo času.

John pozorující asteroid povídá: „Podle mého odhadu bude srážka za půl minuty.“
„Pohni, Rodney!“ okřikne jej netrpělivý Ronon.
„Dělám, co můžu, nejsem superman!“ hájí se Rodney, Sam tento rozhovor ani nezaznamenala.
„To všichni víme,“ odpoví John a začne odpočítávat. „Srážka za 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3..“

Najednou část měsíce narazila do silového pole. Až teď si John všiml, že se vedle jumperu vznáší Daidalos.

„Plukovníku, jste v pořádku?“ ozve se plukovníkův hlas ve vysílačce.
John ihned odpoví. „Díky, a kde jste byli tak dlouho? Myslel jsem si, že jste nás tu nechali.“
„Omlouváme se, že jsme nedorazili dřív. Našli jste na základně něco.“
„Budete příjemně překvapeni. A žádám o vyzvednutí. Jumper je mimo provoz.“

Bílý paprsek ozářil prostory Jumperu, následně se celý tým ocitl na můstku Daidala. Sam ihned běžela do skladu uschovat ZPM a Rodney si sedl k nejbližšímu počítači a zadával souřadnice.
„Co to tam děláte, doktore?“ zeptal se plukovník, jakmile si všiml netrpělivého doktora.
„V databázi na měsíci jsem objevil základnu Asgardů tady v Pegasu. Právě ji srovnávám s archivem Antiků, jestli něco o té planetě nevíme.“
„To je dobrá zpráva, našli jste tam ještě něco?“
John se připojí do konverzace: „No, nemohli jsme se dívat po suvenýrech, ale aspoň jsme vzali dvě ZPM“
„Každé ZPM dobré,“ podotkne plukovník.
„Jo, ale Carterová říkala, že nejsou plně nabitá,“ zapojí se do hovoru Ronon
„A divíte se? Byly zapojené do systému, a musely udržet štít kolem měsíce, když vybuchla celá sluneční soustava,“ řekl Rodney mezitím, co počítač hledal v databázi adresu.
Po pár minutách ticho na můstku přeruší Rodney:„Něco jsem našel, podle počítače je ta planeta neobyvatelná.“
„Definuj neobyvatelná,“ odpověděl John.
„No ona tam chybí atmosféra“
Tento rozhovor přerušil plk. Cadwell: „To vyřešíme až tam na místě. Nastavte kurz k Atlantis.
První důstojník zadá do počítače adresu Atlantis a následně celá loď skočí do hyperprostoru.
[/quote]

Předem děkuji Dark Angelovi za korekci. A samozřejmě Dragonovi za postřehy.
Naposledy upravil Patas25 dne 06.6.2010 23:44:58, celkově upraveno 58
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 26.9.2009 17:39:34
bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
super těším se na pokračováni
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

Příspěvek 26.9.2009 18:05:05
Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Oh, tak to je vážně skvělé...čekla jsem na povídku, ve které se přidá na Atlantidu i dr. Jackson :) Moc se těším na pokračování :ok:
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 26.9.2009 19:53:02
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díky za kladné hodnocení. A další díl přidám ještě během dneška.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 26.9.2009 20:04:43
Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To bude velmi fajné, ale bohužel...já se dneska dívám na další část svojí rozsáhlé filmotéky :D...takže až zítra budu číst :D ....ale moc se těším!
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 26.9.2009 22:03:42
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak teda tento díl je o něco kratší, ale snad se i přesto bude líbit.

Díl 2: Základna

První ranní paprsky dopadají na ulici. Ta je prázdná, ale v dálce se rýsuje silueta jednoho vojáka. Ten voják je John a v ruce pevně drží P90 a prochází ulicí. Rozhlíží se po okolních prosklených budovách. Zahne za roh a dál pokračuje v obchůzce. Z boční uličky náhle vyjde převor, dojde doprostřed ulice a postaví se tváří tvář Johnovi. Chvíli je naprosté ticho, které by se dalo přirovnat k duelu, který bývá ve westernových filmech. Konec tiché atmosféře, John rychle pozvedne svou zbraň a vypálí několik kulek po převorovi. Tomu se rozsvítí hůl a kulky se před ním zastaví a snesou se k zemi. John neváhá a vystřílí do převora zbytek zásobníku, ale kulky nemají i podruhé žádný účinek. Převor udeří holí o zem.
„Blahoslaveni budiž Ori.“
John se následně vznese a jeho hrdlo se stáhne a voják se začne dusit, když v tom z boční uličky vyběhne postava s hůlkou v ruce.
„Expeliarmus.“ Z hůlky vyšlehne záblesk letící na převora. Ten pustí Johna a nyní se soustředí na obranu. Záblesk se zastaví těsně před ním a rozplyne se. Když se John podívá na novou postavu spatří v něm Harryho Pottera.
„To není možné,“ řekne nevěřícně a dál pozoruje souboj.
Z Harryho hůlky vyletí ještě spousta záblesků, ale ty se odráží o převorův štít. Harry se rozeběhne a z plných plic zakřičí:
„Avada Kedavra.“ Zelené světlo se odrazí od štítu a zamíří si to přímo na Johna a trefí ho přímo mezi oči.

Johne, vstávej,“ povídá pětiletý chlapec.
„Torrene, promiň, musel jsem usnout,“ odpoví a vypne televizi, ve které se dívali na Harryho Pottera.
„Měli bychom už jít spát, nebo se máma bude zlobit.“ Zvedne chlapce a odnese jej do jeho postýlky. Torren už nebyl jen tak malé dítě, za měsíc mu mělo být šest let a jeho nejoblíbenější film byl o mladém kouzelníkovi. John zhasne v jeho pokoji a jde se projít po Atlantis, protože za noci ji má nejradši.

O několik hodin později šel John do řídící místnosti v plné polní, když potkal Teylu.
„Ahoj Johne, děkuji za hlídání. Torren byl rád, že viděl nový díl Pottera.“
„Maličkost, ten kluk je prostě poklad. Jen se mi nelíbí, že obdivuje Rodneyho.“
„A ty se divíš? Rodney ho někdy večer bere na balkón a pak ze svého počítače zhasíná a rozsvěcuje půlku města.“
„Prostě jako malý kluk,“ zašklebí se John. „Ale jen Woolseymu se to nelíbí. Posledně Rodneyho tak seřval, že to museli slyšet i na druhé straně města.“
Oba vešli do prostoru s bránou a zamířili po osvětlených schodech nahoru do řídící místnosti. Tam už netrpělivě čekal Rodney, Ronon a Sam.
„Můžeme vyrazit?“ zeptá se Sam nově příchozích.
„My jsme připraveni,“ odpoví bez váhání John.
„To rád slyším,“ přidá se do rozhovoru Woolsey. „Majore zadejte adresu P3X-739“
Major sedící u DHD zadá určenou planetu. Mezitím John a jeho tým dojdou až k bráně. Po její aktivaci všichni vejdou do horizontu událostí. O pár vteřin později se ocitnou na planetě, odkud je má vyzvednout Daidalos.
John promluví do rádia: „Daidale, tady Sheppard, jsme připraveni k transportu.“
O pár vteřin se octnou na můstku vesmírné lodě.
„Skočte do hyperprostoru,“ vydá rozkaz plk. Caldwell.
„Pane, kdy budeme u Asgardů?“ zeptá se John.
„Přibližně za 37 minut.“
„To si zajdu pro sendvič, dneska jsem nesnídal,“ chopí se slova Rodney a odejde do jídelny.

O 37 minut později vystoupí Daidalos z hyperprostoru nad planetou. Lodní senzory okamžitě začnou skenovat planetu a během několika sekund objeví asgardskou základnu.
„Pane, nezachytáváme žádné známky života, základna je odstíněna,“ oznámí seržant obsluhující senzory.
Na to se plukovník posadí do svého křesla a obrátí se na majora. „Otevřete kanál a vysílejte na všech frekvencích.“
„Můžete mluvit, pane,“ řekl téměř okamžitě major, co splnil příkaz.
„Tady plukovník Caldwell, kapitán pozemské lodě Daidalos. Přicházíme v míru za účelem navázání diplomatických vztahů,“ představí se plukovník.
„Základna zprávu přijala a neodpovídá, ale otevřela se vrata hangáru.“
Plk. Caldwell se podívá na Johna.
John, který pochopí z pohledu plukovníka, rozkáže. „Všichni do jumperu. Letíme je navštívit.“

V naloženém jumperu je hrozné ticho, které přerušuje pouze mlaskání Rodneyho. Všichni si uvědomují, že pokud se podaří kontaktovat Asgardy, znamená to konec Wraithů. Jakmile jumper vletí do hangáru, vrata se za ním zavřou. Na ručním skeneru se objeví, že v celé základně se vyrovnává tlak.
„Musí to být nějaký automatický systém,“ přemýšlí nahlas Sam.
„Tak, rozdělíme se,“ opět se ujme velení John. „Ronon s Rodneym a já půjdu se Sam a Teylou.“
„Ty musíš být pořád obklopený holkami a na mě tady zbude Žvejk.“ podotkne Rodney.
„Ale snad tu nebudeš žárlit?“ zapojí se do rozhovoru Sam a Rodney okamžitě zrudne.

Téměř okamžitě najde skupina Johna nějakou laboratoř. Sam si stoupne k jedné asgardské konzoli a Teyla s Johnem si prohlíží organismy ve zkumavkách.
„To není možné“ užasle zírá Sam do konzole. „Tady na základně zkoumali jak zvrátit genetický problém jejich rasy. Tady této skupině se to podařilo a zřejmě kvůli problému s atmosférou opustili tuto základnu.“
„Jako, že Asgardi si nedovedli poradit s nedostatkem vzduchu?“ zeptá se udiveně John.
„Určitě ano, ale byla to malá skupina a určitě neměli přebytečné zdroje na údržbu této základny,“ hájí svůj názor Sam.
„A jak jste na tom vy?“ zeptá se do rádia John.
„Rodney má mrzutou náladu, že nic nenašel,“ odpoví Ronon.
„To si dovedu představit. A Rodney, prohráváš. Sam už vyřešila problém s klonováním,“ neodpustil si poznámku John.
„To je sice pěkný, ale to je teďka k ničemu, když Asgardi spáchali tu sebevraždu,“ vytkne mu Rodney.
Jenže nikdo netušil jak se Sam usmála, věděla o něco víc než celý tým.

Naposledy upravil Patas25 dne 26.9.2009 22:25:29, celkově upraveno 2
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 26.9.2009 22:07:46
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jinak samozřejmě děkuji za korekci Dark Angelovi.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 26.9.2009 22:14:42
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:rflmao: Teda, pěkně jsem se zasmál. Potter vs. Převor a pak Rodney.. :rflmao:

Jinak musím říct, že je to dobře čitelné, a příběh se teprve zřejmě rozvíjí, ale zajímá mě co Sam ví narozdíl od zbytku týmu. Určitě si přečtu další díl, už jen proto že šedý prdelky mám rád.. :wink:

P.S. Nechci kritizovat, ale jestli je to po korekci, tak je tam na to poměrně dost chyb v y/i a občas nějaký překlep...
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 26.9.2009 22:22:32
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mikey: je dost možné, že jsem se překlepl a zveřejnil text z jiného souboru. Mám jeden kde píšu a druhej kde je to po korekci. Projistotu to překopíruju a snad to bude bez chyb. A pokud ne tak se nedivte Dark má fofr a nedivil bych se, kdyby něco sem tam přehlédl. Ale jinak díky, za komentář.

Toto je spoiler!!!:
A jinak řekněme, že se v dalších dílech objeví nejenom šedé prdelky, ale taky ještě někdo ze seriálu xD
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 27.9.2009 10:28:10
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak opvídka se mi zatím docela líbí...rozhodně pokračuj dál...sem zvědavej jak to prezidenti a IOA obkecají...a pokud si můžu tipnout tak ten Samin úsměv mohl znamenat že vytvoří Asgarda a překopírují z Asgardského jádra jeho vědomí...třeba Thóra??....teď už by neměli mít problém s rozpadem těla...

Příspěvek 27.9.2009 14:03:09
Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Opět další skvělý díl :D ...snad jen škoda, že byl tolik krátký :)
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 27.9.2009 14:38:46
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Daedalos:no co jinak mám říct. Byl jsem odhalen. Já prostě nemůžu dopustit, aby tam chyběl Thor.

Coder: na dalším dílu pracuju, snad bude hotový do večera, ale ještě na to musí vletět korekce. Možná to tu dám s chybama a později vyměním za korekci. No uvidíme...
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 27.9.2009 18:26:16
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Můžu mít jen malou radu ? Určitě vydej díl teprve až bude po korekci. Některé čtenáře to možná namíchne, ale podle mého díl bez chyb vypadá mnohem lépe než ten s chybama, i když jich je jen pár. Navíc myslím, že tempo jakým dosud povídky vydáváš je více než štědré, takže to nikoho nezabije... :wink:

Tak, a teď uslyšim, že nemám kybicovat a radši mám jít psát další díl svaté výpravy.. :rflmao:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 27.9.2009 19:10:18
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mikey:Vážím si tvé rady a v tomto případě budu i takhle jednat.. napíšu více dílů, ať mám nějaké opravené do zásoby. A jinak nemel mi tady do komentářů a piš další díl!

Ne, samozřejmě jsem rád za komentáře xD
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 27.9.2009 19:59:37
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mikey: souhlas
Patas25: rozhodně pokračuj já to úplně žeru!
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 27.9.2009 20:14:47
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jirka16:Neboj právě teďka jsem dopsal další díl a posílám jej na korekci. Ale už mám vymyšlené další a v těch se konečně objeví trocha akce.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 27.9.2009 20:23:59
dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dej to sem bez korektury pls :)
Asgards 4ever! >> f*ck 10x20 Unending !

Příspěvek 28.9.2009 10:11:30
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dehu: vydrž
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 28.9.2009 11:04:48
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dehu:Neboj se, další díl se tu snad objeví ještě dnes! Podle toho jak to stihne Dark
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 28.9.2009 15:50:28
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
No povídka má dobrej rozjezd a k tomu ti gratuluji ;)

Patas25 píše:
Možná to tu dám s chybama a později vyměním za korekci. No uvidíme...

no takhle jsem to děla u Pomsty....no a NEDOPORUČUJI

jinak

mikey:
neremcej a piš....(já vím tebe jsem taky jenom rozečetl, ale to je jedno :D :oops: )

a DA?

Sakra to je tak vytížený člověk až ho občas opravdu lituji (bez legrace), ale jindy se modlím aby mi nepřišel na ránu :rflmao: :rflmao: (joke)
hele když DA chce a má možnost tak díl o této délce je i do 20 hodin opraven, ale jinak to trvá i déle....což mi připomíná......
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 28.9.2009 18:07:32
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdo si počká ten se dočká!

Díl 3: Jeskyně

Bylo 9:00 a obsluhující DHD na Atlantis zadával nový mezigalaktický most, aby odeslal týdenní hlášení, dopisy od členů expedice a aby obdržel pokyny IOA. Jakmile odeslal hlášení, přijal nové rozkazy a ihned zavolal velitele:
„Doktor Woolsey do řídící místnosti“

Jakmile vešel Woolsey do místnosti a přečetl si pokyny, tak se s tabletem v ruce vydal do své kanceláře, když v tom se ve dveřích otočil.
„Oznamte plukovníku Carterové, plukovníku Sheppardovi a doktoru McKayovi, že odpoledne dorazí generál O’Neill.“
Operátor na znamení souhlasu kývl.

Mezitím během volného dopoledne Ronon trénuje s Johnem, Teyla učí svého syna athosianské historii, Sam pomáhá doktoru Zelenkovi se studií asgardských dat a Rodney s Jennifer mají svoje čtvrté rande.

14:00 v řídící místnosti

Když Sam vešla do řídící místnosti, na schodech už postával John s Rodneym. Jakmile je uviděla, pomalým krokem došla až k nim.

„Ahoj“
„Čau,“ řekne John s Rodneym téměř zároveň..
„Ehm… Rodney, máš na límci rtěnku,“ ukáže místo, kde se leskne červený flek.
„Je, aha, dík,“ řekne a schová flek pod uniformu.
„Nevíte, proč má dorazit generál?“ změní téma John.
„Týká se to Asgardů. Dneska jsem na tom pracovala se Zelenkou,“ odpoví Sam.
„A na co jste přišli?“ zeptá se Rodney.
„Dokážeme trvale odstranit jejich genetický problém.“

Mezitím, co trojice probírá novinky na schodech, tak na druhé straně soustavy vyletí z hyperprostoru loď. Obsluha senzorů ji zaznamená a přijme od ní audio zprávu.

„Tady gen. Jack O’Neill. Aktuální autorizační kód B75X4G2.“

Obsluha ověří kód a vzápětí kývne na Woolseyho. Ten pochopí a odpoví:

„Generále, tady Woolsey, vítejte.“
„Děkuji doktore, za chvíli jsme u vás.“

Mezitím, co generálova loď zamíří na oběžnou dráhu, aktivuje se hvězdná brána. Energetický štít obklopí bránu, dokud jej obsluha nevypne. Vrací se totiž major Lorne a jeho tým, zároveň projede bránou M.A.L.P. Major a jeho tým předají své zbraně obsluze a vydají se do šaten. Generálova loď právě dorazila na nízkou oběžnou dráhu.

„Pane Woolsey, žádáme o povolení k transportu.“
„Povolení uděleno, generále“

Doktor se opře o blízkou konzoli a dívá se na vnitřní balkon, ze kterého je vidět na bránu. Očekává každou chvíli bílý paprsek, jenže to se nestane. V místnosti s bránou, od vrat do hangáru, se snese pět pozlacených kruhů. Naneštěstí ty přepůlí M.A.L.P. přímo v půli. Na místo zadní části sondy se objeví generál po boku černovlasé ženy. Není to nikdo jiný než Vala Mal Doran.

„Hups,“ zašklebí se generál jakmile uvidí sondu. „Valo, vždyť jste říkala, že se toto nemůže stát!“ Ta ho ale ignoruje, právě si všimla Sam a rozeběhla se k ní.

„Ahoj“
„Ahoj Valo, co ty tu děláš, neodešla jsi od SGC?“ zeptá se překvapená Sam.
„Pozemské lodě jsou na misi, nebo v opravě. Generál mě požádal o svezení, ale chvíli trvalo vylepšit hyperpohon.“
„Aha, tak to jo. A jak to vypadá s tím odhalením na Zemi? Nevíš o tom něco nového?“
„Má to být do tří týdnů. To je jediné, co mi Teal‘c za letu řekl.“
„Jsem zvědavá jak to dopadne. Ale jinak, dovezli jste to?“ zeptá se nedočkavě Sam.
„To víš, že ano.“
„Co měli přivést?“ zeptá se Rodney.
Sam začne vysvětlovat: „V oblasti 51 vyrobili přesnou kopii asgardského jádra, se všemi daty a vědomostmi.“
„Cože? Jak to, že o tom nevím?“ vyprskne Rodney.
„V poslední době nemáš na nic čas.“
„A proč to neposlali bránou, proč to museli převést na lodi?“ zeptá se John.
„Základní části jdou poslat bránou, ale krystaly s daty by po průchodu červí dírou ztratily svůj obsah.“ začne arogantně vysvětlovat Rodney.

Sotva dopoví, seběhne po schodech major a zamíří ke generálovi.
„Pane, Teal’c přistál na východním molu.“
„Děkuji, majore,“ odpoví Jack.
„Sam, Rodney, běžte vybalit ty krystaly a Zelenka ať počká na dodávku ze Země. A jinak jak dlouho bude trvat zprovoznění jádra?“
„Přibližně dva týdny, pane.“ odpoví Sam a vydá se na cestu k molu.
„Dobře, na další misi se obejdeme bez vědců,“ doplní jen tak John.


O pár hodin později

John, Ronon, Teyla a Daniel prošli bránou na rutinní průzkum planety. Místní brána se nacházela na útesu z výhledem na moře. Daniel se pomalým krokem vydal k oblouku na kraji útesu. Celý tým ho následoval, protože to byla jediná známka civilizace v okolí. Jakmile stáli u oblouku, poznali, že je posetý antickým textem. Daniel odložil batoh a stoupl si k oblouku a dal se do čtení.

„Tohle bude na dlouho,“ poznamenal John. „Jdu prohlídnout okolí, vy ho ohlídejte. Následně se otočil k moři zády a vydal se do nedalekého lesa. Ronon a Teyla se posadili na kraj útesu a pozorovali vlny narážející na útesy.
John mezitím procházel lesem podél potoka. Pozoroval lesní zvířata a zamyslel se nad tím, jak krásně by se tu vyjímala chatka s chlazeným pivem.

„Zajímavé,“ poznamenal Daniel, když dočetl jednu stranu sloupu.
„Našel jste něco, doktore?“ zeptala se Teyla.
„No, ten oblouk je mapa.“
„Mapa k čemu?“
„Nejspíše k antické základně, nebo laboratoři. Stojí tu : Chodíce s očima upřenýma k obloze, nikdy pravdu nezříš, skočíce do vody pouze kruhy rozčeříš, však pouze oheň svíčky ukáže pravou cestu tmou.“
„Co to má znamenat?“ zeptá se nechápavě Ronon.
„To nemám tušení,“ odpoví Daniel dívající se na oblouk.
Teyla sáhne do kapsy a vytáhne antický skener. Chvíli si prohlíží obraz a pak odpoví na hádanku.
Chodíce s očima upřenýma k obloze, nikdy pravdu nezříš. To znamená není to nahoře. Skočíce do vody pouze kruhy rozčeříš. Není to dole pod vodou.“ Ukáže na moře.
„Však pouze oheň svíčky ukáže pravou cestu tmou.“
A na poslední část odpoví Daniel. „Je to místo kam nedopadá světlo. Například jeskyně, která je nad vodou, ale není na útesu.“
Teyla otočí skener a ukáže to ostatním. „A co třeba tohle?“Na malé obrazovce je spuštěn energetický sken okolí, který hlásí v útesu drobnou anomálii.

Plukovník zamyšleně prochází lesem, když ho z vysílačky vyruší Teyla.
„Johne, možná jsme našli antickou laboratoř.“
„Dobře, vracím se k vám.“ Následně se otočí a vydá se zpátky.

Ještě než se John vrátí, Ronon vybalí z jednoho batohu lano, uváže ho kolem pevného oblouku a hodí jej z útesu dolů.
„Půjdu první.“
Ronon se zajistí pomocí několika karabin a začne se spouštět dolů. Přibližně po dvaceti metrech se dostane až k anomálii. Po chvíli stojí na skalní římse a dává znamení, že může šplhat další. V té chvíli dorazil k ostatním John. Teyla mu mezitím, co se dolů spouštěl Daniel, vše vysvětlila.
„Ty zůstaň tady a budeš hlídat. Já jdu dolů.“
Během mžiku se spustil i John a ve stěně se následkem přítomnosti jeho ATA genu objeví obrys ruky, fyziologicky přesně odpovídající rukám Antiků i lidem. John přiloží svou ruku a vzápětí místo vedle stěny stojí vedle vchodu do jeskyně.




A děkuji Dark Angelovi za vynikající korekci.
Naposledy upravil Patas25 dne 08.10.2009 21:40:09, celkově upraveno 1
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 28.9.2009 18:22:13
Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jupí, další nádhera :bravo:
Už se těším na další :)
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 28.9.2009 18:48:09
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Awesom.....jen bych něco udělal s tou dělkou dílů... :lol: chce to něco delšího ale jak už sem řekl awesom...

Příspěvek 28.9.2009 19:11:47
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
čtenářovo přání je mím rozkazem... takže prodloužit díly!
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 28.9.2009 20:30:28
Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hele fakt dobý :ok: klobouk dolů :bravo: , jen si tam mohl dát, jakou lodí to Vala s Jackem vlastně přiletěli. Jasně že šlo nejspíš o nějakou goa´uldskou loď, ale uprešnit jestli to byl Al´kesh, nebo Hatak, nebo něco jinýho by nevadilo. Ale na druhou stranu to povídce nijak neubralo a rozhodně se těším na další díly. Jen tak dál :yahoo:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron