Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rigix: Přiznávám, že je slabší, ale třeba to bylo nutné. Aby mohl patas25 pokračovat dál podle své linie a tak měl zničení Terra Pegasus v plánu už od začátku :-).
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
určitě v sobotu přidej další díl!
tento mi zas tak slabý nepřipadal, ale to je asi na názoru každého.
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hh ja si z ty tvi povidky udelam ve skole referat aspon ti ji trochu proslavim :-D :rflmao: jinak tu tvoji mam nejradsi :bravo: :bravo: :bravo: :yahoo:
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinak tady je něco pro rigixe. Stěžuješ si na intervaly mezi díly? Tak mi pojd pomoct!

http://yfrog.com/5bp1040352qj

Dr. Mckay : Díky, cením si toho. Takový komentář vždy potěší. A to, že si z toho uděláš referát tu myslím bylo pevně. Ale pokud to opravdu uděláš, napiš co ti řekla učitelka.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jasne ze napisu ale mame ucitele :P :rflmao:
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dr. Meredith McKay: To já bych si docela rád ten referát i přečetl :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
akorat nevim co za autora :oops: kdyz tak reknu neuveden xDDD to ja sem taky zvedavej co k tomu reknu no uvidime :-D :wall: :rflmao: :ok:
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, snad nikoho neomrzí, že ten díl nedám v sobotu, ale teď.

Přeji příjemné čtení, omlouvám se za chyby a nesrovnalosti.

Díl 32: Nouzový signál

„Setrvejte prozatím na místě, podám hlášení prezidentovi. Jakmile budu mít nové pokyny, spojíme se s vámi.“ Řekl generál Landry.

Generál O´Neill se už chystal kývnout na rozkaz, když promluvil Chuck, který obsluhoval dvě konzole zároveň.

„Pane, naše senzory zachytily nouzový signál. Toto označení používali Cestovatelé.“ Řekl Chuck.
„Nějaká jejich loď je v ohrožení?“ Zeptal se Jack.
„Souřadnice odpovídají jejich kolonii. Na planetě je přes sedmnáct tisíc cestovatelů.“ Vyčetl z databáze Chuck.
„Henry, co myslíš?“ Zeptal se Jack skrz komunikaci.
„Vytočte bránu. Pak sám uznáš za vhodné, zda zakročit.“ Řekl Landry a brána se zavřela.

„Chucku, připravte sondu a začněte zadávat.“ Vydal rozkaz O´Neill.
„Plukovníku, máte chvilinku?“ Vyrušil generála z přemýšlení Woolsey. Ten mu na znamení souhlasu kývl a oba odstoupili stranou.

„Pokud se nemýlím, je to moje rozhodnutí, zda se Atlantis připojí k útoku.“ Řekl skoro šeptem Woolsey.
„Podívejte se. Základna za miliardy amerických dolarů byla zničena. Já byl velitelem té planety a vy máte pod vedením pouze Atlantis.“ Začal vykládat generál.
„No právě, že byla zničena! Necelé dva tisíce lidí jsou na palubě města a já mám za ně zodpovědnost.“ Řekl Woolsey a zvyšoval hlas tak, že na sebe upoutal pozornost ostatních lidí v místnosti.
„Chápu vás Woolsey, ale Atlantis je jedna z nejsilnějších lodí. Pokud si chcete zachránit svůj byrokratický zadek, můžete jít na stanoviště Alfa.“ Řval už na celé okolí O´Neill

Woolsey už radši nic neříkal, prostě se otočil a zamířil do své kanceláře. Generál se otočil k Chuckovi, a když zjistil, že sonda již čeká před bránou, vydal příslušné rozkazy. Během chvíle se otevřela brána, do které sonda automaticky zajela.

„Generále, přijímáme data.“ Řekl Chuck a ukázal obrazovku Jackovi. Na ní bylo zcela zřetelně vidět údolí brány. Kolem sondy se téměř okamžitě sbíhali nejbližší vojáci a mířili na ni zbraní. Až jeden z nich konečně pochopil a promluvil do kamery.

„Skloňte zbraně, to jsou spojenci. Museli zachytit náš signál.“ Řekl vojákům a poté se obrátil přímo na kameru. „Do naší soustavy se přiblížila pětice nám neznámých lodí. Nejevili žádnou aktivitu, tak jsme k nim poslali průzkumnou loď, která byla okamžitě zničena.“
„Co dělaly lodě následovně?“ Zeptal se Jack.
„Přiblížili se na poloviční vzdálenost a začali detailní skenování. Naše lodě jsou na orbitě, ale některé přistály na planetě kvůli evakuaci. Prosím, přileťte co nejdříve!“ Řekl důrazně voják.
„Vynasnažíme se.“ Odpověděl Jack a vypnul spojení.

„Kontaktujte Zemi a přepošlete informace. Mezitím vyhlašuji bojovou pohotovost celé flotile a všechny lodě ať se připraví na skok!“ Vydal rozkaz O´Neill.

Netrvalo to ani deset minut a všechny lodě již letěli hyperprostorem na pomoc spojencům. Celkově se mohlo do boje zapojit sedm Asgardských lodí, čtyři lodě typu BC-304 (Mezi nimi i Karel IV.), Atlantis a samozřejmě Zeus.

O dvacet minut později


Kolonie nebyla daleko a celá flotila byla za chvíli na místě. Všechny lodě vystoupily na druhé straně sluneční soustavy. Atlantis ihned vyslala zprávu nejbližší cestovatelské lodi, aby se informovala. Podle nových údajů neznámé lodě oskenovaly planetu a nyní vyčkávali na místě.

„Pane, prozatím naše senzory ruší místní slunce. Do půl minuty budeme vědět víc.“ Řekla major Cooper.
Caldwell na to nic neříkal, ale pouze si stoupl za majora a díval se jí přes rameno na displeje.

„Lokalizovala jsem ty lodě. Podle našich senzorů se jedná o lodě Furlingů. Ovšem s výraznými rozdíly. Ale princip napájení a základní tvar je stejný.“ Řekla Cooperová.

„Doufám, že to jsou novější spojenecké lodě. Spojte mě s generálem.“ Rozkázal Caldwell.

Jeden z techniků zmáčkl már kláves a na obrazovce se objevil Jack.

„Pane,…“ Začal vykládat plukovník, ale byl přerušen.
„Vím, co chcete říct. Celá flotila se přesune nad planetu a pomůže s evakuací. Pouze váš Zeus se opatrně přiblíží k lodím a pokusí se navázat komunikaci. V případě nepřátelské agrese se stáhnete zpět, pod naši palebnou podporu!“ Řekl O´Neill a ihned vypnul komunikaci.

Caldwell byl poslušný voják a bez váhání vyplnil rozkaz. Motory na Diovi silně zažhnuli a loď zrychlila přímo vpřed. Přeletět soustavu jim trvalo pár minut.

„Bojová pohotovost, vysílejte na všech frekvencích a překládejte do Furlingského jazyka.“ Řekl Caldwell.
„Ano pane.“ Odpověděl technik z druhé strany můstku a chvíli zapojoval překladač.
„Můžete mluvit, pane.“ Řekl nakonec.

„Tady plukovník Caldwell, velitel pozemské lodě Zeus. Tato planeta je pod naší ochranou a pod ochranou aliance pěti ras.“ Řekl plukovník.

Přibližně minutu po odeslání zprávy, se konečně neznámé lodě rozhodly k prvnímu kroku. Ovšem tento krok byl bohužel ten, který si všichni lidé nepřáli.

Všech pět lodí nabylo své energetické paprsky, které během chvíle zasáhly štíty Dia.

„Plukovníku, štíty na 80%. Podle všeho nepřítel nabíjí další zbraňové platformy a chystá se k rychlejšímu útoku.“ Řekl jeden z techniků.
„Není čas letět k planetě. Skočte do hyperprostoru.“ Rozkázal Caldwell.
„Kam máme letět?“ Zeptala se dodatečně major Cooperová.
„Kamkoli.“ Řekl Caldwell, a ani ne vteřinu na to Zeus vletěl do hyperprostoru.
„Nějaké poškození?“ Zeptal se Caldwell, zatímco loď obklopovalo modrozelené pole.
„Výpadky sekundárních systému na palubě šest.“ Podala hlášení major Cooper.
„Odpojte veškeré sekundární systémy a energii přesměrujte do štítů. Vystupte z hyperprostoru a otočte loď. Nakonec kontaktujte Atlantis, ať nás informuje, kdy dojde ke střetu.“ Vydal pokyny Caldwell.

Mezitím na Atlantis

„Pane, zahájili palbu. Zeus vstupuje do hyperprostoru.“ Řekl Chuck.
„Co nepřátelské lodě?“ Zeptal se O´Neill.
„Pokračují směrem k nám. Za dvě minuty budou na dostřel.“ Odpověděl Chuck.
„Dobře, připravte se na boj a spojte mě s flotilou.“

„Tady generál O´Neill, máme dvě minuty, než dorazí nepřítel. Veškeré lodě s transportní technologií, přeneste obyvatele planety na své paluby a poté se připravte na boj. Podle toho, co víme, mají nepřátele směrové štíty. Takže následující strategie…“

Sotva stihl Jack dopovědět svůj plán, tak se ozval Chuck.

„Pane, přijímáme komunikaci od Dia. Chtějí vědět, kdy dojde ke střetu.“
„Tak jim to řekněte.“ Odpověděl Jack.

V příštích několika sekundách prázdný prostor ozářila další pětice paprsků, která mířila do středu flotily. Naštěstí byly BC-304, Asgardské a Cestovatelské lodě dost obratné a všem zásahům se vyhnuly. Jenom jeden paprsek se lehce otřel o Atlantidu, ale nezpůsobil vážnější poškození.
A nyní byl tah na lidech. Všechny lodě zahájily palbu na nepřátelské lodě. Ty ihned aktivovaly směrové štíty které zachytily 80% střel. Ovšem pak vytáhl Sheppard eso z rukávu a vystřelil něco přes tři sta dronů. Mistrně s nimi prokličkoval přes bojiště a následně obletěl směrový štít a přes dvě stě padesát dronů se zakousalo do trupu.

„Pěkný zásah plukovníku, sám bych to nesvedl lép…“ Pochválil jej O´Neill, ale pak se zarazil, když viděl, jak jedna BC-304 téměř beze štítu narazila do poškozené Furlingské lodi. Naneštěstí neexistoval způsob jak by se tak velká loď mohla vyhnout směrovým štítům, a proto většinu nárazu zastavil štít. Pouze malá část lodi dopadla na trup a zvětšila poškození po dronech.

„Sakra…“ Zaklel O´ Neill, ale zase nestihl doříct svoji větu a na bojišti se opět razantně změnila k lepšímu. „Dneska mi to nevychází.“

Tou změnou nebyl nikdo jiný, než Zeus, který vyletěl z hyperprostoru a ihned odpálil raketu typu Horizont následovanou sérií paprskových střel. I když měla posádka málo času na zmapování bitvy, ihned si povšimla slabého místa na jedné lodi a vystřelila.

Několik jaderných výbuchů a energetické paprsky nemohla vydržet ani Furlingská loď a proto se na bojišti objevila obrovská tlaková vlna, která zároveň zničila i další loď typu BC-304 a dvě cestovatelské lodi.

„Generále, naše štíty jsou na 45% a Zeus je má na 68%. Jinak evakuace byla dokonána, ale poslední dvě cestovatelské lodě hlásí, že nemají v provozu hyperpohonu.“ Řekl Chuck.
„Vyšlete ven jumpery, ať díky nim mohou ty lodě vstoupit pod štít. Jestli to nevyjde, mají smůlu.“ Řekl generál.

Jumpery byly v pohotovosti a naštěstí pro cestovatele generálův nápad fungoval, což nebylo moc časté.

„Všechno lodě nechť skočí do hyperprostoru.“ Rozkázal Jack.

Všem bylo jasné, že díky technologické převaze není šance výhry a proto Atlantis, Zeus, Dvě lodě typu BC- 304 a tři Asgardské lodě opustili tuto sluneční soustavu. Zbývající lodě byly při ústupu nemilosrdně zničeny.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Celkem napínavé... zajímaví příběh.... hodnotim 2,25 z 5 bodu. Kdyby si dodržel to že štíty na atlantis bud drží nebo zkolabují kvůli energii tak bych ti dal 1,85 :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno...škoda těch lodí..a.le aspoň je vidět že furlingská loď taky není nezničitelná..:) jian kdíl dobrý...není co vytknout a rozhodně sem rád že si ho dal už dnes..:) co Karel IV.?? přežil to taky...ale jestli seš vlastenec tak přežil...xD

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No Karel IV. se objetoval stejně jako bych to udělal já... na co čekat, než dostanete zásah, když můžu ty parchanty vzít s sebou. Ale oni je nevzali :-)


Toto je spoiler!!!:
Jinak rigixi. Mám mnoho pěšáků na své šachovnici, ale Atlantis je můj král, takže toho jen tak neobjetuji, jinak by nebyla druhá povídka. Jen Atlantis má určitou vlastnost, na níž je založena.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25: Opravdu pěkné. Už se těším, až se o nových "hostech" dozvíme něco víc.

Jinak, kolik dílů plánuješ??
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Patasi, mě je jedno jestli antlantidu zničíš, ale celou dobu se bralo že atlantida ma štít který drží do doby dokud mu davaš patřičné množství energie, takže jak tam řikáš štít na 46 % by podle stargate bylo špatně, jedina možnost je že by si hlasil že ZPM se blíží ke kritické hranici. To co bylo v S5E20 , poslední díl atlantis tam to scénáristi pěkně zmršili protože když rodney v jednom dílu vysvětloval princip štítů tak tam řikal že dokud do štítu budeš dodavat dostatečně energie (nebudou vybita ZPM) tak štít nemůže kolísat. Bud ma 100 % a nebo prostě 0%, a neb první slovo platí druhý leze z gatí :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Takže ich napadla povstalecká frakcia Furlingov. :(
A ja som sa tešil, že si vybudujeme na inej planéte novú základňu a všetko ostatné okolo toho. :cry:
:) Nevadí. :wink: Nasadať :!: a ide sa ďalej! :)
:write: :arrow: :yahoo:
:bye:

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Život je změna. Snad nechceš aby furt psal jak mame obrovskou alianční základnu, která je naprosto neohrožena, jen opčas někam zaletíme a zničíme... i když takové lidské imperium by nebylo špatný :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tak mel sem referat akorat sem to musel ukoncit tim znicenim terra pegasus sem jednoduse rek ze znicili atlantidu i vsechno a bylo to v cajku a autor: neuveden asi proto ze tim porusuje autorsky prava .... no a melo to uspech mam za 1 uciteli se to taky libilo takze jen tak dal pis a pis at mame co cist :-D :bravo: :bravo: :bravo:
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dr. Meredith McKay: Tak sem dej třeba odkaz ke stažení toho referátu, protože určitě nejsem jediný, kdo si to chce přečíst.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ten referat byl prednaska tak asi ne bych to musel napsat a uz si to nepamatuju
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dr. Meredith McKay: Aha, já myslel, že to bylo v písemné podobě. :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik


Příspěvky: 11
Bydliště: Kanada
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
kdyby bylo tak sem to sem dal ;-)
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak kdypak se dočkám pokračování...btw. není to jeden z posledních dílů jestli ne poslední??..:)

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No přeci dneska k večeru. A jinak to bude předposlední díl, teda pokud to nerozpitvám ještě na tři díly.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak to je super...ale mám ejden návrh...ten poslední díl klidně udělej na tři...to ej mi fuk ale aby to bylo pořádně dlouhý třeba ejden díl ajko tři povídyk dohromady..:) fakt by se mi to tak líbilo...:) zakončení chce mimořádný díl..:)

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Omlouvám se, ale nějakým záhadným spůsobem se mi ztratil poslední díl, a tak jsem ho sepsal tak na rychlo. Je dost pravděpodobné, že bude boj nepřehledný a za to se omlovám.

Díl 33: Posily

„Co lodě, nehrozí riziko uvolnění?“ Zeptal se Woolsey, který ihned po souboji začal kontrolovat město.
„Cestovatelské lodě přistály na molu a byly ukotveny, ještě než jsme skočili do hyperprostoru.“ Ujistil jej Chuck.
„Utrpělo město nějaké vážnější poškození?“ Položil novou otázku Woolsey.
„V několika částech vypadla energie, poté narušení konstrukce jedné z věží, ale jinak je město relativně v pořádku.“ Řekl Chuck a poté již Woolseyho ignoroval a věnoval se své práci. V poslední době na něm bylo poznat, že jeho loajalita k Woolseymu klesá, zvlášť když tu velel O´Neill.

Město plánovaně vystoupilo z hyperprostoru a zanedlouho se začala objevovat celá flotila, nebo jen to, co z ní zbylo. O´Neill si nechal pozvat na Atlantidu Caldwella, Thora a také se spojil se Zemí, aby u rozhovoru mohl být i generál Landry, i když jen pouze na obrazovce.
Jakmile se zavřely dveře, začali se velitelé domlouvat.

„Tak silného nepřítele jsme ještě neměli.“ Začal O´Neill.
„Zeus měl co dělat, aby vydržel těch pár zásahů.“ Řekl Caldwell.
„A přitom se zdá, že naše zbraně nemají na jejich směrové štíty příliš velký vliv. Jediná naše výhoda jsou drony z Atlantis.“ Řekl Thor.
„Jenže naneštěstí drony neprorazí jejich trup. To by dokázaly paprsky z Dia, ale ty se zas nedostanou přes štíty.“ Řekl Caldwell.
„Tak musíme přijít na způsob, jak odstranit jejich štíty. Nepřišel už doktor McKay na nějaký způsob?“ Zeptal se Landry z obrazovky.
„Zeptáme se ho.“ Řekl O´Neill a pak si Rodneyho nechal zavolat přes vysílačku. Netrpělivý vědec dorazil během tří minut a kupodivu měl nápad.

„Myslím, si že by stačilo zničit jejich eliminátory směrových štítů.“ Řekl prostě vědec.
„A nenacházejí se náhodou někde ve vnitru lodi?“ Zeptal se Caldwell.
„Možná, ale při aktivaci štítů senzory zaznamenali mírný pohyb na trupu lodi. Zdá se, že eliminátory jsou někde na trupu. Kdybychom je objevili, pak by stačilo pár dronů…“ Začal vysvětlovat Rodney.
„Takže je možné připravit Furlingské lodě o jejich směrové štíty.“ Zeptal se O´Neill, který chtěl mít jasno.
„Ano, myslím, že ano.“ Řekl Rodney.
„Dobrá, děkujeme, doktore, můžete jít.“ Rozloučil se s ním O´Neill.
„Dobře, ale myslím, že byste měl jít se mnou. Nestihl jsem vám to říct, ale k naší pozici se blíží jedna loď v hyperprostoru. Měla by tu být za deset minut.“ Řekl vědec.
„Cože, proč jste nic neřekl?“ Vybuchl Caldwell a poté se ihned nechal transportovat na svou loď, stejně jako Thor.

„Promiň Henry, ještě se ozvu.“ Řekl O´Neill a poté vyrazil do řídící místnosti.

O necelých deset minut později


Poblíž flotily se otevřelo hyperprostorové okno, z něhož vyletěla pouze jedna loď.

„Pane, poznáváme identifikaci. Podle údajů se jedná o spojeneckou loď Furlingů.“ Řekl Chuck.
„Ona nebyla zničena při explozi Terra Pegasus?“ Zeptal se O´Neill.
„Myslím, že vám na to nejlépe odpovědí oni, navazují komunikaci.“ Řekl Chuck.
„Na obrazovku!“

V řídící místnosti se zapnula obrazovka, na níž byl velitel Furlingů.

„Plukovníku, rád vás opět vidím. Omlouvám se, ale po výbuchu nám na několik hodin vyskočily primární systémy.“ Omluvil se velitel lodi.
„Rozumím. Bohužel je škoda, že jste byli mimo hru. Utkali jsme se s pěticí lodí vašeho druhu. Pravděpodobně nepřátelské frakce. Zkoušeli jsme se s nimi komunikovat, ale oni nás ihned bez varování napadli. Po zdrcujícím boji jsme přišli o několik lodí, ale zničili jsme jednu jejich loď.“ Vysvětlil stručně O´Neill.
„Tak to máte štěstí, že ještě žijete. V našich záznamech se jen zřídka objevuje údaj o zničení lodi někým jiným, než druhou frakcí.“ Řekl Furling.
„To budu brát jako lichotku. Jinak nevíte, co má frakce v plánu?“ Zeptal se O´Neill.
„Když to řeknu jednoduše, mají v plánu přinášet zkázu. Jednou dokonce vyhladili většinu galaxie jen pro zábavu a pro rozkoš, kterou jim to přinášelo.“ Řekl velitel.
„No to je špatné…“ Začal mluvit Jack, když se do hovoru zapojil Rodney.

„Šance na výhru v příštích soubojích by se rapidně zvýšily, když budeme znát rozmístění eliminátorů směrových štítů.“ Řekl Rodney.
„Kvůli udržení spojenectví vám zasílám rozmístění zbraňových platforem a eliminátorů štítů na trupu lodi.“ Řekl Furling a během chvíle Chuck začal stahovat informace do počítačů na Atlantis.

O dvě hodiny později

O´Neill podřimoval na palandě ve Woolseyho kanceláři, když jej ze spánku vyrušil Chuck.

„Pane, máme několik kontaktů na senzorech.“
„Zase? Spojte mě s ostatními loděmi.“ Řekl po krátkém uvažování a následoval Chucka do řídící místnosti.
Dříve než stihl cokoliv říct, chopil se první slova Furling.

„Víme, proč jste zahájil tuto konverzaci. Ostatní lodě jistě nemají tak silné senzory, a tak ještě nejsou seznámeni s novinkami. Právě v tuto chvíli se k naší pozici blíží dvanáct lodí Furlingů.
„Jak nás našli? Vždyť jsme uprostřed prázdného vesmíru.“ Řekl Caldwell.
„Pravděpodobně na nějakou loď umístili subprostorový vysílač, nebo jejich senzory zachytily furlingské jádro, které máte na palubě.“ Vysvětlil Rodney.
„Je to dosti pravděpodobné. Ale ještě, než začneme jednat, tak vyčkejte. Pokud se nemýlím, tak některé lodě, budou patřit k naší frakci.“ Řekl velitel Furlingů.
„Pak by to mohl být vyrovnaný boj.“ Řekl Thor, který celou dobu mlčky poslouchal konverzaci.
„Navrhuji připravit se do formace. Veškeré asgardské lodě spolu s BC-304 budou mít za úkol dělat pohyblivé terče. Sheppard bude s Atlantis manévrovat a zároveň pomocí dronů bude ničit eliminátory štítů. Poté to bude Diovi, aby využil slabin a prorazil trup. Co se týče vás veliteli, vy se jim postavíte se svojí flotilou čelem, protože jedině loď stejného typu se jim dostatečně vyrovná.“ Navrhl plán O´Neill.
„Ještě je jeden způsob, stáhnout se pryč z této galaxie.“ Navrhl Furling.
„Tuto možnost zatím nezvažujeme, máme moct zasáhnout, a proto nenecháme obyvatele Pegasu na pospas.“ Řekl rázně O´Neill.
„Jménem aliance vás podpoříme. Jinak pro přesnější informaci. Za dvě hodiny dorazí čtyři naše mateřské lodě a půl hodiny po nich se objeví sedm lodí patřící nepřátelské frakci.“ Řekl Furling.
„Ale něco nechápu. Prvně jste říkali, že obě frakce mají stejný počet bojových lodí a zdroje mají na stejné úrovni. Tak proč tedy ovládají nyní více lodí než vy?“ Zeptal se Caldwell.
„Většinu zdrojů vkládáme do nových výzkumů, a polovina dostavěných lodí se připravuje na invazi do galaxie nepřátelské frakce.“ Vysvětlil Furling.
„Aha, no konec debaty. Nyní se všichni připravíme k boji.“ Řekl nakonec O´Neill a přerušil spojení.

O dvě hodiny později

Z hyperprostoru vyletěla čtveřice bojových a naleštěných lodí Furlingů. Jedna z lodí letící vepředu formace se spojila s flotilou. Ovšem otázka patřila spíše Furlingům.

„Veliteli Rahle, jaká je situace?“ Zeptal se nový Furling. Na jeho otázku se mu dostalo stručné odpovědi, která vysvětlila aktuální dění v galaxii.

„Veliteli, také vám přinášíme zprávy od nejvyšší rady. Podle našich zvědů je jedna z přilétajících lodí vybavena novou, experimentální zbraní.“
„Cože? A nevíte, o jakou zbraň se jedná?“ Zeptal se velitel Rahl.
„Bohužel, to jsme prozatím nezjistili.“ Řekl Velitel.

O půl hodiny později

Z hyperprostoru vystoupilo sedm lodí patřící nepřátelské frakci Furlingů. Nyní se ani neobtěžovaly se skenováním a ihned zahájily útok. Hlavním cílem byla dvojice lodí druhé frakce, Zeus a Atlantis. Rychle se krátící prostor mezi flotilami ozářily desítky, ne li stovky paprsků, které doprovázely drony z Atlantis.

Prvních pár paprsků zničilo ihned jednu BC-304 a silně poškodilo Asgardskou loď.

Zatímco se BC-304 měnila v ohnivou kouli, napadla nepřátelskou flotilu dvojice lodí Furlingů a jedna loď Asgardů v klínové formaci.

Boj netrval moc dlouho. Veškeré zbylé lodě Asgardů, lodě typu BC-304 byly zničeny a Zeus byl nucen přistát na Atlantis, jelikož měl silně narušen trup. Jakmile byl zajištěn, vydal Caldwell rozkaz, aby jeho ZPM bylo zapojeno do rozvodů města a posílilo tak štíty.

Ze sedmi lodí, se alianční flotile podařilo zničit dvě lodě.

„Plukovníku O´Neille stáhněte se pryč z této galaxie. My uděláme, co bude v našich silách, abychom je zničili. Stáhněte se a doufejte, že se to nestane v Mléčné dráze. Posíláme vám nějaké data, dobře jej využijte! Darken Rahl, vrchní velitel furlingské flotily, konec.“ Řekl, nebo spíše rozkázal Furling.

Nakonec O´Neill se rozhodl uposlechnout a Atlantis skočila do hyperprostoru, směr Země.


Toto je spoiler!!!:
Jinak už sem se rozhodl. Posledním dílem této povídky bude 34. A na přání to bude díl o minimální velikosti 8 A4.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čiastočne si mal pravdu. Naozaj to nebolo napísané (prepracované) tak ako sme u teba zvyknutí, ale na druhej strane, čítalo sa to vcelku príjemne. :) :) :)
Som zvedavý akú novú zbraň majú nepriateľskí Furlingovia. :hmmm: Už takto dostávame na frak. :cry: :rflmao:
:write: :write: :arrow: :yahoo:
:bye:

P.S.: Teším sa na tú dĺĺĺĺĺhúúúú :yahoo: aj keď záverečnú :( časť.
P.P.S.: Ešte so vám zabudol pogratulovať k TITULU. :) :bravo: :yeah: :ok: :stavka: :hlaseni: :drink2: :kapela: :pivo: :horko: :pyramida: :heat: :sorry: :bye:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron