Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Stargate : Conection

Stargate : Conection


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Líbí se vám?

Výborné.
21
68%
Chvalitebné.
8
26%
Dobré.
2
6%
Dostatečné.
0
Žádná hlasování
Nedostatečné.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 31

Příspěvek 28.1.2010 18:01:57
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jedná se o spojení povídek:

Stargate:Last Ancient od Mackenzie a Ascanis od Aiwendilla

Jedná se o povídku o deseti (X) částech, psanou ve formě krátkých dílů.
(Minimálně 1 strana A4)

Korekturu chyb provádí : DarkLive

Korekturu chování postav z Last Ancient provádí : Mackenzie

Chování postav z Ascanis není korigováno autorem. Korekci provádím osobně.

Na výslovné přání obou autorů uvádím, že :

ŽÁDNÝ Z VÝŠE JMENOVANÝCH AUTORŮ SE JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM NEPODÍLEL NA VYMYŠLENÍ ČI SEPSÁNÍ TÉTO POVÍDKY


NOVÉ DÍLY BUDOU PŘIDÁVÁNY KAŽDOU SOBOTU VŽDY V 18:00


:!: MOŽNOST ZMĚN VYHRAZENA AUTOREM :!:
Naposledy upravil sgcatlantis dne 30.1.2010 19:02:42, celkově upraveno 1

Příspěvek 29.1.2010 22:26:56
mikuliska Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jako věrný čtenář Mackenzie a její povídky musím říct, že jsem celkem zvědavá, no uvidíme... ta ukázka vypadá opravdu zajímavě takže se i celekem těším :D
I´m proud to be member of Sheppofilclub
Nejméně se bojí smrti ti,jejichž život má největší cenu.

MOJE POVÍDKA - Stargate: Pulverization zde
TEASER: „Mně už ty Vaše tajnosti nebaví! Každý normální člověk už by to řekl!“
„Já nejsem člověk, jasný!“

Příspěvek 29.1.2010 22:36:40
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Uvidím. :hmmm:
Last Ancient a Ascanis sú kvalitné poviedky. (Aj keď Ascanis dosť :jako: zjednodušená :jako: )
Hoď to sem a uvidíme. :)
:write:

Příspěvek 30.1.2010 19:00:53
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zde je první díl mé povídky Stargate : Conection.

Jak bylo řečeno, jedná se o spojení povídek:

Stargate:Last Ancient od Mackenzie a Ascanis od Aiwendilla

Jedná se o povídku o deseti (X) částech, psanou ve formě krátkých dílů.
(Minimálně 1 strana A4)

Korekturu chyb provádí : DarkLive

Korekturu chování postav z Last Ancient provádí : Mackenzie

Chování postav z Ascanis není korigováno autorem. Korekci provádím osobně.

Na výslovné přání obou autorů uvádím, že :

ŽÁDNÝ Z VÝŠE JMENOVANÝCH AUTORŮ SE JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM NEPODÍLEL NA VYMYŠLENÍ ČI SEPSÁNÍ TÉTO POVÍDKY


Přeji příjemný zážitek :D :

Stargate : Conection I


Jednoho dne se na Atlantis aktivovala hvězdná brána a odhalila obyvatelům tohoto města něco, co by nikdy nečekali.


Bylo krásné letní brzké ráno na Atlantis. Slunce pomalu začínalo oslňovat obyvatele odrazky od věží na městských molech a plukovník Mackenzie Blacková právě vcházela do kontrolní místnosti v hlavní věži. Jako pokaždé podepsala převzetí služby od právě končícího velitele směny a rovnou si to zamířila do kanceláře pana Woolseyho, který jí předal stoh papírů a složek. Většinou se jednalo o hlášení z misí, denní rozvrh a jiné výkazy k pročtení a podepsání. Následně odešel směrem do svého pokoje a přenechal svou kancelář plukovníkovi, aby měla místo a klid k vyřízení svého už tak zanedbávaného papírování.

Asi tak po dvou hodinách neustálého probírání se složkami se Mac rozhodla dát si přestávku a vykročila z kanceláře směrem k jídelně. Asi v polovině cesty se k ní zpoza rohu přidal její přítel, podplukovník John Sheppard, s jejich dcerou Sarah, kterým přes vysílačku dala vědět, že jde do jídelny a ať se k ní připojí na snídani. Když všichni tři vkročili do jídelny, nalezli tam u jednoho stolu sedět pana Woolseyho, Rodneyho a jeho ženu Jennifer, Ronona, Teylu, a zbytek jejího týmu, tvořený dvěma podplukovníky, kterým po včerejším povedeném žertíku na její osobu nemohla přijít ani na jméno. (Vždyť ono se jen tak nezapomíná, když vás někdo ve spánku přilepí vteřinovým lepidlem ke kolečkové židli, a zanechá v nejodlehlejším a nejspodnějším patře jednoho z mol, pouze v nočním pyžamu, s cedulkou: ).

„Nezapomeňte se včas dostavit do služby, madam.“ :D


Po asi půlhodinové snídani se městem ozval alarm oznamující příchozí červí díru a všichni v místnosti se rozeběhli na svá místa. Mac s ostatními doběhli do kontrolní místnosti a hned se ptali Chucka, co se děje. Ale než jim stačil odpovědět, deaktivoval se na bráně štít. Bezpečnostní jednotky nečekaly na rozkaz, odjistily své zbraně a čekaly, co se bude dít. Nečekaly však dlouho, když z brány vypochodovali čtyři vojáci ve stříbrných brněních s dlouhými meči a rozestavili se před bránou. Bezpečnostní jednotky neváhaly a hned na nově příchozí spustily palbu ze svých zbraní, ale bez jakéhokoli účinku, jelikož byli vojáci chráněni nejenom svým brněním, ale i osobními štíty zlatavé barvy.

Asi po pěti vteřinách neustálé palby se jejich štíty spojily v jeden, a tak chránily celý prostor před bránou. Následně jeden z nich odpojil od opasku svého brnění válcovitý předmět, podržel jej v ruce a zmáčkl tlačítko na jednom jeho vrchu. Z válce jakoby explodovala vlna energie, šíříce se všemi směry, která prošla celou místností s bránou a následně i kontrolní místností a přilehlými prostory. Tato vlna nezanechala na nikom z přítomných ani známku po zranění, nýbrž ustala jakákoli palba ze všech zbraní. Jelikož vlna neměla zasáhnout nebo omráčit nikoho z přítomných, ale vyřadit a zneškodnit všechny zbraně v jejím okolí, bez zranění jejich majitelů. Po tomto žádná ze zbraní, ani ta Rononova, nemohla uškodit nikomu z následně příchozích. Poté se jeden z vojáků dotkl své přilby v oblasti levého ucha a asi po dvou vteřinách vykročila z brány postava zahalená ve zlatém plášti s kapucí přes hlavu. Postava ušla asi dva kroky, načež se před ní vysunul ze země panel, ke kterému natáhla svou pravou ruku a položila na něj svou dlaň. Městem se rozezněl karanténní alarm a všechny dveře a místnosti ve městě se uzavřely a uzamkly, taktéž počítače znemožnily přístup komukoliv z operátorů. Dále z brány vypochodovalo dalších dvanáct vojáků v brněních a dvě další postavy ve zlatých pláštích, načež se brána uzavřela.

Mac to celé sledovala z ochozu v kontrolní místnosti, ale když zjistila, že vlna ze zařízení, které jeden z těch neznámých spustil, vyřadila jí i jejím vojákům zbraně, rozhodla se pro strategický ústup, aby o nich zjistili co nejvíce informací přes městské senzory a kamery v Rodneyho laboratoři. Vydala tedy rozkaz k evakuaci, popadla Sarah a spolu s ostatními v místnosti se vydala k nejbližším dveřím. Jenže než jimi stačila proběhnout, rozezněl se karanténní alarm a dveře před ní se téměř okamžitě zavřely, aniž by z místnosti propustily jediného člověka. Mac se ani nesnažila ty dveře otevřít násilím, jelikož věděla, co ten alarm znamená, a tušila, že by je neotevřela ani svými schopnostmi. Předala proto Sarah Johnovi a vyšla vstříc nově příchozím s úmyslem je velmi „vřele“ přivítat. Seběhla dolů ze schodů směrem k nově příchozím.

„Kdo jste?“zeptala se a zastavila se na posledním schodu. Nikdo jí neodpověděl. „Ptám se podruhé a naposledy. Kdo jste?“zavrčela. Když se jí ani tentokrát nedostalo odpovědi, povzdechla si: „Fajn. Tak to půjde po zlém,“ a vypálila proti nim oheň stejným způsobem, jako to dělá i starý dobrý plamenomet. Bohužel pro ni, vojáky jejich štíty ochránily i před tímto druhem útoku. Jenom zamrkala a rozhodla se vyzkoušet telekinezi s úmyslem, že nezvané hosty vyhodí vitrážovým oknem ve tvaru ZPM za nimi z věže dolů, do oceánu. Ono v tuhle dobu měl oceán velice příjemnou teplotu. Jenže k jejímu překvapní to s vojáky, ani s osobami v kápích, které stály za nimi, nic neudělalo, jelikož se nikdo z nich nepohnul ani o milimetr. Bohužel pro ni, tento tah zjevně naštval příchozí, jelikož jeden z vojáků jejím směrem natáhl ruku. A jaké bylo její překvapení, když jí pomocí telekineze vyzvedl asi o dva metry do vzduchu, načež ji jeden z ostatních vojáků chtěl střelit, zjevně nějakým druhem omračovací zbraně. Jak si myslela, nebo spíše doufala.

„Dobře, asi jsme uvítací proces maličko podcenili. Nemohli bychom začít znova? A to nejlépe tím, že mě dáte dolů?“ Než voják však stačil něco udělat, muž v kápi, který přišel po vojácích jako první, mu položil levou ruku na rameno a voják pochopil, že má složit svou zbraň, a tak také udělal, načež muž kývl na vojáka, který ji držel ve vzduchu a ten ji opatrně položil na zem. Mac, nyní již pevně na svých, se rozhodla, že bude nejlepší pro ni i pro celé město nevzdorovat početnějším a jak technicky, tak schopnostně vyspělejším návštěvníkům a začít od nich slušně a podle předpisů (pro jednou :D ) zjišťovat, co by rádi. A tak spustila směrem k muži v kápi, který byl zjevně velitelem všech těch vojáků:
„Jsem plukovník Mackenzie Blacková, vojenská velitelka Atlantis.“rozhodla se pro diplomatické uvítání. „Vím, že jsem se už na to ptala, ale jsem zvědavý tvor, takže kdo jste a co žádáte? Jo a mimochodem, díky že jste mě nenechal zastřelit.“

Muž v kápi, jenž se jako i zbylí dva díval zřejmě do země, a tudíž mu nebylo vidět do tváře, se nad posledními slovy zjevně, podle pokývání hlavy, pousmál a pohyby rukou přikázal vojákům vykonat již zřejmě předem vydané rozkazy, načež se vojáci postavili po jednom před každé dveře v obou místnostech, i podél schodů a zbytek zůstal chránit osoby v kápích. Po tom, co jeho vojáci vykonali patřičné rozkazy, se dotázaný rozhodl promluvit:
„Hm, o vás jsem nikdy neslyšel. Na vašem místě jsem očekával někoho jiného… A rozhodně ne někoho s vašimi schopnostmi.“ Mac, kterou toto prohlášení zjevně trochu vyhodilo z míry, se už-už chystala promluvit, ale uslyšela kroky za sebou na schodech a nabíjení zbraní a rozhodla se otočit.

Po schodech scházeli opatrně všichni ti, se kterými sem přišla z jídelny, přičemž, když na ně vojáci namířili své zbraně, rozhodli se zastavit. Muž v kápi jen kývl na vojáky na schodech hlavou a ti ihned složili zbraně a dovolili jim volný průchod. Když přišli až k nim, chopil se slova Woolsey:
„Jsem Richard Woolsey, velitel Atlantis. Co byste rádi?“
Mac se k němu jen naklonil a řekla: „Dobrá otázka, ale na to jsem se ho už ptala. Asi tak…pět krát?“ Woolsey na to jen řekl:
„Aha.“ Po tomto se muž v kápi pootočil směrem k Woolseymu a řekl:
„Tak vás jsem zde, a navíc na téhle pozici, opravdu nečekal.“ Woolseyho i Mac tato odpověď velmi zaskočila, načež se Mac naštvala a rozzuřeně se znovu zeptala:
„Mohl byste mi konečně říct, proč jste nás ráčili poctít svou návštěvou?!“ Jenže muž znovu neodpověděl na vyřčenou otázku a pohybem ruky nařídil osobám v kápích za ním, ať se pustí do práce.

Obě dvě osoby v pláštích v doprovodu dvou vojáků vyrazily pomalu po schodech nahoru do kontrolní místnosti, kde se pod ochranou vojáků usadily k ovládacím pultům a za pomoci připojených notebooků a samotných terminálů se nerušeně začaly nabourávat do městské databáze. To se ovšem nelíbilo Rodneymu, který za nimi po schodech vyrazil nahoru, a k jeho překvapení se ho vojáci nesnažili zastavit. Přišel ke dvěma postavám ovšem tak blízko, že se to přestalo líbit jejich strážcům a ti Rodneyho zastavili asi dva metry za nimi. I tak ale Rodney viděl na obrazovku jednoho z notebooků, které používali, a zjistil, že se jim nedaří obejít jeho zabezpečení, která vytvořil pro ochranu městské databáze i celého systému, načež mu stouplo ego na dvojnásobek a rozhodl se nahlas a s úsměvem pochválit svou práci:
„Přes můj firewall se nedostanete, i na vás je příliš složitý!“ Jaké ovšem bylo pro něj i pro ostatní v místnosti překvapení, když se na obrazovce notebooku, který sledoval, objevila spolu s obvyklým zvukovým znamením hláška, že uživateli byl povolen přístup do systému a následně i do městské databáze. To stálo Rodneyho ego život, které spadlo i s jeho bradou skoro až na podlahu. Následně jedna z osob v kápích u panelu vyndala jednu krystalovou destičku z jejího slotu, aby tam mohla strčit svoji, téměř stejnou, ale na první pohled vyspělejší destičku, do které následně stáhla ohromné množství souborů, které Rodney nezaznamenal, jelikož ukládání dat proběhlo mnohokrát rychleji, než je to i u antické technologie možné.

Po dokončení zadaného úkolu vrátily osoby v kápích všechno na panelu tak, jak to bylo před jejich příchodem, a v doprovodu svých strážců a Rodneym v závěsu se vydaly zpět k bráně. Po příchodu se postavily tam, kde předtím stály a Rodney si stoupl mezi Mac a Woolseyho a oběma řekl:
„Zkopírovali si z naší databáze ohromné množství dat.“
„Jak velké množství je ohromné, doktore?“ zeptal se Woolsey.
„Nevím, stáhli to tak rychle, že jsem ani nepostřehl, co si vzali. Já ani neví, jak se tak rychle dostali přes můj firewall!“ divil se Rodney.
„Tak už tedy víme, pro co tu jste, ale mohl byste mi konečně říci, KDO jste?“ řekla už poměrně naštvaná Mac.

„Ne.“ řekl muž, vyhrnul si svůj rukáv na pravé ruce a namačkal něco na zařízení, ne moc odlišného od antického detektoru známek života. Vtom se aktivovala hvězdná brána. Bez jakéhokoli vytáčení nebo zobrazení symbolů adresy. Vojáci hlídající dveře a schody se stáhli zpět do blízkosti svého velitele a jeho „pobočníků“, kteří za dobu svého pobytu nevyslovili jediné slovo.
Poté, co se vojáci stáhli, se velitel otočil k bráně a popošel asi pět kroků k ní. Načež se náhle zastavil, otočil a zeptal se:

„A kdo jste vlastně vy? Vás já neznám.“ Podplukovníku Wintersonovi se zřejmě nechtělo moc mluvit, a tak jen pohrdavě zkřížil ruce přes hruď. Zato Jennifer to nedalo, a tak odpověděla:
„Jennifer McKayová, hlavní lékařka.“ Na to se osoby v kápích zatvářily nanejvýš překvapeně a jedna z nich na chvíli pozvedla hlavu, načež ji sklonila zpět.
„McKayová?“ divil se muž, „zajímavé…a kde je Carson Beckett?“
„On zemřel při výbuchu, je to už několik let.“ odpověděla zaraženě Jennifer.
„Aha, pardon. Mou upřímnou soustrast vám všem i jeho rodině.“ řekl sklesle muž, přičemž jeho „pobočníci“ se na sebe podívali, ale stále mlčeli.
„A doktorka Weirová?“ zeptal se znovu velitel.
„Tu zajali a zabili replikátoři před několika lety při ofenzivní misi na Asuru poté, co na město zaútočili satelitem, jako odplatu za zničené lodě a doky na jejich planetě, pomocí kterých chtěli zaútočit na Zem.“ odpověděl tentokrát Woolsey.
„Jak já ty replikátory nesnáším,“ řekl naštvaně velitel, „ještěže jsme se jich zbavili už dávno.“ Na to jeho „pobočníci“ jen souhlasně zakývali.
„A kdopak jsi vlastně ty, maličká?“ řekl a podíval se při tom na Sarah v Johnově náručí. Mac se na neznámého jenom zamračeně podívala a automaticky si stoupla trošku před Johna a Sarah.
„To je Sarah, naše dcera.“ řekl zaraženě, ale přitom pyšně John a stoupl si vedle Mac.
„Moment, vy dva máte dceru? Podle příjmení nejste manželé a sloužíte u stejné jednotky jako podřízený a nadřízený?“ zeptal se tentokrát pro změnu zaražený velitel.
„No, ano.“ řekl John. Mac jenom mlčela. Neměla ráda, když se někdo mimo Zemi a Atlantis vyptával na Sarah.

„V tom případě gratuluji vám oběma, já sám budu mít za chvíli se svou ženou chlapce.“ Jeho „pobočníci“ se tentokrát na sebe nepodívali, jen nevěřícně zakroutili hlavami nad tím, jak se jejich velitel opět vychloubá, že bude brzy otcem. Velitel se otočil směrem k bráně a nařídil vojákům odchod. Zůstali jen dva vojáci jako osobní stráž a oba muži v kápích. Když už se chystali projít i oni, zastavila je Mac slovy:
„Nechali jsme vás, abyste si vzali, co jste chtěli! Odpověděli jsme vám na vaše otázky! Byla by slušnost, kdybyste nám ukázali alespoň vaše tváře! Když už nám nechcete říci, kdo vlastně jste!“

Na to jen muž rukou naznačil svým „pobočníkům“, aby prošli a následně se otočil se slovy:
„Ano, plukovníku, to opravdu máte.“ načež oběma rukama chytil svou kapuci za zpevněné a tvarované rohy a prudce si ji přehodil za hlavu. Následně letmo rukou naznačil zasalutování a s úsměvem v doprovodu svých vojáků prošel horizontem událostí. Všichni v místnosti jen nevěřícně a s otevřenou pusou zírali. Když se brána zavřela, tak asi po půl minutě se jako první vzmohla Mac, když řekla:
„To byl přece…“
„Jo to byl.“ potvrdil jí jednohlasně zbytek.
Velitelem vojáků, kteří nakrátko a mírumilovně, bez jediné oběti, obsadili Atlantis, nebyl nikdo jiný než …
(Pokračování příště :D )


Předem děkuji jak za pochvaly( :D ), tak za kritiku( :( ). Ovšem upozorňuji, že :

VŠECHNY DÍLY JIŽ BYLI SEPSÁNY A JSOU PO KOREKTUŘE.

TUDÍŽ NENÍ MOŽNO POČÍTAT S JAKÝMIKOLIV ZMĚNAMI.


:D MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA PŘEČTENÍ STARGATE : CONECTION I :D

Příspěvek 30.1.2010 19:47:28
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno....super....už sem kdysi řekl že nesnáším lidi co to utnou v tom nejlepším...xD....už si chystám kostku i s tvým jménem....ale díl dobrej...už se těším na další díl a rozlousknutí této záhady....dobrá práce :)

Příspěvek 30.1.2010 20:12:10
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
za to tvé "pokračování příště" bych ti jednu vlepil :D

po prvním díle toho moc říct nemůžu....ale je to dobré ;-)

Příspěvek 30.1.2010 21:35:46
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:palka: :!: :arrow: pokračování příště :box2:
Síce dlažobné kocky nepoužívam, ale čo si o tom myslím je určite jasné (pozri prvý riadok) :D
Poviedka sa mi páči. Je pekne napísaná (čitateľne). :)
P.S.: Nech to vydrží až po záverečnú kapitolu.
:yes: :write: :arrow:

Příspěvek 30.1.2010 21:46:28
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pardon :D
Ale musel sem vás navnadit na přečtení další epizody. :D
Díky bohu, že nikd neví kde bydli. :D
Protože po další epizodě by mě asi čekalo něco nepěkného :D :D :D

Příspěvek 30.1.2010 22:52:03
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:palka: Zatiaľ nie, ale ak sa to domáknem :!: :palka: :palka: :rflmao:

Příspěvek 31.1.2010 13:56:44
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
sgcatlantis: Moc pěkný díl.

A mám už i vlastní typ na to, do je ten velitel.

Toto je spoiler!!!:
Vzhledem k tomu, jak znal velení Atlantys, i jména byvalé šéflékaře a velitelky a také to, že poznal Johna a věděl, že nejsou s Mac manželé, bych si typnul, že je to Aiden Ford, i když se mi to zdá jako mála šance.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 31.1.2010 14:04:21
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To jakop:
Toto je spoiler!!!:
Ne, není. Kdo si počká, ten se dočká.....pravé identity.
Ale celkem dobrý. Tohle si totiž tipovala i Mackenzie.

Příspěvek 31.1.2010 14:14:39
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
sgcatlantis: No tak si holt počkám na další díl. Jen takový dotaz, kolik plánuješ napsat dílů??
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 31.1.2010 14:24:46
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Máš to jak v úvodu, tak před samotným dílem.

Jak vidno. Tak tady nikdo nic nečte :wink: :D

Příspěvek 31.1.2010 14:26:51
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Už jsem si toho všiml :), já jsem úvod četl, ale když si ho sem dával. :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 31.1.2010 16:08:05
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Najprv som myslel na:
Toto je spoiler!!!:
satelskú gardu (podľa tých plášťov)
lenže to nesedí ani na Ascanis ani na dej v Last Ancient. :hmmm:
Tak si počkám. :shaking:

Příspěvek 31.1.2010 16:29:56
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Puk: Musí to být někdo, kdo na Atlantys dřív žil a kdo tak zná "starou partu", ale je už dlouho mimo a tak nezná nové změny ve vedení.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 31.1.2010 16:43:26
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Veď práve, ale neviem prísť na to kto by to mohol byť :hmmm: (som z toho puk). A ešte tá aktivácia brány keď odchádzali? :?:

Příspěvek 06.2.2010 19:05:50
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zde je druhý díl mé povídky Stargate : Conection.

Jak bylo řečeno, jedná se o spojení povídek:

Stargate:Last Ancient od Mackenzie a Ascanis od Aiwendilla

Jedná se o povídku o deseti (X) částech, psanou ve formě krátkých dílů.
(Minimálně 1 strana A4)

Korekturu chyb provádí : DarkLive

Korekturu chování postav z Last Ancient provádí : Mackenzie

Chování postav z Ascanis není korigováno autorem. Korekci provádím osobně.

Na výslovné přání obou autorů uvádím, že :

ŽÁDNÝ Z VÝŠE JMENOVANÝCH AUTORŮ SE JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM NEPODÍLEL NA VYMYŠLENÍ ČI SEPSÁNÍ TÉTO POVÍDKY


Přeji příjemný zážitek :D :

Stargate : Conection II


Jako následek toho, co se odehrálo na Atlantis, je vyslána záchranná výprava, aby získala zpět data, zcizená z městské databáze.


Hodinu poté, co neznámí návštěvníci opustili Atlantis, svolal Woolsey do hlavní zasedačky poradu vrchního velení Atlantis. Zúčastnili se všichni, tedy Richard Woolsey, plukovník Blacková, podplukovníci Sheppard, Winterson a Lorne, McKay a McKayová, Ronon, Teyla a Zelenka. Po té, co byly zavřeny dveře, se slova ujal Woolsey:
„Takže, ujasněme si to. Do města nám bez jakýchkoli problémů vnikli neznámí vetřelci s nesmírnými telekinetickými a technickými schopnostmi, obsadili místnost s bránou a kontrolní místnost, spustili karanténu pátého stupně, odcizili zatím neurčené množství dat, položili pár otázek, a pak si jen tak odešli?“ shrnul to celé stále zaražený Woolsey.
„No, vlastně ano.“ řekla Mac.

„Jak je to ale možné, jak to mohli udělat? Jak mohli sklopit štít na bráně, aktivovat karanténní opatření a nabourat se bez problémů do hlavního počítače?“
„McKayi?“ řekl Sheppard a všichni v místnosti se na něj podívali.
„Co? Jaká byla otázka, neposlouchal jsem.“ řekl McKay, který se stále nemohl vyrovnat s tím, že někdo překonal jeho zabezpečení tak rychle a bez větších problémů.
„Doktore Zelenko?“ přehodil otázku Woolsey a ignoroval McKayovu nepřítomnost duchem.
„No, zatím se nám podařilo zjistit to, že ať už to byl kdokoliv, podařilo se mu za sebou velice dobře zamést jakékoliv stopy. Takže vlastně co se tohohle týče, nemáme nic. ZATÍM!“ řekl Zelenka.
„Ty nemáš nic? To se ani nedivím.“ řekl McKay.
„Zato MNĚ se podařilo zjistit, že použili ke sklopení štítu můj bezpečnostní protokol, který jsem do systému zabudoval. Ten, se kterým jsme se sem „vlámali“, když to tu tenkrát obsadili replikátoři.“
„No, tak to bychom měli záhadu kolem štítu, ale jak se jim podařilo aktivovat karanténu?“ zeptal se Woolsey.

„Jo, jak je to možný Rodney, když si nám tvrdil, že si ten ovládací panel u brány vyřadil hned po tom, co jsme se zbavili replikátorů, hm?“ zeptal se Sheppard.
„No,“ řekl Rodney, „já sem ho tak úplně nevyřadil, jako spíš poupravil.“
„Jak poupravil?“ zeptali se sborově všichni ostatní naráz.
„No, prostě sem z něj vymazal genetické potvrzovací vzory antiků a dal tam ty naše, abychom ho v případě nutnosti mohli použít jenom my. Třeba při znovu převzetí města, nebo jako spouštěč pro rychlou autodestrukci při odchodu.“ řekl ne omluvně ale spíš hrdě Rodney. Za to ho všichni doslova zpražili pohledem a Sheppard na to jen řekl:
„A to si nám to nemohl říct dřív?!“
„Pardon. Mělo to být překvapení. Chtěl sem to říct ve chvíli, kdyby se něco takového událo.“ řekl nyní už omluvně Rodney.
„No, to je teď stejně jedno,“ řekl Woolsey, „tím se nám alespoň vysvětluje i to, jak se dostali do systému. Prostě znali kódy, stejně jako všechno ostatní. Víte alespoň, odkud přišli a kam odešli?“

„No, vymazali paměť zadávacího počítače při příchodu a veškeré stopy před svým odchodem. Použili to zařízení pro vytočení bez zadávání. Ale našel jsem v kondenzátorech brány stopy zbytkové radiace. Takové, která se našla v kondenzátorech brány poté, kdy jste se dostali do Babylonu. Tak jsem zkontroloval to zařízení, které to způsobilo, a našel jsem v něm stopovou energii, jako kdyby bylo právě použito. Takže se dá snadno vyvodit to, že byli z jiné reality, nebo dokonce i z jiného vesmíru. A než se zeptáte, ano, můžeme to nastavit tak, abychom se k nim dostali i my.“ vysvětlil Zelenka.
„Skvěle, tak tím se vysvětluje to, jak to, že toho tolik věděli.“ řekl McKay.
„A hlavně to, kdo je vedl.“ řekla Mac.
„To tedy ano.“ řekl Woolsey. „Víte už alespoň, co všechno si zkopírovali a odnesli s sebou?“
„No, udělal jsem čtyři hloubkové kontroly a s velkou dávkou štěstí se mi podařilo zjistit, že si na tu svoji malou krystalovou destičku stáhli kompletní obsah našich počítačů.“ řekl Zelenka.
„To ale není možné.“ oponoval Rodney.
„Jste si naprosto jistý, doktore?“ zeptal se zaskočený Woolsey.
„Ano, naprosto. Mají celou městskou i planetární databázi, informace o planetách, hlášení z misí i od personálu, lékařské záznamy, dokonce i kuchařovy recepty.“ oznámil Zelenka.
„Fakt nechápu, k čemu jim můžou být ty recepty?“ kroutil hlavou Ronon.
„Nejspíš ani nevědí, že si je taky vzali. Asi prostě nastavili zkopírování všech dat.“ navrhl Sheppard.

„Neřešme tady teď to, že si vzali i pitomý recepty,“ řekl trochu naštvaně Woolsey, „ale spíš to, jak ty informace dostaneme zpět. Některé z nich jsou tajné a velmi citlivé pro bezpečnost jak města, tak Země. A my ani nevíme, k čemu jim jsou.“
„Nejspíš je u nich nemají, a nutně je potřebují.“ navrhla Mac. „Ale mohli se zeptat.“zabručela.
„Pane, asi to bude znít ode mě divně, ale nedoporučovala se ty data pokusit získat silou, viděli jsme přece všichni, co všechno dokážou a jaké technologie mají.“

„Souhlasím s vámi, plukovníku. I když mě zaráží, že něco takového navrhujete zrovna vy.“ pravil Woolsey.
„Navrhovala bych vyslání diplomatické mise, která by je slušně požádala o jejich navrácení výměnou za naše vlastní informace, které tak zjevně nutně potřebují, když si pro ně došli až sem.“ navrhla Mac. Po tomhle jí Sheppard položil ruku hřbetem na čelo a řekl:
„Nejseš nemocná. Nemáš náhodou horečku?“
„Ne, proč?“
„Ty a vyslání diplomatů, to se mi nějak nezdá!“
„Nech toho!“ odbyla ho Mac.
„I tak se mi to zdá příliš nebezpečné, Mac.“ řekl Sheppard. „Vždyť tě chtěli přece zabít.“
„Ale neudělali to.“pokrčila rameny. „Navíc jsem si o to tak trochu řekla, když jsem je chtěla oflambovat.“
„Na tom něco bude, Shepparde.“ řekl Ronon.
„Rozhodně bude nemocná.“ sykl Sheppard, aby ho Mac neslyšela.
„Dobrá tedy, plukovníku, povoluji vyslání diplomatické mise za účelem znovuzískání našich informací. Koho si chcete vzít sebou?“
„No pane,asi to nechám na vás.“ pousmála se Mac. Woolsey značnou chvíli nad jejím návrhem přemýšlel, ale pak odpověděl:
„Dobrá tedy, plukovníku. Půjdeme všichni, jak jsme tady. Dotazy?“ Všichni jenom zavrtěli hlavou. „Dobrá. Vyrážíme všichni v 12:00, jděte se připravit, já jdu informovat IOA.“ zakonči poradu Woolsey.
„A všichni jenom osobní zbraň a skrytý nůž, ať moc neprovokujem.“dodal. Na to se všichni rozešli připravit se do svých pokojů.

Přesně v 11:50 dorazila k bráně Mac s Johnem. O minutu později dorazil Woolsey následován Rononem a Teylou. Po nich přišel i Zelenka (kterému se zjevně moc jít nechtělo, jak bylo na něm znát). Po chvíli dorazili i oba podplukovníci. Následně se čekalo už jen na Rodneyho s Jennifer, kteří, díky Rodneymu, dorazili doslova za minutu dvanáct. Všichni si s sebou jako základní výbavu vzali jednu osobní zbraň, dle předpisů (Ronon zůstal jako vždy u té své) a jeden standardní bojový nůž, ukrytý na zádech pod neprůstřelnou vestou. Jennifer si k tomu ještě vzala batoh první pomoci a Rodney se Zelenkou každý jeden tablet a pár diagnostických přístrojů. Všichni pak ještě každý jeden detektor známek života, upravený i pro ty, kteří nemají ATA gen, kdyby se náhodou ztratili, nebo rozdělili.

Následně Woolsey nechal Chucka zapnout ono zařízení, které bylo předem McKayem a Zelenkou nastaveno, a upraveno tak, aby nezpůsobilo zkrat a poruchu, nebo hůř - výbuch brány na jednom, nebo na druhém konci. Po vytočení adresy bylo zařízení aktivováno a delegace prošla skrz horizont událostí.

Místo: Neznámé; Planeta: Neznámá; Vesmír: Neznámý.




Předem děkuji jak za pochvaly( :D ), tak za kritiku( :( ). Ovšem upozorňuji, že :

VŠECHNY DÍLY JIŽ BYLI SEPSÁNY A JSOU PO KOREKTUŘE.

TUDÍŽ NENÍ MOŽNO POČÍTAT S JAKÝMIKOLIV ZMĚNAMI.


:D MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA PŘEČTENÍ STARGATE : CONECTION II :D

Příspěvek 06.2.2010 19:27:07
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak díl dobrej...dneska se sice nic moc nedělo ale pevně věřím že v dalších dílech to už bude o něčem jiným co se týče akce a tak...jian ksem myslel že se dneska dozvíme kdo to byl (ten jejich vůdce)..ale nevadí...

Příspěvek 06.2.2010 19:42:42
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak sem říkal.....Kdo si počká.....ten se dočká. :D

Jinak sem už říkal, že tohle není akční povídka...v pravém slova smyslu :D

Toto je spoiler!!!:
Jinak na identitu jejich "vůdce" si budete muset počkat až do dílu... :D IV

Příspěvek 06.2.2010 20:16:41
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
až do čtvrtýho??? nechceš mi to posalt do SZ???..:-D

Příspěvek 06.2.2010 20:51:14
Russell Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si to přečetl a musím říct,že je to poměrně povedený. Sice se mi zrovna moc nelíbí supermocní nepřátelé, proti kterým nikdo nic nezmůže (zatím),ale určitě si přečtu další část.

Jsem hold zvědavej člověk..
www.humantarget.sff.cz
www.justified.fan-project.com
www.fallingskies.sff.cz

Příspěvek 06.2.2010 21:36:56
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalos304: Tos uhod :!: :D Jen si počkej jako všichni ostatní :D

Russell: Jsem rád že se líbí :D Ještě budeš překvapen :D :D :D

Příspěvek 08.2.2010 19:47:57
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, dnes prečítané a aj keď tam nieje akcia (čo nepovažujem za nutnosť) sa mi to celkom páčilo.
P.S.: Ja nesúhlasím s tým, že návštevníci museli byť nepriatelia. (Minimálne, ako sa správali na konci [prvej časti].)
:bye: :write: :arrow:

Příspěvek 11.2.2010 03:51:18
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
sgcatlantis Tak jsem si to přečetl a mám nový typ na to, kdo by mohl být ten neznámý.

Toto je spoiler!!!:
Když je to jiná realita, tak by to mohl být John Sheppard nebo Jack O´Neill.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron