Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Historie Hvězdné brány

SG: Historie Hvězdné brány


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 15.2.2010 18:17:51
michal.s Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj tak jsem napsal další povídku a myslím si že je lepší než ty dvě předchozí. Ta to povídka je o tom jak já plukovník Daněk spolu s poručíkem Samem a plukovníkem Cartrovou se dostaneme do doby Antiků kvůli společnosti.

Historie Hvězdné brány

„Ahoj já sem plukovník Michal Daněk, budu vás provádět na našem výletu časem a taky budu řídit jumper se strojem času. No a teď vám představím posádku tak že támhle je plukovník Samanta Cartrová a tam v vzadu v tom tmavém rohu dospává poručík Sam noční službu. Jo a ještě co tam budou s námi dělat no tak plukovník Cartrová bude na nás dohlížet abychom nezměnili budoucnost popřípadě minulost a taky se bude starat o jumper a Sam bude náš doprovod po vojenské stránce“ řekl jsem na nástupu kde stálo v řadě pět právě vyučených a přiřazených nováčků do projektu hvězdná brána „a pane kde je ten poručík Sam jak jste o něm mluvil“ zeptal se jeden z nováčků „já sem tady“ ozval se z temného kouta hluboký mužský hlas z kterého šel strach „ano jak už sem říkal poručík Sam je tamhle v tom tmavém rohu jelikož stejně jako já a plukovník Cartrová tento briefing a výlety absolvoval již několikrát a jelikož kvůli předpisům zde musí být tak si v tom rohu udělal pohodlí a dospává noční službu“ odpověděl sem a zeptal se „A chcete ho vidět určitě ho chcete vidět no tak Same slyšíš oni tě chtějí vidět tak se jim ukaž prosím“ a z toho rohu se vynořil 120 kilový, 2,5 metrový, svalnatý jaffa všichni nováčci strachem ztuhli ale po chvíli zase mluvili. „Pane a co to má na čele?“ zeptal se znovu on „co že vy nevíte o jaffech to by jste měli vědět se divím že jste prošli akademii“ odpověděl jsem „no o jafech víme ale co to má na čele a jak to že spí jaffové nespí jen provádí kel nou rim“ řekl zase on „no na čele má znak Lorda TI a spí proto že nemá symbionta a je na tretoninu“ odpověděl jsem „a pane co je na programu jestli se mohu zeptat“ zeptal se jiný nováček „no na programu máme nalezení brány v roce 1929, první vytočení brány v roce 1938 a pak možná se po domluvě ještě někam podíváme“ sotva jsem dopověděl větu doběhl major Pears „Pane omlouvám se že je to tak na rychlo ale na něco jsme přišli“ řekl Pears „nevadí co máte“ odpověděl jsem „no víme kde bylo zničeno dhd z Gízy“ řekl Pears a čekal co na to řeknu „no a co mi s tim“ zeptal sem se „no máme za úkol od generála O´Neilla to dhd vzít a přenést ho na místo kde ho potom najdeme“ odpověděl mi Pears „Cartrová a nemůže to změnit něco“ zeptal jsem se a podíval na Cartrovou „no vlastně nemůže proto že bylo zničeno tak ho nikdo neobjevil a nikomu by nechybělo a když ho schováme na místo kde ho nikdo nenajde kde si ho potom v téhle době vyzvedneme tak nebude problém“ odpověděla mi na otázku „no tak dobře vezmeme to dhd ale až po výletě“ řekl jsem „no ale pane mi to máme udělat při výletu“ řekl Pears „ach jo no tak dobrá uděláme to po nalezení brány“ řekl jsem a zeptal se „má někdo ještě nějaké otázky jestli ne tak rozchod a za třicet minut budete stát nachystaní před jumprem“ a spolu z ostatními sem odešel.

Po třiceti minutách jsme se sešli všichni u jumpru před tím než jsme nastoupili sem se zeptal Pearse „ a kde že je to dhd“ „no na Stalingradu ale musíme tam být dřív než ho němci vybombardují a zničí dhd“ Odpověděl Pears „né to ne Rusko né proč já“ řekl jsem a otevřel jumper. Jak mile si všichni sedli na svá místa zamaskoval jsem jumper a vyletěl z SGC. Když jsme dorazili na oběžnou dráhu tak sem nás posunul v čase do 3 července 1929 a sletěl s jumprem do Egyptské Gízy na vykopávky doktora Langforda kde právě našli bránu „něco jsme našli je to nějaký kruh velký kruh zavolejte doktora Langforda“ vykřikl mladík a běžel ke stanu, odkud zavolal doktora Langforda. Po hodině čekání konečně přijel doktor Langford se svoji dcerou Kateřinou (díky ní vznikl projekt hvězdná brána). Když dělníci po veliké námaze konečně sundali všechny kamenné desky tak jim údivem div jim oči nevypadli, jelikož pod kamennými deskami bylo něco, co nikdy ještě nikdo na zemi nenašel ale doktor Langford věděl, že to není předmět vyrobený tehdejší mi lidmi. Dělníci přivázali lana ke kruhu a začali táhnout ale kruh byl tak těžký že ho dvacet dělníků nezvedlo tak si na pomoc zavolali dalších třicet dělníků poté to už zvedli. A jejich údiv se ještě zvěčil něco tak velké něco tak zachovalého něco tak zvláštního ještě nikdy nikdo neviděl. Byl to kruh, který byl celý posetý různými symboly a který měl v průměru 6,7metru. Po asi hodinovém koukání na oprašování a ukládání brány a všeho co s ní bylo nalezeno jsme se rozhodli že tedy splníme misi, která nám byla zadaná a přesunuli jsme se do roku 1942 na Stalingrad kde jsme v jednom ze skladišť našli dhd které jsme poté přesunuli kousek od Checheynské hory na předem určené místo kde ho potom najdou naši lidé. Krátce potom co jsme nastoupili do jumpru a vzletěli, začalo bombardování. Když jsem konečně po dlouhém kličkování dorazil na oběžnou dráhu země a chtěl se přesunout zpět do naší doby začala na jumpru zpoura po několika minutovém boji se jeden z nováčků dostal k ovládání při naší smůle měl ata gen a přenesl nás v čase. Jakmile jsme konečně zpacifikovali nováčky tak jsme si zase sedl do křesla a letěl k zemi podívat se kam nás přenesl ale už jen z pohledu bylo jasné že to není země jakou známe a že nás přenesl minimálně o několik tisíc let a bylo to tak přenesl nás do doby antiků čímž vyčerpal většinu energie. „no bezva co teď budeme dělat ty hnupě když máme energii možná tak na skok v čase o plus mínus 5000 let“ vykřikl jsem na to blbce vytáhnul zbraň a chtěl ho zastřelit „pane nedělejte to byla by to chyba no tak pane schovejte tu zbraň pane prosím“ začal mě přemlouvat Sam pak se k němu přidal Pears a Cartrová na konec i zbytek. Po několika minutách jsem zmáčknul spoušť ale bohužel jsem ve zbrani neměl zásobník tím pádem ani nabito ale naštěstí ho to tak vylekalo, že nám řekl že je od společnosti a že měl za úkol se nás zbavit. Po té co to dořekl jsem ho aspoň praštil pažbou čímž sem ho omráčil na docela dlouhou dobu hned potom, co jsme ho svázali jsme začali vymýšlet jak se z té to šlamastiky dostat zpátky do roku 2022. Pak Cartrovou napadlo že by na zemi mohl být ještě nějaký naqadach že podle jejich výpočtů byl vytěžen až někdy 5000 let před naší dobou tak s maskováním sletíme na zem a nějakej naqadach si vezmeme a že by to nemělo vadit protože poslední naqadach vytěžili otroci goaulda Ra a né Antici tak že by měl Ra jen o zat´naktel míň. Po deseti minutové diskuzi jak a kde to provedem sem ještě pět minut přemýšlel a nakonec jsem to povolil a začal s jumprem klesat k zemi ale to že jsme byli maskovaní nám nepomohlo protože během deseti vteřin se kolem nás slétlo asi deset jumprů kteří nás donutili přistát vedle města podobnému Atlantis ale o něco málo větší. Vystoupili jsme a hned kolem nás stálo deset antických bezpečnostních jednotek které nás odvedli až k velké radě. Tam jsme po dlouhé diskuzi dostali naqadach a dostali povolení odletět ale sotva jsme došli do jumpru začal na město útočit goauld Ra který měl podle archivu antiků nalezeným před rokem zaútočit až za několik měsíců tak nám došlo že jsme na antiky upozornili když jsme cestovali časem a Ra v tom případě našel zemi dřív a zaútočíl dřív. Díky momentu překvapení se mu povedlo se svoji mateřskou lodí zničit několik jumprů tak jsme se rozhodli že když už jeto naše chyba tak že antikům pomůžeme a zaútočili jsme na jeho mateřskou loď. Díky tomu že jsme měli zapnuté maskování povedlo se nám Ra překvapit a dát antiků dostatek času na to aby se mu ubránili. Když Ra začal prohrávat tak mu zrovna dorazily posily Antici si s nimi sice lehce poradily ale nás sestřelila jeho mateřská loď. Pak jsem se probudil na ošetřovně toho jejich města a zjistili že jsme přišli o jumper, nováčky, marináky a já o nohu ale Pears, Cartrová a Sam byli naštěstí v pořádku jen pár šrámů a zlomenin. Sice jsme měli velkou radost že jsme z antiky můžeme se o nich víc dozvědět ale čím dál víc nám docházelo že jsme změnili budoucnost a že z jumprem zmizela naše možnost se vrátit domů. Už jsme byly na Armeria Atlantus (v překladu Atlantská archa) několik měsíců Armeria Atlantus je to město tak mu říkají a v tu dobu napadlo Cartrovou jak to všechno zvrátit „ pomocí antického počítače zjístímě kde bude za těch několik tisíc let to místo kde jsme ukrývali dhd a zanecháme v té oblasti vysílač který bude vysílat zprávu kterou tam zanecháme a až tam poletíme jumprem ukrýt to dhd za těch několik tisíc let tak dostanou zprávu o zpouře která se bude konat a tím tomu zabráníme a přitom můžeme poskytnout důležité informace které jsme potřebovali nebo jsme nevěděli“ když to Cartrová dořekla tak jsme chvíli přemýšleli a nakonec uznali že jeto dobrý nápad ale byl v tom háček velká rada antiků to nepovolila. Po několika desítkách letech se antici naučili povznést a tak jich bylo čím dál míň ale mi jsme to využily a i přes zákaz velké rady jsme postavili vysílač nahráli zprávu a zanechali na místě. Po několika hodinách poslední přeživší antici spolu s námi odletěli z Armeria Atlantus ze země pryč a zanechali jen malou základnu než jsme opustili sluneční soustavu upravili jsme nahraná data a při dali i předpokládanou polohu města kde by mělo potom zůstat. Po té jsme opustili naši sluneční soustavu za několik měsíců se povznesl i poslední antik co byl s námi ve městě za dva roky zemřela Cartrová na stáří za Deset let zemřel Pears také na stáří, Sam zemřel kvůli tomu že mu došel tretonin a já zůstal sám ve velkém městě za deset let sem také zemřel ale ještě před svojí smrtí jsem naposled upravil nahrávku pomocí brány. Nepovznesli jsme se proto že jsme se celou dobu co jsme byli z antiky neučili povznést ale snažili se zpravit to co jsme pokazili.

Za Sedm tisíc let jsme spolu s Pearsem ukládali bednu s dhd na mí a najednou se ozvala Cartrová že zachytila nějaké vysílání zeptal jsem se jí jestli je možný že je to nějaká antická základna odpověděla že ne a že je to jen vysílač se zprávou ode mě nahranou před sedmi tisíci lety která obsahuje důležité informace, video deníky mě, Cartrové, Sama, Pearse a informace o zrádci palubě. Po ověření pravosti dat jsme vyzvedli přístroj samozřejmě bez vědomí nováčků. Samozřejmě potom co jsme si přečetli zprávu jsme ještě než jsme vyletěly na oběžnou dráhu země spoutali všechny nováčky a přesunuli zpět do 2. 4. 2022.
Naposledy upravil michal.s dne 15.2.2010 21:02:15, celkově upraveno 1
http://stargate-hra.ic.cz - jeto užasná hra podobná DrD

Obrázek Prosím klikněte

Příspěvek 15.2.2010 20:22:42
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
příběh vcelku dobrý ale brána má kolem 6,7 m
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Příspěvek 15.2.2010 21:03:39
michal.s Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
děkuji za připomínku už jsem to opravil
http://stargate-hra.ic.cz - jeto užasná hra podobná DrD

Obrázek Prosím klikněte

Příspěvek 15.2.2010 22:41:33
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
oproti minulému výtvoru je to o něco lepší :wink:
pokud bych mohl mít opět nějaké připomínky, tak pořád to členění, hlavně v přímé řeči se to trochu spatne cte
občas tam ujede velke pismeno na začatku vety
výrazy týkající se SG občas nejsou exaktně napsané
sem tam zkrátit některé věty (časteji používat tečku) by podle mě nezaškodilo.

věřím, že příště to bude zas o něco lepší :)
We'll never be done.

Příspěvek 16.2.2010 16:58:22
michal.s Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
děkuji pokusím se zlepšit
http://stargate-hra.ic.cz - jeto užasná hra podobná DrD

Obrázek Prosím klikněte

Příspěvek 16.2.2010 22:56:16
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno tak tohle je lepší jen o chloupek. Slovo gramatika ti asi nic neříká že? Vůbec tam nejsou čárky, tečky, velký písmena prostě nic. Plukovníka Daňka bych zastřelil po 1 minutě s ním stejně jako všechny nováčky a dvou a půl metrového :shock: Jaffu Sama. No ale nějaké to zlepšení tam je. Takže 2/10.
PS: pochybuju že se dá DHD jen tak vzít a odnést. :wink:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 16.2.2010 23:36:09
Mlok1911 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
DHD se dá přenést, v jednom díle bylo jak si ho SGC půjčila od rusáku. Myslím že to bylo v díle jak Teal'c zůstal v bráně když se předčasně zavřela. Jinak povídka docela fajn.
Říkám, co podle tebe je ten koščej?
Obávám se, že smrt.

Příspěvek 17.2.2010 15:17:36
michal.s Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
NewAsgard: Smím se zeptat, proč bys je zastřelil? A k té gramatice já jsem dysgrafik a dyslektik takže proto. A DHD lze přenášet stejně jako brána a v té povídce bylo DHD schované v bedně takže nebylo přidělané.

Jinak děkuji za kritiku
http://stargate-hra.ic.cz - jeto užasná hra podobná DrD

Obrázek Prosím klikněte

Příspěvek 17.2.2010 21:30:19
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No jo tak sry.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 17.2.2010 23:22:22
michal.s Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale proč bys je zastřelil? A jinak nic se nestalo sem zviklej.
http://stargate-hra.ic.cz - jeto užasná hra podobná DrD

Obrázek Prosím klikněte

Příspěvek 19.2.2010 11:21:24
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zvyklej, disgarafik, dislektik ale to je jedno. Zastřelil bych je protože mě byli děsně nesympatičtí a chovali se jak malý děcka snad to bude příště ještě lepší
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 19.2.2010 15:21:59
Huckllebery Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jen bych doplnil ze text ktery ma takovouhle delku a jen tri odstavce se zrovna moc dobre necte :) ale jinak se mi to libilo :)
Radsi desetkrat spadnu nez abych jednou nevstal

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Dokončené povídky

cron