Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Phoenix 56.díl ...Jsme položili své živo

SG: Phoenix 56.díl ...Jsme položili své živo


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dáme si 26.8. (dneska) další díl? Hlasování do 19:00 :D

ano
31
89%
ne
4
11%
 
Celkem hlasů : 35

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
... Druhá povídka tudíž volně navazuje na jeho konec. :arrow:
Toto je spoiler!!!:
:!: :!: :!: Hallelujah :!: :!: :!:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
St0rm: Musím souhlasit. S nápadem na druhou povídku si přišel zhruba v polovině. Původní nápad jsme pak postupně předělávali a vzešlo z toho to, co si čtenáři snad brzy přečtou.

Snail: Pokud jde o ten konec bez varování, tak je to moje vina. St0rm Vás na to chtěl připravit, ale já jsem si řekl, že Vám udělám to, co on udělal mě :-). Taky to na mě hodil bez přípravy a byl to šok a to on u mě chtěl, tak proč by to nemohlo být i u ostatních.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
opovaž se u mě toto rozmlouvat...sem od přírody hodnej...takže..:) ale jian kopravdu kolobouk dolů...povídka jako je Phoenix jen tak někde není..:) jak svým stylem tak obsahem..:) opravdu BRAVO..:)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Takže tu jsou dva pohledy
1) dobrá povídka, dobry díl
2) proměnlivá, ale dobrá povídka, špatný díl

osobně se řadím někam mezi, ale spíše do bodu 1. Nevím jestli je to tím že jsem četl více dílů za sebou, nebo tím že jsem měl po ruce St0rma (pokud se nepletu), či snad tím že jsem řekněme 40-80% věcí znal předtím než je napsal (i s detaily) opravdu nevím jestli si to potom můj mozek v podvědomí nedával do hromady, ale mě se díl líbil...konec překvapil, ale unesl jsem ho.

Phoenix nebyl zabit novou povídkou, phoenix díky ní přežíval. Nová povídka měla být nějak zasažena do jisté časové přímky paralelně (hnus slovo) s toto povídkou, ale už nevím proč, St0rm změnil plány, a Nová povídka je o něčem jiném iu když jak tu už padlo je to takové další "pokračování" defakto navazuje na konec této a čerpá z této fakta. (což tu už padlo...)
každopádně se Phoenix díky další povídce vyvíjel a přežíval (nápad na povídku tak jak je hotová přišel snad až ke konci Phoenixe). I když přiznávám konec je krapet rychlí, ale chaos v něm příliš nevidím...


A co se konce jako takového týče (myšlenka), tak tady se bojím. St0rm není zdaleka první autor co má takové zajímavé konce a rozhodně není poslední. navíc dle reakcí čtenáři takové konce rádi a chtěli by je, ale když je mají tak nejsou spokojeny... nevím...

btw: pokud to nedává smysl, tak se omlouvám
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A kdy že nam sem dáš tu druhou ?
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
První info o druhé uvolním během zítřka. Založím pro ni nový topic, link dám i sem, aby bylo jasné, že jsou povídky propojené. Tudíž během následujících šestnácti hodin pravděpodobně zveřejním datum ;)

arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
datum vydání, že?
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tedy tudíž tady máte link na druhé vlákno :)
viewtopic.php?p=303242#p303242

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně jsem se k tomu dostal, abych si dočetl všechny díly. A sakra nasral si mě, jak si dělal z Jacka superhrdinu a on během pár sekund zdechl. Takoví borci by neměli zemřít atomovkou, ale hezky bojovat, dokud by neprohrály. Pěkným příkladem čestné smrti je 300- Bitva u Thermopyl.

Ale jinak konec mě vcelku PŘÍJEMNĚ překvapil. Úplně živě jsem si dokázal představit tu zradu.

P.S. Kdo chce někoho vraždit, tak leda Storma. Jakopa mi nechte žít, at může dělat korekce!!!
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25: Je hezké, že mě tak chráníš, ale i já mám svůj podíl viny na tom, jak se Phoenix vyvýjel a jak skončil, protože i když to St0rm asi nepřízná, tak jsem ho celkem dost ovlivňoval.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taaaak,

Na začátek bych chtěl zarazit ty, kterým by se nelíbilo, že něco píšu do vlákna, na které už dva roky usedá prach.

Pokud vás odradila délka, tak skočte alespoň na konec :)

Myslím si, že tato povídka si to rozhodně zaslouží. Dostal jsem se k ní nedávno a s menšími přestávkami jsem ji sfoukl prakticky jedním dechem.

Nemohu ji ani v nejmenším okomentovat celou. Z žádných okolností si nejsem schopen vzpomenout na všechny zajímavosti, klady, vtípky, ale i chyby a začátkem možné nesrovnalosti. (Ty možná pocházely z neznalosti povídky, ze které tohle dílo vycházelo)

Vezmu to teda nějak obecně. Myslím si, že zatím to byl vrchol toho, co jsem četl. (Na tvé další dílko, čili Bod nula, se teprve chystám :D) Zvraty, sestupy i pády, bitvy, úspěchy, neúspěchy. Vše co to má mít. U těch bitev bych se zastavil, jelikož ty byly většinou opravdu kvalitní. Dalším plusem pro mě je vydávání modelů. Ať už vesmírných lodí či tanků, vše to bylo precizní a pro mě nevídané, jelikož jsem na to narazil, tuším poprvé.

Nějaké ty chyby v gramatice tam samozřejmě byly, to si musíme přiznat všichni :D Obhájím to asi takhle: "To se prostě někdy stane :)"

A konkrétně se asi vyjádřím k poslednímu dílu. Nejprve jsem si myslel, že si budud psát kritiku ke každému dílu a pak to sem hodím, ale nakonec jsem si řekl, že by to bylo zbytečné a většině případů bych se opakoval a na otázky, které bych položil, by stejně nikdo neodpověděl :D

Ale abych se dostal k tomu dílu čislo 56. Částečně budu s někým souhlasit, a to v tom, že byl odbytý, alespoň tedy z mého pohledu. Ta aférka s dilatací byla dle mě názornou ukázkou toho, jak se dá čas hezky přeskočit :D Mně jako čtenáři, který nečekal na nové díly a věděl, kdy to skončí, a bohužel také částečně jak, jelikož jsem někde četl nějaké shrnutí, už nevím kde, nevadil ten konec z dílu na díl, ale to, jak jsi to provedl. Částečně to samozřejmě omlouvá to, že se bude (pro mě bude, pro ostatní v čase minulém) pokračovat. Hlavím hrdinům bych přiřkl nějakou důstojnější smrt. Něco, co by mělo smysl :D Ta smrt na lodi je přece jenom taková fádní. Mohl třeba umřít při vraždě posledního známého gou'alda nebo zlé Adrie :D To je samozřejmě jen názor a nápad :) A k tomu celkovému konci bych přidal nějaké vyvrcholení. Nějaký pozvolný postup a pak prásk :D

Takhle přiletěli k Zemi (to mně hned vede k dalším otázkám, které budou následovat ;-)) z rutinní mise a najednou konec. Ano, možná právě v tom je to kouzlo, ale vyloženě fandou tohohle ukončení nejsem.

A teď otázky. Nevím, jestli na ně dostanu odpověď, nevím, jestli odpověď už někde nepadla a nevím, zda-li není moje otázka hloupá...To berte předem na zřetel.

1) Z jakého důvodu se přestěhovali na Quattor (nějak takhle, mysím :D)
2) Někde jsi psal, že když přiletěla flotila Aliance k Zemi, válely se tam jen asteroidy. Byla tedy Země zničená? Nebo to pozemšťané jen "nakamuflovali"?
3) Země v původní realitě byla zničena. Kým asi není důležité, a i kdyby to padlo, tak si to nemůžu pamatovat :D Zůstala jen Atlantida, (myslím :D) která letěla kam? Moc jsem ten začátek nechápal...
3) Navazuje na otázku č. 3

Co to ten dědek plesnivá dělá?!“ začal řvát plukovník Westwood v řídící místnosti Atlantis, když se město stočilo od planety a skočilo do hyperprostoru „vždyť tam nechal čtyři tisíce lidí!“ Plukovník byl na cestě ke Starci, aby si to s ním vyříkal, ale generál Landry už vycházel z místnosti ve které byl Stařec. „Generále, co to sakra dělá?“ vypadlo ze zadýchaného plukovníka. „Pořád mele dokola něco o zlu, širším dobru a podobných ptákovinách a co si budeme povídat, naše donucovací prostředky na něj fungovat nebudou...“


Tohle mě nebere ani hlava, ani mozek, ani jiná ústrojí :D
Jaký děděk, kam letí, proč letí, co to má vůbec znamenat? :D


Taaaak, a abych to už ukončil. Nepředpokládám, že to bude někdo číst :D Rád bych ale dostal odpovědi na ty otázky. Neměl jsem prostor zeptat se v průběhu, a tak se ptám teď ;-)

Zapomněl jsem určitě na spoustu věcí. Kdybych přečetl všechny díly znova, tak bych tě/vás těmi poznatky zasypal, ale neudělám to :D

To by bylo asi tak vše, doufám, že se nebudete zlobit. Povídka byla dobrá, St0rmovi a jeho týmu patří uznání. *Thums Up*

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
St0rm bude mít radost :D

nejprve bych chtěl oznámit, že tě nikdo nebude kamenovat za oživení povídky ať je jakoliv stará ;)


a nyní k tomu na co mám odpověď:
SPeeDy píše:
1) Z jakého důvodu se přestěhovali na Quattor (nějak takhle, mysím :D)
2) Někde jsi psal, že když přiletěla flotila Aliance k Zemi, válely se tam jen asteroidy. Byla tedy Země zničená? Nebo to pozemšťané jen "nakamuflovali"?
3) Země v původní realitě byla zničena. Kým asi není důležité, a i kdyby to padlo, tak si to nemůžu pamatovat :D Zůstala jen Atlantida, (myslím :D) která letěla kam? Moc jsem ten začátek nechápal...
3) Navazuje na otázku č. 3
Co to ten dědek plesnivá dělá?!“ začal řvát plukovník Westwood v řídící místnosti Atlantis, když se město stočilo od planety a skočilo do hyperprostoru „vždyť tam nechal čtyři tisíce lidí!“ Plukovník byl na cestě ke Starci, aby si to s ním vyříkal, ale generál Landry už vycházel z místnosti ve které byl Stařec. „Generále, co to sakra dělá?“ vypadlo ze zadýchaného plukovníka. „Pořád mele dokola něco o zlu, širším dobru a podobných ptákovinách a co si budeme povídat, naše donucovací prostředky na něj fungovat nebudou...“



Tohle mě nebere ani hlava, ani mozek, ani jiná ústrojí :D
Jaký děděk, kam letí, proč letí, co to má vůbec znamenat? :D

3+3(4) Tato povídka navazuje na mojí povídku Příběh Vesmíru, který navazuje na jinou mojí povídku (vše je velmi volné a nevyžaduje to čtení jakékoliv jiné povídky, tudíž můžeš přečíst cokoliv bez znalosti jiné, ale je doporučováno číst Sedm stran => Příběh Vesmíru (nejsem si jist do jakého dílu - není to dokončené, ale "rozštěpení" bylo nějak za začátku ) => posléze tuto povídku a vše co navazuje.

jde o toto:
Sedm stran
Toto je spoiler!!!:
ve zkratce jde o dílo, kde se utvoří sedm stran, které tvoří například Noxové, lidé, Ori, Wraithové, Jaffa (dva tábory) a mnoho dalších, mno a abych to zkrátil, tak v povídce je objeveno velkolepé město (myslím že jsem mu dal rozlohu Francie - největší stát v Evropě (Rusko nepočítaje)


Příbeh Vesmíru
Toto je spoiler!!!:
zde více rozvíjím nepoužitý materiál ze Sedmi stran a dořešuji další děj, je to psané jako "kronika" vesmíru myšlenka je taková že existuje prostor (Velký Prostor) ve kterém je mnoho vesmírů a jedním z těch vesmírů je náš Vesmír. Navazuji zde i dějově a dějová linka současnosti - většina dějových linek se odehrává v minulosti (jako vyprávění) - se odehrává právě v daném městě (zde ti mohu prozradit že jeho jméno je Terra Atlantis)

a co se toho dětka týká, tak velmi stručně (pro případ že by jsi si to chtěl přečíst) je to postava, která má velmi velké schopnosti a v daném momentě přebírá (nebo si to alespoň lidé ve městě myslí) kontrolu nad městem a letí pryč od planety, kde se nachází výsadek.


Tak snad je to alespoň trochu přehledné ;) když tak napiš: můžeš do PM/SZ, nebo do daných povídek, budu jen a jen rád :) popřípadě možná i sem (nevím Jestli to nebude St0rmovi vadit), ale nerad bych tu řešil jiné povídky, tak jen pokud se to týká této ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hej možná ti budu teďka kecat já nevím, ale co se stalo Atlantis mi připomělo Dragonovu povídku. Podle mě byly takto povídky spojené a osud toho starce a Atlantis popisuje Dragon. (Aspoň myslím, ruku do ohně bych za to nedal.)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
je to opravdu tak (viz. nahoře můj příspěvek)
St0rm to dokonce (jak jsem se teď podíval) psal ve svém úvodu

St0rm píše:
Po delším váhání jsem se rozhodl šoupnout sem vlastní povídku.
Děj povídky vychází z Příběh Vesmíru od Dragona, a to konkrétně z 6. dílu povídky.

jen nenapsal ten začátek (Sedm stran)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1, Na Quattor přesídlili tu planetu napadenou Furlingy. Potřebovali naši pomoc, někdo se o ně musel starat a tak se část výkonných mozků a kapacit přesunula na Q. aby pomohli.
2, Letěli pomoci jednotkám Země, ne Zemi samotné. A ano,bylo to fingováno aby nalákali jednotky Aliance do pasti.
3, na to už ti odpověděl Dragon.

Jinak jsem rád, že se ti to líbilo a výhrady k tomu měl každý :) Ještě je tady na fóru Odkaz Phoenixe, nejsem si jistý jestli jsi ho četl, nebo ne. Pokud ne tak tady: viewtopic.php?p=303242#p303242
Tam došlo ke změně formátu i stylu psaní a pochlapil jsem se :D
Pokud si dovolím odhadnout jeden z "vrcholů" povídky, tak vyvrcholení osvobozování Adrie ze Země? :D

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jeeee, tak díky všem za bleskové reakce :D Konečně můžu vklidu spát :D :D

Na Odkaz Phoenixe se teprve chystám. Myslím, že jsem to dokonce psal v tom "komentáři" ;-)

A ty St0rme, jak to vypadá s tvým dalším rozdělaným projektem? Sice vím, že to nepatří přímo sem, ale když už jsme tady, tak se zeptám ;-)

Wydra Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Bydliště: Kobol
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Omlouvám se za tahání tohoto topicu z mrtvých, ale PDF všech dílů Phoenixe na "edisk" už neexistuje. Mohl by jsi mi tu, prosím a nebo kdokoliv z vás, dát nový link na PDF? Naposledy jsem tuhle povídku četl dva roky zpátky a už si toho moc nepamatuju, takže si to chci přečíst znovu a poté se vrhnout na odkaz Phoenixe. :)
Má povídka: BSG: Bohemiorum

Narutho88 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 188
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tiez by som chcel phoenixe pdf :smile:
bude to 7. povidka co budem mat v mobili :D :D :D

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Písněte mi na Skype či mail a já to pošlu.

EDIT: Obě žádosti vyřízené - jedna přes Skype a druhá mailem
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik


Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Povídku jsem přečetl tak rychle, jak se mi dařilo na ní nacházet čas. A teda upřímně, ten konec působí neskutečně zbytečně a odflákle, až jsem si říkal, že si autor dělá hooodně velké pozadí. To i blbé "A žili šťastně a jestli neumřeli..." by bylo logičtější. Co to čtu, tak jsem tam nepotkal nějaké neshody, vlastně ani nebylo moc zdůrazňováno, že Země v Alianci není, působilo to naopak - upřímně krom posměchu jakémusi kravaťákovi a možná nesouhlas Shepparda s nějakým majorkem jako velitelem města - což se dá lehce pochopit. Prostě mi to přijde zakončené dost absurdně, na to, jak se celá povídka celkem racionálně a v relativně logických postupech odvíjela.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Musíš vzít v potaz, že Autor se drží filozofie: "smrt postavy posouvá děj" Hlavní postava musí zemřít, aby nastoupila jiná a děj se posunul... Navíc... Alianci stejnak neměl nikdo rád... ;) Přečti si odkaz Phoneixe... kterého se sice autor ani neobtěžoval ukončit (je v mrtvých povídkách), ale stojí za přečtení a i když nemá konec, tak tam není mnoho otázek... ;)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Gror Rakvička píše:
Povídku jsem přečetl tak rychle, jak se mi dařilo na ní nacházet čas. A teda upřímně, ten konec působí neskutečně zbytečně a odflákle, až jsem si říkal, že si autor dělá hooodně velké pozadí. To i blbé "A žili šťastně a jestli neumřeli..." by bylo logičtější. Co to čtu, tak jsem tam nepotkal nějaké neshody, vlastně ani nebylo moc zdůrazňováno, že Země v Alianci není, působilo to naopak - upřímně krom posměchu jakémusi kravaťákovi a možná nesouhlas Shepparda s nějakým majorkem jako velitelem města - což se dá lehce pochopit. Prostě mi to přijde zakončené dost absurdně, na to, jak se celá povídka celkem racionálně a v relativně logických postupech odvíjela.


Pravdu máš... Já se na té povídce učil psát a celkově se mi nelíbí zpracování, teď když se na ni podívám zpětně.
Pokaždé se veřejně omlouvám, když někdo nový přežije Phoenixe, takže i tobě náleží omluva za to utrpení, kterým jsi musel projít.
A tady je ten Odkaz Phoenixe, který kdosi zmiňoval.
viewtopic.php?f=115&t=8545

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron