Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Galaxy At War [Aktuálně 10.Díl, Skončeno]

Galaxy At War [Aktuálně 10.Díl, Skončeno]


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Galaxy at war (část desátá)

Po bitvě o planetu Zemi, ve které zvítězili lidé a jejich spojenci Wraiti, se v galaxii začalo dařit lépe, i když Luciáni ještě nebyly poraženi.
Na zemi se připravovaly všechny jednotky na závěrečný útok, ovšem nikdo netušil, co na ně čeká u nepřátelské domovské planety.
Přípravy trvaly týden, byl vymyšlen velkolepý plán, lidé měli zaútočit z denní strany a Wraiti z noční, bylo to perfektně naplánováno a všechno bylo připraveno.
Když se tedy lidská flotila vydala za nepřítelem, jejich jednotky byly znamenitě ozbrojeny.
Konečně dorazili k planetě, ale poblíž nebylo nic jiného než trosky několika lodí a na planetě byly vidět díry po střelbě z Wraitských zbraní, na Orbitě se potulovala jen jedna loď, byl to Hatak, ale na něm pouze jedna známka života.
Když na něm přistála výsadková loď, nestačili se divit. Jak šli směrem do řídící místnosti, všude byla vysátá těla bojovníků, konečně dorazili do místnosti, kde byla známka života, našli tam vůdce Luciánů, byl zraněný a do poloviny vysátý. Začal jim vyprávět, co se vlastně stalo.

O několik hodin dříve, Orbita mateřské planety Luciánů.
Několik zbylých Hataků spolu s křižníky se připravovaly na obranu, protože jim bylo jasné, že na ně lidé zaútočí, ovšem co opravdu nečekali tak se stalo.
Z hyperprostoru se vynořilo patnáct Hive, jedna SuperHive a asi dvacet křižníků, byla to Wraitská flotila, nebylo jasné, proč útočí před tím, než měli domluveno s lidmi.
Todd se spojil s velitelským Hatakem, domluvili se, že přestoupí na palubu.
Ovšem na jeho přepravní lodi, která zakotvila na Hataku, čekala spousta bojovníků, zatímco se bavil s velitelem, tak vyrazili vpřed a jako první vyřadili jeho komunikaci, potom začali napadat posádku a postupně je omračovat a jednoho po druhém vysávat, když dorazili za Toddem, spustila se palba a vůdce byl omylem zraněn tyčovou zbraní, vysáli mu část života a nechali ho tam s poselstvím pro Zemi.
Když se vrátili na SuperHive začali nabíjet zbraně, Luciáni to zaregistrovali a okamžitě po nich začaly pálit, jenže neměli takový účinek, protože je už předtím obklíčily křižníky, ty okamžitě spustily palbu a Luciánské lodě neměly šanci, přežilo jich pouze několik a ty ihned vletěly do HP a utekly.
Wraitové se za nimi vrhli a nechali po sobě zkázu.

Současnost.
„To poselství zní takhle, protože nás Wraitové srazili na kolena tak se jménem Luciánské aliance vzdávám, nechť vám patří celá galaxie.“
Požádal o sklenku vody a pak zemřel.
Jeho zpráva byla rozesílána po celé galaxii, všem se ulevilo, postupem času začal život opět vzkvétat.
Když zde nezbyl už žádný takto mocný nepřítel, vládu nad Galaxií si rozdělily mocné národy, především Lidé a Wraitové, ti ovšem nikdy nepřestaly pronásledovat zbylé Luciány, po dalších stovkách let se konečně domluvili se Zemí a našli si nový jídelníček.
V galaxii Pegasus si začala budovat postavení nová rasa, která si říká - Vesmírní strážci.
Ale není to nic jiného, než obyčejní piráti, kradou a přepadávají slušné obchodníky.
Občas zaútočí na nějakou Wraitskou zásobovací loď a tím si podepisují rozsudek smrti, za dvacet let po událostech kdy byla zničena jedna z Wraitských planet, když piráti zkoušeli nové masové zbraně, s nimi Wraiti vstoupili do otevřené války.
Ti piráti, byla rasa, jako žádná jiná, říká se, že měli nějaké nadpřirozené schopnosti a přiletěli z jiné galaxie, je-li to pravda, nebo ne, to už se nedozvíme, používají moderní techniku vyspělejší než je Wraitská i Lidská.
Wraiti s nimi válčí už dlouhých stopadesát let, jak to všechno dopadne, to nikdo neví, nicméně v Mléčné dráze je už kompletní klid, občas nějaké přestřelky ale to už se snadno řeší.
Kdo by se tam chtěl zabydlet, má možnost…

Za korekci a převod do PDF děkuji Danu Duškovi (D.Dušek).


Korektor dodává:
Tak a máme tu poslední díl. Všechno dobře dopadlo, Wraithům zachutnalo kuře na kari, v Pegasu máme nové záporáky, co víc si přát? :yahoo:


----------------------------------------------------------------------------
Povídky naleznete v mé veřejné složce:
http://ulozto.cz/m/m4tt/GAW/
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, no, konec mi přišel hrozně hrr, hrr. Pak si tam na pár odstavců dal novou rasu, která je tam úplně zbytečná...
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Původní myšlenka bylo deset dílů, což také dodržel :).

Novou rasu nadhodil pro případné zájemce o pokračování povídky.

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já ti dám pokračování :D
Nevim, chtěl jsem něco o BSG.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Neboj, nemám zájem v ní pokračovat ;) jen říkám, že se to tak dělá, kdyby někdo chtěl pokračovat v časovém období tvé povídky a stejné realitě, dáš mu námět, jak začít.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak takový konec jsme si snad aninezasloužili....já čekal velkolepou bitvu...a ono...kde nic tu nic..:) ale co no...:) jestli máš chuť pokračovat tak pokračuj..:)

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky všem, někdy začnu možná ještě něco na víc dílů.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Aha, tak to jsem zpackal já, doporučil jsem mu nekončit to velkou bitvou, protože by to bylo moc ohrané - v zájmu reálnosti jsem doporučil vycucat luciánskou alianci Wraithy.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Škoda poslednej časti. Mohla ukázať veľa a aj veľa bolo "povedané", ale neukázala nič. Tá bitka, alebo skôr vesmírny boj kľudne mohol byť.
Na druhú stranu, zakončenie bolo všetko objasňujúce.
:ok: :bye:

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:P
Ale teď jsme konečně přestěhovaní, vlastní notebook budu mít co nevidět a internet snad taktéž, takže snad začnu písatn nějaké Sci-Fi.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když je to ten závěr, čekal bych něco velkolepého a ne tohle. Bylo to slabé. Jde ale vidět velký pokrok oproti tomu, co jsi předváděl na začátku.

D.Dušek: neměla by se korekce týkat i opravám gramatických chyb? Čte se to až hrůza. :roll:

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak vás poslouchám ,přemýšlím že až budu mít novej nett tak skusim napsat k tomuhle příběhu ještě něco, něco jako v BSG The Plan.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Mám vás od Vaška všechny pozdravovat a že se na vás těší. Brzy mu zapojí nový internet a ve volném čase toho prý hodně napsal.

Vanguard: Korekci jeho gramatiky dělat nebudu, potom by tu povídku nepsal on, ale já, jestli chápeš, jak to myslím ;).

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Korekci jeho gramatiky dělat nebudu, potom by tu povídku nepsal on, ale já, jestli chápeš, jak to myslím

Já se hlásím, že pokud to chápe Vanguard, tak já ne...a docela bych stál o vysvětlení, co to vlastně korekce podle Tebe je. Stačí klidně i přes SZ jestli se Ti to tady nechce vypisovat.
Podle mě je korekce právě o tom hledání a opravování gramatických chyb, stejně tak samozřejmě i jako dějových.
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak net je takže se můžu někdy pustit do nějakého dalšího příběhu.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobrá ještě jednou děkuju, zrovna moc času nemám kůli škole atd. ale snad se brzo zase do něčeho pustím. Mě napadlo udělat to třeba jako v seriál, napsat první třeba dva díly a ty sem rychle vložit, sledovat sledovanost a podle toho dále postupovat.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron