Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Galaxy At War [Aktuálně 10.Díl, Skončeno]

Galaxy At War [Aktuálně 10.Díl, Skončeno]


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím, rozhodl jsem se, že bych se mohl pokusit konečně napsat něco delšího, na více dílů. Uvidíme, jak se vám to bude líbit, tentokrát přináším nebezpečí pro celou galaxii v podobě Luciánské aliace. Příjemnou zábavu.

Galaxy At War (část první)

2025, Mléčná dráha, Planeta země
Na jedné rybářské lodi, někde v Tichém oceánu, zrovna skupina rybářů vytahovala sítě z vody, když tu se nad jejich hlavami náhle prohnala skupina F-302. Tah jejich motorů byl tak silný, že se zvedla hladina vody.
„Dobře odvádějí svoji práci, jen tak dál hoši!“ poznamenal jeden z rybářů.
Mezitím se stíhačky 7. eskadry zformovaly a chystaly se k přistání na jedné z lodí BC-304 s názvem Porsche, která čekala na jejich návrat.
Konečně přistály, jejich přistávací klapky v hangáru zapadly a piloti se srovnali na nástup.
„Kapitáne, úkol dokončen. Moji muži si musí odpočinout.“
„Dobrá poručíku, skvělá práce, teď si jděte odpočinout“
Piloti zasalutovali a potom se odebrali do jídelny.
„Hlášení: Kapitán okamžitě na můstek!“
Po té co došel na můstek a ihned si přečetl nové rozkazy, které právě přišly, vydal rozkaz:
„Dobrá, tady jsme hotovi, naberte kurs na New Atlantis!“
„Celé posádce, připravit na drncání!“
Loď se otočila a vstoupila do FTL.

Mezitím v Bruselu na zasedání rady SG.
Všichni důležití zástupci států a pozvaní hosté, podílející se na financování programu SG, se posadili a utichli.
„Pánové, opět vám musím poděkovat, vaše finance nám hodně pomohly, ale nyní stojíme před problémem, a ten se jmenuje Luciánská aliance“
V tom utichli i menší debaty mezi prezidenty.
O slovo se přihlásil prezident Obama.
„Generále, a jak jste si jistý, že nás aliance tolik ohrožuje?“
Najednou se spustila veliká tabule a na ní se objevily obrázky jedné planety, v mléčné dráze, kterou Luciáni zdecimovali.
„Tady máte důkaz, pane prezidente, myslím, že i přes to že máme lepší techniku, tak nepřítel, jak ho odteď nazýváme, má početní převahu.“
„Dobrá, jsem prezident USA a připojuji se k návrhu, přejít do válečného stavu.“
Ruku zvedli ještě všichni ostatní prezidenti.
„Návrh byl přijat, co nevidět začneme se zbrojením jednotek!“

Hyperprostor, kousek od New Atlantis.
„Pane, zachytili jsme na senzorech něco, co vypadá jako poškozená loď, vaše rozkazy?“
„Loď vysílá nouzový subprostorový signál!“
„Okamžitě vystoupit z FTL!“
Loď se vynořila, a začala se přibližovat k plavidlu.
„Pane, to je loď třídy Hatak“
Kapitán se udiveně podíval skrz své přední sklo.
„Co by tady zatraceně dělal Hatak? Proveďte sken!“
„Nezachytávám žádné známky života.“
Kapitán nařídil obrat na pravobok a vyslání stíhačů.
Stíhači se pomalu blížili.
„Veliteli, loď má uzavřené hangáry ale zdá se, že není vážně poškozena.“
„To je skvělé, konečně můžeme zajmout nepřátelský hatak který –“
Nestačil to doříct a lodí otřásla slabá tlaková vlna.
„Pane, tři Luciánské Hataky právě skočili na dostřel od nás!“
„Oh, můj bože, co teď?“

New Atlantis Mléčná dráha
„Majore zachytili jsme jednu naši BC-304, je několik světelných let odsud, ale zdá se, že mají problémy“
„Sakra to je Luciánská aliance. Dobrá, vyšlete tam dvě BC-304!“
Na planetě se okamžitě rozezněl poplach a všichni naběhli na nástup.
„Pánové, jedna z našich lodí se dostala do pasti, co s tím uděláme?“
A všichni naráz:
„Zachráníme je, pane!“
„Tak se mi to líbí!“
Okamžitě odstartoval Phoenix a Atlanta.

Mezitím probíhá boj mezi Porschem a Hataky
„Emitory záďových štítů pracují pod 20%, hangáry jsou poškozené, přední štíty se vyčerpávají, pane, jaké jsou vaše rozkazy?“
Jen se tak lehce rozhlídl po můstku a řekl:
„Tohle dlouho nevydržíme, dobrá tedy, zaměřte kurz na Ne–“
Najednou ho nahlas přerušil senzorový důstojník:
„Několik nových kontaktů na senzorech, vypadá to jako –, ano to jsou BC-304!“
Všichni okamžitě zbystřili.
„Konečně, dostaňte poškozený štít mimo jejich dostřel!“
Lodě konečně dorazily a teď to začalo.
„Kapitáne Hemiltne? Tady kapitán Milton a Nicson!“
„Ani nevíte, jak rád slyším vaše hlasy.“
„Trochu vám tu s tím pomůžeme, stáhněte svoje stroje a připravte se na skok!“
Lodě se zformovaly a začaly pálit ze svých zbraní.
„Dobře, stáhněte naše stroje a nařiďte kurz na New Atlantis!“
Všechny lodě už byly příliš vyčerpány a dlouho by nevydržely.
„Všem lodím, na senzorech máme další dva Hataky, okamžitě zmizte!“ ozvala se NA.
Chvíli to trvalo, ale všechny lodě se zachránily a přistály na planetě.

Opět v Bruselu, nové zasedání rady.
„Toto jsou, pánové, nové obrázky vyfocené jednou z našich BC-304, jsou tam vidět Hataky útočící na naše lodě, jen tak tak unikly nepříteli.“
Najednou se rozezněla veliká konverzace mezi všemi účastníky.
„Ticho!“
Do místnosti vstoupil velitel lodi BC-304, kapitán Hemiltn.
„Pánové, za tu dobu co vy tady debatujete, jsem se nestihl ani vykoupat, ale něco vám řeknu, jste v otevřené válce, ať chcete nebo ne - a tohle se jen tak nezmění.“
Přihlásil se prezident Francie.
„Jak jsme na tom s vesmírnými jednotkami?“
„No, bídně, sedm BC-304, jednu BC-305, která navíc není dokončená, jednu Atlantis a jednu loď třídy Aurora, jinak máme stovky stíhačů a bombardérů.“
„Musíme okamžitě začít se zbrojením a stavbou nových lodí.“
V místnosti se další čtyři hodiny probírala všechna možná témata související s válečným stavem.
„Dobrá a je to tu, pánové musíme se dohodnout, kdo je pro to vyhlásit Luciánské alianci válku?“
Ruku zvedli úplně všichni.
„Skvělé, právě jsme oficiálně vstoupili do války.“
„No bezva, to zase bude den.“ si jen tak pro sebe řekl kapitán Hemiltn.


Za korekci a převod do PDF děkuji Danu Duškovi (D.Dušek).

Povídky naleznete v mé veřejné složce:
http://ulozto.cz/m/m4tt/GAW/
Naposledy upravil Vašek-Daygles dne 19.8.2010 13:17:36, celkově upraveno 12
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 18.7.2010 13:56:28
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Galaxy...

Příspěvek 18.7.2010 14:03:07
D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Až na jednu paralelně realistickou odchylku - máme tady v Čechách podobně dlouhé funkční období pro prezidenta jako v Americe, takže ať počítám, jak počítám, Obama by už dávno touhle dobou (2025) neměl být ve funkci.

Příspěvek 18.7.2010 14:04:56
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třeba že by ho měli rádi a znova ho zvolili? nebo prostě já nevím :D
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 18.7.2010 14:30:07
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak k tvé povídece mám pár připomínek:
1. Naše lodě nelétají FTL ale hyperprotorem, možná to tak myslíš, ale pokud chceš být důkladnej, asi by bylo lepší třeba skočte do hyperprostoru a tak
2. 6e by Země měla do roku 2025 jenom 7 lodí? a jednu nedokončenou 305ku? to nevím od koho sme dostali naprdel, ale myslím že ybsme už měli docela početnou flotilu

jinak se mi povídka líbí, ikdyž na nějaký smysluplný hodnocení je ještě brzy...určitě okomentuju pořádně po dalších dvou až třech dílech..:) neber si moji kritiku nějak zle, jen t chci pomoci do další tvorby

Příspěvek 18.7.2010 14:43:04
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak co těšíte se dál? přemýšlím o nějaký zápletce.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 18.7.2010 15:45:20
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
určitě...hoď sem adlší díl ať můžu pořdáěn zhodnotit.:..:) ale pokud to nebude po tomto díle tak až po tom dalším kdy budu mít lepší obraz k hodnocení..:)

Příspěvek 18.7.2010 16:24:55
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Předně si to tvrdý "y" ve slově "galaxy" dej ještě do nadpisu... :wink:
Rovněž radím změnu barvy u nadpisu, tahle hnusně zářivá červená se na tomhle podkladu, bolí z toho oči, takže doporučuju o jeden odstín tmavší... :!:

Dále, to jméno BC-304 Porsche, já nevim jak ostatní, ale osobně bych volil jinej název, i když já ti do toho konec konců mluvit nemůžu, ale spíš než abych vyhlížel nějakej sporťák nebo se tomu divil bych uvítal něco klasičtějšího jako jméno řeckýho boha, americkýho státu či prezidenta (jako u ponorek a lodí v US Navy) apod. :roll:

Jinak, jak už tady někdo řekl to FTL je o dost horší než HP, takže pochybuju, že by ho do budoucna vyměnili za pomalejší pohon.

Potom, Obama může být, pokud ho podruhý zvolí prezidentem max. do roku 2017, protože žádnej prezident USA (vyjma Roosevelta před a za 2. světový, ale to byla výjímka asi jako u nás T.G. Masaryk) nemůže bejt ve svym postu dýl než dvě funkční období... 8) Jinak si taky myslím, že stačí říct, že je pro návrh a nemusí ještě dodávat "jsem prezident USA", to každej ví ... :wink:

A ještě to jméno "kapitán Hemiltn", pokud to mělo bejt to samý příjmení jako má ten jezdec ve Formuli 1, tak se to píše "Hamilton", tys to napsal, jak se to čte... :wink:

No dál už se radši pouštět nebudu, nebyl sem ani v půlce a už sem chybama a výtkama popsal skoro "půl A4řky", takže zatím si projdi to můžeš projít a podle svýho uvážení s tím buď něco udělej a nebo to vyřeš po svém. Pokud to uděláš kvalita tvého díla rozhodně stoupne... 8)

EDIT: Pardon, ale tohle sem si ještě neodpustil: Slovo "mayor" znamená v angličtině starosta, pokud si chtěl napsat hodnost, tak je to "major" s "j" jak v češtině tak v angličtině... :!:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 18.7.2010 17:41:12
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já se asi zblázním:
Loď se otočila a vstoupila do FTL.
:wall: :evil:
kolikrát se to bude omílat, než to konečně všichni pochopí!
FTL=Faster Then Light. Tzn. rychleji než světlo. Tudiž to může být hyperpohon, warp atd. Zkrátka každý pohon rychlejší než světlo. Není to tedy určitý druh pohonu. Eli tomu tak říká, protože neví na jakém principu funguje ale je FTL. Takže vstoupit do FTL je blbost.

K povídce. Opět lepší než minule. Ale souhlasím s Jackem. Je ještě brzo na hodnocení. Ale piš dál.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 18.7.2010 18:52:54
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Správně. FTL Faster Then Light, ovšem problém je v tom, že cestování hyperprostorem rychlost světla nepřekročí, tudíž je to naprosto rozdílná technika x) Technicky vzato žádná z těchto technik rychlost světla nepřekročí a celý pojem je dost zavádějící :) ale to je jedno... ve sci-fi je FTL zavedeno jako druh pohonu (BSG), následně je používán warp (ST), a hyperprostor (SG, B5)

Příspěvek 18.7.2010 20:09:45
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Předem se omlouvám, pokud to vyzní blbě, ale pokusím se krotit.

poté co jsem otevřel tuto povídku, tak jsem se lekl...hned na první pohled jen samá přímá řeč... díky čemu vše působí naprosto kostrbatě a je to jako bys to psal s pistolí u hlavy jenom protože musíš, ne že chceš a že tě to baví... není v tom krapet citu, není v tom znát že bys ty něco prožíval, že by ses vžíval do děje a čtenář (soudím dle své osoby) se do toho taky nemůže vžít... jen to co jsi sem napsal by se dalo v pohodě rozvést, ale musím uznat oproti tomu jak jsi začínal jsi se zlepšil...
pak jsem se zarazil u věcí jako: "jsem prezident USA...", "BC-304 Porche", "maYor" kostrbaté věty a tak...tohle tady vypisovat raději nebudu... (jo mayora měla vzít korekce, ale to je jedno...to jsou ty vrásky... viz. niže)

i když jako pobavil mě rozhovor mezi poručíkem a kapitánem, a taky kapitán:
"Oh, můj bože, co teď?" :rflmao: nebo ten rozkaz: „Ticho!“
jestli jsem to totiž dobře pochopil, tak je to zasedání všech co financují SG, pak něco jako IOA a PREZIDENTŮ všech států (nebo zúčastněných států)... a v této společnosti dá kapitán dá rozkaz:
"TICHO!" A jako by to nestačilo, tak dodá:
„Pánové, za tu dobu co vy tady debatujete, jsem se nestihl ani vykoupat, ale něco vám řeknu, jste v otevřené válce, ať chcete nebo ne - a tohle se jen tak nezmění.“

bravo :wall:

jako neber to osobně a tak, (hlavně nepřestávej) ale měl by ses nad tím zamyslet:
Na jedné rybářské lodi, kdesi v Tichomoří skupina rybářů vytahovala sítě z vody, když se jim nad hlavou znenadání prohnala letka F-302.
Stroje před sebou rozrážely vzduch, který se za nimi prudce uzavíral. Těsný přelet rozhoupal rybářské lodě, a rybářům na palubách srazil pokrývky hlavy, které ve většině končily na čirém moři.

hele možná to zní divně, nevím sám jsem to po sobě popravdě nečetl a vypotil jsem to během chvilky, tak to možná bude přitažené za vlasy, ale pointa je stejná... chce to barvitější vyprávění... ty máš kostru, kterou já mám v hlavě, předtím než to dám na papír X dílů předem. Chápu že každý má svůj vlastní styl a tobě možná vyhovuje toto, takže:
napiš, přečti a během čtení upravuj, pak zas a zas... a jelikož už budeš číst velmi známý text, tak už to nebude ono, takže to neuděláš za den, ale třeba za dva týdny... ale musíš se to nějak naučit...
máš kostru, ještě na ní dej nějaké maso, potáhni kůží a dej tomu život... většinu vrásek by ti měla vyhladit korekce...

ZKUS TO tož má rada jest. :D
;)

btw: viz citace v mém podpisu... ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 18.7.2010 20:44:24
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, tak Dragon opět prokazuje svoji pověst, když já začnu kritizovat na půl stránky tak ty pokoříš celou... :lol:
Nutno bráti jako fór! :wink:

Jinak to, co ti řekl Dragon si vem k srdci, jsou to dobrý rady... 8)
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 18.7.2010 21:24:27
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
*Jack*
já za to nemůžu já se prostě nějak rozepsal, ono to šlo samo :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 18.7.2010 21:53:53
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: Ono to bylo podobně i u mých první verzí povídky.
Vašek-Daygles: Vem si všechny rady k srdci, mě rady St0rma i Dragona dost pomohli a to nepočítám rady autorů na OO, kde to zkušebně dávám před tímto fórem. :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 18.7.2010 22:24:46
Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Za sebe mohu jen dodat že v podstatě souhlasím s kritikou Jacka a Dragona (jsem rád že se oba rozepsali - ušetřilo mi to námahu :D ), ale jedním dechem dodávám: NEPŘESTÁVEJ!! Jedině cvikem odstraníš ze svých povídek věci, za které jsi kritizován a v momentě kdy nebude co kritizovat, přijde ke slovu chvála - to snad za trochu snahy stojí, ne?

Příspěvek 19.7.2010 16:25:04
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky moc za rady, během dneška bych sem mohl dát další díl.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 19.7.2010 18:21:23
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Galaxy At War (část druhá)

2026, Mléčná dráha, Planeta země
Na planetě Zemi se zatím všichni připravují na válku, všichni až na Ruskou Federaci – nově vzniklou vládu v Rusku. Rusové uzavřeli své hranice a se žádným státem nekomunikují.

Generální štáb SGF – Stargate Fleet
Všichni přítomní důstojníci se posadili kolem velkého kulatého stolu a začali debatovat.
V tom do místnosti vtrhl důstojník.
„Generále Franku, máme na senzorech sedm nepřátelských hataků, podle údajů budou nad Zemí za dvě hodiny!“
„Tak to vidíte, pánové, ruším tuto schůzku a vyhlašuju pro celou planetu pohotovost!“
Všichni se zvedli a odebrali se k východu.

Na oběžné dráze planety země.
„Kapitáne, máme zde připravených sedm BC-304 a čekáme na rozkazy.“
„Skvěle, vypusťte stíhače a čekejte na pozicích!“
V tom se ozvalo do mikrofonu:
„Něco se děje, nepřítel se zastavil u našeho měsíce; a sakra, mění kurz, míří někam jinam!“
Dobrá, všechny lodě za nimi, Daedalos a Apollo čekejte tu, kdyby se znova objevili!“
Otevřela se zářivá HP okna a několik lodí v něm zmizelo.

Mezitím na planetě známé pod názvem Aragon.
„Můj pane, vypadá to, že lidé na naši past skočili! U planety mají jenom dvě lodě, ty v pohodě rozdrtíme.“
Přímo nad skrčeným prvním mužem jasně zazářily žluté oči.
„Výborně, můj sluho, připravte flotilu k útoku a vyšlete našeho ptáčka!“
Na planetě se začala otřásat země a první Hataky začaly startovat, země se klepala tolik, že to vojáky začalo srážet do kolen.
Otevřela se obrovská vrata v zemi a z nich vyletěla loď podobná Anubisově mateřské.
„Můj pane, můžete nastoupit, flotila je připravena.“
Nad planetou se otevřel hyperprostor a do něho vstoupilo pětadvacet hataků a AML.
Nyní flotile stály v cestě jen dvě lodi.

Orbita, Planeta země.
„Daedale, tady Apollo připravte se a odjistit zbraně.“
„Kapitáne, něco jsme zachytili na senzorech, vypadá to jako… co to sakra je??“
„Sonare, popište to sakra, co to je za–.“
Nedořekl to a první důstojník mu přiložil k hlavě zbraň.
„Vzdejte se, nebo budete jeho mozek sbírat po celé palubě!“
Otevřelo se HP okno a z něho vyletěla sonda velká asi jako auto, okamžitě se rozvinula a oběma loděmi prošel energetický výboj a všechny omráčil.
Všechny až na Prvního důstojníka.
Ten se subprostorem spojil s flotilou a oznámil jim, že splnil úkol.
„Můj pane, splnil jsem váš úkol, s lodí nyní zamířím do doků na Skorpiosu“
Poté Apollo vstoupil do Hyperprostoru a Daedalos se nehybně vznášel na Orbitě.

Luciánská flotila, někde u Marsu.
Všechny lodě najednou vyletěly z hyperprostoru díky rušičce HP a přímo před nimi se objevilo létající město, byla to Atlantis, přiletěla z Pegasu na pomoc.
Luciáni se rychle vzpamatovali a zahájili palbu, ovšem jejich zbraně neměly na třemi ZPM poháněné štíty téměř žádný účinek.
Potom ale vystřelila Atlantis ze svých baterií dronů, a ty pomalu směřovali k jaffům.
Několik jich stačili zničit, ale zbytek začal ničit Hatak za Hatakem.
Bitva trvala ještě pět minut, ale nakonec byla Atlantis výstřelem z AML donucena vstoupit do HP, ale několik hataků s AML přežilo a mířily zpět k Zemi.

Orbita, Země.
Luciáni dorazili, začali se formovat a vypouštět stíhače.
Když si všimli jediné lodi na orbitě tak jejich velitel okamžitě nařídil útok.
Lodě spustily střelbu a střely pomalu mířily k Daedalovi, který neměl zapnuté štíty a bezmocně se vznášel na orbitě. Za několik málo sekund se mělo rozhodnout co bude dál...


Za korekci a převod do PDF děkuji Dan Duškovi (D.Dušek).

Povídky naleznete v mé veřejné složce:
http://ulozto.cz/m/m4tt/GAW/
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 19.7.2010 18:27:55
D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Tak co říkáte na současnou barvu nadpisu? Je lepší? Kdyby jí někdo chtěl použít a nechtěl jí hledat, její šestnáctková notace je #4080FF ;-)

Jak je mým zvykem, tak trochu té absolutně nekonstruktivní kritiky a zaujatosti - byl to opravdu dobrej díl, lepší než ten předchozí, už se těším na jeho pokračování.

Ad ten mayor... sorry, chybička se vloudila. Počkat, co jsem to řekl? Já přeci chyby nedělám :twisted:.

Příspěvek 19.7.2010 18:30:15
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Půlku povídky jsem hledal správné slovo a už ho mám... Chaos. Kdo, co, kde, jak, s kým, proč? :O
Fajn máš tam past, dějový zvrat v podobě zrady, to je všechno pěkné... Ale jednou útočí jaffové, podruhé Luciánská aliance, potřetí tam je nějaký goa'uld, Atlantis z Pegasu doletí dřív, než nepřátelská flotila k Zemi...
Naposledy upravil St0rm dne 19.7.2010 18:31:14, celkově upraveno 2

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:palka: :palka: :palka: :palka:
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No moc tu tím klackem nešermuj :D V té jedné stránce textu máš materiálu na pět dílů. Nebo na jeden patnácti stránkový.

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sry to bylo pro D.Dušek
No tak v posledním díle SGA říkaly že Atlantis má nějaký Megapohon a navíc na cestě mohla být už dýl.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

D.Dušek

Odpovědět s citací
 
St0rm: Já věděl, že si jeho koment stihneš přečíst dřív, než upřesní, že je určený pro mě, ale tvoje odpověď mě opravdu rozsekala :rflmao: .


Vašek-Daygles: Říkali, měkké I, oni.

ad ten superpohon
Byl to pohon červí díry, extrémně riskantní záležitost, že ani McKay při smyslech to nebyl schopnej pochopit (díl Tao of Rodney, to je čas, kdy na tom začal pracovat, ačkoliv to nebylo zmíněno... až právě v tom posledním díle). Ale Zelenka mu to natřel... :P
Naposledy upravil D.Dušek dne 19.7.2010 18:37:03, celkově upraveno 2

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:D :D :D :D Vy jste Moc :D :D ne a tak to všechno byly Luciáni.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No mohla, ale to je to Vašíku, ty jsi autor, vžij se do toho příběhu... Kdyby jsi napsal, že před třemi dny byla Atlantis stažena na Zemi, případně, že Země vyslala volání o pomoc a oni použili wormhole drive (sice je to ultimátní šílenost SG scénáristů, ale aspoň by jsi to vysvětlil) Takhle to udělá práááásk a odnikud Atlantis.
Pak pár technických poznámek. Začneš scénu přímou řečí a nenapíšeš kdo mluví. Příběh řešit netřeba, ten by stačilo rozvést na více stran.
Na druhou stranu se zlepšuješ mílovými kroky. Vojáci se už nebaví jako chlapi u piva, i když ti tam pořád straší průpovídky.. To se chytí, to půjde :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron