Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Poviedky od "Samo1995" som späť :D :D

Poviedky od "Samo1995" som späť :D :D


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myšlenka není ani v nejmenším zlá, jen ke konci se to, alespoň pro mě, stávalo celkem nepřehledné - musel jsem se až příliš soustředit na to, kdo co říká, než abych se mohl pořádně začíst.
I přesto ovšem se mi to líbilo :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

samo1995 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
presne... Treba sa na to sústrediť :bounce: A inak... už mám niečo rozpísané, tak dúfam že sa to bude páčiť.
Jaffský vtip
Hadí, Horův a Sethův strážce se sejdou na neutrální planetě. Chvilka napětí. Hadímu strážci žhnou oči, Horovu strážci se leskne zobák. A Sethovu teče z nosu.
[b]

samo1995 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
http://www.scifi.sk/poviedky/?s=2563

A už čoskoro pribudne ďalšia poviedka :D Príjemnú 4. adventnú nedeľu (zajtra)
Jaffský vtip
Hadí, Horův a Sethův strážce se sejdou na neutrální planetě. Chvilka napětí. Hadímu strážci žhnou oči, Horovu strážci se leskne zobák. A Sethovu teče z nosu.
[b]

samo1995 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ok, tak po dlhej dobe som zase niečo napísal... Kratučký výpis alebo nviem čo :D dúfam že si to niekto prečíta :D Nie je to úplne z mojej hlavy. Je to pár riadkov na zamyslenie.

Záverečná skúška:

Pri záverečných skúškach kozmonautov sa okrem iného testuje aj schopnosť, dobre sa rozhodnúť. To sa preveruje jednoduchým počítačovým algoritmom, ktorý dokáže s deväťdesiatdeväť percentnou presnosťou pokračovať v scenári, ktorý sa doň vloží. Teda dokáže zistiť, čo sa v budúcnosti stane. Samozrejme to nefunguje v reálnom svete. Je to algoritmus fungujúci v špeciálnom svete, tak ako napríklad Einsteinova špeciálna teória relativity. Napríklad, kozmonaut je postavený pred konečnú situáciu. Je na neznámej planéte a blíži sa k nemu obrovský, hrozivo vyzerajúci pavúk. Kozmonaut sa však môže brániť jednoduchým stlačením spúšte a vystrelením lúča horúcej plazmy. Testovaný objekt sa má rozhodnúť, čo urobí. Či tvora zabije a tým znemožní kontakt a hypotetickou civilizáciou pavúkov, alebo bude dúfať, že mimozemšťan nie e obyčajné zviera, ale má aj inteligenciu.
Ak kozmonaut aj prejde celým náročným výcvikom, ale na záverečnej skúške pohorí, nikdy sa nedostane do medzihviezdnej lode.
Celý proces rozhodovania sa musí byť čo najlepšie priblížený realite a človek sa dostane do reálne vyzerajúcej situácie ktorú musí v najbližších sekundách či minútach vyriešiť. Na to sa využíva takzvaná umelá realita. Projekcia vysielaná priamo do mozgu subjektu. Celé sa to veľmi podobá snu. Pri procese sa zároveň vymažú všetky spomienky, ktoré by mohli proces ovplyvniť. Často sa používa takzvaná úplná projekcia, teda človeku sa postupne vymažú všetky spomienky a zážitky a jediné čo mu ostáva sú jeho inštinkty a osobnosť udaná v génoch ktoré neboli ovplyvnené prostredím. Tým sa získava úplný a presný psychologický profil kozmonauta a určí sa tak jeho spôsobilosť slúžiť na vesmírnej lodi.




Ja nieviem či sa vám to páčilo. Nemá to žiaden zmysel. Ja to skôr také zamyslenie sa nad možnou budúcnosťou... Ja neviem :D
Jaffský vtip
Hadí, Horův a Sethův strážce se sejdou na neutrální planetě. Chvilka napětí. Hadímu strážci žhnou oči, Horovu strážci se leskne zobák. A Sethovu teče z nosu.
[b]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron