Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky StarGate Ships - S02E20 : Konec utrpení, část 2

StarGate Ships - S02E20 : Konec utrpení, část 2


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Jééé, děkuji mockrát :oops: Moc to potěší :write: jen teď musím jako prvně dopsat další díl u Genesis, ke kterému jsem se pořádně ještě nedokopala :wall:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo ahaaaa, ty makas rovnou na dvou vecech naraz? Tak ja si to vyhledam a hodim komentar i tam :D

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Jojo :D jednou vydám Ships, další Genesis :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím,
musím se krapet k něčemu přiznat, krapet jsem přestala mít nápady k SG Ships, takže poslední čtyři díly budou opravdové rychlovky s tím, že budou hodně krátký, ne tak dlouhý, jak jste zvyklý. Ono jde hlavně o to, že jsem se nejvíce zabrala do SG Genesis, ke kterému mám více nápadů, jelikož je to navazování na skutečné SG. Takže doufám, že mě to nebudete mít tolik za zlé, že tohle zkrátím :sleepy: :(
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Co se hold dá dělat budu vděčný za cokoliv

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím,
jak jsem jíž dříve psala, následující díly budou o něco kratší. 16. díl jsem právě teď dopsala, tak snad se bude líbit. Mohu ale slíbit, že u dvacátého dílu se pořádně vyřádím. A snad později se dostanu i k deseti-dílné třetí sérii :-) Přeji krásné čtení :-)


Epizoda 16 : Pomoc, část 1


Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, SGC

Generálové O’Neill a Landry se rozhodli, že po všech komplikacích s IOA zřídí poblíž SGC další bunkr, do kterého přemístí rodiny všech vojáků a členů patřící pod SGC. Krom toho, že stavění bunkru zabere nějaký čas, několik lidí právě sedělo v zasedací místnosti, ve které bylo hrobové ticho. Nikdo nevěděl, co říci, jelikož se Landry rozhodl, že svým rodinám budou muset říci pravdu o existenci Hvězdné brány. Kevin s Jane to měli v podstatě ze všech nejlehčí, ani jeden neměl rodiče moc v lásce. Nejraději by už s nimi ani jednou nemluvili. Sam přemýšlela nad tím, jak to řekne svému bratrovi, i když ten už Hvězdnou bránu viděl, jen nevěděl, že je skutečná a jak se používá. Hodně lidí takhlenc přemýšlelo, jak to udělají.
„A co vy, pane? Jak to uděláte?“ zeptala se Sam.
„S Carolyn jsme se shodli, že to Kim řekneme.“
„Bude vám věřit?“
„Když jí to řekne Carolyn, tak určitě. A co vy?“
„Doufám, že mi bratr uvěří.“

Mezitímco přemýšleli, jak to řeknou svým rodinám, před SGC přijela dvě auta, ve kterých seděli Paul i Lionel se svými rodinami. Když dostali svolení od generála Landryho říci svým rodinám pravdu, rozhodli se, že je přivezou přímo na základnu. Když se dostali dovnitř, zavedli je do chodby, která vede do místnosti s bránou.
„To, co vám teď ukážeme, je utajeno před zbytkem lidstva tady na Zemi,“ řekl Paul a kývnul na vojáka, který stál u přepážky, aby ji otevřel. Když vešli dovnitř místnosti, všichni viděli hvězdnou bránu. Peter se podíval na tátu, který na oplátku několikrát po sobě kývnul hlavou.
„Ve skutečnosti jsme byli, lidsky řečeno, vážně mrtví. Vědecky řečeno jsme byli ale povznesení. Lionel byl velitelem Promethea, první pozemská loď. Já zas velitel Odyssey. Prometheus byl zničen nad jinou planetou, Lionel byl na palubě. Mě zabila Luciánská aliance, když na nás zaútočili. Oba jsme v jeden okamžik byli mrtví, pak se objevili Antikové, kteří postavili tuto bránu. Lze skrze ni cestovat na jiné planety. Rozhodli jsme se vám to říci, protože IOA chce několik z nás dostat do vězení. Chtějí nad námi plnou kontrolu a nejraději by vše řídili sami.“
„Tohle asi nebude nějaký vtip, když se vidím vaše výrazy,“ řekla na to Amanda.
„Bohužel, není to vtip.“ Lionel se podíval na Petera, který nad tím vším přemýšlel. Jako voják to dokázal pochopit, proč tohle celý je před lidstvem utajeno.
„Co teď bude s námi?“ zajímalo Lindsay.
„Pár set metrů odsud postavilo SGC bunkr pro všechny rodiny, od kterých vždycky někdo pracuje pod SGC. Ale mezitím my se schováme jinde, kde na nás nemohou,“ odpověděl Lionel. Mezitím Paul zavolal na svou loď, aby je přenesla k sobě na palubu. Poté to samé udělal i Lionel. Paul i Amanda své děti drželi za ruce, aby se nebáli. To samý udělala i Lindsay, která držela za ruku dcerku Lexu.

Prostor, Země, Odyssey
Když se celá Emersonova rodina objevila na palubě Odyssey, kapitán Evans sedící ve velitelském křesle je přivítal. Pak vstal z křesla a stoupl si za sestru, která seděla u pilotní konzole.
„Paule, co budeme dělat, když ten problém s IOA neskončí?“ zeptala se ho Amanda.
„Budeme se muset odstěhovat na jinou planetu, která je totožná s touto.“
„Totožná? Na hodinách o vesmíru jsem ani jednou nechyběla, takže vím, že Země není totožná s žádnou další planetou.“
„Tohle totiž není pravá Země. Antikové kdysi obývali planetu, skutečnou Zemi, kterou museli opustit, když tam vypuklo něco, co je donutilo opustit ji. Rozhodli se, že za pomocí vědy a svých schopností vytvoří totožnou planetu,“ vysvětlil jí Paul.
„Dobrá, už se raději na nic neptám.“ Paul se usmál, a pak vzal syna do náruče, stejně jako Amanda dcerku. Všichni pak vyrazili směrem k velícího kajutě.

Prostor, Země, Columbia
Plně funkční Columbia poletovala kolem Odyssey, která si to během několika vteřin namířila do hyperprostoru. Lionel spolu s Peterem pochodovali po můstku, zatímco Lindsey a Lexa si hrály s majorem Erin Grantovou, která dříve sloužila taktéž na Prometheu stejně jako Lionel.
„Teď už se nedivím, že tohle je před zbytkem lidstva ukryto.“
„Až zítra dokončíš zkoušky, hned si tě vezmu pod sebe. S generálem O’Neillem mám vše domluvené. Bude při předávání diplomů.“
„Dobře. Co budu dělat, tati?“
„Postupně tě zde velící jednotlivých sekcí budou zaškolovat. Podle toho, co ti půjde nejvíce, tak tam budeš přiřazen. Ale jak jsem se dozvěděl, F-302ky umíš ovládat perfektně.“ Lionel se na syna podíval a ten se rázem zasmál.
„Tohle mi chybělo,“ řekl Peter a Lionel ho poplácal po zádech.

Země, hlavní budova IOA
Pan Richard Woolsey spolu s praporčíkem Stanleym Keeperem seděli v kanceláři před velícím IOA, doktorem Carlem Stromem. Všichni tři tiše seděli a čekali, až přijdou další dva pozvaní, kteří zaklepali z chodby na dveře.
„Dále,“ řekl Carl a s křeslem se otočil směrem ke dveřím, které se otevřely. Do kanceláře vešla žena s mužem, kteří si stoupli bokem poblíž Woolseyho.
„Myslím, že vás nemusím představovat,“ řekl Carl, když viděl překvapující tváře Richarda i Stanleyho. Stojící poblíž nich byli totiž rodiče Kevina a Jane.
„Kdy začneme?“ zeptala se Nina Marksová.
„Ještě dneska,“ odpověděl s úsměvem Carl.

Prostor, Země, Queenmary
Sam se procházela chodbami Queenmary s tabletem v rukou. Měla totiž pro Kevina zprávu poslanou od SGC, která přišla před několika minutami. Když Kevina s Jane našla v tělocvičně, sedla si na židli a počkala, až skončí s trénováním hodu míčem na koš.
„Vítězství,“ zaradovala se Jane, pak udělala před Kevinem radostný taneček. Když si všimla sedící Sam, ukázala na Kevina, že se má otočit. Oba si sedli vedle Sam, která podala Kevinovi tablet.
„Co tam je?“
„Zpráva z SGC. Vlastně je to přeposlaná zpráva, jejíž autorem jsou vaši rodiče,“ odpověděla Sam. Jane okamžitě vytrhla Kevinovi z rukou tablet a rychle si přečetla zprávu, kterou rodiče napsali.
„Heh, chtějí se s námi sejít u nás doma.“
„Tam ale ani jeden z nás nemůže, když to tam hlídá IOA.“
„Váš dům ano, ale můj ne. Co kdybyste se tam nechali přenést a změnili místo setkání? Kdyby se tam objevila IOA, okamžitě vás můžeme přenést,“ napadlo Sam.
„To není špatný nápad. Je tam adresa, odkud je to posláno?“
„Uvádí jen e-mail. Žádná adresa nebo telefonní číslo,“ odpověděla Jane po nahlédnutí do tabletu.
„Tak jim odpovíme,“ rozhodl Kevin a všichni tři vyrazili do jeho kajuty.

Terra, Cheyenne Mountain, SGC
Generál O’Neill se přesunul na Terru, když se dozvěděl, že SGC bylo zhotoveno a zprovozněno do běžného provozu. Právě teď stál v řídící místnosti, když se otevřela z brána zvenčí. Na bráně byl aktivovaný štít, než přijali ID kód ze Země. Po vypnutí štítu se tam objevil generál Landry se svou dcerou a bývalou manželkou, hned poté se brána deaktivovala. Jack na všechny tři počkal na místě, jelikož měli k němu namířeno.
„Jacku,“ ozval se první Hank.
„Hanku.“
„Kim si určitě pamatuješ.“
„Na tak krásnou dámu se nedá zapomenout. Vítejte,“ přivítal ji Jack a políbil ji ruku. Hank zakašlal a zamračil se na Jacka, který je hned potom zavedl do zasedací místnosti, ve které se nachází holografická mapa Terry.
„Kde bys chtěla bydlet?“ zeptala se mámy Carolyn.
„Kdekoliv, hlavně když tam budete oba,“ odpověděla Kim. Jack se udiveně podíval na Hanka, který se dával s Kim opět dohromady, když věděl, že na této planetě velet SGC nebude.
„A mě máš příště co říkat,“ zašeptal mu Jack do ucha a nechal je tam o samotě.

Země, Colorado Springs, dům Carterové (Marksové)
Kevin s Jane seděli na gauči a čekali, až jejich rodiče dorazí. Oba v rukou drželi sklenici minerálky, když spolu diskutovali.
„Taky ti to připadá divný, že se najednou ozvali?“ zeptal se Kevin.
„Popravdě? Jo, je to divný,“ chvilku poté, co Jane odpověděla, zaslechli oba zvonek. Kevin si nasadil sluchátko na ucho a spolu s Jane šli otevřít dveře. Když je otevřeli, stáli za nimi jejich rodiče.
„Pojďte dovnitř,“ řekla jim Jane. Všichni šli do obývacího pokoje, kde sedli kolem stolu, až na Kevina, který zůstal stát.
„Ty se neposadíš?“ zeptala se ho Nina.
„Poslední dobou jsem se naseděl dost, postojím.“
„Jak myslíš.“
„Vyklopte to, proč jste tady?“ zeptal se jich rovnou Kevin.
„Urovnat věci,“ odpověděl tentokrát Michael. Už touto odpovědí nechtěně přinutil Kevina se nenápadně podívat k oknu. Když zahlédl několik lidí poblíž domu, hned zavolal na Jane: „Jane, běž od nich dál!“ Nina i Michael nechtěli dopustit tomu, aby se dostala k němu, a tak před ní oba stoupli. Jane je naštěstí voják, takže jen přeskočila gauč a rychle přiběhla k bratrovi.
„Nedělejte to ještě horší,“ žádala je Nina.
„Celou dobu jste pracovali pro IOA! Proto jste se na nás vykašlali, když jsme šli k letectvu!“ Najednou všichni zaslechli kopnutí do dveří. Kevin rychle aktivoval na uchu vysílačku a rychle zakřičel: „Sam, přeneste nás! Rychle!“ Stačila jen chvilka a oba byli přeneseni na palubu Queenmary, když do domu vpadl ozbrojený tým od IOA.
„Sakra,“ řekla naštvaně Nina.
„Co řekneme Carlovi?“
„Pravdu,“ odpověděla Nina a vyrazila směrem k východu.
„Jsou chytří než my,“ řekl tiše Michael, aby ho Nina a tým z IOA neslyšeli. Krátce se potom usmál a vyrazil k autu.

Prostor, Země, Queenmary
Jane s Kevinem se objevili na můstku Queenmary, kde na ně čekala Sam. Oba byli tak naštvaní, že by nejraději do něčeho praštili.
„Co se stalo?“ zeptala se Sam.
„Celou dobu to na nás hráli,“ odpověděl Kevin.
„A co?“
„Oni pracují pro IOA,“ odpověděla Jane.
„Přivedli si tam na nás dokonce i ozbrojený tým, aby nás dostali.“ Sam vyvalila na oba oči. Netušila, že jejich rodiče jsou proti vlastním dětem.
„Co budeme dělat?“ zeptala se jich Sam.
„Je načase zaklepat Pinům a Druhé alianci na vrátka,“ odpověděl Kevin.

Terra, Cheyenne Mountain, SGC
Podplukovník Stark seděl na židli před zadržovací celou, ve které byli zamčeni Trents s Leafem. Informace o poloze základny už pozemšťané nepotřebovali vědět, jelikož jim ji potvrdily všechny rasy, které se podílely na stavbu nejmocnější lodi v galaxii. Když nad tím vším podplukovník přemýšlel, usoudil, že už jim jsou vlastně k ničemu. Dostal tak nápad, jak se jich krásně zbavit, aniž by je musel zabít. Když na tabletu, který byl propojený s terranským jádrem, našel vhodnou planetu pro jejich uvěznění, přeposlal návrh generálu O’Neillovi.
„Mám pro vás oba dobrou zprávu. Nezabijeme vás, jen vás uvězníme na planetě, ze které nebude cesty zpátky,“ oznámil jim spokojeně Stark. Trents dobře věděl, že Stark nikdy nežertoval. Vstal na nohy a přišel ke mřížím, kterých se dotkl.
„Až se mi jednou dostaneš pod ruce, zabiju tě.“ Stark se usmál a vstal z židle. Když přišel ke mřížím, podíval se Trentsovi přímo do očí a řekl mu na to: „To se nikdy nestane. Vybral sis totiž špatnou stranu.“
„Nech toho, Trentsi. Jestli nás chcete přesunout na planetu, kde není brána, tak mě, prosím, dejte na jinou než jeho, děkuji,“ požádal ho Leaf, který už dlouhé dny má plné zuby Trentse.
„O tom ještě popřemýšlím,“ řekl na to Stark a po rozloučení se vydal směrem ke své nové kanceláři, kde má sraz se zbytkem svého týmu.

Neznámá soustava, Peuta, základna, mateřská loď
Kerro se právě teď nachází ve své mateřské lodi, na kterou techničtí vědci Luciánské aliance přidělali novější techniku z prototypu lodi. Když mu jeden z techniků oznámil, že úpravy byly skončeny, řekl Kerro: „Myslím, že je na čase vyzkoušet novou techniku. Vezměte nás na orbit.“ Muž stojící u řízení kývnul souhlasně hlavou a do lodního počítače zadal kurs letu.

Když loď dorazila na orbitu, Kerro rozkázal aktivovat maskování, které chtěl vyzkoušet jako první. Na orbitě se nenacházela jen jedna loď, takže mohli snadno zjistit, jestli maskování funguje, jak má. Po aktivaci maskování jim bylo z druhé lodi potvrzeno, že funguje na sto procent.
„Výborně. Teď zkusíme skoky z místa na místo.“
„Kam máme skočit?“
„Na druhou stranu planety,“ odpověděl Kerro a stoupl si blíže k pilotovi.
„Souřadnice zadány. Skáčeme na pozici,“ oznámil pilot.

Kerrova mateřská loď během několika vteřin zmizela.

Jak bylo předpokládáno z Kerrovy strany, nová vylepšení fungují na sto procent. Bylo tak zcela jisté, že jakmile tuto technologii nainstalují i na ostatní lodě, že vyrazí hned potom po pozemšťanech, kteří jim brání v ovládnutí lidu v celé galaxii.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Díl sice hodně krátkej ale jsem za něj moc rád a moc se těšim na další

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pěkné, ale alarmující

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím, pořád na vás všechny myslím, nebojte, jen oznamuji, že následující díl bude asi krapet delší, než tento :D nápady mě praštily po hlavě :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak to je moc moc super zpráva

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím,
po dlouhé době sem dávám další díl. Předem se omlouvám za překlepy, pořádně jsem neměla čas to zkontrolovat.

Jinak přeji krásné čtení :bye:


Epizoda 17 : Pomoc, část 2


Prostor, Země, Queenmary
Poté, co Jane a Kevina podrazili vlastní rodiče, začali plánovat útoky na Piny, Luciánskou alianci a na Druhou alianci.

Právě teď se v konferenční místnosti nacházeli všichni velitelé pozemských lodí. Připojili se k nim i Asgardé, kteří za poslední dobu zvětšili flotilu.
„Dozvěděli jsme se, že Pinové se nachází poblíž Sluneční soustavy. Zjevně zjišťují, jakou máme obranu,“ oznámil Jack O’Neill.
„Během týdne bychom měli mít v provozu tři lodě. Hned jak budou moc, vyrazí na cestu,“ promluvil Thor.
„Když už víme, kde se prototyp nachází, víme, kterých míst se máme vyhnout,“ řekla Helen.
„Generál Landry navrhoval, abychom přesunuli Atlantidu i Sibylu. Během následujícího týdne tak přemístíme obě města na Terru,“ oznámil opět Jack.
„Jak jde přesun rodin do bunkru?“ zajímalo Jana.
„Bunkr podle předpokladů je malý pro všechny, proto jsme se rozhodli přesunout část už teď na Terru,“ odpověděl Paul.
„Jak to vypadá s Princetonem?“ optal se Jack.
„Plukovník Mitchell by měl brzy dorazit. Zdrželi se na okraji galaxie. Ověřovali tam náhlou anomálii, která nás znepokojovala. Nakonec se ukázalo, že to byla pouhá nově tvořící se mlhovina,“ odpověděla Sam.
„A co Sun Tzu?“ zeptal se Lionel.
„Když se Číňani dozvěděli, co se děje na Zemi, chtějí se pustit do IOA. Posílají jim výhružky, tak jak IOA nám. To, co udělají po našem odchodu, bude čistě na nich. O Teře nevědí, takže nás nemohou prásknout,“ odpověděl tentokrát doposud mlčící Kevin, který v rukou držel tablet, na kterém měl sepsané menší plány s Queenmary.
„S takovou to bude ještě hodně zajímavý,“ okomentoval to Cameron, který tam zrovna dorazil. Sedl si vedle Jacka a zeptal se ho, o co přišel.
„O nic jste nepřišel, to hlavní teprve přijde,“ odpověděl Jack a podíval se na Thora, kterému tak předal slovo.
„Přiletěl jsem sem narychlo, abych vás informoval, že loď schopná postavit se prototypu nebude zhotovena dříve než za rok.“
„Za rok?!“ nevěřili svým uším.
„Takže musíme doufat, že si veškerou techniku nezkopírovali, jinak to bude hodně krátký boj,“ řekl na to Kevin.
„Veškerou techniku, kterou disponujeme, jsme vám naprogramovali do jádra zde na Queenmary. Senzory by měly odhalit i maskovanou loď. Neuvidíte ji přímo, ale detekujete ji. Upravili jsme také několik protokolů, které by měly povolit transport hlavic i skrze rušičku. Nepřesunou se přímo na nepřátelskou loď, ale zhmotní se při co nejbližší vzdálenosti. Štíty byly nastaveny tak, aby se co nejrychleji při bitvě měnily jejich frekvence. Bude tak větší šance, že nimi nic nepřenesou,“ oznámil Thor. Po tomto bylo totiž jisté, že Queenmary je jediná pozemská loď, která s oběma aliancemi a Pinama může bojovat.
„Kolem soustavy, kterou obývají, jsme rozmístili několik satelitů. Čtyři z šesti už byly objeveny a zničeny,“ řekl tentokrát Jan, který s lodí létal kolem území Pinů.
„Brzy vyrazím na Terru. V kanadské oblasti stavíme domy. Ani ze čtvrtiny nejsme hotovy,“ řekl Jack a pomalu vstal od stolu. Než odešel z místnosti, zastavil se u Kevina, kterému řekl: „Buďte opatrní.“
„Spolehněte se.“
„Jaký je teda plán?“ zeptal se Cameron.
„Jít do nich vším co máme, dokud nejsou v plné síle,“ odpověděl Kevin a vytáhl ze šuplíku, který měl u sebe pod stolem, složky, které všem krom Thorovi rozdal.
„Jsou to rozkazy dané velitelstvím. Každý má své.“

F5P-396, Sibyla
Podplukovník Hetty Johnsová seděla v kanceláři u stolu, u kterého popíjela ovocný čaj. Tým pod vedením plukovníka Petra Sovika se nacházel v operační místnosti, kde čekal na příchod Hetty, která po dopití šálku čaje odložila hrneček na stůl a šla za nimi.
„Jste si vážně jistí, že do toho chcete jít?“ opata se jich znovu Hetty.
„Musíme do toho jít. Jde o přežití lidstva,“ odpověděl Petr. Jejich mise je infiltrovat se k Pinům do společnosti a zjistit informace o jejich spojené s Luciánskou a Druhou aliancí. Všichni čtyři si byli vědomi, že vždycky existuje možnost, že se z mise nevrátí.
„Hlavní buďte opatrní,“ řekla jim Hetty a pak dodala hlasitěji: „Zadejte adresu.“ Kapitán Graham Simmons tak učinil a zadal nejbližší neobydlenou planetu poblíž Pinů. Tým pod velením Petra sešel po schodech dolů k bráně, u které se na chvíli zastavili. Porozhlédli se kolem sebe, zavzpomínali a pak vstoupili do aktivované brány. Hetty je z operačního sledovala. Nechtěla o svůj tým přijít, proto požádala Athenu, aby jim byla na blízku. Aby nebyli tak rychle odhaleni, požádali Asgardy, aby na Atheně udělali maskování dříve, než byla původně v plánu. Když se brána deaktivovala, vrátila se zpátky do kanceláře, odkud se spojila s Athenou. Informovala je, že tým je na místě.

F59-396, Atlantis
Jennifer doprovázela Allana do operačního, kde na něj čekal plukovník Caldwell. Daedalus dostal za úkol vydat se do Pegasu a navštívit pár wraithských základen. Velitelství by rádo vědělo, co všechno Wraithové měli za zbraně. Proto potřebovali Allana, který se na základnách vyzná. Navíc s sebou potřebovali i Rodneyho, kdyby nastal nějaký problém. John ho v tom nechtěl nechat samotného, a tak s ním letěl i zbytek týmu. Když je Steven zahlédl, zeptal se: „Všichni připraveni?“
„Všichni,“ odpověděl Allan, který právě dorazil do operačního.
„Výborně,“ řekl na to Steven a spojil se s Daedalem, „Tady Caldwell. Přeneste nás na palubu a aktivujte hyperpohon.“
„Rozumím,“ odpověděl z Daedala Weaps. Během následujících vteřin byli Steven, Allan i Johnův tým přeneseni na palubu Daedala. Elizabeth se nenápadně přiblížila k Jennifer a zeptala se jí: „Takže vy a Allan, jo?“ Jennifer na Elizabeth udělala vražedný pohled, a než aby něco řekla, tak z operačního odešla. Elizabeth se tiše zasmála a pak se vrátila zpátky do kanceláře.

Prostor poblíž SuperBrány
Poblíž SuperBrány se objevily dvě pozemské lodě. Byly to Odyssea a Columbií, které dostaly za úkol navštívit orijskou galaxii. Když byly obě lodě připraveny, zaktivovaly SuperBránu. Pár vteřin poté, co se aktivovala, vystoupil z hyperprostoru Daedalus, který to měl namířeno do Pegasu.

Daedalus
Plukovník Caldwell seděl ve svém křesle, ze kterého sledoval, jak obě lodě vlétají do SuperBrány.
„Až se uzavře, zadejte Pegasus,“ rozkázal Steven. Weaps souhlasně kývnul hlavou a na počítači nastavil novou adresu pro výstup ze SuperBrány.
„SuperBrána se deaktivovala, zadávám adresu do Pegasu,“ oznámil major Kleinman. Poblíž něho stál Rodney s tabletem v rukou, který mu nakukoval přes rameno. Když Weaps začal rukama poklepávat konzoli, Rodney si toho všimnul a raději se přesunul k Johnovi, který stál kousek od Stevena.
„Brána aktivována, můžeme letět,“ oznámil Dave a hlavu otočil na velícího důstojníka.
„Vezměte nás tam, rozkázal Steven a Pat zažehla hlavní motory.

Prostor poblíž domovské planety Pinů, S9P-215, Athena
Po výstupu z hyperprostoru se Athena hned zamaskovala, aby je tak snadno na dálkových senzorech nezpozorovali. Helen s tabletem v rukou pochodovala chodbou směrem k můstku, kde všichni pečlivě dělali svou práci. Kdyby se objevila sebemenší chyba, mohla by je stát život.
„Hlášení!“ Helen vstoupila na můstek a hned stoupla za majora Barty.
„Tým plukovníka Sovika je na místě. Vysílač je na místě a aktivní, můžeme je kdykoliv přenést na palubu a skočit pryč,“ oznámil Pavel po stisknutí několika tlačítek na konzoli.
„Výborně. Dejte vědět podplukovníku Johnsové, že je máme pod dohledem.“
„Ano, madam.“ Chvilku poté, co Pavel začal plnit úkol, se ozvala Pavla: „Madam?“
„Ano, kapitáne.“
„Co vlastně má za úkol Queenmary?“ zeptala se na něco, co zajímalo i Pavla, který přestal pracovat a podíval se na Helen.
„Právě teď jsou nejspíše na cestě omrknout jejich základnu, kde mají prototyp lodě,“ odpověděla Helen a podívala se před sebe.

Hyperprostor, Queenmary
Posádka na Queenmary zcela nebyla ještě vybrána, proto u konzol seděli sourozenci. Kevin seděl u pilotní konzole a Jane u taktické.
„Vážně se chceš do nic pustit sám?“ zeptala se ho Jane.
„Jen je chci naštvat, než se do nich pustíme. Musíme dát o sobě vědět, že s nimi držíme krok.“
„Proto bychom na ně měli zaútočit všichni a ne jen my. Překvapení by vyšlo v náš prospěch. Teda doufám,“ řekla na to Jane. Chvilku poté oběma zapípaly konzole, které udávaly, že jsou na místě.
„Jdeme na to.“

Prostor, Peuta, Queenmary
Queenmary vystoupila z hyperprostoru u Peuty, kterou stráží lodě Druhé aliance spolu s Piny. Bylo to poprvé, kdy obě nepřátelské skupiny viděly Queenmary. Nevěděly tak, že na palubě jsou známí pozemšťané.
„Mají aktivované zbraně i štíty, ale nestřílí,“ oznámila Jane.
„To proto, že nevědí, kdo jsme. Ale my ano. Zahaj palbu na první nepřátelskou loď.“
„Rozkaz. Dávej ale pozor. Máme tu maskovanou loď.“
„Odhaduji, že to bude Kerrova mateřská loď.“ Během několika vteřin se začaly objevovat z Queenmary modré paprsky, které dopadaly na nepřátelské štíty.

Prostor, Peuta, Kerrova mateřská loď
Podle odhadů obou pozemšťanů to byla právě Kerrova loď, která byla zamaskovaná. Kerro stál na můstku, ze kterého sledoval boj s neznámou lodí. Když viděl, že neznámá loď právě teď zničila dvě lodě Pinů a jednu loď Druhé aliance, Kerrovi došlo, že ve vesmíru nejsou zcela nejsilnější. Objevil se někdo, kdo jim dokáže čelit.
„Pane,…“ ozval se Kerrův podřízený, „…přijímáme zprávu z té neznámé lodi.“
„Co v ní je?“
„Překvápko. Klidně si buďte maskovaní, ale my vás vidíme,“ přečetl zprávu, kterou dostali.
„Kdo to sakra je?“ zajímalo ho.
„Vůbec nevíme.“ Kerro naštvaně praštit do opěradla křesla.

Prostor, Peuta, Queenmary
Kevin i Jane měli radost, když viděli zničení několika nepřátelských lodí. Takovou účinnost zbraní teda nečekali. Místo toho očekávali loď, která se brzy demaskovala.
„Tak už ho tu máme,“ řekl Kevin.
„Podle senzorů je o něco silnější než tyto. Takže je to na sto procent Kerrova loď.“
„To je, chtějí se s námi spojit.“
„Žádné povídání nebude,“ řekla na to Jane a komunikaci vypnula.
„Zaměř se na Kerrovu loď, ty ostatní nám nic neudělají.“
„Mile ráda,“ řekla na to Jane a na konzoli změnila primární cíl.
„Jak se dalo předpokládat, mají silnější štíty,“ řekl Kevin, když viděl stav nepřátelské lodi.
„Zahájili palbu.“
„Tak teď zjistíme, co vše mají v rukávu.“ Kevin se rukama zapřel o konzoli, jelikož očekával drsný dopad nepřátelských zbraní. Když se otřásla celá loď, na můstku vypukl v zadní části menší požár. Jelikož Jane se starala o štíty a zbraně, Kevin vstal od konzole a při cestě k požáru vzal hasicí přístroj, kterým ho uhasil. Pak se vrátil zpátky ke konzoli, na které si zobrazil stav štítů. Počítač udával, že jsou na šedesáti procentech.
„To není dobré.“
„Co teď?“
„Proletíme kolem nich. Zničíme jim pár dalších lodí a zmizíme odsud. Na Kerrovu loď budeme muset zaútočit ve větší skupině.“ Jane souhlasně kývla hlavou a zaměřila původní cíle, kterými byly mateřské lodě Kerrových poddaných. Ty zcela nebyly tak vylepšené jako Kerrova. Poté, co při průletu kolem několika lodí zničili další dvě lodě, vstoupili do hyperprostoru.

Terra, Cheyenne Mountain, SGC
Generál O’Neill po příletu na Terru začal organizovat stavby domů pro nové obyvatelé Terry. Několik členů z SGC už bylo totiž sbaleno a čekalo na přidělení domů. Jelikož se nestíhalo, vetší část poslal na Digammu, kde zůstaly domy po Simech, když se odstěhovali na novou planetu. Jack s Hankem seděli v jedné kanceláři, kde spolu hovořili o misích, které byly přiděleny americkým lodím.
„Do tří hodin by se všichni měli ozývat,“ řekl Hank, když se podíval na hodinky.
„Queenmary nám právě poslala zprávu,“ oznámil Jack, když mu problesklo na obrazovce před ním oznámení. Kliknul na oznámení a zpráva se mu zobrazila ve větším okně. Hanka to zajímalo, co jim poslali, a tak vstal od stolu a stoupl si za Jacka. Ve zprávě určené pro oba generály stálo:
„Druhá aliance má vylepšení na všech lodí, které vlastní. Dokonce i Pinové. Jen mají jednu závadnou chybu, technologie nefunguje tak dobře jako na Kerrově lodi. Zjevně se moc o technologii nerad poděluje. Právě jsme na cestě k Zemi, kde vyzvedneme nějaké věci a hned poté přiletíme za vámi.“
„Tak jelikož to Queenmary přežila, předpokládám, že s nimi můžeme bojovat,“ řekl na to Jack.
„Jestli se k nám připojí i Oriové, můžeme obrátit skóre.“
„To zjistíme za pár hodin.“

Galaxie Pegasus
Hyperprostor, Daedalus

Celý Sheppardův tým seděl v konferenční místnosti kolem stolu, u kterého seděl i Caldwell s Allanem. Blížil se totiž výstup z hyperprostoru, a tak chtěl Steven probrat, jak vše bude probíhat.
„Nevíme, zda-li všichni Wraithové byli zabiti, proto můžeme očekávat nějaký odpor. S Daedalem tak vystoupíme na přesných souřadnicích, které nám dal Allan.“ Steven pohlédl na Allana, čímž mu předal slovo.
„Než tam dorazíme, musím vás upozornit, že klidně mohli při odletu provést autodestrukci. Nemohu tak zaručit, že ta základna tam stále stojí. Je ukrytá uvnitř hory. Vynalézali tam všechny zbraně, které jsou používány na úlech i křižnicích. Šipky mají jiné zbraně. Dále by tam měl být počítač se záznamem všech virů a programů.“
„Mohli bychom tak nainstalovat na naše lodě rušičky?“ zeptal se John.
„Teoreticky,“ odpověděl Allan.
„Teď ale nepředbíhejme. Nejdříve se tam musíme dostat, pak můžeme… krást,“ řekl na to Rodney, který nejdříve váhal říci slovo krást.
„Plukovníku Caldwelli, tady major Kleinman. Jsme téměř na místě,“ ozvalo se z interkomu. Steven na svém uchu zapnul vysílačku a odpověděl, že jsou na cestě.

Weaps seděl u taktické konzole, na které sledoval dálkové senzory. Když se na můstek otevřela přepážka, podíval se směrem k ní. Jako první přišel Steven.
„Stav?“
„Opouštíme hyperprostor,“ oznámila Pat.

Prostor, P4R-091, Daedalus
Když Daedalus vystoupil z hyperprostoru na svém plánovaném místě, všechny zarazilo to, co tam právě teď viděli. Wraithská planeta byla totiž zcela zničena. Kolem Daedala poletovaly jen kusy, které z planety zbyly.
„Jak silná je ta vaše autodestrukce?“ zajímalo Johna.
„Zničí jen základnu,“ odpověděl Allan.
„Tak jak je možný, že…?“ nechápal John.
„Pane, senzory zachycují něco, co nemohou rozpoznat. Zjevně planetu napadla cizí rasa,“ ozval se Weaps.
„Někdo je našel dříve než my. Teď je otázkou, jestli si vzali s sebou i jejich technologii,“ pověděl Rodney, který tou dobou stál za Kleinmanem.
„Byl jste v Pegasu nejdéle. Kolik ras tu žije?“ zeptal se John.
„Mnoho. S některými jsme se ani nesetkali. Technologicky byli vyspělejší, než tenkrát my, proto jsme je moc nevyhledávali.“
„Vyspělejší? Antikové to zjevně nebyli, když s vámi prohráli boj,“ přemýšlel nad tím Rodney.
„Vím jen to, že se neradi ukazují. Skrývají se, aby o nich nikdo nevěděl.“
„Dobrá, takže co uděláme?“ zeptal se Steven.
„Tady už nic nenajdeme. Všechny základny budou taktéž zničeny,“ odpověděl Allan. Chvilku na můstku zavládlo ticho, než opět promluvil Steven s rozkazem vstoupit do hyperprostoru. Něž Daedalus vstoupil do hyperprostoru, Allan se podíval před sebe, kde viděl zničenou svou kdysi rodnou planetu. Chvilku se zapřemýšlel a pak se obrátil na Johna, který si všiml, jak se Allan před chvílí zatvářil. Věděl, že pro něho to je těžký, a tak mu naznačil hlavou, ať jde za ním.

Mléčná dráha
Terra, Cheyenne Mountain, SGC

V řídící místnosti stáli oba generálové, kde čekali na příchod dalších několika lidí ze Země. Na Teře jich touto dobou žije už přes sto tisíc.
„Generálové, přijímáme zprávu z Queenmary. Jsou na orbitě planety, žádají povolení k přistání,“ ozval se seržant Harriman.
„Povolení uděleno. Vyřiďte plukovníku Marksovi, že ho očekáváme v zasedací místnosti,“ řekl na to Hank. Walter souhlasně kývnul hlavou a hned odpovídal Queenmary na zprávu.
„Za chvíli by se měly objevit i Columbia s Odysseou. Oriové se k nám připojí s deseti loděmi. Letí s nimi i Vala s Tominem,“ oznámil Jack.
„Zoufalé časy volají po zoufalých činech. Spojujeme se s těmi, se kterými jsme ještě nedávno válčili.“
„Nakopeme jim zadky.“ Když se Jack podíval na hodinky, uvědomil si, že měl udělat ještě jednu práci. Poprosil tak Hanka, aby zatím šel napřed do zasedací místnosti. Než odešel i Jack, požádal Waltera, aby se o nové příchozí postaral plukovník Reynolds spolu s týmem.

Když generál Landry dorazil do zasedací místnosti, čekal už tam na něj plukovník Marks, který si opíral hlavu o ruce. Byl tak ospalý, že nevnímal generálův příchod. Po velkém zívnutím otevřel oči a podíval se do stran. Když si všimnul stojícího generála, omluvil se mu, že byl chvilku duchem nepřítomný.
„Tak jak daleko jsou na tom?“ zeptal se Hank poté, co sedl na židli vedle něho.
„Kerro se moc o tu technologii nedělí. Sice se o něco podělil s Piny, ale není tak účinná jako u něho na lodi. Pokud chceme vyhrát, tak musíme nejdříve zaměstnat ostatní lodě, než se pustíme do té jeho. Jakmile na Queenmary dokončí menší opravy, budeme připraveni. Jen mám jednu žádost.“
„Řekněte si o cokoliv.“
„Potřebuji posádku. Já s Jane na to sami nemáme. Potřebuji na Queenmary schopné lidi, kterým budu moci věřit a svěřit jim i svůj život.“
„Řekněte si, koho chcete, a je váš.“
„Kdybych si měl vybrat, tak většina našich lodí by byla bez hlavních členů. Tohle nemohu udělat. Jsou sehraní a spoléhají na sebe. Jediný, koho bych si mohl vzít, by byl kapitán Mike Evans, jenže nechci ho oddělovat od sestry.“
„Rozumím. Pokusím se vám někoho najít.“
„Děkuji. Deset by mi jich mohlo stačit.“

Galaxie Ida
Verghalia

Velitel Princentonu, podplukovník Mitchell, se nacházel v zasedací místnosti, kde Asgardé mezi sebou hovořili ve své řeči. Cameron tak nevěděl, o čem vůbec hovoří. Když ale přestali hovořit, zpozornil a podíval se na Thora, který si vzal hlavní slovo: „Podplukovníku, rádi bychom vám něco ukázali.“ Cam se na vteřinku zarazil. Celou místnost obalil transportní paprsek, který všechny přenesl pryč.

Když se všichni objevili na balóně, Cameron pootevřel ústa, jelikož nemohl uvěřit tomu, co právě teď před sebou vidí.
„Všech šest lodí je připraveno na odlet,“ oznámil Thor.

Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak to je něco moc se těšim na další díl.
Tak mě napadá nebude IOA stavět nové lodě i když jim všechny ostatní odejdou?

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji mockrát, oběma :)



Co se týče IOA a stavění lodí... Uvidí se, jestli se rozhodnu napsat třetí sérii, nebo ne. Plánovaně bylo pouze 10 epizod, takže ještě nwm, jestli je zrealizuji. Když jsem měla kdysi čas, tak jsem si k nim napsala krátký podtext, co by tak v těch 10 dílech mělo být. Rozhodně by se v té sérii zaměřilo nejvíce na IOA, jak budou řešit situaci na Zemi.
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak to tedy bude ještě hodně zajímavé

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny,
musím uznat, že tohle je asi rekord ve psaní dílů, jelikož tento díl jsem začala psát dneska a taky ho dneska i dopsala. Jelikož jsem už kdysi psala, že se chci hlavně věnovat Genesis, tak se snažím, co nejrychleji dopsat Shipse, proto nevím, zda vůbec plánovaná třetí série o deseti dílech vůbec bude. Nic neslibuji, ale budu se snažit. Nebude to ale hnedka.

Takže přeji krásné čtení a předem děkuji za každý komentář :bye: :bye:


Epizoda 18 : Prozrazeni


Galaxie Ida
Verghalia

Podplukovník Mitchell spolu s Thorem sledovali šest asgardských válečných lodí, které postupně vzlétaly na orbitu planety. Když vzlétala třetí loď, oba se vrátili zpátky dovnitř, kde na ně čekal Gori.
„Co bude teď?“ zajímalo Camerona.
„Jakmile všech šest lodí bude na orbitě planety, vyrazí hned do Mléčné dráhy k Zemi a Teře,“ odpověděl Gori.
„My bychom také měli vyrazit. Budou nás na Teře očekávat,“ oznámil Cam. Thor i Gori s ním souhlasili a všichni tři se nechali přenést na své lodě.

Mléčná dráha
Terra, Cheyenne Mountain, SGC

Generálové O’Neill a Landry právě teď hovořili přes subprostor s podplukovníkem Hetty Johnsovou a doktorkou Elizabeth Weirovou, které se nacházely na Atlantidě.
„Jak jste na tom?“ zeptal se jako první Jack.
„Připraveni na odlet,“ odpověděla Elizabeth.
„Kdo poletí se Sibylou?“ optal se Hank, jelikož ví, že Atlantidu bude pilotovat John.
„Naštěstí jsme objevili ovládání, které nás nenutí používat křeslo. Takže vše budeme řídit z řídící místnosti,“ odpověděla Hetty, jelikož jako další kandidát na řízení by byl Rodney. A už jen ta představa nahání všem husí kůži.
„Poblíž vás by měla být Onestar. Jakmile přiletí, budou vás doprovázet až k Teře.“
„Rozumíme. Atlantida konec.“ Spojení bylo přerušeno a oba generálové si to namířili do zasedací místnosti, kde na ně čekal plukovník Reynolds s týmem. Když tým zahlédl oba generály, všichni stoupli do pozoru. Jack pak rukama pokynul, že mohou zpátky sednout do křesel.
„Jak to vypadá na Zemi?“
„Celý Pentagon je kompletně vyklizený. Poslední složky byly už zabaleny a poslány na Digammu. Oblast 51 je taktéž vyklizená stejně jako SGC, tam se nachází už jen hlavní počítač k bráně. IOA začíná něco tušit, jelikož až moc lidí se ochomýtá kolem našich budov,“ odpověděl Reynolds.
„Člověk se jim snaží zachránit zadky a oni se odvděčují takto,“ řekl na to O’Neill.
„A to je teprve začátek,“ řekl Reynolds a pohlédl na zbytek svého týmu.

S9P-215, Domovská planeta Pinů
Tým plukovníka Petra Sovika se úspěšně infiltroval do pinské společnosti. Všichni čtyři se právě teď nacházeli na louce, odkud měli výhled na vesnici.
„Co budeme dělat?“ zeptal se seržant Allan Ofron.
„Teď to nemůžeme zabalit. Jsme tak blízko,“ odpověděl major Daniel Frogner.
„Nějak až moc rychle blízko. Něco tu nesedí,“ řekl na to Petr.
„Taky jste si toho všiml?“ zeptal se poručík Ian Derby.
„Jo. Jen, co jsme se tu objevili, hned jsme se dostali k takovým informacím, že u Goa’uldů by to trvalo měsíce. A u Oriů roky.“
„Co tedy uděláme?“ zeptal se znova Allan.
„Vy a major půjdete k vysílači a kontaktujete Athenu. Já a poručík půjdeme ještě něco zjistit,“ rozhodl Petr.
„Buďte opatrní,“ vzkázal jim Allan, než se rozdělili.

F5P-396
Atlantida spolu se Sibylou byly připraveny na přesun na Terru. Obě města už měly aktivované štíty.

F5P-396, Atlantis
Podplukovník Sheppard byl připraven v antickém křesle, čekal už jen na povel ke vzlétnutí. Poblíž něho stál McKay, který jako obvykle vše kontroloval přes tablet.
„ZPM jsou plná a vše ostatní je přichystané, můžeme vyrazit,“ oznámil Rodney do zapnuté vysílačky.
„Výborně. Vyrážíme jako první, Sibyla nás bude následovat. Johne, můžeš začít.“

F5P-396
Atlantida jako první aktivovala podsvětelné motory. Jelikož je to už poněkolikáté, co s městem odlétají z místa na místo, bylo to už pro všechny snazší. Když už vstupovali do atmosféry, za nimi hned startovala Sibyla, kterou ovládala samotná Hetty z řídící místnosti, kde našli panel, který slouží ke snazšímu ovládání města při přesunu. Jakmile byly obě města na oběžné dráze, vstoupily do hyperprotoru.

Peuta, základna
Avšak odlet obou měst neunikl senzorům, které se nachází na antické základně. Když na to Kerra upozornil jeden z jeho poddaných, okamžitě řekl: „Spojte mě okamžitě s Piny.“
„Ano, pane.“ Poddaný se přesunul k zadávacímu panelu, na kterém zadal adresu domovské planety Pinů. Po vytvoření stabilní červí díry se okamžitě aktivovala před Kerrem obrazovka, na které se zobrazil Alec.
„Máš něco?“ zajímal se Alec.
„Co říkáš, kdybychom získali do vlastnictví dvě antická města?“
„Poslouchám.“
„Senzory detekovaly města přesouvající se na jinou planetu. Když to správně načasujeme, mohli bychom toho využít,“ odpověděl Kerro.
„Kdy vyrážíme?“
„Ihned.“
„Nechám připravit všechny lodě. Je načase dát Tau‘riům pořádnou lekci.“
„Počítač dokázal vyhodnotit, kam letí, pane,“ ozval se poddaný.
„Kam?“
„F5H-394,“ odpověděl.
„Razíme,“ oznámil Kerro a přenos mezi oběma světy byl přerušen.

S9P-215, Domovská planeta Pinů
Petr s Ianem se procházeli vesnicí kolem velitelské budovy, ve které se právě nacházel Alec. Když našli menší skulinu, kterou by se dostali dovnitř, hned toho využili, když je nikdo neviděl. Když vylezli kus po stěně, dostali se na dosah okna, které opatrně otevřeli. Když byl vzduch čistý, vlezli dovnitř a okno za sebou přivřeli.
„Co teď?“ zeptal se tiše Ian.
„Zkusíme ještě něco zjistit, než dorazí Athena. Pak odtud zmizíme co nejrychleji,“ odpověděl Petr a stoupl si ke dveřím, které byly otevřené. Když vykoukl hlavou ven, chodba byla prázdná. Zdá se, že Pinové nedbají na vnitřní bezpečnosti. Hlídají hlavně vnějšek budovy, aby se nikdo nedostal dovnitř. Petr s Ianem tak měli volnou cestu bez překážek. Když se dostali ke schodišti, oba zastavili. Pod nimi se totiž zrovna nacházela velící místnost, kde se zrovna nacházel i Alec, který zrovna rozdával rozkazy.
„Druhá aliance nalezla planetu, na kterou se právě teď přesouvají dvě jejich antická města. Kerro chce toho využít a zaútočit na ně vším, co máme. Kerro vyšle všechny lodě stejně jako my. Připravte tak všechny k okamžitému odletu na planetu F5H-394.“ Když Petr i Ian zaslechli, co řekl Alec, okamžitě se dali na ústup, a co nejrychleji se vrátili zpátky do pokoje. Zjistili, že jejich cílem v tuto chvíli není Země, ale Terra, kam vojenští pozemšťané vše přestěhovali.
„Je to ještě horší, než jsem si myslel,“ řekl Petr, hned když zavřel dveře.
„Musíme odsud co nejrychleji zmizet.“
„Nemám námitky,“ řekl na to Petr, když zaslechl zvuky jdoucí směrem od schodiště. Rychle přiběhli k oknu, které otevřeli. Když viděli pod sebou zrovna jdoucí vojáky, věděli, že jsou v pasti. Když se podívali na dveře, viděli, jak klika směřuje dolů. Naštěstí, než se dveře otevřeli, objevil se transportní paprsek.

Prostor, S9P-215, Athena

Na můstku zamaskované Atheny se objevil celý Petrův tým. Petr i Ian si mohli oddechnout, že je nikdo nepřistihl při odposlechu Pinů.
„Jste v pořádku? Přiletěli jsme hned, jak jsme jen mohli.“ Helen vstala z křesla a stoupla si k Petrovi.
„Máte skvělé načasování, plukovníku. Ale máme problém. Musíme hned na Terru. Druhá aliance i Pinové vědí o Atlantidě i Sibyle,“ oznámil Petr.
„Rychle nás odmaskujte a vstupte do hyperprostoru!“ rozkázala Helen při pohledu na Pavlu.

Vzdalující se Athena od planety se po několika vteřinách demaskovala a hned vstoupila do hyperprostoru.

Hyperprostor, Athena
Hned poté, co vstoupily do hyperprostoru, se spojili s SGC na Teře. V tu dobu tam byli stále oba generálové, kteří se zobrazili na obrazovce. Když viděli vedle Helen stát Petra, tušili, že se něco děje.
„Druhá aliance i Pinové míří na Terru. Musíte všechny svolat k planetě. Vědí o Atlantidě i o Sibyle,“ oznámil jim Petr. Jack se podíval na Hanka, který mu řekl: „Běž.“ Petr s Helen viděli, jak Jack rychle opustil řídící místnost.
„Kolik času máme?“
„Nedokážu odhadnout, pane. Málem by nás načapali, kdyby nás Athena netransportovala.“
„Budeme u Terry za necelou hodinu. Jak jsou na tom ostatní?“
„Queenmary s Daedalem, Hammondem a Enterprise jsou zde. Chybí nám Odyssea, Columbia, Onestar a Princeton.“
„Odyssea s Columbií jsou v orijské galaxii, na Terru jim to bude trvat skoro dvě hodiny. Onestar je na stanovišti Alpha a Princeton v Idě,“ zrekapitulovala si Helen.
„Když si to teď namíříme k Superbráně, jsme tam za půl hodiny,“ oznámil Pavel.
„Queenmary je rychlejší než mi,“ Helen něco nepadlo, „Pane, pošlete rychle Queenmary k Superbráně. My poletíme pro Odysseu a Columbii. Queenmary by tak mezitím mohla rozebrat Superbránu a složit ji poblíž Terry. Budeme tak mít rychlý návrat.“
„Hned je o tom informuji. Hodně štěstí.“
„Ano, pane.“ Spojení mezi SGC a Athenou bylo ukončeno.
„Změna kurzu, zaměřte k Superbráně,“ rozkázala Helen. Petr se podíval na zbytek týmu, který jen čekal na jeho rozkazy.
„Půjdeme se převléci a hned potom vám řekneme zbytek.“
„Běžte,“ schválila jim to Helen, která po odchodu týmu z můstku sedla do křesla.

Prostor, Terra, Queenmary
Queenmary stále neměla žádnou posádku. Když se Kevin s Jane dozvěděli, co se chystá, nezbývalo jim nic jiného, než to zvládnout sami. Kevin si vzal řízení a Jane zbytek. Okamžitě vyrazili na cestu k Superbráně.

Hyperprostor, Queenmary
Oba sourozenci seděli u konzol a ani jednomu nebylo moc do řeči. Schyluje se k něčemu, čemu se dlouho všichni vyhýbali.
„Tak jaký je plán?“ zeptala se Jane, která dlouho mlčet nevydržela.
„Na bitvu? Žádný. Na přesun lodí? To, co je podle plánu od Helen,“ odpověděl Kevin.
„Myslíš na Sam?“
„Za týden má termín a ona velí Hammondovi. Až nastane bitva, tak vůbec nemám páru, jak budu reagovat.“
„Tak jako velitel Queenmary. Na palubě mají dvě ZPM, štíty by jim tak měli vydržet poměrně dlouho. Pokud se tam neobjeví Kerrova loď, budou v pořádku,“ ujišťovala ho Jane. Kevin nazdvihl hlavu a podíval se před sebe.
„Jestli všechny lodě zamíří k Teře, jejich základnu tak bude hlídat minimum lodí. Mohli bychom toho využít.“
„Sami to ale nezvládneme.“
„Nebudeme muset. Oriové se k nám připojí taktéž. A Athena nám určitě taky pomůže.“
„A kdo bude bránit Terru?“
„Odyssea, Columbia, Onestar, Hammond, pár orijských lodí a Simové, kteří vlastní pět lodí. To je myslím, že více než dost.“

Galaxie Oriů
Celestis

Paul s Lionelem zrovna mluvili s Valou a Tominem, kteří koordinovali vzlet orijských lodí. Všichni čtyři se nacházeli venku u vzletové plochy, kde se nacházely všechny lodě. Když se zrovna chtěl na něco zeptat, ozvala se z vysílačky Evansová: „Pane, je tu Athena. Chtěla by s vámi mluvit plukovník Svitsová?“ Paul se podíval hned na Lionela. Oni jeden z nich nechápali, co tu dělá Athena.
„Helen?“ ozval se Paul.
„Okamžitě se musíte vrátit k Teře. Míří tam veškeré lodě Druhé aliance a Pinů.“
„Jsme na cestě,“ odpověděl okamžitě Paul, který se poté otočil na Valu.
„Poletíme hned za vámi,“ oznámil Tomin, který se okamžitě spojil se všemi loděmi najednou. Mezitím se Paul s Lionelem nechali přenést na své lodě.

Prostor, Celestis, Odyssey
Když se Paul objevil na můstku, okamžitě požádal o navázání kontaktu s Columbií a Athenou, která se nacházela před nimi.
„Kolik máme času?“
„Nevíme. Když jsme se o tom dozvěděli, hned jsme všechny informovali. Máme asi tak půl hodiny na to dostat se k Superbráně. Tou dobou by ji Queenmary měla mít poskládanou poblíž Terry. Co Oriové?“
„Jsou na cestě,“ odpověděl Lionel.

Prostor, Celestis
Během pár minut čekání se postupně na orbitě planety začaly objevovat orijské lodě. Jakmile všech osm dostupných lodí bylo taktéž na orbitě, všichni si to namířili rovnou k Superbráně.

Mléčná dráha
F4H-494, Queenmary

Queenmary skládala segmenty Superbrány poblíž planety, která byla nejblíže Teře. Jen co dali poslední část na své místo, v bráně zaznamenali nárůst energie.
„To bylo rychlé,“ řekl Kevin, když se vytvořila červí díra. Jako první viděli vyletět Athenu, se kterou hned navázali kontakt, pouze audio.
„Helen?“
„Slyším.“
„Uděláš si s námi menší výlet na Peutu?“ zeptal se jí.
„Cože?“ zněla odpověď, po které následovala aktivace přímého přenosu na jeho konzoli. Přímo na jeho obrazovce se zobrazila stojící Helen, která nechápala, co zamýšlí.
„Odyssea, Columbia a čtyři orijské lodě si to namíří k Teře. Nás zbylých šest si to namíří k Peutě, kde konečně zničíme tu zatracenou základnu Antiků. Jinou šanci a možnost už nedostaneme. Je to teď, nebo nikdy. Podle dálkových senzorů na Atlantidě už všechny jejich lodě vyrazily. Na Peutě jich zůstalo celkem šest. Předpokládám, že mezi nimi je i Kerrovala mateřská loď.“
„Co na to generál O’Neill?“
„Když jsem mu shrnul, kolik tam celkem budou mít lodí, řekl, že si máme pohnout zadkem. Takže právě teď posílám všem lodím souřadnice a my teď rychle poletíme k nim na návštěvu,“ odpověděl Kevin při přeposílání souřadnic. Spojení bylo přerušeno a spolu s Athenou a čtyřmi lodi Oriů si to namířili do hyperprostoru.

F4H-494
Odyssea spolu s Columbií a zbylými čtyřmi lodi Oriů se vydaly hned na cestu, jakmile si všichni velitelé lodí přečetli zprávu poslanou z Queenmary. Hned poté, aniž by se k tomu mohli nějak vyjádřit, vstoupily všechny lodě do hyperprostoru směrem k Teře.

F3K-402, domovská planeta Simů
Nico s Teem po dozvědění zprávy o útoku Pinů a Druhé aliance na pozemšťany se hned vydali k lodím, které na ně čekaly. Jelikož nevlastní transportní paprsky, museli jít k nejbližší transportní plošině, která už je dokázala přenést na loď.

Oba šli na můstek, kde čekalo na ně několik dalších Simů odhodlaný bojovat za své přátelé i za svou rasu, kterou Pinové několikrát napadli. Byli zcela rozhodnuti bojovat proti nim. Nico i Teo sedli do křesel a hned vydali rozkaz k odletu.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji :) :love:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vždy keď čítam názov rasy Sim, tak mi to neskutočne pripomína jednu hru, ktorú vážne nemám rád... :twisted:

ináč pekná kapitola :ok:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Kteroupak hru? :hmmm:

Jinak děkuji :write:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
The Sims :D
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
:rflmao: :rflmao: :rflmao: :rflmao: tak to mě ani nenapadlo :rflmao: a já ji zrovna hraji :rflmao:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Super díl moc se těším na další díl a jestli můžu poradit když váháš jestli ve třetí sérii pokračovat nebo ne tak zkus tuhle sérii zakončit zhruba tak aby to bylo uzavřené ale případně se na to dalo navázat.

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji :) Ono ten konec je takový... :scratchanym: :scratchanym: jak bych to napsala... :scratchanym: v jednu chvíli je v přítomnosti a pak je najednou o 5 let později... a třetí série měla být o tom, co se odehrávalo mezi těmi 5 lety :scratchanym:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron