Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky StarGate Speciály: Velikonoce v galaxii Pegasus

StarGate Speciály: Velikonoce v galaxii Pegasus


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jednoduše, líbí se vám speciály :D

Ano :D
14
93%
Ne :(
1
7%
 
Celkem hlasů : 15

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Super ale umíš lepší.

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji :) No, jestli umím lepší, tak to nevím :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tehé, dlaší speciál *le jde číst :write:

EDIT:
Při přečtení prvního odstavce jsem chytla nehorázný výtlem :rflmao:
Toto je spoiler!!!:
Částečně to bylo způsobeno tím, co kreslila Verča o PcV na tenhle speciál :rflmao: :rflmao: :rflmao:

A škoda, že jsi tam nějak nezakomponovala i Camerona, zrovna v té části s druhým Mikulášem jsem si tam představila Camerona:
Obrázek
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Mitchell bude možná příště. Jinak děkuji :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mitchella dej na Vánoce :D
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
To nemohu, protože děj Vánoc se bude odehrávat zase na Atlantidě :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
kasparova655365: Tak prdni Camerona na ATL :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Hmm. :hmmm: :hmmm: Teď přemýšlím, jak bych to udělala :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
kasparova655365: Co nějaká porada / dovolená / vycvík jednotek (on se učil ten bojový styl sodanských jaffů) :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prostě návštěva od SG-1, ne? Vždyť už tam jednou byli (10x03 - Project Pegasus)
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Prosím o zanechání malinkého komentáře, zda-li se vám díl líbil nebo ne.

:hmmm: Pekné. :rflmao:
:bye:
Toto je spoiler!!!:
Maličký koment splnený.

:idea: Trošku veľa čertov aj Mikulášov, ale inak dobré. :yes: :lol:
Dodatočne aj Tebe prajem po - príjemného Mikuláša.
:pst: Nebol som v dosahu netu, tak až teraz. :sorry:
:bigsmurf:
Aspoň tatko šmolko zachraňuje situáciu.

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji mockrát, Pučíku :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny,
dneska jsou Vánoce a já jsem si pro Vás přichystala Vánoční speciálek, který už prošel spoustu lidem rukama.
Ale aby byla ta správná Vánoční nálada, tak speciál očekávejte v rozmezí 16:00 - 19:00 :)

Takže zatím ahoj, kamarádi či přátelé, a večer se znova zde sejdeme při vydání Vánočního speciálu :bye:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny čtenáře,
nastala malá změna ve vydání Vánočního speciálu, který Vám sem dávám teď.

Chci Vám všem popřát Šťastné a Veselé Vánoce a krásný Nový rok, spoustu dárečků pod stromečkem a ať jsou na Vás všichni hodní.

Ráda bych také poděkovala dvěma nápadníkům, kteří mi s tímto moc pomohli. Jsou to jakop a Patas25, tím to Vám moc hoši děkuji :D :santa: :santa: :rendeer: :rendeer:

Patas25: S těmi srdíčky je malý problémek, žádné tady nejsou :D
Edit: už jsem je našla :D
Obrázek

Vánoce tak, jak jste je ještě nezažili

23. prosince 2013
Galaxie Pegasus
Lantea, Atlantida

Píše se den 23. prosince a na planetě, kterou osidluje Atlantida, sněží. Elizabeth, aby navodila Vánoční atmosféru, rozkázala přesun Atlantidy trochu blíže k horám, které byly zasněženy. Děti i dospělí z toho měli krásný pocit a tak, když dostali povolení, mohli jít ven si zalyžovat nebo zabobovat. Záleží na tom, jakou budou mít zrovna náladu a kolik bude lyží a bobů na skladě.
Elizabeth s Johnem a s jejich dvěma dětmi pečou poslední Vánoční cukroví, které jim ještě schází. Lili a Joe jsou dvojčata, která přišla na svět před půl rokem, a tak Johnovi nezbývalo nic jiného, než si s oběma hrát a zdobit cukroví.
„Johne, vytáhni z trouby plech! Musím přebalit děti,” ozvala se z ložnice Elizabeth.
„Jistě.” John vstal z gauče a sprintem utíkal do kuchyně, kde to pomalu z trouby začalo dýmit. Rychle vytáhnul plech, na kterém bylo spálené cukroví.
„Tak tohle se nepovedlo.”
„Už jsi to vytáhnul?”
„Jo, ale je tu menší problém,” odpověděl John a během několika vteřin přišla Elizabeth s dětmi v náručí za ním. Když viděla plech se spáleným cukrovím, tak se začala smát. John rychle začal přemýšlet, čím to zakryje, ale nakonec mu Elizabeth řekla, že to nevadí, stejně mají napečeno asi dvanáct druhů cukroví.
„A abych nezapomněla, pozvala jsem pár lidí na Atlantidu.”
„A koho?”
„To brzy zjistíš.”

Mléčná dráha
Země, SGC

Plukovník Cameron Mitchell spolu s Teal’cem stojí před vytáčející se bránou. Na ramenou měli cestovní tašky, ve kterých měli osobní věci a nějaké ty dárky pro kamarády. Když se brána otevřela, oba se dali na cestu.

Galaxie Pegasus
Lantea, Atlantis

Elizabeth s Johnem a dětmi stáli před bránou, aby vřele přivítali své hosty.
„Vítám vás na Atlantidě,” přivítala Teal’ca a Cama.
„Děkujeme. Budou to naše první Vánoce na Atlantidě, a tak doufám, že se to vyplatí,” řekl Cam.
„To určitě. Zítra očekávejte jedno velké překvapení,” oznámil jim John a pošimral Joa na bříšku.
„To otcovství vám svědčí, Shepparde,” řekl Cam.
„Taky si myslím,“ souhlasila Elizabeth.

Elizabeth zavedla Cama a Teal’ca do připravených pokojů pro návštěvníky. Oba si hned vybalili své věci. Jako první, co udělali, bylo, že se převlékli do sportovního oblečení a šli do tělocvičny si trochu zacvičit.

V tělocvičně se včetně těch dvou nacházel i Ronon s Teylou, kteří nacvičovali boje s holemi.
„Nenechte se rušit,“ řekl Cam a s Teal’cem se postavili na vedlejší žiněnku. Teyla s Rononem na ně pohlédli a čekali na moment, co se bude dít dál.
„Můžeme?“
„Můžeme,“ odpověděl Cam a oba se pustili do boje z blízka. Ronon je sledoval, jelikož to, co předváděli, bylo neuvěřitelné.

Mezitím šel John za Radkem do laboratoře, kde spolu řeší jedno velké, ale pro někoho nemilé překvapení. Oba seděli naproti sobě u stolu, na kterém ležely dvě sklenice piva.
„Dokázal bys to?“ zeptal se John.
„Bude hodně naštvaný.“
„O to mi taky jde. Někdo letos musí dělat Santu Clause a ty to být určitě nechceš, že?“
„To teda nechci. Ale nemůžu jen tak za ním přijít a říci mu, že si zahrajeme páku. A jestli prohraje, tak se převleče za Santu,“ řekl Radek.
„O to se už postarám já. Ale potřebuji od tebe ještě jednu věc. Jestli má být více srandy, tak alespoň v přímém přenosu. Víš jak to myslím, že?“
„Ne, nevím.“
„Prostě až začnete s pákou, tak se na všech obrazovkách objevíte. Bude to větší sranda, jelikož o tom nebude vědět. Zjistí to, až když někoho potká a bude se mu smát. Trochu srandy mu na Vánocích neuškodí. A myslím, že to pobaví jak Jennifer, tak i jejich syna Alexe. Taťka by se měl zveřejnit.“
„Myslím, že nám Rodney za to nepoděkuje. Takže, kdy to rozjedeme?“ zeptal se Radek.
„Zítra v šest hodin odpoledne proběhne ta sázka. Ty musíš jen vyhrát. O zbylé se postarám já.“
„Platí.“ Oba si plácli a ukončili bojovou poradu proti Rodneymu. John odešel z laboratoře, kde Radek začal pracovat na první části plánu.

Rodney se svou milovanou ženou Jennifer a s jejich sedmiletým synem Alexem seděli na gauči a hráli spolu hry přes playstation.
„Já vyhraji, tati.“
„Ale synu, na mě nemáš. V tomhle jsem jednička.“
„Co dostanu k Vánocům?“
„To nikdo neví. Santa Claus přijde až zítra večer,“ odpověděla Jennifer, která pouze dělala diváka.
„Ale mami. Já chci Vánoce už dneska,“ zakňučel Alex. Jennifer ho pohladila po vlasech a pak mu něco pošeptala do ouška, které hodně rychle „našponoval“. Alex během chvilky vyprsknul smíchy a táta se na něj nechápavě podíval.
„Beru. Ale musí to být stoprocentní.“
„Neboj. Je to domluveno.“
„O čem to vy dva mluvíte?“ zajímalo Rodneyho.
„O ničem,“ odpověděli oba zároveň a pak se začali znova smát. Rodney mezitím dojel závod a s Formulí 1 dojel na krásném prvním místě.
„Vidíš, synu, takhle vypadá první místo.“
„Ale to není fér, máma mě vyrušila a rozptylovala,“ začal se vymlouvat Alex, jelikož byl po tatínkovi, který prohru také nemá rád.
„Ne, výhra je výhra, takže kolečko kolem věže. Sázka je sázka.“
„To se uvidí, kdo prohraje další,“ tiše s úsměvem prohlásil, když opouštěl rodinnou ubikaci.

Alex při běhu po chodbách Atlantidy potkal Johna, který byl na procházku s malým Joem.
„Pane,“ pozdravil ho Alex, když kolem něj proběhl.
„Počkej, Alexi.“ Udýchaný Alex se zastavil a přišel zpátky k Johnovi.
„Ano, pane?“
„Proč běháš? Vždyť budou Vánoce, každý si má hrát a dělat, co chce.“
„To víte. Vsadil jsem se s tátou a díky mámě vyhrál. Za trest musím udělat kolečko po Atlantidě,“ odpověděl Alex a Joe se začal smát.
„No jo, prcku. Ty se směješ, ale jakmile povyrosteš, tak teprve zjistíš, co to znamená běhání po Atlantidě.“
„On už řádí teď. Stačí, když ho položím na zem a už leze kamkoliv to jde. Jednou jsme ho málem nenašli, protože se schoval na chodbě za květináčem,“ řekl s úsměvem John a nabídnul Alexovi, aby šel s ním do jídelny. Alex byl rád, že ho osvobodil od běhání, a tak všichni tři šli do jídelny.

Teal’c s Cameronem, Teylou a Rononem si mezitím udělali takovou malou soutěž. Kdo prohraje v souboji na blízko, musí udělat sto kliků. Byl v tom ale menší háček. Jako první šli proti sobě Teal’c s Rononem, kteří jsou si zcela rovni. Teyla s Cameronem se pomalu přitom začali nudit, jelikož ten boj neměl konce. Asi po deseti minutách za nimi přišel Kanaan s Torrenem, kteří se šli podívat za maminkou.
„Mami,“ zavolal na ni desetiletý syn Torren, který zdědil po mamince dar i nadání v bojích.
„Ahoj. Co vy tady?“
„Jdeme se podívat, jak se ti daří,“ odpověděl Kanaan.
„Momentálně má nejvíce napilno Ronon. A myslím, že to tak bude i dalších třicet minut,“ řekl Cam.
„Vidím. Co kdybychom se šli podívat za našima?“ zeptal se Kanaan.
„Skvělý nápad. Omluvte nás, Came.“
„Jen běžte. A pozdravujte všechny.“
„Určitě budeme.“

John s Alexem a Joem došli do jídelny, kde na ně čekal Radek. Všichni přisedli ke stolu, na kterém bylo připravené cukrový, a začali jednat.
„Tak jak jdou přípravy?“ zajímalo Johna.
„Ty o tom víš?“ zeptal se dříve Radek Alexe, než vše „vyklopí“ ven.
„Ano, vím. Řekla mi to máma, když jsem prohrál proti tátovi,“ odpověděl Alex.
„Takže ti to nebude vadit?“
„Právě že naopak, budu strašně rád,“ odpověděl se zasmátím Alex.
„Takže můžeme. Kamery byly nastaveny tak, že když někdo na mém počítači zmáčkne na jedno tlačítko, na všech obrazovkách to bude vidět.“
„Výborně. Jestli to vyjde, Radku, tak máš k Vánocům celou moji výplatu.“
„Beru tě za slovo.“
„A kdy to celé začne?“ zeptal se Alex.
„Zítra v šest hodin večer proběhne páka a splnění sázky proběhne o několik minut později,“ odpověděl John.
„Tak to si s sebou vezmu kameru.“
„Zamlouvám si kopii,“ řekl okamžitě John a Alex mu na to odpověděl: „S radostí. Ale mám jedno přání. Už nikdy nechci kvůli prohře běhat po Atlantidě.“
„Platí.“ Oba si potřásali rukou a rozpustili svůj konverzační kroužek.

Cameron doposud seděl na zemi a pozoroval souboj mezi Teal’cem a Rononem, který nakonec po hodinovém boji skončil remízou.
„Co budeme dělat?“ zeptal se Teal’c.
„Jdeme si zaběhat. U toho se alespoň zúčastní všichni a ne jen dva jako vy teď,“ odpověděl při odchodu z místnosti a dal se do běhání po Atlantidě. Hned za ním se rozeběhl Ronon, který má pro dnešek spoustu elánu. Teal’c místo běhání, šel za Elizabeth, aby se na něčem domluvili ohledně zítřejšího dne.

Elizabeth s Lili seděly v kanceláři, kde pročítaly malou dětskou knížečku s obrázky. Bylo na Lili vidět, že jí to moc nezajímá, a že by si raději chtěla hrát. Elizabeth teda odložila knížečku bokem a na tabletu zobrazila hru, která se Lili moc líbila a začala se přitom huhňat a tleskat rukama.
„Tak tohle jsi chtěla. Vsadím se, že tvůj bráška s tatínkem sledují bojové hry.“ Na skleněné dveře zaklepal Teal’c a Elizabeth ho pobídla, aby si před ni sedl.
„Co pro vás mohu udělat, Teal’cu?“
„Napadlo mě, že bychom mohli pozvat pár dalších přátel.“
„To mě také napadlo a už jsem pozvala pozvánky skrze bránu. Zítra by měli přijít. A jak se vám tady líbí?“
„Město je ohromné a pěkně vzhledově postavené. Jsem rád, že tu mohu být na tak slavný den pro lidi.“
„Vánoce jsou to nejlepší pro děti a dospělé, zveme sem každého, kdo má volno a chce trávit čas v jiné galaxii s kamarády.“
„Děkuji, doktorko Weirová.“
„Teal’cu, říkejte mi, prosím, Elizabeth. Já nejsem voják, vy nejste voják, tak proč bychom si nemohli říkat jménem?“
„Ale patřím pod SGC.“
„To všichni. Ale vezměte si příklad z Johna Shepperda. Ten mi už udělal dvě děti. Ale my dva tak daleko zajít nemusíme!“ odvětila žertovně Elizabeth. Teal’c se zatvářil překvapeně a s pohledem na ni se jí zeptal: „Mám vám udělat dítě?“ Elizabeth vyprskla smíchy a nevěděla, co mu na to má odpovědět. Proto raději nastavila ruku a řekla: „Elizabeth.“ Teal’c přemýšlel o tom, co tím myslela, ale nakonec také natáhnul ruku a potřásal si s Elizabeth se slovy: „Teal’c. Těší mě.“
„Potěšení je na mé straně. A kde jsi vůbec nechal Mitchella? Bojím se, aby ho Ronon nezřídil.“
„Bude v pořádku, šli jen běhat po Atlantidě,“ odpověděl Teal’c. Elizabeth pohlédla na hodinky a řekla: „To už uteklo tolik hodin. Omluv mě, ale budu muset sehnat Johna a dát spát Lili s Joem.“ Společně tedy opustili kancelář a šli každý svou cestou.

Po dvou hodinách už byla tma a tak všichni šli spát do svých ubikací.

24. prosince 2013 – 7:00
Galaxie Pegasus
Lantea, Atlantida

Nastal Vánoční den a John podezřele brzy ráno vstal. Nebyl jediný, jelikož se s Radkem setkali v jídelně při snídani.
„Dobré ráno. Převlek připraven?“ zeptal se John.
„Dobrý. Připraven. Dokonce jsem našel i něco jiného,“ řekl Radek a položil na stůl malou lahvičku.
„Co to je?“ Radek se k němu naklonil blíže, aby je nikdo neslyšel. Když mu to Radek pověděl, oba vyprskli smíchy.
„Tak co?“
„Ty víš, jak mi více zlepšit náladu.“
„A co stromeček?“
„Ten už byl nazdoben a dobře ukryt,“ odpověděl John.
„Kam jsi ho proboha ukryl?“
„Dneska všichni mají zakázáno letět někam s Jumperem, takže jsem ho nechal tam.“
„Hm. Skvělý. Takže bychom měli zbudit Rodneyho, ať nezmešká ten krásný pocit probuzení,“ řekl Radek.
„Nezapomeň na citrón. S tím to půjde o hodně rychleji.“ Radek zalovil do kapsy a vytáhl jej z kapsy. John ho poplácal po rameni a oba vyrazili za Rodneym.

Rodney s Jennifer ještě spali v posteli oproti Alexovi, který trénoval na playstationu Formule 1. Když mu chyběl metr do cíle, obrazovka se mu vypnula a on začal všechno proklínat. Po chvilce se mu ale na ní zobrazilo: „Přijdi na chodbu.“ Alex se usmál a opatrně, aby si ho rodiče nevšimli, se vytratil z pokoje. Když vyšel na chodbu, zahlédl Johna a Radka, kteří na něj nenápadně ukázali prstem, aby šel za nimi.
„Dobré ráno, co tak brzo vzhůru?“ zeptal se Alex.
„Tvůj táta ještě spí?“ zajímalo Johna.
„Jo, chrápe jak cosi,“ odpověděl Alex. John s Radkem se tomu zasáli a pomalu vyrazili ke dveřím jejich ubikace. Alexe velmi zajímalo, co mají v plánu, a tak je pozoroval. Když se všichni tři dostali dovnitř, Radek podal Johnovi citrón, se kterým šel k Rodneymu. Sedl si vedle něj na židli a začal jemným, tichým hláskem říkat: „Vstávej, beruško. Je ráno, čas na vykonání sázky.“ Rodney zakňučel a otočil se k němu zády. John pohlédl na Alexe, který se málem smíchy nemohl udržet na obou nohách.
„Alexi, jak mám probudit tvého tátu?“
„Vteřinku.“ Alex odešel do pokojíka, ze kterého si přinesl klakson. John si během chvilky pomyslel, že Rodneyho vážně nemá rád, když na něj používá něco jako klakson. Alex přišel blíže k tatínkovi a zmáčkl na klakson, který probudil oba jeho rodiče. John s Radkem a Alexem se málem podělali smíchy, když vylekaný Rodney se svalil z postele a Jennifer sedla a držela si rukou za hlavu.
„Alexi, co to děláš?!“ vyjekla na něj Jennifer.
„Dobré ráno!“ vykřikli John s Radkem a Alexem. Rodney pohlédl nahoru, kde zahlédl Johnovu tvář. Myslel si, že má vidiny, jenže to si přestal myslet, když John před něj postavil citrón. Rychle se dal na ústup zpátky do postele, kde narazil do Jennifer.
„Dobré ráno, tati.“
„Dobrý. Můžete to někdo oddělat? A co tu vlastně děláte? Kdo vás sem pustil?“ vyptával se Rodney.
„To jsem byl já,“ odpověděl s úsměvem syn. Jaký je otec, takový je syn.
„Přišli jsme si pro tebe, Rodney. Máme pro tebe bojový úkol, který můžeš splnit jen ty. Takže vstávej a jdi se převléci, jinak tě tam dovlečeme v pyžamu,“ řekl John. Rodney nechápavě vstal z postele a šel do šatníku. Mezitím Jennifer přišla k Johnovi, který jí pošeptal do ucha: „Vše je připraveno.“
„Výborně. Zatím ho na to jen připravte, ať večer může vše začít.“
„Neboj, bude to nezapomenutelný zážitek.“
„Platí.“ Všichni čtyři se zasmáli a čekali na Rodneyho, který během několika minut vylezl převlečen v pracovním oblečení.
„Kam to bude?“
„Do tvé pracovny,“ odpověděl John a všichni krom Alexe a Jennifer šli do Rodneyho laboratoře, kde ho budou připravovat na nejtěžší úkol svého života. Alex sedl vedle mámy a zeptal se: „Mami, můžu si půjčit kameru, až to začne?“
„Jistě, tohle si dám do deníku s označením „Nejlepší Vánoce na Atlantidě roku 2013“.“
„Platí.“

Rodney s Johnem a Radkem přišli do laboratoře, kde ho ti dva posadili před sebe na židli.
„Co po mě chcete?“ zajímalo ho.
„Každý rok se někdo převleče za Santu Clause a teď to vyšlo na vás dva. Jeden z vás dvou se musí za něj převléci, a abyste se nehádali, kdo se za něj převleče, proběhne mezi vámi taková malá sázka,“ odpověděl John.
„O čem to mluvíš?“
„Loni jsem byl já Santa Claus. Já s Elizabeth jsme letos vylosovali papírek, na kterém byly vaše jména. Mám ho i tady, kdybys ho chtěl vidět, ale nejdříve ti dopovím zbytek. Elizabeth mi dala za úkol, abych jednoho z vás vybral a proto jsem se rozhodl, že udělám mezi vámi malou sázečku. V čem spočívá ta hra. V šest hodin večer se tu sejdeme a budete mezi sebou soutěžit v páce. Budou celkem tři kola. Kdo bude mít na kontě více vítězství, tak se nemusí převléci za Santu Clause.“
„V čem že to musím jít proti němu?“ zazíval Rodney.
„V páce, Rodney, v páce,“ odpověděl Radek.
„Takže když vyhraji, tak nemusím být Santou?“
„Přesně tak. Takže začni cvičit,“ řekl Radek a dal se na odchod, jelikož za pár minut bude mít cvičení s Cameronem, který mu slíbil, že mu s pákou pomůže.
„To vážně půjdu proti němu?“
„Ahm.“ Kývnul souhlasně John hlavou a poplácal ho po zádech, když sklonil hlavu na stůl.
„Ale já nechci být Santou. Tobě to loni více slušelo.“
„Neodmlouvat a jdi se pomalu rozcvičovat,“ poradil mu John a dal se na odchod stejně jako předtím Radek.

8:30
John prochází chodbami Atlantidy s papíry v rukou, na kterých je vytisknuto: „Dnes k 18:00 proběhne souboj v páce mezi Radkem Zelenkou a Rodneym McKayem. Vítěze i poraženého čeká odměna. Sázet můžete v jídelně od 16:00 až do 18:00.“ Na každou nástěnku na Atlantidě pověsil tento papír, aby všechny připravil na to, co se bude dít během večerních hodin, než se začnou rozdávat dárečky.

Radek s Camem seděli naproti sobě v jídelně a trénovali spolu páku. Zatím byl Cam na Radka moc měkký, jelikož skoro pokaždé vyhrát. Nezbylo Radkovi nic jiného, než ho popohnat a říci mu, že má přitvrdit. Jak chtěl Radek, tak to i udělal. Pořádně se o to opřel a Radek měl napilno, aby udržel ruku nahoře.
„Už se lepšíš,“ jen co to dopověděl, pořádně zabral a Radek prohrál.
„Až tak moc ne. Teď přemýšlím, jestli mám vůbec proti Rodneymu šanci.“ Radek si opřel hlavu o ruce a Cam mu na zlepšení nálady posunul před něj talíř plný cukrový.
„Vezmi si vosí hnízda, jsou fakt dobrý.“
„Mňam. Ty jsme doma dělávali po třech dávkách. Vždy jsem všecko smlsnul na jeden zátah, dokud je všichni nezačali schovávat.“
„Mám nápad. Vyhraješ a donesu ti plnou krabici.“ Cam nastavil ruku a Radek si s ním rád potřásal.
„Platí. Druhá sázka za tento den, doufám, že se vyplatí.“

Mezitím, co Cam připravoval Radka na páku, tak Rodney posedával u počítače a dopisoval hlášení za poslední měsíc. Jennifer s Alexem ho sledovali, jelikož se divili, že se nešel připravovat na zápas. Alex si vzal do rukou talíř s cukrovím a šel za tátou. Sedl vedle něj a zeptal se ho: „Neměl by ses připravovat na páku, tati?“
„Vsadím se, že to byl jen pouhý pokus o žert. Pěkně si tady budu sedět, dopisovat hlášení a ochutnávat cukroví,“ odpověděl Rodney, vzal Alexovi z talíře linecké a sdlabl ho.
„Každým rokem jsou lepší. To určitě bude tou marmeládou.“ Alex nenápadně od něj odvrátil hlavu a usmál se.
„Tati, co kdybychom si dali další závod?“
„Beru, ale jestli prohraješ…“
„Tak budu běhat, vím,“ dopověděl za něj syn a vzal do rukou ovládač. Rodney položil laptop bokem a vzal do rukou ovládač jako jeho syn, který nastavoval na obrazovce Formule 1.
„Na tři. Tři, dva, jedna…teď,“ odstartoval Alex závod. Zatím, co ti dva závodili, tak Jennifer vařila brambory a na pánvičce ohřívala rybí filé, které budou mít k obědu.

16:00
Elizabeth jezdila s kočárem s oběma dětmi po Atlantidě a snažila se je uspat. Při cestě potkala mnoho členů expedice, kteří ji popřáli „Šťastné a Veselé Vánoce“ stejně jako ona. Zrovna to měla namířeno do místnosti s bránou, kde počká na další pozvané hosty, kteří chtějí stejně jako oni trávit Vánoce na Atlantidě. Čekala jen pár minut a brána se otevřela.
„Přijímáme kód SGC, vypínám štít,“ oznámil Chuck. Štít na bráně byl vypnut a tak hosté mohli přijít.
„Vítám vás na Atlantidě,“ přivítala všechny Elizabeth. Naproti ní stál Daniel s Valou a jejich půlročním synem Lucasem a Kevin s těhotnou Sam, která čeká dvojčata.
„Vypadá to tu pěkně,“ pochválil jim to tam Daniel.
„Děkuji. Následujte mě, zavedu vás do připravených pokojů.“ Sam už měla velké bříško, když už byla v osmém měsíci těhotenství, a tak všechny jejich tašky musel nést Kevin.
„A co je jinak nového?“ zeptala se Sam.
„John přichystal na večer zábavu, proto jsme trvali na tom, abyste přišli dříve. Nesmíte si to nechat ujít,“ odpověděla Elizabeth.
„Tak to bude určitě něco,“ zasmála se Sam a šla hned vedle ní.
„Zdá se mi to nebo vážně povyrostli od naší poslední návštěvy?“
„Povyrostli. John učí Joa bojovky a já Lili hrát holčičí hry. Ti dva budou rozdílní ve všech směrech. A co ty? Kdy to tebe čeká?“
„Za měsíc. Už vidím Kevina, jak zdrhá.“
„Hele, co tam o mě říkáte?“ ozval se Kevin.
„Ale nic. Jen to, že budeš zdrhat dobrovolně na lodě, když se to narodí.“ odpověděla Sam s pohledem na Kevina, který jí dal obrovskou pusu.
„A co vlastně chystáte za překvapení? Nechtěl bych chytat Sam se záchvatem smíchu,“ zeptal se Kevin.
„Letos se losovalo, kdo bude Santa Claus. No, buď to bude McKay, nebo Zelenka. Všude po Atlantidě visí letáčky. Začíná to v šest, jenže krom Johna, Rodneyho a Radka tam nikdo nesmí být, takže si srandu v přímém přenosu neužijeme,“ odpověděla Elizabeth.

17:55
Radek čekal v Rodneyho laboratoři, kde s Johnem dokončovali poslední část plánu.
„Stačí zmáčknout na toto tlačítko a všichni to uvidí.“
„Dobře.“ Radek podal Johnovi ovládač, který je připojen k počítači, a díky kterému uvidí všichni přímí přenos souboje v páce mezi Radkem a Rodneym, který pomalými krůčky přichází do své laboratoře.
„Tak jsem tu. Hele, vím, že sis dělal srandu, tak toho nechme a rozejdeme se za svými rodinami.“
„Bohužel, Rodney. To nebyl vtip,“ řekl John a posadil Rodneyho naproti Radkovi.
„Co…? To nebyl vtip?“ divil se Rodney.
„Ne, nebyl. Připrav se. Máš přesně minutu na přípravu.“ Rodney pohlédl na Radka, který měl několik motivací na výhru, jelikož mu John slíbil celou výplatu a Cam krabici vosích hnízd.
„Pět, čtyři,…“ začal John s odpočtem. Jakmile řekl „start“, zmáčknul na tlačítko, které držel v ruce.

O minutu dříve
Elizabeth s Lili, Joem, Kevinem, Sam, Valou, Danielem, Lucasem, Alexem, Jennifer, Rononem, Camem, Teal’cem, Teylou, Torrenem a Kanaanem seděli v promítací místnosti, kde si pouštěli srandovní Vánoční film. Všichni se zarazili, když obrazovka ztmavla. Jenže během několika vteřin se znovu aktivovala, jenže místo filmu se na ní zobrazil Rodney s Radkem a Johnem. Cam s Alexem, Kevinem a Sam zrovna pili Colu, když se to objevilo. Všichni čtyři vyprskli smíchy a všechno pití šlo ven místo dovnitř.
„To není možný…“ řekla se smíchem Jennifer, která se začala smíchy válet po Alexovi, který se poprskal Colou.
„No tak, Radku, dáte to!“ začala fandit Sam, která smíchy padla na podlahu.
„Sam…“
„Co…?“ než se stihla zeptat, co chce, tak vyprskla znovu smíchy, když viděla Rodneyho, jak v souboji s pákou proti Radkovi vyhrál hned v prvním kole. Alex zakňučel, že Radek nevyhrál.
„Natáčí to někdo?“ zeptala se okamžitě Elizabeth.
„Jo, poprosil jsem podplukovníka, aby tam dal kameru, kterou mi půjčila máma,“ odpověděl Alex.
„Pojď, dej mi placáka na ruku,“ řekla s úsměvem Elizabeth a plácla si s ním.

Rodney byl po prvním vítězném kole unavený a věděl, že jestli v tom dalším nevyhraje, tak přijde na řadu třetí kolo, ve kterém se rozhodne, jestli bude dělat Santu.
„Připravte se. Začíná druhé kolo,“ oznámil John a nenápadně ukázal palec nahoru na kameru, která byla v rohu místnosti.
„Cože? Tak rychlo. Nech mě oddychnout, přece jenom jsem už starší muž.“
„A co jsem asi já, Rodney,“ řekl mu na to Radek a připravil si ruku na stůl.
„To je tak nefér,“ zakňučel Rodney a připravil se na druhý souboj, jelikož, když vyhraje Radek, bude další souboj, ve kterém se rozhodne, kdo bude dělat Santu. Jestli vyhraje Rodney, tak je rozhodnuto a Radek bude dělat Santu.
„Připravte se. Tři, dva, jedna, teď,“ odstartoval jim druhou část sázky, která probíhá oproti první opačně. Radek se namotivoval a pořádně na to přitlačil, jak ho to učil v jídelně Cam. Po několika napínavých vteřinách dostal Radek Rodneyho ruku na dosah desky a tak John ukončil druhé kolo.
„Vyhrál jsem. Takže teď rozhodne třetí kolo.“
„Piš si, že vyhraju,“ hrdě řekl Rodney.
„To jsi si tím tak jistý? Bojíš se, že to tvoje ego nesnese, když prohraješ?“ zeptal se John a odstartoval třetí část. Rodneyho to rozhodilo, co řekl John, a tak to měl Radek jednoduchý a během několika vteřin Rodneyho ruka padla na stůl.
„Prohrál jsi!“ vykřiknul nahlas Radek.

Alex vítězně skákal po gauči a ostatní ho se smíchem sledovali.
„Kdo to vymyslel?“ zeptal se Daniel.
„John s Radkem,“ odpověděla Elizabeth. Kevin mezitím pomáhal Sam vstát ze země, jelikož se tam smíchy rozválela.
„Sam, doufám, že mi tu dneska nehodláš porodit smíchy děti?“
„Neboj… Já jen nemohu smíchy.“
„To vidím.“ Pomohl jí vstát ze země a posadit na gauč.
„Alexi, řekni si, co budeš chtít, a dostaneš to,“ promluvila na něj Elizabeth.
„Chci letět s Jumperem a nemuset povinně běhat po Atlantidě!“ vykřikl hned odpověď.
„Platí,“ souhlasila Elizabeth.

18:20
Rodney položil hlavu na stůl a Radek si plácnul s Johnem, který na něj kývnul hlavou. Radek rychle šel k počítači, ve kterém našel záznam souboje v páce. Jen co ho našel, tak ho nastavil na automatické přehrávání po deseti minutách. Nenápadně kývnul hlavou a odešel z laboratoře.
„Tak Rodney, začni se převlékat,“ začal si libovat John a Rodney se ho zeptal: „Vážně musím?“
„Sázka je sázka. A tvůj syn se na tebe určitě těší,“ odpověděl mu John a Rodney na to řekl: „To věřím.“
„No pohni, za chvíli začne rozdávání dárků.“ Rodney vstal a stoupnul před Johna se slovy: „Tak mi řekni, kde je?“ John vlezl k němu do skříně a vytáhnul kostým. Rodney si ho nedobrovolně vzal do rukou a pomalu se do něj začal převlékat. John mezitím vzal vousy a z kapsy vytáhnul malou lahvičku, kterou mu dal Radek. Nejdříve se podíval na Rodneyho, jestli ho nesleduje, a pak otevřel lahvičku a na vytvořené Mikulášské vousy naplpal bílou, lepkavou, tekoucí hmotu. Po schování lahvičky vzal do rukou vousy a přišel k Rodneymu, který už měl na sobě jak kalhoty, taky i kabát.
„Našponuj hlavu.“ John mu přidělal na pusu vousy, které mu nesmírně slušely. Naschvál zavedl Rodneyho k zrcadlu, aby se prohlédl. John vytáhnul z kapsy vysílačku a spojil se s Radkem, který zařizoval další nutnou věc.
„Tak už můžeme jít.“ John podal Rodneymu těžký pytel s dárky a mohli vyrazit.

Při cestě do operačního potkali na chodbách, které mají zeslabená světla, několik členů expedice, kteří hned před ním vyprskli smíchy. Rodney nechápavě pohlédl na Johna, který poukázal prstem na obrazovku, na které se promítal pákový souboj mezi Rodneym a Radkem. Rodney položil dárky na zem a pustil se do Johna.
„Já tě zabiju, vlastnoručně tě přerazím.“ Rodney stál před Johnem, který byl v šachu nalepen na zdi. Krom toho, že Rodney byl rozzuřený, tak se málem smíchy válel.
„Rodney. Smiř se s tím. Jednou to to tvoje ego vydrží.“ John vyklouzl z jeho zajetí a poplácal ho po rameni. Naštvaný Rodney vzal na ramena pytel dárků a pokračoval za Johnem do operačního.

V operačním byla tma a nikdo tam nebyl. John s Rodneym tam dorazili během několika vteřin. John vzal Rodneymu pytel a dárečky poskládal na zem. Rodney mezitím usedl do připraveného trůnu. Jakmile vše bylo připraveno, John dal tajné znamení. Během několika vteřin se rozsvítil Vánoční stromeček, který byl postaven před Hvězdnou Bránou. Veškeří členové expedice i pozvaní hosté stáli v operačním na balkónech, na schodech a také u brány. Všichni začali tleskat, jelikož to Rodneymu moc slušelo. Byl moc překvapen, jelikož čekal velký trapas, když ho všichni viděli, jak prohrál v páce.
„Hou, hou, hou. Veselé Vánoce přeji.“ Rodney vážně zazněl jako pravý Santa Claus. Jeho syn stál s Jennifer hned v první řadě pod schody stejně jako hosté a Elizabeth s dětmi v rukou. Po chvilce tleskání nastala ta správná chvíle na rozdávání dárků a tak John, jako jeho pomocník, začal Rodneymu podávat dárky. První dárek patřil hostům, kteří přišli.
„Podplukovník Cameron Mitchell. Zřejmě jste musel být celý rok hodný.“ Role Santy Clause byla přidělena tomu pravému. Jakmile Cam, pak Teal’c a nakonec Vala s Danielem a Lucasem Jackem Jacksonem dostali dárky, tak na řadu přišel manželský pár.
„Plukovníci Samantha a Kevin Marksovy. Doufám, že vás online přenos dost pobavil, jinak tu pro vás mám ohromný dárek s věnováním.“
„Děkujeme, Santo,“ řekla s úsměvem Sam a Kevin převzal společný dárek.
„Alex a Jennifer McKayovy. Moje milovaná a nejlepší rodina, kterou mám.“ Oba oslovení lidé přišli k Santovi, kterému sedli na klín. Oba mu dali obrovskou pusu na tvářičky a on se začervenal.
„Vy jste určitě museli být hodní celý rok. Pro vás dva tu mám speciální dárek.“
„Děkuji, tati…“ Alex se zarazil a rychle se opravil: „Tedy Santo.“ Všichni tři se zasmáli. Rodney se poškrábal na vousech a ucítil malé škubnutí. John už cítil problém a tak se začal vzdalovat. Jennifer se synem slezli Rodneymu z nohou a postavili se bokem. Když si chtěl Rodney posunout vousy, tak zjistil, že je má napevno přilepeno.
„Extra pevné lepidlo! To aby ti vydržely déle na sobě!“ zakřičel John a dal se na útěk, jelikož Rodney se rozeběhnul za ním.
„Šťastný a Veselý!“ zakřičel nahlas John při běhu po operačním. Role Santy Clause se ujal další muž a tak rozdávání dárků mohlo pokračovat. Sam s Kevinem si rozbalili dárek, ve kterém byl kočár s výbavou pro dvojčátka. Oba pohlédli na Elizabeth, která se usmála.
„Děkujeme, všichni čtyři.“
„My taky děkujeme za dárky,“ poděkovala Elizabeth, jelikož od nich dostali dvě tříkolky a hromadu hraček. Elizabeth po chvilce vystoupila z řady a promluvila: „Prosím o pozornost. Zatím, co se ti dva honí někde po Atlantidě, chci vám všem popřát Šťastné a Veselé Vánoce. Přeji krásný zbytek dne a mnoho dárků.“ Všichni začali tleskat a po Atlantidě se rozezněla Vánoční písnička. Když začala hrát, všichni se přidali a začali zpívat.

(http://www.youtube.com/watch?v=ONyXSnL2LtA#t=116 / http://www.youtube.com/watch?v=htLc_HdZZqo)

We wish you a Merry Christmas
We wish you a Merry Christmas
We wish you a Merry Christmas
And a Happy New Year

We wish you a Merry Christmas
We wish you a Merry Christmas
We wish you a Merry Christmas
And a Happy New Year

Good tidings to you,
wherever you are,
Good tidings for Christmas
And a Happy New Year

We wish you a Merry Christmas
we wish you a Merry Christmas
we wish you a Merry Christmas
And a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas
we Wish you a Merry Christmas
we Wish you a Merry Christmas
and a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas
we Wish you a Merry Christmas
we Wish you a Merry Christmas
and a Happy New Year.

Good tidings to you and wherever you are,
good tidings for christmas and a happy new year.

We wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
and a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas,
we wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
And a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas,
we wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
And a Happy New Year.

Good tidings to you wherever you are,
good tidings for christmas and a happy new year.

We wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
and a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas,
we wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
And a Happy New Year.

We wish you a Merry Christmas,
we wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
And a Happy New Year.

Good tidings to you wherever you are,
good tidings for christmas and a happy new year.

We wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
we Wish you a Merry Christmas,
and a Happy New Year.

End

Doufám, že jste se pobavili, jako někteří z nás, a zanechte nějaký pěkný komentář jako dáreček :D

Obrázek


Naposledy upravil kasparova655365 dne 30.1.2014 18:01:53, celkově upraveno 6
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Leaf Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, já jsem ti to už psal, ale napíšu ti to znova. Ten speciál se ti velmi povedl :bravo: :bravo: :bravo: a četl se mi skvěle :bravo: :bravo: :bravo:

--------------------------------------------------
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
kasparova655365: Jak jsem ti už říkal dříve. Moc se mi to líbílo a přečetl jsem si i ty ostatní speciály a povedli se také.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

endysek Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 305
Bydliště: Jindřichův Hradec
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pěkny počteníčko :rflmao: :rflmao:

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pšknej dpecviál už jen invertion a defence a mam tu načas vše přečteno ale eště doufat že tu eště neni další specál Retaliation aha tak je dneska se odtud fakt nedostalo žádam veškeré autory aby zpoamlily vydávání začínají mě bolet oči děkuji :)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pekné, pekné. :bravo: :)

A dám Ti aj druhýkrát:
:rendeer: :santa: ŠŤASTNÉ A VESELÉ PREŽITIE VIANOČNÝCH SVIATKOV. :rendeer: :santa:
:thumbsup:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Chci Vám všem poděkovat za krásné komentáře, které mě velice překvapily. Děkuji za krásný dáreček pod stromeček :santa: :santa:

Takže s chutí do večeře a pak rozbalování spoustu dárečků pod stromečkem. Přeji krásné Vánoce a zbytek dne :rendeer: :rendeer:

:bye: :bye: :bye:

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Naposledy upravil kasparova655365 dne 29.12.2013 10:49:50, celkově upraveno 1
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Tak ja ich dostávam práve teraz keď prechádzam fórum a čítam pridané poviedky. :wink:
:yahoo:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Tak lidi, pochlubte se mi, co vám Ježíšek dobrého nadělil?? :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
oky :(
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající :rflmao:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron