Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Stargate: Aldeneerin Calanirmyan

Stargate: Aldeneerin Calanirmyan


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Zdravím.
Aldeneerin žije dál. Tentokrát píšu takovu malou minisérii, která se odehrává v období Aldeneerinu 1, konkrétně po dílu 8. Předpoklad je cca 8 dílů o délce 4 stran, takže je to mnohem kratší než klasické díly.
Ohledně budoucího Barda to berte jako součást všech cyklů Aldeneerinu.

Stargate Aldeneerin 1
Kap.1 Pevnost Nazgaran
Kap.2 Mysl a světlo
Kap.3 Viděno neviděné
Kap.4 Co kdyby
Kap.5 Dvacátý sedmý
Kap.6 Přicházející hrozba
Kap.7 Válečná sekera vykopána
Kap.8 Rebelové
Kap.9 Bitva o Angren
Kap.10 Sabotáž
Stargate Aldeneerin 2
Stargate Aldeneerin 3
Stargate Aldeneerin 4

Úvod
Druhý směr


Jen pár dní roku 323 uplynulo a v reakci na množství neúspěchů zasedala rada kruhu společně s královskou radou. Ten zimní den se jednalo celý den, protože se řešilo ožehavé téma. Ve hře byl další osud výprav. Aldeneerin si za tříleté období cestování nadělal mnoho nepřátel a užitek z cest byl minimální.

Po prvních konfrontacích s nepřátelskými kulturami vznikly dva odlišné pohledy na cestování. Ten první nabádal k opatrnosti a snaze vyjít místním vstříc. Druhý pro změnu doporučoval podstupovat přijatelné riziko ve snaze získat užitečné artefakty, zbraně a další mocné předměty. Tyto dva úhly pohledu v podstatě tvořily hlavní témata celého jednání. Zaznělo mnoho pro a proti, avšak nakonec rozhodlo hlasování.

Ve velkém jednacím sále byli již všichni přítomní včetně krále s radou. Jakmile nastal klid, dal se do řeči: „Takže jsme se definitivně rozhodli co dál. Hlavní cíl výprav bude svět Darendaara, kde se bude pokračovat v obnově těžby. Ohledně dalších výprav. Jejich počet bude omezen, a aby se předešlo předchozím problémům, cíle budou projednávány i s královskou radou. Zařízení slunečního štítu na Avnilu necháme budoucím generacím, kdy dostatečně porozumíme magii starých Aldeřanů. Samozřejmě se tak může stát i mnohem dříve. Vyloženě nebezpečné výpravy, jako na Calugh, Minoju nebo Gorgoronu se nebudou v žádném případě připravovat. Stačilo, že jsme si nadělali dost nepřátel. A tím bych celé toto jednání uzavřel.“
V sále to nejdříve začalo hlučet. Někteří byli spokojení, jiní zklamaní a někteří i naštvaní. Calanirmyan byl přímo nepříčetný, klel a hrozil, ale to bylo tak vše, co proti tomu mohl udělat.

Calanirmyan, člen rady kruhu byl někdy považován za podivína. Už samotné ostré rysy v obličeji, pobledlá tvář a rovné černé dlouhé vlasy, z něj dělaly někoho opředeného rouškou tajemství. Jeho šatníku dominovala především černá, či tmavé barvy. Mezi jeho nejoblíbenější oblečení patřily černé pláště, kterých měl hned několik. Fascinovalo ho temné umění stejně jako černá magie, v níž nespatřoval zas tolik špatného, jako tomu bylo u zbytku rady.

„Je konec,“ naštvaně pravil Calanirmyan sotva se vrátil do svých komnat.
„Z tvého výrazu tuším, že rada ukončila výpravy,“ zklamaně konstatoval jeho dobrý pomocník Gerlioz.
„Dá se to tak říct. Budou se obnovovat jen nějaké ty jejich doly na Darendaaře a pár drobností, které nestojí za řeč.“
„To jsme asi skončili,“ smutně prohlásil alchymista Aarstad.
„My se jen tak nevzdáme,“ odhodlaně pravil Calanirmyan. „Počkáme nějaký měsíc, než celý ten humbuk utichne, a pak budeme pokračovat v našich plánech.“
„Chceš říct, že podnikneme výpravy neoficiálně?“ ujišťoval se Gerlioz, že jeho slova správně pochopil.
„Jasně. Když vidím, jak tu někteří přistupují ke stráži. Navíc mám pár známých, jejichž pomoc nám přijde vhod. Počkáme si nějaký čas a půjdeme do toho.“ Po těchto slovech Calanirmyanovo přátelé odešli do svých komnat a nyní sám spřádal plány do budoucna.

Jak dny plynuly, život v Severní čtvrti postupně utichal. Výpravy se omezily pouze na to nejnutnější a nikdo neměl moc důvodů, trávit zde čas. Krčma: „U kruhu světů“ stále častěji zela prázdnotou, protože bojovníci a cestovatelé se přesunuli jinam. Azanyrmuth se vrátil domů, kde se věnoval rodině a procházky severní čtvrtí stále častěji připomínaly cesty mrtvým městem. To se právě líbilo Calanirmyanovi. Protože tu už přebývala jen hrstka místních, strážní hlídali Kruh světů stále nedbaleji. Běžně se stávalo, že celé hodiny se nikdo z nich u Kruhu vůbec neobjevil.

Začátkem léta Calanirmyan uskutečnil první ze svých tajných výprav. Jeden z válečníku se také těžce smiřoval s ukončením výprav na nové světy. Jmenoval se Augelius, silnější muž vyšší postavy často oděn do zelené tuniky. Nějakou dobu se s čarodějem znal, a tak přijal výpravu na nebezpečný svět Calugh, kam ho poslal pátrat po artefaktech, které vlastnil tamější nekromant Chaldanyrn.

Po dvou dnech se Augelius vrátil s několika velice zajímavými předměty o jejichž významu zatím nikdo neměl ani ponětí. I další tajná výprava do opuštěné pevnosti Goa'uldů Livnris přinesla ovoce. Do zimy Calanirmyan organizoval další čtyři tajné výpravy na dosud neprozkoumané světy, ale ty nepřinesly cokoliv užitečného.

Jak šel čas, vytvořila se kolem čaroděje nemalá skupinka přívrženců. Scházeli se v tajné části podzemí pod bývalým sídlem mágů. Ve volných chvílích zkoumali záhadné předměty, staré Aldeřanské knihy, a nebo plánovali tajné výpravy. Bylo mnohem těžší naplánovat správnou dobu k výpravě a ještě těžší návrat, tak aby nedošlo k odhalení. Z toho důvodu se hledal vhodný svět, kde by mohli založit tajnou Aldeřanskou pevnost.

Než se nadáli, byl tu rok 324. Calanirmyan připravil další akci. Svět, kam se měli vydat, nesl název Nazgaran. Údajně tam Staří Aldeřané měli jednu z menších pevností, tudíž by mohla být i bezpečná, na rozdíl od mnoha velkých.

Jakmile první jarní paprsky pronikly na zasněžené ulice zpustlé Severní čtvrtě, tajné společenství připravilo průzkumnou výpravu na Nazgaran. Vydal se tam válečník Augelius a průzkumník Astennu, další čarodějovo nejvěrnější společník.

Výprava tentokrát trvala krátce. Když Calanirmyan zaslechl otevření Kruhu, hned se k němu vydal. Oba dva cestovatelé měli dobrou náladu. Ihned se všichni tři z nádvoří vypařili a o výpravě si povídali až v jejich úkrytu.

„Tak co?“ nedočkavě se čaroděj vyptával. „Jak to tam vypadá?“
„Perfektní místo. Svět je sice téměř pustý, zato stará pevnost je v perfektním stavu. Dokonce tam po starých Aldeřanech mnohé zůstalo. Co se týče vody a potravy, není problém ji získávat z blízkého údolí, kde je ji dostatek pro nás všechny.“
„Výborně. To se mi líbí,“ radoval se Calanirmyan. „Začneme tedy připravovat náš tajný plán. Přeneseme tam všechny naše objevy, nějaké další artefakty a knihy ze zdejších knihoven. Je jich tu tolik, že si toho nepatrného rozdílu nikdo nevšimne. Jak bude vše na svém místě, část z nás se tam natrvalo přesune a už se nebudeme muset přizpůsobovat zdejším. Budeme si moct chodit, kdy chceme a kam chceme.“
Naposledy upravil Paci Azanyrmuth dne 19.1.2018 20:16:16, celkově upraveno 20
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Hurá, hurá! Pokračování! :yahoo:
Calanirmyan (kde bereš ty děsný názvy?) vypadá moc dobře.
:bravo:

:sunny:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:ok: :yahoo: Supeeeer :-). Ale předpokládám, když jsme o nich neslyšeli ve dvojce tak moc slavně nedopadli, nebo budou mít zásadní roli ve trojce? No nemužu se dočkat :-):write: :write: :write: :write: :write:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
andoriel:
S Calanirmyananem jsem si vyhrál
Názvy. Ty prostě vymyslím. :D někdy to přijde samo, jindy modifikuju už nějaký jméno. Někdy se to povede, jindy ho zahodím. Názvy světů a míst kolikrát hledám na mapě světa a samozřejmě je trochu zmodifikuju.

forton:
To ještě musím vymyslet, ale už těď vím, že se v dalších dílech stanou zajímavé šílenosti. :D Sám jsem na to zvědav.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rozhodně to vypadá zajímavě :bravo:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Zdar. Dávám sem první díl. Ať se líbí

1
Pevnost Nazgaran


Jaro roku 324 vládlo v plné síle a tajné Calanirmyanovo společenství dokončilo přípravy na jeho přesunutí na Nazgaran. Jednoho večera strážní pořádali malou oslavu narozenin, a tak se v ten den naskytla výborná příležitost uskutečnit jejich plán. Potřebné vybavení, zásoby jídla, tajemné předměty z výprav a staré knihy zabalili do připravených beden, které den před útěkem schovali do opuštěných komnat paláce, kde dříve nocovali cestovatelé.

Když konečně padla noc, strážní se začali scházet v krčmě: „U Kruhu světů“ a téměř celá čtvrť zůstala nehlídaná. Celé tajné společenství čítající dvacet šest členů se skrytě přesunulo na nádvoří s Kruhem. Průzkumník Astennu opatrně prohlédl okolí, aby se přesvědčil, zda je vzduch čistý. Když nepotkal jediného strážného, dal ostatním signál, že můžou začít s přesunem výbavy.

Calanirmyan zadal adresu Nazgaranu, zatímco ostatní přenášeli na nádvoří množství beden s výbavou. Hned jak se portál ustálil, ostatní popadli množství beden a prošli s nimi na druhou stranu. Protože věcí k přesunu bylo mnoho, museli přesun provést natřikrát. A tak, jak se Kruh uzavřel, složili bedny v sále pevnosti a hned otevřeli průchod zpět na Aldeneerin.

Mezitím oslava v blízké krčmě vrcholila, někteří oslavující poněkud neodhadli správnou míru a končili na podlaze, nebo usnuli přímo na stolech. Po dlouhé době to zde alespoň na jednu noc žilo. Ačkoliv služba v severní čtvrti patřila mezi velmi klidné a jen výjimečně zde něco hrozilo, dva ze strážců se vydali na rychlou obchůzku čtvrtí.

Cestou potemnělou a prázdnou čtvrtí si povídali, probírali oslavu a při tom vzpomněli na zdejší život v čase výprav. V tom jeden z nich uslyšel známý zvuk otevření Kruhu.
„Slyšel jsi to taky?“ překvapeně se zarazil jeden z dvojice.
„Ten zvuk, jako by někdo otevřel bránu?“
„Jasně.“
„Takže se mi to nezdálo. Ale co to má znamenat, vždyť tu skoro nikdo nezůstal. Pojďme tomu přijít na kloub.“
Oba se urychleně vydali na nádvoří. Když tam dorazili, spatřili mihotající světlo otevřeného portálu a skupinku neznámých lidí, jak přenášejí bedny kamsi pryč.
„Hej vy!“ zakřičeli strážní. „Co tu pohledáváte?“
„Rychle! Pospěšte!“ pobídl Calanirmyan své druhy. „Já je zdržím.“
Z jedné bedny vzal velký kus hrubého hnědé plátna, který přehodil přes zadávací panel, aby adresa cíle jejich útěku zůstala skryta, sám pak zamumlal jakési zaklínadlo a tlaková vlna odhodila strážné zpět.

Když bylo veškeré vybavení přeneseno, Calanirmyan prošel na Nazgaran jako poslední. Strážní se rychle zvedli ze země a než stačili doběhnout ke Kruhu, ten se uzavřel.
„Zatraceně! Nestihli jsme adresu,“ postěžoval si strážný, když odhodil plátno z již pohaslého panelu. „Teď nevíme, kam odešli.“
„Co to bylo za skupinku?“
„Ten vysoký byl Calanirmyan, člen rady kruhu.“
„Co ten tu dělal?“
„Už delší dobu se o něm říká, že něco chystá. Máme podezření, že někdo tajně používal Kruh světů. Teď je mi to jasné. Že nás to nenapadlo dřív. Calanirmyan vždy působil tajemně a zahrával si s věcmi a magií, které mají blízko k silám temnot.“
„A co teď?“
„Musíme to hned ohlásit. Ode dneška bude nutné Kruh světů nepřetržitě střežit. Určitě to nebyli všichni, co chtěli projít.“

Mezitím se v pevnosti Nazgaran postupně zabydlovali noví obyvatelé. Celkem dvacet šest členů mělo Calanirmyanovo společenství, avšak toto číslo nebylo konečné, protože někteří se při přesunu zdrželi a už se na Nazgaran nedostali, když se celá věc prozradila. Společenství mělo před sebou mnoho práce. Nejprve uklidily bedny s vybavením do skladů, jídlo a další zásoby do sklepů, a potom si mnozí vybrali pokoje, jenž začali zvelebovat k pohodlnému bydlení. Bylo štěstí, že mnohé po starých Aldeřanech zůstalo zachováno.

Tato obytná část pevnosti měla celkem čtyři patra. Kruh světů společně s uvítacími sály a
pokoji se nacházel ve druhém patře. Nad ním ve třetím patře byly další pokoje, jídelna, jednací sál
a komnaty vůdce. Úplně nahoře se nacházela velká observatoř a knihovny. A na podlaží pod Kruhem světů připadly kuchyně, sklepy, sklady, zásobárny a studny.

Když byly pokoje připraveny k přenocování, mnozí toho využili. Našlo se však mnoho těch, kteří chtěli prozkoumat jejich nový domov. Samotný Calanirmyan chtěl co nejrychleji odhalit všechna tajemství pevnosti. Spolu s ním se na průzkum vydal válečník Dariusz. Vysoký a nejurostlejší válečník společenství, jako mnozí válečníci i on nosil dlouhé hnědé vlasy. Další byl průzkumník Astennu byl spíše štíhlé a hbité postavy, nosil bradku a kratší hnědé vlasy. Jeden z mágů, který se vydal na průzkum, se jmenoval Gerlioz. Ten byl menší postavy, měl černé vlasy stažené do culíku. Poslední z průzkumné skupinky byl alchymista a výzkumník Aarstad.

Pětice se po nezbytných přípravách vydala na průzkum. Pevnost byla postavená ze tvrdého kamene běžným pro podobné místa a tvořily ji dvě části. První, obytná, kde se nacházely pokoje, kuchyně, jídelna, sklady, sklepy a další obytné komnaty, stála na skále, odkud byl výborný výhled do širokého okolí. Při jejich příchodu však byla noc a jediné co viděli bylo hvězdné nebe poseté miliony hvězd. Druhá část pevnosti, která byla schovaná v podzemí v žulové skále, skrývala laboratoře, dílny a další místa, o nichž zatím nemělo Calanirmyanovo společenství potuchy.

Průzkumníci kráčeli po širokém kamenném schodišti spojující horní obytnou část se spodkem. Na cestu si svítili Gerliozovou magickou holí. Podzemní část byla chladná, vlhká a úplně tmavá. „To jsem zvědav, jak je ta pevnost velká a co tu všechno najdeme,“ těšil se průzkumník Astennu na možné objevy. Schodiště je zavedlo k velké dvoukřídlé kamenné bráně. Astennu se pokusil se ji pokusil otevřít avšak na běžné zatlačení nereagovala. Hledal nějaká otevírací mechanismus, avšak marně. To mág Gerlioz se zaměřil na přítomnost magie. Netrvalo dlouho, aby pocítil její slabé zbytky. Brána se otevírala pravděpodobně pomocí magie.

Astennu zjistil, že křídla brány se otevírají do stran, a tak se pětice rozhodla použít sílu k jejímu otevření. Všichni se zapřeli o podlahu a prsty se pokoušeli rozevřít křídla. Stálo to hodně námahy než se jedno křídlo posunulo alespoň o malý kousek. Potom to už šlo mnohem lépe. Když vytvořili dostatečně široký průchod, protáhli se do druhé části pevnosti.

Mág holí posvítil do hlavní široké chodby, kde po staletí vládla naprostá tma. Podzemí bylo vlhké, tiché a zatuchlé. „Buďte opatrní,“ šeptal Calanirmyan. „Můžou tu být pasti a pozůstatky starých pokusů.“ Pětice se pustila do opatrného průzkumu.

První patro nebylo nějak rozsáhlé, v podstatě ji tvořila široká chodba zakončená schodištěm do spodních pater a dvě desítky větších sálů sloužící převážně jako dílny a skladiště. Po Starých Aldeřanech tu zůstalo mnoho použitelných nástrojů a vybavení včetně užitečných surovin, které se Calanirmyanovo společenství budou hodit.

Když se rozhodli k průzkumu dalšího patra, uprostřed sálu se schodištěm si všimli čtyř opracovaných čtvercových kamenů s podivnými geometrickými obrazci na vrchu. Každý kámen měřil na každé straně přesně jeden sáh a na výšku jednu stopu. Všichni se k nim postavili a dohadovali se o jejich významu. Gerlioz zde pocítil přítomnost magie, však netušil jaké.

Pokračovali průzkumem druhého podzemního patra, které bylo o poznání rozlehlejší. Chodeb zde bylo o poznání víc, stejně tak místností, jenž sloužily jako laboratoře. Některé obsahovaly vybavení spíše pro alchymisty, jiné pro pokusy s látkami a materiály a v některých byla neznámá zařízení. Při průzkumu patra zde našli další podobné kameny jako o patro víš. Vzhledem k jejich umístění vždy na křižovatkách chodeb a ve velkých sálech mág Gerlioz usoudil, že by se mohlo jednat o portály. Přítomnost magie v jejich blízkosti tomu nasvědčovala.

Po hlavním schodišti sestoupili do třetího patra, kde schody končily. Toto podlaží bylo o něco menší než druhé, zato zde bylo mnoho zajímavého. V speciálních laboratořích se nacházela podivná zařízení, sloužící k neznámým účelům. Další místnosti sloužily dle mága k pokusům s magií. Pětice zde našla také cely, klece a dokonce jednu mučírnu. „Tady to vypadá velice zajímavě,“ pochvaloval si Calanirmyan, když si představoval možnosti nabízené touto opuštěnou pevností. V duchu si říkal, jak dobře udělali, že se vydali zrovna sem.

V odlehlé části patra nalezli další schodiště pokračující dále dolů. Bylo o poznání delší a následná chodba končila kamennou bránou, která byla o něco menší než vstupní, a tak si její otevření nevyžádalo tolik námahy.

Sotva se vytvořil úzký průchod, jasné namodralé světlo vycházející z velkého sálu narušilo letitou tmu podzemí. Jakmile vstoupili dovnitř, nalezli zdroj světla. Byl jím velký zářící krystal uschovaný v prosklené skříni. Mág ihned poznal, že se jedná o zdroj energie a dal se do podrobného průzkumu velkého sálu. Uprostřed se nacházel velký podstavec a spousta podivných předmětů kolem.

„Z toho krystalu cítím velmi silnou magickou sílu,“ pravil Gerlioz „A když ho umístíme tady na ten podstavec, určitě obnovíme fungování celé pevnosti.“
„Něco podobného jsem dosud neviděl,“ užasle prohlásil Calanirmyan. Cítil, jak je blízko velkému objevu, a tak pokynul: „Budu ti věřit.“
Aarstad z ochranné skříně vyjmul dvě stopy velký krystal, jenž umístil na podstavec. Následně se cívky a další podivné věci s bzučením rozzářily. Po kopulovitém stropě chvíli poletovaly blesky než se energie krystalu ustálila. „Zdá se, že to funguje,“ radostně vykřikl Calanirmyan.

Pětice se hned na to vrátila o patro výš. Chodby už nebyly potemnělé, ale osvětlovaly je modré krystaly umístěné na stropech podobně jako v Goa'uldské pevnosti Livnris. Slabé namodralé světlo se vždy rozsvítilo, když průzkumníci vstupovali do jednotlivých komnat. Mág si ihned vzpomněl na kameny, které podle něj sloužily k rychlým přesunům a vydal se k prvnímu z nich. Když vstoupil na bravurně opracovaný kámen, pohltila ho bílá záře doprovázený bzučením a následně se mu na chvíli zatmělo před očima. Jasná záře ustala a Gerlioz se octl v chodbě prvního patra pevnosti.

„Výborně,“ zajásal a chtěl se vrátit, jenže se objevil v místě, kde rovna žádný portál nebyl. Vrátil se ke schodišti spojující jednotlivá patra, kde otestoval jeden ze čtyř portálů. Zkusil náhodně jeden z nich. Opět ho pohltila bílá záře doprovázená bzučením a následně se objevil u v sále třetího patra. To ho už ostatní volali.
„Tady jsem!“ ozval se jim.
„Funguje to?“ nedočkavě se vyptával Calanirmyan.
„Ano. Přeneslo mě to do prvního patra. Avšak ten systém je celkem zajímavý. První portál mě přenesl do chodby mimo portál, další fungoval tak, jak jsem předvídal. Budeme muset ozkoušet všechny varianty.“
„To snad nebude problém,“ pokračoval Calanirmyan. „Podobné kameny jsem viděl i v komnatách horní části pevnosti. Dnes už je načase jít spát. Zítra promyslím naše další činnosti.“
Pětice se navrátila do již připravených pokojů, kde se každý uložil ke spánku. Ačkoliv zde byl poměrně chlad, spánek přišel brzy.

Druhý den všechny probudily paprsky vycházejícího slunce, jenž pronikaly přes dávno vysklená okna. Teprve teď se jim naskytl pohled na svět. Malá pevnost ve starobylém Aldeřanském stylu stála nad zeleným údolím s bohatou vegetací a jezírky průzračné vody. Okolí však bylo pusté. Nekonečné rudé písčité planiny, pahorky i vysoké pohoří. Okny do komnat vál příjemně teplý vítr.

Ten den si všichni prohlíželi pevnost i její nejbližší okolí. Krátce po poledni byla svolána průzkumná výprava, která měla za cíl propátrat údolí. Opět se ji zúčasnil válečník Dariusz a průzkumník Astennu. Kromě nich se vydali na cestu ještě válečník Ted Skjellum a průzkumník Sanrabb.

Čtveřice vyrazila na cestu. Od pevnosti klesalo do údolí dlouhé kamenné schodiště. Astennu se pokoušel počítat schody, ale při počtu dvě stě se zamotal, a tak jejich počet odhadl na dvě stě šedesát. Jakmile dorazili do údolí a pokračovali v cestě starou zarostlou dlážděnou cestou, zjistili, že je mnohem živější, než se na první pohled zdálo. Působilo to jako uměle vytvořený ráj, který poskytoval dostatek potravy pro osádku malé pevnosti. Našli tu naprosto vše. Husté lesy bohaté na různé rostliny, bylinky, ovocné keře a stromy, mnoho dřevin vhodných pro další zpracování, po lesích se prohánělo spoustu zvěře a říčka byla bohatá na ryby.

Údolím se čtveřice procházela téměř dvě hodiny, přičemž si Sanrabb vedl pečlivé poznámky. Během té doby prozkoumali velkou část údolí, přesto spoustu zákoutí a nalezených jeskyň prozatím neprozkoumali. Následoval návrat do pevnosti. Zde již Calanimyan svolal první jednání, kde se sešlo celé osazenstvo pevnosti.

„Á. Už jste tady! Právě včas,“ pravil vůdce. „Co jste objevili?“ zajímal se, sotva usedli na volné židle.
„Dobré zprávy. V údolí je dostatek všeho, co potřebujeme k životu,“ odpověděl průzkumník Sanrabb a předal své zápisky Calanirmyanovi. Ten si je se zaujetím pročítal a přitom několikrát souhlasně pokyvoval hlavou se slovy: „Výborně.“ Když si vše pročetl, předal poznámky k nahlédnutí ostatním.

„Co tedy budeme dělat v dalších dnech?“ přerušil ticho mág Gerlioz.
„Především zjistíme základní obživu,“ pravil Calanirmyan. „Průzkum údolí ukázal, že je tu dost potravy pro všechny, avšak musíme se chovat zodpovědně, žádné obžerství. Dále je třeba natěžit dřevo, které využijeme k výrobě potřebného vybavení a nábytku. Také musíme spravit okna ať nám sem netáhne.“
„To by bylo tedy k základním potřebám,“ konstatoval výzkumník a alchymista Aarstad a vše si pečlivě zapisoval. „Co případné výpravy?“
„Máme seznam světů, které bychom mohli v příštích dnech navštívit. Nejprve se podíváme znovu na Calugh. Vezmeme se odtamtud několik těch Temnorozených, co tam chová.“
„Cože? Vždyť ti jsou pozměněni Chaldanyrnovo zvrácenými experimenty,“ namítal Aarstad.
„To nevadí. Podstata bude určitě podobná. Navíc tam zůstal jeden z původních Temnorozených zapomenut ve vězení, především toho mi přiveďte.“
„Dobrá. Vybereme vhodné průzkumníky,“ pokračoval alchymista. „Co dál?“
„Vybral jsem několik zajímavých světů,“ procházel Calanirmyan možnosti z poznámek. „Melekeab, svět kde Staří Aldeřané prováděli nějaké zajímavé experimenty s myslí. Dále bychom mohli navštívit Sehel Koy, kde podle knih stojí další z mnoha Aldeřanských laboratoří. Rád bych se znovu podíval do pevnosti na Samré-Ager. Nedávná výprava odhalila spoustu zajímavého, ovšem rada další výpravy a výzkum nepovolila, takže je to na nás. Objevy za námi nepřijdou samy od sebe. Musíme jim jít naproti. Tím bych naši poradu zakončil a teď všichni do práce. Máme toho hodně.“
Členové společenství se po slovech vůdce rozešli za svými úkoly.

Následujících deset dní se neslo ve znamení zvelebování pevnosti. Opraveny byly poškozené části vybavení, vyroben další nový nábytek a pomalu se práce přenesly do úprav laboratoří. Potom se pomalu mohlo začít s průzkumem předmětů donesených z Aldeneerinu a dosavadních tajných výprav. Rovněž se určená parta chystala na Calugh pro zajatce.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Pevnost vypadá příjemně. Místní teleporty a údolí se mi asi líbilo nejvíc.
A teď už se těším na návštěvy planet :bravo:

:sunny:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Přesněěěě :write: :write:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Ahoj. A už se vydáme na nějakou výpravu.

2
Mysl a světlo


Calanirmyanovo společenství už Nazgaran obývalo třicet dní. Výprava na Calugh přinesla ovoce v podobě tří zajatců. Kromě nich přinesli i nějaké maso z tvorů, jenž byli chováni jako potrava upravených Temnorozených.

„Na kolik dní máme pro ně potravu?“ pravil Calanirmyan, když si fascinovaně prohlížel dvojici Temnorozených v cele na třetím podzemním patře.
„Asi na šedesát dní,“ odpověděl mu alchymista Aarstad. „Donesli jsme toho celkem dost, ale jsou poměrně hladoví.“
„To nevadí. Nejprve provedeme pár pokusů a potom je máme v plánu stejně pitvat. Chci vědět, jakou mají strukturu těla, v čem se od nás liší, kde jsou slabiny a podobně.“
„A co s tím třetím?“
„Toho si zatím necháme. Evidentně mu už dávno hráblo, ale na nějaké pokusy se bude hodit.“
„Dobrá. Dám vědět ostatním,“ udělal si alchymista výzkumník poznámky. „Jak to vypadá s výpravou na Melekeab? Už se vrátila?“
„Zatím ne. Už jsou pryč celý den. Něco se muselo stát,“ starostlivě pravil vůdce. „Půjdu svolat poradu.“

Pár minut poté, už probíhala porada v jednacím sále. Calanirmyan v rychlosti vysvětlil situaci a hledal tři dobrovolníky, kteří by se s ním vydali na záchranou výpravu. Poměrně rychle se přihlásila celá řada odvážlivců, a tak si vůdce mohl vybírat. Zvolil válečníka Ted Skjelluma, průzkumníka Sanrabba a mága Siegmara. Ti se následně připravili na cestu a zbytek se vrátil k povinnostem.

Hodinu po poradě se připravená čtveřice sešla v sále s Kruhem. Calanirmyan přítomné upozornil na možný střet s možným nepřítelem, ačkoliv se knihy o žádné hrozbě nezmiňovaly. Vůdce pak zadal adresu Melekeabu a výprava připravená na střet, vběhla do otevřeného průchodu.

Když vyběhli na druhé straně, každý si rychle našel vhodné místo za sloupy a připraven k boji. Kruh se za nimi záhy uzavřel a sále se rozhostilo ticho. Nikde ani náznak nebezpečí. Všichni schovali zbraně a rozhlédli se kolem. Kruh se nacházel ve velkém chrámu ve východním čínském stylu, jenž byl částečně ovlivněn i jinými slohy.

„Nezdá se, že by nám něco hrozilo“ oddechl si Ted Skjellum.
„Necítím tu přítomnost něčeho nebezpečného,“ doplnil ho Sanrabb.
„Dá se předpokládat, že se jim něco přihodilo mimo palác,“ uvažoval vůdce. „Pojďme je najít.“

Čtveřice se nejprve vydala prozkoumat rozlehlý a výborně zachovaný palác. Sotva prošli pár velmi pěkně upravených komnat, zaujalo je jasné světlemodré světlo. Vstoupili do menší zdobné místnosti s kovovou fontánou, z níž vycházel jasný paprsek světla, jenž se potom rozplýval po celém členitém stropě. Překrásná barevná hra upoutávala pozornost příchozích tak intenzivně, že si až po chvíli všimli členů předchozí výpravy jak zcela omámeně zírají do světelné hry.

„Tady jste. Už jsme vás hledali,“ zavolal na ně blonďatý válečník. Odpovědi se však nedočkal. To už k nim přistoupil Calanirmyan a z každým lehce zatřásl.
„Co je?“ dočkalo se mu odpovědi. „Kde se tu berete?“ zmateně pravil průzkumník Mustin, když zahlédl vůdce a další členy společenství.
„Jste tu už více jak den. Nekoukali jste snad celou tu dobu do tohohle světla?“ ptal se Calanirmyan a sám se přistihl, jak se jeho pozornost zaměřuje na světelnou fontánu.
„Probuďte se!“ volal Mustin na Sanrabba a Siegmara, kteří se právě dostali do transu.
„Ah. Nějak jsem se zakoukal, je to překrásné,“ nedokázal mág skrýt ohromení.
„Všichni hned ven, nebo tu zůstaneme civět navždy!“ rozkázal vůdce, přičemž probouzel další společníky, kteří opětovně upadli do transu.

„Je to hrozně návykové,“ konstatoval urostlý holohlavý zvěd Teloch. „To se jeden zadívá, a pak zcela přestane vnímat čas.“
„To jsem viděl,“ souhlasil vůdce. „Proto se od toho držme dál.“
„Co jste zjistili?“ vyptával se na průběh výpravy.
„Něco málo jo,“ začal vyprávět Mustin. „Našli jsme zmínky o tom podivném světle a prý sloužilo k napravování pochroumané mysli. Ovšem údajně způsobovalo závislost. Aldeřané to zkoušeli vyřešit, ale nevíme, jak dopadli.“
„To jsme viděli, takže to asi nevyřešili,“ skočil mu do řeči Dariuz.
„Snad jsme tomu nebyli vystaveni moc dlouho,“ pokračoval Teloch. „Pak bychom měli problém.“
„Co jste ještě zjistili?“
„Ještě něco o tomto světě, avšak nic moc určitého. Zmínky o podivném měsíci.“
„Měsíci?“ znovu se zeptal Calanirmyan, aby se ujistil, že rozuměl správně.
„Přesně nevím co se tím myslelo, ale prý nějak ovlivňuje mysl. Co kdybychom se podívali ven,“ navrhl Teloch.

Skupina sedmi cestovatelů prošla chrámem do velkého sloupového vstupního sálu. Venku vládl zrovna pochmurný zatažený den. Ovzduší bylo chladné a vlhké. Chrám, kde byl umístěn Kruh světů, patřil mezi největší stavbu. Okolní domy patrně sloužily k běžnému bydlení a byly stále v dobrém stavu. Celou vesnici obklopovaly husté tmavé a podivně tiché lesy. Vůbec celý svět Melekeab působil tiše, ponuře a opuštěně.

Hned jak zběžně obhlédli okolí, pátrali na obloze po nějakém měsíci, ale hustá tmavá mračna jim bránila ve výhledu. Calanirmyan rozhodl nějakou dobu zde zůstat, proto nařídil průzkum okolí a Sanrabba vyslal se zprávou na Nazgaran.

Po hodině průzkumu okolí odhalili necelou míli vzdálené moře a další záhadu tohoto místa. Řasami a chaluhami zanesené pobřeží lemovalo několik zachovalých sfing.
„Co to může být?“ divil se válečník Dariusz. „Nebo kdo to tu postavil?“
„Napadá vás to co mě?“ uvažoval nad mnoha možnostmi Mustin.
„Myslíš na Goa'uldy?“ pravil mág Siegmar.
„Přesně.“
„Viděl bych to taky tak,“ souhlasil s nimi vůdce. „Tenhle svět jistě dávno Goa'uldi ovládali, a pak je Staří Aldeřané zřejmě vyhnali. Několik světů má podobnou historii. Z knih se dá vyčíst mnohé.“
„Myslíš, že by Goa'uldi mohli být pro nás hrozbou, když Aldeřané odešli?“ pokračoval v úvahách mág.
„To nedovedu posoudit. Staří Aldeřané vybudovali mocné impérium, osídlili stovky světů a s mnohými národy byli spojenci. To představovalo obrovskou vojenskou sílu, a není tedy divů, že dokázali porazit kdysi mocného nepřítele. Ovšem zůstává otázka, co se stalo potom. Před rokem a půl jsme navštívili velkou podzemní pevnost Livnris. Potom se tam vydal ještě Augelius, který z toho místa přinesl pár zajímavých předmětů. Dle jeho slov je pevnost plná podivných věcí, avšak je to tam nebezpečné. Pasti dosud fungují a bytosti z experimentů si tam žijí vlastním životem. Když by se našel někdo dostatečně mocný, získal by obrovskou výhodu. Je možné, že se Goa'uldi mohou vrátit a to by bylo pro nás špatné, proto musíme být rychlí a odvážní. Mrzí mne, že se Aldeneerin vydal cestou strkání hlavy do písku.“
„To je nás víc,“ souhlasil s jeho názorem Siegmar, zatímco se pomalu pomalu procházeli po pobřeží.
„Měli bychom se vrátit, zdá se, že se každou chvíli rozprší,“ navrhl Dariusz, když se všichni zastavili u poslední sochy stojící na poloostrově a podíval se na chmurnou oblohu. Válečník Ted Skjellum popošel k moři a zadíval se do zkalené vody. Díval se, zda zde neuvidí nějaké živočichy, ale skrz rozvířený písek neměl příliš nadějí.

Šestice se vrátila zpět chrámu, kde pokračovali v pátrání. Sanrabb mezitím dorazil z Nazgaranu, aby mohl pomáhat s průzkumem starých knih. Mnohé z nich byly psány ve starém Aldeřanském jazyce. Většinou se jednalo o volnočasovou literaturu, která pomáhala ukrátit dlouhou chvíli, avšak našla se i nějaká ta popisující dění na tomto místě. Staré deníky i zápisy s pokusy.

Zatímco bádali v knihách, venku padla noc a rozpršelo se. Po hodinách se Calanirmyan zeptal ostatních: „Co jsme zjistili?“
„Na pročtení je toho na celé dny, avšak základ bychom měli,“ pravil Siegmar „Tím jak Aldeřanské impérium rostlo, přibývaly i problémy. Projevovalo se to i na mysli, a proto hledali způsoby, jak choroby mysli léčit. Zkoušeli řadu věcí, ale až světelná fontána dokázala úspěšně léčit všechny ty deprese, traumata a další neduhy mysli, jenž Aldeřany trápily stále víc a víc. Fungovala výborně až na jednu věc. Mnozí se na ní stávali závislí a dokázali celé dny zírat na nádherné světlo, dokud hlad a další tělesné potřeby nebyly silnější. Našli jsme i zmínku, že někteří u ní zemřeli žízní a hladem.“
„Pozoruhodné,“ spokojeně se zamyslel vůdce. „A něco o tom měsíci?“
„Zatím nic určitého, ale přijdeme na to.“
„Dobrá. To by pro dnešek stačilo. Musíme se vyspat, zítra je taky den.“

Průzkumník Sanrabb se v noci probudil. Když vykoukl z okna, zjistil, že už neprší a dokonce i obloha se vyjasnila. Vzpomněl si na zmínky o podivném měsíci, a tak ihned vyrazil ven. Obloha zářila hvězdami a průzkumník hledal onen měsíc. Nevyžadovalo to příliš námahy, protože tak zvláštní měsíc se jen tak nevidí. Vysoko nad jeho hlavou zářila zelenožlutá koule mlhoviny. Těžko se dalo poznat, zda má pevný základ, nebo je to pouze shluk energie. Sanrabb se ihned vrátil do chrámu probudit zbytek výpravy.

„Co je? Vždyť je ještě noc,“ rozespale brblal Teloch. Ani ostatním se z pohodlných postelí příliš nechtělo.
„To musíte vidět! Pojďte hned ven!“ Ostatní ho nakonec následovali. Když spatřili zvláštní úkaz na obloze, všichni se náhle probrali jakoby je někdo polil studenou vodou.
„Tak to je ten podivný měsíc, o němž se deníky zmiňovaly,“ užasle pravil Calanirmyan.
Mnozí se dlouho dívali na krásnou noční podívanou. Teprve až chlad noci je zahnal zpět do vyhřátých postelí.

Druhý den ráno diskutovali o zdejším měsíci a v dalších dnech pokračovali v pátrání. Kromě nekončícího prohrabávání deníků, listin, zápisků a knih se občas někdo z nich vydal na prohlídku okolí. Mnohé zajímalo, zda se v okolí nachází další podobné chrámy, avšak nenacházeli zde vůbec žádné náznaky, že by tu kdysi někde vedly cesty.

Po šesti dnech zjistili mnoho nového o světelné fontáně. Dal se ovládat jas i barva světla, dokonce ji bylo možné zcela vypnout, což také udělali, aby náhodou někdo z výpravy nepodlehl pokušení a netrávil u světla příliš času. Dokonce bylo možné závislost odstranit postupným snižováním intenzity světla. Na co však nemohli stále přijít, byl efekt měsíce o němž se zápisky zmiňovaly jen okrajově a neurčitě.

Po obědě se Mustin a Siegmar vydali na procházku podél soch. Po tak dlouhé době strávené v knihách si potřebovali trochu pročistit hlavu. Pobřeží vypadalo stejně pochmurně jako každý jiný den. Šedá obloha, chlad, vlhko a šelest mořského příboje.
„Včera večer jsem přemýšlel o tom, kam jsme se dostali,“ začal řeč mág. „Uvědomil jsem si, že se už možná nikdy nevrátíme na Aldeneerin. Kruh bude po tom incidentu určitě dobře hlídanej.“
„Taky mě to trápí,“ smutně souhlasil s jeho slovy Mustin. „Nechali jsme doma rodiny, ženy, děti, další příbuzný, kamarády.“
„Já doufám, že nemají kvůli nám problémy.“
„Snad ne, ale v podstatě jsme pro ně už dávno mrtví,“ povzdechl si průzkumník.
„Šance na návrat pořád existuje, ale mám obavu, že někdo v radě rozhodne o trvalém uzavření Kruhu světů. Někdo z rady to navrhoval.“
„To by bylo zlé, a potom bychom tu zůstali navždy. Celé společenství v malé pevnosti uprostřed pustiny. Můžeme si sice najít nějaký klidný svět, ale všichni zestárneme a zemřeme.“
„Problém je v tom, že z dvaceti šesti je nás dvacet chlapů a šest žen. Už teď se obávám, jaké budou vztahy za rok.“
Oba potom dlouho mlčeli a z malého útesu pozorovali nekonečné moře a šedou oblohu. Cítili se smutně, teprve až teď si uvědomovali odloučenost od místa, kterému dřív říkali domov, Aldeneerinu.

„Je to zvláštní,“ pokračoval Mustin, „ale až tady jsem si uvědomil, jak mi mnozí schází. Mrzí mě, jak jsem se pár dní před naším odchodem pohádal s Azanyrmuthem. Často do mě ryl s tím, jak jsem si před rokem ostříhal vlasy. Pořád ty jeho narážky, až jsem se jednou neudržel a pohádali se. Od té doby jsem se mu vyhýbal. Přitom to nemyslel nijak zle, ale já si to nějak moc vzal,“ smutně vyprávěl.
„Takový on zkrátka byl, i když i mě to nemile překvapilo. Měl jsi mnohem hezčí vlasy než já.“
„Ano. Až po pás a takovou nádhernou černou barvu.“

„Zatraceně, co to s námi je?“ otřel si slzy Siegmar. „Že by nás tak rozesmutněla vzpomínka na tvoje vlasy.“
„Možná je to tímhle místem. Je takové ponuré a smutné.“
„Na tom něco bude, už pár dní mám takové záchvěvy smutku a je to každým dnem silnější. Možná by nám pomohla světelná fontána.“
„To myslíš vážně? Vždyť si na ní můžeme vypěstovat závislost,“ nesouhlasil Mustin.
„Ale krátký pobyt nevadí. Pamatuješ, co bylo psáno v knihách?“

Mustin nakonec souhlasil a oba se vrátili zpět do chrámu. Když mág viděl zbytek výpravy, všiml si v jejich tváří smutných výrazů, ačkoliv k tomu nebyl zdánlivý důvod. Něco zde skutečně nebylo v pořádku.

„Kde je Calanirmyan?“ zeptal se zbytku mág, když nemohl najít vůdce.
„Před chvíli odešel zpět na Nazgaran. Cítil se nějak nesvůj,“ vysvětlil mu situaci válečník Dariusz.
„Nesvůj?“ podivil se Siegmar.
„Nechtěl o tom moc mluvit, ale viděl jsem v jeho tváři náznak smutku. Nikdy jsem ho tahového nezažil, a to ho znám už mnoho let.“
„Popravdě ti řeknu, že i mě přepadají podobné myšlenky a Mustina taky. Něco na to musí mít vliv.“
„Jsme tu už sedm dní. Asi máš pravdu,“ souhlasil posmutnělý Sanrabb.
„Co vyzkoušet to světlo?“ navrhl Siegmar. „Mohlo by nám to pomoct, ale musíme být opatrní.“
„No nějak se mi to nezdá,“ uvažoval Teloch. „Na druhou stranu, jak jinak otestovat to zařízení. Když si dáme pozor, tak se snad nic vážného nestane.“

Každý se k této záležitosti ještě vyjádřil až se nakonec rozhodli světelnou fontánu zapnout. Siegmar se rozhodl, že účinky vyzkouší jako první. Zkusili základní nastavení v jakém byla při jejich příchodu. Jakmile sál zaplavila nádherná bílomodrá záře, Siegmar se zahleděl do světla a přestal vnímat okolí.

Po půlhodině ho ostatní probrali a vyvedli ze sálu a v očekávání ho vyzpovídali: „Tak co. Jak se cítíš?“
„Je to o dost lepší. Pocity smutku jsou pryč. Zdá se, že to funguje.“
„Výborně. A teď i my ostatní.“

Každý u světla strávil přibližně stejnou dobu a všem se ulevilo od smutných nálad. Snadno si ověřili fungování světelné fontány. Ovšem si nikdo nedokázal vysvětlit, proč všichni měli pocity smutku, ačkoliv k tomu někteří neměli zjevný důvod.
„Jsem si jist, že je to tím světem, akorát jsme na to nepřišli,“ konstatoval Sanrabb. „Musí to být v těch knihách. Dokud na to nepřijdeme, vezmeme všechny knihy a vrátíme se hned domů.“
Všichni to považovali jako dobrý nápad, a tak sbalili veškeré své věci, k tomu přidali množství starých písemností a Kruhem se vrátili zpět na Nazgaran.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Světelnou fontánu mám moc ráda. Dokázala bych u ní prostát věky ... :rflmao:
Měsíc byl úžasný a doufám, že o něm bude ještě nějaká zmínka.
Moc dobrá kapitola :bravo:
Těším se na další :book:

:sunny:

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
oba dva díli se ti moc povedly :bravo:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ouu posedlíku jiný komentář???? Jinak Paci tvé povídky jsou opravdu kvalitka, nemůžu se dočkat dalšího dílu.... :write: :write: :write:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Díky všem za komenty a chválu. Na Melekeab ještě zavítáme v takovém malém doplňku ke 2 kapitole.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Podíváme se krátce ještě jednou na Melekeab. Cosi se změnilo.

2.1
Strach


Uplynulo přesně dvacet dní od návratu z Melekeabu. Calanirmyan právě připravoval cesty na další vybrané světy, především vybíral vhodné adepty k výpravě na Sehel Koy. Mezitím výzkumníci pozorovali zajaté Temnorozené, avšak příliš nového nezjistili. Calanirmyan se rozhodl znovu navštívit Melekeab. Vybral průzkumníky Sanrabba a Astennu. V plánu byla pouze krátká výprava, jenž měli za cíl zjistit současnou situaci.

Po poledni už byli oba připravení před Kruhem světů kde jim vůdce dal poslední instrukce a cesta mohla začít. Když vystoupili z Kruhu na druhé straně, chrám vypadal naprosto stejně jako prve. Postupovali opatrně, protože si nikdy nemohli být zcela jistí, zda jsou v okolí sami. Po zběžné prohlídce chrámu vyšli ven.

Obloha i tentokrát byla zcela zatažená. Těžké černé mraky zlověstně pokrývaly oblohu a působily zlověstně až jednoho přepadla bázeň. Zvláště hrozivě vyniklo, když Sanrabb a Astennu dorazili k moři. Sanrabb cítil, že od poslední návštěvy se cosi změnilo. Nedokázal však říct co, ale doufal, že tomu brzy přijde na kloub.

Oba se prošli několik mil podél pobřeží severně, a potom i na jih. Strávili tak čtyři hodiny. Astennu po dlouhé cestě dostal hlad, a tak pojedl trochu sušeného masa. Potom si opláchl mastné ruce v mořské vodě. Ačkoliv věděl, že moře na všech dosud navštívených světech byla slaná, zkusil vodu ochutnat. Jakmile to udělal, kysele se zašklebil. Voda zde nebyla slaná, ale kyselá. Žádný div, že se v něm živočichům nedařilo.

Když se vrátili zpět do vesnice, měli v nohách více jak deset mil, a tak zapadli do jednoho z domů, které byly také zcela neporušené a pohodlně vybavené. Pohověli si v pohodlných čalouněných křeslech, jejichž zdobení dávní obyvatelé mistrně vyvedli.
„Co jsme tedy zjistili?“ začal sumarizovat Astennu.
„Až na to, že moře je tu kyselé, tak v podstatě nic.“
„Tak se asi ještě porozhlédneme po okolí. Co ty na to?“
„Za chvíli bude večer a měli bychom se vrátit. Ale můžeme se sem klidně zítra vrátit. Tady s tím není problém na rozdíl od Aldenerinu, kde se každá cesta musela sáhodlouze schvalovat,“ neodpustil Sanrabb si rýpnutí do rady Kruhu.
„Pořád mi vrtá v hlavě, jak to že je to tu tak zachovalé. Dřevěné domy, pohodlný nábytek, knihy a to vše naprosto neporušené. Magie dokázala plno věcí zachovat na dlouhá staletí, ale zub času se podepisoval i na chráněných stavbách.“
„Třeba odešli teprve nedávno.“
„To si nemyslím, vždyť Staří Aldeřané odešli před více jak šesti sty lety.“
„Možná ne všude. A nebo,“ najednou se Sanrabb zarazil.
„Nebo co?“ všiml si Astennu jeho vystrašeného výrazu v obličeji.
„A nebo tu někdo stále žije.“
„Na tom něco je,“ souhlasil s ním, přičemž najednou dostal z čehosi neznámého strach.

Oba se následně úzkostlivě rozhlíželi po okolí. Opatrně, tak aby si jich nikdo nevšiml, pozorovali okolí z oken. To už venku pomalu padala tma. Náhle je pronásledovala myšlenka, že se po okolí pohybují nepřátelé. Úzkostlivě sledovali každý temný stín. Astennu se potichu plížil do předsíně a co možná nejnenápadněji zavřel dveře, které zůstaly pootevřené. Potom se schovali do ložnice a hlavou se jim honilo mnoho děsivých myšlenek. Nedokázali přestat myslet na skrytou hrozbu ani na to, co je v následujících okamžicích čeká. To se Sanrabb vzchopil a dodal si odvahy: „Co tady blbneme? Vždyť jsme průzkumníci a pod příkrovem noci jsme jako doma. Pojď, vrátíme se domů.“

Jakmile nastala chladná tmavá noc, potichu se přesunuli do hlavního chrámu. Cestou si všimli, že se obloha znovu rozjasnila a měsíc byl tentokrát zbarven tmavě modře. Když za sebou zavřeli dveře, oddychli si, avšak pocity strachu neustupovali. Nebyli si jistí, zda do chrámu před nimi už někdo nevkročil. Pro jistotu se dál pohybovali skrytě, dokud se nedostali do velkého sloupového sálu s Kruhem světů.
„Doufám, že nás tu někdo nepřistihne,“ obával se Astennu.
„Je tu klid, ale nezdržujme se. Zadej adresu a hned přes panel přehoď plášť, ať nikdo neodhalí Nazgaran.“
Astennu zadal příslušnou adresu a sotva se průchod ustálil, ihned vběhli do horizontu, jakoby jim byla v patách nepřátelská armáda.

Když se vrátili domů, strach z nich částečně opadl, avšak čehosi se obávali dál.
„Co že jste tak vyděšení?“ podivoval se Calnirmyan, který právě dorazil do sálu s Kruhem sotva uslyšel jeho otevření.
„Měli jsme dojem, že po nás něco šlo.“
„Cože? Někoho jste viděli?“
„Právě že ne, ale ty pocity přítomnosti něčeho nepřátelského nastaly v podvečer, kdy jsme přemýšleli nad tím, proč je ta vesnice tak skvěle zachovaná.“
„Zatraceně, to není dobré, měli jsme s tím světem plány,“ zabrblal vůdce. „Hlavně nevíme, vůči čemu stojíme a kolik jich je. Nemáme zrovna početnou armádu. Zjistili jste ještě něco zajímavého?“
„V podstatě nic, až na to, že ten měsíc teď zářil takovou tmavě modrou barvou.“
„Hm,“ zamyslel se vůdce nad čímsi. „Běžte si zatím odpočinout a zítra to probereme na poradě. Mustin má o tom měsíci jistou teorii.“

Potom oba průzkumníci po večeři ulehli do postelí, avšak spánek dlouho nepřicházel. Pořád měli z čehosi strach.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
výborné :bravo:

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Měsíček se vrátil v modrém. Paráda :bravo:

:sunny:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:write: Není co dodat:_)

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Zdar. Jsem rád, že se Calanirmyan líbí, a tak si dáme další díl.

3
Viděno neviděné


Od poslední návštěvy Melekeabu uplynulo jen pět dní a až se chystala další výprava. Toho slunečného dopoledne badatelé Mustin s Kolgrimem probírali onen podivný měsíc.
„Jsem si jist, že ten měsíc je zodpovědný za ty psychické stavy,“ přesvědčoval Mustina o své úvaze Kolgrim.
„Jseš si jistý?“
„Mnohé indicie tomu nasvědčují. Měsíc u všech, co se zúčasnili té výpravy, vyvolal pocity smutku. Viděl jsi snad do té doby Siegmara brečet?“
„To ne.“
„A co před pár dny? Měsíc změnil barvu a vyvolával zcela jiné nálady. Pokud se nemýlím, tak je ten svět ideální místo kde zkoušet účinky světelné fontány.“

„Á, tady jste,“ přerušil jejich rozhovor Teloch. „Už jsme připraveni na cestu, tak pojď,“ připomněl Kolgrimovi, že už je čas.
„Tak já už musím,“ loučil se badatel Kolgrim a přehodil si batoh s výbavou na záda.
„Hodně zdaru,“ popřál mu na cestu Mustin. „Počkej, kam vůbec jdete?“
„Na Sehel Koy. Má tam být nějaká Aldeřanská laboratoř.“

Před Kruhem světů se sešla výprava čítající tři členy. Válečník Dariusz, zvěd Teloch a badatel Kolgrim. Calanirmyan jim vysvětlil cíl výpravy a popřál bezpečnou cestu. Když vůdce Kruh otevřel, vydali se na Sehel Koy.

Na druhé straně je uvítala horká pouštní pustina po níž se proháněl nepříjemný vítr. Trojice se rozhlédla a pátrala po nedaleké Aldeřanské laboratoři. Zvěd zahlédl nedaleké pohoří, kde se podle knih nacházel cíl jejich cesty. Neztráceli čas a hned vyrazili, protože písek hnaný větrem byl velmi nepříjemný.

Urazili asi dvě míle, když konečně nalezli ruiny staré stavby. Při bližším průzkumu jim bylo jasné, že zub času se na laboratoři podepsal vrchovatou měrou. Hradby mající chránit stavbu před případným útokem byly téměř zcela zbořeny, věže vyvráceny, mnoho domů pohřbeno v horkém písku, stropy propadlé a sály zasypané.

„Pánové. Něco mi říká, že tady už moc nezbylo,“ smířeně konstatoval Kolgrim, když se díval na zříceniny.
„Nevzdával bych to,“ povzbuzoval Teloch zbytek. „Možná něco zůstalo. Pojďme to alespoň prolézt.“

Více jak hodinu prohledávali trosky Aldeřanské laboratoře. Nenacházeli prakticky cokoliv užitečného, buď to bylo zcela zničené, nebo pohřbené pod sutinami. Občas zkoušeli v některých sálech hrabat, ale brzy to vzdali, protože na řádné odstranění písku by byla třeba celá armáda kopáčů. Úspěch výpravy už všichni viděli černě, avšak štěstí se jim nakonec obrátilo vstříc. V částečně zachovalém křídle zůstalo několik sálů v dobrém stavu a v jednom z nich nějaké zařízení. Byl to jakýsi válec, který skrýval podlouhlé oranžové krystaly v pravidelných rozestupech, mnoho zdobení a na jeho povrchu poznali staré Aldeřanské písmo. Na jednom boku se nacházelo několik silnějších modrých a červených krystalů.
„Co myslíte, že to je?“ narušil Teloch dlouhé ticho, když si prohlíželi podivnou věc.
„Nevím, ale alespoň něco jsme tu našli,“ radoval se Kolgrim.
„No co. Nebudeme tu marnit čas. Vezmeme to domů,“ rozkázal válečník.
Dariusz a Kolgrim zařízení popadli za rám přímo určený k přenosu a namířili si to ke Kruhu. Věc vážila dobrých třicet liber, a tak museli cestou mnohokrát odpočívat a střídat se.

Když se konečně vrátili na Nazgaran, válečník se ihned vydal hledat Calanirmyana.
„Tady jste,“ pravil Dariusz, jakmile potkal vůdce v první úrovni laboratoří, kde právě spolu s dalšími zkoumal nějakou záhadnou čarodějnickou hůl přinesenou z Calugu
„Jak dopadla výprava?“ Našli jste něco?
„Ano. Máme to v hlavním sále před Kruhem. Pojďte nám s tím pomoct.“

Dva další válečníci pomohli přenést zařízení do volného sálu na druhé podzemní úrovni. Parta badatelů a mágů se zaujetím prohlížela záhadnou věc a dlouho se každý ostýchal na ni sáhnout. Dlouze přemítali o jeho funkci, zatímco se Kolgrim pokoušel přečíst staré symboly.
„Zjistil jsi něco?“ netrpělivě vyzvídal Mustin.
„Něco o nějakých sférách.“
„Myslíš něco na způsob toho místa, které navštívil před rokem druid Dazavius?“
„Možná,“ uvažoval Kolgrim a dál se věnoval písmu.
„Co prostě zkusit tady ty krystaly,“ navrhoval přímý postup válečník Ted Skjellum.
„Raději bych s tím zatím počkal, nevíme, co by to mohlo udělat.“
„Vždyť je to jen pár barevných krystalů a tyčí v nazdobeném válci. Co když je to jen nějaká,“ zamyslel se, „ozdoba.“
„Pochybuju. Na umění je to prostě divné.“

Během další hodiny se v laboratoři sešlo patnáct členů společenství a každý vymyslel vlastní teorii. Někdo si myslel, že se to dá připojit ke Kruhu a cestovat do jiných sfér, jiný považoval za portál samotné zařízení. Protože se stále nemohli shodnout, Calanirmyan rozhodl věc blíže prozkoumat. Badatelé tedy zkusili vyjmout jeden z krystalů a přendat ho do volného otvoru uprostřed.

Sotva tak učinili, oranžové krystaly se rozzářily a předmětu se začalo ozývat slabé pravidelné bzučení. Mág Siegmar ucítil přítomnost neznámé formy magické energie, se kterou se dosud nesetkal.
„Cítíš to také?“ zeptal se mága Gerlioze stojícího opodál.
„Myslíš tu podivnou energii?“
„Ano,“ potvrdil jeho pocit. „Co si o tom myslíš?“
„Přesně ti neřeknu, ale něco mi to připomíná,“ zamyslel se Gerlioz.
Jejich rozhovor náhle přerušil válečník Dariusz: „Viděli jste to?“
„Viděli co?“ podivovali se ostatní přičemž se rozhlíželi po okolí a hledali to, čeho si válečník všiml.
„Prolétla tu nějaká bytost? Zmizela támhle za rohem,“ ukazoval na průchod do další laboratoře.
„Nikdo tam není,“ ujišťoval ho průzkumník Astennu, když narychlo nakoukl do vedlejší potemnělé místnosti.

Po této příhodě se chystali na podrobný průzkum záhadného předmětu, když cosi zářícího slabě namodrale podobné létající rybě ladně prolétlo sálem. Toho už si všimli všichni přítomní a nebyl tak důvod nevěřit Dariuszovi. „Chyťte to!“ přikázal vůdce. Válečník rychle vyrazil za bytostí a naplocho po ní švihl mečem. K jeho údivu čepel bez jakéhokoliv kontaktu prolétla tvorem a ten na něj vůbec nereagoval. Zkusil to znovu, ale účinek byl stejný. V tom sálem prolétla další světélkující bytost, tentokrát podobná člověku. Mnozí se pokusili o kontakt, ale neznámý je zcela ignoroval, jakoby v sále vůbec nikdo nebyl.

V následujících minutách bytostí přibylo. Celým podzemním patrem poletovaly různí chapadlovití tvorové, bytosti podobné andělům, zářící bludičky a mnoho dalšího. Vše zářilo lehce namodralou barvou a nic z toho si nevšímalo sešlosti okolo přístroje.
„Co to sakra má bejt?“ nechápal Calnirmyan.
„To bude mít určitě něco společného s tímhle,“ ukázal Dariusz na věc uprostřed.

„Co se to tady děje,“ přiběhla badatelka a alchymistka Anja Garbarek jedna ze šesti žen ve společenství. „Kde se tu vzaly všechny ty Astrální bytosti?“
„Cože. Kde všude jsi je viděla?“ překvapeně na ní zíral Siegmar.
„Po celé pevnosti,“ odpověděla a její zrak spočinul na bzučícím a zářícím předmětu. „Co je tohle?“
„Přinesli jsme to z trosek laboratoře na Sehel Koy a teď se snažíme přijít na to, k čemu to slouží,“ vysvětloval mág.
„Zmínila jsi se o Astrálních bytostech,“ pokračoval Calanirmyan, který chtěl vědět víc.
„S něčím podobným se občas setkávám při mých cestách do Astrální sféry existence. Tahle věc zřejmě způsobuje, že vidíme to, co běžně nevídáme.“
„Taky si to myslím,“ souhlasil s jejími slovy mág Gerlioz.

Po celou dobu všichni pozorovali nezvyklé bytosti, až se jeden z badatelů zeptal: „Jak to, že na nás nereagují?“
„Je to asi tak,“ uvažovala alchymistka. „Kromě naší sféry existence existuje spoustu dalších úrovní bytí. Jedna z nich je Astrální, do které občas cestuju skrze meditace. Všechny ty sféry existují současně s naší, akorát je většinou nevidíme a ani necítíme, pouze vnímavější jedinci mohou cítit přítomnost čehosi, co se běžné v materiální sféře nevyskytuje. Zpravidla se obyvatelé těchto úrovní vzájemně neovlivňují, i když mohou existovat i výjimky. A tahle věc nám patrně umožňuje nahlížet do různých sfér.“
„Něco na tom bude,“ procházel si Calanirmyan v myšlenkách vše, co se o dalších úrovních bytí dosud dozvěděl. „Zkusili bychom přehodit tyhle krystaly a schválně co se stane.“

Siegmar na jeho žádost vyjmul několik průhledných a modrých krystalů a chystal se je vložit v jiné kombinaci. Sotva je vyndal, Astrální bytosti postupně mizely. Potom jak změnil konfiguraci, ostatní mezitím čekali na to, co se bude dít.

Zanedlouho sál zaplnilo množství, ryb, žab, vodních víl a dalších tvorů žijící převážně ve vodních světech.
„A teď tady máme co?“ Gerlioz položil otázku a dál se fascinovaně rozhlížel po sále.
„Nejsem si tak jist,“ pravila Anja Garbarek, když kolem ní prolétla velká ryba s ploutví přecházející do velkého množství slabých chapadel, „ale může to být nějaká vodní sféra. Taky to může být zcela jiný svět existující současně s naším.“
„Tak co zkusíme dál?“ ptal se Siegmar.
„Pokračujme, nastav další kombinaci,“ souhlasil s mágem Calanirmyan. „Nezapomeň poznamenat tuhle kombinaci ať můžeme znovu prohlédnout vodní svět.“

Mág opět přendal pár krystalů a tentokrát se pevnosti začaly promenádovat vysoké postavy kratších vlasů podobné lidem, avšak místo nosu dýchali několika ústrojími připomínající žábry umístěné tam, kde by byl obvykle nos. Jejich kůže měla barvu šedorůžovou a oděni pouze v šedých lesklých hábitech.
„To jsem se lekl,“ odskočil stranou průzkumník Astennu.
„Neboj, nijak nás neovlivňují,“ uklidnil ho mág.
„Jsi si opravdu tak jistý?“
„Podívej se. Jejich svět patrně vypadá úplně jinak a my jen vidíme jejich obyvatele. Třeba támhle prošel zdí a dokonce i my můžeme procházet skrz ně, aniž by na nás reagovali,“ vysvětloval a demonstrativně prošel přímo jedním z nich.
„Řeknu vám, že je to stejně divné vidět tu mezi námi takové zvláštní postavy a my je vidíme a oni nás ne,“ pokračoval v úvahách Gerlioz. „Možná ani netuší, že je tu takhle pozorujeme. A co když nás podobně sleduje někdo jiný.“
„Možné to je,“ souhlasil s ním Siegmar. „Raději bych to vypnul. Už víme k čemu to slouží.“
„Souhlasím s tebou,“ pravil vůdce. Mág na jeho příkaz vyjmul krystaly s prostředních otvorů a vložil je do krajních zásobníků. Zařízení zhaslo a současně ustalo i slabé bzučení. Bytosti nato hned zmizeli.
„Co dál?“
„Pro dnešek by to stačilo. Do budoucna to budeme ještě zkoumat, a pak to schováme do skladu,“ odpovídal mu Calanirmyan .

Když se společenství sešlo k večeru v jídelně, mnozí hojně diskutovali o podivném zařízení přinesené ze Sehel Koy. Mnozí probírali bytosti, které měli během krátkého experimentu, možnost vidět, jiní uvažovali nad obyvateli dalších sfér. Dle knih jejich počet nikdo nespočítal a jejich počty se odhadují na tisíce ne-li více.

„Co podnikneme v dalších dnech,“ přerušil půlhodinovou debatu badatel Kolgrim.
„Předně nastal čas k pitvě Temnorozených,“ úkoloval Calanirmyan společenství a popil z číše dobrého červeného vína. „Nic moc jsme se od nich nedověděli a potrava pro ně nám dochází. Necromant Chaldanyrn si s nimi pěkně pohrál a jsou nám prakticky k ničemu. Pakliže se od nich víc nedovíme, tak z nich snad zjistíme víc. Ohledně výprav, tak chtěl bych konečně navštívit starou Aldeřanskou pevnost na Samré-Ager. Určitě tam toho je víc, než jedna z posledních výprav odhalila.“
„To je ten svět, kde byla ta sněžná koule?“ ptal se Astennu.
„Ano. To je on,“ odpověděl mu vůdce a dále pokračoval v plánování. „Vyrazíme za pět dní. Půjdu já, mág Siegmar a badatel Kolgrim. A tímto bych to uzavřel,“ ukončil krátkou poradu a mnozí pokračovali v jídle a popíjení.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
To jsem ráda, že obyvatelé jiných sfér nejsou jen divný hmyz :)
Moc pěkná kapitola :bravo: ... a teď k pitvě? :hmmm:

:sunny:

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Pitva bude zítra v dalším malém doplňku :twisted:
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Pokud právě obědváte, doporučuju to urychleně ukončit, protože nás čeká pitva :D

3.1
Pitva


Ve třetím podzemním patře se právě chystal Ingar Amlien k dlouho očekávané pitvě. Místnost nedaleko vězeňských cel a mučírny byla vybavena právě pro tento účel. Na dvou kamenných stolech vytesané z černé žuly leželi již mrtví Temnorození, kteří sem byli dovlečení před necelými šedesáti dny.

Ingar Amlien patřil mezi vůbec největší podivíny ze společenství. Liboval si v tématech smrti, znal snad všechny možné i nemožné mučící praktiky, samozřejmostí byla i znalost černé magie v níž poslední rok učinil velký pokrok, také se zajímal temná umění a fascinovala ho rasa Temnorozených. Ve starých knihách se zaměřoval právě na tato ponurá témata. Jeho kůže byla pobledlá, což v kombinaci z temně černými dlouhými vlasy ještě víc vynikalo. Nosil výhradně černé oblečení a velice se mu líbil styl oblékání Temnorozených, takže hned po přivedení zajatců z Calugu jim sebral takřka všechno oblečení, které pak sám s oblibou nosil. Dost často se potom stávalo, že se ho kdekdo lekl v domnění, že někdo z Temnorozených utekl.

Do sálu vstoupil Calanirmyan, aby osobně dohlédl na průběh pitvy.
„Jsem připraven,“ pravil hlubokým temným hlasem Ingar Amlien.
„Dobrá. Pust se do toho,“ svolil vůdce.
Ingar vzal do ruky skalpel a jako první otevřel dutinu břišní. Mrtvolný zápach, který byl kolem mrtvol už delší dobu přítomný, ihned zesílil.
„Co pak tu máme,“ chladně pravil, když prohlížel zdánlivě podobné vnitřnosti, jako tomu bývá u běžného člověka, až na to, že místo červených a růžových odstínů bylo vše lehce zbarveno do černa. Nejprve se podíval do oblasti střev, plynule přešel k žaludku a při tom si cosi pro sebe šeptal. Znovu vzal skalpel a jednotlivé orgány postupně rozřízl. „Pozoruhodné.“
„Co jsi zjistil? Něco zajímavého?“
„Ano. Střeva se v mnohém liší. Zcela tu chybí slepé střevo a jejich povrch je tvořen nějakou divnou pozměněnou tkání. V Aldeřanských knihách pojednávající o skladbě těl mnohých ras jsem už na podobné anomálie narazil. Myslím, že vím proč jsou takové.“
„A to,“ nedočkavě prohlásil vůdce.
„Takovou tkáň měla jedna rasa kanibalů, takže jejich střeva jsou patrně schopné absorbovat živiny ze snědeného člověka. A všimni si, že i žaludek je z podobných tkání a jeho objem je schopen pojmout mnohem více potravy než je tomu u nás. A co je nejzajímavější, podívej na toto,“ ukázal do míst, kde bývají u člověka játra.
„To asi nejsou játra,“ odhadoval Calanirmyan při pohledu na zvláštní temně rudý orgán.
„Jako taková ne, ale funkce bude podobná. Podívej,“ rozevřel onen orgán tvořen z podivné tuhé hmoty. „Tahle tkáň dokáže odbourat snad všechny známé jedy. Podobnou zkoušeli Staří Aldeřané vyvinout genetickými pokusy, ale zatím jsem nenašel kde to zkoušeli a jak to dopadlo.“
„Genetické pokusy?“ podivil se vůdce.
„Nejsi jediný, koho podobné zjištění uchvátilo, avšak mnozí ze Starých zkoušeli mnoho modifikací člověka a samozřejmě zkoušeli i křížení a tvorbu nových tvorů. Pár takových pevností jsme už našli, například tu na Avnilu, či Linvris. V tomto případě to bude asi přirozený vývoj, ale neřeknu ti to určitě, protože o původu Temnorozených nevíme skoro nic.“
„Pozoruhodné. Co nám tu ještě zbývá? Ledviny?“
„Ano. Tady je máme,“ začal skalpelem řezat do orgánu k filtraci krve. „No podívejme na tu temnou hmotu. Je to podobné jako u, jater?“ hledal správný příměr. „Soudě i ony jsou odolné vůči mnohým neduhům.“
Ingar Amlien potom usedl ke stolu, kde měl pár knih, lejster a nástrojů a všechny dosavadní zjištění zaznamenal.

„Teď se pustím do hrudi,“ chystal se v pokračování pitvy a do ruky vzal kleště určené na přestřižení žeber.
„Zatraceně, to jde dost ztuha, u člověka to jde mnohem jednodušejc,“ okomentoval náročnou práci při otevírání hrudního koše. „Temnorození jsou dost odolní, už samotná kůže byla mnohem pevnější a kosti vydrží opravdu hodně, alespoň u těchto exemplářů.“
Po minutách snažení se Ingar konečně dostal ho hrudi. První věc, co ho okamžitě zaujala bylo srdce, to bylo mnohem mohutnější a netvořily ho pouze čtyři komory, ale rovných osm.
„Tomu říkám srdce. Každá síň je zdvojená, takže jejich oběhová soustava je mnohem výkonnější než naše.“
„Pěkné,“ neskrýval vůdce obdiv skladby těla jejich nepřátel, „čelíme mnohem mocnějšímu nepříteli, než se původně zdálo. Tohle by měla vidět rada Kruhu. Co tam máš ještě zajímavého?“
„Mrkneme na plíce, ty vypadají na pohled podobně,“ pravil a skalpelem se pustil do dýchacího orgánu.
Calanirmyan čekal dlouhé minuty, zatímco Ingar dlouho zkoumal plíce. „Tak co je na nich zajímavého?“ nedočkavě vyzvídal vůdce.
„Asi všechno, základní skladba se sice podobá našim, ale ten vnitřek je pozoruhodný, podívej na tu tkáň plnou mikrokanálků a tu stavbu plicních sklípků. Podle mých poznatků už samotné plíce dokáží odfiltrovat mnoho škodlivých látek. To bude ten důvod, proč jsou Temnorození tak odolní vůči nemocem a jsou schopni přežít v nehostinných světech.“
Ingar Amlien ještě prozkoumal pár dalších drobností, aby se potom odebral znovu ke stolu, kde zapsal další zjištění.

„A teď se pustím do hlavy. Podej mi pilku,“ požádal Calanirmyana o nástroj. Ingar se potom pustil do řezání lebky, aby se dostal k mozku.
„To skoro vůbec nejde,“ komentoval svou marnou snahu. Když nad tím strávil mnoho dalších minut, požádal vůdce: „Nedá se nic dělat, tím to nepůjde. Přines mi majzlík a kladivo.“
Po chvíli už měl Ingar potřebné nástroje a pustil se do poněkud násilného otevírání lebky. Umístil majzlík do již vytvořené drážky a udeřil pořádně kladivem. Lebka praskla a mohl se tak konečně dostal k mozku. Pinzetou odstranil ochrannou blánu a nyní mohl zkoumat mozek.
„Ten vypadá dost podobně tomu našemu, tedy alespoň co jsem měl možnost vidět,“ konstatoval vůdce.
„Až na barvu vypadá podobně, ale jisté drobné anomálie tu přesto vidím. Přesně ti neřeknu, jak jejich mozek funguje, to je nad moje znalosti. Víc bychom zjistili, kdybychom mohli poznat jejich společnost, ale to asi nebude zrovna snadný úkol.“
„Časem něco vymyslíme,“ pravil vůdce. „Je to všechno?“
„Ještě zdaleka ne,“ prohlásil, když zasedl ke stolu, aby sepsal další část pitevní zprávy. „Podívám se na končetiny, páteř, systém tepen, šlachy, a mnoho dalších drobností. Počítám, že mi to zabere dobrých pár hodin, ale už teď mohu konstatovat, že Temnorození jsou mimořádně odolní vůči nemocem, jedům a samotné tělo je také silnější. Potom mě bude čekat ještě ten druhý, snad to do noci zvládnu. Abych mohl potvrdit závěry pitvy u celé rasy, musel bych pitvat ještě nějakého běžného Temnorozeného, tak až se s nimi někde střetneme, přineste mi jednoho.“
„Dobrá. Nějakého ti seženeme. Já už půjdu a nechám tě pracovat,“ loučil se vůdce s Ingar Amlienem a vrátil se do svých soukromých komnat.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Pitva! Mňam, mňam :D Temnorození jsou hezky poskládaní a pitva byla hezky popsaná. :bravo:
Těším se na pokračování :)

:sunny:

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo: možná trochu nechutný

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Koukám, že se pitva líbila :twisted:
Další díl dávám už dnes, protože po celý týden budu hodně cestovat. Znovu navštívíme jeden svět a pokusíme se odpovědět na jednu otázku, ať se líbí.

4
Co kdyby


Pár dní od výpravy na Sehel Koy už byla nachystána výprava na Samré-Ager, kde se nacházela již těžce poničená Aldeřanská pevnost. Byl to ten svět, kam byla vyslána jedna z posledních výprav Aldeneerinu pár dní před odchodem společenství na Nazgaran. Calanirmyan byl přesvědčen, že mnoho věcí zde zůstalo skryto, jen se nebát podzemí pořádně prozkoumat. Na cestu se vydával sám vůdce, mág Siegmar a badatel Kolgrim.

Když dorazili na místo, teprve nyní se mohli přesvědčit, v jak špatném stavu se celé podzemí nacházelo. Písek se sypal ze spár, občas v dáli spadl malý kamínek a celým prostorem se ozývalo slabé dunivé hučení. Dostupnou část podzemí prošli během slabé půlhodinky. V této části nenašli vůbec nic užitečného, a tak se vydali na místo, kde se dalo přes jeden zával protáhnout.

Dostali se do další části původně rozlehlé pevnosti. Trojice se dala hned do objevování. Celkem rychle našli komnatu ze sněžnou koulí.
„Tady od toho dál, ať se nemusíme toulat v nějakém pokusném světě,“ ukázal vůdce zářící model světa pod průhlednou kopulí.
„Je nám to jasné,“ odpověděli mág a badatel, zatímco se přesouvali do dalšího sálu..
„Co s těmito předměty?“ ukázal Kolgrim na hromadu pozlacených předmětů válející se na kamenném stole.“
„To vezmeme domů, ale zatím to tu chci celé projít.“

Další průzkum ukázal, jak malá část pevnosti za závalem byla ještě přístupná. Další místa oddělovaly opět závaly a nefunkční dveře, stejně jako tomu bylo v předchozí části. Tentokrát už nešel žádný zával překonat pouhým přelezením, nýbrž bylo zapotřebí kopat a to zrovna nebyl dobrý nápad v tak poškozeném podzemí, kde každý větší otřes mohl způsobit další zával.

Průzkumníci prošli pár přístupných sálů, kde našli několik předmětů, mezi nimiž byla i jedna stará, ale zachovalá stříbrná helmice.
„Počkejte,“ zavolal na zbytek badatel, když si před odchodem z jednoho sálu všiml jedné věci připomínající zrcadlo v mohutném černém kamenném rámu.
„Co to máš?“ přišel blíž k šest stop vysokému předmětu Siegmar. „To asi nebude zrcadlo, když v tom nejsem vidět,“ domníval se mág.
„Nejsi náhodou upír?“ zavtipkoval průzkumník se starými báchorkami, které se dnes používaly maximálně ke strašení dětí a sám se podíval do odrazu temné místnosti. „Taky tam nejsem vidět a ty také ne. Co to může být?“
„Zjistíme to doma,“ zavelel vůdce. „Vezmeme to na Nazgaran, tam budeme mít spoustu času na pokusy a tyhle drobnosti bereme taky.“
„Počkej,“ namítal mág. „To neuneseme najednou.“
„Nejdřív odneseme tohle. Zrcadlo. A potom se vrátíme pro zbytek.“

Trojice měla plné ruce práce s přenesením podivného zrcadla, které mohlo vážit dobrých sto padesát liber. V chodbách to zvládali, a přenesení přes zával bylo náročné. Po půl hodině lopoty ho dostali na Nazgaran, a tak se mohli vrátit pro zbylé předměty.

O hodinu později už byly předměty a záhadné zrcadlo v laboratořích na druhém podzemním patře a mohlo se pomalu začít s výzkumem. Samozřejmě se zde v následujících hodinách motalo mnoho zvědavých členů společenstva, a tak se badatelé mohli plně věnovat práci až po poledni.

Největší pozornost si zasloužilo zvláštní zrcadlo nevrhající žádný odraz lidí před ním. Calanirmyan, Siegmar a Kolgrim dlouze debatovali o jeho účelu až mága napadlo: „Co když s tím má něco společné některý z těch předmětů, co jsme sem donesli? “
„Tak to vyzkoušíme,“ souhlasil s jeho postupem badatel a donesl ze sousedního sálu pár zlatých umně vyvedených předmětů. Všichni tři si jej se zaujetím prohlíželi ze všech možných stran až mág na jednom z nich cosi zmáčkl a najednou se odraz v zrcadle zavlnil.
„Co to bylo?“ otočil se k ostatním vůdce.
„Netuším,“ pravil Kolgrim a stejně jako ostatní se šel podívat na zrcadlo blíž. Natáhl k němu ruku a jakmile se ho dotkl, všemi třemi prošel slabý energetický impulz.
„Sakra, co to bylo,“ leknutím uskočili dvě stopy stranou.
„V pořádku?“ zjišťoval stav mág Siegmar.
„Nic mi není,“ ujišťoval ho badatel.

Najednou za zády uslyšeli něčí hlas: „Co tady děláte?“
„Zkoumáme to záhadné zrcadlo,“ odpověděl mu vůdce aniž by se podíval za sebe.
„Aha. Konečně nám sem někoho přidělili. Už se nám to tu válí pěkných pár let.“
„Cože, pár let,“ podivili se, vždyť ho přinesli přece dnes a otočili se směrem k hovořícímu. V tu chvíli tam stáli jako opaření, když před nimi stál vysoký upravený muž vznešeného vzhledu ve světlemodrém rouchu.
„Sice vás neznám, ale to je v pořádku. Po obsazení našich důležitých pevností Goa'uldy na Samré-Ager a Chal-Almen jsme museli přesunout naše výzkumy i sem. Ještě pořád si nemůžu zvyknout na to, že se tu motá mnoho ras a dalších podivínů.“

„Kdo to byl?“ šokovaně pravil mág, sotva neznámý odešel. Calanirmyan ihned vyrazil ke dveřím a sotva se podíval na chodbu, zůstal tam stát civět, jako by mu ulítly včely. Po chodbách, dosud poloprázdné podzemní pevnosti, se najednou promenádovaly zástupy neznámých lidí. Mezi nimi spatřili spoustu vznešeně vypadajících ve světlemodrých rouchách.
„Zatraceně, co se tu stalo,“ divil se badatel. „Kde se tu najednou všichni vzali.“
„Něco se změnilo,“ správně dedukoval Siegmar. „Pojďme tomu přijít na kloub.“

Tojice se nenápadně ztratila v davu a vydala se směrem k horní části pevnosti. Cestou míjeli mnoho nejrůznějších lidí evidentně různých ras a národností. Jejich počty odhadovaly na stovky, možná i tisíce. Celé to působilo dojmem, že se něco velmi důležitého chystá. Když dorazili do prvního nadzemního patra, zarazili se. V blízkosti hlavního schodiště o čemsi debatovala skupinka pěti Temnorozených.

„Co tady dělají tihle?“ neudržel se Kolgrim.
Jeho slova zaslechl kdosi ze vznešených, jenž k nim přistoupil a hned spustil: „Co se tak divíte? Vždyť to jsou Temnorození.“
„Právě. Co tu hledají?“
„Vy asi nejste zdejší?“ pochopil vznešený. „Odkud jste přišli?“
Calanirmyan rychle hledal možnou odpověď. Nechtěl říkat pravdu odkud přišli, protože vůbec netušil, co se stalo: „Přišli jsme ze světa Escema,“ zalhal.
„Escema, to mi něco říká, ale nemůžu si vzpomenout. Nevadí. Předpokládám, že jste dorazili nedávno. Abych se představil, Gronbech jméno mé.“
„Calanirmyan,“ přestavil se vůdce. „A tohle je Siegmar a Kolgrim. Přicestovali jsme dnes,“ odpověděl mu vůdce společenství, který se rozhodl reprezentovat celou trojici.
„Pojďte prosím za mnou. Cestou vám vše vysvětlím.“

Zamířili chodbou na křižovatku, kde byly čtyři portály. Průvodce zde prohlásil: „Použijeme portály. Ušetříme tak cestu.“ Následně jedním z nich prošli. Když se jim za zvuků bzučení zatmělo před očima a obraz světa se za krátko vrátil, nacházeli se v prostorách, které byly pro trojici neznámé.

„Kde to jsme?“ zeptal se vůdce.
„Jsem v pátém nadzemním podlaží, konkrétně v pracovnách,“ odpověděl Gronbech, který otevřel dubové dveře a pozval hosty k sobě do pracovny. Zde jim nabídl místo u stolu a drobné ovoce k jídlu.
„A jak je to tu vůbec velké?“ pokračoval, když zjistil, že se pevnost najednou zcela změnila a jen málo tu bylo tak, jak to znal.
„Pevnost má šest nadzemních pater a osm podzemních. Nedávno jsme ji byli nuceni rozšířit. Situace je už po staletí zlá.“
„Slyšeli jsme o nějakých ztrátách v boji.“
„Ano. Jak jistě víte, celé naše Aldeřanské impérium se potýká s válkami. Momentálně nám největší problémy působí Goa'uldé. Vedeme s nimi války od nepaměti, ale málokdy představovali vážnější hrozbu. To se změnilo před pár lety. Jistý Anubis před třiceti lety získal odkudsi velkou moc. Jeho velká armáda úspěšně dobývala jeden náš svět za druhým. Stejně tak si podroboval další naše spřízněné civilizace. Podařilo se nám po letech mnohé osvobodil, ale Anubis se nevzdal a pokračuje ve svém tažení. Navíc získal některé naše důležité výzkumné pevnosti, například největší Chal-Almen.“
„Chal-Almen. To zní zajímavě, co se tam dělo?“
„To nemůžu říct. Ten svět podléhá nejpřísnějšímu utajení a naší prioritou je její co nejrychlejší získání zpět.“
„Aha,“ trochu zklamaně pravil Calanirmyan. „Předpokládám, že Anubis není jediná hrozba.“
„Přesně tak. Goa'uldé mají mnoho mocných vůdců, namátkou nám dělá starosti Ba'al, Apofis a mnoho dalších. Kromě Goa'uldů nás trápí mnohé vzpoury po celém impériu. Mnohé civilizace nám vyčítají, že je zneužíváme hospodářsky a děláme si z nich pokusné králíky. Neměl bych o tom příliš mluvit, ale je pravda, že mnozí naší vládci nemají zrovna čisté svědomí, a tak se tomu mnohdy nedivím.“
„V každém impériu se vždy najde někdo, kdo nemá čisté úmysly,“ konstatoval vůdce.
„Pravda. To mnozí odmítají slyšet.“

„A co Temnorození? Jsou nějaké problémy s nimi?“
„Minimální. Je pravda, že byla období, kdy jsme s nimi vedli dlouhé boje, ale to je dávná historie. Sice holdují hodně temné magii a umění. Jejich povaha je hodně svérázná, avšak když je necháváme žít, nechávají i oni nás. V posledních letech si situace natolik změnila, že někteří z nich dokonce pomáhají ve válce s Goa'uldy. Co mě na nich fascinuje, jak Temnorození drží pospolu. Neslyšel jsem o jediném případu rozkolu, vnitřních bojů o moc, vražd, loupeží a dalšího špatného, co je v mnohých civilizací běžná věc.“
„Asi se máme od nich co učit.“
„Je to paradoxní, že od tak temné rasy libující se v temnotě, utrpení a zlu je i něco takového možné. Když vezmu Goa'uldy, tam jsou intriky a vnitřní boje na denním pořádku. Žádný vládce si nemůže být jist svým bezpečím, protože mnohdy kolem něj někdo připravuje vzpouru a převzetí moci. Jednotlivé Goa'uldské armády často bojují i sami mezi sebou, což nám přijde vhod. Naši spojenci Tok'rové toho využívají a operují jako tajní agenti v řadách Goa'uldů, kde se je snaží poštvávat proti sobě. Nemusím zmiňovat, že jejich pozice jsou známé jen hrstce vyvolených. Už jsme tu měli několik nepřátelských špiónů, díky nimž museli Tok'rové urychleně měnit světy a to nemusím připomínat, že to stálo mnoho životů.“
„Tok'rové, o nich jsem už něco slyšel,“ po dlouhé době promluvil mág Siegmar, který o této rase našel už nějaké zmínky v knihách.
„Ve své podstatě jsou obdobou Goa'uldů až na to, že nejsou zlí a spojení s hostitelem je zcela dobrovolné. Také umožňují hostiteli, aby mluvil sám za sebe.“
„Zajímavé,“ konstatoval vůdce, když se dozvěděl o existenci další rasy vhodné v boji proti nepřátelům „Plně to chápeme, že jejich prozrazení by bylo příliš riskantní.“
„Přesně. I mezi námi se občas najde nějaký ten zrádce či někdo, komu jde jen o vlastní prospěch.“

„Měl bych jeden dotaz,“ pokračoval v získávání poznatků Calanirmyan. „Už jsem nad tím kdysi dávno přemýšlel, protože historie Aldeřanů je pozoruhodná. Kolik je to vůbec let, co je Aldeneerin obydlen?“
„Huh, to jste mě lehce zaskočil,“ podivil se průvodce na neobvyklou otázkou a hluboce se zamyslel, jak hledal odpověď. „Aldeneerin byl osídlen necelý tisíc let před koncem sedmé éry páté epochy. Osmá éra již trvá přesně 156233 let a 132 dny Aldeřanského kalendáře. Pátá epocha trvá více než čtyři miliony osm set tisíc let.“
„To je neskutečně dlouhá doba,“ ohromeně zírala celá trojice, která tak obrovské letopočty vůbec nečekala.
„Chápu, že na mnohých světech obyvatelé vedou různé letopočty s často nízkými hodnotami. Někde přešli na Aldeřanský kalendář, jinde ho odmítají a dále používají svůj vlastní a mnoho světů používá oba systémy.“
„A co se stalo na začátku osmé éry?“ zajímal se badatel Kolgrim.
„Impérium si prošlo velmi těžkými časy. Konec sedmé éry ukončila dlouhotrvající válka, která napáchala obrovské škody. Původní Aldeneerin se stal zcela neobyvatelným, a proto naši předkové byli nuceni vybudovat domovský svět úplně znovu a jinde. Trvalo celá tisíciletí, než Aldeřané obnovili své světy a celé impérium, avšak už bylo mnohé jinak.“
„A co se stalo na počátku páté epochy?“
„Pátá epocha začala porážkou dávného a velmi mocného nepřítele. O tom vám mnoho neřeknu, to byste se museli zeptat nějakého historika na Aldeneerinu, ale nevím zda bude mít na vás čas. Jak jsem zmínil, celé impérium je ve velké válce, a tak mnohé musí jít stranou. A o dění v prvních epochách jsou jen velmi kusé písemné zmínky, které jsou dost pravděpodobně hodně zkreslené. Pár milionů let udělá své.“
Trojice měla nyní hodně co vstřebávat z nových překvapivých zjištění. Nové informace vrhají na všechny dosavadní znalosti o Starých Aldeřanech zcela jiné světlo a také to, že o nich neví takřka nic.

„Když dovolíte, budu vás muset opustit,“ přerušil Gronbech jejich dlouhé bloumání. „Zpět do laboratoří se musíte dostat pěšky. Portály ze spodních pater do horní části jsou až na výjimky jednosměrné. Bezpečnostní opatření,“ ukončil povídání a ukázal jim cestu po schodišti.

Trojice se posléze vrátila do laboratoře, kde se nacházelo zkoumané zrcadlo. Když se kolem nemotal nikdo z Aldeřanů a dalších obyvatelů pevnosti, pustili se do uvažování nad tím, co se tu vůbec stalo. Každý měl nějakou teorii nad níž dlouze přemítali až si badatel vzpomněl na jakousi dávnou knihu. „Mám určitou teorii. Před rokem se mi dostala do rukou jedna zajímavá kniha, která pojednávala o jakýchsi alternativních realitách. Podle mě tohle zrcadlo slouží jako průchod mezi nimi a my jsme se přesunuli do jedné z nich. Svět, kde Staří Aldeřané stále obývají Aldeneerin a světy. Schválně si všimněte, jak je ten svět našemu podobný, avšak se mnohém liší.“
„To zní docela šíleně,“ zmohl se na odpověď mág Siegmar.
„Znám jen jediný způsob, jak to ověřit,“ dále přemýšlel nad možnostmi badatel. „Znovu se zkusíme dotknout zrcadla a uvidíme, zda se vrátíme zpět do našeho světa.“
Trojice se následně postavila přímo před zrcadlo a Kolgrim se ho znovu dotkl.

Všemi opět prošel slabý energetický impulz. Calanirmyan se poté pomalu přesunul ke dveřím do laboratoře a nedočkavě otevřel dveře na chodbu. Tentokrát zde opět vládla tma, chlad a prázdno.
„Vyšlo to, asi jsme doma,“ tichým hlasem konstatoval badatel.
„Pojďme to hned zjistit,“ prohlásil mág a vyrazil po schodišti do horních pater.
Pevnost Nazgaran vypadala stejně, jak ji znali před cestou a sotva potkali známé, oddechli si, že je vše na svém místě.
„Tady jste,“ přivítal je průzkumník Astennu. „Kde jste byli? Nemohli jsme vás vůbec nikde najít.“
„Řekněme, že tu bude na delší povídání a na to bychom si sedli do jídelny v čase večeře,“ odpověděl mu Calanirmyan.

Sotva šel průzkumník oznámit jejich návrat, Kolgrim si na něco vzpomněl: „Neměli bychom to zrcadlo vypnout?“
„Máš pravdu, nechali jsme ho aktivované, skoč dolů a postarej se o to,“ poručil mu vůdce.
Jakmile odešel badatel vykonat, co mu bylo řečeno, Siegmar zasněně zauvažoval: „Uvědomuješ si, jaké nám zrcadlo dává možnosti. Můžeme zjistit spoustu o Starých Aldeřanech o jejich impériu, světech, dalších rasách a případných nepřátel.“
„Možností je hodně, ale vzpomeň si na slova Kolgrima. Tamní svět je sice podobný našemu, ale v mnohém jiný. Co když v našem světě Aldeřané nerozlišovali čas na éry a epochy. A když jo, možná poslední netrvala takových šílených roků. Ale samozřejmě je to jen má úvaha,“ vysvětloval vůdce. „O tom ti určitě víc poví Kolgrim. Jen škoda, že tu není Azanyrmuth. Toho podobné jevy fascinovaly a dost se v nich vyznal, nebo aspoň věděl jak postupovat v hledání.“

Když se všech dvacet šest členů společenství sešlo v hlavní jídelně, vůdce Calanirmyan zahájil večerní poradu. Jako první si vzal slovo badatel Kolgrim: „Čas od času jsem se setkal s myšlenkou, co kdyby Staří Aldeřané stále obývali svět,“ a dal se do vyprávění všeho, co zažili na druhé straně zrcadla a všichni s úžasem naslouchali. Následná diskuze trvala dlouho do noci a spoustu dalších dní se nehovořilo o ničem jiném.


Doufám, že jsem moc nepřeháněl :-)
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron