Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Pravidla pro povídkovou sekci

Pravidla pro povídkovou sekci


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 10.6.2016 18:01:32
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
Vzhledem k tomu, že se to tu tak trochu vymklo kontrole, musíme stanovit pár pravidel pro povídky.

  1. Pokud máte povídku, co se nějak váže k určitému seriálu/filmu/knize, napište název předlohy před název povídky. Například Stargate: Last Ancient
  2. Pokud víte, že gramatika není vaše silná stránka, dejte své dílko přečíst někomu, o kom víte, že vám gramatiku opraví. A pak, víc očí víc vidí. Sami si překlepů nevšimnete a Word taky nenajde všechno. A když takhle jednou zaperlíte, těžko si od vás někdy někdo znovu něco přečte. Pokud nevíte o někom, kdo by vám mohl s gramatikou pomoct, napište mi a já se s tím pokusím něco udělat.
  3. Kouzelné slovíčko - diakritika. Háčky, čárky a ÚVOZOVKY, dělají zázraky, věřte mi.
  4. Povídky dávejte do citace, čili ji označte a použijte tlačítko QUOTE z výběru nad rámečkem. Povídka se pak lépe čte a není to tak roztahané. Po uveřejnění si povídku znovu přečtěte, popř. použijte náhled, abyste minimalizovali počet chyb.
  5. Snažte se napsat, o čem povídka je nebo aspoň napište nějaký úvod. Jen tak plácnout povídku bez ničeho není dobré a lidi to odradí od čtení, když nevědí, do čeho jdou.
  6. Buďte slušní v tom smyslu, že za a: povídka je vaše a nikde nepřevzatá a za b: pokud máte povídku drsnějšího rázu, hodí se na to čtenáře upozornit.
  7. Fantazii se meze nekladou, ale malá omezení přece jen existují. Vím, že se tady toho nemusím bát, ale nebudou se tu akceptovat tzv. slash stories, což znamená povídka zaměřená na sexuální vztah lidí stejného pohlaví. Věřím, že jsme tu skupinka tolerantních lidí, ale někdy to může vyvolat polemiku a kontrorverze, když třeba jen jeden člověk nesouhlasí. Čili se nepublikováním těchto povídek vyhneme zbytečným hádkám s právě těmi méně tolerantnějšími jedinci.
  8. Snažte se prosím povídku víc rozepsat. Neomezujte se jen na prostou přímou řeč. Dejte víc prostoru popisu prostředí a v případě, že jste vymysleli novou postavu, se ji snažte přiblížit. Jen napsání jména často nestačí. Tohle samozřejmě neplatí u povídek psaných třeba formou scénáře.
  9. Nedávejte sem povídky, které mají více částí, když víte, že povídku nedokončíte. Nikdo nemá rád nedokončené příběhy.
  10. Pokud jste si vědomi, že vaše povídka nebo série bude mít víc jak 5 částí, dejte je do jednoho tématu. Jen změňte název celého topicu podle toho, jakou část jste zrovna vydali. Je to lepší pro vás a přehlednější pro čtenáře.
  11. Prosím, abyste sem dávali povídky, které jsou sci-fi zaměření. Je jedno, jestli to bude jen SG nebo i jiný seriál, popř. i vlastní tvorba. Ale mělo by to být sci-fi, fantasy, popř. horor, aby odpovídalo zaměření tohoto fóra. Ale už je naprosto jedno, jaký styl zvolíte (scénář např.) nebo jestli to bude parodie či drama. Ale podmínkou jsou tyto žánry.
  12. A ještě malé pravidlo pro čtenáře i autory. Buďte jeden ke druhému uctiví. Pokud máte jako čtenář námitku, napište ji slušně a srozumitelně a pokuste se vysvětlit konrétní body, které se vám na povídce nelíbí. Názory typu:"Takovej šunt sem už dlouho nečet." se tolerovat nebudou a autora tím urazíte.
  13. A autor povídky nebude odpovídat na dobře míněnou nebo inteligentní kritiku slovy:"Tak si to napiš sám, když seš tak chytrej." Ale pokuste se názory respektovat a odpovědět, proč jste to napsali tak, jak jste to napsali nebo poděkujte alespoň za upozornění na chyby.

Tohle je tak všechno, co jsem byla schopná vymyslet a vyčíst z pravidel na jiných stránkách a fórech s povídkami. Jestli jste dočetli až sem, gratuluji. Doufám, že se pokusíte alespoň částí těchto pravidel řídit. Kdo je poruší ve více bodech, bude povídka bez upozornění smazána!
Pro dotazy mi napište SZ.

Pravidla sepsala Klenotka

Aktualizováno 14.6.2016 Dragon
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.

Zpět na Dokončené povídky