Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Rozepsané/Nové povídky SG Dynasty: Purpurový meč - Kapitola 03. - Doktorka

SG Dynasty: Purpurový meč - Kapitola 03. - Doktorka


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak teda pridávam ďalšiu kapitolu. Štvrtá kapitola bude možno o dva týždne alebo neskôr. Robím na nej nejaké úpravy, aby bol dej trochu konzistentnejší...

Kapitola 03. – Doktorka

Všetko okolo neho utíchlo. Zrazu ktosi vedľa neho ticho ale zreteľne povedal: „Otvorte oči!“ Spoznal ten hlas. Bol to hlas tej ženy, ktorá ho ošetrovala. Teraz však hovorila po anglicky. Alebo nie? V každom prípade jej bez problémov rozumel.
Opatrne otvoril oči a rozhliadol sa okolo seba. Stál v nejakej veľkej tmavej miestnosti, z ktorej prakticky nič nevidel. Odkiaľsi zhora dopadal na jeho hlavu kúžeľ svetla, ktorý osvetľoval dve osoby.
Prvou bol on sám. Mal na sebe leteckú kombinézu, ktorú mal na sebe počas bitky hore na orbite. Bola však čistá a nepoškodená. Terránsky konzul mu však povedal, že uniforma na ňom zhorela, či nie?
Druhou osobou bola mladá žena, ktorá stála na druhej strane svetelného kúžeľa. Vyzerala asi tak na dvadsaťpäť až tridsať rokov, no zdanie mohlo klamať. Celú jej postavu totiž zahaľovala biela kombinéza podobná tým, ktoré na Zemi nosili chemici a vedci vo svojích laboratóriách pri narábaní s nebezpečnými látkami. Ruky, nohy, ba dokonca aj vlasy jej kryla kombinéza. Vidieť bolo len tvár.
Bola to však tvár anjela. Hlboké hnedé oči, do ktorých sa tak príjemne hľadelo. Rovný nos. Bledé úzke pery zovreté v prísnej priamke. To všetko vytváralo mimoriadne príjemný dojem.
Pokúsil sa niečo povedať a na jeho veľké prekvapenie sa mu to aj podarilo: „Čo... čo sa stalo? Kde sme to?“ Pozrela do tabletu, ktorý držala v ruke a potom sa rozhliadla okolo seba.
Nakoniec sa pohľadom vrátila k nemu a odpovedala: „Sme vo vašej mysli. Toto zariadenie...“ načiahla ruku a dotkla sa jeho hlavy tesne nad uchom: „... sme dostali od Antikov pred päťdesiatimi rokmi. Umožňuje spojenie dvoch myslí a je veľmi užitočné v prípadoch, ako je tento. Nechcela som to použiť skôr, než budete plne pri vedomí kvôli istým problémom, pred ktorými nás Antikovia varovali. Teraz k vášmu stavu. V skutočnosti nemôžete rozprávať a niekoľko dní to ešte potrvá. Priebežne vám dávame do poriadku hrdlo. Zatiaľ to však ešte nechávam na prírodu, aby spravila svoj kus roboty. Rovnako ako pri vašich očiach, ktoré sa ešte úplne neuzdravili. O niekoľko dní až týždňov však budete znovu vidieť a hovoriť, ako predtým. Potom začneme s vašou rekonvalescenciou.“
Usmial sa: „To je dobré.“ Prikývla: „Áno, to je. Teraz mi povedzte, ako sa cítite. Či vás niečo bolí, alebo či si niečo necítite. Väčšinu vášho tela sme museli nanovo vytvoriť z genetického materiálu, ktorý sme umelo naklonovali z toho, čo z vás zvýšilo. Našťastie lebka vydržala a ochránila mozog. Čiastočne aj vďaka prilbe, ktorú ste mal na sebe...“
Načiahol k nej ruku a prerušil ju: „Azda by bolo vhodné, keby sme sa navzájom predstavili. Ja som Mark Lassan, poručík vojnového loďstva Terránskeho spoločenstva planét.“ Pochopila a nesmelo sa usmiala. Potom stisla podávanú ruku a odvetila: „Ja som Aurelia Septimia z rodu Corneliovcov a som lekárkou na oddelení genetickej medicíny. Som zodpovedná za vašu liečbu, poručík!“
Stiahla ruku a pokračovala: „To, čo vám pred chvíľou povedal váš konzul, nie je pravda. Priviezli vás sem v hroznom stave. Mal ste popáleniny najvyššieho stupňa na väčšine povrchu tela. Ľavú nohu od kolena nadol a väčšinu pravej nohy ste mal úplne spálenú. Myslím tým, že z nej bolo uhlie. Rovnako aj pravú ruku od lakťa k prstom. Vnútorné orgány ste mal upečené a predná časť brucha vám chýbala. Prakticky jediná časť vášho tela, ktorá ostala relatívne nepoškodená, bola hlava, ktorú vám ochránila prilba. Vravím relatívne, pretože ústnu a nosovú dutinu ste mal veľmi poškodenú horúčavou. Rovnako aj oči a uši. Prekvapivo však váš mozog odolal, hoci sa to zdá nemožné.“
Milo sa naňho usmiala, aby mu dodala nádej po tom bezútešnom zozname jeho zranení: „Nebojte sa. Naša medicína je na podstatne vyššej úrovni ako vaša. Zachránili sme váš mozog, takže vaša osobnosť vôbec neutrpela. Teda aspoň dúfam. Neskôr vám spravíme osobnostný prieskum, aby sme zistili, ako na tom ste po psychickej stránke. Z nepoškodených buniek, ktoré ostali pod prilbou na hlave a na zadnej časti tela, ktorá bola chránená sedačkou, sme naklonovali nové tkanivá a vypestovali sme vám prakticky väčšinu vášho tela. Nebolo to jednoduché, ale podarilo sa to. Vytvorili sme nové kosti, šľachy, nervy, tkanivá, krvný systém, kompletné vnútorné ústrojenstvo a nanovo to pokryli kožou.“
Veselo sa usmiala: „Nemusíte sa teda báť, že by vás po návrate na Zem vaša manželka nespoznala.“ Sklonil hlavu: „Nemám manželku.“ Doktorka sa zarazila: „To je mi ľúto. Prepáčte, ak som sa vás dotkla.“
Pozrel na ňu a jemne sa usmial: „Som slobodný. Nikdy som sa neoženil. Jednoducho som nenašiel tú pravú...“ Pochopila a veselo sa usmiala: „Ani ja, hoci mi to rodičia doposiaľ vyčítajú. Ale nebojte sa! Raz nájdete tú pravú...“
Prikývol: „Čo so mnou bude teraz?“ Zvážnela: „Dokončíme vašu liečbu. Telo potrebuje určitý čas, aby sa zžilo s klonovanými tkanivami a čím dlhší čas to je, tým lepšie sa nám podarí opraviť chybné bunkové štruktúry. Podľa môjho odhadu to potrvá ešte asi päť týždňov. Potom začne fáza rehabilitácie, keď sa budete musieť naučiť znovu používať svoje telo. Ako malé dieťa. Budete sa musieť naučiť chodiť, manipulovať rukami a podobne. Všetko od začiatku. Bude chvíľu trvať, kým si zvyknete na svoje nové údy a orgány. Nakoniec však bude všetko tak, ako má byť. Ak všetko pôjde dobre, tak o nejakých šesť až sedem mesiacov budete naspäť na Zemi.“
Pozrela do tabletu vo svojich rukách a potom naňho: „Musím už ísť. Čakajú ma ďalšie povinnosti.“ Placho sa usmial: „Ďalší pacienti?“ Pokrútila hlavou: „Nie. Počas bitky na orbite a po nej sme prijali mnoho vašich kolegov, no väčšina sa už vrátila na Zem. Vy ste najhorší prípad. Som však zároveň aj vedkyňou a robím aj vedecké experimenty v oblasti genetiky. Musím skontrolovať svoje projekty. Neskôr sa za vami ešte zastavím, poručík...“
Usmiala sa naňho a nahla sa k nemu. Znovu pocítil tú príjemnú kvetinovú vôňu. Siahla rukou k jeho uchu a svet sa znovu ponoril do tmy a ticha.
Po chvíli si uvedomil, že znovu počuje jemné cvrlikanie a pípanie lekárskych prístrojov okolo seba. Doktorka Aurelia čosi povedala vo svojom jazyku, no už jej nerozumel.
Keď odišla, chvíľu ešte premýšľal nad tým, čo sa stalo. Skúsenosť rozhovoru v mysli bola nová a neočakávaná. Vedel, že existujú zariadenia, ktoré umožňujú podobný kontakt dvoch myslí. Z povestí, ktoré sa tradovali vo flotile, vedel, že podobné zariadenia používa terránska kontrarozviedka na výsluch špiónov. V mysli sa totiž nedá klamať. Vaše myšlienky vás prezradia. Toto, čo prežil, však bolo niečo iné...
Prežitý kontakt s cudzou mysľou a aj toto premýšľanie ho unavili. Spočiatku sa mu to nezdalo až tak vyčerpávajúce, no teraz si jasne uvedomoval, že je unavený a bolí ho hlava. Ani sa nenazdal a zaspal...

Doktorka mala pravdu. Jeho uzdravovanie pokračovalo dobrým tempom. Občas ho brávali do inej miestnosti, kde ho strkali do nejakého stroja. Myslel si, že je to nejaká obdoba pozemského tomografu, no bolo to niečo odlišné. Cítil pritom nepríjemné svrbenie v hrdle či na nohách a najviac mu pritom vadilo, že sa nemôže poškrabať. Každopádne sa po každom použití toho stroja cítil lepšie. Teda sa mu to aspoň zdalo.
Po dvoch týždňoch mu doktori sňali obväzy a vyšetrili oči. Nevidel dobre. Vlastne nevidel skoro nič. Len rozmazané svetelné škvrny. Každý pohľad ho bolel.
Vedeli to aj doktori. Preto mu oči natreli nejakou masťou a znovu mu ich zaviazali. Tento krát však použili len ľahký obväz, ktorý ho vôbec netlačil.
Štyrikrát do dňa mu snímali obväzy z očí a natierali mu ich masťou. Zrak sa mu postupne zlepšoval a pri preväzovaní už videl nielen svetelné škvrny, ale normálne tvary. Stále to však nebolo tak, ako by to malo byť.
Rovnako sa mu uzdravovalo aj hrdlo. V ústach sa mu tvorili sliny, ktoré ho nútili prehĺtať. To ho bolelo. Dvakrát do dňa, vždy ráno a večer, mu prikladali z oboch strán na hrdlo nejaký zvláštny prístroj, ktorý vydával nepríjemný bzučivý zvuk. Napodiv mu to však upokojilo hrdlo a už po niekoľkých dňoch dokázal vydávať zvuky podobné reči. Nedokázal artikulovať, no bolo to stále viac ako len chrčanie.
Doktorka Aurelia naňho dozerala pri každom liečebnom úkone. Často jej pritom pomáhali iní lekári, no vždy tam bola. Stála vedľa jeho lôžka, usmievavá, sympatická, s tabletom v ruke, a pozorovala jeho pokroky...
Málokedy s ním komunikovala. Bolo to nezvyklé. Lekári na Zemi s pacientmi vždy hovorili, pýtali sa ich na to, ako sa cítia. Ona však bola iná. Nekomunikovala s ním. Na jeho nesmelé posunky, že sa s ňou chce rozprávať len pokrútila hlavou a šibalsky sa usmiala. Nesmierne ho to rozčuľovalo, pretože sa mu páčila a rád by sa o nej dozvedel viac. Možno by sa ju pokúsil aj zbaliť...
Pred každým liečebným úkonom ho dôkladne preskenovala antickým lekárskym skenerom a po skončení procedúry znovu. Výsledky sa jej priebežne ukladali do tabletu, pretože vždy doň pozorne hľadela. Občas sa zamračila, občas súhlasne pokývala hlavou a naťukala do tabletu nejakú poznámku svojimi štíhlymi prstami.
Asi po troch týždňoch ho začal nejaký mladý lekár učiť rozprávať a artikulovať. Bolo to namáhavé. Poručík sa musel sústrediť, aby prinútil svoje hlasivky vydať ten správny zvuk. Boli to hodiny a hodiny únavného monotónneho opakovania tých istých hlások, slabík a jednoduchých slov.
Doktorka ho pritom pozorovala a robila si poznámky do tabletu. Nakoniec jedného dňa, keď bol vyčerpaný on a aj mladý lekár, ktorý ho učil rozprávať, mu nariadila odpočinok. Mladý lekár odišiel, no ona ostala.
Pozoroval ju, ako z vrecka svojho lekárskeho plášťa vyťahuje dva malé kovové trojuholníky. Nahla sa k nemu a jeden mu priložila na tvár medzi pravé oko a ucho.
V tom okamihu ho znovu pohltila tma a ticho. Znovu sa ocitol v tme osvetlenej len kužeľom svetla dopadajúceho odkiaľsi zhora. Obzrel sa, no nič iné nevidel.
Zrazu sa asi meter pred ním objavila ona. Jednoducho vykročila z tmy do svetla a zastavila sa pred ním.
Jemne pokývol hlavou a ticho povedal: „Doktorka.“ Ona sa usmiala a rovnako prikývla: „Poručík.“ Niečo naťukala do tabletu, ktorý aj teraz držala v ruke. Potom sa znovu usmiala: „Vaša liečba úspešne napreduje. Hlasivky sa vám úspešne uzdravili a čoskoro sa ich naučíte plne používať tak, ako to bolo pred tou bitkou.“
Niečo znovu skontrolovala v tablete a pokračovala: „Zvolila som tento spôsob komunikácie, pretože vás nechcem zbytočne presiľovať. Mohlo by to uškodiť vášmu organizmu. Zajtra začneme s vašou rekonvalescenciou, čo sa týka pohybových aktivít. Sedieť už dokážete, no musíte sa naučiť znovu používať ruky a nohy. Začneme s jednoduchšími úkonmi, ako je ohýnanie končatín v kĺboch. Potom sa postupne postavíte na vlastne nohy a začnete chodiť a behať. Súbežne s tým budete cvičiť jemnú motoriku, používanie prstov a podobne. Nebojte, nebudú to žiadne kondičné cviky. Zatiaľ len základy a postupne pristúpime k zložitejším úkonom a kondičnému tréningu.“
Na chvíľu sa odmlčala a potom pokračovala: „Doteraz som s pohybovými aktivitami nechcela začínať, hoci by to bolo treba. Vaše telo však reagovalo na nové orgány, najmä na nové tkanivá v nohách, dosť odmietavo. Nakoniec sa však všetko podarilo dotiahnuť do úspešného konca, takže vás môžem naučiť chodiť...“
Trochu zneistela: „To však nie je to hlavné, prečo teraz s vami hovorím. Terránsky veľvyslanec informoval Zem o vašej liečbe. Rovnako ako v prípade všetkých ostatných, ktorí boli ranení v tej bitke. Zariadil už prevoz všetkých ľahších prípadov na Zem a tiež aj prevoz pozostatkov padlých, teda aspoň tých, ktorých sa nám podarilo objaviť...“
Zmĺkla a po chvíľke ticha pokračovala: „Oznámil mi, že zo Zeme prišla požiadavka o kontakt s vami, poručík. Vaša matka bola veľmi potešená, že ste prežil bitku. Poslala vám telepozdrav. Zajtra vám ho dám prehrať. Tiež chce od vás telepozdrav, aby videla, ako na tom ste, takže to zajtra skúsime nahrať, aj keď to bude pre vás veľmi vysiľujúce a namáhavé vzhľadom k vaším rečových schopnostiam.“
Znovu sa na chvíľu odmlčala a nakoniec neisto pokračovala: „Prišla som vám však najmä povedať, že na vás už nebudem mať toľko času, ako doposiaľ. V tejto chvíli na orbite prebieha ďalšia bitka medzi Varanmi a flotilami našich spojencov. Očakávame ďalší nával ranených, takže sa budem musieť starať o ďalšie prípady.“
Spozornel: „Varani zasa zaútočili?“ Smutne prikývla: „Áno, a dokonca ešte vo väčšej miere. Medzi touto planétou a štvrtou planétou sústavy bojuje teraz asi dvetisíc lodí. Ríšska admirálka Antickej ríše Anna Kornilovová osobne vedie našu obranu zo svojej vlajkovej lode Imperator. Má tu niekoľko desiatok svojích lodí. Myslím, že má dokonca dve stovky bitevných lodí a krížnikov, ale neviem presné počty. Terránske spoločenstvo, Keránska ríša, Noxovia a Saliánska ríša tiež vyslali svoje flotily na našu obranu, takže dúfame, že sa udržíme.“
Zamyslel sa: „Prečo neevakujete obyvateľstvo?“ Pokrčila plecami a rezignovane odvetila: „Kam? V tejto galaxii nie je bezpečná žiadna planéta. Varani útočia všade... Okrem toho Romania je náš domov a máme tu vybudované všetky kapacity. Nemocnice, základne, mestá, zásobovacie strediská... Všetky ostatné naše planéty, všetkých sedemnásť, ktoré máme, to sú len kolónie slúžiace na zásobovanie. Ich obyvateľstvo sa uchýlili sem k nám, na hlavnú planétu už na začiatku ofenzívy. Nemáme kam ísť, takže sa musíme udržať...“
Poručík naprázdno preglgol a potom ju požiadal: „Mohli by ste ma prepojiť s nejakým dôstojníkom, ktorý by mi mohol povedať viac o tom, čo sa deje na orbite?“ Doktorka však len pokrútila hlavou: „To nie je možné. Všetci sú teraz vyťažení vojenskými vecami. Aj ja. Už musím ísť. Začínajú privážať prvých ranených.“
V tom okamihu zmizla z jeho zorného poľa a po chvíli sa svet vrátil do normálu. Bol znovu v nemocničnej izbe. Doktorka sa ospravedlňujúco usmiala a o sekundu už videl len jej chrbát, keď odchádzala z miestnosti.
Zamyslene za ňou hľadel a hlavou mu vírili myšlienky. Na rozdiel od prvého stretnutia mu teraz pripadala trochu bezradná a vystrašená. Zároveň však vyzerala, že ju on, jej pacient, zaujíma aj po ľudskej stránke. To, ako mu hovorila o telepozdrave od jeho matky na Zemi, o tom svedčilo. Bolo to len niekoľko slov, no tón, ktorým mu to povedala, svedčil o istej láskavosti v jej hlase. Alebo skôr empatii? Nebol si istý, no tešilo ho to.
Potom sa zamyslel nad istým detailom, ktorý mu predtým unikal. To, že nevedela o strategicko-taktickej situácii veľa, bolo pochopiteľné. Ale ako komunikovala s vonkajším svetom, keď bola spojená s ním v jeho mysli? On sám bol predsa úplne odrezaný od vonkajších vnemov, keď mal nasadený ten prístroj. A čo ten jej tablet? Neustále doňho niečo písala, alebo v ňom niečo čítala.
To, že v ňom boli jeho zdravotné záznamy, by si vedel vysvetliť. Ale čo ak tam toho bolo viac? Pohodlne mohla komunikovať s ním cez tie antické vecičky a zároveň mohla komunikovať na inom kanále s kolegami lekármi alebo hoci aj s terránskym veľvyslanectvom na Romanii...
Nebol si ňou istý a nevedel, čo si má o nej myslieť. Na jednej strane ho fyzicky a aj duševne priťahovala. Bola milá a empatická, keď s ním komunikovala. Na druhej strane si však od neho držala odstup. Bolo to síce pochopiteľné z lekárskeho hľadiska a vzťahu lekárky k pacientovi. V jej odstupe však bolo niečo iné. Akoby sa pred ním chránila...
Mentálne pochody a priama komunikácia medzi dvoma mysľami ho znovu unavili, k čomu sa pridala aj únava z predchádzajúceho hlasového cvičenia. Zavrel oči a ani sám nevedel ako, ale v nasledujúcom okamihu spal ako malé dieťa.
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwe: Tak mám přečteno. Postup léčby jsi trochu vysvětlil, což je fajn. Dost detailů sis nechal pro sebe, to chápu, protože něco na příští díly.

Všiml jsem si tohoto:
V tejto chvíli na bitke prebieha ďalšia bitka medzi Varanmi a flotilami našich spojencov. Očakávame ďalší nával ranených, takže sa budem musieť starať o ďalšie prípady.“

Nemá tam být na orbitě??

Jinak jsem dost zvědavý, jak se vztah poručíka a doktorky bude vyvíjet. Bude v povídce i nějak zmíněno, to co bylo v Růži? (konkrétně ve 3 kapitole, když zjistila, jak velké zásoby potravin a dalších věcí Tel. má.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
orbita/bitka: chybička se vloudila... opravené... ďakujem. :write:

zásoby potravín na Telerush Var: no to zíram... :shock: on si to skutočne niekto všimol... v tomto príbehu to síce bude v jednej z neskorších kapitol, ale predsa len bude. Plánoval som to ako prepojenie oboch príbehov a ty si ma teraz pripravil o prvok prekvapenia... bleh! :palka:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Vskutku zajímavá část. Jak udrželi poručíkuv mozek naživu, než ho dostali do nemocnice? Záhadná doktorka, jedna možnost lhali mu a je v umělý realitě a chtěj z něj dostat informace, Alteránská rozvědka? asi ne. Je z něj pokusnej králík? Čekal jsem ,že ho vyznamenaj a daj mu ty zlatý křídla...
-------------------------------------------------------
Zrovna jsem dočetl Dobrodruhy- tak nějaký postřehy než to zapomenu
děj na Atlantidě, se mohl vytěžit mnohem více, byla by parádní kapitola , kde soutěží Sheppard se Sinertem o to kdo je větší borec. Nebo Sinert v Sheppardově týpu. IOA by došlo na kontrolu a našli lidi co tam nemaj co dělat, to by taky mohlo být dost zajímavý.
Mohli si budoucnost užít trochu víc jako Anna.
Mrzí mě, že Terranci i naše oblíbené postavy, jsou skoro vždycky záporáci. Musim, ale uznat, že pusoběj věrohodněj, dej takové technologie a možnosti dnešní společnosti, či vládám.....
Taky mohlo být víc interakce mezi Sinertom a jeho rodinou hlavně otcem a bratry, Jack tam nebyl ani jednou.
Zajímal by mně víc podrobně válka s jaffy, jak toho využili Terranci a ostatní rasy co obsadily hlavně Imperium. Jak to s nima vypadá po podpisu mírové smlouvy, jsou jednotnej stát nebo jak. ( To po takovym průseru furt ovládaj půlku galaxie?)
Tákže Dolanth jedna, z asi nejbohatších frakcí v Mlečnej.. a nikdo o nich neví, a ozbrojené síly nic moc. proč jim nepřišlo na pomoc to Imperium s jehož princem ta princesna nakazila Syfilis?
Taky jsem čekal, když se potkal s alternativním Sinertom nějakej zajímavej vývoj událostí...
Na konci bylo psaný, že budou potřebovat všecky spojence a všichni se spojit, jak jsou na tom Ascheni, Serrakíni( Hebridan) a to imperium odkuď se nakazila princezna?
Mužem čekat něco víc o Iraliánskem impériu? Co Furlingové, uslyšíme o nich?
Jinak Paráda, skvělý počtení
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mozog hlavného hrdinu: well, ako to už býva, stalo sa to. Nikto nevie ako, ale stalo sa to... Na toto sa dá aplikovať tá krásne vulgárna anglická fráza: Shit happens! :sorry:

doktorka Aurelia Septimia: Nie je to žiadna špiónka ale len obyčajná lekárka, ktorá dostala za úlohu vyliečiť svojho pacienta. To, že koná ináč, ako sa zdá byť normálne, je spôsobené jej románskou výchovou. Jednoducho iná planéta = iná civilizácia = iné zvyky. Takže už skončte s tou paranoidnou témou o špiónoch a získavaní informácií... :stupid:

Zlaté krídla: dostane ich, ale neskôr... keď na to budú mať jeho nadriadení čas... (okrem toho potrebuje aj novú uniformu, na ktorú by si mohol to vyznamenanie pripnúť... :salut: )

Sinert a Sheppard na Atlantíde: Práve preto som to takto napísal. Podľa môjho názoru tam samozrejme je priestor na Ďalšie rozvinutie príbehu, ale to si nechávam vo všetkých scénach všetkých mojich poviedok. Rád mám manévrovací priestor, keby som sa rozhodol napísať nejaký spin-off od hlavnej príbehovej línie (podobne ako napríklad v prípade príbehu Reconquista, ktorý odbočuje od Posledných z Antikov).

Užiť si budúcnosť nemohli, lebo ich prítomnosť v alternatívnej časovej línii bola manipulovaná jednak Annou a jednak ďalšími mocnosťami, takže sa museli urýchlene vrátiť do svojho času. Myslím, že som to čiastočne vysvetlil v samotnom príbehu, keď sa vrátili domov na Telerush Var a mali ten rozhovor s Annou.

Záporackí Terránci: Rád píšem hrdinov a najmä vlády zo Zeme ako záporné. Popravde sa aj tak správajú, keď sa na to pozriete z nadhľadu. Arogancia, manipulovanie ostatnými, mocichtivosť, vojnychtivosť... Prečo by som z nich mal teda robiť anjelov, ktorí chcú len to dobré?! :twisted:

Interakcií medzi členmi Kornilovovskej rodiny bude viac než dosť v príbehu Strážcov hnev, ktorý bude práve o tej alteránskej expedícii, ktorej sa zúčastnil Jack, a kam ho Anna potom musela ísť zachraňovať...

Jaffovia: toto nebudem prezrádzať, lebo to bude vysvetlené v neskorších kapitolách Posledných z Antikov a tiež v Ríšskej admirálke.

Dolanth a ostatné "impéria": tie ríše sú vojensky veľmi slabé a proti Terránskemu spoločenstvu by nemali šancu, ani keby sa spojili. Dolanth nemal šancu ubrániť sa terránskej invázii, keby im Sinert so svojími loďami neprišiel na pomoc...
Okrem toho Mliečna cesta je fakt veľká galaxia, takže je celkom logické, že o Dolanthe nikto na Zemi alebo na Telerush Var nevedel (okrem ich najbližších susedov)...

Ascheni a spol: Nechcel som to zbytočne komplikovať. Bral som do úvahy civilizácie, s ktorými som doposiaľ operoval v príbehu, takže pridávanie Aschenov, Hebridanov a ďalšieho tucta civilizácii z SG by bolo len zbytočné komplikovanie príbehu...

Iraliánska ríša sa bude objavovať len v zmienkach a neskôr sa okolo nej bude točiť niekoľko kapitol v Ríšskej admirálke a najmä v príbehu Cesta múdrosti (RoW - Road of Wisdom). V skratke ide o to, že je to už dávno zaniknuté impérium, ktoré bolo jedným z nástupníckych štátov starej Alteránskej ríše. Kvôli občianskej vojne však zaniklo, lebo obyvatelia sa navzájom viac-menej vyvraždili. Zvyšky iraliáncov sa spojili s Restiou a boli asimilované tamojším obyvateľstvom...

Furlingovia: Nebudete o nich počuť ani mäkké F. Do príbehov ich vôbec neplánujem zahrnúť...

a nakoniec: Ďakujem za pochvalu. Dúfam, že sa ti príbeh páčil...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jak byla bitva o Dolanth, co se potom stalo s posádkama lodí a loděma Společenstva? Na konci akorát bylo, že chtěj Zem donutit k podepsání mírové smlouvy?.......
A k tý bitvě, cílem našich bylo zničit Dolanthsků flotilu, a pak vybombardovat planetu a zabít vedení?... Protože si nevzpomínám, že by ve flotile byly transporty invazních jednotek...
Teal'c a spol.. za války natáhly brka nebo ne?
Jak čtu Jezdce, tak mně oproti Dobrodruhům připadá, že to má mnohem větší spád a i mnohem víc to ubíhá...
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rozstrieľané lode po bitke o Dolanth boli rozobraté dolantským impériom na materiál. Tie, ktoré boli zajaté, boli po podpise mierovej zmluvy vrátené Zemi aj s posádkami výmenou za reparácie... a cieľom bitky bolo zničenie dolanthskej flotily, aby mohli vyvíjať nátlak na tamojšiu vládu, aby sa vzdala baní, ktoré Terránci chceli získať pre seba... nepotrebuješ inváziu pechoty, keď ti stačí zopár lodí, ktoré ovládajú orbitu...

Teal´ca som doposiaľ veľmi neriešil (azda okrem jednej krátkej zmienky na začiatku admirálovho dedičstva) a ani nebudem... moje príbehu sú o iných postavách...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill píše:
orbita/bitka: chybička se vloudila... opravené... ďakujem. :write:

zásoby potravín na Telerush Var: no to zíram... :shock: on si to skutočne niekto všimol... v tomto príbehu to síce bude v jednej z neskorších kapitol, ale predsa len bude. Plánoval som to ako prepojenie oboch príbehov a ty si ma teraz pripravil o prvok prekvapenia... bleh! :palka:


Tak to se omlouvám, ale já neřekl, co to je. Jenom jsem naznačil. Takže to stále bude pro nepozorné překvápko. Holt zde vidíš míru závislosti.

Teal´ca je škoda, tu postavu mám rád :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Zajímavé, Takže Anička považuje tuto flotilu asi za nejvíce nebezpečnou, a zajímalo by mne, kdy nasadí také svoje městské lodě. Imperator se podle mě nezastaví na nějakou delší dobu. Předpokládám, že Anička také propůjčí nějakou svou flotilu pod velením jedné z lodí třídy Astergladium Mascenovi, protože je to schopný taktik co si pamatuji.

Ale zpět k příběhu. Antici a jak to vypadá i Romania jsou v léčení nejspíše o dost lepší než Země. Na jednu stranu doufám, že Země se stane spíše kladnější planetou, ale o tom si nejspíš můžu nechat jen zdát. Pokud se autor neuráčí a neudělá náhodou Terran Impirium :D

Příběh je poutavý, genetické experimenty budou určitě zajímavé :twisted:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Čo sa týka bojových operácií, o tom nebudem písať, aby ste neprišli o prekvapenie. Každopádne však Anička má povinnosť chrániť Romaniu, keďže sú to jej "klienti" (vygúglite si starorímsky inštitút klientstva a pochopíte). Každopádne však môžem prezradiť, že mestské lode do bitiek nenasadí. Prečo aj? Neboli určené na boj ale na bývanie. To, že majú drony, je druhá vec...

Ondro, máš pravdu. Antikovia sú v liečení nepochybne o celé milióny rokov napred pred Zemou, teda nie je čo riešiť. No a Romania mala solídne základy zo starovekej pozemskej medicíny a kultivovala ich po dobu dvoch tisícok rokov. Pomohli im aj Antikovia, konkrétne Anička, keď ich prijala pod svoj patronát, takže, čo sa týka medicíny a aj ďalších oblastí, sú na tom lepšie ako Zem. Na druhej strane Zem má Asgardské vedomosti a aj viac surovinových zdrojov zo svojích kolónií, takže sa vyvíja búrlivejšie a rýchlejšie.

A Zem nebude kladná. Nikdy nebola a nikdy nebude... :twisted: Terránske spoločenstvo jednoducho chce expandovať a preto presadzuje politiku, ktorú v súčasnej dobe vidíme v politike istého nemenovaného severoamerického štátu... :sorry:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Doufám, že nepřeskočíš v dalších povídkách až doprostřed války s Varanama. Začátek invaze bude určitě velice zajímavej, něco jako invaze Smrťáků v Mass efectu?
Snad bude bitva v 91 ( rok invaze?) o Sluneční soustavu stát za to.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Popravdě jsem to s těmi městskými loděmi myslel tak, že je využije na evakuaci nějakých menších civilizací, které by mohly mít slibný vývoj.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
evakuovať malé civilizácie za pomoci mestských lodí? také veľké hebedo kvôli zopár ľuďom? Je predsa jednoduchšie poslať tam niekoľko obyčajných vojnových alebo transportných lodí, ktoré to zvládnu omnoho lasnejšie ako lietajúce mesto... :bounce:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
A je tam síť hvězdných bran?

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
v mliečnej ceste? samozrejme... v ostatných galaxiách? možno. záleží na tom, či sa tam zastavili sádzacie lode a Destiny... :D
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Přečteno, prosím další :D

Propojení myslí se mi líbí. Taky jsem uvažovala, jestli se jedná jenom o rozhovor nebo jestli se dá odhalit lež nebo skryté myšlenky, ale to nejspíš záleží na nastavení propojení a jestli to nebude mít v pokračování příběhu další využití, tak je to asi jedno :wink:

:sunny:

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwe, dočetl jsem znovu a opět Cursa. Mám otázku díku tomuto.
Radní Veldis, kterého zachránil Forlin, při záchraně posledních Antiků, byl v jaké radě? protože byl uveden v Sinertově příběhu, kde byl členem rady Alteránské Říše.
Když Curso svolával soudní proces nebo tribunál ohledně Deretu, zástupci Alteránské říše byly na cestě (Saruman, Gandalf, Anna). Curso Plertovi řekl, aby kontaktoval Noldise, a radního Veldise.

Proto se ptám, jak je to myšleno?

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Veldis bol členom rady Antickej ríše pred 10 000 rokmi. Keď ho Forlin zachránil spolu s ostatnými Antikmi, tak sa znovu ujal svojej funkcie. Po vzniku novej Alteránskej ríše prešiel do Mliečnej cesty.

Veldis, ktorého spomína Curso, je ten istý Veldis, ktorý sa len vyskytol (asi na návšteve) v Lanteánskej federácii. Na začiatku Stratených vo vesmíre má potom asi tak pol kapitoly dialógov s Curumom a Leresom... ale veď uvidíte...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...


Příspěvky: 38
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Reaguju sice se zpožděním - no uvidíme jaké množství Varanů se řítí na Románii, jak se to dál vyvine, a
Toto je spoiler!!!:
kdy dojde k evakuaci, jestli už teď nebo jindy a jakým způsobem


Jinak, když už jste se vrátili k Cursovi, zapomněl jsem se dřív zeptat, co se vlastně stalo s tím Goa´uldem Agathosem a jeho čtyřmi loděmi? Nějak jsem to nepochopil :hmmm:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
aspoň že reaguješ... :yahoo:

Varanov bude veľa, vyvinie sa to zaujímavo a k evakuácii dôjde až neskôr...

čo sa týka Agathosa, tak ten odletel aj so svojou flotilou, akonáhle priletela Anička so svojou flotilou. V príbehu to síce nie je spomenuté, ale bol rozumný, aby sa nepúšťal do boja s antickou bitevnou loďou a keď tam potom prileteli posily, tak vzal nohy na plecia a radšej zdrhol... :sorry:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

david-L Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 182
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neverím že to hovorím ale neviem sa dočkať pokračovania. :D :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:loltransparent: :loltransparent: :loltransparent:
pokračovanie bude na konci októbra (pravdepodobne)
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Paráda další příběh. Musím si najít trochu času a počíst si. Jinak četl jsi poznaky k Elrinoru a Jezdcovi, které jsem posílal asi před půl rokem? Když tak je pošlu znovu.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jej, paci sa nám vrátil!! konečne...

poznámky pošli ešte raz, lebo buď som ich nečítal, alebo som na nich už zabudol... :sorry:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pretože som teraz chorý, tak nepíšem a vydanie novej kapitoly sa kvôli tomu posúva...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Rozepsané/Nové povídky

cron