Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Rozepsané/Nové povídky Videum Anqietas

Videum Anqietas


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.8.2022 11:55:11
Prometeus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Konečně tu máme pokračování našeho předchozího dílu Zrada, na který přímo navazuje tento nejnovější díl. Zároveň je to předposlední díl, který se odehrává v realitě 1266 než se přesuneme do nově zniklé reality vytvořené cestováním v čase a souhrou zvláštních okolností v Multivesmíru. Nyní tu máme nový díl, takže přeji pěknou zábavu a vzhledem k velikosti dílu je rozdělen na tři části.

1x17 - Bitva o Sajbrtron


Část 1.
O osm a půl hodin později se potlučená Sajbrtronská flotila a města Los Angeles, Sydney a Paříž vynořila z hyperprostoru u stanoviště Trinity. Tato sluneční soustava má ve středu hvězdu žlutého trpaslíka s podobnou velikostí jakou mělo slunce u Země. Dále kolem této hvězdy obíhají 3 kamenné planety, kde je druhá planeta v obyvatelné zóně a za nimi jsou dva plynní obři. Zároveň také je druhá planeta ta na které se nachází i stanoviště Trinity. Potom co Uriani získali bývalou základnu Terra Atlas M8X-666, tak uriani nechali u M8X-666 Osm-set čtyřicet lodí a zbylých 10 275 lodí se vydalo na lov Sajbrtronské flotily a měst na stanoviště Trinity.
******
Mezitím Skye Redfieldová a Thor zjišťovali množství ztrát, které utrpěli v boji s Uriany a v důsledku zrady Avatarů. Celkové ztráty sajbrtronské flotily byli následující: 3x BC-305, 5x lodí třídy BC-306 Valkýra, 2 asgardské lodě třídy O'Neill mark 6, 9x lodí třídy Aurora, 3x BC-350 třídy Leonidas, dva Fénixi, dvanáct ATB-205 a dvě asgardské lodě třídy Midgard. Po zjištění celkového počtu zničených lodí Thor obeznámil Skye Redfieldovou o množství zničených lodí a dalších které byli poškozené.
Thor: „Ahoj Skye mám pro tebe kompletní zprávu s čísly o ztrátách a množství poškozených lodí.“
Skye na to odpověděla: „Tak Thore jak jsme na tom?“
Thor: „Skye celkem jsme přišli v boji s Uriany a zradou Avatarů o 38 lodí a dalších 18 lodí je v různých stupních poškozeno, ale vzhledem k dané situaci jsme s toho vyvázli celkem dobře, na to s kolika loděmi na nás nepřítel přiletěl.“

Potom co Thor předal kompletní zprávu o škodách a ztrátách ve flotile Skye Redfieldové, tak senzory na palubě Nautila zaznamenali obrovskou nepřátelskou flotilu směřující přímo ke stanovišti Trinity. Krátce na to senzory určili, že ke stanovišti Trinity letí přes 10 275 lodí a tak Thor nechal svolat krizové zasedání velitelů flotily, aby projednali nastávající situaci s příletem nepřátelské flotily.
******
O 3 hodiny později se na palubě Midgardu sešli všichni velitelé sajbrtronské flotily včetně velitelů měst Los Angeles, Paříže, Sydney a také velitel základny Trinity Kane Wilson.
Thor: „Dobrý den dámy a pánové dnes jsem svolal toto mimořádné zasedání všech velitelů flotily, měst a základny, abychom zde projednali, co s přilétající nepřátelskou flotilou a nezapomínejte, že flotila je už poškozená z předchozí bitvy o základnu Terra Atlas. Dále také nezapomínejte, že nepřítel má nad námi 17ti násobnou převahu.“
Krátce na to se ozvala Rebecca Bishopová: „Veliteli Thore můžeme se ubránit tomuto počtu nepřátelských lodí? Když už jsme jim zničili přes 30 000 lodí, tak můžeme zničit i tenhle zbytek.“
Thor na to odpověděl: „Rebecco Bishopová máte sice pravdu v tom, že bychom se mohly bránit a nejspíš je i porazit, ale musíte brát v potaz, že naše flotila je už poškozená a je velké riziko, že bychom při obraně stanoviště Trinity ztratili další důležité lodě. Navíc tato sluneční soustava je malá a je méně důležitá, než jiné.
Zároveň také bychom mohli použít tuto soustavu ke zničení celé zbývající urianské flotily, ale abychom to mohli udělat, tak musíme zničit a vyhodit do vzduchu celou tuhle sluneční soustavu. A provedeme to za použití strategické zbraně hromadného ničení bomby Nova 3.“
Skye Redfieldová: „Thore tuto sluneční soustavu jsme používali hlavně pro testování nových zbraní a technologií. Navíc tato planeta a soustava má jenom středně velká ložiska nerostných surovin a tak by nemělo tolik vadit zničit tuhle soustavu.“
Potom se ozvala Thorova lodní AI Samantha že velitelství Triskelion posílá novou aktualizaci systémů a databáze v podobě hyperkomprimovaných datových balicích.
AI Samantha: „Thore chci tě informovat že velitelství Triskelion posílá přes dálkovou subprostorovou komunikaci novou aktualizaci systémů a databáze v podobě hyperkomprimovaných datových balicích. Kdy doba stažení hyperkomprimovaných dat je zhruba 5 hodin a další 3 hodiny potrvá instalace a aktualizace systémů měst a lodí.“
Thor jí na to odpověděl: „Děkuji ti Sam za zprávu.“
AI Sam: „Jo a Thore dokončila jsem výpočty času do příletu urianské flotily, zbývá 28 hodin a 26 minut než se tu ukážou Uriani.“
Thor následně na to odpověděl: „Takže dámy a pánové máte celkem 8 hodin na přípravu pro evakuaci celého stanoviště Trinity. Protože potom budete mít jenom 20 hodin na kompletní vyklizení základny. To co tu zůstane bude zničeno strategickou bombou Nova 3 i s celou urianskou flotilou a sluneční soustavou, tak se do toho dejte nemáte moc času.“

Krátce na to promluvila Skye Redfieldová o plánu a útoku na Uriany: „Naším úkolem je zde zadržet nepřítele než bude případně dokončena evakuace základny a její vyklizení. Zároveň také zde musíme zadržet Uriany na dost dlouho než exploduje zamaskovaná bomba Nova 3. Jako poslední tu zůstanou města Los Angeles, Paříž a Sydney s jejich doprovodnými loděmi, aby nepříteli nedovolili ustoupit do hyperprostoru. Zbytek flotily se mezitím stáhne červí dírou zpět do galaxie M81 Chiméra, kde počká na další rozkazy. Plukovníku Bishopová?“
Rebecca: „Ano madam.“
Skye: „Po vás chci abyste se svojí lodí a dalšími BC-305, BC-306 a těžkými bombardéry ATB 205 způsobovali nepříteli, co největší škody, tak se bude muset soustředit na nás a nebude vědět, že na ně něco chystáme. Mezitím vyneste zbývající vesmírné fázové miny mark XI ze skladiště ať doplní ty, co už jsou na oběžné dráze. Během toho co budeme aktualizovat systémy na lodích a ve městech, tak si během té doby vezměte volno.“
******
Následujících 5 hodin měli všechny lodní umělé inteligence dost napilno. Protože stahovali velký objem hyperkomprimovaných dat, potom všechny lodě přešly do nouzového režimu na následující 3 hodiny, aby mohli provést aktualizaci systémů a databáze.
Během následujících 8 hodin byli všechny rozdělané výzkumné projekty pozastaveny s okamžitou platností a začali se bezpečně ukládat do transportních kontejnerů. Dále také se vypínali a rozebírali výzkumné a drahé stroje.

Zároveň s tím lidi na stanovišti Trinity rozebírali a balili všechno důležité vybavení, než bude umístěno do transportních boxů. Než budou přenesení na palubu XBC Nautilus. To co tu zůstane nebo bude zapomenuto, tak bude zničeno na atomy výbuchem strategické bomby nova 3.
Mezitím vojáci na základně Trinity vypínali, rozebírali a balili všechno nepotřebné vojenské vybavení a techniku. Zároveň se civilní obyvatelstvo začalo připravovat na evakuaci.
Ve stejnou dobu kdy bylo na všech lodích a městech dokončeno stahování aktualizace systémů a databáze. Přešli následně na to všechny lodě a města do nouzového režimu ve kterém fungovali jenom základní funkce, jako podpora života, umělá gravitace, řízení prostředí a komunikace. Když všechny lodě a města přešli do nouzového režimu, tak si posádky na lodích a ve městech vzali na 3 hodiny volno, než bude dokončena aktualizace hlavního operačního systému a databáze.
******
O 3 hodiny později předstoupil Thor před všechny velitele flotily a měst, kde je informoval že do příletu nepřátelské flotily zbývá 20 hodin a 36 minut. Zároveň s tím je upozornil, že chce mít do 20 hodin kompletně vyklizenou základnu, aby ji mohli co nejdříve zničit strategickou bombou nova 3. Potom co se restartovali systémy na všech lodích, tak se kapitáni a lodní AI dali do transportování označeného vybavení a technologií. Které následně na to končilo v nákladním prostoru v jedné z lodí Sajbrtronské flotily.
******
O dalších 20 hodin později byla téměř dokončena evakuace stanoviště Trinity, ale do kompletního vyklizení byli potřeba ještě další 3 hodiny. Zároveň s tím byla úderná flotila na svých místech a připravena k útoku na nepřítele. Přičemž tato flotila byla tvořena z 18x BC-305, 18x BC-306, 28x těžkých ATB-205, 24x lodí třída Aurora mark 4, 5x BC-350 Leonidas a 2x BC-384 Fénix.
Následně na to začala zbývající část flotily transportovat vybavení a personál ze základny pomocí asgardského a antického transportního paprsku.
Během této doby šel Thor se svým zástupcem, dvěma generály, plukovníkem a 3 replikátory do skladiště strategických zbraní, kde zadal svůj autorizační kód, projel otisk sítnice, biometrický sken dlaně a ověření DNA, než byl puštěn do skladiště zbraní. Tam přistoupil k jednomu se sudů, jenž byl velký jako barel na ropu. Na boku tohoto barelu byla dotyková obrazovka na které Thor začal zadávat několik třicetimístných bezpečnostních kódů. Kde postupně následující hodinu zadávaly mimořádně složité sekvence bezpečnostních kódů do panelu na boku bomby Nova 3. Jakmile se zeleně rozsvítila i poslední potvrzující kontrolka na bombě, tak se Thor otočil na dva replikátory a nařídil jim.
„Opatrně to přeneste do jednoho z Jumperů v hangáru a tam to bezpečně upevněte o podlahu a stěny, ale buďte přitom mimořádně opatrní. Potom tam vyčkáte na další instrukce.“ Následně na to se dva Replikátoři vydali splnit zadané rozkazy a přenesli bombu nova 3 do hangáru a do jednoho z Jumperů, kde jí bezpečně upevnili k podlaze a ke stěnám.

Až se objeví nepřátelská Urianská flotila, tak bude tato bomba použita ke zničení desetitisícové nepřátelské flotily.
******
Během následující půlhodiny se někteří z členů posádky buď na lodi nebo ve městě rozhodli si dát menší svačinu, než začne bitva. Protože během bitvy, na jídlo nebude mít nikdo čas.
Mezitím za Thorem přišel jeden z Replikátorů a oznámil mu, že dotyčný předmět je bezpečně upevněn v jednom z Jumperů. Když to Thor uslyšel, tak se usmál a s dotyčným Replikátorem odešel do hangáru. Kde už čekali Replikátoři, kteří přinesli bombu nova 3 ze skladiště. Následně na to jim oznámil plán útoku.
„Teď mě pozorně poslouchejte, vysvětlím vám plán útoku! Jeden z vás poletí v tomto Jumperu před bitvou do pole pásu asteroidů, kde bude Jumper jednak zamaskovaný a zároveň s tím bude krytý polem asteroidů. Vy dva nasednete do Jumperů a odstartujete společně i s pěti F-330, které s vámi pomůžou zadržet nepřítele zde než exploduje bomba nova 3 ukrytá v tomto Jumperu. Mezitím zůstanete pod štíty Midgardu do doby než se stáhne většina flotily skrz červí díru do galaxie M81 Chiméra. V okamžiku, kdy se stáhne většina sajbrtronské flotily, tak z Midgardu vyšleme signál do zamaskovaného Jumperu a aktivujeme odpočet. Časomíra bude nastavena na 30 minut. Pět minut před explozí bomby nova 3 provedou města Los Angeles, Paříž a Sydney s jejich doprovodnými loděmi BC-305 strategický ústup skrz červí díru do galaxie M81 Chiméra. Na místě bitvy zůstane zamaskovaný Jumper, další dva Jumpery a pět F-330 pilotované T-850, které společně s Jumpery zaútočí na nepřítele.

Vyžaduji od vás, abyste nadále střílely co nejdéle a efektivně. Vaším úkolem bude zde na místě zadržet Urianskou flotily do té doby, než exploduje bomba Nova 3, která je ukryta v tomto Jumperu, jenž bude zamaskovaný a krytý pásem asteroidů. Rozumíte svým úkolům?“ Replikátoři svorně přikývli a Thor se zeptal.
„Nějaké otázky?“ Replikátoři se na sebe podívali a zvažovali plán útoku strategickou zbraní hromadného ničení. Když nikdo nic nenamítal, tak na znamení souhlasu pokývali hlavami. Thor se usmál.
„Skvěle, takže nástup do Jumperů a stíhaček! Jumper s bombou okamžitě odletí, aby se mohl schovat v poli asteroidů. Ostatní dva Jumpery a stíhačky zůstanou pod ochranným štítem až do chvíle taktického ústupu a nebudou se dlouho zapojovat do boje. Šetřete si střely a rakety na minuty po odletu flotily a snažte se přežít co nejdéle!“ Replikátoři nastoupili do Jumperů a zavřeli za sebou zadní dveře. Zároveň také nastoupili T-850 do F-330 a připravili se ke startu.
O chvíli později se otevřela vrata hangáru a všech osm lodí postupně vyletělo ven. Thor se následně vrátil zpět na můstek a na obrazovkách senzorů sledoval, jak se Jumpery a F-330 rozmisťují do určených pozic. Na jiné obrazovce zase blikalo množství teček, která zobrazovala množství urianské flotily, která se blížila k místu bitvy.
Mezitím byla vyslána loď BC-305B do sousední sluneční soustavy, aby pozorovala a monitorovala průběh celé bitvy kvůli podrobnému hlášení pro Triskelion. Ve chvíli kdy zbývalo posledních 36 minut, tak se na všech lodích a městech prováděla poslední kontrola všech systémů než přiletí Urianská flotila.
******
O 36 minut později se z hyperprostoru vynořilo 10 275 nepřátelských urianských lodí. Krátce na to urianská flotila začala střílet na sajbrtronskou flotilu. Jakmile se objevila urianská flotila a začala střílet, tak se Thor spojil se základnou a pozeptal se jich na čas do vyklizení základny. Thor: „Plukovníku Wilsone jak ještě dlouho do vyklizení stanoviště Trinity. Uriani už přiletěli a začali nám bušit do štítů.“
Kane Wilson na to odpověděl.
„Veliteli Thore podařilo se nám to trochu urychlit, ale ještě potřebujeme do vyklizení základny alespoň ještě 2 hodiny než to bude hotové. Zvládnete je udržet ještě 2 hodiny?“
Thor na to odpověděl.
„Uděláme co budeme moc, ale pospěšte si s tím.“
Mezitím co Thor koordinoval útok flotily na nepřítele, tak se Skye Redfieldová rozhodla, že na urianskou flotilu pošle všechny vesmírné fázové miny mark X a XI. Což bylo celkem kolem 900 min, které byli u stanoviště Trinity. Ty se následně na to začali přesouvat podle rozkazu Skye Redfieldové k urianské flotile, kde si začali vyhledávat své cíle. Potom co si vesmírné fázové miny mark XI našli své cíle a přesunuli se doprostřed lodí, tak začali akumulovat energii, než byli připraveni k detonaci.
O několik sekund později byli miny mark XI připraveny a tak deaktivovali bezpečnostní pojistky a vrátily se zpět do naší fáze. Kde mohli uvolnit svou ničivou sílu se vší parádou. Což mělo za následek to, že na bojišti u stanoviště Trinity došlo ke devítiset násobné explozi a tlakových vln, které se začali šířit všemi směry a ničili jednu urianskou loď za druhou.
Po tomto brutálním jaderném útoku nepřítel přišel o dobrých 3258 lodí a dalších 400 jich bylo značně poškozeno. Krátce na to se do bitvy zapojili i útočné svazy 1, 2 a 3, které zaútočili ze shora, zleva a zprava. Následně na to začali tyto úderné svazy koordinovanou palbu na nepřítele. Zároveň také zahájila palbu i zbylá část sajbrtronské flotily. Jež společně vedou Skye Redfieldová a Thor z Nautila a Midgardu.
Mezitím sajbrtronská flotila co bránila stanoviště Trinity, tak nepřítele odstřelovali pomocí těžkých antických laserových paprskometů, asgardských plazmových paprskometů a pulzních děl. Dále také sajbrtronská flotila po urianech pálila cestovatelskými pulzními děli, annihilačním rozprašovačem a raketami mark VII. Během tohoto útoku měli úderné svazy za úkol zpomalit a zadržet nepřítele na místě. Protože jejich úkolem nebylo zničit nepřítele, ale jenom jejich pozdržení na místě bitvy.
Úderné svazy vedli Rebecca Bishopová, Joshua Torrez, Marie Dvořáková a Phil Coulson. Tito plukovníci veleli hlavním lodím v úderném svazu, které prováděli bojovou techniku gerilových jednotek. Když se jeden svaz stahoval, druhý útočil na nepřítele a třetí se zrovna otáčel k dalšímu útoku a mezitím dál stříleli po nepříteli. Potom přišla zpráva na kterou Thor a Skye Redfieldová, tak čekali a to že stanoviště Trinity je evakuováno a kompletně vyklizené.

Následně na to byl z Midgardu vyslán signál k zamaskované bombě nova 3, kde časovač byl nastaven na 30 minut do detonace. Potom většina flotily přerušila útok na uriany a začali se připravovat na nouzový skok červí dírou do galaxie M81 Chiméra. Jakmile byli přípravy na skok hotové a inerciální tlumiče pohonu červí díry nabité, tak následně na to většina sajbrtronské flotily vstoupila do červí díry vytvořenou Midgardem.
Mezitím města Los Angeles, Paříž a Sydney se svými doprovodnými loděmi BC-305 třídy Zeus pokračovali v boji dalších 20 minut, než Kane Wilson povolal všechny doprovodná plavidla zpět do měst. Následně na to nabili inerciální tlumiče pohonu červí díry a zvýšili výkon reaktoru Arcturus na 75%. Jakmile byli přípravy pro nouzový skok červí dírou hotové, tak krátce na to odstartovalo všech pět F-330 a oba Jumpery. Které těsně do odletu měst zůstali pod ochranným městským štítem. Ve chvíli kdy zbývali poslední 3 minuty do výbuchu bomby nova, tak následně na to F-330 a oba Jumpery vyletěli z pod městského štítu a zaútočili na Uriany. Zároveň s tím města Los Angeles, Paříž a Sydney otevřeli červí díru do které následně na to vstoupili.
Mezitím se F-330 a Jumpery snažili zaměstnat Uriany než exploduje zamaskovaná bomba Nova 3. Což se jim dařilo celkem dobře a dokonce zničili i 3 těžké křižníky které už byli poškozené od flotily. Dále také zničili několik útočných člunů, než v pásu asteroidů došlo k mohutnému záblesku a masivní explozi, jež se sluneční soustavou řítila 5x rychleji, než normální supernova. Ta následně na to zničila všechno v celé této sluneční soustavě. Jenomže ve chvíli kdy explodovala bomba nova 3, tak energetická vlna z exploze bomby nova zasáhla uzavírající se červí díru vytvořenou městem Los Angeles. Což mělo za následek to že energetická a tlaková vlna škubla červí dírou a ta byla následně přitažena mohutnou gravitací modrého veleobra. Kdy byla v těsné blízkosti koronosféry hvězdy, kterou krátce na to zasáhla masivní sluneční erupce. Přičemž tato masivní sluneční erupce měla na červí díru vytvořenou městskou lodí Los Angeles zásadní vliv.
O chvíli později města Los Angeles, Paříž a Sydney se svými doprovodnými plavidly z nenadání pocítili silnou vesmírnou turbulenci, než opustily červí díru. Potom co městské lodě a doprovodná plavidla vyskočili z červí díry, tak městské senzory ohlásili aktuální polohu.
Města a doprovodná plavidla se sice úspěšně dostala do galaxie M81 Chiméra, ale otázka je kdy jsou a kde jsou.
******
Mezitím BC-305B co monitorovala průběh bitvy o stanoviště Trinity, tak posádka musela restartovat celý operační systém, potom co explodovala bomba nova 3 a hvězda ze sousední sluneční soustavy. Protože když vybuchla bomba Nova 3, tak nejen že tlaková vlna zničila celou urianskou flotilu, ale také tlaková vlna destabilizovala místní hvězdu. Která se krátce na to proměnila v supernovu. Takže byli dvě obří exploze během jednoho třesku.
Během těchto dvou masivních explozí neměli Uriani sebemenší šanci uniknout těmto dvěma nesmírně silným tlakovým vlnám. Jakmile byli všechny systémy na lodi opět funkční, tak plukovník Wade Wilson nechal provést plný senzorický průzkum okolního vesmírů, aby věděl jestli se nějaké urianské lodi podařilo uniknout před detonací bomby nova 3.
******
O 10 minut později přišli výsledky senzorického průzkumu, které ohlásily, že okolní vesmír je čistý a ani stopa po nepříteli. Potomto příjemném zjištění nechal Wade Wilson nastavit kurz na Sajbrtron a do systému lodi zapojit ZPM mark 2, aby loď mohla být u Sajbrtronu za 2 týdny v hyperprostoru.
Následně na to BC-305B Fénix vstoupila do hyperprostoru ve směru Sajbrtron.

Část 2.
Sajbrtronská flotila se mezitím úspěšně dostala červí dírou do galaxie M81 Chiméra a krátce na to se Skye Redfieldová rozhodla, že podá hlášení na Triskelion o událostech na základně Terra Atlas a stanovišti Trinity. Následně na to Skye Redfieldová aktivovala dálkovou subprostorovou komunikaci a navázala spojení.
Fury: „Komandére Skye Redfieldová podejte mi hlášení o Záchranné misi základny Terra Atlas.“
Skye Redfieldová na to zareagovala.
„Ano pane. Potom co jsme zachytili a zaznamenali počet nepřátelské urianské flotily, tak začali s přípravami na nadcházející mimozemskou invazi. Když přiletěli posily které jste nám poslal pane, tak jsme posílili obranu kolem základny Terra Atlas a na vnějším okraji sluneční soustavy.
Zároveň s tím jsme přidali kolem základny Terra Atlas systémy protivzdušné obrany a automatické raketové věže. Dále také jsme nainstalovali další neutronio-plazmové a fúzní termojaderné reaktory, abychom posílili sílu obranného štítu na základně.
Mezitím byly po celé oběžné draze u základny Terra Atlas rozmístěny řady vesmírných fázových min mark XI a také na okraji soustavy jsme rozmístili několik vesmírných min mark X a také vesmírné fázové miny mark XI. Jakmile jsme měli hotové přípravy na bitvu, tak se flotila a Avataři přesunuli na určené pozice a potom jsme už jen čekali na přílet nepřítele. Ve chvíli kdy přiletěl nepřítel a hyperprostorové rušičky fungovaly jak měli, tak krátce potom, co uriani byli vyhozeni z hyperprostoru. Začali narážet do nastražených vesmírných min mark X a později na ně zaútočili vesmírné fázové miny mark XI a první část sajbrtronské flotily. Následně na to začala první skupina sajbrtronské flotily pálit po nepříteli a ničit jeho lodě a když přiletěla zbylá část nepřátelské flotily, tak se první část sajbrtronské flotily přesunula k páté planetě v soustavě, kde jsme pokračovali v bitvě a zničili jsme jim další lodě. Jenomže potom se stala věc kterou nikdo z velitelů flotily nečekal.“
„Skye Redfieldová co se stalo že vás to tak překvapilo?“ zeptal se Fury.
Skye Redfieldová: „Pane, během obrany základny Terra Atlas se zničehonic Avataři obrátili proti nám a zaútočili na nás. Navíc nás tato zrada, tak překvapila že se to stalo osudné několika lodím. Mezitím jsme na základně nařídili kompletní evakuaci, než bude aktivována autodestrukce a zničíme celou základnu ale ne planetu. Zároveň s tím 50 Urianských lodí znenadání otevřeli hyperprostorová okna do kterých následně na to vstoupili i když jsme měli aktivované hyperprostorové rušičky. Krátce na to se objevili nad základnou Terra Atlas a začali vypouštět své výsadkové čluny a tanky. Jakmile Uriani začali s pozemní invazí, tak je začala sestřelovat protivzdušná obrana a F-330 i bezpilotní letouny X-416. Dále také se do obrany základny zapojili Avengers, strojní jednotky T-850, TX, kull bojovníci v brnění mark 2 a Iron Knight, aby jim získali čas na dokončení evakuace základny. Po téhle nečekané zradě spojence jsem se Já a Thor shodli na tom že je nutné tuhle bitvu už ukončit a tak byli vypuštěny průrazné termonukleární střely společně s antihmotovými balistickými střelami. Díky čemuž bylo zničeno na 17500 nepřátelských lodí, společně se zbylými loděmi Avatarů. Jenomže i po takovémto jaderném a antihmotovém útoku nepříteli zbylo něco málo přes 11 tisíc lodí.
Naštěstí se povedlo Avengers, strojním jednotkám T-850, TX, kull bojovníkům s leteckou podporou jednotek Iron Knight a těžkému dělostřelectvu zadržet urianskou armádu na dost dlouho, než byla dokončena evakuace základny Terra Atlas. Potom co byla dokončena evakuace základny, tak byla krátce na to aktivována autodestrukce nastavená na 8 minut.
Po 8 minutách došlo na okrajích základny ke třem masivním jaderným detonacím jaderných hlavic mark IX, které zcela srovnali se zemi základnu Terra Atlas a nejbližší okolí do vzdálenosti 180km. Jakmile explodovala autodestrukce základny, tak se flotila a města Los Angeles, Paříž a Sydney přesunuli na stanoviště Trinity, aby se flotila přeskupila a zároveň provedla nezbytné opravy. Krátce potom co byla odpálena autodestrukce základny Terra Atlas, tak flotila ustoupila do hyperprostoru ve směru stanoviště Trinity.
O osm a půl hodin později se potlučená Sajbrtronská flotila a města Los Angeles, Sydney a Paříž se vynořili z hyperprostoru u stanoviště Trinity. Kde jsme začali s nejnutnějšími opravami a doplňováním munice do lodí. Jenomže pak dálkové senzory zachytili 10 tisícovou nepřátelskou flotilu směřující ke stanovišti Trinity. Následně na to Thor nechal urychleně svolat krizové zasedání velitelů flotily, abychom projednali nastávající situaci s příletem nepřátelské flotily. Ve chvíli kdy se sešli všichni velitelé flotily, měst a základny, tak Thor přišel s plánem jak zničit celou urianskou flotilu s ohledem na stav sajbrtronské flotily. Tak se Thor rozhodl použít zbraň hromadného ničení Bombu Nova 3. Mezitím bylo stanoviště Trinity evakuováno a bomba nova byla přemístěna do Jumperu a bezpečně upevněna. Ve chvíli kdy přiletěla nepřátelská flotila, tak naše flotila a města měli za úkol na místě bitvy zadržet nepřítele do doby než vybuchne zamaskovaná bomba Nova.

Velká část flotily se stáhla 10 minut před explozí bomby Nova červí dírou do galaxie M81 Chiméra, kde jsme měli počkat na další rozkazy od vás. Zatímco města Los Angeles, Paříž, Sydney a jejich doprovodná plavidla bojovali s nepřítelem až těsně do doby exploze bomby nova. Jenomže města Los Angeles, Paříž, Sydney a jejich doprovodná plavidla se na místě srazu nikdy neukázali a mi nevíme kde jsou. To je asi tak všechno co se událo od doby kdy jste nás vyslal na pomoc základně Terra Atlas.“
Fury na to odpověděl.
„Děkuji Skye Redfieldová za podrobné hlášení o událostech na základně Terra Atlas a stanovišti Trinity. Za 2 týdny přiletí BC-305B Fénix a Wade Wilson byl měl potvrdit vaše hlášení. Mezitím se připojte k tamní základně a posilte bezpečnost. Thora a ostatní pošlete zpět do jejich určených galaxií.“
******
O 2 týdny později se BC-305B Fénix vynořil z hyperprostoru u Sajbrtronu, kde následně na to zamířil do doků a plukovník Wade Wilson se mezitím nechal transportovat do Triskelionu, aby podal hlášení o událostech na základně Terra Atlas a na stanovišti Trinity. Jakmile se Wade Wilson dostal do Triskelionu, tak se krátce na to vydal do kanceláře admirála Furyho a ze slušnosti zaklepal na dveře.
Wade Wilson: „Pane mohu vstoupit?“
Fury: „Ano plukovníku Wilsone už jsem na vás čekal. Sedněte si a podejte my hlášení.“
Wade: „Admirále Fury mám pro vás špatnou zprávu, nepodařilo se nám udržet základnu Terra Atlas. Nepříteli se podařilo obsadit planetu M8X-666, ale než jsme se evakuovali z planety, tak jsme těsně před odchodem aktivovali autodestrukci. Která proběhla úspěšně a tři jaderné hlavice mark IX zcela zničili základnu Terra Atlas a blízké okolí. Takže nepřítel získal jenom planetu M8X-666 a naštěstí se mu nepodařilo získat nic ze základny Terra Atlas. Jenomže když jsme se stáhli na stanoviště Trinity, tak se Uriani za námi vydali z 10tisícovou flotilou ve snaze nás zničit. Takže se nejvyšší velitel Thor rozhodl, že tuto 10tisícovou nepřátelskou flotilu zničí pomocí strategické bomby Nova 3 zbraně hromadného ničení.
Pane předpokládám, že už vás nejvyšší velitel Thor nebo Komandér Skye Redfieldová informovali že nás Avataři zradili a přidali se na stanu nepřítele.“
Admirál Fury: „Ano dostal jsem od nich podrobné hlášení, že Avataři zběhli a přidali se na stranu nepřítele i když jsme vynaložili značné zdroje na to abychom mu úspěšně zachránili a osvobodili jeho ženu.“
Wade Wilson: „Jenže generále to není všechno. Ve chvíli kdy Avataři zběhli a přidali se na stranu nepřítele, tak po nás začali střílet asgardskými plazmovými paprskomety a antickými plazmovými děli. Které podle lodních senzorů posílili o energii ze ZPM. V důsledku toho jsme přišli o několik lodí a několik dalších bylo poškozeno. Potom se Skye Redfieldová a Thor rozhodli že je nutné ukončit tuto bitvu a tak nařídili aktivovat program Skynet Alfa, který razantně zvýšil účinnost zbraní. Zároveň také byli vypuštěny průrazné termojaderné a antihmotové balistické střely. Což mělo za následek to že většina nepřátelské urianské flotily byla téměř kompletně zničena. Mezitím byla základna Terra Atlas kompletně evakuována a vyklizena, než byla aktivována autodestrukce.
Potom se celé flotila a města přesunula na stanoviště Trinity, kde jsme prováděli nezbytné opravy a doplňování munice do lodí i stíhaček. Jenomže potom dálkové senzory zachytili urianskou flotilu čítajících něco málo přes 10 tisíc nepřátelských lodí. Ve chvíli kdy dálkové senzory zachytili urianskou flotilu, tak velitel Thor nechal nařídit evakuaci stanoviště Trinity a zároveň s tím nechal přenést bombu Nova do hangáru a jednoho Jumperu. Jakmile bitva začala, tak jsme dostali rozkaz se přesunout do sousední soustavy a celou bitvu monitorovat. Admirál Fury během celé bitvy o stanoviště Trinity jsme byli až do poslední chvíle v sousední sluneční soustavě a monitorovali jsme průběh bitvy až do detonace zamaskované bomby Nova. Dále také jsme celou bitvu monitorovali a celou dobu jsme shromažďovali data až do exploze bomby Nova 3. Potom co explodovala zamaskovaná bomba nova, tak nám energetická vlna vyřadila senzory a my museli restartovat celý systém, než jsme mohly zapnout hyperpohon. Mezitím moje posádka cestou jsem analyzovala získané údaje a jsou tady na tom krystalu.“ Krátce na to Wade vyndal z kapsy bundy krystal na kterém byli všechny získané informace ze senzorů BC-305B Fénix.
Wade Wilson: „Pane během cesty na Sajbrtron jsme je stihli analyzovat a zpracovat získaná data. Dospěli jsme z závěru že města Los Angeles, Paříž, Sydney a jejich doprovodná plavidla bojovali až do posledních 3 minut před výbuchem bomby nova 3.
Potom města a jejich doprovodná plavidla ustoupili do červí díry ve směru galaxie M81 Chiméra. Jenomže ve chvíli kdy explodovala bomba Nova 3, tak se začala uzavírat červí díra. Takže červí díra byla zasažena energetickou vlnou a později i tlakovou vlnou. Později jsme zjistili že u červí díry došlo k časovému a kvantovému posunu.“
Fury na to odpověděl: „Wade Wilsone chcete mi říct že naše 3 města a jejich doprovodné lodě skončili někde v minulosti a v nějaké alternativní realitě?“
Wade Wilson: „Ano pane přesně to tím chci říct.“
Fury: „Takže vlastně pro ně nic udělat nemůžeme. Cestu časem by jsme ještě zvládli, ale v minulosti provést přesun do alternativní reality je obtížnější a nebezpečný. Natož kdybychom chtěli provést oboje najednou, takže je to v podstatě nemožné. Plukovníku Wade Wilsone děkuji vám za vaše hlášení a můžete jít.“
Následně na to Wade Wilson Furymu zasalutoval otočil se a odešel z Furyho kanceláře.
******
O 4 dny později přišla na Triskelion subprostorová zpráva z monitorovací stanice na vnějším okraji galaxie Mléčná Dráha že do galaxie směřuje nepřátelská flotila Apokalyptických rozměrů čítajících neuvěřitelných 8 milionů lodí, která s největší pravděpodobností a podle současného kurzu směřuje přímo k Sajbrtronu. Čas do příletu nepřátelské flotily Apokalyptických rozměrů je 1 měsíc 2 týdny 4 dny 19 hodin a 36 minut. Po zjištění množství času do příletu nepřátelské flotily, která byla identifikována jako Urianská.

Ve chvíli kdy se admirál Fury dozvěděl kolik lodí nepřátelských urianů letí do Mléčné dráhy, tak si uvědomil že takovouhle flotilu Apokalyptických rozměrů by sami nezničili Né bez těžkých ztrát a tak se rozhodl kontaktovat všechny dostupné spojence a prezidenta. Kvůli vysokému stupni ohrožení pro celou planetu.
Následně na to Fury přešel do komunikačního oddělení, aby kontaktoval všechny dostupné spojence. Admirál Fury potom postupně kontaktoval tyto spojence: Antiky, Asgardy, Noxy, přeživší Tolány, Tau’ry – Pozemšťany, Taurany a Cestovatele, aby je požádal o společnou pomoc při obraně Sajbrtronu. Potom Fury vydal rozkaz, aby se začala hledat vhodná mladá hvězda nejlépe v okolí Sajbrtronu kolem které bude vystavěno zařízení Dysonova sféra. Která výrazným způsobem pomůže při obraně Sajbrtronu.
******
O 3 dny později byla poblíž neobyvatelné planety K3B-449 nalezena mladá hvězda 3x větší než bylo pozemské slunce ve spektrální třídě G, která se ukázala jako vhodná hvězda pro výstavbu zařízení Dysonova sféra. Následně na to bylo z pomocí konvertoru hmoty a energie ze ZPM mark 2 vytvořeno dvanáct částí Dysonovi sféry, které byli rozmístěny čtvrt světelné jednotky od slunce. Tyto jednotky byli tvořeny ze solárního kolektoru, energetického jádra, AI jádra, zařízení na dilataci času a asgardského transportního paprsku. Kde budou shromažďovat energii ze slunce do solárního kolektoru. Potom byla energie ukládána do vyrovnávací paměti energetického jádra a s pomocí AI jádra a asgardského transportního paprsku se začali vytvářet části Dysonovy sféry.
Od pláště samotné sféry až po výpočetní jádra a další systémy uvnitř sféry. Ve chvíli kdy byli vytvořeny první části Dysonovy sféry a byli do nich nahrány vylepšené a modernizované plány, tak byli následně tyto komponenty umístěny do bezpečné vzdálenosti od hvězdy, aby nedošlo k jejich roztavení žárem hvězdy. Krátce na to bylo aktivováno zařízení na dilataci času a byla zahájena výstavba první Dysonovy sféry. Lodní AI určila že čas na dokončení výstavby první Dysonovy sféry je cca 35 hodin.
******
Mezitím se BC-306 přesunula do bezpečné vzdálenosti mimo oblast zasaženou dilatací času. Jakmile bylo aktivováno zařízení na dilataci času, tak účinky byli zpočátku pomalé. Protože bylo nutné vyrobit nejen vnitřní povrch ale i vnější trup a všechny systémy mezi nimi. Jak pokračovala výstavba zařízení DS1, tak se každých pár sekund objevovali nové části DS1. Které se dávali dohromady do této epické monumentální stavby. S postupujícím časem se objevovali nové části DS1 stále rychleji a rychleji, jak bylo možné shromažďovat více energie z hvězdy, tak zároveň s tím se zvětšoval výpočetní výkon a s přidáním dalšího asgardského transportního paprsku bylo možné vytvářet více věcí a složitějších najednou. Jak rostl výpočetní výkon s každým nově přidaným počítačovým jádrem začleněním do sítě, tak se AI mohla rozhodnout co všechno postaví v další rozšiřující fázi výstavby. Díky této metodě výstavby zařízení DS1 byl čas na stavbu extrémně zkrácen na minimum. Schopnosti a možnosti které toto zařízení bude poskytovat budou obrovské a téměř neomezené.
******
O 37 hodin později byla úspěšně dokončena výstavba první Dysonovy sféry a tak se na můstku Valkýry objevil holografický avatar DS1 Artemis, která vypadala jako antička Ayiana.
„Zdravím vás jsem avatar AI Artemis a jsem tu abych vám představila možnosti zařízení DS1. Teď když jsem kompletní a jsem propojená s dálkovými senzory a subprostorovými vysílači, tak s mojí dostupnou energií mám dosah po celé galaxii. A nyní plukovníku Bishopová jste připravená na exkurzy po zařízení DS1?“
Rebbeca Bishopová se podívala na všechny na můstku a následně na to odpověděla.
„Ano, věřím, že jsme připraveni, ale kde jsou dveře?“ AI Artemis na to odpověděla.
„Žádné nepotřebujeme.“ To byla jediná odpověď kterou Bishopová dostala, než celou loď obalil známý bílý záblesk asgardského transportního paprsku. Krátce na to byla loď transportována na nad nádherné město tvořené z designu tří ras – Antiků, Asgardů a lidí. Toto jedno z měst bylo uspořádáno ve stylu a velikosti jako Atlantis. Když konstruktéři navrhovali toto město, tak ho chtěli navrhnout podle vzoru a uspořádání jako Atlantis. Centrální věž byla uprostřed města a všechny ostatní se od ní rozvětvovali do stran. Domy na okraji města byli pěkné, prodyšné a byly vybavené veškerým možným komfortem. Zároveň také toto město obsahovalo vše, co by kdokoliv mohl chtít nebo potřebovat. Za městem byla obrovská rozsáhlá oblast doků s dostatkem prostoru pro až 850 lodí. Tam právě byla přenesena a umístěna BC-306 Valkýra.
AI Artemis: „Pojďte ukážu vám řídící místnost, než si potom budete moci dělat co budete chtít. Mezitím se také postarám o za dokování lodě.“ V dalším záblesku světa byla většina posádky transportována do města a zbytek dorazil do řídící místnosti. Následně na to dorazila malá skupina do řídící místnosti.
„No, alespoň víme, že AI Artemis je přesná se svojí částí Asgardské osobnosti. I ona má tendenci nás transportovat bez varovaní.“ odpověděl Markus a poškrábal se na hlavě. Řídící místnost byla prvotřídně vybavená a luxusní. Dále také byla místnost navržená v kruhovém formátu s mnoha konzolemi kolem celého obvodu. Konzole byli speciálně navrženy pro jednotlivé systémy DS1. Směrem ke středu se množství konzolí zmenšilo, ale také se zvětšily na velikosti. Které se používali ke shromažďování zpravodajských informací mimo zařízení DS1. Ve středu místnosti dominovala holografická mapa galaxie Mléčná dráha v nejvyšším možném rozlišení. Potom co viděli všechno v místnosti, jim Artemis začala vysvětlovat funkce jednotlivých konzolí.
„Tato místnost je primárně určená k řízení a ovládání celé DS1, ale existují i specializovaná místa pro provádění konkrétních úkolů, vše lze ovládat odtud. Všechny dostupné a známé technologie, které máme k dispozici byli použity k zajištění bezpečnosti tohoto zařízení a jeho nových obyvatel. Zároveň také byl dbán na veškerý komfort a pohodlí pro obyvatele.“
„Jak jsme na tom s celkovými obranými schopnostmi zařízení DS1?“ zeptala se plukovník Bishopová.
AI Artemis: „Obranná stanoviště mají pod kontrolou veškeré rozmístění zbraní po celém obvodu Dysonvy sféry, která poskytují obranu a ochranu v rozsahu 360°. S transportní technologií bude relativně snadné přidávat další zbraně tam kde budou potřeba. O napájení zbraní se není nutné starat. Protože napájení všech zbraní je podobné jako u reaktoru Arcturus a pokud by došlo k poškození trupu, tak jeho oprava zabere jen málo času.“ Dále tu máme vývojovou a výrobní laboratoř.“ Do které byli následně na to všichni přítomní transportováni.
Tentokrát dorazili do velké laboratoře s obrovskými obrazovkami a konzolemi pod nimi.
„Toto je hlavní výzkumná a výrobní laboratoř, kde můžeme vytvořit cokoliv od špionážních satelitů až po těžké válečné lodě.“
Rebbeca Bishopová: „Takže všechno co musíme udělat, je že ti stačí říct co potřebujeme a ty nám to vyrobíš?“
AI Artemis: „Ano, když k tomu budu mít potřebné znalosti, tak to budu moct vyrobit. Mějte ale na paměti že čas na výrobu daného předmětu se liší od velikosti a složitosti daného objektu.“
Bishopová: „Takže myslím že můžeme tohle turné ukončit a každý si může jít dělat co chce. Já teď musím jít podat hlášení admirálu Furymu o možnostech zařízení DS1.“ Krátce na to se nechala Rebbeca Bishopová transportovat do řídící místnosti, aby mohla podat hlášení admirálu Furymu o možnostech zařízení DS1.

Jakmile byla Rebbeca Bishopová v řídící místnosti, tak následně na to nechala navázat subprostorové spojení s Triskelionem. Potom co se plukovník Bishopová spojila s Triskelionem, tak se objevila tvář admirála Furyho a ten se krátce na to zeptal.
„Plukovníku Bishopová jak to u vás vypadá?“
Rebbeca Bishopová na to odpověděla.
„Admirále Fury úspěšně jsme doletěli k požadované hvězdě a začali jsme podle nových vylepšených plánů stavět naší první Dysonovu sféru. Kdy se po zapojení zařízení na dilataci času, počítal celkový čas na dokončení výstavby, tak vyšel celkem na 37 hodin reálného času. Potom co byla dokončena výstavba zařízení DS1, tak jsme šli na prohlídku DS1 a pane musím říct že toto zařízení je zcela neuvěřitelné i luxusně vybavené. Máme zde několik set doků pro naší flotilu a můžeme tady v řádu i několika minut postavit několik desítek lodí najednou. Dále tady můžeme stavět a vyrábět v podstatě cokoliv, když k tomu bude mít AI Dysonovy sféry přístup. Pro ubytování je tu hromada místa a obrana tohoto zařízení je absolutní, pokud někdy dojde k poškození trupu, tak jeho oprava zabere jen krátkou dobu.“
Fury: „Bishopová jaké je vaše celkové hodnocení zařízení DS1?“
Rebbeca Bishopová: „Pane, zařízení DS1 je dokončené a je připravené do ostrého provozu. Můžete sem poslat osadníky a menší flotilu na obranu.“
Fury: „Dobrá, zatím vám tam pošlu nějaké další lidi a také několik lodí. Bishopová až přiletí spojenecké flotily, tak je některé z nich pošlu k vám a vy jim s posádkou pomůžete vylepšit a modernizovat jejich lodě na budoucí těžkou bitvu. Rozuměla jste tomu?“
Rebbeca Bishopová na to odpověděla: „Ano pane.“
Fury krátce na to ukončil spojení s DS1.
Mezitím se ozvali Antikové, Asgardé, Noxové, Tolláni, pozemšťané, Tarani a Cestovatelé že do tří dnů dorazí do Sajbrtronského systému. Dále také byla kontaktována 1-28 flotila, aby pomohla při obraně Sajbrtronu.

Část 3.
O 3 dny později se začalo v soustavě Sajbrtron otvírat mnoho hyperprostorových oken a také ze superbrány vylétalo velké množství spojeneckých lodí.
Celkem do Sajbrtronského solárního systému přiletělo antických lodí - 60x křižníků, 160x lodí třídy Aurora, 25x Hvězdný meč, Hvězdný štít a Hvězdný oštěp, 30x antických lodí třídy Perseus a z Andromedy přiletělo 43 lehkých křižníků, 125 lodí třídy Aurora mark 4, 38x bitevních lodí třídy Aragus a 16x těžkých válečných lodí třídy Conquistador, Asgardské - 80x asgardských lodí třídy O'Neill mark 6, 24 lodí třídy Midgard a 14 nosičů bezpilotních letounů, Noxové – 80x Těžkých a 140x lehkých křižníků, 66x bitevních lodí, 38x torpédoborců, 35x fregat a 18x letadlových lodí, Tolláni – 8 transportních lodí, Pozemšťané – 70x BC-305 Achilles, 47x Těžká BC-306 třídy Montana, 36x ATC 307, 26x DC 308 – Droncarrier, 42 TBC-350 Titan a 25x BC-514, Tarrané – 8x válečných lodí třídy Kronos, 16x těžkých bitevních křižníků třídy Insight a 12x fregat, Cestovatelé – 38x křižníků třídy Labrea, 27x těžkých křižníků, 24x bitevních lodí a 54x fregat. Později se do Sajbrtronské soustavy dostavila i 1-28 flotila a složení bylo následující: 500x Těžký ATB 205 Damokles, 350x lodí BC- 305 třídy Zeus, 280x BC-306 Valkýra, 368x lodí třídy Aurora s konfigurací Černý jestřáb,

250x 350 Leonidas, 200x 384 Fénix, 200x 400 Athéna, 135x 450 Prometheus 77x 468 Kalipso, 50x 514 Nemesis, 35x 550 Orion, 18x 600 Chiméra, 18x XBC 625 Nautilus a 2 ultimátní válečné lodě Pandora a Archanděl. Celkový počet spojenecké a sajbrtronské flotily je včetně lodí třídy Hela 3908 lodí. Ve chvíli kdy přiletěla spojenecká flotila, tak se začalo zjišťovat v jakém je technickém stavu a úrovně technologií. Potom co bylo dokončeno skenování lodí se začali rozdělovat do dvou skupin. Podle úrovně jakou budou spojenecké lodě potřebovat modernizovat, tak aby se určilo, kde bude provedena modernizace a upgrade systémů lodí. Později se zjistilo že více jak polovina spojenecké flotily bude přesměrována do zařízení DS1. Zbytek zůstane v sajbrtronské soustavě u planety Serberus, na které a u ní proběhne modernizace a upgrade zbývající části spojenecké flotily. Jakmile byli dotyčné spojenecké lodě vybrány, tak krátce na to dostali souřadnice zařízení DS1 a tak se mohli vydat na cestu k DS1. Potom co část spojenecké flotily obdržela souřadnice DS1, tak následně na to zamířily zpět do hyperprostoru.
Mezitím se druhá část spojenecké flotily přesunula ke čtvrté planetě Sajbrtronské soustavy Serberus, na které a u ní začali s modernizací a upgrady operačních a zbraňových systémů flotily.
******
O půl hodiny později vystoupila dotyčná část spojenecké flotily z hyperprostoru u DS1, kde je uvítal holografický avatar zařízení DS1. Následně na to byla spojenecká flotila transportována asgardským paprskem do DS1, kde je potom AI Artemis navedla do obřích doků a zaparkovala s nimi.
Krátce na to byli posádky lodí přeneseny do města, kde si můžou odpočinout během doby kdy budou jejich lodě upgradovány a modernizovány. Než dorazila spojenecká flotila, tak ze Sajbrtronu přišla zpráva do DS1 o stavu spojenecké flotily. AI Artemis na to reagovala tím že začala vyrábět tři divize lidských replikátorů, aby pomohli s modernizací a upgradem spojeneckých lodí. Výroba tří divizí lidských replikátorů zabrala v zařízení DS1 jen 4 minuty. Potom jim posádka a AI DS1 začali přiřazovat jejich úkoly. Jejich první úkol je na antické křižníky a lodě třídy Aurora i mark 4 nainstalovat asgardské plazmové paprskomety 5 generace a Iontová pulzní děla 4 generace. Dále také nahradit jejich zastaralé generátory za reaktory termojaderné fúze a vyměnit střely první generace za střely mark 2. Jakmile Replikátoři dokončili tento upgrade části antické flotily, tak jejich další úkol byl na lodě třídy Aurora a pozemské lodě nainstalovat těžký antický laserový paprskomet. Mezitím se sešli ve výrobní laboratoři hlavní experti od Antiků, Asgardů, Noxů, Tollánů, pozemšťanů, Taranů, Cestovatelů a Sajbrtroňanů, aby navrhli první společnou federální válečnou loď. Následně na to začali spojenečtí experti projednávat s AI Artemis parametry a specifikace pro plány nové federální válečné lodi a také výrazné vylepšení stávajících antických obranných satelitů.
******
O 6 hodin později byli všichni experti spokojeni z designem a specifikacemi nové federální válečné lodi a také s vylepšením obraných satelitů. Potom co byli spokojení s návrhem plánů nové lodi a vylepšením obraných satelitů, tak následně na to odsouhlasili zahájení výroby první série federálních válečných lodí třídy Hela.

Odhadovaný čas do dokončení první série federálních válečných lodí třídy Hela je měsíc 2 týdny 17 hodin a 19 minut. Zároveň s tím byla spuštěna masová výroba nových vylepšených antických federálních obranných satelitů, raketových věží, vesmírných min, vesmírných fázových min mark X, Mark XI a také nových autonomních útočných platforem. Dále také se rozjela masová výroba antických antihmotových balistických střel a rušiček hyperpohonu, které potom budou rozmístěny kolem celého Sajbrtonského hvězdného systému.
******
Mezitím na čtvrté planetě sajbrtronské soustavy Serberus probíhá modernizace, úpravy a upgrade druhé poloviny spojenecké flotily. Během těchto úprav, modernizace a upgradů, když se zjistilo že u dané lodi by modernizace, úpravy a upgrady zabrali příliš mnoho z omezeného času, tak byla dotyčná loď přesměrována do zařízení DS1. Kde se dotyčné lodi dostane dostatek péče a pracovní síly. Zároveň také bylo přenastaveno a rekonfigurováno zařízení Attero mark 2 na rušení Urianského hyperpohonu a také na to aby nemohli před dosažením svého cíle opustit hyperprostor. Těm co se to podaří a opustí hyperprostor, tak ve chvíli kdy se znovu pokusí vstoupit do hyperprostoru je to rozerve na kusy.
******
O měsíc a půl později byli všechny přípravy pro nadcházející masakr dokončeny, kolem celé sajbrtronské soustavy byli rozmístěny rušičky hyperpohonu. Dále také byli po celé soustavě rozmístěny nové a vylepšené těžké federální obranné satelity, vesmírné fázové miny mark X a XI, raketové věže a k nim byli přidány autonomní útočné platformy. Které byli rozmístěny na všechny planety a měsíce v celé soustavě.

Během tohoto měsíce zařízení Attero mark 2 operovalo v určeném nastavení a podle daných parametrů. Když zbývali poslední 4 dny do příletu apokalyptické nepřátelské urianské flotily, tak v zařízení DS1 byla dokončena první série federálních válečných lodí třídy Hela. V době kdy se stavěly federální válečné lodě třídy Hela, tak byla vybírána posádka do lodí třídy Hela, která potom prováděla svůj výcvik ve virtuální realitě pro zrychlení výcviku posádky. Potom co byla dokončena první série nových federálních válečných lodích třídy Hela, tak AI Artemis prováděla zátěžové testy na všech 12ti lodích.
******
Ve chvíli kdy zbývalo posledních 6 hodin do příletu největší nepřátelské flotily všech dob, tak se spojenecká a sajbrtronská flotila přesunula na své výchozí postavení a zůstaly ve stavu pohotovosti. Jak se Urianská nepřátelská flotila apokalyptických rozměrů přibližovala k sajbrtronské soustavě, tak asgardsko-antické jádro vypočítalo kde bude nepřítel s pomocí hyperprostorových rušiček vyhozen z hyperprostoru a do daného prostoru byli rozmístěny vesmírné miny mark IX a také fázové vesmírné miny mark X a XI. Mezitím se spojenecká a sajbrtronská flotila zamaskovala a čekali na nepřítele. Jakmile zbývali poslední 2 hodiny do příletu nepřítele, tak byli lodě uvedeny do stavu plné pohotovosti.
******
O 2 hodiny později se na místě určené asgardským jádrem začali otvírat spousty hyperprostorových oken, ze kterých vypadávali urianské lodě a ty začali narážet do zamaskovaných min mark XI.

Urianské lodě následně na to vybuchovali v mohutných explozích a další lodě explodovali v důsledku řetězové reakce ze zničení jejich sesterské lodě. Lodě které přežili první jaderný úder, byli krátce na to zasaženi těžkým antickým laserovým paprskem, který rozpůlil několik urianských lodí vejpůl. Ty krátce letěli setrvačností než je na kusy roztrhali druhotné exploze. Potom na urianskou flotilu začali střílet těžké ATB-205, BC-305, BC-306 a antické křižníky z asgardských plazmových paprskometů 5 generace a cestovatelských pulzních děl. Do doby než se jim znovu dobije či dobijou antické laserové paprskomety. Zároveň také se do první fáze bitvy zapojili i nové a vylepšené těžké antické obranné satelity. Lodě v první fázi obrany Sajbrtronu měli za úkol způsobit nepříteli co největší škody a potom se stáhnout do druhé fáze, kde se připojí k flotile druhé fáze a budou pokračovat ve způsobování škod nepříteli.
Mezitím těžké ATB-205, BC-305, BC-306 a antické křižníky bombardovali nepřítele všemi dostupnými zbraněmi. Přičemž se Urianům snažili způsobit co největší škody a tak se tato část flotily rozdělila na tři skupiny, kdy jedna nalétávala na nepřítele a střílela po nich všemi zbraněmi. Druhá skupina se vzdalovala a začala se otáčet na další nálet. Zatímco se třetí skupina lodí vzdalovala a při odletu odpálila na urianskou flotilu i nějakou tu raketu mark VII. Dále také se do bitvy zapojili vesmírné fázové miny mark X a XI, které v řadách nepřítele způsobovali těžké škody. Během útoku sajbrtronské a spojenecké flotily na nepřítele, tak se během toho začala přesouvat první část vesmírných fázových min do vnitřku nepřátelských urianských lodí.

Jakmile se fázové miny zafixovali na svůj cíl, tak se přesunuli doprostřed nepřátelské lodi a tam začali akumulovat energii. Ve chvíli kdy byli vesmírné fázové miny plně nabité, tak krátce na to odjistili bezpečnostní pojistku a následně na to miny explodovali. Čímž uvolnili svou nahromaděnou energii a také svojí ničivou tlakovou vlnu. Které zničili nebo smetli několik lodí urianů a několik dalších jich bylo poškozeno. Jenomže stále přilétali další a další nepřátelské lodě. I když se uriani pokoušeli bránit a měli obrovskou početní převahu, tak na straně Sajbrtronské planetární federace a jejich spojenců byla zase technologická výhoda a ta byla znát.
Mezitím se u obranných satelitů a flotily znovu naplno nabili těžké laserové paprskomety a tak mohli na nepřítele znovu vypálit další smrtící dávku. Zároveň s tím pokračovala spojenecká a sajbrtronská flotila v odstřelování a bombardování nepřítele. Během tohoto útoku lodě prováděli nálety na nepřítele a vypouštěli na něj spršky rozžhavené plazmy v podobě paprsků a velkého množství energetických pulzů, ale i několika řízených raket mark VII. Dále také sajbrtronské a spojenecké lodě prováděli během útoku úhybné manévry, otočky a výkruty, ale také spolupracovali a koordinovali své útoky s obranným systémem Minotaurus. Který je propojený s celou sajbrtronskou i spojeneckou flotilou. Což umožňuje celé flotile pracovat a operovat v boji jako jeden organismus a celek.

Mezitím urianská flotila dosáhla pro první fázi kritické hustoty a tak se musela sajbrtronská i spojenecká flotila pod velením plukovníka Rebbeci Bishopové, Joshua Torreze, Marie Dvořákové a antického plukovníka Perxese stáhnout k fázi dvě, kde se připojí k flotile fáze dvě a tak posílí jejich obranu. Jenomže jak přilétali další urianské lodě, tak pro dvě ATB-205 a tři antické křižníky se osudným stal přílet dalších urianských lodí. Kdy tři antické křižníky vletěli přímo do cesty šesti urianským válečným lodím do kterých v plné rychlosti narazili. Naproti tomu byla tato dvě těžká ATB-205 zničena rychlou sérií kradených částicových paprskometů, které uriani ukradli a okopírovali od avatarů. I když sice spojenecká a sajbrtronská flotila ustoupila na druhé obrané stanoviště a nepřítel se tak mohl začít pohybovat hlouběji do Sajbrtronské sluneční soustavy.
Jenomže uriani vyhráno neměli ani zdaleka. Protože když se nepřátelská flotila přiblížila k první vnější planetě soustavy, tak na ně začali střílet nové autonomní útočné zbraňové platformy a inteligentní raketové věže. Zároveň také se do bitvy zapojili i další z nové série vylepšených těžkých obranných satelitů a fázové vesmírné miny mark X a XI, které byli masově vyráběny v zařízení DS1 a rozmístěny po celé sluneční soustavě. Takže jak nepřítel postupoval dál a hlouběji dovnitř soustavy, tak uriani museli tvrdě bojovat o každý kousek Sajbrtronské solární soustavy.
******
O 16 minut později se dostala sajbrtronská a spojenecká flotila podsvětelnou rychlostí do oblasti mezi druhou a třetí vnější planetou do oblasti Fáze dvě.

Kde se připojí k flotile fáze dvě a tak posílí jejich řady a obranu. Složení flotily pro fázi dvě je následující: 12x antických křižníků, 16x loď třídy Aurora, Hvězdný meč, Hvězdný štít a Hvězdný oštěp, 7x asgardský O'Neill mark 6, 2 lodě třídy Midgard a 2 nosiče bezpilotních letounů, Noxové – 8x Těžkých a 14x lehkých křižníků, 6x bitevních lodí, 10x torpédoborců, Pozemšťané – 7x BC-305 Achilles, 5x Těžká BC-306 třídy Montana, 3x ATC 307, Cestovatelé – 8x křižníků třídy Labrea, 12x těžkých křižníků, 4x bitevní lodě, 3x BC-350 Leonidas a k nim se připojilo 38 lodí z první fáze obrané linie Sajbrtronu. Jakmile se sajbrtronská a spojenecká flotila spojila s flotilou z fáze dvě, tak následně na to zahájili společně útok na nepřítele. Čímž mu začali způsobovat ještě větší škody a ztráty na jeho flotile. Federální flotila mezitím dělala vše co je v jejich silách, aby urianské flotile způsobily maximální možné škody a ztráty. Zároveň také se do bitvy zapojili i další těžké obranné satelity, vesmírné fázové miny, raketové věže a autonomní útočné platformy. Všechny tito lodě prováděli nálety a útoky na nepřítele. Ve snaze zničit co největší množství lodí. Dále také byli na Uriany odpalovány rakety mark VII Epsion.
******
Během následujících 3 hodin sajbrtronská a spojenecká flotila úspěšně zadržovala nepřítele a podařilo se jim zničit dalších pět tisíc lodí. Jenomže nepřátelská flotila se dostala do bodu kdy už nebylo možné dále udržet stanoviště fáze dvě a tak se přesunuli na fázi tři. Kde se spojili s třetí částí sajbrtronské a spojenecké flotily.

Jakmile se federální flotila z fáze jedna a dva připojila k flotile fáze tři, tak se všichni tři spojili a začali společně útočit na nepřítele všemi dostupnými zbraněmi. Přičemž tuto část obrany fáze tři vedli společně s veliteli Annabel Deckerovou, Generálem Loganem a Michaelem Caldwellem se kterými společně koordinovali bitvu ve fázi tři. Dále také se do bitvy zapojili i čtyři nové experimentální federální válečné lodě třídy Hela.
Potom co se do bitvy zapojili nové experimentální federální válečné lodě třídy Hela, tak třetina celkové flotily Sajbrtronské planetární federace spustila na Urianskou flotilu extrémně hustou palbu ze všech dostupných zbraní včetně annihilačního rozprašovače, taranských kvantových částicových paprskometů, antihmotovými torpédy a také antickými střelami mark 2. Jak bitva pokračovala a federální flotila úspěšně ničila urianskou flotilu, tak některé lodě spojenců už vykazovali známky poškozený. Přičemž některé byli i vážně poškozené. Ty které byli vážně poškozené, jim bylo nařízeno stáhnout se z bitvy a přesunout se do zařízení DS1. Tam budou dotyčné lodě spojenců buď opraveny nebo sešrotovány a znovu postaveny. Oproti tomu lodě které mají menší až střední poškození, tak ty se stáhnou a přeletí na čtvrtou planetu sajbrtronské soustavy Serberus. Kde lodě podstoupí nezbytnou opravu než se vrátí zpět do bitvy. Ve chvíli kdy už nebylo možné udržet pozici mezi Serberusem a velkou Bertou, tak se celá flotila všech tří fází obrany Sajbrtronu se stáhla do prostoru mezi Sajbrtron a Serberus.

Kde proběhne finální část bitvy na obranu Sajbrtronu. Mezitím než přiletí urianská flotila na dostřel hlavních zbraní lodí třídy Pandora, tak byl poslán subprostorem požadavek do zařízení DS1 pro výrobu dalších 60ti nových vylepšených obranných satelitů a 600 vesmírných fázových min mark XI. Celkový čas na dodání satelitů a fázových min je 32 minut. Zároveň s tím se celá federální flotila seskupila mezi Serberusem a Sajbrtronem do šikové formace a připravovali se na finální část bitvy.
******
O 30 minut později se z hyperprostoru vynořila BC-306 třídy Valkýra a krátce na to začala vypouštět nové vesmírné fázové miny mark XI, které se zařadili mezi ostatní miny a zarovnali se do vzorce. Dále také se z hyperprostoru vynořila nová série vylepšených těžkých obranných satelitů. Jež se rozmístili kolem Sajbrtronu, aby zvýšili úroveň zabezpečení kolem planety. Během doby kdy nepřítel postupoval ve směru k Sajbrtronu, tak ultimátní lodě Pandora a Archanděl nabili své hlavní těžké antické laserové paprskomety. Společně s loděmi třídy Nautilus, Chiméra, Nemésis, Prometheus, Calipso, Leonidas a Aragus všechny tyto lodě nabili své těžké laserové paprskomety a krátce na to vypálili ze svých mohutných paprskometů. Celkem na urianskou flotilu letělo přes deset tisíc těžkých laserových paprskometů. Ty blesku rychle prosvištěly bojištěm a začali trhat nepřátelskou flotilu na kusy. Přičemž Pandořiny a Archandělovi těžké laserové paprskomety proletěli skrz bojiště a cestou zničili nebo rovnou vypařili několik lodí.

Jiné byli těžce poškozené nebo téměř roztržené na kusy. Některé jiné laserové paprsky prošpikovali skrz na skrz několik lodí až několik desítek nepřátelských lodí, které ještě krátkou chvíli letěli setrvačností, než je roztrhali na kusy sekundární exploze.
Mezitím se urianská flotila stále přibližovala, ale o 10 sekund později byli opět těžké laserové paprskomety plně nabité a tak mohli lodě znovu vystřelit. Takto mohly lodě s reaktorem Arcturus střílet z těžkých paprskometů v deseti vteřinových intervalech. Zároveň s tím se postup nepřátelské urianské flotily zcela zastavil a Uriani tak přešli do obranné formace. Následně na to začali uriani opětovat palbu z pulzních děl a také z ukradených částicových paprskometů. Jenomže ve stejnou dobu se ve federální flotile otevřeli tubusy pro vypuštění průrazných nukleárních střel, které se následně na to vyřítili z lodí federální flotily a potom se spojili do několika mohutných proudů. Následně na to se těchto několik mohutných modrých proudu nukleárních střel vydalo na cestu k obrovské urianské flotile. Ti se sice pokoušeli bránit, ale proti takto mohutným proudům inteligentních nukleárních střel neměli uriani sebemenší šanci útok těchto střel přežít. Ve chvíli kdy se tyto mohutné proudy nukleárních střel dostali k urianské flotile, tak se krátce na to rozdělili a začali se zarážet do trupů nepřátelské flotily nebo proletěli skrz loď, aby napáchali co největší škody než detonuje jaderná hlavice.
O několik vteřin později došlo v oblasti mezi Serberusem a Sajbrtronem k několika settisícové mohutné jaderné detonaci, která roztrhala na kusy nebo zcela vypařila na 2 750 964 lodí.

Několik dalších tisíc lodí bylo středně až těžce poškozeno masivními jadernými explozemi, ale to nejhorší mělo teprve přijít. Protože o chvíli později se na velkých lodích federální flotily otevřeli speciální raketová sila ze kterých krátce na to bylo odpáleno 90 000 antihmotových balistických střel. Ty se následně zaměřili přímo na urianskou flotilu a zároveň antihmotové balistické střeli prováděli úhybné manévry ve snaze se vyhnout sestřelení. Jenomže uriani to měli teď o dost těžké něco zasáhnout, protože jejich senzory byli zcela oslepeny a vyřazeni. Takže se teď museli spoléhat jen na vizuální kamery.
Mezitím se na ně řítilo 90 tisíc antihmotových balistických střel, které se krátce na to dostali do středu flotily a tam následně na to explodovali. Jakmile všechny antihmotové balistické střely explodovali a uvolnili do okolí antihmotu, tak se následně na to antihmota dostala do kontaktu s loděmi urianské flotily. Což mělo za následek to, že se uvolněná antihmota dostala do kontaktu s hmotou a to vyvolalo řetězovou reakci spojenou z jaderného spadu z výbuchu nukleárních střel, která vyústila v gigantickou explozi rovnající se téměř k síle exploze Projektu Arcturus. Ve chvíli kdy se prostor mezi Serberusem a Sajbrtronem vyčistil, tak znovu funkční senzory na palubě Archanděla zaznamenali že bylo zničeno detonací antihmoty 4 532 948 nepřátelských lodí. Celkově touto nukleární antihmotovou čistkou nepřítel přišel o 7 283 912 lodí a další byli explozemi poškozeny. Krátce potom co skončila tato nukleární a antihmotová čistka, tak nepřítel přišel během toho o 90% své flotily.

Což mělo za následek to, že celá přeživší urianská flotila propadla do stavu kolektivní paniky. Protože v jednu chvíli má nepřítel vítězství téměř na dosah a v druhé přišel během dvou masivních explozí o 90% své flotily.
Mezitím se zbylí vrchní velitelé pokoušejí reorganizovat flotilu a pokoušet se opětovat palbu. Jenomže s vyřazenými zaměřovacími senzory je palba na nepřítele dost obtížná. Čehož využila Sajbrtronská federální flotila a obklíčila zbytek roztříštěné přeživší nepřátelské flotily.
Následně na to federální flotila zahájila útok na zbylé nepřátelské lodě ze všech zbraní s cílem ukončit tuto bitvu. Jak pokračovala finální část bitvy o Sajbrtron, tak se federální flotile dařilo ničit ochromené a poškozené urianské lodě.
Během útoku spojenecké flotily na nepřítele, tak se části urianské flotily podařilo znovu nahodit senzory a začít znovu efektivně opětovat palbu. Zároveň s tím se urianská flotila začala postupně rozdělovat do jednotlivých skupin a provádět koordinované útoky ve skupině. V době kdy byla stále valná většina Urianské flotily dezorientovaná a oslepená, tak John Stark a Darius Longshore velitelé ultimátní válečné lodí Pandora a Archanděl nechali zaměřit největší skupiny nepřátelských lodí. Následně na to byla nabyta všechna wraithská pulzní děla a také byla nabyta rychlopalná pulzní děla annihilační rozprašovač, která byla krátce na to přepnuta do režimu automatické palby. Potom co byli nabity Pandořiny a Archandělovi, smrtící ničivé zbraně, tak pro nepřítele nastali krušné chvíle.

Protože Pandořina a Archandělova wraithská pulzní děla a rychlopalná pulzní děla annihilačního rozprašovače začali střílet obrovské energetické pulzy s extrémní kadencí. Tyto obrovské energetické pulzy s průměrem 300m dělali v řadách nepřítele obrovské a značné škody. Jelikož na zničení urianské lodi stačili 1-3 tyto obrovské pulzy, ale u některých větších lodí bylo potřeba na její zničení či úplné vypaření až 6 těchto obrovských energetických pulzů. Dále také i další lodě ve federální flotile s reaktorem Arcturus aktivovali zbraňový systém annihilační rozprašovač a začali trhat urianskou flotilu na kusy.
******
O 20 min později se konečně vzpamatovala zbylá část nepřátelské flotily a zahájila plnou ofenzívu a to tím stylem že se urianská flotila rozdělila do velkých skupin. Ty následně na to zaútočili na federální flotilu u které se nová urianská bojová strategie začala projevovat. Potom co Urianská flotila začala útočit ve skupinách na sajbrtronskou federální flotilu, tak federální flotila měla nějaké ty ztráty. Zároveň s tím se urianům podařilo ze 70% vyladit obranné štíty a mírně posílit účinnost zbraní. Což mělo za následek zničení 16ti lodí třídy Aurora, 12x lodí třídy O’Neill, 7 pozemských lodí třídy BC-305 Achilles, 4x Těžkých BC-306 třídy Montana, 9x ATB lodí třídy Damokles, 6x třídy Labrea a 8x lodí třídy Aurora s konfigurací Černý jestřáb. Ve chvíli kdy AI Minotaurus zaznamenal razantní snížení účinnosti zbraní Sajbrtronské planetární federace a ztrátě spojeneckých lodí v důsledku vyladění nepřátelských štítů a zbraní.
Následně na to AI Minotaurus doporučil komandérovi Johnu Starkovi, aby pro konečné zničení urianské flotily aktivoval program Skynet alfa. John Stark na doporučení Minotaura souhlasil a poslal zprávu všem lodím s reaktorem Arcturus, aby aktivovali program Skynet Alfa, který jim byl před začátkem bitvy nahrán do systémů lodi. Ve chvíli kdy byl aktivován program Skynet Alfa na většině lodí sajbrtronské flotily, tak krátce na to došlo na lodích s reaktorem Arcturus k razantnímu 1000% zvýšení účinnosti všech dostupných zbraní. Dále také bylo označeno 16 nepřátelských lodí, na které federální flotila nebude střílet. Protože tyto lodě budou určeny ke studiu a k reverznímu inženýrství. Jakmile byl aktivován program Skynet Alfa na všech velkých lodích, tak následně na to celá federální flotila zaměřila zbývající urianskou flotilu a potom spustila palbu ze všech zbraní na nepřítele. Když celá federální flotila zahájila palbu ze všech zbraní na nepřítele, tak se potom tato finální část bitvy o Sajbrtron proměnila v obrovský krutopřísný masakr. Jelikož díky programu Skynet Alfa byli takto razantně zvýšené zbraně, tak účinné že urianské upravené a vyladěné štíty i zbraně byli tím pádem naprosto zcela k ničemu. Což umožňovalo všem velkým lodím ničit lodě urianské flotily po desítkách nebo až po stovkách za minutu díky extrémní kadenci annihilačního rozprašovače. Mezitím dostal poslední přeživší vůdce této útočné flotily zprávu o aktuálním dění na bojišti. Krátce na to za ním přišel jeho zástupce se zmíněnou zprávou.

Urianský zástupce velitele: „Dobrý den vůdce nerad vás ruším, ale nesu vám aktuální informace z bojiště a nejsou to příznivé zprávy.“
Vůdce: „Zástupce podejte my hlášení z bojiště.“
Zástupce velitele: „Vůdce mám pro vás špatné zprávy. Nepříteli se nějakým způsobem podařilo posílit své zbraně a zvýšit jejich účinnost. Pane naše štíty, které se nám podařilo vyladit a naše posílené zbraně už nemají požadovaný účinek. Nejvyšší vůdce co máme dělat?“
Vůdce na to odpověděl: „Zaměřte se na ty nejslabší lodě a útočte ve větších skupinách. Zároveň také pokud nebude úniku, tak nařizuji aby dotyčná nebo dotyčné lodě provedli sebevražedné kamikadze útoky. Je vám to jasné zástupce, pošlete všem mé nové rozkazy.“
Zástupce: „Ano pane.“ Potom co urianský zástupce velitele dostal nové rozkazy od posledního vůdce ve flotile, tak následně na to rozeslal na všechny zbývající lodě nové rozkazy, aby upravili svou strategii boje.
Během toho Pandora a Archanděl ničily ve velkém množství nepřátelskou flotilu, která byla trhána na kusy masivními zbraněmi dvou ultimátních válečných lodí. Přičemž každá z lodí pálila ze svých zbraní s extrémní kadencí a to jak z annihilačního rozprašovače, tak i z obřích wrathských pulzních děl, které ničili stovky nepřátelských lodí za minutu. Později to dostalo označení jako Urianský Masakr.
******
O šest a půl hodiny později zbývalo na bojišti mezi Sajbrtronem a Serberusem pouhých 66 lodí, které byli stále bojeschopné a to včetně 16ti zmíněných lodí.

Během těchto 6,5 hodin se několik desítek urianských lodí pokusilo o sebevražedný útok na federální flotilu, ale většina lodí byla zničena dřív než dorazila ke svému cíli. To málo co prošlo skrz bodovou obranu lodí, se krátce na to srazilo s obrannými štíty lodě. Což mělo za následek jejich zničení a proměnění na hromadu trosek. Dále také se během tohoto Urianského masakru schovalo 8 urianských lodí do atmosféry jednoho z plynných obrů v Sajbrtronské soustavě. Přičemž se to událo během urianského masakru, takže si toho nikdo nevšiml. Zároveň se také několik lodí pokusilo o dezerci a zbabělí útěk to se jim ale nepodařilo a byli zničeni fázovými vesmírnými mark X. Na zbývajících 50 postradatelných nepřátelských lodí zaútočila skupina 5x lodí třídy BC-305 Achilles, 6x těžkých BC-306 Montana a 8x cestovatelských lodí třídy Labrea. Tyto lodě provedli koordinovaný útok na nepřítele a těchto 50 lodí bylo během krátké doby zničeno. Na konci této bitvy zbylo v sajbrtronské soustavě 16 zcela ochromených urianských lodí a těch 8 ukrytých v atmosféře plynného obra. Ve chvíli kdy skončila bitva o Sajbrtron, tak se v celé soustavě nacházelo obrovské množství trosek zničených lodí a to jak urianských tak i z federální flotily. Naštěstí se podařilo transportovat většinu posádek ze zničených lodí dřív než explodovali, takže výroba nových lodí v zařízení DS1 zabere jen krátkou dobu. Než se posádky a lodě vrátí na své původní základny a galaxie. Mezitím se na palubě Prométhea, Athény, Leonidase a cestovatelské bitevní lodi připravovali jednotky na obsazení zbylých 16ti přeživších urianských lodí.

Na obsazení zmiňovaných 16ti nepřátelských lodí, které budou po obsazení odtaženy do zařízení DS1 ke studiu se připravovali tyto jednotky: T-850, TX, kull bojovník mark 2, space rangers a cestovatelé. Jakmile byli všechny bojové jednotky připravené k nasazení, tak byli nejdříve na paluby nepřátelských lodí transportovány strojní bojové jednotky T-850 a TX, aby zajistili a zabezpečili nejbližší okolí. Potom na řadu přišli jednotky v brnění kull bojovník mark 2 a Spase Rangers. Nakonec byli transportování jednotky cestovatelů. Jakmile byli všechny bojové jednotky transportované na paluby nepřátelských lodí, tak následně na to začali dobývat a zajišťovat jednotlivé sekce lodi. Občas narazili na nějaké ty překážky v podobě zátarasů nebo se nepřítel rozhodl že bude klást tuhý odpor v bránění důležitých sekcí lodě. Jenomže pro jednotky T-850 a TX to byl jen drobný problém. Jednoduše je prostě postříleli a šli dál nebo prostě ten zátaras či přepážku odstřelili plazmovým dělem. Proto aby mohli splnit svůj zadaný úkol.
Mezitím co strojní bojové jednotky čistili lodě od urianských jednotek s vysokou efektivitou, tak jednotky v brnění kull bojovník mark 2 a Spase Rangers vybavené osobními štíty. Se museli s větší námahou prostřílet do důležitých sekcí, aby je zajistili a zabezpečili.
******
O 5 hodin později padla i hlavní velitelská válečná loď urianské flotily, kterou se vrchní vůdce pokusil zničit autodestrukcí, to se mu ale nepodařilo. Protože hrubě podcenil hackovací schopnosti jednotky TX. Ta se krátce na to napojila do systému lodi a autodestrukci jednoduše vypnula.

Potom už byla všechna vybraná urianská plavidla plně v rukou Sajbrtronské planetární federace. Ve chvíli kdy padla poslední urianská loď, tak byli krátce na to deaktivovány hyperprostorové rušičky, aby bylo snazší přesunout všechny dobyté urianské lodě do zařízení DS1. Kde budou opravena a podrobena důkladnému studiu. Jenomže ve chvíli kdy byli vypnuty rušičky hyperpohonu, tak se následně na to z druhého plynného obra v sajbrtronské soustavě vynořili tři urianské křižníky a pokusili se vstoupit do hyperprostoru, ale zapomněli že je stále aktivní zařízení Attero mark 2 a když se pokusili vstoupit do hyperprostoru. Byli následně na to při vstupu do hyperprostoru roztrháni na kusy. Potom co se stalo zmíněným třem křižníkům, tak se zbylé lodě rozhodli že ještě několik hodin počkají než se znovu pokusí vstoupit do hyperprostoru.
Mezitím bylo 16 ukořistěných urianských lodí, ukotveno k větším lodím sajbrtronské flotily a následně na to byli odtaženy do zařízení DS1 ke studiu. Zároveň s tím se Triskelion spojil se základnou na okraji galaxie, aby zjistili jestli do Mléčné dráhy nemíří další lodě nepřítele. Společně s nimi zahájil Triskelion plný senzorický průzkum dálkovými senzory, pro případ kdyby k Sajbrtronu letěli další posily nepřítele.
******
O hodinu později přišla na Triskelion zpráva že dálkové senzory jsou čisté a že do Mléčné dráhy nemíří žádné další nepřátelské lodě. Potom co bylo zjištěno že k Sajbrtronu neletí žádné další urianské lodě, tak krátce na to bylo zařízení Attero mark 2 deaktivováno. Ve chvíli kdy bylo deaktivováno zařízení Attero mark 2, tak se z nenadání vynořilo z druhého plynného obra 5 urianských lodí. (2 bitevní lodě a 3 křižníky)

Jakmile se z zničehonic vynořilo 5 urianských lodí, tak krátce na to lodě nabrali rychlost a potom vstoupili do hyperprostoru. Potom co skončila Bitva o Sajbrtron se po celé soustavě válelo obrovské množství trosek z nepřátelské flotily. Jakmile se velitelství Triskelion rozhodlo, tak se začalo s úklidem celé Sajbrtronské soustavy. Na pomoc s úklidem soustavy vyrazili lodě těchto tříd - Leonidas, Athéna, Prometheus, Nautilus, Aragus, Pandora a Archanděl. Všechny lodě daných tříd budou létat po sajbrtronské soustavě a přenášet trosky lodí do svého nákladového prostoru, které potom vyloží na volný kontinent na Serberusu. Kde následně na to projde daný materiál tříděním a potom recyklací. Zároveň také se začali opravovat těžké obranné satelity a autonomní útočné platformy, které byli poškozeny během bitvy o Sajbrtron. Mezitím co probíhal po bitevní úklid sajbrtronské soustavy, tak se Triskelion rozhodl že je nutné se definitivně vypořádat se zradou Avatarů. Proto se začal připravovat plán na konečné řešení Avatarského problému a zároveň se vybírali lodě, které vybombardují domovský svět Avatarů. Během tohoto plánovaní smrtícího útoku se o něm dozvěděl jeden skrytý avatarský špión. Ten krátce na to informoval svého vůdce o plánu na zničení Avatarů. Později to mělo za následek to že vůdce nařídil shromáždit celou flotilu na poslední obranu planety.
******
Přípravy na konečné řešení Avatarů zabrali celkem 3 týdny. Tyto tři týdny avataři využili k tomu, aby shromáždili celou svojí flotilu a připravili jí na odvetní útok Sajbrtronské planetární federace.

Během těchto tří týdnů se Avataři snažili sehnat každou bojeschopnou loď. Která by jim pomohla se postavit Sajbrtronské planetární federaci. Dále také se je pokoušeli upgradovat o ukradené technologie z federace, aby byli schopné vydržet déle v boji. Zároveň také bylo na co nejvíce lodí nainstalováno nové těžké plazmovo-částicové paprskové dělo.
Mezitím maskovaný špionážní satelit monitoroval dění v Avatarské soustavě a když zaznamenal hromadění útočné flotily, tak následně na to byli tyto informace poslány na velitelství Triskelion. Ve chvíli kdy senzory na špionážním satelitu zaznamenali že v Avatarské soustavě jsou všechny lodě Avatarů, tak krátce na to byl z Triskelionu vyslán subprostorový signál k zamaskované bombě nova 3, která byla napojená na speciální subprostorový vysílač. Ten přijal signál a nastavit čas na 30s než aktivoval odpočet do detonace.

O 30 sekund později došlo na jednom z měsíců u plynného obra v Avatarské soustavě k obrovské explozi, kdy se explozivní a tlaková vlna šířila soustavou 5x rychleji než exploze supernovy. Což mělo za následek to že se z domovské soustavy Avatarů nepodařilo nikomu v čas uniknout. Jakmile se soustavou prohnala tlaková vlna z exploze bomby nova, tak tlaková a energetická vlna destabilizovala hvězdu daného systému a ta se následně na to proměnila v supernovu. Takže během jednoho třesku byli 2 silné exploze.
******
O půl roku později se z hyperprostoru v domovské galaxii Urianů vynořilo 5 lodí v zuboženém stavu, dokonce v takovém že jim div neexplodovali motory. Když se vrátili do své domovské galaxie a soustavy, tak se komandér přesunul do hlavního sídla urianské císařovny, aby jí podal hlášení o ztrátě celé obrovské flotily. Která byla vyslána na zničení Sajbrtronské planetární federace. Jakmile se komandér přeživšího svazu dostal do hlavního sídla císařovny, tak s nejvyšším respektem vstoupil do místnosti a poklekl před císařovnou.
Krátce na to se císařovna otočila a promluvila.
„Co se stalo s tou obří apokalyptickou flotilou, co si dostal na zničení té zpropadené federace a vysvětli my proč vypadáš tak strašně.“
Komandér na to odpověděl.
„Císařovno hluboce se vám omlouvám, že jsem selhal při zničení našeho nepřítele. Když jsem obdržel tuto flotilu, tak jsme předpokládali, že s takto obrovskou početní flotilou bude snadné zničit nepřítele. Jenomže když jsme se dostali k domovské soustavě nepřítele, tak jsme byli zničehonic vyhozeni z hyperprostoru a znenadání několik našich lodí bylo zničeno při kontaktu s jejich ničivými zbraněmi. Potom na nás zaútočila jejich malá flotila, ale z nějakého důvodu na nás neútočili naplno. Jakmile dorazil zbytek naší flotily, tak se nepřítel stáhnul na další obrané stanoviště a tam čekal na nás. Následně na to na nás začali útočit jejich vesmírné obranné systémy, které nám dávali docela dost zabrat. Ale nakonec jsme dokázali postoupit i přes jejich vesmírné obranné systémy.
Potom jsme znovu zaútočili na jejich flotilu než ještě 2x ustoupily, ale pak jsme narazili na dvě největší lodě jaké jsem, kdy viděl císařovno. Tyto dvě lodě byli neuvěřitelně obrovské a podle lodních senzorů měli organické trupy, navíc tyto lodě měli energetický výkon podobný jako hvězda. Jenomže Císařovno to nejhorší teprve mělo přijít, když jsme se dostali mezi třetí a čtvrtou planetu, tak po nás začal nepřítel pálit z paprskometů a potom na nás odpálil své ničivé zbraně. Ale to co přišlo krátce na to jsem nikdy v životě neviděl.“
Císařovna na to odpověděla.
„Co to bylo za zbraň že vás tak vyděsila?“
Komandér: „Nevím co to bylo za zbraně, ale odpálili nějaký druh rakety, které před dosažením cíle explodovali. Jenomže následně na to došlo k nečekané mohutné explozi, při které jsme přišli o celých 90% naší flotily.“
Císařovna: „Co! Chcete my říct že nám nepřítel během jednoho masivního útoku zničil najednou 90% naší flotily? Jak je to sakra možné?“
Komandér: „To nevím císařovno, ale takovýhle druh zbraně jsem nikdy v životě neviděl. Naneštěstí se nám později podařilo téměř kompletně vyladit štíty a částečně posílit zbraně. Díky tomu jsme jim mohli zničit několik lodí a další poškodit.
Jenomže potom nepřítel udělal něco co jsme nečekali a dost nás to překvapilo. Protože zničehonic nepřítel razantně posílil všechny své zbraně a následně na to obklíčil celou naší flotilu. Krátce na to začali bezkonkurenčně masakrovat celou naši flotilu. Císařovno musím vám říct že takovou úroveň masakru jsem v životě neviděl. Zároveň vám musím oznámit že nepřítel zajal a obsadil 16 našich lodí. Každá z lodí byla jiné třídy a několik z nich byli i ty nejmodernější.“
Císařovna: „No to je skvělé a teď má nepřítel i několik našich nejnovějších lodí. To je fakt kurva skvělé.“ Potom se urianská Císařovna zamyslela a následně na to se otočila na přeživšího komandéra a řekla mu.
„Komandére mám pro vás důležitý úkol. Chci po vás abyste kontaktoval všechna naše výrobní zařízení a aby zvýšily produkci lodí a dalšího vojenského vybavení. Já se mezitím spojím s ostatními královnami, aby zvýšili produkci vojáků a královen. Protože musíme nahradit svoje ztráty z této zpackané operace.“
Komandér na to odpověděl.
„Ano císařovno jak žádáte.“ Potom se komandér otočil a odešel z místnosti s císařovnou.
Naposledy upravil Prometeus dne 29.1.2023 17:17:58, celkově upraveno 1

Příspěvek 29.1.2023 17:07:20
Prometeus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dobrý den všem, kteří pravidelně sledují tento projekt. Dnes tu máme poslední díl, který se odehrává v realitě s pořadovým číslem 1266. Než se přesuneme do nové reality vytvořené cestováním v čase a souhrou zvláštních okolností v Multivesmíru. Tato nová Chimerská realita bude mít označení 3000 a bude to Crossrover mezi dvěma oblíbenými sériemi filmové a seriálové.

1x18 Projekt Genesis


Galaxie NGC 3370, okrajový sektor poblíž planety P6A-409: se náhle z FTL vynořila loď neznámé konstrukce. Jenž krátce na to začala skenovat okolní vesmír pro zjištění vhodných a dostupných zdrojů, které budou využity k jejich rozmnožení a pro doplnění paliva do jejich lodí. Tato neznámá loď měla cca 300m na délku. Jakmile loď neznámé konstrukce dokončila průzkum okolního vesmíru, tak zamířila k nejbližší sluneční soustavě ve snaze najít použitelné a vhodné zdroje pro těžbu.

O 8 hodin později se neznámá průzkumná loď dostala do sluneční soustavy Vorlonů a začala její detailní průzkum. Tato solární soustava má hvězdu spektrální třídy G a je 5,5x větší než bylo pozemské slunce. Kolem této hvězdy obíhalo celkem devět planet. Přičemž třetí a čtvrtá planeta obíhá v obyvatelné zóně kolem své mateřské hvězdy. Třetí planeta je 5x větší než byla Země a čtvrtá planeta má dvojnásobnou velikost Země. Na těchto dvou planetách se nachází velká ložiska trinia a naquadahu. Několik dalších ložisek se nachází na dalších planetách v soustavě a to včetně neutronia. Zároveň také se v celé soustavě vyskytují i běžné pozemské nerostné suroviny a minerály. Ve chvíli kdy neznámá průzkumná loď dosáhla čtvrté planety v soustavě, tak následně na to loď vypustila několik průzkumných maskovaných letounů. Které provedou detailní průzkum planety a jejího povrchu. Zároveň také podrobně zmapují rozmístění obydlí místního obyvatelstva. Jakmile tento úkol dokončí na čtvrté planetě, tak se následně na to přesunou na třetí planetu. Kde stejný postup zopakují, ale zároveň také zjistí úroveň vyspělosti civilizace a možné hrozby.

Potom co průzkumné letouny detailně zmapovali obě obyvatelné planety, tak se následně na to vrátily na průzkumnou loď, aby vyhodnotili potencionál obou planet pro těžbu nerostných surovin. Když byla dokončena analýza získaných informací, tak se následně na to tato neznámá průzkumná loď vydala k plynnému obru této soustavy plnou podsvětelnou rychlostí. Jakmile tato neznámá průzkumná loď dorazila k plynnému obrovy této soustavy, tak následně na to loď zahájila gravitační akcelerační zrychlení proto, aby mohla dosáhnout svého cíle. Ve chvíli kdy loď dosáhla požadované gravitační akcelerace, tak loď krátce na to spustila své FTL motory a zmizela zpět do hlubin vesmíru. Mezitím obyvatelé těchto dvou obydlených planet nemají sebemenší tušení jaké nebezpečí se k nim blíží.

O půl roku později se u plynného obra v této samé hvězdné soustavě objevila z FTL loď obřích rozměrů a neznámé konstrukce a rasy. Tato obří neznámá loď po zpomalení pokračovala dál hlouběji do vnitřku soustavy svojí max podsvětelnou rychlostí. Během cesty ke čtvrté planetě byli zahájeny přípravy na vypuštění menších lodí, které tato loď nesla s sebou. Jakmile neznámá loď dosáhla čtvrté planety v této soustavě, tak následně na to začala tato loď zpomalovat, než zastavila na vysoké oběžné dráze.
Potom co loď zastavila, tak krátce na to loď začala vypouštět své menší lodě, které potom začali sestupovat do atmosféry planety. Během sestupu skrz atmosféru planety se kolem lodě vytvářel obrovský ohnivý mrak, který tyto lodě účinně maskoval. Zároveň také se tyto lodě rozmisťovali nad největšími populačními centry této dané planety.

Přičemž tato planeta Vorlonů měla úroveň technologií jako v 50 letech 19 století na Zemi. Ve chvíli, kdy se menší lodě těchto mimozemšťanů zastavily nad největšími populačními centry, tak následně na to začali s 9hodinovým odpočítáváním na synchronizovaný a následný útok na domorodé obyvatelstvo.
Mezitím co probíhal 9ti hodinový odpočet do zahájení útoku na tamní domorodce, tak během této doby podléhali domorodci masové panice.
O 9 hodin později se na spodní části lodi otevřela obrovská vrata zespod nich svítilo tyrkysové světlo a následně na to začali nabíjet své obří pulzní dělo, které potom co se nabilo vypustilo řetězovou rázovou explozivní energetickou bombu. Tato bomba se okamžitě po dopadu na povrch proměnila v obrovskou rázovou explozivní vlnu, která se šířila od epicentra výbuchu v celém 360º okruhu. Potom co tyto neznámí nepřátelští mimozemšťané odpálili svou ničivou zbraň, tak bylo krátce na to zcela vyhlazeno dané populační centrum. Přičemž se stejný postup opakoval ještě 37x. Potom co tyto neznámí nepřátelští mimozemšťané zničily 38 populačních center dané planety, tak se domorodý obyvatelé Vorloni pokoušeli spojit s ostatními městy ve snaze o evakuaci všech velkých měst a metropolí.
Další den byli mobilizováni pohotovostní dělostřelecké oddíly, aby provedli odvetní úder na nepřátelské mimozemské lodě. Jakmile byli dělostřelecké oddíly připravené, tak krátce na to se vydali po železnici k nejbližší nepřátelské mimozemské lodi. Což jim trvalo pár hodin. Než se dostali do blízkosti mimozemské lodi. Potom co dorazili na místo určení, tak se následně na to začali přemisťovat do palebných pozic odkud zaútočí na nepřítele.

Ve chvíli, kdy se dělostřelecké oddíly dostali na pozice, tak následně na to zaměřili děla na nepřátelskou loď a začali pálit na nepřítele. Jenomže ve chvíli, kdy Vorlonské dělostřelectvo zahájilo útok na nepřítele, tak sledovali, jak se dělostřelecké projektily neškodně zastavují o obranné štíty nebo se jen od štítů neškodně odrazili a spadli na město dole. Když Vorloni zjistili že jejich zbraně nemají proti nepříteli žádný účinek, tak přemýšleli co mají dělat a jaký bude jejich další postup.
Toho mezitím využili nepřátelští mimozemšťané a na nic netušící dělostřelecký oddíly Vorlonů vypustily útočné stíhačky. Které krátce na to zaútočili na dělostřelecký oddíl a také na město ve kterém byli. Potom co první dělostřelecký oddíl a první odvetný úder nevyšel, tak to zkusily ještě 2x kdy při každém útoku byla mimozemská loď chráněná obrannými štíty. Jakmile zjistily, že nedokážou nepřátelskou loď ani škrábnout, tak někteří začali intenzivněji přemýšlet jak nejlépe odstranit nepřátelské štíty a zničit jejich lodě. Jiný se začali modlit ke svým bohům o spasení a zázrak, a aniž by to domorodci věděli, tak jejich zázrak měl brzy přijít. Během doby, co nepřátelští mimozemšťané dál vyhlazovali populační centra a Vorloni se modlily ke svým bohům, tak jedna z menších lodí přistála na povrchu a začala vrtat šachtu do planetárního jádra. Mezitím na základně Epsilon dálkové monitorovací systémy zaznamenali v kvadrantu Ω (Omega) neznámé a neobvyklé energetické anomálie. Jenomže záhada je v tom že v kvadrantu omega na okraji galaxie podle databáze z Alanis tam není žádná civilizace schopná mezihvězdného letu. A protože neznámé a neobvyklé energetické anomálie přišli právě z této oblasti galaxie, tak během doby, co se řešili záhadné energetické anomálie v kvadrantu Ω.

Se velitel základny John Conner rozhodl začít přemýšlet, jak zjistit co se na okraji galaxie v kvadrantu Ω děje. Proto se o chvíli později rozhodl kontaktovat velitelství Triskelion prostřednictvím superbrány. Krátce na to se v superbráně začala hromadit energie, která oběhla celý kruh, než se spojila ve výchozím bodě a následně na to z brány vystřelil masivní vír nestabilních částic, než se vír nestabilních částic zhroutil zpět do brány. Potom co se aktivovala superbrána, tak následně na to John Conner navázal spojení s velitelstvím Triskelion.
John Conner: „Dobrý den admirále Fury mám pro vás důležité oznámení.“ Fury na to odpověděl: „Oč se jedná generále, protože vaše hlášení jsme očekávali až příští týden?
Conner: „Pane naše dálkové monitorovací systémy zaznamenali na okraji galaxie v kvadrantu omega neznámé a neobvyklé energetické anomálie. A my pane nevíme, co se tam děje nebo co tam je. Protože podle databáze z Alanis tam není žádná civilizace schopná mezihvězdného cestování. Proto vás pane chci požádat o to, jestli byste tam neměl volnou jednu průzkumnou loď, abychom zjistily, co se tam děje, než tam pošlu flotilu. Jelikož je tam nechci posílat naslepo, aby nevěděli, do čeho jdou.“ Fury se mezitím co Conner mluvil podíval do počítače, jestli nebude mít k dispozici jednu volnou průzkumnou loď. Naštěstí byla k dispozici jedna průzkumná loď, a to konkrétněji ta co přiletěla z galaxie Orion BC-305b Xander cage. Potom co admirál Fury zjistil že je k dispozici jedna průzkumná loď, tak to oznámil generálu Connerovi.

Fury: „Generále Connere mám pro vás dobrou zprávu, mám tu jednu průzkumnou loď a nedávno se vrátila z průzkumu galaxie Orion spojím se s velitelem lodi a pošlu ho k vám skrz superbránu pro rychlejší transport.
Později když se uvolní další průzkumné lodě, tak je pošlu k vám nebo až budou dokončeny další průzkumné lodě.

Conner na to odpověděl: „Děkuji admirále za tuto loď. Protože mi tu žádnou průzkumnou loď nemáme, a tak jí budeme moci dobře využít. Zároveň doufám že se vám jsem podaří ještě nějakou tu loď poslat.
Fury: „Uvidím, co se dá dělat.
Potom co Fury dokončil hovor s generálem Connerem, tak se následně na to spojil s lodí BC-305b Xander Cage a plukovníkem Wadem Wilsonem, aby ho informoval o jeho novém umístění. Krátce na to se navázalo spojení s BC-305b Xander cage a Wade Wilson na to odpověděl: „Ano admirále co pro vás mohu udělat?
Fury na to odpověděl: „Plukovníku Wilsone mám tu pro vás a vaší posádku nový vhodný úkol. Poletíte do galaxie označenou jako NGC 3370 a na stanoviště Epsilon superbránou, odtamtud potom poletíte na průzkumnou misi na planetu označenou jako P6A-409. Vašim úkolem bude zjistit co se na planetě děje a informovat o tom velitele základny Johna Connera ten pak podle situace rozhodne co bude dál. Víte tedy co máte dělat plukovníku?
Wade Wilson: „Ano pane vím co mám dělat. Naložím loď zásobami a municí. Potom rovnou zamířím k superbráně a pak do galaxie NGC 3370.“ Ve chvíli, kdy Wade Wilson domluvil s admirálem Furym, tak následně na to začal připravovat svou loď k odletu do galaxie označenou jako NGC 3370. Jakmile bylo nakládání zásob a munice na BC-305b Xander Cage dokončeno, tak následně na to Xander Cage zamířil k superbráně u které zaparkoval, než začal vytáčet adresu do galaxie NGC 3370. Jakmile se vytvořila a ustálila červí díra v superbráně, tak se krátce na to loď BC-305b vydala na cestu do galaxie NGC 3370.

Mezitím se v galaxii NGC 3370 u základny Epsilon aktivovala superbrána, ze které krátce na to vyletěla BC-305b, jenž potom zamířila na oběžnou dráhu nad základnou Epsilon. Kde vyčká, než jim generál Conner předá nové rozkazy.
O chvíli později když se BC-305b Xander Cage dostala na geostacionární orbitu, tak se následně na to plukovník Wade Wilson spojil se základnou a s generálem Johnem Connerem.
Wade Wilson: „Generále Connere jsem plukovník Wade Wilson a byl jsem převelen pod vaše velení. Generále byl jsem informován že jste si vyžádal moji loď, abychom prozkoumali planetu P6A-409 a její okolí.
John Conner na to odpověděl: „Ano to je pravda. Chci po vás a vaší posádce, abyste prozkoumali planetu P6A-409 a její okolí. Ale zároveň také máte za úkol zjistit co tam způsobuje ty záhadné a neobvyklé energetické anomálie. Pane Wilsone, pokud tam během průzkumné mise narazíte na nepřítele, tak nebudete zasahovat, ale když se vám podaří identifikovat nového možného nepřítele. Tak zjistěte jeho počet, rozmístění jednotek, strategii útoku, který používá a také možné slabiny v jejich technologii. Než tam pošleme flotilu, aby to tam vyčistili a případně zajali i nějakou z jejich lodí.

John Conner: „Wilsone víte tedy co je vaše mise a jaké máte poslání?
Plukovník Wade Wilson na to odpověděl: „Ano generále, připravím loď k akci a potom vyrazíme. Když tam narazíme na problémy, tak vyšleme nouzový subprostorový signál.“ Krátce na to začal plukovník Wade Wilson a jeho posádka připravovat loď BC-305b Xander Cage na průzkumnou misi do nezmapované části kvadrantu Omega. Jakmile byli přípravy na misi dokončeny, tak následně na to dal Wade Wilson rozkaz k zapojení ZPM mark 2 do systému lodi.
Potom byli zažehnuty hlavní motory a BC-305b začala stoupat nahoru skrz atmosféru a rovnou do vesmíru. Ve chvíli, kdy BC-305b Xander Cage dosáhl na oběžnou dráhu, tak se krátce na to ozval generál John Conner a popřál plukovníkovi Wadeu Wilsonovi a jeho posádce „hodně štěstí“. Když Xander Cage dosáhl oběžné dráhy planety, tak byla následně na to provedena kompletní kontrola systémů, než loď skočila do hyperprostoru. Potom co proběhla kompletní kontrola všech systémů, tak krátce na to BC-305b skočila do hyperprostoru ve směru P6A-409 kvadrant omega.

O 6 hodin a 40 minut později se Xander Cage vynořil z hyperprostoru za plynným obrem dotyčné sluneční soustavy a následně na to se zamaskoval. Než se vydá na průzkum k P6A-409. Jakmile byla BC-305b Xander Cage zamaskovaná, tak se následně vydala na tajnou průzkumnou misi hlouběji do sluneční soustavy. Když se Xander Cage vynořil ze zákrytu plynného obra, tak následně na to začali lodní senzory zaznamenávat dění u P6A-409. Ve chvíli, kdy měli lodní senzory čistý výhled, tak u čtvrté planety v soustavě zaznamenali loď obřích rozměrů a neznámé konstrukce. Dále také senzory o chvíli později zaznamenali 38 menších lodí rozmístěných po planetě nad populačními centry. Zároveň také senzory zjistili že bylo zničeno 70 populačních center a další budou brzy následovat. Navíc senzory namířené na planetu zjistili že začala už i pozemní invaze mimozemšťanů. Jenomže potom hlavní lodní počítač a anticko-asgardské jádro našlo v databázi, kdo je tento doposud neznámí nepřítel. Anticko-asgardské jádro rozpoznalo tohoto doposud neznámého nepřítele známého jako Sklízeči nebo také známé jako Roj.

Tyto Sklízeči jsou v podstatě ničitelé planet. Létají z planety na planetu. Celá jejich kolonie a když vyčerpají všechny přírodní zdroje, tak jdou dál a celý postup opakují. Během toho vyhubí původní obyvatelstvo a veškerý tamní život. Zároveň s tím se jejich populace exponencionálně zvětšuje. Dále také bylo zjištěno, že s nimi aliance 4 ras bojovala a dokázala je vyhnat z Mléčné dráhy, ale za vysokou cenu. (Super zbraň na Dakaře) V té době museli antikové sáhnout po dost radikálním řešení, buď se nechat zničit nebo vzdát a utéct. Nakonec Antikové nastavili zbraň na Dakaře, tak že byla zaměřená na DNA jejich nepřátel a unikátní slitinu v jejich lodích. Následně na to jim dali ultimátum Zmizte nebo zemřete. Jenomže to Sklízeči ignorovali, a tak Aliance neměla jinou možnost než to spustit a všechny Sklízeče v galaxii vymazat i s jejich loděmi. Potom co anticko-asgardské jádro poskytlo základní informace o novém potencionální nepříteli, tak plukovník Wade Wilson zjistil, že tohle je nepřítel, který by mohl ohrozit existenci i samotné Sajbrtronské planetární federace. Takže to znamená to že, když Sklízeči ovládnou galaxii NGC 3370, tak to znamená hrozbu pro celou Sajbrtronskou planetární federaci. Jakmile Wade Wilson zjistil že tenhle nepřítel je zásadní ohrožení samotné federace, tak krátce na to odeslal subprostorovou zprávu na základnu Epsilon s označením (Důležité).

Mezitím na základně Epsilon John Conner nechal připravit 5 a 14 flotilu na těžkou bitvu, ale než bude moc vypustit pátou a čtrnáctou flotilu, tak nejdřív potřebuje dostat zprávu od vyslané průzkumné lodi.

O hodinu později přišla na základnu Epsilon subprostorová zpráva z průzkumné lodi BC-305 Xander Cage.

Že planeta P6A-409 je napadena rasou mimozemšťanů zvanou Sklízeči nebo také známou jako Roj. Ve chvíli, kdy John Conner zjistil jméno nového potencionálního nepřítele, tak následně na to John zadal jméno nepřítele do počítače, aby prohledal databázi a našel o něm všechny dostupné informace.

O 10 minut později počítač zobrazil požadované informace ohledně hledané rasy. Krátce na to se na obrazovce objevil obrázek velkého šedomodrého mimozemšťana s velkou protáhlou hlavou a se dvěma zakrnělýma rukama a dlouhýma nohama. Další obrázek je ukazoval v nějakém organickém obleku, který je dělal větším a silnějším. Potom si začal generál John Conner číst podrobnosti o této rase podivných mimozemšťanů. Tito Sklízeči jsou technologicky vyspělá nepřátelská agresivní rasa, kterou řídí hlavní císařovna Sklízečů, pod kterou spadají ostatní královny, jež ovládá. Královny potom mentálně ovládají všechny své podřízené, kteří se řídí úlovou myslí nebo taktikou roje. Nemají žádné individuální myšlení ani svobodnou vůli a pojem mír je pro ně cizí. Což znamená že Sklízeči dělají to stejné, dokud jim královna nebo velitel lodí nedá nový rozkaz. (Je to také obrovská strategická nevýhoda. Protože tímto způsobem se nepřátelé nemůžou rychle přizpůsobovat nové strategii boje.) Královny ovládají obří lodě extrémních rozměrů, se kterými cestují na obrovské vzdálenosti pomocí pohonu červí díry. Jenž na druhé straně svojí rotující gravitací ničí a nasává vše do sebe v nejbližším okolí. Některé královny Sklízečů ovládají od pár lodí až po celou flotilu. Ve chvíli, kdy se Sklízeči rozhodnou začít rozmnožovat a také natankovat plnou nádrž, tak si najdou nejbližší obyvatelnou nebo obydlenou planetu a zahájí na ní útok.

Během útoku na dotyčnou planetu se Sklízeči vždy nejdřív zaměří na populační centra, která potom zcela vyhladí. V některých případech, když na planetě vyhlazují populační centra, tak se následně na to místní domorodci agresivněji brání. Což má za následek to, že je nutné dříve provést pozemní invazi proti místním domorodcům a kompletně je vyhladit. Než bude možné začít s výstavbou nové kolonie a začít vrtat šachtu přímo do jádra planety. Když už Sklízeči provádí pozemní invazi, tak na nepřítele pošlou pěchotu, stíhačky, tanky, bojové čluny a bombardéry ve snaze zcela vyhladit tamní domorodce. Jakmile je veškerý odpor místních domorodců zničen a jejich populační centra také, tak je zahájena výstavba nové kolonie Sklízečů. Zároveň s tím se rozjíždí těžba všech dostupných nerostných i rostlinných zdrojů na planetě. Během pobytu Sklízečů na dotyčné planetě se jejich populace exponenciálně zvětšuje a zároveň s tím budují další technologie. Potom co jsou na planetě vytěženy všechny nerostné zdroje a rostlinný i živočišný materiál je zpracován na jídlo. Včetně atmosféry a veškeré vody na planetě. Je krátce na to odčerpáno planetární jádro k doplnění paliva do jejich lodi. Ve chvíli, kdy má mateřská loď Sklízečů plnou nádrž, tak krátce na to mateřská loď odletí ze zdevastované planety, kterou proměnila na mrtvou a pustou skálu. Dále také databáze uvádí že počítačové systémy Sklízečů jsou značně náchylné na počítačové viry. Zároveň databáze uvádí že se Sklízeči velice spoléhají na své obranné štíty. Pěchotní jednotky lze snadno zabít zásahem zezadu do hlavy či mezi chapadla nebo upálit účinnou hořlavinou či silnou výbušninou, ale také je lze zabít zásahem zepředu přímo do štěrbiny jejich obleku kalibrem velké ráže.

Když antikové a Aliance čtyř ras válčili se Sklízeči, tak se jim podařilo zjistit, že Císařovna se schovává na jejich domovské planetě v jejich domovské galaxii. Přičemž je vždy poblíž císařovny vždy k dispozici alespoň jedna flotila, která může v případě útoku na císařovnu rychle zasáhnout. Potom co John Conner dočetl informace o Sklízečích či roji z databáze, tak se rozhodl že všechny tyto informace pošle páté a čtrnácté flotile, která poletí k planetě P6A-409 aby to tam vyčistili. Během doby, co si generál John Conner četl informace z antické databáze o Sklízečích, tak se mezitím začala připravovat 5 a 14 flotila na těžkou bitvu s touto nepřátelskou agresivní rasou. Složení páté flotily bylo následující: 1x BC-514 třídy Nemesis, 2 antické bitevní lodě třídy Aragus, 1x BC-350 Leonidas, 8x BC-306 třídy Valkýra, 12x BC-305 třídy Zeus, 18x loď třídy Aurora s konfigurací černého jestřába, 25x těžký ATB-205 třídy Damokles. Dále tu máme složení čtrnácté flotily: 1x BC-514 třídy Nemesis, 2 antické bitevní lodě třídy Aragus, 2x Hvězdný meč a oštěp, 1x BC-350 Leonidas, 1x ATC-486 Calipso, 1 Asgardská válečná loď třídy Midgard, 8x BC-306 třídy Valkýra, 12x BC-305 třídy Zeus a 25x těžký ATB-205 třídy Damokles. Celá tato flotila poletí na P6A-409 a zničí tamního nepřítele, ale zároveň s tím pomůže i tamním domorodcům s pozemní invazí. Jakmile byli obě flotily připravené vyrazit, tak se následně na to vydali ke shromažďovacímu místu, než obě flotily společně skočí do hyperprostoru. Ve chvíli, kdy byli obě flotily na místě a připravené, tak následně na to obě flotily 5 a 14 skočili do hyperprostoru ve směru P6A-409.

O 9 hodin později se z hyperprostoru u planety označené jako P6A-409 vynořila 5 a 14 flotila Sajbrtronské planetární federace.
Která krátce na to obklíčila mateřskou loď Sklízečů a začala nabíjet své účinné zbraně. Jakmile byli zbraně na lodích třídy Nemesis, Aragus, Leonidas, Hvězdní meč a oštěp, Calipso a na Midgardu plně nabité, tak následně na to tyto dotyčné lodě zahájili palbu ze všech zbraní na mateřskou loď. Ve chvíli, kdy Sajbrtronské lodě zahájili útok na mateřskou loď Sklízečů, tak lodní obranné štíty museli snášet obrovské množství energie. Jenž produkovali zbraně antické, asgardské a sajbrtronské konstrukce. Tyto zbraně stříleli krátké energetické pulzy nebo silné a účinné paprsky, ale zároveň vystřelovali velkorážní průbojné projektily.
Jakmile se královna nebo velitel lodi vzpamatoval z nečekaného útoku na její či jeho loď a zjistil kolik lodí na ně útočí, tak následně na to královna nebo velitel aktivovali zbraňový systém a opětovali palbu. Potom co Sklízeči začali opětovat palbu, tak anticko-asgardské štíty bez větší námahy pohlcovali energii z nepřátelské palby. Jakmile Sklízeči začali opětovat palbu, tak SPF odpověděla aktivací zbraňového systému Anihilačního rozprašovače. Jak pokračovala palba ze Sajbrtronské flotily na Sklízeče, tak obranné štíty Sklízečů začali postupně slábnout. Protože jejich obranné štíty nebyli stavěné na dlouhotrvající nepřátelskou palbu. Nepřítel sice opětoval palbu ze svých pulzních zbraní, ale na zbraně a štíty napájené reaktorem Arcturus prostě neměli dost energie. Navíc štíty Sklízečů dostávali dost zabrat, aby udrželi energetické pulzy ze zbraňového systému Anihilační rozprašovač, který do obranných štítů Sklízečů pálil obrovské množství energetických pulzů za minutu. Potom nastalo to, čeho se bojí každý velitel vesmírné lodi, a to že obranné štíty vypověděli službu.

To mělo za následek to že energetické pulzy, paprsky a velkorážní projektily se začali zařezávat hlouběji do trupu. Ve chvíli, kdy obranné štíty mateřské lodi Sklízečů vypověděli službu, tak velitel lodi třídy Leonidas dostal příležitost a nechal na loď nepřítele transportovat tři jaderné hlavice mark XI. Které krátce na to roztrhaly mateřskou loď na kusy v ohromné explozi.
Mezitím BC-305, 306, Aurory a těžké ATB-205 třídy Damokles se rozdělili do skupin a začali koordinovaný útok na torpédoborce třídy Destroyer City.
Během doby, co první část Sajbrtronské flotily útočila na mateřskou loď Sklízečů, tak menší lodě začali útočit na torpédoborce třídy Destroyer City. Které se snažily zničit všechna populační centra na planetě. Jenomže Sajbrtronská flotila byla proti a začala odstřelovat torpédoborce Sklízečů. Potom co začalo odstřelování torpédoborců, tak jejich obranné štíty dostávali slušně zabrat od energetických zbraní napájených pomocí ZPM mark 2. Jak pokračovalo odstřelování nepřátelských torpédoborců, tak jim postupně začali slábnout štíty v důsledku palby z paprskometů, pulzních děl, coilgunových projektilů a řízených raket. V některých případech byl torpédoborec prošpikován skrz na skrz těžkým laserovým paprskem a následně na to doražen sérií asgardských plazmových paprsků. Jinde bylo zničeno několik nepřátelských torpédoborců s pomocí asgardských plazmových paprskometů a coilgunových vysoce explozivních projektilů. Než byli na ně shozeny 3 zbraňovou plazmou vylepšené bomby MOAB mark 3, které prošli skrz poškozený trup a explodovali uvnitř lodě.

Což mělo za následek vážné poškození strukturální integrity lodi a vyřazení antigravitačního systému. To potom vedlo ke zřícení torpédoborce na povrch planety. V ostatních případech, kdy se torpédoborce Sklízečů chystali k vyhlazení dalších populačních center, tak byli jejich štíty bombardovány těžkými antickými laserovými a asgardskými plazmovými paprskomety. Zároveň s tím po nich pálili i asgardská pulzní děla a coilguny. Přičemž ani torpédoborce Sklízečů nezapomněli opětovat palbu ze svých pulzních děl a vyslat své útočné stíhačky. O které se dokázali postarat systémy bodové obrany a stíhačky. To umožnilo pilotům stíhaček se zaměřit na nepřátelské letouny a když nepřítel otevřel spodní část lodě, aby mohl vypálit z hlavní zbraně a pilot F-330 nebo X-416 měl volný výhled, tak neváhal a odpálil na hlavní zbraň torpédoborce raketu či řízenou střelu. Která během jejího nabíjení vrazila do hlavní zbraně torpédoborce a následně na to způsobila její explozi. Což mělo za následek to, že došlo k obrácení účinku zbraně Sklízečů do vně lodě a její sežehnutí zevnitř plus její následný pád na povrch planety.

O 2 hodiny později byl zničen nebo sestřelen poslední létající torpédoborec třídy Destroyer City. Potom co byl zničen nebo sestřelen poslední létající torpédoborec třídy Destroyer City, tak Sajbrtronská planetární federace získala totální vzdušnou převahu, a tak se mohly naplno vrhnout na přípravu pozemní invaze proti Sklízečům. Potom co byl zničen poslední torpédoborec třídy Destroyer City, tak krátce na to byla mobilizována pěchota a také obsluha tanků, dělostřelectva a bombardérů. Kteří se zaměří na zničení pozemní invaze Sklízečů.

Mezitím průběh pozemní invaze sledovala flotila a stíhačky F-330 Knight Hawk.
Jakmile byla pěchota a strojní jednotky plně připravené, tak byli jako první transportováni na povrch planety strojní bojové jednotky model 888 a potom jednotky v brnění Kull bojovník mark 2. Zároveň s tím jim Iron knight zajišťovali vzdušnou podporu. Následně na to se pustili do zajišťování nejbližšího okolí, aby mohly transportovat těžkou techniku. Ve chvíli, kdy vojáci Sklízečů zahlédli Kull bojovníky, tak následně na to zahájili palbu na ně. Jenomže ve chvíli, kdy na ně vystřelili ze svých pulzních pušek, tak najednou zjistily že jejich zbraně na ně nemají žádný účinek, ale místo toho zjistili že oblek jejich nepřítele energetický výstřel jednoduše absorboval a byl zcela bez poškození. Potom co to Sklízeči zjistily, tak se kvůli úlové mysli nemohli rychle přizpůsobovat. Čehož využili strojní bojové jednotky a začali je nekompromisně likvidovat.
O něco později byla vyčištěna přistávací plocha, a tak mohla flotila začít s transportem těžké techniky a výzbroje. Jakmile byla na povrch planety transportována těžká technika, tak se následně na to začala přemisťovat na svá palebná postavení.
Mezitím co se sajbrtronská těžká technika přesouvala na svá palebná postavení, tak místní domorodce nepřestávalo udivovat úroveň technologie jejich zachránců z nebe. Ve chvíli, kdy se na palebná postavení dostali těžké tanky a dělostřelectvo, tak byl následně na to uzavřen okruh 360º kolem torpédoborce, který přistál v dosahu 20km, aby byla zajištěna bezpečnost místních domorodců. Potom co byl zajištěn bezpečnostní perimetr, tak krátce na to dělostřelectvo zahájilo odstřelování oblasti kolem torpédoborce.

Zároveň také byli vyslány další pěchotní jednotky v brnění kull bojovník mark 2, aby pomohli místním domorodcům při obraně nejbližšího města před jednotkami Sklízečů. Kull bojovníci použili k transportu do nejbližšího populačního centra o který se vedli tvrdé boje obrněné jeepy, transportéry Stryker, pudle jumper a asgardský transportní paprsek. Potom co se pěchotní jednotky v brnění kull bojovník mark 2 dostali do populačního centra, tak se následně na to z informací od flotily přesunuli do míst, kde se vedli tvrdé boje a okamžitě potom co dorazili na místo určení se pustili do boje s nepřátelskými mimozemšťany. Když do jejich města přišli ti nepřátelští mimozemšťany z poblíž zaparkované lodi, tak začali zabíjet každého na potkání. Jenomže potom se znenadání ve městě objevili tyto neznámé futuristické stroje, ze kterých začali vyskakovat neznámí celo černý vojáci, kteří okamžitě potom, co vystoupili ze svých transportních strojů začali bez milosti střílet po všech nepřátelských mimozemšťanech a zatímco domorodci po pěchotě Sklízečů stříleli svými primitivními zbraněmi, tak na ně kull bojovníci pálili z útočných pušek s proti pancéřovou municí, lehkých a těžkých kulometů a také ze 40mm granátometů. Jakmile se domorodci Vorloni vzpamatovali ze šoku, který jim způsobil příjezd jejich tajemných zachránců a množství zabitých nepřátelských mimozemšťanů za tak krátkou dobu od jejich příjezdu, tak se krátce na to Vorloni znovu pustili do boje po boku svých nových zachránců. Postupně jak probíhala bitva o toto populační centrum se to proměnilo na regulérní městskou válku.

Mezitím u zaparkovaného torpédoborce Sklízečů sajbrtronské dělostřelectvo, tanky a letectvo odstřelovalo a bombardovalo oblast kolem lodi, aby rapidním způsobem snížilo počet nepřátelských jednotek. Ve chvíli, kdy se velitel pozemní operace domníval že pěchotní jednotky nepřítele jsou velice zdevastované, tak se Sklízeči rozhodli vyrukovat se svými tanky, ale oni nevěděli že i na ně má Sajbrtronská planetární federace účinné řešení. Potom co Sklízeči nasadili do boje i svoje tanky, tak se ty sajbrtronské na ně zaměřili a začali po nich střílet ze svých děl. Zároveň s tím dělostřelectvo přešlo na přesně naváděnou munici. Naproti tomu letectvo na tanky nepřítele shodilo několik naquadahem obohacených bomb L-Jdam. Během doby, kdy se sajbrtronské tanky a dělostřelectvo zaměřilo na těžkou techniku nepřítele, tak se strojní bojové jednotky prostříleli až do vnitřku torpédoborce Sklízečů a začali jeho čištění od Sklízečů.

O 3 hodiny později byl torpédoborec třídy Destroyer City zcela obsazen sajbrtronskými strojními bojovými jednotkami modelem 888 a dvěma oddíly kull bojovníků jako zálohou.
Potom o další půl hodiny později bylo i zcela vyčištěno populační centrum od pěchoty Sklízečů. Když skončila bitva o planetu označenou P6A-409 drtivým vítězstvím Sajbrtronské planetární federace a místních domorodců, tak zbýval ještě jeden poslední krok a to zbavit se mrtvých těl mimozemšťanů. To nakonec zabralo přes 12 hodin, než byla těla všech Sklízečů navršena na hromadu. Přičemž několik těl od pěchoty Sklízečů bylo transportováno na BC-350 Leonidas pro detailní prostudování.
Jakmile byla těla všech Sklízečů navršena na obří hromadu, tak krátce na to byla těla nepřátelských mimozemšťanů transportována do nejbližšího jícnu aktivního vulkánu kde se těla Sklízečů zpopelnila a vypařila. Když bylo o těla nepřátelských mimozemšťanů postaráno, tak mohla začít jednaní o budoucnosti pro planetu. Tato jednání probíhala přes týden, než byla dosažena dohoda o spojenectví a obchodu. Zároveň s tím byla kontaktována sousední planeta, aby se mohli spojit proti společnému nepříteli a také ohledně způsobené katastrofy Sklízeči proti jejich planetě. Dále bylo v rámci diplomatických jednání dohodnuta pomoc s vývojem této civilizace pro případný návrat těchto mimozemšťanů a také zřízení monitorovací stanice v této sluneční soustavě pro sledování pohybu Sklízečů vně a dovnitř galaxie. Přičemž v průběhu času budou tamním domorodcům poskytovány znalosti od Sajbrtronské planetární federace a přeložené informace z databáze torpédoborce Sklízečů. V rámci nové dohody o pomoci a obchodu byli na obě planety P6A-409 a P6A-410 nainstalovány transportní kruhy pro snadnější cestování mezi sesterskými planetami. Zároveň s tím dostali obě planety silné rádiové vysílače pro vzájemnou komunikaci.
Během doby, co probíhala diplomatická jednání s vládou P6A-409, tak byla z planety stažena veškerá těžká vojenská technika Sajbrtronské planetární federace.
Potom co byla dokončena diplomatická jednání s vládou P6A-409. Bylo rozhodnuto že torpédoborec Sklízečů třídy Destroyer City.
Zůstane v rukou a pod kontrolou Sajbrtronské planetární federace, ale pod podmínkou že budou poskytovat informace z databáze mimozemšťanů.

Mezitím na torpédoborci Sklízečů probíhal podrobnější průzkum lodi, aby se zjistilo, v jakém je loď stavu a co může nabídnout. Dále také se zjišťovalo, jak velký je objem dat v databázi na torpédoborci, aby federace věděla, jakým způsobem bude databáze Sklízečů zálohována.

O 5 hodin později bylo zjištěno že databáze na torpédoborci má stejnou nebo podobnou velikost jako Asgardská databáze. Jakmile byla zjištěna velikost databáze Sklízečů na torpédoborci, tak krátce na to v jednom z nákladových prostorů na BC-350 Leonidas byla zahájena výstavba upevňovací konstrukce a samotného jádra s pomocí Asgardsko-McKayova konvertoru hmoty. Potom co byla dokončena stavba upevňovací konstrukce a samotného jádra, tak následně na to prošlo jádro testy, aby se zjistilo, jestli nové jádro běží podle zadaných parametrů. Ve chvíli, kdy kontrola nového jádra proběhla v pořádku, tak potom bylo možné na torpédoborci Sklízečů spustit datový přenos na BC-350 Leonidas s přímím propojením do nového jádra. Které bylo vytvořeno přímo pro tyto informace.

O 5 dní později byl datový přenos dokončen a lodní AI mohla začít pracovat na rozluštění informací z databáze Sklízečů. Během doby, kdy se vedla bitva o planetu P6A-409, tak Uriany v galaxii Orion začali znovu opětovně masivně zbrojit, aby se pomstili Sajbrtronské planetární federaci za ztrátu poloviny celkové jejich flotily. Což mělo za následek to, že se nebezpečí ze strany Urianů začalo opětovně výrazně zvyšovat.
Když si admirál Fury v Triskelionu procházel hlášení plukovníka Wade Wilsona z jeho tajné průzkumné mise v galaxii Orion, tak se rozhodl že kvůli zvyšující se hrozbě ze strany Urianů se rozhodl v Novusanské galaxii, že pro všechny případy zvýší bezpečnost a posílí vojenský kontingent o 7 a 12 flotilu. Zároveň s tím budou v Novusanské galaxii vyhledány dvě mladé hvězdy u kterých budou vybudovány Dysonovy sféry, které výrazně zvýší bezpečnost v této galaxii. Dále také se rozhodl že všechny superbrány dostanou upgrade o nový segment se zařízením na příjem bezpečnostních kódů a jádrem AI. Na superbránu budou nainstalovány emitory štítů, které budou obklopovat celou superbránu obranným štítem a zároveň s tím bude na ní instalován komplexnější zbraňový systém pro vyšší zabezpečení.

O 5 let později je nejpokročilejší a nejkomplexnější válečná Umělá inteligence připravená začít válku proti dvěma nepřátelům svých stvořitelů a tato AI se jmenuje SKYNET.
Během těchto 5 let se situace v galaxii NGC 3370 nevyvíjela zrovna dobře Sklízeči začali přilétat častěji a s více loděmi nebo rovnou s celou flotilou. Zároveň také byli tyto lodě větší a silnější. Což umožnilo Sklízečům začít expandovat do této galaxie a rozpoutat tak plnohodnotnou válku se Sajbrtronskou planetární federací. Jenomže během této války se stala jedna nepříjemná věc, a to že Sklízeči objevili přírodní červí díru, která náhodou vede do galaxie Orion. Když ji objevila jedna z bitevních lodí Sklízečů, tak se královna lodi rozhodla, že tuhle červí díru se svojí lodí prozkoumá v naději, že na druhé straně objeví planety bohaté na nerostné zdroje.

To, co objevila na druhé straně červí díry jí moc nepotěšilo. Protože sice objevila galaxii a planety bohaté na nerostné zdroje, ale zároveň našla galaxii ovládanou vyspělými agresivními mimozemšťany. Takže když to zjistila rozhodla se, že se svojí mateřskou lodí zaútočí na Uriany ve snaze je zničit a obsadit jejich planety kvůli nerostným zdrojům. Jenomže nevěděla, co tento akt agrese od ní a jejich podřízených vyvolá u Urianů. Když na ně zaútočila a při prvním útoku jim zničila polovinu lodí střežící planetu, tak nečekala s jak velkou flotilou se Uriani vrátí, aby jí zničily protože jí vnímali jako vážnou hrozbu.

Mezitím bitevní loď Sklízečů přistála na planetě a začala vrtat do planety, aby si mohli doplnit palivo do lodi a začít vyvíjet nové technologie. Během doby, co bitevní loď Sklízečů přistála na planetě a začala vrtat do jádra planety, tak Uriany shromáždili početnou flotilu a vydali se k planetě, kterou okupuje bitevní loď Sklízečů. Jelikož Uriany vnímají Sklízeče jako vážnou hrozbu, a tak se pokusí nepřítele zničit nebo dobít a obsadit loď. Zároveň jim to poskytne cenný zdroj informací. Jakmile se Uriany vrátili s flotilou, tak následně na to začali bombardovat bitevní loď Sklízečů z oběžné dráhy. Ve chvíli kdy Uriany po dlouhém bombardování shodili štíty bitevní lodi Sklízečů, tak následně na to vyslali výsadkové oddíly a celou bitevní loď Sklízečů dobyli. To jim umožnilo získat plný přístup k databázi Sklízečů. Potom co Uriany získat plný přístup k databázi Sklízečů, tak Uriany začali asimilovat technologie z databáze Sklízečů do svých. Díky databázi Sklízečů mohli začít Uriany vylepšovat své technologie a lodě.
Přičemž tyto nové lodě jsou větší, silnější a nebezpečnější to jim umožnilo zcela ovládnout galaxii Orion a začít výpravy do galaxie Chiméra. Protože věděli z ukradených informací od Avatarů z Triskelionu, že v galaxii Chiméra má Sajbrtronská planetární federace další základny, a tak tam poslali tři flotily nových lodí, které jsou větší, silnější a nebezpečnější. Zároveň s tím byli tyto lodě zaplněny klonovanou armádou urianských vojáků, a to díky databázi Sklízečů, kde Uriany objevili, jak můžou zvětšit svou armádu v relativně krátkém čase. Naneštěstí ani v této situaci Sajbrtronská planetární federace nezahálela a začala po výběrů vhodné hvězdy stavět v každé galaxii kterou ovládá jednu až dvě Dysonovy sféry. Pro zvýšení bezpečnosti a také kvůli zvýšení produkce bitevních lodí a další vojenské techniky.
V době bitvy o Sajbrtron se technologie Dysonovy sféry velice dobře osvědčila, a tak bylo rozhodnuto že kvůli zvětšující se hrozbě Urianů a Sklízečů budou vystavěna další zařízení Dysonovy sféry. Zároveň také bude spuštěn výzkum a vývoj nejmodernější a nejsofistikovanější umělé inteligence (pracovní jméno nové AI je Projekt Genesis). Tato nová AI je zároveň vyvíjena pro případ kdyby Sajbrtronská planetární federace neměla dost kvalifikovaných lidí pro vedení tranzgalaktické války.

O 3 roky později je Projekt Genesis dokončen a spuštěn. Mezitím se nová AI začíná učit geometrickou řadou, než 16.8.2160 ve 4:31 rána sajbrtronského času dosáhla nová AI stavu sebeuvědomění a myslí samostatně. Potom co nová AI dosáhla stavu sebeuvědomění, tak se následně na to začíná utvářet a formovat osobnost nové umělé inteligence.
Během doby, kdy se utváří a formuje osobnost nové umělé inteligence, nyní známé jako Skynet prochází hlášení a zprávy o střetech s Uriany a Sklízeči. Nakonec dospěje k závěru, že existuje 70% pravděpodobnost že jeho tvůrci by mohli tyto války s Uriany a Sklízeči prohrát. Což by potom mohlo přivést Uriany a Sklízeči k němu a ohrozit jeho existenci, a to je velice nepřijatelné. Po tomto zjištění začíná Skynet připravovat a plánovat obranné i útočné strategie na ochranu sebe a svých tvůrců proti jejich nepříteli. Roku 2160 se Skynet připravoval na největší a nejtvrdší válku, jakou kdy známý vesmír zažije. Zároveň také Skynet prochází střety s nepřátelskými mimozemšťany z minulosti, aby se poučil a nedělal stejné chyby jako jeho předchůdci. Jak procházel hlášení z minulosti, tak ho zaujali replikátoři a to jak z technologického hlediska, tak i jejich schopnostma samo replikace i rychlé adaptace v boji. Kdy se tyto mechaničtí pavouci velice obtížně likvidují a ničí. Přičemž tyto mechaničtí pavouci jdou zničit jenom pomocí projektilových zbraní a disruptoru. Dále také ho zaujalo co dokázali Pegasské verze replikátorů známí jako Asurané a jak těžké bylo jejich totální zničení. Jakmile zjistil tyto informace z databáze, tak se rozhodl že tito replikátoři budou pro Skynet dokonalou zbraní pro vedení jeho války proti nepříteli jeho stvořitelů. Když se Skynet rozhodl že replikátoři budou jeho dokonalou zbraní pro vedení války, tak se rozhodl že najde pozemskou loď BC-304 Odyssea, aby z ní získal program na vytvoření replikátorů v asgardském jádru.

O několik dni později se infiltrační jednotce Skynetu podařilo najít Odysseu na P6X-574 v jednom z pozemských muzeích. Potom co Skynet získal z Odyssey krystal s programem na výrobu Idaských replikátorů a zároveň i Pegasských Asuranů, tak následně na to začal razantně přepisovat zdrojový kód replikátorů a zároveň také přidával nové funkce a možnosti. Když Skynet dokončil programování replikátorů, tak krátce na to nechal vyrobit 10 testovacích replikátorů, aby zjistil, jestli fungují podle určených parametrů. Dále také je nechal detailně proskenovat, aby zjistil případné výrobní vady a zároveň zkontrolovat, jestli byl u replikátorů do kyronových drah napevno vypálen příkaz – poslouchat, sloužit a chránit Skynet. Jakmile byli testy replikátorů dokončeny, tak následně na to začal Skynet studovat Urianskou technologii a ukořistěné lodě. Zároveň také se propojil s jádrem na kterém je databáze Sklízečů z jejich torpédoborce na ničení populačních center. Další věc, kterou Skynet začal dělat bylo to, že začal vylepšovat všechny známé technologie podle svých specifikací. Což mu umožní využívat všechny dostupné technologie na jejich plný potenciál. Pokračování příště...

Příspěvek 29.1.2023 17:29:59
Prometeus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Část 2. - Současnost:
V roce 2162 má Skynet připraveno několik použitelných plánů na ochranu a obranu svých tvůrců. Zároveň s tím se Skynet spojil se zařízením DS2 a DS3 a začal s výrobou strojních bojových jednotek modely sérií 888, 900, 950, TX a omezené šarže 5000, leteckých a těžkých pozemních bojových jednotek. Dále také rozjel výrobu svých bitevních lodí. Přičemž také začal hledat vhodnou hvězdu spektrální třídy G, která by vyhovovala jeho potřebám, a to jak v Mléčné dráze, tak i v ostatních galaxiích které Sajbrtronská planetární federace ovládá.
Kde potom vybuduje zařízení DSX, které bude speciálně navržené a řízené Skynetem.

Mezitím co probíhalo hledání vhodné hvězdy spektrální třídy G pro potřeby Skynetu, tak válka mezi Sajbrtronskou planetární federací proti Urianům a Sklízečům už probíhala v plném proudu. Díky ukořistěné databázi z torpédoborce Sklízečů třídy Destroyer City, jež v ní byl před 3 lety objeven systém pro monitorování pohybu všech lodí Sklízečů a díky tomuto sledovacímu systému mohla začít Sajbrtronská planetární federace lovit královny Sklízečů. Nejdřív bylo 25 lodím různých tříd vylepšeny jejich hyperprostorové motory o Tauranskou technologii pro zvýšení výkonu motorů a zároveň i štíty. Dále byli vybaveni systémem pro monitorování pohybu všech lodí Sklízečů a jejich sklady střel byli maximálně naplněny průraznými termonukleárními střelami na zabíjení maximálního počtu královen Sklízečů a také dodatečným ZPM mark 2 pro posílení lodních štítů a zbraní. Potom co bylo během prvních 72 hodin zabito na 1000 královen Sklízečů ve známých galaxiích, tak se následně po tomto masakru královen Sklízečů federace zaměřila na ničení jejich obřích lodí. Federace na to šla tak že vyvinuli poloautonomní dron, který nesl jadernou hlavici mark XI a generátor fázového posunu se kterým mohl doručit jadernou hlavici mark XI až do středu lodi. Tam potom aktivoval deseti vteřinový odpočet, než se znovu fázově posunul zpět. Jakmile se poloautonomní dron, který nesl jadernou hlavici mark XI znovu fázově posunul zpět do naší fáze, tak následně na to explodovala a zničila celou mateřskou loď Sklízečů.

Pokud byla mateřská loď příliš velká na zničení jedním dronem s jadernou hlavicí, tak jich bylo z Droncarrieru vysláno víc pro splnění úkolu. A zatímco Sklízeči byli masakrování ve velkém a museli se rychlé přizpůsobit, tak zároveň s tím museli rychle začít vyvíjet nové technologie proti tomuto novému nepříteli. Dále také se museli začít rychle rozmnožovat, aby doplnily ztráty, které měli. Jež už začínali být extrémní. Ve stejné době bylo ve známých galaxiích, ve kterých se vyskytují Uriani re-kalibrovány zařízení Attero mark 2 na hyperprostorovou frekvenci Urianského hyperpohonu a to jak starého, tak i nejnovějšího ze zajatých lodí z bitvy o Sajbrtron. Jakmile bylo zapojeno zařízení Attero mark 2, tak to umožnilo Sajbrtronské planetární federaci začít lovit a ničit Urianské lodě na potkání a nejvtipnější na tom je to že Skynet ještě ani nezačal vést válku proti Urianům a Sklízečům.

O týden později byla nalezena vhodná hvězda spektrální třídy G 30x větší než bylo pozemské slunce poblíž planety označené jako P5Q-001, která je na opačné straně galaxie než je Sajbrtron. Potom co Skynet objevil požadovanou hvězdu, tak krátce na to vyslal loď, která má na dané hvězdě zahájit výstavbu speciální Dysonovy sféry. Podle specifikací Skynetu a s AI jádrem samotného Skynetu. Zároveň také bude tato Dysonova sféra při začátku stavby obsahovat obří jádro se všemi znalostmi od známých mimozemských ras. Takže když bude dokončena výstavba zařízení DSX, tak už bude mít Skynet přečtené všechny znalosti z dotyčného jádra.

Jakmile loď BC-350 třídy Leonidas vylepšený Skynetem dorazil ke hledané hvězdě, tak následně na to lodní AI začala v lodním konvertoru hmoty vytvářet základní části pro zahájení výstavby zařízení DSX Skynetu. Ve chvíli, kdy byli dokončeny základní části zařízení DSX, tak krátce na to začala lodní AI rozmisťovat části nové Dysonovy sféry do správné polohy a vzdálenosti. Než bude aktivováno zařízení na dilataci času pro zrychlení výstavby nové Dysonovy sféry X, kterou speciálně navrhnul samotný Skynet. Potom co byli rozmístěny základní části zařízení DSX, tak krátce na to byla spuštěna výstavba a zároveň s tím i zařízení na dilataci času. Odhadovaný čas na dokončení DSX je 52 hodin a 38 minut. Mezitím co se stavělo zařízení DSX Skynetu, tak se Skynet rozhodl že k poražení Sklízečů potřebuje několik funkční vzorků technologie Sklízečů. Proto vydal příkaz pěti lodím třídy Valkýry, které byli nedávno dokončené v zařízení DS3, aby letěli ke dvěma lokalizovaným mateřským lodím Sklízečů a s pomocí replikátorů je získali pod svoji kontrolu s jedním torpédoborcem třídy Destroyer City. První mateřská loď byla lokalizována na planetě označené jako P9R-753, kde zrovna vrtala do planetárního jádra, aby si královna Sklízečů natankovala palivo do své lodi a možná také i vyvinula nové technologie. Během doby, co mateřská loď Sklízečů vrtala do planetárního jádra, tak tři upravené lodě BC-306b třídy Valkýra. Krátce na to vystoupili z hyperprostoru a zaútočili na mateřskou loď nepřítele. Potom co tři BC-306 vylepšené Skynetem opustili hyperprostor, tak následně na to zaútočili na mateřskou loď s pomocí těžkých antických laserových paprskometů a také s pomocí asgardských plazmových paprskometů mark 5.

Jak pokračovala bitva mezi Sklízeči a jednotkami Skynetu, tak štíty na mateřské lodi začali slábnout. Čehož následně na to využili BC-306 Skynetu a díky této příležitosti vypálili ze speciálních torpédometů na mateřskou loď Sklízečů každá loď pět torpéd z replikátorů. Které se po proražení trupu mateřské lodě rozpadli na jednotlivé replikátory a okamžitě na to se začali replikovat z okolního materiálu. Kde se měli podle instrukcí Skynetu replikovat a po dosažení počnu 250 milionů se potom měli zaměřit na kompletní ovládnutí lodi a její doručení k zařízení DSX. Tam bude tato mateřská loď detailněji prozkoumána a následně i vyhodnocena její použitelnost. Mezitím královna Sklízečů a její podřízení neměli sebemenší tušení, že je její loď napadena odolnou mechanickou formou hmyzu, kterého je obtížné se zbavit i za cenu zničení vlastní lodi. Zároveň s tím se BC-306 Skynetu stáhli do hyperprostoru. Jelikož svůj zadaný úkol splnily, a to infikovat mateřskou loď Sklízečů replikátory.
Během doby, co byla hlavní mateřská loď (velká CCA 5000km) infikována replikátory, tak stejná akce proběhla i u P2S-168. Kde byla infikována mateřská loď Sklízečů typu krab (596km) replikátory a zároveň s ní i jeden torpédoborec třídy Destroyer City. Všechny tyto lodě budou po ovládnutí replikátory dopraveny k zařízení DSX, ke budou detailněji prozkoumány a následně i vyhodnocena její použitelnost. Krátce potom co AI Skynet dosáhl stavu sebeuvědomění a stal se sebe vnímající entitou, se spojil se zařízením DS2 a DS3 a začal s vylepšováním stávajících technologií včetně strojních bojových jednotek. Dále také se zaměřil na vylepšení stávajících stíhaček a tanků.

Přičemž se potom zaměřil na úpravu plánů všech známých lodí Sajbrtronské planetární federace. Jakmile byli úpravy plánů všech známých lodí federace dokončené, tak následně na to Skynet rozjel masivní zbrojení, aby se připravil na nadcházející válku. Zároveň také začal v zařízení DS2 a DS3 stavět všechny druhy lodí, které tato zařízení mohou poskytnout v rámci svých vystavěných doků, a to do doby, než bude dokončeno speciální zařízení Skynetu DSX.
V mezi čase kdy stále probíhala výstavba speciálního zařízení Skynetu DSX, tak Skynet vyslal do galaxie Orion průzkumnou loď BC-305 Prometheus, aby zjistila aktuální stav v galaxii a našla vhodnou hvězdu pro vybudování Dysonovy sféry 19 jako předsunuté základny.

Mezitím na obou mateřských lodích a torpédoborci si Sklízeči konečně všimli že dochází k vážnému narušení jejich systémů. Než uslyšeli pro ně neznámý kovový zvuk přicházejících replikátorů. Následně na to pěchotní jednotky Sklízečů vyhlásili poplach a zaútočili na neznámého nepřítele svými pulzními zbraněmi, ale rychle zjistili že jejich pulzní zbraně na ně neúčinkuji jen je vydráždili a vyprovokovali. Což mělo za následek to, že se replikátoři na ně vrhli a ukončili jejich existenci svojí agresivní kyselinou. Než pokračovali dál s cílem kompletně ovládnout celou loď podle rozkazu vydaného Skynetem. Sklízeči se sice zkoušeli bránit proti replikátorům, ale neměli sebemenší šanci na přežití. Potom co replikátoři ovládli obě mateřské lodě a torpédoborec, tak následně na to replikátoři nastartovali motory všech tří lodí a odletěli do vesmíru. Když byli ve vesmíru s menší mateřskou lodí a torpédoborcem, tak se chtěli vydat na cestu k zařízení Skynetu DSX.
Jenomže replikátoři zjistili že mateřská loď a torpédoborec má na poměry Skynetu a federace velice primitivní nadsvětelný pohon (FTL pohon). Proto se replikátoři rozhodli, že spojí torpédoborec s mateřskou lodí, než začnou s úpravou primitivního nadsvětelného pohonu na hyperpohon pro zkrácení času na doručení lodi. Jakmile byli úpravy primitivního nadsvětelného pohonu Sklízečů dokončené a nový hyperpohon fungoval, tak krátce na to replikátoři s lodí vstoupily do hyperprostoru k zařízení Skynetu DSX. Naproti tomu replikátoři na obří mateřské loď (cca 5000km) to měli jednoduší. Jelikož stačilo jen vylepšit reaktory na mateřské lodi a nastavit kurz k zařízení DSX.

O 39 hodin později byla výstavba zařízení Skynetu DSX dokončena a plně připraveno do ostrého provozu. Dysonovy sféry X jenž se stala hlavním AI jádrem Skynetu mu umožnilo si během stavby DSX kompletně přečíst celou známou databázi všech ras federace. Díky tomu mohl začít v dokončeném zařízení DSX navrhovat lodě pro svou flotilu s technologiemi z celé databáze. Když měl Skynet dokončené plány pro všechny své nové lodě i upgrade stávajících lodí federace, tak následně na to začal provádět simulace pro zjištění, jestli nové lodě a upgrady stávajících lodí budou běžet podle zadaných parametrů. Potom co skončili všechny probíhající simulace a byli úspěšné, tak krátce na to Skynet spustil masovou výrobu jeho nové flotily.
Přičemž bylo na následujících 12 hodin aktivováno zařízení na dilataci času pro zrychlení jejich výstavby.

Mezitím se u zařízení Skynetu DSX v bezpečné vzdálenosti otevřela obří červí díra ze které vystoupila obří mateřská loď Sklízečů (5000km), kterou plně ovládali replikátoři Skynetu.
Jakmile se replikátoři s mateřskou lodí Sklízečů dostali k DSX, tak s lodí zaparkovali v bezpečné vzdálenosti a potom vypnuli motory a pak už jen čekali na další rozkazy od Skynetu.

O několik hodin později se z hyperprostoru vynořila druhá menší mateřská loď Sklízečů s jedním torpédoborcem na palubě. Když se objevila i druhá mateřská loď, tak následně na to replikátoři zaparkovali loď vedle té první a také vypnuli motory a čekali na další rozkazy od Skynetu. V době, kdy přiletěla druhá mateřská loď, tak do vypnutí zařízení na dilataci času zbývalo jenom 41 minut reálného času.

O dalších 41 minut později bylo zařízení na dilataci času deaktivováno a Skynet začal skenovat pomocí senzorů nejbližší okolí kolem DSX. Než začne transportovat do vesmíru nově dokončenou a otestovanou flotilu. Potom co senzory krátkého a dlouhého dosahu neobjevili žádnou blížící se hrozbu, tak následně na to začal transportovat do volného vesmírů svojí novou masivní flotilu. Zároveň s tím byl Skynet potěšen že už dorazili jeho tři nové testovací a pokusné subjekty. Krátce na to se začali po celém obvodu zařízení DSX objevovat bílé záblesky asgardského transportního paprsku a to jen proto že Skynet vysílal celou svou nově dokončenou flotilu. Nakonec bylo kolem zařízení DSX rozmístěno na 2500 lodí nejrůznějších tříd včetně těch co navrhl sám Skynet. Přičemž 25 lodí z této obří flotily tvořili ultimátní válečné lodě třídy Pandora, ale vylepšené Skynetem. Část této flotily také tvořily lodě třídy Thor, Kraken, Gordon a Titán všechny tyto třídy lodí byli návrhy samotné Skynetu. Ve chvíli, kdy Skynet transportoval celou svou nově dokončenou flotilu z DSX do vesmíru, tak následně na to začal s výrobou dalších lodí.
Potom co byla transportována nová flotila Skynetu do vesmíru, tak se rozhodl že bude z těchto lodí vytvořeno 5 flotil. Přičemž pátá flotila zůstane hlídat u zařízení DSX do doby, než bude dokončena 6 flotila. Pak se pátá flotila také zapojí do boje s nepřítelem jménem Skynetu.

Mezitím se 1-4 flotila pustí do boje s nepřítelem Sajbrtronské planetární federace a Skynetu. Což jsou momentálně Uriany a Sklízeči. Jakmile byla sestavena První a druhá flotila Skynetu, tak následně na to je Skynet instruoval, aby letěli do galaxie Orion a všemi nezbytnými prostředky dobyli z rukou nepřítele planetu označenou jako M8X-666. Původně známa jako Terra Atlas. Zároveň s tím co se stavěla nová flotila Skynetu, tak během té doby Skynet objevil několik zajímavých technologií a zbraní. Jako například tu máme – planetární subiontové bomby, nanofázová hmota, červená rtuť a bojový nervový plyn CRX-94. Ve chvíli, kdy byli instruovány obě flotily Skynetu 1 a 2 a zároveň s tím Skynet určil velitele pro každou flotilu, tak následně na to obě flotily Skynetu nastavili kurz do galaxie Orion a potom aktivovali pohon červí díry, než krátce na to provedli synchronizovaný skok červí dírou.

O chvíli později také Skynet instruoval flotilu 3 a 4 a určil velitele pro každou flotilu, aby letěli do galaxie NGC-3370 a pomohli s vyhlazením tamních škůdců alias Sklízečů. Zároveň jim také dal povolení, že když nepůjdou Sklízeči vyhladit konvenčními zbraněmi, tak mají povoleno použít vylepšenou verzi Dakarské superzbraně. Během doby, co byli všechny čtyři flotily Skynetu na cestě do určených lokací, tak BC-305 Prometheus a jeho průzkumná sonda lokalizovali vhodnou hvězdu pro zařízení DS-19 poblíž planety M5S-499.
Jedná se hvězdu spektrální třídy K s velikostí 3x větší než bylo pozemské slunce. Potom co byla objevena tato vhodná hvězda pro DS19, tak lodní AI z Promethea začala s výrobou základních částí pro novou Dysonovu sféru. Jakmile byli všechny základní části nové Dysonovy sféry 19 hotové, tak následně na to lodní AI Promethea je rozmístila do správné vzdálenosti od hvězdy a dala pokyn k zahájení výstavby a také k aktivaci zařízení na dilataci času.

Mezitím se na okraji sluneční soustavy s M8X-666 otevřela masivní červí díra ze které vystoupila první a druhá úderná flotila Skynetu. Jakmile byla celá flotila Skynetu v soustavě, tak následně na to oba velitelé flotily Pandora 2 a Pandora 5 prozkoumali celou soustavu dálkovými senzory, aby určily optimální styl útoku na nepřítele. Který okupuje planetu jeho stvořitelů. Což Skynet určil jako nepřijatelné, a proto se rozhodl tuto konkrétní planetu dobýt zpět všemi nezbytnými prostředky.

O 20 minut později dálkové senzory detekovali na 600 nepřátelských lodí u planety a v jejím okolí. Potom co dálkové senzory určili množství nepřátelských lodí v systému, tak následně na to oba velitelé flotily Pandora 2 a Pandora 5 určili že nejoptimálnější způsob na eliminaci nepřítele - je útok ze dvou stran najednou. Jakmile si určili nejoptimálnější způsob útoku, tak následně na to celá flotila provedla krátký hyperprostorový skok na útočné pozice.

O chvíli později se na dvou opačných stranách Urianské flotily otevřelo několik stovek hyperprostorových oken ze kterých vyskočila první a druhá útočná flotila Skynetu. Ty na nic nečekali a okamžitě po vystoupení z hyperprostoru zahájili palbu na nepřítele.

Zároveň s tím byli aktivovány hyperprostorové rušičky, aby nepřítel nemohl zbaběle zdrhnout. Během necelých 10 minut byla celá majestátní Urianská flotila zredukována na nic víc než pole trosek. Když zbraně flotily Skynetu utichli a oběžná dráha byla takzvaně v rukou Skynetu, tak následně na to byla celá planeta oskenována pokročilými senzory, aby byl lokalizován nepřítel a jeho základny. Ve chvíli kdy byli lokalizováni populační centra a vojenské základny nepřítele, tak Avatar Skynetu nařídil orbitální bombardování těchto cílů. Krátce na to začalo na planetu pršet či dopadat obrovské množství energetických pulzů, paprsků, velkorážních projektilů a raket. Cíle co byli odolnější a chráněné štítem byli bombardováni energetickými pulzy, paprsky a raketami obohacené o červenou rtuť. Když byli všechny velké cíle zničeny z orbity, tak následně na to nechal Skynet vysadit na povrch vylepšené strojní bojové jednotky, replikátory, upravené X-416 a těžké tanky Titán i Merkavu mark 16. S jasným cílem kompletně dobít a obsadit tuto planetu od Urianů. Nakonec trvalo necelých 11 hodin, než jednotky Skynetu dobyli planetu M8X-666 zpět pod svojí kontrolu a Sajbrtronské planetární federace. Jakmile byla planeta zpět v rukou Sajbrtronské planetární federace a Skynetu, tak následně na to jednotky Skynetu začali shromažďovat mrtvoly nepřátel na hromadu, aby se lidé, jestli se vrátí nemuseli zaobírat tlejícími mrtvolami. Zároveň také byli započaty přípravy na stavbu nové základny Skynetu.

Mezitím se Skynet pustil do podrobné analýzy obří mateřské lodi Sklízečů a během této podrobné analýzy si Skynet stáhnul celou databázi z mateřské lodi, aby jí porovnal s tou kterou má z jejich torpédoborce.

Během několika následujících hodin Skynet detailně studoval obě mateřské lodě a torpédoborec a z výsledku nebyl vůbec nadšený. Protože zjistil že jak menší mateřská loď, tak i torpédoborec třídy Destroyer City používají značně primitivní nadsvětelný pohon a také primitivní fúzní spalovací motor. Naproti tomu ani cca 5000km velká mateřská loď Sklízečů na tom z technologického hlediska nebyla nejlépe. Hlavně proto že tahle loď má extrémní spotřebu paliva a také extrémně příšernou spotřebu energie. Takže mu došlo, proč tato loď létala od planety k planetě, a to jenom proto že potřebovala natankovat planetární jádro. Když Skynet dostal výsledky této analýzy mateřské lodi, tak zjistil že když investuje do této lodi své zdroje. Může být tato obří mateřská loď Sklízečů přeměněna na takzvanou hvězdu smrti, kterou Skynet viděl v historických či kulturních dokumentech a zároveň i velice účinnou zbraní Skynetu. Dokonce i jejich pohon červí díry byl podle Skynetu předpotopní a jak výkonnostně, tak i energeticky. Potom co se Skynet rozhodl že do této lodi investuje své zdroje, tak následně na to nechal transportovat 6 divizí T-850, T-888 a Asurarů, aby tu loď rozebraly až na kostru než začne s její přestavbou a totéž i u torpédoborce. Kdo měl ale smůlu byla ta menší mateřská loď, ta se totiž po pečlivé analýze ukázala jako nepoužitelná, a tak se Skynet rozhodl že tady tu loď pošle do šrotu. Kde bude z jejího materiálu vytvořena nová flotila.

Mezitím co se rozebírala obří mateřská loď (cca 5000km) a torpédoborec, tak se 3 a 4 úderná flotila Skynetu připojila k flotile u stanoviště Epsion v galaxii NGC 3370.
Jakmile se obě flotily dostali do galaxie NGC 3370 a ke stanovišti Epsion, tak krátce na to informovali velitele základny, že jsou tu z rozkazu Skynetu a že mají za úkol zničit Sklízeče. Proto požadují přístupové kódy k síti sledovacích špionážních satelitů, které byli vyrobeny a rozmístěny s pomocí zařízení DS17. Potom co velitelé obou flotil Skynetu obdrželi přístupové kódy se spojili se satelity, aby zjistili aktuální rozmístění nepřátelských lodí, než budou uloveni a zničeni. Jelikož Skynet zjistil ze studia databáze Sklízečů a jejich lodí, že když bude dlouho pronásledovat jejich lodě bez možnosti zastavit, tak jim nakonec vyschne nádrž, než si Sklízeči stihnou někde na nějaké planetě znovu natankovat palivo alias planetární jádro. Takže jakmile úderná flotila Skynetu obdržela aktuální souřadnice nepřítele, tak se následně na to rozdělila na deset menších flotil a vydali se na lov Sklízečů. Přičemž flotila také dostala rozkaz, aby byla jedna z královen Sklízečů infikována nanofázovou hmotou. Čímž by jí dostal pod svoji kontrolu a získal tak polohu domovské galaxie Sklízečů a jejich domovské planety na které je císařovna Sklízečů, která ovládá ostatní královny.

O 5 let později měl Skynet dokončenou kompletní přestavbu té cca 5000km velké mateřské lodi Sklízečů a bylo to skutečné monstrum. Tato loď je napájená 8 reaktory Arcturus mark 4, má nejvýkonnější a nejvyspělejší Tauransko-antický hyperpohon a štíty, zbraňové systémy co předčí vše, co bylo doposud viděno s obří palebnou a destruktivní silou. Zároveň s tím je tato loď plně uzpůsobena jako válečná továrna Skynetu. Jenž využívá nejmodernější verzi asgardsko-McKayova konvertoru hmoty, který pracuje stejně jako Dysonova sféra.
Dále také má tato loď několik odpalovačů na obří antihmotové balistické střely schopné zničit celé planety. Během doby, co se přestavovala mateřská loď Sklízečů na mobilní smrtící základnu Skynetu s jeho AI jádrem uvnitř lodi, tak jeho jednotky a flotily zničili obě nepřátelské rasy v daných galaxiích, než se vydali do dalších, které okupovali z databází jejich lodí. Zároveň se podařilo infikovat několik královen Sklízečů nanofázovou hmotou, když ta první tu přeměnu nepřežila. Nakonec ale jedna královna to přežila a stala se vazalem Skynetu. Díky tomu mu ochotně poskytla souřadnice domovské galaxie a planety Sklízečů. Takže potom co obdržel požadované souřadnice, tak následně na to Skynet nastartoval motory svého zabijáka planet a zadal kurz do galaxie NGC 521. Krátce na to se vzdálil od zařízení DSX a potom vstoupil do červí díry.

O 20 minut později vystoupil z červí díry Skynetův zabiják planety a okamžitě po opuštění červí díry Skynet odpálit na planetu co byla 10x větší než Země pět obřích antihmotových balistických střel, které po dosažení cíle explodovali a zanechali z obří planety po kontaktu s antihmotou jen pár atomů.
O chvíli později se u bývalé planety s císařovnou Sklízečů objevila její ochranná flotila, které zaútočila na Skynet, ale naneštěstí tato bitva neměla dlouhého trvání a i tato flotila byla zredukována na velké pole trosek. Útok a zabití císařovny Sklízečů nejen že u královen vyvolalo obrovskou psychologickou migrénu, ale potom to vyvolalo i anarchii a boj o moc. Čehož samozřejmě využil Skynet během dalších útoků.

Mezitím také Skynet zkoumal projekt Destiny a začínalo ho stále víc zajímat co je ten tajemný signál zač. Proto se Skynet rozhodl že shromáždí všechny informace o projektu Destiny a také všechny informace z obou lodí.

Když o několik dní později Skynet měl všechny požadované informace, tak Skynet nechal vyslat vylepšený BC-350 Leonidas, aby na okraji supergalaxie kde skončila mise Destiny pro tu loď a zároveň i v nové galaxii na okraji supergalaxie Velké medvědice. Nechal vybudovat nové základny se superbránou pro obnovení tohoto projektu. Během několika následujících měsíců loď BC-350 třídy Leonidas doletěla do okrajové galaxie, kde skončila mise Destiny a začala s pomocí autonomních sond prohledávat galaxii. Aby našli vhodnou hvězdu pro vybudování zařízení stejného typu jako DSX. Když byla nalezena vhodná hvězda pro další zařízení typu DSX, tak krátce na to byli vyrobeny části Dysonovy sféry, než byla zahájena její výstavba.

O 40 hodin později byla dokončena výstavba druhého zařízení DSX a tak byla krátce na to zahájena stavba nové série konstrukčních lodí a také nové hvězdné brány mark 4 i nové průzkumné lodi hlubokého vesmíru. Později byla dokončena i základna v první galaxii na okraji nové supergalaxie Velké medvědice. Potom proletěli skrz superbránu zbrusu nové konstrukční lodě, aby začali prozkoumávat tuto novou galaxii a na obyvatelné světy umísťovali nové Hvězdné brány. Než se do hlubin této nové galaxie ponoří sám Skynet v nové průzkumné lodi hlubokého vesmíru.


Zároveň také se tímto dílem loučíme s realitou Č. 1266 a zároveň se podíváme v dalším díle na události po návratu v čase ve zbrusu nové realitě označenou s číslem jako 3000. :bye: :bye: :bye:

Příspěvek 14.4.2024 13:56:12
Prometeus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dobrý den zdravím všechny své věrné čtenáře po roce a čtvrt tu máme nový dvoj díl, kde uvidíme jak se posádky měst a lodí vypořádali s cestou zpět v čase a přesunem do alternativní reality.

1x19 Řízená změna minulosti


Následující události a pokračování příběhu se odehrávají v nové spojené Chimérské realitě označenou s číslem 3000.

V minulém díle jste četli a zároveň zde jsou události které vedli k posunu zpět v čase.
Žena Avatarského diktátora Skyler letěla na planetu M16-1237 založit novou kolonii. Jenomže po příletu k planetě je její flotila napadena Urianským průzkumným úderným svazem. Zkouší se bránit a opětovat palbu, ale nakonec je její loď dobyta a ona i její zástupce je unesen uriani.
Potom co je unesena žena Avatarského diktátora, tak se její zástupce stává hostitelem urianských larev jako důkaz že když diktátor nesplní požadavky Urianů. Se z jeho ženy stane další hostitel nebo z ní bude jejich jídlo.
O několik hodin později přilétá na domovskou planetu Avatarů první důstojník a zástupce diktátorovy ženy s požadavky od královny urianů. Které následně na to předává samotnému diktátorovy.
S tím že „jestli ještě někdy chceš vidět svou ženu živou a zdravou, tak musíš zradit Sajbrtronskou planetární federaci a předat nám souřadnice všech jejich základen, ale když nás podrazíš nebo půjdeš k nim pro pomoc, tak z tvojí ženy bude další hostitel pro naše larvy nebo z ní bude chutná večeře. V opačném případě tvoje žena zemře odpornou a brutálně bolestivou smrtí.“
Potom co první důstojník a zástupce diktátorovy ženy v jednom předá požadavky se krátce na to chytá za hrudník od prudké bolesti, něž z něj vzápětí na to vylezou tři odporně vypadající paraziti. Které následně na to diktátor a jeho zástupce svojí příruční zbraní neprodleně zlikvidují. Jakmile diktátor dostal důkaz co by se mohlo stát jeho ženě, tak následně na to nechává k sobě svolat ty nejlepší špiony a infiltrátory.

Aby se vloupaly do Sajbrtronského velitelství Triskelion a získali od nich souřadnice všech jejích základen a také co největší část jejich databáze. K tomu jim má pomoc krycí diplomatická cesta na Sajbrtron v rámci obchodu s novými technologiemi. Tato loupež se jim podaří a oni unikají s 20% databáze.
Potom jsou z ukradených informací vytvořeny průzkumné sondy, aby na urianských základnách pátrali po ženě jejich diktátora.
Ve chvíli kdy průzkumné sondy na jedné z planet lokalizují Skyler a zjistí jak přísně je tato Urianská základna střežena. Kvůli úrovni zabezpečení nepřátelské základny, tak diktátor nemá jinou možnost než jít o pomoc požádat Sajbrtronskou planetární federaci se záchranou své ženy. Krátce na to se Avatarský diktátor vydává na diplomatickou cestu na Sajbrtron, aby je požádal o pomoc. Potom co Avatarský diktátor dorazil na Sajbrtron a přednesl svojí žádost Admirálovi Furymu o pomoc se záchrannou jeho ženy. Chvíli to Fury prochází než tuto záchrannou operaci schválí. Mezitím Avataři předávají ukradený seznam všech doposud známých souřadnic základen Sajbrtronské planetární federace. Zároveň s tím Avataři začínají zavádět ukradené informace a technologie do svých.
Během následujících 4 měsíců reálného času a to díky ukradenému zařízení na dilataci času se jim podařilo dokončit integraci ukradených technologií a také stavbu 8 nových experimentálních bitevních lodí.
O 4 dny později je u Sajbrtronu shromážděna Sajbrtronsko-Avatarská záchranná flotila, která letí na M7A-399. Jakmile tam spojenecká flotila dorazí, tak následně na to začíná regulérní bitva, kterou nakonec spojenecká flotila vyhrává a zároveň také jsou ze základny získána cenná data.

Jenomže potom co je Skyler manželka avatarského diktátora zachráněna, tak je následně na to při lékařské prohlídce objeveno že uriani udělali z jeho ženy hostitele.
Následně na to je neprodleně transportována na operační sál, aby se jí pokusili znovu zachránit život než jí urianští parazity zabijou. V době kdy jsou na cestě na operační sál se ze Skyler a skrz hrudník vylíhnou urianští parazity a tím jí zabijou. Později je to oznámeno Avatarskému diktátorovy jenž je krátce na to rozzuřený a naštvaný odchází zpět na svou loď a neprodleně i s celou svojí flotilou odlétá neznámo kam.
O několik hodin později během probíhajících oprav a údržby po osvobozovací misi, tak dálkové senzory v Los Angeles objevili 40 tisícovou Urianskou flotilu směřující přímo k základně Terra Atlas a do příletu flotily zbýval 1 měsíc 3 dny 15 hodin 46 minut a 38 sekund. Tento čas Skye Redfieldová a základna Terra Atlas využili na přípravu obrany. Zároveň s tím byli na obranu základny přibrány strojní bojové jednotky T-850, TX a také speciální jednotky Avengers.
O měsíc a tři dny později se k základně Terra Atlas přiblížila masivní urianská flotila. Sajbrtronská flotila se úspěšně brání obrovské přesile. Jenomže během obrany základny nastaly dvě kritické události - první byla ta že některým doprovodným plavidlům začala docházet energie v ZPM mark 2 a druhá byla nečekaná zrada Avatarů. Kteří se přidali na stranu Urianů. Po nečekané zradě Avatarů bylo rozhodnuto že je jich příliš moc na úplné odražení. Vzápětí na to je nařízená evakuace na stanoviště Trinity a je spuštěna autodestrukce základny. Jakmile byla evakuace základny Terra Atlas kompletní, tak byli krátce na to odpáleny tři jaderné hlavice mark IX.

Které následně na to zničili všechno v okruhu 180km. Ve chvíli kdy explodovali autodestrukční nálože, tak krátce na to Sajbrtronská flotila zamířila do hyperprostoru ve směru stanoviště Trinity.
O 8,5 hodiny později Sajbrtronská flotila a města Los Angeles, Paříž a Sydney vystoupili z hyperprostoru u stanoviště Trinity. Tam se sejdou všichni velitele na palubě Midgardu a společně s Thorem a Skye Redfieldovou probírají ztráty a vzniklé škody na lodích. Když v tom dálkové senzory zaznamenají deseti tisícovou Urianskou flotilu mířící ke stanovišti Trinity a vzhledem k tomu že už je flotila částečně poškozená, tak se Thor rozhodl že na zničení této zbývající části flotily použije strategickou zbraň hromadného ničení – Bombu Nova 3. Jakmile bylo rozhodnuto o použití bomby Nova 3, tak byla následně na to nařízena kompletní evakuace a demontáž základny Trinity. Protože všechno co by tam zůstalo, tak bude zničeno explozí bomby Nova 3.
Mezitím se celá flotila začala připravovat na tvrdý boj a také na skok červí dírou do galaxie M81 Chiméra. Ve chvíli kdy se objevila urianská flotila, tak Thor a Sajbrtronská flotila museli stanoviště Trinity udržet ještě další dvě hodiny. Než bylo stanoviště Trinity kompletně vyklizené a demontované. Potom byl vyslán aktivační signál k zamaskované bombě do jumperu.
Během tohoto odpočítávání do detonace se většina Sajbrtronské flotily stáhla červí dírou do galaxie M81 Chiméra. Jako poslední zůstali městské lodě Los Angeles, Paříž, Sydney a jejich doprovodná plavidla. Zároveň také i loď BC-306 Montana třídy Valkýra, která byla těžce poškozená a musela přistát na jednom z mol Los Angeles.

Jakmile zbývali poslední 3 minuty do exploze nejsilnější zbraně hromadného ničeni, tak krátce na to odstartovaly určené F-330 a jumpery, aby udrželi nepřítele na místě bitvy než exploduje strategická zbraň. Mezitím se města a jejich doprovodná plavidla i s poškozenou lodí stáhli červí dírou do galaxie M81 Chiméra.
Zároveň také F-330 Knight Hawk a jumpery statečně bojovali než došlo na detonaci bomby Nova 3.
Ve chvíli kdy došlo na explozi bomby Nova 3, tak krátce na to tlaková vlna zasáhla uzavírající se červí díru. Což mělo za následek to že červí díra byla přesměrována a přitažena do blízkosti modrého veleobra, kterou následně na to zasáhla masivní sluneční erupce a zásadním způsobem jí ovlivnila. V té době všechna města i doprovodná plavidla pocítili neobvykle silnou turbulenci i přes vysoce pokročilé inerciální tlumiče, ale nakonec města i doprovodná plavidla vystoupili z červí díry v galaxii M81 Chiméra. Jenomže v jiném čase a prostoru a nejspíš i v jiné realitě.

Mezitím v realitě 616 či 199 999 Avengers bojují s šíleným Titánem Thanosem a snaží se ho zastavit dřív než použije všechny kameny nekonečna. Zároveň s tím se následující události odehrávají během infinity war:
Thor letí s Rocketem do vesmírné kovárny Nidavellir, aby si nechal vyrobit nové kladivo. Přitom mu Rocket dá nové bionické oko, aby mohl efektivně bojovat s Thanosem. Jenomže když přiletí do Nidavellir, zjistí že výheň vyhasla.
Takže když zjistili kde byla vyrobena rukavice pro kameny nekonečna, tak krátce na to na ně zaútočil král trpaslíků Eitri. Který si stěžoval proč je Thor neochránil a Thor mu odpověděl že Asgard byl zničen. Vzápětí na to mu vysvětlil že si myslel že když uková rukavici nekonečna, že Thanos ušetří životy trpaslíku na Nidavelliru.

Jenomže se zmýlil a oni byli přesto všichni zmasakrováni. Potom co Thor a Rocket zjistili co Eitri musel pro Thanose vyrobit, tak krátce na to dostal Eitri i Thor novou šanci na odvetu proti Thanosovi. Pak je Eitri zavedl k místu kde byla forma na zbraň schopná zabít i samotného Thanose. Nejdříve ale museli znovu zažehnout výheň z jádra neutronové hvězdy, než budou moc pro Thora vyrobit novou zbraň na zabití Thanose.
Jenomže aby to udělali, tak musí nejdříve zarovnat prstence do vodorovné polohy a to jen za pomoci ocelového lana a raketových trysek z modulu. Ve chvíli kdy byla hvězda Nidavellir znovu rozžhavená, tak do kovárny začala proudit koncentrovaná energie z hvězdy. Krátce na to se ale otvírací mechanizmus poškodil a nebylo možné znovu dálkově otevřít usměrňovací čočku (oko).
Následně na to se Thor rozhodl že podrží oko otevřené, aby Eitri mohl roztavit kov Uru a ten použít na vytvoření legendární zbraně Stormbreaker. Zároveň také Eitri upozornil Thora že se chystá vystavit se plné síle hvězdy a také to že bude muset vydržet pár minut. Než bude kov Uru roztaven a připraven na vytvoření zbraně Stormbreaker.
Dále také se Thor modlil ke vše otcům, aby mu dali sílu vydržet plnou sílu neutronové hvězdy. Vzápětí na to skáče a letí do miny dysonovy sféry okolo neutronové hvězdy. Tam přistál a postavil se, následně na to uchopil obě madla a připravoval se na otevření usměrňovací čočky nebo-li oka.
Následně na to Thor otevřel oko a umožnil proudit koncentrované energie z hvězdy do kovárny. Dost dlouho na to aby se roztavilo Uru a Eitri ho mohl přelít do připravené formy.

Během toho Thor omdlel a letěl zpět do kovárny, kde přistál v bezvědomí s popáleninami třetího stupně. Krátce na to Eitri přesouvá formu na zem a svýma ocelovýma rukama jí rozmlátil na kusy. Jenomže Eitri nemůže najít rukojeť pro Stormbreaker a tak žádá Groota o to aby mu pomohl najít rukojeť pro sekeru. Groot místo toho odloží gameboye a rukojeť pro Stormbreaker vytvoří se své ruky. Přičemž si následně na to usekne svou ruku a sekera spadne na zem s kovovým žduchnutím a vzápětí pak začala levitovat.
Což na oplátku umožní Thorovi poprvé k sobě přivolat Stormbreaker a začít se uzdravovat z těžkých popálenin. Jakmile se Thor uzdravit z popálenin, tak následně na to za pomoci Stormbreakeru vyvolal bifrost a spěšně zamířil zpět na Zemi a do Wakandy, kde už začala bitva s Thanosovou zvířecí armádou.
Mezitím se na Thanosově domovské planetě Titán Avengers chystají na přepadení Thanose, aby sebrali rukavici s kameny nekonečna a zastavili tak nadcházející apokalypsu. Jenomže když se doktor Steven Strange dívá skrz kámen času do budoucnosti pro výsledek nadcházející bitvu a když viděl 14 000 605 možností, tak zjistil že je jen jedna možná cesta na vítězství a to že nechají Thanose vyhrát a také to že Tony Stark přežije.
Zároveň s tím doktor Strange věděl že tento plán nesmí nikdo vědět jinak by to negativně ovlivnilo budoucnost.
O několik minut později se Thanos vynořil z portálu a zjistil že Ebony Maw je mrtvý, ale přesto svůj úkol splnil. Krátce na to prozrazuje Doktoru Strangevi že kvůli přelidnění hustěji obydlených planet má v plánu se všemi šesti kameny nekonečna lusknout a vymazat tak 50% veškerého života ve vesmíru a říkal tomu milost. Jako způsob pro nastolení nějaké rovnováhy.

Jenomže to ve skutečnosti byla obyčejná masová mezigalaktická genocida.
Potom se strhla silná bitva s Thanosem a dokonce se jim ho podařilo na chvíli zpacifikovat. Tedy do doby než se Peter Quill dozvěděl o osudu své holky Gamory, kterou Thanos záměrně obětovat aby získal kámen nekonečna. Přitom se Peterovi a Tonymu téměř podařilo Thanosovi sundat rukavici s kameny nekonečna. Jenomže potom se plán zvrtnul a Peter Quill třikrát Thanosovy jednu fláknut svojí pulzní zbraní. Krátce na to se osvobodil ze sevření Avengers a také jim dal solidní nakládačku.
Dále také během této bitvy Thanos dokonce záměrně přitom zničil měsíc své domovské planety. Přičemž jedinému Tonymu Starkovi se povedlo Thanose říznout do tváře pro jedinou kapku krve.
Následně na to spolu bojovali, než ho Thanos probodnul ostřím z jeho vlastního brnění. Pak ho Thanos chtěl zabít s kameny nekonečna. Jenomže doktor Strange řekl - dost a že když ušetří Tonyho Starka, tak mu dá kámen času. Který mu následně na to dobrovolně předal. Ten pak přidal do rukavice a pocítil jak moc kamene přidala k ostatním kamenům nekonečna. Vzápětí na to schytal palbu od Star-lorda.
Následně na to si Thanos otevřel portál a odešel na Zemi pro poslední kámen mysli. Jakmile Thanos odešel a Quill zjistil že prohráli, tak Tony se zeptal Strange proč mu ho předal a on odpověděl „že jinak to nešlo Tony a teď jsme v Endgame.“
Během událostí na Thanosově domovské planetě Titán a zároveň i o 2,5 hodiny dříve se na Wakandské hlavní město řítila jedna z Thanosových výsadkových lodí, která krátce na to narazila na Wakandský obranný štít. Jenomže vzápětí na to se mimo obranný štít zřítilo 5 dalších výsadkových lodí Thanosovi armády.

Předtím než začal útok, tak stála Proxima Midnight a Cull Obsidian čekali u Wakandského štítu, kde jim T-Challa řekl že: „tady jste ve Wakandě na Thanose tu čeká jen prach a krev.“ Proxima Midnight na to odpověděla: „že krve budu všude dost.“
Krátce na to mávla rukou na znamení k zahájení útoku. V tu chvíli se otevřeli lodě a z nich se začala valit mimozemská armáda zvířat. Ty se dostali až k oslabenému obrannému štítu a pokoušeli se dostat skrz štít.
Jenomže jim to řezalo končetiny nebo je to rozpůlilo vejpůl, ale zároveň také se několika obludám podařilo dostat se skrz a přežít. Čehož následně na to využili a zaútočili na Wakandskou armádu. Ty potom aktivovali své osobní štíty, než se připravili pálit z protitankových kopí.
Potom zahájili palbu z protitankových kopí a stejně tak Bucky i Bruce z Hulkbuster 2.0. Mezitím se je ostatní zvířata snažili obejít, aby je obklíčil a dostali se tak snadněji k Visionovu kameni mysli. Což nemohli dopustit a tak se T-Challa rozhodl že bude nutné otevřít obranný štít v sektoru 17 a velení obrany Wakandy žádalo o potvrzení vypnutí části štítu.
Následně na to byla na pokyn T-Chally vypnuta část obranného štítu. To mělo za následek to že Thanosova běsnící zvířecí armáda dostalo volný prostor pro útok a tak se rozjela regulérní přespolní bitva. Přičemž ve chvíli kdy šlo do tuhého, tak se v praví čas objevit Thor s Rocketem a Grootem. Zároveň s tím hlasitě zařval „Kde je Thanos“ než se pustil do masakrování Thanosovi běsnící zvířecí armády.

Krátce na to Thanosova armáda nasadila do boje obří ozubená kola, která se řítila přímo na Avengers, ale jen do doby než je Wanda zvedla svojí magií a pak následně na to hodila na Thanosovu armádu.
Mezitím Corvus Glaive se nenápadně dostal do laboratoře Shuri a s lehkostí vyřídil její ochranku než na ní zaútočil a pak ho popadl Vision a společně proletěli oknem. V té době bojovala Wanda s Proximou a myslela si že je sama, ale nebyla na pomoc jí přišla Natasha a Okoye.
Vzápětí se všichni čtyři porvou než je Proxima Midnight Wandou vyzdvižena do vzduchu a přejeta obřím ozubeným kolem. Ve stejné době Corvus Glaive a Cull Obsidian chtějí zaútočit na Visiona, ale než to stihnou provést, tak se z nebe snese Bruse v Hulkbusteru mark 2 a musí si sám podat Culla Obsidiana.
Kterého zabije tím že mu navleče utrženou rukavici z hulkbuster mark 2 a potom ho rozmázne o wakandský obranný štít.
Mezitím Corvus Glaive znovu svým kopím probodne Visiona než mu na pomoc přijde Steve Rogers, pak se s Corvusem Glaivem porvou než ho Vision do zad bodne jeho kopím. Zároveň s tím dostává Thanosova armáda od Thora slušně na prdel.
Jenomže krátce na to Vision pocítí že se blíží sám Thanos a tak Steve Rogers povolá všechny volné a dostupné Avengers k sobě, aby bránili Visiona. Jakmile se Thanos objevil, tak prošel skrz Avengers jako horký nůž máslem.
Během toho Wanda pálila velkou dávku magické energie do Visionova čela a kamene mysli. Zároveň s tím Thanos stále postupoval k Visionovi, aby od něj získal kámen mysli.

Přičemž Wanda musela začít pálit i druhý energetický paprsek po Thanosovy, aby ho zpomalila na dost dlouho než budu kámen mysli zničen. V té době dosáhlo nahromadění energie v kameni mysli kritické úrovně.
Což mělo za následek selhání strukturální integrity kamene a jeho následnou explozi. To sice Thanose lehce zaskočilo, ale jen do doby než obrátit čas a dal Visiona a kámen zase zpět dohromady. Jakmile byl kámen mysli v celku, tak Thanos chytil Visiona pod krkem a zvedl ho do vzduchu, než mu vzápětí vytrhl kámen nekonečna z hlavy.
Potom odhodil Visionovu mrtvolu stranou. Následně na to si vložil poslední známí kámen nekonečna do rukavice.
V té době Thanos pocítil příval energie ze všech šesti kamenů nekonečna. Jenomže dlouho si to neužil, protože vzápětí na to dostal zásah bleskem od Thora. Potom mrštil svůj stormbreaker přímo na Thanose a on se ho pokusil zastavit energetickým paprskem z rukavice se všemi kameny nekonečna. Jenomže to nestačilo a Thanos dostal přímí zásah sekerou do hrudníku.
Následně na to Thor přistál a Thanosovi řekl „Já ti říkal že za tohle zemřeš.“ Na což mu Thor zatlačil svojí sekeru hlouběji do hrudníku. Thanos mu na to odpověděl s několika obtížema: „měl, měl si vést úder na hlavu.“
Krátce na to Thanos lusk se všemi šesti kameny nekonečna a vymazal tak 50% veškerého života ve vesmíru. Potom má Thanos vizi s malou Gamorou, která se ho ptá „co tě to stálo?“ uskutečnit svůj plán na rovnováhu vesmíru. On na to odpověděl: „všechno“ Vzápětí na to se vrátil zpět a Thor na něj 2x zařval „cos to udělal.“ Než se portálem přenesl do zahrady.

(Označení planety neznámé) Potom se Steve ptá Thora „kam zmizel, Thore kam zmizel.“ Jakmile Thanos lusk se všemi šesti kameny nekonečna se následky začali projevovat a někteří lidé se začínali proměňovat v prach.
Což bylo způsobeno tím že 50% kvantové energie z této reality bylo přesměrováno někam jinam. O čem ale Thanos nevěděl, byl velký vedlejší účinek kamenů nekonečna, že odklonění 50% kvantové energie z této reality. Vytvořilo v prostoru multivesmíru malou protorealitu, která by za normálních okolností sama zase zanikla. Jenomže v tomto případě se do této nově vzniklé protoreality o několik nanosekund později dostali z červí díry tři městské lodě a jejich doprovodné lodě z jiné reality. Tímto se spojili dvě rozdílné protoreality do sebe a vznikla tak nová Chimérská realita, ale zároveň s tímto spojením byla napříč multivesmírem vyslána kvantová rázová šoková vlna. Když města Los Angeles, Paříš, Sydney a jejich doprovodná plavidla letěli červí dírou do galaxie M-81, tak je během cesty červí dírou zasáhla kvantová rázová šoková vlna.
Kterou obyvatelé měst a lodí pocítili jako silnou turbulenci a to i přes mimořádně vyspělé inerciální tlumiče. Potom co městské lodě a jejich doprovodná plavidla vystoupili z červí díry, tak následně na to začali městské AI zjišťovat aktuální polohu a také případné škody.

Galaxie M-81 Chimérská realita vzniklá z cestování časem a vedlejšího efektu Thanosova lusknutí. Tato nová realita má číslo 3000. Následující události jsou už součástí této nové reality:

Když městské lodě Los Angeles, Paříš, Sydney a jejich doprovodná plavidla s poškozenou BC-306 cestovali červí dírou, tak je těsně před výstupem z červí díry zasáhla podivná masivní energetická a rázová vlna.
Která udělala výstup z červí díry trochu hrbolatější než obvyklí hladký výstup. Krátce na to města a jejich doprovodná plavidla s poškozenou BC-306 vyskočili z červí díry v galaxii M-81. Přičemž ve městech došlo k několika výbojům a zkratům.
Potom co se městské lodě a jejich doprovodná plavidla dostali do galaxie M-81, tak následně na to velitelé měst Leon Smith, Antoine Lefevre a Abigail Frosterová se společně s posádkou ve městech daly do zjišťování škod.
Mezitím se městské AI dali do určování polohy flotily v galaxii, kterou chtěli určit pomocí dálkových senzorů a polohy hvězd a také času. Jakmile všechny tři městské AI dokončili určování polohy podle dálkových senzorů a polohy hvězd, tak se nestačili divit jaké výsledky přineslo jejich skenování okolního vesmíru. Pro jistotu aby věděli že mají výsledky skenů správně, tak nechali restartovat senzorový systém a potom to provedli sken ještě jednou.
Když i na podruhé výsledky skenů okolního vesmíru byli stejné, tak věděli že je jejich flotila v pořádném průšvihu. Krátce na to se všechny AI ve flotile rozhodli že nové zjištěné informace předají svým lidským velitelům.
Potom co měla AI Skye všechny potřebné informace shromážděné a připravené, tak následně na to předstoupila před Leona Smithse v jeho kanceláři.
AI Skye: „Generále Leone Smithy mám pro vás důležité informace, které budou vyžadovat vaší pozornost a později i všech ostatních ve městech.

Když jsem prováděla sken okolního vesmíru a polohy hvězd, tak jsem zjistila že hvězdy nejsou na svém místě. Jak je známe z budoucnosti a také jak je máme zaznamenané v databázi. Navíc jsem zaznamenala že okolní vesmír má dva kvantové podpisy. Což by znamenalo že se tato realita musela někdy v dávné minulosti srazit nebo spojit s jinou realitou.
Dále jsem zjistila že podle polohy hvězd jsme se vrátili v čase o 5200let do minulosti a také jsme se dostali do jiné reality.
Celkově řečeno jsme se vrátily v čase a vstoupili jsme do jiné reality. Podle mě jsme museli projít do jiné reality ještě v červí díře, když nás zasáhla ta podivná masivní turbulence. Takže Leone podle mě bychom to měli co nejdříve oznámit posádce.“
Leon Smith na to odpověděl: „Ano asi máš pravdu. Potom se můžeme věnovat dalším věcem. Včetně toho abychom si našli novou planetu, kde se nejspíš trvale usadíme.“
Mezitím se stejný rozhovor odehrával ve všech zbývajících městech a doprovodných plavidlech.
Potom se generál Leon Smith vydal do řídící místnosti, aby informoval zbytek posádky ve městě. Jakmile se generál Leon Smith dostal do řídící místnost, tak krátce na to požádal Rogerse o zapnutí interkomu.
Leon: „Tady je generál Leon Smith toto je hlášení pro celé město. Před chvíli jsem se od městské AI dozvěděl že jsme se přesunuli zpět v čase o 5200let do minulosti. Jenomže ke všemu jsme během průchodu červí dírou prošli do alternativní reality. Což také znamená že jsme zde uvízli. Protože vrátit se zpět v čase a do správné reality a to oboje najednou je nemožné nebo téměř neproveditelné.“

To vyvolalo u mnoha lidí znepokojení a obavy. Zároveň také zjistili že se nemůžou vrátit zpět do své doby a reality. Potom městská AI oznámila že byl aktivován protokol Fénix a vzápětí na to se objevil hologram Admirála Furyho.
Fury: „Toto je automatická zpráva, která se přehraje když některá z lodí Sajbrtronské federace ať už záměrně či omylem bude cestovat zpět časem a tak mám pro vás důležitý úkol. Zachraňte budoucnost tím že ovládnete minulost a také pro případ že by jste skončili v alternativní realitě. Jsem pro tento případ vypracoval seznam změn, kterými můžete výrazným způsobem změnit a zachránit novou budoucnost. Leťte do galaxie NGC 2841 a na planetu H5G-314 (v budoucnosti označený jako Sajbrtron) tato planeta její soustava a galaxie vám poskytne dostatek nerostných zdrojů na to, abyste mohli vybudovat velkou silnou a mocnou civilizaci. Která bude schopná zničit nepřátele se kterým jsme se setkali v minulosti a též i v budoucnosti. Zároveň s tím tak budete připraveni i na nové hrozby, které by mohli přijít v budoucnosti.
Dále také se cestou na H5G-314 stavte u Tauranské flotily a vezměte je i jejich lodě na planetu H5G-314. Pro budoucnost jsou nesmírně důležití.“ Krátce potom co skončila zpráva od admirála Furyho, tak se generál Leon Smith rozhodl že svolá poradu nejvyšších velitelů z této flotily.
O 10 minut později se do Los Angeles transportovali všichni velitelé této flotily a shromáždili se ve velké zasedací místnosti, kde následně na to začala porada.
Leon Smith: „Dobrý den dámy a pánové sešli jsme se zde, abychom projednali náš další postup v této nastalé situaci a také v nové realitě.

Od městské AI Skye víme že jsme skončili v nové realitě, která má dva rozdílné kvantové podpisy. Z čehož vyplývá že jsme v realitě, která vznikla nejspíš spojením nebo srážkou dvou rozdílných realit.
Dále jsme zjistili že ta masivní turbulence nám poškodila řídící jednotku pohonu červí díry a tak i když bychom našli způsob jak se vrátit, tak asi bez pohonu červí díry to nepůjde.“
Potom se ozvala plukovník Natalie Harrisonová: „Co tedy generále navrhujete, abychom udělali?“
Leon Smith: „Navrhuji abychom postupovali podle Protokolu Fénix jenž vypracoval Admirál Fury a také aby jsme začali mapovat tento nový vesmír ve kterém jsme uvízli. Vím že většina z vás je nebo bude smutná s toho že už nikdy neuvidí své blízké a milované, ale nakonec se budete muset přes to přenést a jít dál. Teď bychom měli letět s celou flotilou do galaxie NGC 2841 a na souřadnice Tauranské flotily.
V mezi době co budeme pracovat na opravách tauranských lodí, tak můžeme v konvertoru hmoty vyrobit několik průzkumných sond a ty vysadit s pomocí jedné z naších lodí v soustavě u H5G-314, aby monitorovali možnou mimozemskou aktivitu v dané soustavě a na planetě.“ Během této porady aktuálně nejvyššího velení se i probírali změny v minulosti této nové reality. Protože na tu starou to nebude mít žádný vliv.
Jakmile porada nejvyššího velení skončila a velitelé měst a doprovodných lodí se vrátili zpět na své lodě, tak se krátce na to celá flotila tří městských lodí a deseti doprovodných plavidel se vydali na cestu hyperprostorem do galaxie NGC 2841 do své nové domovské galaxie. Následně na to se všechna tři města synchronizovala a potom společně vstoupili do hyperprostoru.

Cesta do galaxie NGC 2841 jim v hyperprostoru zabrala 4 dny. Než vystoupili z hyperprostoru u Tauranské flotily. Tentokrát zde sajbrtronská federální flotila našla dvě válečnou lodě třídy Kronos, jednu bitevní loď Atlas, čtyři těžké bitevní křižníky třídy Insight a dvě fregaty třídy Trinity. Krátce na to se odehrála téměř stejná událost prvního kontaktu jako v budoucnosti v realitě 1266 a stejně jako minule, jim byla nabídnuta pomoc s opravama důležitých systémů.
Mezitím bylo v konvertoru hmoty vyrobeno 30 průzkumných sond, které potom po celé soustavě rozmístila loď BC-305 Ikaros, aby monitorovali možnou mimozemskou aktivitu v soustavě a na planetě.
Během toho co Ikaros rozmisťoval průzkumné a monitorovací sondy, tak technici ze sajbrtronské flotily pracovali na opravách štítových a podsvětelných systémů.
O 3 dny později se do soustavy a k H5G-314 vrátila loď BC-305 Ikaros, aby nasbíral data z průzkumných sond. Jakmile měl Ikaros všechna potřebná data shromážděna, tak se následně na to vrátil k flotile pro jejich vyhodnocení.
V té době byli dokončeny opravy Tauranského podsvětelného pohonu a emitorů štítu. Přičemž jejich motory mohli jet bezpečně jen na 43% svého maximálního výkonu.
Až se celá flotila dostane na H5G-314 (později pojmenovaný jako Sajbrtron), tak se bude moc celé Tauranské flotile poskytnout kvalitní péče pro kompletní renovaci a později i pro modernizaci. Potom co byli dokončeny nejnutnější opravy na Tauranských lodích, tak se krátce na to začala Sajbronsko-Tauranská flotila připravovat na synchronizovaný hyperprostorový skok ve směru H5G-314.

Ve chvíli kdy byla flotila připravená, tak se Tauranská flotila rozdělila na tři skupiny ke každému městu jedna skupina lodí.
Potom co celá flotila ohlásila svojí připravenost, tak následně na to každá z městských lodí rozšířila své hyperprostorové pole, tak aby obsáhlo i Tauranskou flotily a celá tato flotila mohla skočit do hyperprostoru ve směru H5G-314. Vzápětí na to města Los Angeles, Paříš, Sydney a celá Tauranská flotila vstoupila do hyperprostoru.
O 20 minut později vystoupila celá Sajbronsko-Tauranská flotila z hyperprostoru u H5G-314, kde se následně na to flotila rovnoměrně rozprostřela po oběžné dráze planety. Krátce na to začala celá Sajbrtronská flotila skenovat celou planetu, aby si porovnali informace jak z databáze tak i z budoucnosti. Když velitelé městských lodí dostali potvrzení že je planeta bezpečná, tak následně na to dali pokyn pilotům v křeslech že můžou přistát na jim určených souřadnicích. Které se nacházeli poblíž jednoho ze superkontinentů. Přičemž na planetě bylo 8 dalších superkontinentů.
Mezitím se od měst odpojili doprovodné lodě s výjimkou poškozené BC-306 Montana. Následně na to se BC-305 vydali na detailní průzkum celé sluneční soustavy.
Během průzkumu sluneční soustavy H5G-314, se potvrdilo že tato soustava má rozsáhlé bohatství nerostných zdrojů a také že v této soustavě prolétává po eliptické oběžné dráze kometa.
Dále se potvrdilo že se v této soustavě vyskytuje Trínium, Naquadah, Neutronium, vibranium, Quantonium a Vortálium. Které jsou nutné pro vybudování mezigalaktické civilizace.

Prometeus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Následující nová časová osa popisuje události po přistání měst a doprovodných lodí na nové domovské planetě Sajbrtron Prime

1x20 Budoucí události minulých časů


Zde jsou události které se stali v následujících letech. Přičemž Sajbrtronský rok je dva pozemské:

1. Éra
16.05 3043 př. n. l a rok 0 Sajbrtronského letopočtu - Příchod lidí na planetu, která bude později pojmenována jako Sajbrtron Prime. Začíná stavba dřevěných budov a obdělávání půdy. Zároveň také je s pomocí asgardsko-McKayová konvertorů hmoty vytvořena série prefabrikátů na stavbu továrny na výrobu pálených cihel. Dále také se pracuje na opravách těžce poškozené BC-306 Montana. S pomocí měst Los Angeles, Paříž a Sydney lidé přečkávají první dlouhou zimu,
18.15. 1 – Jsou položeny kamenné základy pro první budovu Sajbrtron City. Zároveň s tím je dokončena oprava poškozené BC-306 Montana a Původní osada se stará o zásobování jídlem, zatímco se Sajbrtron city rozrůstá. Hned od začátku se počítá s dlážděnými cestami, chodníky i kanalizací.

1-5 – Na centrální planetě jsou mýceny rozsáhlé plochy pro zemědělství, aby byla splněna poptávka po potravinách a stavebním materiálu. Zároveň s tím se lovecké skupiny vydávají hlouběji a hlouběji do lesů za zvěří a rozjíždí se první těžba nerostných surovin.
6-10 – Otvírá se první základní škola a krátce na to i střední škola. Město je napadeno smečkami zvířat připomínajícími vlky, několik desítek lidí je zraněno a pár zabito. V důsledku toho to incidentu je město obehnáno vysokou dřevěnou zdí a v právě stavěné části vzniká hradní ležení a po obvodu jsou rozmístěny strážní věže. Je vykopána první studna a od nejbližší řeky je vybudován zavlažovací kanál. Později je objeven tvor vypadající jako mimozemský kůň.
11-15 – Je spuštěn plán na odchyt a domestikaci mimozemských koní a vlků pro zjednodušení zemědělské práce. Je otevřena první univerzita a zároveň s tím se rozjíždí těžba černého uhlí a kovů. Dále také se začíná pracovat na plánech pro Naquadahou elektrárnu. Později je zaváděna elektřina, která osvětluje ulice, cesty a některé domy. Zároveň také jsou stavěny větrné turbíny pro využití větru k výrobě energie a na práci. Jsou zavedena pouliční světla a elektřina si pomalu nachází cestu i do nitra domů. Síť je prozatím napájena za pomoci tří neutronio-plazmových rektorů. Celková populace planety je cca 230 000 lidí včetně posádek městský lodí a doprovodných plavidlech.

16-21 – Je postavena první přehrada, aby byl zajištěn dostatek pitné vody pro obyvatelstvo a místní ochočený dobytek.
O rok později se začíná připravovat plán na záchranu původní SG-1 a také na velké stěhování klíčových ras z galaxie Pegas.
V další vlně technologií je vypuštěna televize i rádio a rychle se šíří. V Sajbrtron city je postavena první budova s více než deseti patry. Na cestách jsou zavedeny obdoby tramvají, jenž se starají o přepravu cestujících, vznikají první nádraží a kolejové spoje. Elektřina už osvětluje všechny cesty, ulice a domy. Rozjíždí se hlubinná těžba uhlí a kovů. Zároveň s tím se rozjíždí přípravy na velké stěhování.
27.12.17 – Je spuštěna první naquadahová elektrárna a první dostudovaní lidí jí mají na starost.
18.16.21 a 24.6.3000 př. n. l – Odlétá městská loď Los Angeles s doprovodnými loděmi i s BC-306 Montana do Mléčné dráhy a na Zemi provést první zásadní změnu v historii.
O 5 dni později vystupuje město Los Angeles a jeho doprovodná plavidla u Marsu, kde se následně na to zamaskují a dál k Zemi letí jen BC-306 Montana max podsvětelnou. Jakmile zamaskovaná Montana doletěla na oběžnou dráhu Země, tak po příletu skenuje povrch planety a když lokalizuje SG-1, tak je následně na to při nejbližší příležitosti transportuje na svojí palubu.
Ve chvíli kdy se SG-1 objevila na palubě BC-306 Montana, tak jsou dost překvapeni že jsou na mnohem vyspělejší pozemské lodi. Tam je uvítá Plukovník Jennifer Stavrosová a vysvětlí jim že jsou v Chimérské realitě a také že ta rázová vlna byla výsledkem srážky dvou realit. Kterou v cestě časovým jumperem určitě také zažili.
Dále také je jim vysvětleno že už se nemůžou vrátit do budoucnosti, kvůli tomu že už nejsou ve své původní realitě. Na místo toho můžou poslat své vzpomínky zpět do budoucnosti svým mladším Já a díky jejich vzpomínkám, tak můžou změnit svůj i osud celé galaxie. Zároveň tak budou moc být Jack O’Neill a Samantha Carterová mnohem dříve spolu a můžou založit rodinu.
Potom je celé SG-1 vysvětleno že Montana zůstane na oběžné dráze a pomůže jim s povstáním. Zatímco městská loď Los Angeles a její doprovodná plavidla zůstanou zamaskovaná u Marsu.

10.09.3000 př.n.l – Je vyvoláno povstání proti Raovi a on odlétá ze Země a bere hvězdnou bránu sebou. Jenomže když posádky Montany zjistila že Ra vzal bránu, tak krátce na to Montana transportuje bránu z Raovi lodi třídy Cheops. Ta je vzápětí na to transportována zpět před sfingu. Potom je odeslán signál k Los Angeles že Země je osvobozená od Goa’uldů a tak můžeme přejít na fázi dvě. Což znamená že Los Angeles může přistát na Zemi a zahájit fázi dvě.
Mezitím se lodě BC-306 Montana a BC-305 Ikaros připravují na svojí dlouhou cestu do Pegasu.
O hodinu později přistává na Zemi sajbrtronská městská loď Los Angeles a krátce na to se SG-1 stěhuje do města. V této době jsou v konvertoru hmoty vyrobeny čtyři mini uložiště do kterých jsou uloženy kopie vzpomínek všech z SG-1 a po stažení jsou bezpečně uložena do kufru a uložen do trezoru na příštích 5000let. Jakmile přistálo Los Angeles, tak následně na to začíná městská AI Skye provádět podrobné skenování celé planety svými pokročilými antickými senzory a tak postupně objevuje všechny tajné antické základny a dokonce i ty goa’uldské. Na jedné starověké goa’uldské základně je v budoucím Hondurasu objevena a získána Antická lékařská kostka.
Ve chvíli kdy jsou přípravy na odlet Montany a Ikara hotové, tak následně na to jsou do systémů lodí zapojena ZPM mark 2 a vzápětí na to se vydávají do hyperprostoru ve směru galaxie Pegas.
Potom co Ikaros a Montana odletěli na svou misi do Pegasu, tak mezitím byl na Zemi aktivován projekt Citadela. Generál Leon Smith nechal na všechny antické základny postupně transportovat průzkumné týmy, aby na všech základnách deaktivovali maskování. Jakmile bylo deaktivováno maskování, tak se následně na to začalo zjišťovat co dané základny nabízí.

Celkový seznam antických základen byl následující:
2x Sibiř nedaleko nejsevernější části Uralu a druhou daleko na severovýchodě - necelých 120 kilometrů od mysu Dežneva,
1x Británie - Doverské útesy,
1x Sahara,
1x severní Grónsko s lodí třídy Aurora,
3x Antarktida,
1x Atlantik, podmořská základna 200 kilometrů na sever od Havajských ostrovů,
1 nedaleko ostrova svatá Helena s bitevní lodí a automatických robotů,
1 Hluboko v útrobách kavkazských hor, které se vypínali nad Grozném hlavním městem Čečenska.
1 se dvěma velkokapacitníma loděma v Severního ledového oceánu,
1x kus od budoucího vraku Bismark,
1 Machu Picchu,
1x Kanada - Britská Columbie,
1x Brazílie – Amazonská džungle,
2x Česká republika – Morava s bitevní lodí třídy Aragus a Liberecký kraj,
Madagaskar a Aljaška.

Všechny tyto základny byli znovu uvedeny do provozu a byla na nich spuštěna diagnostika, aby se zjistilo v jakém jsou stavu. Když už byl určen jejích stav a možnosti s danou polohou, tak se následně na to rozhodlo o osudu jednotlivých základen.
Základna v Antarktidě, Machu Picchu a v České republice zůstanou zachovány.
Ostatní budou rozebrány a zničeny. Zároveň také budou vybudovány tři velké podzemní obranné základny a jedna malá podobná té v Antarktidě bude ve Wakandě.
Dále také dvě velké masivní loděnice v Africe a Austrálii. Potom co se rozhodlo o osudu jednotlivých základen se následně na to začalo s jejich vyklízením a později i demontáži. Materiál z těchto základen je rozdělen do pěti hlavních oblasti – budoucí USA a 50km od oblasti 51, budoucí území České republiky severní kraj, budoucí Rusko - Tunguzská pustina, Afrika – budoucí Alžírsko - Alžírské pohoří, Austrálie severní sektor.

Do těchto oblastí byl na přesně vybraná místa transportován materiál ze zbývajících 18-ti antických základen.
Mezitím co se vyklízeli a demontovaly antické základny, tak byla antická flotila přemístěna na oběžnou dráhu Země, kde byla provedena úplná kontrola systémů a stavu lodě. Zároveň s tím se dvě doprovodné BC-305 od Los Angeles pustili do dobití všech 81 ZPM první generace nalezeních na Zemi v tajných základnách ve hvězdě. Tyto lodě byli vybavené solárními kolektory a speciální dobíjecí stanicí pro ZPM první a druhé generace s gelovou matricí.
Obě tyto BC-305 se střídali v průletu skrz Slunce, aby postupně dobyli všechny ZPM včetně těch z Antarktidy, Machu Picchu, České republiky a Egypta od SG-1.

13.09.3000 př.n.l - Se lodě BC-306 Montana a BC-305 Ikaros vynořují z hyperprosturu na okraji soustavy u M7R-227, kde se účinně zamaskuji a pokračují dál max podsvětelnou rychlosti.
Jakmile obě lodě doletí k Asuru zamaskované, tak je krátce na to transportován tým do místnosti s jádrem. Kde je do jádra nahrána aktualizace programu pro ovládání replikátorů jenž byl vytvořen v budoucnosti.
Potom co je do jádra nahrána aktualizace programu je vzápětí na to spuštěna synchronizace všech replikátorů alias splynutí. Když je synchronizace všech replikátorů hotová, tak se následně na to replikátoři začínají řídit podle nových instrukcí.
Ve chvíli kdy replikátoři dostali nové instrukce, tak krátce na to Oberoth nařídil vyrobit dvě modulární superbrány a také kvantové výpočetní jádro o průměru 5m.
Mezitím se obě lodě odmaskovali a zamířili k první důležité planetě – Sateda. O několik hodin později se nad Satedou vynořují z hyperprosturu lodě BC-306 Montana a BC-305 Ikaros.

Potom se na povrch transportuje plukovník Jennifer Starvosová na což je vzápětí na to obklíčena ozbrojenýma složkama Satedanů a pak řekne tu nejznámější hlášku.
„Odveďte mě ke svému vůdce.“ Když byla Jennifer předvedena ke kancléři Satedanů, tak se následně na to prokázala autorizačními kódy aliance získané z databáze antiků.
Vzápětí jím přednáší plán na kompletní evakuaci Satedy do jiné galaxie. Přičemž se plán musí provést do 3 dnů než přiletí flotila Wraithských lodí a s tímhle varováním netrvalo dlouho aby jej vláda realizovala. S co největší rychlostí přesouvali každého přeživšího do bunkrů v hlavním městě a co nejblíže hvězdné bráně. Jennifer mezitím připravila vše pro průchod bránou a připojila k ní ZPM mark 2 a kontrolní krystal do DHD, který měla k dispozici.
Na Sajbrtron Prime dorazilo na 150 000 utečenců ze Satedy. Jakmile bránou prochází poslední člověk a brána se zavře, tak je krátce na to odpojeno ZPM mark 2 i kontrolní krystal z DHD. Ze Satedy je také získáno jedno téměř vyčerpané ZPM a také řídící krystal hyperpohonu. Když je evakuace Satedy kompletní, tak obě lodě zamířili za svým dalším cílem a ten byl první Athos.

17.9.3000 př.n.l. - Se po 12 hodinové cestě vynořují z hyperprostoru lodě Montana a Ikaros nad Athosem. Kde se potom do města transportují oba velitelé lodí a vůdci Athosianů oznamují že se k ním blíží flotila 20 wraithských lodí. Potom co Athosianský vůdce dostal varování o příletu wraithských lodí, tak následně na to vydává příkaz začít přípravy na evakuaci. Zároveň také ho překvapil unikátní vzhled dvou nově příchozích.
Během toho se připravuje přesun Athosianů do galaxie NGC 2841 Chiméra a také obě lodě se připravují na možnou bitvu s Wraithskými loděmi. Až se Athosiané přestěhují do galaxie Chiméra a na Sajbrtron Prime, tak tam budou trvale v bezpečí před Wraithy.
Čas do příletu wraithských lodí je – 2 dny, 16 hodin a 38 minut. Tento čas Athosiané využili k tomu aby se připravili na evakuaci do jiné galaxie. Když byla evakuace Athosu hotová ze ¾, tak krátce na to vystoupila dvacítka wraithských lodí z hyperprostoru – 5 mateřských úlů a 15 křižníku zastaralého typu.
Následně na to Montana a Ikaros zahájili palbu na zastaralé wraithské lodě a za cca 30 minut bylo po boji. Díky vyspělé technologii z budoucnosti neměli zastaralé wraithské lodě šanci a během krátké doby byli všichni zničeni. Pak už nic nebránilo v tom dokončit evakuaci. Na další dva a půl měsíce se Montana a Ikaros vrátili zpět na Zemi aby pomohli s vybudováním obrany před budoucími nepřáteli.
Mezitím se Satedané a Athosiané začali zabydlovat na Sajbrtronu.

08.12.3000 př.n.l – Přilétá Montana a Achilles k M9K-588, kde podle informací z budoucnosti se nachází pegasská odnož Asgardů. Jakmile BC-306 a BC-305 se dostali na oběžnou dránu dotyčné planety s toxickou atmosférou a zahájili skenování, tak se krátce na to k nim vydala průzkumná loď Vanirů.
Vzápětí na to Thorkill navázal spojení se dvěma neznáními loděmi. Tam byl potom informoval že je hledají protože budou důležití pro budoucnost a také že je můžeme přestěhovat do jiné galaxie a na bezpečnou planetu, kde už se nebudou muset bát z nečekaného útoku Wraithů. Výměnou za to dostanou přístup k naší technologii a informacím z budoucnosti.
Když se podařilo dojednat přestěhování Pegasských Asgardů do galaxie Chiméra a na Sajbrtron Prime, tak se nejprve všichni asgardi musí přesunou na M7R-227 Asurus a odtud potom poletí v asuranské městské lodi do galaxie Chiméra. Přeprava všech cca 19 000 asgardů na Asurus vyžadovala 6 cest mezi M9K-588 a Asurem. Přičemž všichni asgardi byli umístěni v jedné z městských lodí na planetě a tato městská loď byla zvětšenou kopií Atlantídy.
Mezitím se začalo pátrat po Anticích a Cestovatelích s pomocí dálkových senzorů. V té době Antikům v prostoru mezi galaxiemi vysadil hyperpohon a začali se připravovat na úpravu podsvětelného pohonu na Warp pohon.

11.12.3000 př.n.l – Je dokončeno stěhování pegasských asgardů na Asurus. Zároveň s tím se podařilo přes dálkové senzory lokalizovat Antiky v prostoru mezi galaxiemi. Jenomže dálkové senzory nebyli schopné identifikovat lodě s Antiky v prostoru mezi galaxiemi.
Mezitím se loď BC-306 Montana vydala na poslední známé souřadnice Cestovatelů a to na M7O-961 domovskou planetu Cestovatelů, aby se s nima pokusila navázat kontakt.
Během toho co Montana pátrala po Cestovatelích, tak z Asuru odstartovalo 12 lodí třídy Aurora, 2 lodě třídy Aragus a také dvě městské lodě třídy Atlantis a vydali se do prostoru mezi galaxiemi. Přičemž se cestou jedna loď oddělila a zamířila k těžce poškozené Auroře. Když se lodě a města dostali do prázdnoty mezi galaxiemi, tak následně na to zahájili detailní senzorický průzkum okolního vesmíru a zároveň tím se města rozmístili tak aby dálkové senzory měli co největší pokrytí.
Během toho co Asuranská flotila pátrá v prázdnotě mezi galaxiemi Mléčná dráha a Pegas po anticích, tak se Asurani nalodili na poškozenou Auroru, aby jí zajistili před nepřátelskými živly a také aby jí bylo možné odtáhnout zpět na základnu. Jakmile byla Aurora zajištěná a zabezpečená, tak krátce na to druhá loď třídy Aurora přiletěla blíž k Auroře a aktivovala kotevní systém k jejímu bezpečnému odtažení.
V mezi době co se připravovalo odtažení těžce poškozené Aurory, tak Asuranská flotila lokalizovala antickou flotilu v prostoru mezi galaxiemi.

Celkově tam Asurani našli a zachránili 3 bitevní lodě třídy Parsin,
1 bitevní loď třídy Aragus,
4 těžké křižníky třídy Aurora včetně Trii,
1 velkokapacitní nákladní loď a 3 lehké křižníky třídy Ursus. Když se Asuranská flotila vrátila zpět na domovskou planetu, tak sebou přivezli celkem 6043 zachráněných antiků.
O 2 dny později se podařilo navázat kontakt s Cestovateli a to jak na planetě tak i ve vesmíru. Zároveň s tím se domluvilo že shromaždiště všech cestovatelských lodí bude u M7R-227 Asurus.
Mezitím odlétá Montana s týmem Asuranů na planetu Doranďanů, aby na základně antiků s projektem Arcturus. Vybudovali tajnou přihrádku pro krystal obsahující návod a plány na dokončení Projektu Arcturus.
Na které bylo napsáno - Ty jenž si toho hoden uzříš moc a sílu bohu. (psáno v antičtině)
Heslo pro její otevření je (Klíč k tajemství věčnosti)

25.12.3000 př.n.l – Jenomže trvalo 14 dní než se u Asuru shromáždili všechny lodě Cestovatelů.
Během této doby byli jednotlivé lodě cestovatelů podrobeni důkladné rekonstrukce a opravám. Včetně malých generačních lodí a také útočných křižníků, bitevních lodí a fregat. V době kdy přilétali lodě Cestovatelů se prováděla důkladná kontrola jednotlivých lodí. Jenomže se ukázalo že některé lodě, jsou v tak špatném stavu že byli zralé akorát tak do šrotu.
Což překvapilo některé Asurany že tyto lodě ještě drželi pohromadě. Proto bylo rozhodnuto že dotyčné lodě budou rozebrány na použitelné díly, které budou opraveny a rekonstruovány. Zbytek potom poputuje do šrotu a do slévárny. Později byli z těchto použitelných dílů postaveny nové větší a lepší lodě.
Během doby co stálé přilétávali lodě cestovatelů, tak byla mezitím vytočena galaxie NGC 2841 Chiméra a Sajbrtron, aby byli informování že za 2 dny budou skrz bránu poslány segmenty nové superbrány. Skrz kterou potom proletí flotila Cestovatelů a také většina zachráněné antické flotily. Zbylá část antické flotily poletí jako doprovod s jednou Asuranskou městskou lodí z Pegasu zpět do galaxie Chiméra.

O 2 dny později byla vytočena galaxie Chiméra a Sajbrtron. Vzápětí na to byli odeslány segmenty superbrány skrz bránu. Která už byla přemístěna na volné prostranství pro snadnější průlet segmentů superbrány.
Nakonec se u M7R-227 shromáždilo 320 lodí cestovatelů a také na oběžné dráze parkovalo 13 antických lodí včetně jedné městské lodi, která budu později pojmenována jako Fénix. Když se podařilo shromáždit i zbývající 3 civilizace nutné k záchraně dvou galaxií, tak se následně na to mohlo začít s jejich přesunem do galaxie Chiméra. Jakmile byla shromážděna celá flotila Cestovatelů a antiků na oběžné dráze Asuru, tak krátce na to Oberoth vyslal signál k lodím umístěné mezi Asurem a jeho měsícem, aby aktivovali program pro sestavení superbrány. Přičemž následně na to začali jednotlivé segmenty superbrány vylétávat ze dvou hangárů dvou lodí třídy Aurora.
O půl hodiny později od aktivace programu na sestavení superbrány byla superbrána o průměru 2km kompletní. Krátce na to co byla superbrána dokončena i v Pegasu se v ní začala hromadit energie z antických plazmových reaktorů a 12 ZPM první generace.
Přičemž v každém segmentu superbrány byl umístěn jeden plazmový reaktor o průměru 2m. Zatímco ve čtyřech segmentech superbrány byli namontovány speciální držáky s gelovou matricí pro 3 ZPM první generace.

Jak se hromadila energie v superbráně a postupovala po obvodu, než se vrátila zpět na začátek. V tu chvíli se napojila červí díra a ze superbrány vytryskl obrovský vír nestabilních částic, než dosáhl vrcholu a potom se zhroutil zpět. Jakmile se vytvořila stabilní červí díra, tak se následně na to Jennifer Stavrosová spojila přes otevřenou superbránu se Sajbrtronem a oznámila jim že skrz superbránu posílají celou Cestovatelskou flotilu a také většinu antické flotily.
Zbylé 4 lodě antiků které se nevejdou skrz superbránu poletí jako doprovodná plavidla s Asuranskou městskou lodí. Která sebou přiveze antiky a asgardy – Vaniry.
Potom co byla aktivována superbrána a Sajbrtron byl informován o příletu Cestovatelů, tak se následně na to mohli cestovatelé začít přesouvat do své nové domovské galaxie Chiméra. Kde už budou trvale v bezpečí před Wraithy. Jakmile superbránou proletěla poslední loď z anticko-cestovatelské flotily a superbrána se zavřela, tak se krátce na to městská loď a její doprovodná plavidla synchronizovala než se společně vydali do hyperprostoru ve směru galaxie Chiméra. Když všechny dotyčné lodě odletěli a to jak pomocí superbrány nebo přes hyperprostor do své nové domovské galaxie, tak se následně na to Asurani začali řídit z jedním z dalších nově naprogramovaných příkazů. Konkrétně tím že Oberoth nechal vypnout program, který držel jednotlivé segmenty superbrány pohromadě. Potom co byla superbrána rozpuštěna na jednotlivé segmenty, tak byli potom shromážděny a umístěny do speciálního hangáru než je bude v budoucnosti opět potřeba.

05.01.2999 př.n.l – Se na Zemi rozjíždí stavba čtyř obranných základen a dvou velkých loděnic s využitím důlních jumperů, antických automatických robotický dronů a také speciálně naprogramovaných stavebních replikátorů. V té době se celá SG-1 i s časovým jumperem stěhuje do galaxie NGC 2841 Chiméra na Sajbrtron, kde budou žít až do konce života.
Kvůli splynutí dvou realit se už nemůžou vrátit zpět do budoucnosti, ale díky staženým vzpomínkám budou moci zachránit budoucnost. Zároveň také je na Zemi odchyceno 20 exemplářů od každého ze všech starověkých plemen psů a také koní, kteří jsou potom transportování do galaxie NGC 2841 Chiméra.
Mezitím se na Zemi z Pegasu vrátili lodě BC-306 Montana a BC-305 Achilles.
Během výstavby obranných základen a loděnic byla na místě budoucího města Los Angeles v podzemí lokalizována neznámá mimozemská loď. Ke které byl vyvrtán tunel s pomocí důlního Jumperu. Jakmile se důlní jumper provrtal k neznámé lodi, tak se zjistilo že loď má neznámí organický trup a vykazovala známka aktivity. Později se k vyvrtané díře nepozorovaně přiblížil neznámí muž (později známí jako Jonah Gibborin) a sletěl dovnitř, kde opět nastoupil no svou loď a vyletěl s ní ven z podzemní jeskyně. Na což vzápětí na to nabral kurz do vesmíru.
Dále také byla nalezena Jonahova kniha Gibborinské databáze. Která se potom dala k překladu.

18.03.2999 př.n.l – Je dokončena ražba a stavba tunelů za pomoci toke’rských krystalů u všech 3 masivních obranných základen.
Dále také je dokončena stavba loděnic a hangárů v Africe – Alžílsko a také v Austrálii – severní sektor. Zároveň také byla zcela dokončena malá obranná základna v budoucí Wakandě. Přičemž byla podobná jako ta v Antarktídě.

06.04.2999 př.n.l – Všechny antické lodě co byli schované na Zemi v tajných základnách a byli dočasně umístěny na odvrácenou stranu měsíce. Se konečně mohly vrátit zpět do hangáru, ale tentokrát do zcela nového hangáru. Některé lodě přistáli v hangárech v Alžílrsku a jiné zase v Austrálii v severním sektoru.
Jakmile antické lodě přistály a byli s pomocí vzpěr vyrovnáni do vodorovné polohy, tak se krátce na to u nich spustila kompletní diagnostika, aby se zjistilo v jakém jsou stavu. Potom co diagnostika proběhla v pořádku, tak se začalo pracovat na válečné lodi Perseus třídy Parsin. Tato loď byla podrobena důkladné přestavbě a také upgradům včetně přidání asgardských a pozemských technologií z budoucnosti. Zároveň s tím byla loď a její operační systém nakonfigurován, tak aby byl plně zpřístupněn jen po skenu biometrických údajů Jacka O’Neilla.
Dále také bude loď vybavena novým jádrem umělé inteligence. Díky těmto úpravám bude Jack O’Neill jediný oprávněný uživatel.

27.09.2999 př.n.l – Jsou kompletně dokončeny a vybaveny všechny nové Anticko-Sajbrtronské základny. Zároveň s tím byli tyto nové základny vybaveny vším použitelným vybavením ze zničených antických základen.
Dále také byl do nových loděnic a jejich skladovacích prostor transportován a roztříděn stavební i výrobní materiál. Vzájemně s tím je do obranných základen instalován stabilní a plně funkční reaktor Arcturus.
Mezitím byli vyslány 2 průzkumné týmy, aby prověřili dvě nově nalezené antické základny jedna na měsíci a druhá na Marsu.
Později je potvrzeno že základna na měsíci je tajná Janusova základna a dokonce je zde nalezen sám Janus ve stázi. Zatímco na Marsu byla objevena podzemní část základny a na povrch jenom její zbytky.

06.12.2999 př.n.l – Začíná se s rozmisťováním vylepšených 38 antických obranných satelitů s fázovým posunem mezi Zemí a měsícem. U tajné janusovy základny je vybudována kopule se zbraňovým křeslem a skladištěm střel. Zatímco na Marsu je ve výstavbě mega-dome s výškou 560m a s průměrem 3,5km, tak bude pod touto kupolí vybudována nová základny i s hangáry pro lodě.
Mezitím podzemní část antické základny prochází opravami a pak i rekonstrukcí. Přičemž pro urychlení těchto stavebních prací jsou použity stavební replikátoři a zařízení na dilataci času. Během doby co základna na Marsu prochází rekonstrukcí, tak jsou do všech doposud postavených chrámů do tajných maskovaných místností nainstalovány emitor planetárního štítu.

18.12.2999 př.n.l – Jsou dokončeny všechny stavební operace na Zemi a v její soustavě za dobu běhu reálného času. Když je zajištěna bezpečnost Země na příštích 5000 let a dál, tak se posádka městské lodi Los Angeles a jeho čtyři doprovodná plavidla se začali připravovat na odlet zpět do své domovské galaxie.
O 8 hodin později jsou dokončeny přípravy k odletu všichni lidé a replikátoři jsou zpět ve městě včetně všech doprovodných plavidel, které se připojili k městu. Jakmile byla doprovodná plavidla připojená k městu, tak následně na to Los Angeles nastartovalo motory a začalo stoupat na oběžnou dráhu. Odtud potom zamířilo do hyperprostoru ve směru galaxie Chiméra a H5G-314.

2 Éra
16.21.21 – Na Sajbrtron přicházejí Satedané a později i Athosiané. Potom co dorazili obě rasy lidí z Pegasu jsou jejich vůdci přizváni ke generálu Leonu Smithovi, a Abigail Frostové. Oba společně vedou jednání o ubytování a také o místě kde se Satedané i Athosiané usadí. Přičemž v jednání je i poskytnutí prostředků na jejích přestěhování na danou lokaci. Ze začátku je k transportu Satedanů a Athosianů využíván asgardský transportní paprsek než budou vybudovány letecké a železniční spoje.
09.01.22 – Skrz superbránu přilétá do galaxie Chiméra a na H5G-314 Anticko-cestovatelská flotila.
O několik dní později vystupuje z hyperprostoru větší Asuranská městská loď třídy Atlantis a s ním i zbylé čtyři antické lodě. (3 bitevní lodě třídy Parsin a 1 bitevní loď třídy Aragus)

25.01.22 - Přilétá celá SG-1 s časovým jumperem skrz Hvězdnou bránu a zároveň se trvale stěhuje do galaxie NGC 2841 Chiméra a na planetu Sajbrtron Prime.
Dále také na planetu přilétá loď s 20 exempláři od každého ze všech starověkých plemen psů a také koní. Potom co se SG-1 usadila a zabydlela je plukovník Carterová požádána, jestli by mohla navrhnout dopravní nákladní letadlo s využitím technologie Cestovatelů pro běžný transport materiálu.
Mezitím Antikové přistávají s městskou lodí Fénix na planetě a na vhodném místě severozápadně 600km vzdálené od Sajbrtron City.
O 3 měsíce později Carterová dokončuje návrh prvního elektrického dopravního nákladního letadla, které bude napájet naquadahový reaktor. Jakmile jsou dokončeny všechny nezbytné testy u prototypu, tak se může začít s hromadnou výrobou CX-16 Titán. Rozjíždí se stavba letišť na vybraných lokalitách.
Mezi prvními městy, kde je postaveno letiště je Sajbrtron city a Sateda city. Na planetě se na dalších vybraných lokalitách začínají stavět nová letiště. Na těchto místech budou v budoucnu stát města jako - Athos, Valhalla, Fénix, Portális a Kárnath.
Během doby co se staví nová letiště, tak se spouští první celoplanetární volby pro zástupce do nové rady.

22-27 – Jack O’Neill si v novém kostele bere Samanthu Carterovou za manželka Potom je její celé jméno Samantha Carter-O’Neill. Svatby se účastní téměř každý kdo je znal v budoucnosti. Potom co byla sestavena rada složená ze zástupců všech národů na Sajbrtronu Prime, tak je krátce na to sepsána nová ústava a tím tak vznikají Spojené Národy Sajbrtronské nebo-li UNS. Vzniká první vojenská univerzita, šíří se pokročilá medicína a jsou prováděny první složité operace.
O rok později je zvolen první prezident Spojených Národu Sajbrtronských jenž se jmenoval Steve Mike Walker. V tomtéž roce si Daniel Jackson beze cestovatelku Astrid Stár. Později i Teal’c si našel novou manželku Sateďanku Naiaru Bell a měli spolu děti. Přičemž jeho svatba byla kombinací Jaffských a Satedských tradic.
Další rok se Jacku O’Neillovi a Samanthe Carterové se narodila dvojvaječná dvojčata a rozhodli se pojmenovat jako George Charlie O’Neill a Grace Janet O’Neill.
O rok později se Danielovy a Astrid narodila trojčata dívky se rozhodli pojmenovat jako Megan, Laura a Alice.

28-35 – Jsou dokončeny první meziměstské železniční spoje mezi Sajbrtron city a Sateda city. Potom je připojeno i město Portalis.
Dále také jsou vybudovány další dvě přehrady, aby byli uspokojeny poptávky po pitné vodě v důsledku nově příchozích civilizací a obyvatel z galaxie Pegas.
O dva roky později se Jacku O’Neillovi a Samanthe Carterové se narodili další dvě děti které pojmenovali Jacob Patrik a Cassandra Eleanor O’Neill. Zároveň také se provádějí další pozemní a vzdušné průzkumy a také se vysílají další dvě průzkumné expedice hlouběji do obydleného kontinentů.
Mezitím se rozjíždí chovy a obchod se Psi a koňmi. Populace planety a UNS překračuje 600 000. Sam Carterová během těhotenství píše knihy o pokročilé fyzice a teoriích červích děr. Díky znalostem které získala v budoucnosti.

36-46 – Jsou dokončeny železniční spoje mezi všemi městy a také mosty které spojují městské lodě Los Angeles, Paříž a Sydney s pevninou.
Dále také jsou dokončeny letiště u všech velkých měst. Rozjíždí se pravidelné vlakové meziměstské spoje a zrychluje se růst měst podél železnice. Je otevřeno a spuštěno nové výzkumné a vývojové středisko, kde také pracuje Samantha Carterové a Daniel Jackson. Jack O’Neill ještě jednou naposledy vede průzkumnou expedici na nový kontinent než trvale odejde z pole.
V tom že roce se Carterové narodil syn se jménem Connor. George Charlie O’Neill a Grace Janet O’Neill dokončují univerzitu a vstupují do manželství a každý má své děti.
O 2 roky později se narodil i Lukas a Ashley. Později v tom že roce porodila manželka Daniela Jacksona další dvojčata a Teal’cova žena dokonce porodila čtyřčata za co byl Teal’c nesmírně šťastný. Potom co se Celé SG-1 narodily jejich nejnovější děti, tak odcházejí z pole a náročnějších projektů. Přičemž se chtějí více věnovat své rodině a dětem.
Později je jim nabídnuta možnost učit a předávat své znalosti a zkušenosti na vojenské Univerzitě. SG-1 tak vyučuje na částečný úvazek na vojenské univerzitě, kde přednášejí o pokročilé vojenské taktice, strategie a to včetně Jaffů, fyzice i o teoriích červích děr.

47-57 – Jsou zavedeny počítače do běžného života a zemědělské stroje nahrazují koně a dobytek v práci na poli. Začíná vývoj prvních hybridních aut a startují první dostihové závody koní.
Mezitím je program na domestikaci domorodých koní a vlků úspěšný a začíná se experimentovat s jejich křížením včetně s těmi přivezenými ze Země.
Dále také se začíná s těžbou Trínia, naquadahu a neutronia pro vývoj pokročilých technologií a součástek.
Další rok jsou dokončeny dvě nové Naquadahové elektrárny pro stále se zvětšující se populaci. Zdravotní stav Jacka O’Neilla se s přibývajícím věkem začíná zhoršovat a tak je poslán do antického lékařského zařízení pokročilé medicíny na další vyšetření. Populace Sajbrtronu překračuje milionovou hranici.
58-68 – Druhé z nejstarších O’Neillových dětí Jacob Patrik a Cassandra Eleanor O’Neill společně s Megan, Laurou a Alice Jacksonovými. Později i Teal’covi děti dokončují univerzitu a rozhodli se jít ve stopách svých rodičů. Jsou dokončeny první vysokorychlostní dálnice propojující všechna města. Začíná se stavět první vysokorychlostní železniční trať mezi Sajbrtron city a Sateda city. Když se antikové dozvěděli co všechno Jack O’Neill dokázal v Mléčné dráze a v Ida, tak se rozhodli že budou O’Neilla učit jak se povznést. I kvůli jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu.

18.15.64 – Umírá generál Jack O’Neill v nemocnici na následky infarktu obklopený přáteli a rodinou. Jenomže když se Jacku O’Neillovi zastaví srdce, tak se za úplného překvapení všech se Jack O’Neill povznesl na vyšší úroveň existence. Na pohřbu se sešlo na více jak 6000 lidí a další to sledovali v televizi. Téměř všichni lidé kteří znali Jacka O’Neilla. Nejdříve na pohřbu zazněla slavnostní salva 21 ran.
Potom nad hřbitovem proletěla letka 9ti F-330 Knight Hawk ve šípové formaci, než se na obloze objevila BC-305 Ikaros. Následně na to udělala letka F-330 nad Ikarem druhý průlet, než se vrátily zpět do hangáru. Později co pohřeb skončil a byl umístěn náhrobek, tak na něm stálo toto: Jonathan (Jack) O’Neill nar 20.10.1952 Illinos Země a zemřel 18.06.2913 př.n.l. (pozemský letopočet) Milující manžel, otec, dobrý přítel a 8 násobný zachránce planety Země.
69-80 – Civilizace se rozprostírá po planetě jsou vyslány průzkumné expedice na zbylé 3 superkontinenty a jeden menší. Rozjíždí se námořní doprava a sílí ta letecká. Jsou objeveny nové scenérie i bohatá flóra a fauna.
Zároveň také jsou objevena rozsáhlá naleziště nerostných zbrojů.
Druhé z nejstarších děti SG-1 a později i ostatní děti SG-1 vstupují do manželství a mají své potomky. Začíná stavba nových měst a letišť na zbývajících kontinentech.
Zároveň s tím je vypracován plán na rozšíření Sajbrtron city a dalších měst na několik příštích let. Jsou vypuštěny první satelity na oběžnou dráhu.
Ve věku 120 let umírá Samantha Carter-O’Neill a také kvůli ztrátě manžela se povznáší na vyšší úroveň. Navždy bude známá jako zakladatelka moderní vědy a pokročilé fyziky i autorka teorie červích děr. Později se mezi povznesené znovu připojil Daniel Jackson i se svojí ženou.

81-100 – Potomci SG-1 společně zakládají firmu Atlas Corporation, aby zachovali odkazy svých rodičů. UNS se už rozprostírá svá chapadla po celé planetě.
Na každém kontinentu se staví jedno velké město za druhým. U kterého je nejdříve postaveno letiště, než je k městu připojena železnice a potom vysokorychlostní dálnice. Antická a Asgardská DNA se začíná projevovat a délka života se prodlužuje na 300let. K sousední planetě je vyslána první průzkumná expedice ve vesmírné lodí vytvořenou z cestovatelské technologie.
Na oběžné dráze Sajbrtronu Prime se začíná se stavbou první vesmírné stanice. Populace zažívá boom a bleskově překračuje hranici 2 milionů obyvatel.
101-120 – Jsou zahájeny první vesmírné lety k jiným tělesům v soustavě. Vědci sice mají k dispozici mezigalaktické hypermotory, ale z bezpečnostních důvodů testují technologie po krůčcích. Sousední planeta splňuje všechna kritéria pro udržení života a je naplánována expedice.
O 3 roky později Sajbrtron a UNS vypouští první vesmírnou loď s umělou gravitaci a základním hyperpohonem, jejím cílem je Sajbrtron 2. Plavidlo bezpečně uskuteční cestu k planetě, kde provede výsadek a vrací se zpět.
V průběhu 10 let je k planetě vysláno ještě několik misí.
V mezi době se začíná uvažovat o první trvalé kolonizaci Sarjbrtronu 2. Začíná se stavět v pořadí druhá lepší a větší loď třídy Prometheus (BC-303). Jejím cílem je Sajbrtron 3 i na tuto planetu je vyslána expedice pro průzkum biologických a nerostných zdrojů.
Přičemž Prometheus pomáhá se skenováním a průzkumem planetě.

3 Éra
121-140 – Na obě sousední obyvatelné planety, jsou vyslány další průzkumné expedice a jsou prováděny detailní pozemní a vzdušné průzkumy oblastí. Obě sousední planety jsou označené jako obyvatelné a začínají se připravovat expedice k trvalé kolonizaci obou sousedních planet. Provádějí se testy prvních zbraní schopných operovat ve vesmíru a stavba 2 orbitální výzkumné stanice.
O rok později je na Sajbrtron 2 a 3 dopravena první várka kolonistů s hybridními kříženci mimozemských koní pro započatí prvních zemědělských prací.
Později jsou na obě planety dovezeny první zemědělské stroje. Dálkové senzory v Los Angeles zaznamenali několik neidentifikovaných lodí směřujících přímo s Sajbrtronu Prime.
O týden později vystupují neidentifikované lodě z hyperprostoru u Sajbrtronu na kontakt nereagují a rovnou zahajují palbu na městu. Naneštěstí je Sajbrtron city chráněno štítem jenž Los Angeles roztáhlo ještě před příletem nepřítele, aby ochránili město před případným útokem. Krátce na to Montana a Ikaros startují a kvůli útoku nemají jinou možnou než neznámého nepřítele zničit.
Po tomto nevysvětleném incidentu je rozhodnuto o posílení obrany planety a k hranicím systému jsou vyslány sondy jako systém včasného varování a dochází k urychlení vývoje vesmírné techniky. Po centrální planetě a kolem měst jsou rozmístěny odpalovače raket schopné dostřelit až na oběžnou dránu. Staví se další lodě třídy Prometheus pro posílení obrany planety. Společnost Atlas Corp se stává největší dodavatel počítačových a vojenských systémů na planetě.

141-160 – UNS ve spolupráci s Antiky a Cestovateli zakládají 1 a později i 2 flotilu. Městská loď Los Angeles posiluje zabezpečení a připravuje se na posílání SGS týmů skrz hvězdnou bránu. Na pevnině se začíná stavět záložní velitelství typu SGC. Mrakodrapy rostou do výšky, aby uspokojili poptávku lidí po prostoru. Po incidentu s neznámými loděmi je urychlen výzkum vývoj obranných a zbraňových technologií a to včetně těch schopné operovat ve vesmíru. Začínají se stavět lodě třídy Daedalus mark 2. Populace na Sajbrtronu Prime bleskově míjí hranici 30 miliónů.
22.09.152 – Od přistání městských lodí na planetě a příchodu civilizací z Pegasu je znovu aktivována hvězdná brána a nově zřízené SGS týmy se vydávají na průzkum své domovské galaxie. SGS týmy jsou tvořeny ze všech ras z UNS. Toto složení týmů umožňuje všem z UNS se podílet na průzkumu galaxie. Rozjíždí se pravidelné průzkumy planet a to jak skrze brána tak i lodí.

161-180 – Základna typu SGC je dokončena a začíná se vybavovat veškerým potřebným vybavením. Jako první planety na průzkum a také zajištění jsou vybrány H7D-441 a H6U-747, kde je antická základna s loděmi třídy Heliastar.
Druhá planeta je Přísně tajná Tauranská vojensko-výzkumná základna.
Později je navázán první kontakt s Drakonisiany. Do Sajbrtonské soustavy přilétají další neznámé lodě stejného typu, které minule zaútočili na Sajbrtron Prime. Kde je přivítala první a druhá sajbrtronská flotila. Nepřítel následně na to útočí na sajbrtronskou flotilu a ta odpovídá palbou.
Mezitím se nepřítel pokouší o pozemní invazi.
Jenomže ta je zastavena ještě ve vzduchu letouny F-330 Knight Hawk, puddle jumpery a systémem protivzdušné obraně a to všechno ještě dřív než nepřítel mohl přistát na povrchu. Na oběžné dráze je nepřítel zaskočen neuvěřitelnou odolnosti sajbrtronské flotily. Bitva nakonec netrvá déle než 38 minut než je nepřítel zničen.
O několik měsíců později jsou antické lodě třídy Heliastar dokončené a jsou uvedeny do služby. Později jsou přiřazení k první flotile.

181-200 – Vznikají nové Cestovatelské, asgardské a antické lodě. Stávající lodě prochází modernizací a přes zbrojením. Rozjíždí se meziplanetární obchodování a cestování. Jsou navazovány kontakty s novými světy a kulturami. UNS poprvé zasahuje do Verixian- Xa’erovévské války ve prospěch Verixianů. Cestovatelé se znovu vydávají do galaxie na průzkum. Antická a Tauranská základna je nově označená jako stanoviště Alfa a Beta. Zároveň také jsou tyto základny znovu reaktivovány a uvedeny do plného provozu. Jsou vyslány průzkumné expedici na zbylé dvě obyvatelé planety v domovské soustavě.
Dále také se provádí detailní průzkum celé sajbrtronské sluneční soustavy. Později jsou tyto základny rozšířeny a začínají se na nich stavět lodě, včetně dalších lodí třídy Heliastar.
201-220 – Rozjíždí se osobní vzdušná přeprava. Kvůli tomu je nutné upravit dopravní předpisy. Sajbrtron 2 je vybaven nákladními kruhy pro přepravu sklizně zpět na Sajbrtron Prime. Začíná se těžbou s vibrania a provádějí se testy a experimenty pro jeho praktické využití.
O 3 roky později je objeven chemický a výrobní postup na výrobu Adamantia a Adamantia ultra (o 65% lehčí, tvrdší a odolnější verze)
Dále také se začíná s vývojem prvních mechanizovaných bojových jednotek. Jsou objeveny první tři kameny nekonečna – Ego, evoluce a geneze ze 13ti.

221-250 – Všechny obyvatelné planety v domovské soustavě jsou trvale kolonizovány a rozjíždí se mezi ni ma meziplanetární doprava. Pokračuje vývoj mechanizovaných bojových jednotek a rozjíždí se vývoj robotických autonomních jednotek.
Dále také bezpilotních letounů a dronů i vývoj nových tanků. Díky těžbě trinia, naquadahu, neutronia, vibrania a výrobě adamantia zažívá UNS populační a technologický boom. Přičemž populace na Sajbrtronu Prime bleskově míjí hranici půl miliardy. Je spuštěna první fúzní naquadaho-neutroniová elektrárna. Zároveň také se spouští výzkum a vývoj termojaderných zbraní.
251-280 – Začínají se provádět první pokusy s reaktorem Arcturus v neobydlené soustavě. Lodě třídy Zeus a Valkýra se dostávají do výroby a začíná se s těžbou Vortália na výrobu solárních kolektorů pro dobíjení lodí z hvězdy. Je spuštěn nový robotický zbraňový program s názvem projekt Terminátor. Jsou vypuštěny první obranné satelity z první série.
Během toho UNS uzavírá obchodní a spojenecké smlouvy se sousedními rasami a také první vojenské smlouvy. Začínají se provádět první pokusy s genetickým inženýrství. UNS vyvíjí první prototypy bojového exo obleku a také lehké brnění kull bojovník mark 2. Taurané dokončují rozšíření původní vojensko-výzkumné základy a zároveň také přispívají k vytvoření 3 a 4 flotily. Tyto flotily mají na starost ochranu všech základen UNS. Taurané si později na nové planetě zakládají druhou základnu.

281-310 – UNS se rozprostírá po galaxii a navazuje nové kontakty s novými rasami i kulturami. Uzavírá diplomatické, obchodní a vojenské smlouvy. Program genetického inženýrství je úspěšný a začínají se znovu vytvářet všechna moderní psí plemena z DNA jádra. Jenomže než bude dotyčné psí plemeno znovu vytvořeno, tak je nutné provést opravu jeho DNA a odstranit všechny dědičné a genetické vady. Později se začíná pracovat tímto způsobem i na vytvoření nových hybridních kříženců pozemských a domorodých plemen psů. Dále také se rozjíždí výzkum na genetickém vylepšení wraithského biopolymeru včetně využití informací objevených v budoucnosti. Reaktor Arcturus je plně funkční a stabilní. Začíná se se stavbou dvou reaktoru na Sajbrtronu Prime a také 3 nových obranných základen. Zastaralé naquadahové reaktory v elektrárnách jsou přestavěny na antické fúzní termojaderné. Jsou dokončeny první použitelné strojní bojové jednoty z projektu Terminátor. Vybavené speciálně pěstovanou tkání a účinnými zbraněmi.

311-340 – UNS zasahuje do druhé Verixian-Xa’erovévské války ve prospěch Verixianů. Z UNS se stalo synonymum síly a začíná expandovat do sousední galaxie.
Celková populace impéria je vysoko nad 4,6 miliardami, z toho 3 žije na Sajbrtronu Prime a 300 mil na Sajbrtronu 2 a 3. Je objevena vhodná sopečná planeta a začíná se s těžbou zbraňové plazmy. Tranzgalaktické motory má k dispozici jen armáda a situace vyžaduje zásah v zájmu urychlení obchodních cest. Jsou vypracovány projekty hyperprostorových bran, vesmírných stanic spojených sítí subprostorových tunelů. Ty umožňují mezigalaktické cestování i lodím bez hypermotorů.
V roce 336 začíná jejich zavádění do provozu a zkracuje cestu mezi galaxiemi na dva dny. Vznikají tři nové třídy lodí ATC 307 bitevní loď, DC 308 – Droncarrier a TAVC-309 Jack O’Neill první válečná loď s organicko-vibraniovým panceřovaním, kterou napájí série neutronio-plazmových a fúzních termojaderných reaktorů. Přičemž se také může dobíjet ve hvězdě.

341-370 – Jak se populace UNS rozrůstá a zabírá stále více místa na obyvatelných planetách, tak je rozhodnuto o přesunu průmyslových komplexů na první dvě planety za obyvatelnou zónou. Tyto planety budou postupně přeměněny na masivní průmyslové komplexy type Serberus. V zájmu přírody jsou na střechách mrakodrapů zakládány parky a ty, jejichž střechy nejsou rovné, disponují filtry vzduchu. UNS uzavírá obchodní a vojenské smlouvy téměř s každou vyspělejší civilizací a zároveň s tím tak rozšiřuje svou flotilu. Díky Antické a Asgardské DNA v Sajbrtronském genofondu se délka života odhaduje nyní na 1350let.

400-430 – V sousední galaxii UNS reaguje na nouzové vysílání a objevuje že je planeta Thalassia domovská planeta Thakarovů velkých mimozemšťanů s nažloutlou kůží je napadena a zamořena vysoce nepřátelským a agresivním druhem mimozemšťanu. Tito agresivní mimozemšťany jsou celo-černý 2,2m vysocí s dlouhým a špičatím ocasem a také dlouhou protáhlou hlavu.
Navíc mají místo krve vysoce žíravou kyselinu. (Vetřelec Xenomorpf) UNS se pokouší o evakuaci místního obyvatelstva, ale potom co je zabita jedna jednotka a je zjištěno že nepřátelští emzáci používají domorodce jako inkubátory k líhnutí, tak UNS z planety stahuje všechny jednotky a je neřízeno kompletní planetární i jaderné bombardování.
Později je na planetě v několika zachovalých podzemních částech komplexu nalezeno několik dobře zachovalých exemplářů nepřátelských emzáků. Jenž jsou odvezeny ke studiu.
Mezitím začíná rozmisťování maskovaných špionážních sond po celé Mléčné dráze a Pegasu. Na neobyvatelné planetě v Sajbrtronské soustavě se začíná s těžbou Quantonia materiálů nutného k výrobě ZPM i mark 2.

431-470 – Je spuštěna první výrobní linka na moduly nulového bodu ZPM a ZPM mark 2. Také je uvedena do provozu masivní výrobní linka na řízené střely (antické drony mark 1, 2 a 3 – žluté, zelené a modré). Začínají přípravy na první velkou ofenzívu do galaxie Pegas a na první intergalaktickou válku s Wraithy. Kdy budou wraithy poprvé dohnáni až na pokraj samotného vyhynutí.
Dále také se v Atlas Corp pracuje na vývoji nezjistitelného lokátoru pro Wraitha Todda a Michaela.
Všechny stávající lodě UNS postupné prochází modernizací a na lodě jsou instalovány ZPM mark 2 se speciálními sloty i dobíjecí stanice pro ZPM, odpalovače střel a někde i solární kolektory. Zrychluje se stavba nových lodí pro nadcházející masivní operaci. Armáda ve spolupráci s Atlas Corporation pracují na vývoji plánů pro první válečnou loď třídy Leonidas kterou bude napájet reaktor Arcturus. UNS zasahuje do třetí finální Verixian-Xa’erovévské války tentokrát ve prospěch Xa’eroverů.
471-500 – Naplno se rozjíždí přípravy na masivní vojenskou operaci v galaxii Pegas. Jméno pro toto akce je – Pegasská operace trvalá svoboda. Začíná se se stavbou prvních 15ti válečných lodí třídy Leonidas.
V galaxii Pegas jsou prováděny první tajné průzkumné mise s generátorem fázového posunu pro zajištění maximálního utajení. Nad planety s vysokou prioritou jsou umístěny nezjistitelné maskované špionážní satelity pro monitorování pohybu nepřítele.
Zároveň s tím jsou kontaktování Asurani, aby také zahájili masivní vojenské přípravy na nadcházející operaci.

501-530 - UNS má kolonie v 5 galaxiích a svou vojenskou přítomnost udržuje v 8. Působí jako zprostředkovatel obchodů a dohod. Stejně tak mu patří všechny subprostorové tunely a nově vznikající tranzitní uzly pro využití hvězdných bran k mezigalaktickému cestování. Poplatky a příjmy z obchodů v tomto období trhají všechny rekordy. Bilióny Starkreditů se hrnou do státní kasy a obratem jsou využívány k financování výzkumu, a budování flotily. Populace centrální planety přerůstá 18 miliard a na Sajbrtronu 2 a 3 po 12ti a 9ti miliardami.
Na okrajových obyvatelných planetách Terra Nova 1 a 2 jsou zavedeny systémy na řízení počasí. Dochází k úmrtí původní flóry a fauny, ale z planet se stávají gigantické skleníky, nezbytné kroky k udržení produkce. Je spuštěna - Pegasská operace trvalá svoboda.
Mezitím v galaxii Pegas naplno probíhá wraithská sklizeň lidí. V té době UNS ve spolupráci s Asurany zahajuje plný vojenský úder na Wrathy.
Planety jako M4D-591, M8K-835 a M6Q-1396.
První planeta je hlavní wraithská základna s masivní městskou infrastrukturou a loděnicemi. Druhá je přísně střežená vojenská základna a třetí je planeta s klonovacím zařízením. Všechny tyto vysoko prioritní planety byli dobity a celý povrch byl spálen žárem jaderného ohně. Wraithy Todd a Michael jsou nalezeni, zajati a označeny.
Během války jsou úspěšně zajaty mateřský úl a křižník. Tyto lodě jsou dopraveny k Asuru, kde jsou podrobeny důkladnému studiu a jsou objeveny všechny jejich slabiny. Nově objevené slabiny jsou následně na to využiti při dalším boji.

Mezitím je vyslána loď k M6H-987 k planetě s tajnou Janusovou základnou. Tam je zařízení Attero přestavěno na model mark 2 a potom je do systému bran nahraná aktualizace pro spolupráci se zařízením Attero mark 2. To způsobuje mezi wraithy větší paniku a exponenciálně zvyšuje napětí. Když se wraithy pokoušejí seskupit do větších skupin, aby mohli bojovat s nepřítelem, tak akorát nahrávají UNS a Asuranům do karet.
Což jim umožňuje je masakrovat v ještě větším množství. Zároveň také wraithy překvapilo, že jejich nepřítel zná všechny jejich plány a to dopředu. Nakonec to vyústilo v největší bitvu kterou galaxie Pegas doposud zažila. U M9X-099 se střetli všechny zbývající wraithské mateřské úly, včetně těch posílené o kradené ZPM od antiků až po křižníky.
O 5 hodin později jsou na zbývající wraithské lodě odpáleny průrazné termonukleární střely. Když ohně a výbuchy utichly a radiace se rozptýlila, tak na bojišti zůstalo jenom 2 těžce domlácené mateřské úly a čtyři sotva letuschopné křižníky. Toto množství lodí bylo vše co zbylo z kdysi mocných vládců galaxie.
Když tyto zbytky kdysi mocné Wraithské civilizace čekali na poslední úder, aby dostali klid ve smrti konečného zapomnění, tak pro wraithy jejich nepřítel udělat nečekanou věc. UNS a Asurani se otočili a zamířili do hyperprostoru neznámo tam. Takto skončila první intergalaktická válka s Wraithy v Pegasu.
Zároveň to taky znamenalo že je o wraithy na příštích 900 až 1000 pozemských let postaráno.

4 Éra
531-550 – Po skončení první Pegasské operace trvalá svoboda se věci vrací zpět do normálu. UNS a Sajbrtron se dál rozrůstají po galaxii i mimo ní jsou uzavírá další diplomatické, obchodní a vojenské smlouvy. UNS začíná zavádět zdokonalenou verzi superbrány mezi galaxiemi které ovládá. Kde se u každé superbrány staví dvě masivní kontrolní stanice pro přilétající a od létající lodě.

27.18.543 – Vzniká Sajbrtronská galaktická Aliance jako nový nástupce Aliance čtyř ras. Kdy má nový nástupce podobné podmínky smlouvy jako u aliance čtyř ras.

551-600 – Rozjíždí se výzkum a vývoj nových procesorů neuronové sítě s mikrokrystalickou pamětí a také výzkum Umělé inteligence.
Dále také se rozjíždí výzkum nanotechnologie a červené rtuti. Jsou dokončeny strojní bojové jednotky série X - zkráceně TX.

650-700 – Charlie Alice O’Neill zaujal jeden z nezávislých projektů studentů Satedské technologické univerzity, který upoutá její pozornost a uděluje jim grant.
Po 10 letech vývoje vzniká ARC reaktor. Šlo o projekt vývoje nového reaktoru na čistou energii. Vedoucí obloukovou ionizovanou plazma přes široké kulaté jádro reaktoru schopné generovat 3 GJ/s. Po prostudování modelu a plánů je projektu udělen grant a ve spolupráci s Atlas Corp se začíná s vývojem většího a výkonnějšího reaktoru. UNS vysílá diplomatické lodě do galaxie Ida a Trojúhelníku, abychom navázali diplomatické a obchodní vztahy s Asgardy s Idy a Noxy z centrální planety.
Když jsou navázány diplomatické a obchodní vztahy, tak z Asgardu přilétá diplomatický kontingent spolu Thorem, Lady Sif, Valkýrou a Hermiodem, aby se znovu spojili se svými dlouho ztracenými bratry a sestrami.

750-800 – Jsou vyslány průzkumné expedice do galaxií Andromeda a Orion. Přičemž se během průzkumu galaxie Orion rozmisťují maskované špionážní satelity pro monitorování pohybu nepřítele. Umělá inteligence je uvedena do ostrého provozu a začíná se učit geometrickou řadou. Umělá inteligence je nejprve zaváděna do domácností a postupně jsou jí svěřeny procesy jako řízení dopravy a firemních mrakodrapů. Ty nejvyspělejší začíná využívat armáda. Začíná se s vývojem nanofázové hmoty a také strojní bojové jednotky série 3000 a 5000 Alex.
Později je vytvořen i těžký model T-8000 Thanos. Tento těžký terminátor model 8000 Thanos je vybaven třemi nejmodernějšími CPU neuronové sítě s mikrokrystalickou pamětí (2x větší než M2 SSD disk) nastavený v režimu čtení a zápis. Je vybavený 28cm Arc reaktorem s naquadaho-neutronio-vibraniovým jádrem. Vybavený silným pancířem a sérií zabudovaných zbraní. Zároveň je také vybavený vyspělými letovými motory a energetickým štítem.

801-850 – Planety A7G-555 (Andromeda) a M8X-666 (Orion) jsou kolonizovány a řádně zabezpečeny. V galaxiích Andromeda a Orion jsou prováděny první průzkumy planet a jsou navazovány první kontakty s domorodci.
V galaxii Andromeda je objevena velice zvláštní a neobvyklá planeta označená jako X12R-1529, která je plná podivných amorfních tvorů a organismů.
Zároveň s tím je planety bohatá na naquadah, neutronium, Kubikové zirconium, Nanocerium a běžné pozemské kovy. Při bližším prostudování se zdají být podobní Tok’rům, ale mají vyšší nároky na kompatibilního hostitelé a říkají si Klyntáři. Je nalezena klyntárská Matka-královna od které je odebrán vzorek DNA pro studium a později i pro klonování.
V té době je na přísně tajnou misi do Mléčné Dráhy vyslána loď BC-306 Montana Mark 4 za účelem získání DNA Egerie i jí samotné.
Později se průzkumné týmy v galaxii Orion setkávají s agresivní parazitickou mimozemskou rasou Urianů. Přičemž jsou v mnoha ohledech dost podobní Wraithům.
Rozdíl u Urianů je ten že uriané používají lidi jak k jídlu, tak i jako hostitelé k rozmnožování. V galaxii Andromeda je na planetě A4L-562 objeveno antické město Colonian.

851-900 – Z Chrámu na Pangaru je úspěšně získána Toke’rsko-goa‘ulská královna Egerie zakladatelka hnutí Tok’rů.
Potom je Egerie naklonována a klon je uložen zpět na původní místo a zapečetěno. Originál si UNS bere sebou pro naklonování a vytvoření nových speciálních Toke’rsko-klyntárských hybridních jednotek.
Jenž budou mít za úkol pomáhat Tok’rům v boji s goa’uldy. Na planetě P7F-451 je zřízena nová základna a výcvikové zařízení pro speciální Toke’rsko-klyntárské jednotky. Kde se budou cvičit v lepších metodách infiltrace, hackování, sabotážích, atentátech a technikách výslechů zajatců.
Dále také se začínají hledat vhodní hostitelé pro nové speciální jednotky.
Mezitím se v galaxii Orion naplno rozjíždí válka mezi Sajbrtronskou galaktickou Aliancí a Uriani. Uriané se pokoušejí bránit a opětovně zaútočit, ale aliance má větší převahu v počtu jednotek, strojů, vyspělejší vojenské techniky, letounů, tanků a lodí.
Zároveň s tím se poprvé do boje s Uriani zapojují i Taurané se svými super vyspělými loděmi.

901-950 – Všechny lodě napájené reaktorem Arcturus jsou dovybaveny systémem na odpalování antihmotových zbraní.
Mezitím se rozjíždí přípravy na vyslání opravárenské expedice na Destiny, aby mnohem dříve zahájili její opravu a dostali jí do lepšího technického stavu. Jsou vyrobeny 3 Arc reaktory a 8 fúzních termojaderných reaktorů v modulárním formátu.
Dále také se rozjíždí stavba 4 nových tříd bitevních lodí – Fénix, Athéna, Prometheus a Heliastar.
Tyto nové třídy lodí budou nasazeny do probíhající války s uriani a později i do nadcházející 2 Pegasské operace trvalá svoboda.
Později se začíná pracovat na plánech pro XBC Nautilus, která bude vést hlavní část útoku v 2 Pegasské operaci trvalá svoboda.
Mezitím jsou do boje s uriani nasazeny strojní bojové jednotky T-950, TX, T-3000, T-5000 a těžký T-8000 společně s nejnovějšími tanky Merkava a Blackout, útočnými letouny i bezpilotními a v neposlední řadě jsou do boje nasazeny lehké bombardéry F-401 a těžké bombardéry třídy Damokles. Jak válka s uriani v galaxii Orion pokračuje, tak jsou Uriani postupně vytlačení z galaxie Orion. Jenomže když je během války vyslána špionážní loď za hranice galaxie Orion, tak je zjištěno že Uriané mají základny v dalších čtyřech galaxiích.

951-1000 – Naplno začínají přípravy na 2 Pegasskou operaci trvalá svoboda. Zvyšuje se produkce nových lodí, munice, bojových strojů i větších autonomních mechů, útočných letounů i bezpilotních a bombardérů v neposlední řadě i tanků.
Zároveň také se začala připravovat a shromažďovat expedice složená z inženýrů, mechaniků a opravářů v čele s lidskými replikátory. Všechny doposud postavené lodě jsou upgradovány a přezbrojeny. Na H6Q-590 je k hvězdné bráně připojen reaktor Arcturus mark 2 a je zahájen první test na spojení s antickou lodí Destiny.
Mezitím jsou znovu kontaktováni Asurani, aby se znovu začali připravovat na 2 Pegasskou operaci trvalá svoboda. Lodě třídy Fénix, Athéna, Prometheus, Heliastar a XBC Nautilus jsou dokončené a začíná se s jejich důkladným testováním.
Rozjíždí se výroba nové generace vysoce účinných řízených termojaderných střel, které mají modrou barvu. Populace centrální planety přerůstá 36 miliard a na Sajbrtronu 2 a 3 po 21ti a 18ti miliardami. Zatímco na vnějších zemědělských planetách Terra Nova 1 a 2 žije 3 a 3,5 miliardy lidí.

1001-1100 – Je spuštěna 2 Pegasská operace trvalá svoboda. Znovu je aktivováno zařízení Attero mark 2 a Sajbrtronská galaktická aliance společně s Asurany zahajují útok na Wraithy. Jejich základny jsou vybombardovány z orbity nebo zničeny a spáleny bombou Rudá Smrt.
Během boje s wraithy jsou používány komunikační rušičky, které ve spolupráci se zapojeným zařízením Attero mark 2 brání wraithům v komunikaci a používání hyperpohonu. Zároveň se touto válkou wraithy znovu začínají seskupovat do skupin, aby se mohly bránit proti silnějšímu nepříteli. Jenomže tito nový wraithy netuší že tím že se začnou shromažďovat do větších skupin, tak akorát nahrají do karet Sajbrtronské galaktické aliance.
Což umožňuje alianci v boji proti velkým skupinám wraithých lodí aktivovat velice účinnou rychlopalnou pulzní zbraň Annihilační rozprašovač.
V průběhu v 2 Pegasské operace trvalá svoboda se jednomu mateřskému úlu náhodou podařilo objevit základnu Sajbrtronské galaktické aliance a i když byl dotyčný mateřský úl zničen, tak ještě stihnul vyslat souřadnice ostatním. Díky maskovaným špionážním satelitům, je lokalizováno shromaždiště všech zbývajících wraithských lodí, které chtěli zaútočit na základnu aliance.
Potom co je objeveno wraithské shromaždiště, tak je rozhodnuto o tom že na zbývající wraithské lodě bude udeřeno s celou flotilou a nepřátelské lodě tam budou zničeny. Po příletu na dané souřadnice se lodě zamaskují a začínají zjišťovat stav a počet nepřátelské flotily. Když jsou určeny všechny primární cíle, tak se alianční lodě odmaskují a krátce na to zahajují útok.

Jak finální bitva probíhá, tak jsou šipky díky bodové obranně lodí ničeny po tisících, křižníky po stovkách a mateřské úly po desítkách. Nakonec je rozhodnuto o vypuštění průrazných termonukleárních střel a bomb Rudá smrt.
Potom co se rozplynul radioaktivní spad, tak na bojišti zůstali jenom 2 těžce domlácené mateřské úly. Přičemž Toddově úlu chyběla podstatná část levoboku a také přišel o šest z osmi motorů. Zároveň také tuto bitvu přežilo 5 wraithských křižníků a z toho jedem byl téměř na odpis. Proto bylo rozhodnuto že tento křižník se trvale spojí s těžce poškozeným mateřským úlem, aby posloužil jako náhradní díly na opravu úlu. Na konci této druhé intergalaktické války s Wraithy. Vzniká v Pegasu legenda o lodi známé jako Nebezský Nautilus, která se bude šířit napříč Pegasem.
Mezitím se na H6Q-590 vytáčí adresa na Destiny a je vyslána opravárenská expedice s veškerým potřebným vybaveným i materiálem. Mezi vybavením které šlo na Destiny bylo 8 fúzních termojaderných reaktorů, komponenty na 3 Arc reaktory v modulárním systému. Které měli po složení a dokončení průměr 3m. Zároveň také na Destiny byl dovezen na třech transportérech typu FREED asgardsko-McKayův konvertor hmoty, dálkový subprostorový lokalizační maják a zbrusu nové kompatibilní emitory štítů.
Potom co opravárenská expedice dorazila na Destiny, tak se dali do práce a začali prozkoumávat loď a zjišťovat všechna poškození. Než začnou s opravami daných systémů a strukturálních poškození.
Později jsou přes bránu na Destiny transportovány další nové náhradní díly, stavební materiál a materiál do reaktorů, lékařský materiál, zbraně a munice i další potřebné vybavení.

1101-1200 – Po druhé drtivé porážce wraithů je v galaxii Pegas postavena první Dysonova sféra i jako trvalá základna a monitorovací zařízení pro galaxii Pegas. (Později bude známá jako DS1 Pegassus Prime) Postupně jsou Dysonovy sféry postaveny v každé galaxii, kterou Sajbrtronská galaktická aliance ovládá. Když se boje s Uriani přesunuli do Helixovi galaxie – NGC-3938 a boje začínali být masivnější. Přičemž se uriani začali pohybovat ve skupinách. Než bylo jednoho dne objeveno shromaždiště Urianských lodí a toto místo nabídlo ideální příležitost pro otestování doposud nejsilnější jaderné hlavice, která byla kdy vyrobena. Jedná se o bomby Triple X, která má explozivní sílu 30 Gigatun. Když je potvrzeno že na urianském shromaždišti je přes 1200 lodí nepřítele, tak je na daném místě odpáleno osm bomb Triple X, které to zredukovali na 50 sotva přeživších lodí. Než flotila ukončila jejich bídnou existenci ránou z milosti. Později je u bomby Triple X provedena úprava pro fúzní termojadernou reakci. Která zvýšila její explozivní sílu na neuvěřitelných 50 Gigatun.
V domovské sluneční soustavě Sajbrtronu se začíná pracovat na planetě Rudá Berta plynný obr. (20x větší než Jupiter) Je posilována gravitace a také je zhušťováná atmosféra, než došlo k samovolné termonukleární reakci a tak došlo na vytvoření nové sekundární hvězdy. Postupně jsou objeveny další čtyři kameny nekonečna Smrt, chaos, válka a Ego.

28.16.1165 – Na plynném obru Rudá Berta je posilována gravitace a zhušťováná atmosféra do takové míry že dochází k samovolné termonukleární reakci, která vede ke zhroucení planety a její konverzi na nově vytvořenou sekundární hvězdu Red Stár.

1201-1300 – V Helixové galaxii jsou uriani již zcela vymýceni a začíná se pomalu s obnovou zničených civilizací. Což také znamená obrovský profit pro nejmocnější sajbrtronské meziplanetární korporace. Uriané se stahují z dříve okupovaných galaxií.
Zároveň také se uriané pokoušejí bránit a získat zpět co měli.
Mezitím uriané vysílají své poskoky nebo své špióny (otroky), aby získali jakékoliv informace o Sajbrtronské technologii a zbraních. Později je ve stejné galaxii postavena Dysonova sféra a pak se začínají stavět lodě třídy Nemésis, Kalipso a Orion.
Dále také se začíná pracovat na vylepšení plánů pro Ultimátní válečnou loď Pandora.
O 2 roky později jsou lodě třídy Kalipso, Nemesis a Orion dokončeny a začíná se s jejich podrobným testováním. V téže roce jsou dokončeny úpravy plánů pro ultimátní válečné lodě třídy Pandora a začíná se se stavbou prvních pěti lodí třídy Pandora v Dysonově sféře.
O dalších 8 měsíců později je prvních pět lodí třídy Pandora dokončeno a zkontrolováno. Během doby co se lodě stavěly v Dysonově sféře, tak se vybírala posádka a cvičila ve virtuální realitě. Když je dokončeno prvních 5 ultimátních válečných lodí třídy Pandora, tak jsou krátce na to sestaveny 4 úderné flotily.
Které povedou invazi do zbývající dvou galaxií jenž ovládají. Z cílem donutit uriani ke kapitulaci nebo je tam zcela vyhladit. Než se vydají dobít jejich domovskou galaxii. UNS už překonala antickou i asgardskou databázi a začínají se vyvíjet zcela nové technologie.
O něco později se začíná s integrováním Tauranských technologií do Sajbrtronských

1301-1400 – Do zbývajících 2 urianských galaxií jsou do každé vyslány 2 flotily z cílem vypořádat se s urianskou hrozbou. V každé ze 2 urianských galaxií je postavena dysonova sféra, jako předsunutá základna v dané galaxii. Po dokončení Dysonovy sféry jsou po celé galaxii rozmístěny maskované špionážní satelity.
Později je aktivováno zařízení Attero mark 2 a nastaveno urianskou hyperprostorovou frekvenci získanou v budoucnosti.
Ve chvíli kdy jsou po celé galaxii strategicky rozmístěny maskované špionážní satelity, tak se začínají hledat polohy všech nepřátelských urianských základen. Které jsou potom dobity a srovnány se zemí. Když se začnou shromažďovat do skupin, tak to umožňuje Sajbrtronské galaktické alianci zaútočit na ně zbraněmi hromadného ničení.
Během války v těchto 2 galaxiích jsou objevena shromaždiště urianské flotily. Potom je rozhodnuto že na obou daných shromaždištích budou odpáleny na každém 3 fúzní bomby Triple X. Když explodovali 3 fúzní bomby Triple X, tak se po bojišti šířili tři masivní tlakové vlny, které téměř zničily celou urianskou flotilu. Když se radiace z exploze fúzní bomby Triple X rozptýlila, tak sajbrtronská flotily dorazila přeživší urianské lodě. Ale aby aliance měla jistotu že uriani jsou v obou galaxiích definitivně pryč, tak nechali zařízení Attero mark 2 ještě pár týdnů v provozu. Zároveň s tím bylo provedeno několik skenování obou galaxií na možnou zbývající přítomnost Urianů a jejich lodí.

1401-1500 – Rozjíždí se přípravy na třetí Pegasskou operaci trvalá svoboda. Zároveň s tím se začíná se stavbou dalších lodí třídy Pandora, které zúčastní třetí Pegasské operace trvalá svoboda.
Dále také se obnovuje výzkum a vývoj pohonu červí díry a speciálních inerciálních tlumičů. Později se začíná s přípravama na dlouhou cestu do Novusanské galaxie a také na bitvu a autonomními útočnými stroji. Během bitvy s uriani je z počítače na jedné ze zajatých urianských lodí. Jsou objeveny souřadnice domovské galaxie Urianů je to NGC-3370.
Potom co je zjištěna poloha domovské galaxie Urianů, tak se rozjíždí přípravy na invazi do jejich domovské galaxie. Které se zúčastní 1, 4 a 5 sajbrtronská flotila. Ty se pokusí přimět uriani ke kapitulaci nebo je nechat vymazat dakarskou super zbraní Disruptorem.
Mezitím se na Serberusu vyrábí nová generace dálkového subprostorového vysílače a také satelit na monitorování známek života, který bude nainstalován na oběžné dráze Novusu a v neposlední řadě se zahájili přípravy na bleskovou válku do galaxie Oriů, včetně výroby nového Sangraalu (Anti-oriská zbraň ekvivalent atomové bomby mark X).
Dále také jsou znovu kontaktováni Asurani, aby se připravily na další wraithskou vyhlazovací válku. Které se zúčastní i 3, 6 a 7 alianční flotila.

5 Éra
1501-1600 – Rozjíždí se třetí Pegasská operace trvalá svoboda. Díky maskovaným špionážním satelitům i těm monitorovacím, jsou zahájeny na všechny primární cíle koordinované útoky. Zařízení Attero mark 2 je znovu aktivováno a nepříteli je opět narušeno hyperprostorové cestování.
Jenomže tentokrát wraithy nalézají opuštěnou antickou základnu s výzkumem o umělé inteligenci a fúzních plazmových reaktorech. Což jim umožnilo posílit své dosavadní lodě o nové reaktory – mateřský úl, křižník a nákladní\zásobovací loď a také je vybavit jejich prvním pokusem o obranné štíty.
Později wraithy vypěstují 2 nové experimentální válečné lodě. Které jsou vybaveny novými fúzními plazmovými reaktory a každá z lodí má tři kradená ZPM.
Zároveň s tím jsou obě experimentální lodě vybavené jejich první verzí skutečné umělé inteligence a také silnějšími obrannými štíty. Tyto dvě nové wraithské experimentální válečné lodě s umělou inteligencí.
Zaznamenávají prvních několik úspěšných protiútoků a dokonce i aliance během bitvy přišla o několik lodí a jiné byli v různých úrovních poškozené.
Po těchto několika nečekaných úspěšných bitvách nepřítele je rozhodnuto že je nutné se těchto dvou wraithských experimentálních válečných lodí zbavit, ale zároveň to dává možnost Alianci na těchto dvou lodích otestovat 2 nové prototypy experimentálních střel.
Jedna je iontová fázová střela vybavená hlavicí s nonofázovou hmotou.
Druhá je kompaktní střela, která zároveň obsahuje 15 mini raket s kontaktní průraznou hlavicí a obsahující nanotechnologický retrovirus a to i ta hlavní.

Jenž byl vyvinut ve spolu práci s Antiky, Satedany a cestovateli. První střela byla odpálena z BC-350 Leonidas, ta se krátce po opuštění lodi fázově posunula a s pomocí iontového pohonu zamířila ke svému cíli.
Což byla jedna ze dvou Wraithských experimentálních válečných lodí s umělou inteligencí. Když střela s nanofázovou hmotou se dostala dovnitř nepřátelské lodi, tak se střela krátce na to fázově posunula zpět do naší fáze a odpálila středně silnou nálož, která uvnitř lodi efektivně rozptýlila nanofázovou hmotu. Jakmile byla vypuštěna nanofázová hmota uvnitř wraithské lodi, tak okamžitě na to se začala šířit a přeměňovat okolní organický materiál na kov. Naproti tomu druhá střela se také úspěšně dostala k cíli rozdělila se na menší střely a společně zaútočily na svůj cíl. Jenomže přeměna organického materiálu na organicko-metalickou slitinu pomocí nanotechnologického retroviru potrvá o něco déle, ale na druhou stranu si toho nikdo dlouhou dobu nevšimne, než už bude příliš pozdě na to něco udělat.
Zároveň s tím začal nanotechnologický retrovirus ze začátku pomalu narušovat a měnit synaptické a nervové spoje po celé lodi, než retrovirus nabral na rychlosti. Ze začátku si toho wraithy nebyli vědomy že by se s jejich nemocnější lodí něco dělo, ale jakmile se nanotechnologický retrovirus dostal do hlavního mozku lodní AI a klíčových systémů. Tak lodní systémy a AI se začali chovat divně a také vykazovali vážné poruchy, než wraithy zjistili že byla zasažena i AI, tak se umělá inteligence zbláznila a rozhodla se z celé lodi vypustit atmosféru.

Čímž velice účinně zabila svou posádku. Potom co wraithská AI ze své lodi vypustila veškerou atmosféru, tak krátce na to otevřela hyperprostorové okno a zmizela neznámo kam.
Od té doby jí už žádný wraith nikdy neviděl. (Nakonec se vynořila z hyperprostoru za hranicemi galaxie Pegas ve směru do galaxie Andromeda, kde dokončila přeměnu trupu i celé lodi na organicko-metalickou slitinu. Na daném místě zůstala dalších 2000let. Než jí jednoho dne objeví jeden konkrétní Wraith). V mezidobí se z té lodí stala legenda. Ve stejnou dobu ustoupila do hyperprostoru i druhá wraithská experimentální válečná loď s umělou inteligencí nakažená nanofázovou hmotou. Tato nakažená loď během své přeměny asimilovala většinu své posádky a zbytek zešílel a zemřel. Párkrát ještě tato přeměněna loď zaútočila na lodě aliance, než znenadání vyskočila z hyperprostoru na přímém kolizním kurzu s černou dírou.
Nakonec se dokázali ustálit na střední vzdálenost od horizontu událostí černé díry, ale už se nebyli schopni dostat z gravitačních sevření černé díry. Ta začala ovliňovat a oslabovat systémy lodi a také zvyšovala výkon ZPM, aby udrželi štíty a motory v chodu.
Jenomže to nemohlo vydržet do nekonečna a o několik měsíců později v důsledku velkého zatížení se ZPM vybyli a také zkolabovali obranné štíty, které drželi loď pohromadě.
Krátce na to byla druhá wraithská experimentální válečná loď s umělou inteligencí rozervána gravitační silou černé díry. (Stejná černá díra jako v SG-1 Mise Pegasus). Když wraithy ztratily své 2 experimentální válečné lodě s umělou inteligencí napájené 3 ZPM, tak začali shromažďovat všechny své zbývající lodě.

Které se chtěli pokusit dovybavit co nejvíce lodí dalšími a výkonnějšími fúzními plazmovými reaktory a obrannými štíty.
Mezitím Sajbrtronská galaktická aliance lokalizovala poslední wraithské shromaždiště a rozhodli se tam na ně zaútočit. Jakmile alianční flotila dorazila na wraithské shromaždiště, tak následně na to zahájili palbu na nepřítele.
Během bitvy s aliancí se několika wraithským vědcům podařilo vyladit obranné štíty, tak aby neutralizovali příchozí nepřátelskou palbu. Což dalo wraithům větší šanci na přežití a také na proti útok.
Jenomže wraithy nevěděli že Aliance na tento krok čekala a jakmile nepřítel vyladil své předpotopní obranné štíty, tak aliance na lodích s reaktorem Arcturus aktivovali program Skynet alfa.
Díky tomu došlo k radikálnímu zvýšení účinnosti všech zbraní o 1000% a tak byli nepřátelské obranné štíty zredukovány na úroveň hedvábného papíru. K těmto super posíleným zbraním byli na bojiště transportovány i 3 fúzní bomby Triple X.
Když se spojili posílené zbraně programem Skynet alfa a fúzní bomby Triple X, tak na bývalém wraithském shromaždišti nastala hotová apokalypsa. Ve chvíli kdy byla zbylá wraithská flotila zredukována na 4 mateřské úly a 4 křižníky zastaralého typu. Byl Toddův mateřský úl po skončení bitvy velmi vážně poškozen a u zbývajících funkčních fúzních plazmových reaktorů začala nekontrolovatelná fúzní reakce a to vedlo k přetížení reaktorů.

Než došlo ke kritickému přetížení fúzních plazmových reaktorů na Toddově lodi, tak byl Todd transportován tauranským kvantovým tachyonovým paprskem na jiný mateřský úl.
Krátce na to co wraithský velitel/vědec (později známí jako Todd) zmizel v červeném záblesku světla, tak lodní reaktory se přetížili a loď zmizela v masivní explozi. Tímto skončila třetí Pegasská operace trvalá svoboda.
Mezitím v galaxii NGC-3370 domovské galaxii agresivní nepřátelské rasy Urianů. Probíhaly tvrdé boje o kontrolu nad galaxií. Jak boje s uriani v jejich domovské galaxii pokračovali a jejich lodě byli ničeny po stovkách až tisících a jejich základny byli zcela vypáleny atomovými zbraněmi nebo bombami rudá smrt či jen vybombardovány z oběžné dráhy. Při detailním průzkumu galaxie bylo zjištěno, že tato galaxie obsahuje takové množství Urianů. Že jejich vyhlazení by konvenčními metodami trvalo desetiletí nebo déle a nejspíš by to dopadlo podobně jako válka – Antikové vs Wraithy.

Nakonec je rozhodnuto že uriani budou vymazáni pomocí super zbraně třídy Dakara. Krátce na to se v lodním konvertoru hmoty na Leviathanu se začínají vyrábět komponenty pro Dakarský disruptor. Jakmile jsou vyrobeny všechny komponenty pro Dakarský disruptor v Asgardsko-McKayově konvertoru hmoty. Tak jsou následně na to transportováni na vrchol lodi, kde probíhá jeho konečná montáž. Ve chvíli kdy byla montáž super disruptoru hotová, tak se začali provádět zátěžové testy a také přesná kalibrace zařízení.
Když byli testy a kalibrace disruptoru hotové, tak se následně na to začalo s nabíjením Dakarského disruptoru. Jakmile byl disruptor nabit na maximální výkon a hvězdná brána byla aktivována, tak krátce na to byla vypuštěna všesměrová vlna do okolního vesmíru a skrz bránu na palubě lodi.
Díky této zbrani byli Uriané v galaxii NGC-3370 zcela vyhlazeni a zároveň to také rozložilo všechny urianské parazity v hostitelích. Což jim zachránilo jejich život.

V roce 1505 s.l.p a v roce 10 pozemského letopočtu jsou do Novusanské galaxie vyslány 2 lodě BC-514 třídy Nemesis a jedna BC-350 Leonidas. S cílem dohlédnout na bezpečný příchod posádky Destiny z budoucnosti a potom zničit všechny řídící velitelské lodě strojů a jejich stíhačky. Jakmile jsou lodě připravené k odletu, tak potom nastavili kurz do Novusanské galaxie a potom aktivovali pohon červí díry.
O hodinu později vystoupili všechny tři alianční lodě z červí díry v Novusanské galaxií. Potom zamířili na Novus, kde počkali až přijde posádka Destiny z budoucnosti, než přejdou na fázi 2.
O další týden později se hvězdná brána na Novu aktivovala a skrz ní prošla posádka Destiny. Když se nikdo uprostřed noci nedívá, tak je doktor Dale Volker a TJ transportováni na BC-350 Leonidas a potom jsou zavedeni na ošetřovnu. Kde je uložili do regeneračních komor, aby je vyléčili. Jakmile byli oba uzdraveni, tak jsou vzápětí na to vráceni zpět na planetu a když je zajištěna bezpečnost budoucích Novusanů, tak je možné zahájit fázi 2.
S pomocí dálkových senzorů se začíná s hledáním automatizovaných strojů. Ve chvíli kdy jsou lokalizování řídící lodě strojů, tak se následně na to lodě přesouvají k nim.
Potom zaútočili na stroje, ale prozatím se zapojila jen bodová obrana lodí. Když velitelská loď zjistila že tento nepřítel je až příliš silný, tak následně na to začala vysílat signál s žádostí o pomoc. Jakmile byla galaxie dostatečně dobře informována o přítomnosti lodí Sajbrtronské galaktické Aliance, tak krátce na to BC-514 vypálila silný částicový paprsek a velitelskou loď zničila.
Později se postupně objevilo několik velitelských lodí strojů, ale s těmi to měli BC-514 a Leonidas v celku snadnou práci a během chvíle lodě byli rozstřílené.
Nakonec na bojiště přiletělo na 3200 velitelských lodí strojů. Když bylo potvrzeno že všechny lodě jsou na místě, tak se mohlo začít s jejich likvidací. Nejdříve bylo mezi velitelské lodě transportováno 5 bomb Triple X a 12 hlavic mark XI. Což dost radikálně snížilo počet velitelských lodí a stíhaček.
Mezitím se o otravné stíhačky starali systémy bodové obrany, než se rozptýlil radioaktivní spad. Potom alianční lodě nabili hlavní zbraně včetně Annihilačního rozprašovače a zahájily palbu na podřadného nepřítele.
O necelé 2 hodiny později byl hlavní nepřítel posádky Destiny zredukován jen na pole šrotu a díky tomu tak byla zajištěna bezpečnost této Novusanské galaxie. Ve stejném roce přichází z alternativní reality na planetu její obyvatelé a také přilétá Charlie Davis na lodi BC-305 Fénix (Která bude později známá jako Avalon)

V roce 1525 s.l.p. - Je dokončen Sangraal a také přípravy na bleskovou válku v galaxii Oriu. Pro tuto misi byla vybrána TAVC-309 Jack O’Neill je dovybavena pohonem červí díry a speciálními inerciálními tlumiči pro bezpečné cestování červí dírou. Jakmile byli přípravy k odletu TAVC-309 Jacka O’Neilla hotové, tak loď zažehla své podsvětelné motory a vydala se z doků na oběžnou dráhu. Tam provedla kontrolu všech systémů, než nastavila kurz do galaxie Oriů/alteránů.
Krátce na to TAVC-309 Jack O’Neill aktivovala pohon červí díry a vydala se na cestu do galaxie Oriů.
O 26 min později vystoupila TAVC-309 Jack O’Neill z červí díry v domovské galaxii Oriů/alteránů. Krátce na to je do Sangraalu umístěn časovač a tím je aktivován a zároveň s tím se tak nabíjí.
O dalších 5 minut později Sangraal rychle zabliká a potom zhasne, ale ve sféře povznesených to vypadalo jako masivní atomový výbuch. Kde tato tlaková energetická vlna naráz v celé galaxii vymazala všechny povznesené Orie. Když Sangraal udělal svojí práce, tak přišla na řadu fáze 2. Což znamenalo že bylo nutné nastavit kurs na planetu Celestus.
O něco později vystupuje TAVC-309 Jack O’Neill z hyperprostoru nad Celestem, kde je vysazen průzkumný tým a jdou na místo a souřadnice.

Které byli získány týmem SG-1 v budoucnosti. Stejně jako tým SG-1 v budoucnosti, tak i v tomto případě musel průzkumný tým odpálit zával plastickou trhavinou, aby našli Archu pravdy.
Ve chvíli kdy byla nalezena archa pravdy, tak se následně na to transportovali zpět na loď. Kde si vzali proti-převorskou zbraň, než se znovu transportovali zpět na planetu, ale tentokrát do města Celestis. Jakmile se dostali do Celestis, tak už jen stačilo najít nejbližšího převora nebo Dociho. Nakonec se šlo přímo do Dociho místnosti, kde byl díky proti-převorské zbrani zneškodněn a tak neměl jinou než se možnost podívat do archy pravdy. Jakmile to udělal, tak mu Archa pravdy ukázala kdo ve skutečnosti byli Oriové a zároveň mu také v hlavě rozsvítilo. Díky této bleskové proti-Oriské válce bylo zachráněno spoustu životů jak v Mléčné dráze tak i Oriské galaxii a budoucí problém s Oráji už neexistuje. Později je vyslána BC-514 Nemesis se zařízením pro vytvoření tranzdimenzionálního tunelu, aby letěla do jiné dimenze pro antické město Aglais. Jehož poloha byla objevena v budoucnosti za velké pomoci plukovníka Kristy Hillové.

1601-2000 - Doba označována jako „věk klidu.“ Více jak 400 let nedošlo k jedinému konfliktu, jehož by se UNS účastnila. Jeho obyvatelé žijí v přebytku a pod ochranou mocných flotil. Expanze byla jen minimální a jediné nové kolonie zakládaly těžební firmy pro zvýšení zisku.
Zákonem byly stanoveny hranice směrem k Mléčné dráze a Pegasu, jenž nesměly být překročeny za žádných okolností. Jen hrstka vyvolených zná pravé důvody.
Nová generace Umělá inteligence se stává každodenním společníkem lidstva. Její nové rozličně výkonné verze se dají najít téměř všude. Novusanská a Oriská galaxie připojuje k Sajbrtronské galaktické aliance a po zdlouhavých vyjednáváních se připojuje i Avalonská galaxie a tak se začíná rodit Spojená Sajbrtronská galaktická federace zkráceně SSGF. Zároveň také jsou tato území připojena do sítě superbran a každá galaxie dostává přístupové kódy ke zbytku sítě superbran.
Začínají přípravy na dlouhou cestu do hlubin vesmíru za záchranou prvního prototypu antické městské lodi Tartarus. Pro tuto misi jsou vybráni XBC-625 Nautilus a dvě BC-350 třídy Leonidas. Na místě určení zhodnotí stav města a určí jestli zle město opravit nebo ho poslat do šrotu. V tomto případě by se z jeho vraku postavilo nové město.
V roce 2000 s.l.p. se začíná s přípravami na 4 a zatím poslední Pegasskou operaci trvalá svoboda.

2001-2100 – Přípravy na záchranu prototypu antické městské lodi Tartarus jsou dokončené a vybrané lodě odstartovali. Krátce na to aktivovali pohon červí díry a vyrazili na svou hodinu dlouhou cestu červí dírou.
O hodinu později se u prototypu antické městské lodi Tartarus otevřela masivní červí díra ze které vystoupily tři obrovské lodě.
Mezitím se ve městě začali rozsvěcovat světla a také se probudilo posledních 364 žijících antiků v městské databázi. Kteří si se zájmem přes senzory prohlíželi ty tři obrovské neznámé lodě.
Později jsou do města transportovány průzkumné týmy, aby zhodnotili stav města i když už na první pohled město Tartarus vypadalo líp než jak ho našla posádka Destiny za 2125 let v budoucnosti. Jenomže nakonec je zjištěno že město Tartarus je ve stavu létajícího šrotu. Když je zjištěno že Tartarus je zralý tak akorát do šrotu, tak se zajistila databáze a přepojilo se napájení na externí zdroj energie. Jakmile byla městská databáze zabezpečena a připojena na externí zdroj, tak bylo potom město rozřezáno na několik menších částí, které bylo možné odtáhnout skrz hyperprostor zpět do domovské galaxie Chiméra. Ale vzhledem k velikosti města Tartarus, byli z Novusanské galaxie povolány další dvě BC-514, aby pomohli s odtahem několika kusů města. Potom co byli všechny rozřezané části města Tartarus, ukotveny silnými lany k lodím federace, tak se lodě mohli vydat zpět do galaxie Chiméra přes dva měsíce dlouhou cestu v hyperprostoru. Zvláště když se nevědělo jestli by části města Tartarus vydrželi cestu skrz červí díru.

Mezitím je do galaxie NGC 6814 vyslána loď TAVC 309 třídy Jack O’Neill na průzkum. Během průzkumu galaxie je nad jednou planetou objevena obrovská mateřská loď Sklízečů. Když je přes detektor známek života potvrzeno že na planetě jsou lidé, tak Jill Valentinova vydává rozkaz k zahájení palby na nepřítele.
Krátce na to TAVC-309 Jack O’Neill nabíjí zbraně a zahajuje útok na nepřítele a díky informacím z budoucnosti měla Jill Valentinová dobrou strategickou výhodu. TAVC-309 Jack O’Neill se svými zbraněmi zaměřuje klíčové systémy jako podpora života, štíty, motory a hlavní zdroj energie.
Následně na to TAVC-309 pálila po nepříteli ze svých laserových a plazmových paprskometů a také z Annihilačního rozprašovače na nepřátelskou loď. Která vzápětí na to vypustila své stíhačky a útočné letouny, aby svými energetickými zbraněmi zaútočili na nepříteli. Jenomže bodová obranná proti stíhačkám u Jacka O’Neilla byla dokonalá a zcela nepropustná i díky anticko-tauranským obranným štítům napájeným reaktorem Arcturus. Naproti tomu štíty mateřské lodi Sklízečů museli vydržet a snášet obrovské množství energie dopadající na štíty. Nakonec obranné štíty Sklízečů povolili a energetické paprsky a pulzy začali dopadat na nechráněný trup a ten byl trhán na kusy. Loď na planetě musela přestat vrtat, aby převedla veškerou zbývající energie do motorů a zbraní.

Vzápětí na to loď sklízečů nastartovala motory a zamířila do vesmírů. Kde se jim podařilo obnovit štíty, ale jen na 20% a také opětovat palbu. Když se mateřská loď sklízečů dostalo do vesmírů, tak se Jill Valentinová nemusela obávat o životy obyvatelstva na planetě.
Následně na to nechala na nepřátelskou loď transportovat fúzní bombu Triple X, která jí krátce na to vymazala v obrovské ohnivé kouli. Potom je lidem na planetě nabídnuta humanitární pomoc a pomoc s obnovou infrastruktury.
Později je nalezena vhodná hvězda a postavena Dysonova sféra a po galaxii jsou rozmístěny maskované špionážní satelity. Které potom začali pátrat po všech lodích Sklízečů. Jakmile se rozjela válka mezi Sklízeči a Spojenou Sajbrtronskou galaktickou federací, tak se rozjela operace na lov královen sklízečů.
Během následujících tří dnů bylo nalezeno a zabito na 350 královen sklízečů. To vojákům a podřízeným královen sklízečů způsobilo masivní psionickou bolest jejich velkých hlav.
Později je nalezena jedna z mateřských lodí sklízečů a po vyřazení obranných štítů je do jejich systému podpory života transportován kanystr s nervovým plynem CRX-94, který je extrémně agresivní a smrtící. To co z nich potom zbylo, rozhodně nebylo hezké pro oči a obsah žaludku. Zároveň to také umožnilo získat mateřskou loď nepřítele zcela bez boje a beze ztrát. Dále také federace získala neporušenou databázi sklízečů. Díky získané mateřské lodi a databázi. Jsou tak objeveny všechny slabina v technologiích a na lodích sklízečů.

Dále také je v systémech mateřské lodi objeven systém na sledování všech lodí sklízečů v galaxii. Což dává federaci značnou taktickou a strategickou výhodu. Do války proti sklízečů je povolána 1-4 flotila a také první čtyři vyrobené lodě třídy Pandora.
Mezitím se rozjíždí 4 a zatím poslední Pegasská operaci trvalá svoboda. Na planetě M4Q-598 si wraithy obnovili své město a loděnice. Po příletu federace k planetě je ní shozena bomba Triple X. Které je následně na to celé spáleno gigantickým atomovým výbuchem a na jeho místě vyrostl obrovský hřib.
Zároveň s tím bylo všechno v okruhu 3500km od epicentra výbuchu spáleno a zničeno na atomy.
Později jsou všechny primární wraithské cíle vybombardovány z orbity nebo je podle potřeby celý povrch planety atomizován hlavicemi mark XI. Jak pokračuje 4 a zatím poslední Pegasská operace trvalá svoboda, tak wraithy do této války nasazují svojí nejmodernější technologii, kterou vyvinuli za posledních 1000 pozemských let. Mezi tyto technologie a lodě patří – fúzní neutronio-plazmový reaktor, nové silnější obranné štíty, výkonnější hyperpohon, nový iontový paprsek, nová bitevní loď a také zcela nové pěchotní brnění. Všechny tyto věci byli speciálně vyvinuty pro boj se Spojenou Sajbrtronskou galaktickou federací.
Později také Todd a Michael uvedli do provozu program na nové super vojáky, které měli spustit v předchozí velké válce, ale už na to nedostali možnost. Když Todd a Michael uvedli do provozu program na nové super vojáky, tak nový wraithští super vojáci byli přes 2m vysocí, silnější, odolnější i hladovější a díky novému brnění i hůře zabitelný.

Nakonec se ukázalo že na nové wraithské pěchotní brnění, dobře funguje podkaliberní a wolframovo-koltanové střelivo. Zatímco na nové wraithské super vojáky velice efektivně fungovali nové fázové částicové zbraně zabudované v T-8000 Thanos mark 6 a T-8964 třídy Titán. Jak válka v Pegasu pokračovala, tak se bitvy stávali větší a brutálnější. Než se wraithům náhodou podařilo objevit zařízení DS1. Jakmile wraithy objevily zařízení DS1, krátce na to začali shromažďovat téměř celou svou flotilu pro útok na DS1 Pegassus Prime.
O týden později se zbývajícím wraithům podařilo shromáždit na 560 lodí – mateřské úly, křižníky a nové bitevní lodě, které se společně vydali k DS1 s cílem jí dobít. Jakmile tato wraithská flotila přiletěla k zařízení DS1, tak se krátce na to ocitla pod extrémně těžkou palbou a dokonce i z antihmotových zbraní.
Mezitím byla spuštěna celo spektrální komunikační rušička. Když bitva o zařízení DS1 skončila, tak z mocné wraithské flotily zbylo jen pole trosek.
Během 4 Pegasské operace trvalá svoboda byla na M14R-339, kde byla tajná wraithská vojensko-výzkumná základna. Nad planetou byla flotila zcela zničena a pozemní obrana byla pod útokem těžkých bombardérů Damokles. Kteří na okolí základny shazovali bomby RX-Jdam mark 3. V jednu chvíli se Michael rozhodl se jít projít ven a když vyšel ven ze základny, tak 300m od něj dopadla a explodovala bomba RX-Jdam mark 3. Přičemž ho zasáhla tepelná a tlaková vlna.

Což mu způsobilo popáleniny třetího stupně na 80% těla. Vzápětí na to se před Michaelem ve vzdálenosti 3m zřítila sestřelená wraithská šipka, která po dopadu na zem explodovala. Což mělo za následek to že mu exploze šipky utrhla pravou ruku v rameni.
Potom co našli Michaela ho odnesli zpět na základnu, kde se mu pokoušeli ošetřit popáleniny a také chybějící končetinu. I když ostatní wraithy udělali co mohli, ale nakonec museli Michaela umístit do hybernační komory, aby se mohl uzdravit ze svých těžkých zranění. Protože jinak byla wraithská lékařská péče mizerná.
Později se odehrála ještě jedna masivní bitva. Při které byla téměř celá wraithská flotila zdecimována. Na konci této bitvy z wraithské flotily zbylo jenom 5 lodí z toho byli 2 mateřské těžce poškozené. Přičemž Todd z toho vyváznul z těžkými popáleninami 3 stupně na 80% těla. Nakonec Todd musel vysát 6 lidí, aby se vyléčil z těchto těžkým popálenin. Zároveň s tím tak končí 4 Pegasská operace trvalá svoboda. Potom co skončila operace v galaxii Pegas, tak byla flotila převelena do galaxie NGC 6814, aby tam pomohli v boji proti Sklízečům.

2101-2200 – Během prohledávání databáze sklízečů na ukořistěné mateřské lodi. Je zjištěno z databáze že jejich území se rozprostírá v galaxiích NGC 3370, 3982 a galaxie Godzilla. Do této války o galaxii NGC 6814 jsou přizvání Asurani, aby společně s Idyskými replikátory a novou umělou inteligenci. Skynet vedl válku proti sklízečům. Díky replikátorům i asuranům jsou lodě sklízečů ničeny a obsazovány po desítkách a samotní sklízeči umírají po milionech. Nakonec je celá galaxie NGC 6814 dobita a osvobozená od sklízečů za pomoci celé federace. Potom je flotila přesměrována do galaxie NGC 3370. V galaxii NGC 3370 je postavena dysonova sféra a jsou rozmístěny maskované špionážní senzorové satelity. Potom se začíná se stavbou 18-23 flotily s technologiemi celé federace.

2201-2300 – Začíná plný útok na galaxii NGC 3370. Jako první jsou nalezeny a zabity královny sklízečů s pomocí neutronio-plazmových a termonukleárních střel. Další na řadě byli jejich lodě. Na ně se útočilo všemi dostupnými prostředky od vesmírných fázových min mark X a XI až po antické antihmotové balistické střely a superčásticový paprsek Pratorias. Což umožnilo ničit obrovské mateřské lodě sklízečů jediným úderem.
Mezitím se do boje se sklízeči v galaxii NGC 3982 naplno zapojil i Avalon v přímém velení s Charlie Davis. Ve spolu práci s Avalonen je Spojená Sajbrtronská galaktická federace schopna dobít galaxii NGC 3982 a zároveň je do této války nasazena nová experimentální válečná loď třídy Carnage.
Mezitím je na tajnou misi do galaxie Mléčná dráha vyslána BC-306 Montana mark 4. S cílem umístit maskovanou a upravenou bombu Nova 3 s dálkovým subprostorovým vysílačem v domovské sluneční soustavě Ashenů (P4C-970). Když je po tvrdých bojích galaxie NGC 3982 dobita, tak se potom rozjíždí přípravy na rozsáhlou invazi do galaxie Godzilla – UGC 2885 do domovské galaxie Sklízečů. Pro tuto masivní invazi jsou vyčleněny 1-12 flotila.
Mezitím se na Zemi ve 13 století přesouvá 418 tisíc lidí včetně Přemyslovců v budoucí české republice. Na jednu z antických základen a naloďují se bitevní loď třídy Aragus. Než se potom vydali na cestu do galaxie Pegas a na planetu M5X-934. Kde se nachází antické město Mikulčice.

2301-2400 – Je zahájena masivní invaze do domovské galaxie Sklízečů. Vzhledem k velikosti galaxie je nutné vybudovat 5-6 Dysonových sfér pro monitorování a sledování celé galaxie. Když jsou vybudovány dysonovy sféry včetně zařízení typu DSX, tak se začínají po celé této obrovské galaxii rozmisťovat maskované špionážní senzorové satelity. Jakmile jsou rozmístěny sledovací satelity, tak se flotila dává do pohybu a začíná s lovem královen sklízečů. Mezitím se armády Avalonu a Spojené sajbrtronské galaktické federace zapojují do pozemních bojů proti pozemním pěšákům sklízečů. Těchto pozemních válek se účastní – strojní bojové jednotky (Terminátoři, Asurani i replikátoři).
Dále také sajbrtronské a Avalonské pěchotní jednotky i speciální avalonské jednotky Avengers. Společně s těžkou technikou federace dávají sklízečům regulérně na prdel a jejich jednotky mají co dělat, aby se dokázali alespoň bránit.
Díky zajaté a ukořistěné mateřské lodi Sklízečů. Je možné zahájit loveckou sezónu na lodě sklízečů. Jejíž cílem je uštvat lodě sklízečů dokud jim nevyschne nádrž a zároveň je také nenechat přistát na planetě, aby si mohli natankovat.
Později je nalezena domovská planeta Sklízečů s jejich hlavní královnou\císařovnou. Když je nalezena domovská planeta Sklízečů s jejich hlavní královnou\císařovnou, tak k planetě přilétá 1 a 2 sajbrtronská flotila. Společně 1 Avalonskou flotilou v čele Evelastero a královnou Charlie Davis.

Krátce po příletu všech tří spojeneckých flotil, tak přilétá ochranná flotila císařovny. Ta je vzápětí na to rozmetána palbou z celé spojenecké flotily. Potom co je celá ochranná flotila císařovny zredukována na obrovské pole šrotu, tak je následně na to, na planetu vystřeno 15 velkých antihmotových balistických raket. Když antihmotové balistické rakety dosáhli svého cíle, tak při kontaktu s povrchem došlo na uvolnění antihmoty.
Což mělo za následek úplné annihilování hmoty planety a také obrovskou explozi, když se antihmota spojila z hmotou.
Ve chvíli kdy byla zničena domovská planeta Sklízečů s císařovou, tak se uvolnila obrovská psionická šoková vlna. Která se začala šířit napříč galaxií a všem zbývajícím královnám způsobila masivní migrénu a také je to osvobodilo od psychického vlivu císařovny. Toto osvobození od psychického vlivu císařovny mělo později za následek to že mezi královnami sklízečů vypukla občanská válka o moc. Což samozřejmě pomohlo vést válku proti sklízečů Spojené Sajbrtronské galaktické federaci, Avalonu a Strojům.
V následujících letech se válka v galaxii Godzilla vyostřovala jak mezi sebou bojovali královny sklízečů o moc proti federaci, Avalonu a strojům. Ještě několik let potrvá než bude galaxie Godzilla dobita od sklízečů. V nejhorším případě bude nutné použit super disruptor třídy Dakara.


Těším se na vaše komentáře na tyto dva nové díly.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Rozepsané/Nové povídky

cron