Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum

SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
coming soon! :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Yes :twisted: hádám že má smrt :twisted: :twisted: :twisted:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
už v pondelok sa dočkáte... :pst:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Hurá! :bravo: Který pondělek? :hmmm:
:D

:sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
toť otázka, co? :lol:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
S tím už všichni tak nějak počítají "Ejve" :twisted: Kdykoliv nespecifikuješ přesným datem, znamená to, že si ještě počkáme. :twisted:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Beru na vedomi. Znacim v kalendari roku 2020.
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Raději rok 2021. :rflmao:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no tak budete príjemne prekvapení... :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dobrá tedy, nebude to rok 2020 ani rok 2030, ale bude to rok 2130 :D

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Aiwendill píše:
no tak budete príjemne prekvapení... :twisted:


Takže rok 2019?? :D
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
omnoho omnoho skôr.... :yes:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
2018?? :twisted:
Feeling borded, call me Fredy idrc...


Příspěvky: 38
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Třeba to bude podle nějakého mimozemského kalendáře "relativně" brzo :hmmm: Ale i tak :bravo:

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Myslím, že se řídí svým vlastním Antickým kalendářem, což znamená až někdy v daleké budouctnosti, například až bude Země vlastnit Auroru :)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak tu to teda máte...

ENJOY!

Kapitola 102. – Ultimátum

Mestom sa rozozneli reproduktory a z nich začal plynúť Forlinov zvučný hlas: „Hovorí admirál Forlinafalcus. Ako ste už niektorí zistili, dorazil som do mesta a zistil som, že ste mi tu spravili poriadny neporiadok. Pozývam preto všetky znepriatelené strany na rokovanie vo veľkom zasadacom amfiteátri na prízemí veže 113 dnes večer o osemnástej hodine. Dostavíte sa tam bez akejkoľvek výzbroje a výstroje, aby nedošlo k nejakému nešťastiu. Tam si budete môcť vyjasniť svoje názorové rozdiely a dohodnúť sa na prímerí a ďalšom postupe.“
Na chvíľku sa odmlčal a potom pokračoval: „Ako ste si všimli, uzavrel som mesto a rozdelil som ho na malé sektory. Spravil som to preto, aby nedošlo k nejakým pochybnostiam o mojích slovách. Odteraz budem postupne kontrolovať jeden sektor za druhým a všade, kde sú uzavretí ľudia, osobne dohliadnem na ich odzbrojenie a odstrojenie. Až keď všetci zložia zbrane, tak ich pustím do veľkého amfiteátra. Skôr nie.“
Zahľadel sa na obrazovku a usmial sa: „Sledujem vás cez kamery a vidím, že niektorí mi ešte stále nedôverujete. Preto vám všetkým oznamujem, že som si so sebou priviedol bezpečnostné teamy z cestovateľskej lode Baldur a ďalšie sú už na ceste. Ladon Radim, vodca Genijcov, tiež prisľúbil, že mi v prípade potreby poskytne svoje jednotky a v tejto chvíli sa už pripravujú dve brigády genijskej pechoty na zásah na Atlantis. Verte mi, dokážem ich vpustiť do mesta bez toho, aby personál v Kontrolnej miestnosti dokázal zareagovať. Takže vás ešte raz vyzývam: Bojovníci oboch znepriatelených strán! Zložte zbrane a zasadnite k rokovaciemu stolu! Prvé rokovanie sa uskutoční dnes o 18:00 mestského času v amfiteátri na prízemí veže 113 pod mojou záštitou.“
Hlas mu trochu stvrdol: „Ak si niekto myslí, že so mnou vyjebe, tak je na veľkom omyle! Buď budete odteraz hrať podľa mojích pravidiel, alebo vás všetkých vykopnem z mesta a robte si, čo chcete!“
Vypol mikrofón a nechal členov Expedície, aby sa spamätali zo šoku. Potom sa obrátil k inému terminálu a začal doň zadávať dlhú sériu príkazov a kódov. Cestovateľskí vojaci naňho zvedavo hľadeli a snažili sa mu nezavadzať. Ich loď – Baldur – bola moderná a dobre vybavená. Napriek tomu v nich však vybavenie tohto Antického mesta vzbudzovalo úžas a bázeň. O to viac táto kontrolná miestnosť, odkiaľ admirál ovládal celé mesto.
Forlin nakoniec dopísal posledný príkaz do terminálu a ticho povedal: „Atlantis, tajná aktivácia protokolu Gerselash 2! Overovací kód člena Najvyššej rady Antickej ríše 35F-296!“ Z reproduktoru na stene sa ozvalo suché: „Čo chcete zistiť, admirál?“ Na chvíľku sa zamyslel a povedal: „Roztrieď ich! Kto je za vzbúrencov, kto za loajalistov, kto neutrálny! Chcem vedieť, kto je proti komu!“ Atlantis namietla: „Ale veď vaša asistentka už roztriedila personál Expedície a sleduje ich od začiatku, kto je proti komu!“
Ťažko si vzdychol: „Podľa toho, kto s kým bojuje, dokážeme zistiť veľa, ale nevieme, kto je skutočne s kým a proti komu. Mnohí určite môžu skrývať svoje skutočné zmýšľanie. Prejdi kompletne všetky osoby v meste na základe protokolu Gerselash 2 a to tajne! Chcem vedieť, ktorí z nich boli do veci zapojení len náhodou a ktorí sa skutočne vzbúrili. Mnohí vojaci len poslúchajú rozkazy a veľmi nepremýšľajú o ich zmysle...“
Z reproduktoru sa ozvalo suché: „Vykonám! Ale potrvá to asi polhodinu, kým prejdem myšlienky všetkých obyvateľov mesta!“ Forlin prikývol a zamyslel sa. Za dávnych čias by to trvalo omnoho dlhšie. Mesto bolo projektované na kapacitu približne osemdesiattisíc obyvateľov vrátane vojenského kontingentu a pilotov pomocných letiek. Protokoly typu Gerselash slúžili na skúmanie mysle telepatickou metódou. Bola to jedna z možností výsluchu, keď vypočúvaná osoba nechcela spolupracovať. Väčšinou sa to používalo len na jednotlivcoch, no teraz sa to admirál rozhodol použiť plošne. Keby bolo mesto plne obsadené posádkou a obyvateľstvom, tak by to trvalo nekonečne dlho. Expedícia Atlantis mala len niekoľko stoviek členov a mesto mohlo použiť aj svoje dodatočné výpočtové kapacity, pretože momentálne nebol zapnutý štít ani neprebiehalo žiadné skenovanie či iné procesy, ktoré by zaťažovali počítačový systém mesta.

Na obzore práve zapadalo miestne slnko, keď sa miestnosť určená admirálom na rokovanie o prímerí začala plniť. Členovia cestovateľských bezpečnostných teamov kontrolovali každú jednú osobu, ktorá chcela vstúpiť, odoberali zbrane, vesty s vybavením, a až keď sa uistili, že prichádzajúci nemôže ostatných nijako ohroziť, pustili dotyčného ďalej do miestnosti.
Rady sedadiel sa postupne plnili vedcami najrôznejších oborov, technikmi, vojakmi a inými osobami, ktoré boli členmi Expedície alebo Hviezdneho programu OSN. Bolo ich však málo. Len čosi vyše pätina z celkového počtu Expedície a aj to boli väčšinou neutráli, ktorí sa nepridali na žiadnu zo znepriatelených strán. Väčšinou to boli mladí vedci a technici, ktorí boli priveľmi vystrašení prebiehajúcimi udalosťami a rozhodli sa, že sa uchýlia pod ochranu antického admirála, ktorý sa pokúša o zmierenie protivníkov. Pripadalo im to ako bezpečné rozhodnutie...
Tak loajalisti ako aj vzbúrenci však z veľkej časti ignorovali pozvanie k rokovaciemu stolu a stále sa snažili navzájom spacifikovať. Vnútorné koridory mesta boli ešte stále zablokované, lebo admirál uvoľnil len trasy vedúce k amfiteátru, kde sa rokovalo.
Obidve znepriatelené skupiny sa do seba však pustili na vonkajších plošinách mesta. Sheppard a Lorne však mali viacej mužov a okrem toho ich z Kontrolnej miestnosti navádzal doktor Zelenka, ktorému sa nejako podarilo sfunkčniť vnútorné senzory mesta. Major Alatriste a poručík Normann však slúžili v Expedícii od jej začiatkov a poznali mesto lepšie ako svoju dlaň. Darilo sa im preto unikať a viedli silný odboj.
Podarilo sa im znovu získať niekoľko sektorov mesta a dokonca vyradili dva z emitorov mestského štítu tak, že vybrali zo zariadení viaceré kryštály a ukryli ich mimo dosah bezpečnostných kamier. Doktor Zelenka rýchlo spočítal, že mesto bude schopné letu či obrany aj bez tých emitorov, no štít bude podstatne slabší.
Boje po meste trvali aj po nasledujúce dva dni a čoraz viac a viac členov Expedície sa uchýlilo pod Forlinovú ochranu. Ľudia ostávali v amfiteátri, kde prespávali na karimatkách a spacákoch položených priamo na podlahe. Jedlom ich zásobovali tri syntetizátory, ktoré admirál bleskovo sfunkčnil.
Vstupy do veže, kde sa amifiteáter nachádzal, strážili členovia Cestovateľských bezpečnostných teamov. Habali každú zbraň, na ktorú narazili tak u civilov, ako aj u vojakov, ktorí tiež prišli do amfiteátra. Dvanásteho novembra večer tam bolo zhromaždených už takmer šesťsto ľudí...
Admirál už chcel dať príkaz svojej asistentke, aby do ventilačného systému mesta vypustila uspávací plyn, no na vonkajších terasách by to účinkovalo len v obmedzenej miere. Do mesta sa vybrať nemohol, lebo chodby boli ešte stále zablokované.
Mal síce možnosť ich odblokovať, no musel by ich prechádzať jednu po druhej alebo ich odblokovať úplne a to by znamenalo, že by sa obidva znepriatelené tábory do seba pustili s obnovenou vervou. To nechcel riskovať...
Prenasledovať tak loajalistov ako aj vzbúrencov po terasách mestských mól tiež nemohol. Mal len tridsať Cestovateľských vojakov a tí boli plne vyťažení strážením a ochranou neutrálnych členov Expedície.
Dvanásteho novembra večer sa stalo niekoľko vecí, ktoré radikálne podlomilo morálku vzbúrencov. Major Alatriste odvážnym útokom vyhnal z jedného sektoru na Východnom móle vzbúrencov a zmocnil sa kryštálov z ďalšieho emitoru mestského štítu. Loajalisti tvorení členmi bezpečnostných teamov kedysi strážiacich hviezdnu bránu, ktorí boli odrezaní v hlavnom hangári Jumperov sa pokúsili prelomiť blokádu miestnosti a znovu sa zmocniť veliteľského centra mesta a hviezdnej brány.
Na niekoľko okamihov skutočne ovládli Kontrolnú miestnosť, no potom boli vytlačení naspäť do hangáru generálom Sheppardom a jeho mužmi, ktorí okamžite prišli na pomoc. Loajalisti sa stiahli naspäť do hangáru a so sebou odvliekli doktora Zelenku a majorku Cadmanovú, ktorých zajali pri svojom výpade.
Keď bola Kontrolná miestnosť znovu pevne v rukách vzbúrencov, prišla cez diaľkové komunikačné kanály správa z ESS George Hammond. Generálka Carterová hlásila, že sa vzbúrilo päť lodí a už sú na ceste do Pegasu. Všetkých päť ľahkých krížnikov bolo prepchatých rodinnými príslušníkmi vzbúrencov tak, že to podpora života zvládala len s veľkými ťažkosťami.
Napriek tomu sa však zo Zeme podarilo evakuovať len malú časť tých, ktorí boli nachystaní na odvoz. Mnoho rodinných príslušníkov ostalo na povrchu, kde prebiehalo rozsiahlé zatýkanie.
Táto správa spôsobila, že odhodlanosť mnohých vzbúrencov pokračovať v rebélii pominula. Plán povstania očividne nevychádzal, pretože sa nedarilo obsadiť celé mesto a aj ich rodiny na Zemi, ktoré mali byť evakuované, tam ostali a teraz budú trpieť...
Carterovej správa však uvádzala aj to, že na orbite Zeme sa tesne pred odletom vzbúrených lodí objavila aj Antická eskadra pod vedením Anny Kornilovovej. Samantha si nerobila veľké nádeje, no predsa tu len existovala šanca, že mladá poloantička pomôže vzbúrencom a evakuuje zvyšok ich rodín zo Zeme.
Brigádny generál Sheppard sa tváril značne skepticky, pretože nevidel dôvod, prečo by mala Antická ríša pomáhať vzbúrencom na Atlantis. Admirál Forlin bol osobitný prípad, pretože sa s členmi Expedície denne stýkal, no Anna Kornilovová mala úplne odlišné záujmy. Aspoň tak to vyplývalo z bulletinov, ktoré vydával Hviezdny program v minulosti.
Carterová však mala trochu optimistickejší názor. Podľa toho, čo zachytili senzory Hammonda aj ostatných lodí, tak Antická flotila bola na orbite Zeme relatívne dlhý čas a bolo nepochybné, že sa tam bojovalo. Anniné lode potom odleteli na Telerush Var, kam ich zvyšok ESF prenasledoval a odtiaľ zamierili do Pegasu. Pozemská flotila je teraz naspäť na Zemi a pravdepodobne sa pripravuje na prelet do Pegasu, aby potlačila vzburu na Atlantíde. Sam preto radila Sheppardovi, aby s mestom čo najskôr odleteli z planéty Baldara na niektorú z vybraných planét a tam sa ukryli pred príletom Pozemskej flotily...
Správa sa dostala aj do uší loajalistov, čo ich nesmierne povzbudilo na duchu. Poručík Normann niekoľkokrát vzal zamaskovaný Jumper k Centrálnej veži a odpočúval, čo sa tam deje. Pokúsil sa síce preniknúť aj do hlavného hangáru, aby pomohol tým, ktorí tam boli zabarikádovaní, no nepodarilo sa mu to, lebo strešné dvere boli pevne zamknuté. Nadviazal však s nimi kontakt a koordinoval s nimi akcie ostatných loajalistov, čoho dôsledkom bol aj výpad do Kontrolnej miestnosti, kde bol zajatý doktor Zelenka a Laura Cadmanová...
Generál Sheppard, vidiac, že to takto nepôjde, rozhodol sa na úsvite ďalšieho dňa vyhľadať Forlina a pozhovárať sa s ním. Zašiel preto do veže, kde bol amfiteáter, a kde si Forlin zriadil svoje dočasné sídlo, aby mohol pomáhať neutrálnym členom Expedície, ktorí mu za to boli náležite vďační.
Admirál práve spal, pretože bol už dosť unavený kvôli nervovému vypätiu a neprestajnému stresu spôsobenému množstvom povinností, ktoré sa naňho navalili v dôsledku tejto rebélie.
Keď ho teda jeden z cestovateľských vojakov pomykal za plece, aby ho zobudil, strhol sa a rozospato sa opýtal: „Čo sa deje?“ Cestovateľ ticho odpovedal: „Je tu brigádny generál Sheppard a chce sa s vami rozprávať.“
Forlin prikývol a siahol si na hlavu, ktorá ho náhle rozbolela: „Hneď prídem.“ Cestovateľ sa chcel vrátiť na svoje miesto, no Forlin dodal: „Prehľadajte ho a to veľmi dôkladne! Až potom ho pustite ďalej. Dvaja z vás nech ho neustále strážia, aby nemohol spraviť nič podozrivé, rozumieš?“ Cestovateľ prikývol a odišiel splniť rozkaz.
O niekoľko minút neskôr priviedol do miestnosti Shepparda. Forlin medzitým vykonal rannú hygienu a obliekol sa do čistej uniformy. Nebral si na seba prieskumné brnenie, ani nemal pripnuté púzdra s antickými omračovačmi. Namiesto toho zvolil formálnejší štýl a keď cestovateľské stráže priviedli Shepparda, sedel za stolom a popíjal silný čierny čaj.
Sheppard zastal pred stolom a zahľadel sa na Forlina, ktorý so záujmom pil čaj a konzumoval chlebíčky s plátkami zeleniny a ovocia. Sheppardovi neponúkol ani pohostenie a dokonca ani to, aby sa posadil.
Chvíľu panovalo nepríjemné ticho prerušované len zvukmi Forlinovho prežúvania a pitia. Nakoniec admirál sucho povedal: „Informovali ma, že sa so mnou chcete rozprávať, Sheppard. Teraz tu stojíte a mlčíte... Žiadne rozprávanie? Informovali ma teda nesprávne?“
Na chvíľku stíchol a dojedol chlebíček. Keď preglgol, zapil ho čajom a rovnakým tónom povedal: „Ak ma informovali nesprávne, tak v tom prípade radšej vypadnite a nemárnite tu môj drahocenný čas. Už aj tak ste napáchali dosť škody...“
Generál sa konečne vzchopil a povedal: „Admirál...“ Forlin ho nenechal dohovoriť: „Táto vaša vzbura spôsobila mestu zatiaľ väčšie škody ako Wraithský útok pred dvanástimi rokmi. Vyhadzujete do vzduchu dvere a priečky, aby ste sa dostali do miestností, ktoré som pred vami úmyselne zamkol. Nepremýšľate vôbec nad tým, prečo som to spravil. Vy jednoducho idete a ničíte moje mesto!“
Sheppard znovu povedal: „Admirál...“ Forlin ho znovu prerušil: „Táto vaša vzbura je pohromou, akú som si ani nevedel predstaviť, kým sa nestala skutočnosťou. Stovky zmarených ľudských životov kvôli tomu, že si potrebujete vybíjať svoje ego a neposlušnú povahu.“
Zmienka o smrti stoviek ľudí Shepparda omráčila a nevedel, či admirál žartuje alebo nie. Vytreštil na Forlina oči v údive: „Admirál...“
Forlin naňho uprel pohľad: „Včera ráno Wraithi zaútočili na planétu Inersa a popoludní na Almenas. Na Inerse neprežil nikto z dva a pol tisíca obyvateľov, na Almenase prežilo zo štyroch tisícok len tristo. Mohol som ich varovať a zachrániť, keby som mal prístup k hviezdnej bráne a senzorom, a najmä keby som nemusel chrániť polovicu Expedície pred vašou idiotskou vzburou! Táto avantúra zatiaľ stála život šesťtisíc nevinných obyvateľov na dvoch planétach a v priebehu dnešného dňa zahynú ďalšie tri tisíce na planéte Urganeth. Áno, brigádny generál Sheppard... galaxiou Pegasus sa začína valiť wraithská ofenzíva pod velením veliteľa Puka, ktorý znovu konsoliduje Wraithskú ríšu a ja tu sedím a riešim vašu vzburu namiesto toho, aby som lietal so Sirtou a zachraňoval aspoň tých, ktorí sa zachrániť dajú!“
Trpkosť a hnev, ktorý bolo badať vo Forlinovom hlase, Shepparda ešte viac udivil. Nemal ani tušenia o tom, čo sa deje vonku v galaxii. Jeho myseľ bola upriamená na dianie v meste.
Znovu zahabkal: „Admirál...“ Forlin naňho pozrel: „Áno, to je moja hodnosť. Ale ani opakované používanie toho slova, ktoré máte očividne veľmi rád, mi zatiaľ nedalo odpoveď na otázku, prečo sa so mnou chcete rozprávať a márniť môj drahocenný čas.“
Sheppard sa vzpriamil: „Admirál Forlinafalcus! Prišiel som za vami, aby som s vami vyriešil súčasnú situáciu v tomto meste!“ Forlin naňho chladne pozrel: „A to ste váhali tri dni? Čo ste robili doteraz, vážený pán John Sheppard? Už pred dvoma dňami večer som vás všetkých pozval, aby ste si sadli k rokovaciemu stolu. Vy ste to ignorovali. Prišlo tu za mnou postupne šesťsto ľudí, civilistov aj vojakov, ktorí ma požiadali o ochranu a pomoc. Ja som im to poskytol, no vy beháte tam vonku po terasách a navzájom po sebe strieľate. A ničíte mi moje mesto!“
Pozrel sa Sheppardovi do očí: „Takže? Čo ste robili posledného dva a pol dňa? Prečo prichádzate až teraz?“ Vojenský veliteľ Expedície sklonil hlavu: „Snažili sme sa to vyriešiť vlastnými silami.“
Čestná odpoveď Forlina jemne prekvapila. Oprel sa pohodlne v kresle a pokynul Sheppardovi, aby hovoril ďalej. Potom sa zahryzol do posledného z chlebíčkov, ktoré mal pred sebou.
Sheppard chvíľu pozoroval admirála, ako konzumuje raňajky a potom pokýval hlavou: „Potrebujeme vašu pomoc, admirál! Potrebujeme, aby ste odblokoval mesto.“ Forlin naňho zvláštne pozrel a sucho povedal: „Aby ste mohli pochytať ľudí majora Alatristea?“
Krátko pokrútil hlavou: „Nie, to nespravím, Sheppard!“ Pokýval mu ukazovákom pred nosom ako malému žiačikovi a potom zapichol prst do vzduchu ukazujúc na jeho hruď: „Dohodnite sa s nimi, Sheppard! Vyhláste prímerie a rokujte! Doteraz ste nepredložili žiadne podmienky ďalšej existencie v meste! Len ste začali s násilnosťami a nič viac. Žiadne podmienky pre predstaviteľov Hviezdneho programu, žiadne rokovania, nič... Len ste sa pokúsili spraviť násilný prevrat a strhnúť na seba všetku moc!“
Znovu sa pohodlne oprel v kresle a povedal: „Dohodnite sa s nimi. Ak budete chcieť rokovať, moje dvere vám aj im budú otvorené. Samozrejme za mojích podmienok... teda žiadne zbrane a žiadne násilie!“
To však Sheppardovi očividne nevoňalo. Forlin to na ňom videl a preto povedal, tentokrát však o poznanie tvrdším hlasom: „Pokiaľ do dnešného večera, do osemnástej hodiny mestského času, nezasadnete s majorom Alatristeom k rokovaciemu stolu, tak dnes v noci povolám do mesta genijské a cestovateľské mierové jednotky, aby nastolili poriadok. Na orbite čaká jedna cestovateľská loď a v dosahu hodiny letu sú ďalšie tri. Ladon Radim, vodca Genii, na moju žiadosť drží už tri dni v pohotovosti dve plné brigády genijských vojsk a pokiaľ nezačnete rokovať o novom usporiadaní života v meste, tak ich dnes v noci povolám do mesta. Viete, že mám prostriedky na to, aby som ich vpustil cez hviezdnu bránu aj odtiaľto. Takže... dohodnite sa!“
Pokynul mu rukou, že môže odísť a ďalej sa venoval chlebíčku a čaju. Sheppard chcel čosi povedať, no obaja cestovateľskí vojaci ho schmatli a doslova odvliekli z miestnosti. Pri vstupe do veže ho pustili, no zbrane mu nevrátili, hoci sa ich domáhal. Nakoniec musel nadurdený odísť.
Forlin ho pozoroval cez okno, ako kráča po terase pod vežou a spokojne sa usmieval. Prostredníctvom Cestovateľov skutočne dostal správu od Ladona, že obidve brigády sú už pripravené na zásah a čaká len na pokyn, aby vytočil bránu na Atlantis. Neblufoval a teraz bolo na Sheppardovi a jeho ľuďoch, ako sa k celej veci postavia...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hurááá :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Nu, Forlin příjemně překvapil, jsem zvědav jak skutečně zareagují věrní a vzbouřenci, hádám, že v každém případě vpadnou do města mírové jednotky Pegasuské OSN :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
bude to ešte veselé...

pokiaľ ste čítali pozorne admirálovo dedičstvo, tak zistíte, že Forlin dostane guľku do ramena a nebude to celkom podľa predstáv žiadnej strany... áááále, čo vám tu vlastne spoilujem. Uvidíte v ďalšej kapitole! :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...


Příspěvky: 38
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pěkný. Před pár dny jsem si přečetl znova větší část AD a nečekal jsem tak zamotaný průběh vzpoury. Uvidíme jak se to dál vyvine. Si myslím, že Genie na Atlantis nakonec radši ještě nepustí, ale bude je využívat jako hrozbu.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Tak jsem přišel z práce a pročetl novou kapitolu. Nicméně na kritiku si budeš počkat do dnešního odpoledne...
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak som zvedavy na tu kritiku...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Dnešní odpoledne je relativní pojem, každý den se aktualizuje. :twisted:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nebude konštruktívna kritika = nebude nová kapitola :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
prisera z bazin píše:
Pěkný. Před pár dny jsem si přečetl znova větší část AD a nečekal jsem tak zamotaný průběh vzpoury. Uvidíme jak se to dál vyvine. Si myslím, že Genie na Atlantis nakonec radši ještě nepustí, ale bude je využívat jako hrozbu.


Já už AD ani číst nemusím, protože ho znám prakticky zpaměti (tedy ne slovo od slova, ale děj už dost dobře jo), jsem četl celou Dynasty několikrát, minimálně každý díl tak 3x-4x, některé vícekrát :rflmao: :rflmao:

---------------------------------------------------------------------------

Aiwendill: Tak jsem ten nový díl četl až teď a musím, říct, tě chování Forlina mě nepřekvapilo. Podle AD je jasné, na jakou stranu se připojí. Otázka byla jenom v tom, jak k tomu dojde. Pokud jde o skenování myšlenek lidí, tak to je chytré řešení, protože si dobře uvědomil, že by někteří mohli obrátit. No jsem moc zvědavý, na to, jak se zraní, jak bude pokračovat jednání i na to, zda zasáhnou Genijci a Cestovatelé. Pokud jde o jednání s Johnem, tak jsem se celou dobu usmíval, protože jsem přesně viděl Sheppuv zamračený výraz, když s Forlinem mluvil. Jen doufám, že Zelenkovi a Lauře se nic nestane.

No budu se těšit na další díly v sérii Dynasty i Erlinor :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jakop píše:
Já už AD ani číst nemusím, protože ho znám prakticky zpaměti (tedy ne slovo od slova, ale děj už dost dobře jo), jsem četl celou Dynasty několikrát, minimálně každý díl tak 3x-4x, některé vícekrát :rflmao: :rflmao:



tak tomuto sa vraví závislosť... :horko:

každopádne ďakujem za komentár. :ok: Forlin tú guľku do ramena dostane a nebude sa tomu tešiť... :shooting: A Radek s Laurou to prežijú, lebo sa ešte neskôr budú objavovať v príbehoch, ako sa to dá zistiť z AD... :pst:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky

cron