Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Rozepsané/Nové povídky SG: Nový věk v Pegase

SG: Nový věk v Pegase


Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 24.8.2015 21:53:22
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Děkuji za korekci jedné osobě, nevím zda smím prozradit no a tady je tedy nový úvod

Úvod

Píše se rok 2009 a expedice na Atlantidě je obtěžována dvěma nepřáteli, a to jak wraithy, tak asuřany. Všechny v expedici tížila jedna a ta samá věc. Tou byla smrt doktorky Weirové. Do velení expedice byla určena Samantha Carterová.
Za těch necelých pět let co byla v Pegasu, si pozemská expedice udělala mnoho přátel a z některých se stali i spojenci. Expedice vymyslí nakonec plán, jak zničit replikátory. Tohle řešení jim ovšem trvá déle než rok, proto jsou některé rasy v Pegasově galaxii úplně vyhubeny.
Během této doby, kdy mezi sebou válčili jak wraithy tak asuřané, byla ukončena válka s Ori a momentálně v plném proudu panuje v Mléčné dráze válka mezi Zemí a Jaffskou republikou na jedné straně a na straně druhé stojí osamělá Luciánská aliance.
Země se díky znalostem od asgardů dokázala účinně bránit a postupem času zvětšit svou flotilu. V Mléčné dráze má dvě stanoviště a to Alfa a Beta. Bohužel nedávno zemřel na infarkt generál Hammond.
Nyní Rodney se Sam přišli na to, jak si vzít celou planetu replikátorů, a udělat si z ní kolonii. Neutronium byl základní pilíř jak k výrobě replikátorů, tak ke stavbě asgardských lodí. IOA rozhodlo, že se planeta nesmí zničit, ale okupovat.
Je započata výstavba první lodi z nové třídy Daniel Jackson. Na tomto plavidle je umístěn disruptor, který má za úkol zničit všechny replikátory v galaxii Pegas.
(lodě co má Země jsou třídy BC 304 Daidalos a to: Daidalos, Odyssea, Appolo, Indianapolis, Sun-Tzu, Churchill, Žukov, Napoleon, de Gaulle a Montgomery)


No co bude v prvním díle je vám asi jasný a co se bude dít.


///Na žádost autora, upravil a promazal, Forďas.

Příspěvek 25.8.2015 07:42:20
BFU Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Toto je lepší štart

Příspěvek 25.8.2015 13:04:50
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Díky, asi zítra sem hodím první díl

Příspěvek 25.8.2015 16:38:36
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
to je mnohem, lepší :-)

edituj první příspěvek a dej to tam.. pokud máš stále s editací problém, tak pokud chceš, mohu ti to tam nahodit.


Aiwendill:
jedním slovem ano, více v PM.

a děkuji za objasnění situace .-)

Ronnie124:
zapomněl jsem reagovat.
vytahování zapadlých témat nevadí a jakožto autora to i potěší. Tedy za předpokladu, že povídka je dokončená, nebo se na ní pracuje.. a ne jako několik povídek zde, co je nedokončených a dle všeho ani nebude nikdy dokončena (bohužel jednu takovou tu mám i já.. i když mám stále v plánu jí jednou dokončit...)


EDIT:
opět jsem na něco zapomněl :D
Ondra Daške:
třída Daniel Jackson?

to je pozemský projekt? Pokud ano, tak pojmenování mi poněkud nesedí? Lidstvo jede v číselném značení "tříd" a pokud by nastala změna, tak předpokládám, že Daniel by nebyl první volba... ale to už je věc názoru .-)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 25.8.2015 17:45:46
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Thor měl loď třídy Daniel Jackson a tu chcu použit jako Distrubtor, ovšem jestli to bude úplně stejná lod' tak to asi ne, navíc Neutronia moc nemáme :)

Co se týká starých témat tak kolikrát se nedívám ani na datum a potom až udělám koment tak si uvědomím že povídka, která se nečetla sednm let je najednou na první stránce.

Dragon: Nakonec jsem to zvládl sám dle tvého návodu, děkuji :)

Příspěvek 25.8.2015 20:17:48
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale Pozemské lodě jsou z úplně stejného materiálu jako ty Asgardské.
Jak 304 tak O'neill a Daniel měli jako základní materiál Trinium, naqadah a k tomu ještě pár věcí.

Příspěvek 25.8.2015 21:29:09
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Asgardé měli slitinu uhlíku naqkadahu trinia a neutronia a my trinium, nakadah, kompozitní (což nevím co znamená:))

Příspěvek 26.8.2015 00:00:27
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Za A znamená to složený z různých prvků.
Za B když napíšeš do googlu cizí slovo o kterém nevíš co znamená, tak jeden z prvních odkazů bude slovník který to vysvětluje.

Příspěvek 26.8.2015 00:43:14
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Víš daedale ani se mi to nechtělo hledat :)

Příspěvek 26.8.2015 20:00:58
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
to "vložení" do prvního příspěvku jsem myslel jinak...

nedávej tam jen odkaz, vraž tam celej text a ten první díl edituj. Bez těch uvozovek a spol je to děsný!
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 26.8.2015 20:18:37
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: takhle si to myslel?
Tak po více jak s hodinovým zápasem s Libre Office sem si otevřel druhý díl, a konečně sem můžu dát první. Přeji příjemnou zábavu :)

1. díl Rodney se předvedl
28.6.2009 - Atlantida

Rodney: „Sam, potřeboval bych s tebou hned mluvit!“
Sam: „Ano Rodney, co bys potřeboval?“
Rodney: „Přišel jsem na to jak zničit replikátory!“
Sam: „No tak se pochlub.“
Rodney: „Nech mne chvíli vydýchat, běžel jsem přes celé město. No, jelikož jsme se vždy zaměstnávali tím, jak replikátory rozložit, tak mě napadlo, že bychom je nejdřív mohli dát do jedné hromady, a potom bychom je rozdělili za použití anti-replikátorských zbraní!“ vykřikne Rodney u Sam v kanceláři, až se osazenstvo v operačním lekne.
Sam: „Rodney, to není špatný nápad, ale nevím jak to udělat, aby se replikátoři spojili.“
Rodney: „No já ano, ale...,“
Sam: „Rodney jaké ale?“
Rodney: „,Musíme vyrobit kostku z nanobuněk, anebo nějakého replikátora, který bude očesaný jak to jenom půjde, myšleno hlavně o systémy. Ten bude mít za úkol vyslat signál a postupně se na něho začne nabalovat víc a víc replikátorů a jakmile s tím skončí, tak mi to zničíme pomocí antireplikátorských zbraní.“
„Rodney, něco mi tajíš!“ řekne s důrazem na každé slovo Sam.
„Ale nic ti netajím, jenom budu potřebovat čas to celé uskutečnit,“ řekne Rodney.

O pět hodin později
Rodney s Radkem se snaží vymyslet jak vyrobit kostku z nanobuněk, bohužel se jim to nedaří. Rodney tedy zkusí to, co se mu zdá ke kostce nejlepší, obalí ji silovým polem.
Radek: „Rodney proč si tu kostku obalil silovým polem?“
Rodney: „Chci, aby si na sebe líp zvykly a navázaly mezi sebou vazby.“
Po několika minutách Rodney vypne štít, bohužel se kostka po malé chviličce opět rozpadne.
Radek: „Nemá to cenu, ten program je až moc očesaný,“ a dále to komentuje svými slovy.
V té chvíli se ozve Radkovi v uchu vysílačka a z operačního mu oznámí, že se na ošetřovně porouchal naquadahový generátor.
Radek: „Rodney, promiň, ale teď musím na chvíli odejít, na ošetřovně jim zlobí generátor.“
Rodney: „Tak jdi, stejně mě jen zdržuješ.“

O další tři hodiny později
Radek: „Promiň, Rodney, ale naquadahový generátor neustále zlobil, ale teď už jsem jenom tvůj.“
Rodney: „Tím, že jsem ti nic nemusel vysvětlovat, jsem udělal neskutečný pokrok, no tak, podívej se.“
Radkovi se objeví na kratinkou chvilku ve tváři zděšení.

29.6.2009- Atlantida, Samina kancelář

Sheppard: „Rodney, tohle jsme si nedomluvili!!!“ zařve John na Rodneyho.
Rodney: „Nešlo to udělat jinak, ukázalo se, že něco jednoduššího je těžší než něco těžkýho. Navíc to byla jediná možnost jak to udělat.“
Sam: „Rodney, je nějaká možnost že by nás replikátoři mohli najít?“
Rodney: „Ano, ale jen v případě, že budou nad touhle planetou.“
Sam: „Shepparde, potřebuji, aby sem velitelství poslalo co nejvíc lodí, a vy požádáte cestovatele, zda i oni jsou připraveni bojovat, a za tři týdny by mohli být zde nad Atlantidou.“
Sheppard: „Nevím, zda se jim to bude hodit, ale požádám je o všechny jejich lodě, no, a potom bude záležet na velitelství kolik lodí pošle.“
Sam: „No a taky budeme muset úplně zastavit stavbu Cchaa Cchaa. Jediné, co teď potřebujeme, je postavit loď, která bude mít disruptor a generátor štítu plus několik emitorů. No a nakonec ji můžeme připevnit k jedné z našich stávajících lodí a potom bude vymalováno.“
Rodney: „Mám dojem, že bychom ji mohli postavit i tady na Atlantidě, jumperů máme zatím dost, no a potom by se ušetřilo za stěhování. Myslím to tak, že bychom dotáhli kusy replikátorských Auror, tedy to co z nich zbylo, a potom ještě skrz jumpery dopravit na Atlantidu části lodě co nemůžeme postavit zde.“
Sheppard: „No ale pokud si jsem vědom, tak budeme potřebovat jádro z Odyssei a pomoc Asgardů.“
Rodney: „John má pravdu a navíc cestovatelské lodě jsou dost staré a taktéž některé jejich původní systémy nefungují, a proto by měly projít před bitvou opravou.“
Sheppard: „To je pravda.“
Sam: „Shepparde, okamžitě odleťte na velitelství na Zemi a vemte s sebou co nejvíce jumperů. Rodney, ty kontaktuj generála Caldwella a plukovníka Ellise, aby co nejdříve přišli do zasedačky.“
Sheppard: „Tak já půjdu.“
Sam: „Johne, budu vás potřebovat taky v zasedačce a až potom můžete vyrazit.“
Naposledy upravil Ondra Daške dne 28.10.2015 12:22:04, celkově upraveno 1

Příspěvek 25.9.2015 18:48:56
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ahoj promiňte mi dva příspěvky pod sebou, ale vzhledem že to nikdo asi nečetl :( tak dávám další díl. Za korekci děkuji Andoriel :) A ještě jedna věc, rád bych si svou povídku hodil do podpisovky, nebo jak se to dělá, ale nevím jak na to :(

2.díl první plán

29.6.2009 Atlantida, zasedací místnost

Sam: „Generále, plukovníku, Rodney vymyslel plán, jak úspěšně zničit replikátory.“
Caldwell: „No, a bude to vyhovovat podmínkám IOA?“
Rodney: „Určitě, ale bude zničen kus městské zástavby.“
Sheppard: „No, moc s tím nesouhlasím a budeme muset vytvořit loď, ve které kde bude umístěn disrubtor.“
Sam: „Musíme vytvořit loď na jedno použití. Proto pošlu na Zemi přes mezigalaktický most všechny dostupné jumpery. Zároveň budeme potřebovat více lodí. Proto vytvoříme loď třídy Daniel Jackson, tu používal Thor a v ní byl i disruptor.“
Ellis: „Pokud se připojí cestovatelé, tak by se nám hodili ještě tři další lodě.“
Caldwell: „Abe, nemyslím si, že by našich pět lodí stačilo na celou tu flotilu replikátorských lodí, budeme potřebovat aspoň osm našich lodí.“
Rodney: „Pánové, můžu vám konečně přednést náš plán na dobytí planety?“
Caldwell: „Do toho, doktore.“
Rodney: „Vytvořil jsem replikátora, který má jediný úkol, a to přiblížit se ke skupince replikátorů a začít přitahovat nanity na jednu hromadu, ovšem čím bude větší, tím bude, řekněme, větší. Později začne přitahovat replikátory i z orbity planety.“ Rodney se napije a pokračuje dál: „Až stáhne všechny nanity z orbity, všechny budou na jedné hromadě a potom vystřelí disruptorová loď na masu, a ta se okamžitě rozpadne. Město bude trochu rozbité a uprostřed něj bude velká díra, ale cíl bude splněn.“
Ellis:“Jak dlouho to bude asi trvat?“
Rodney: „Nerad něco odhaduju.“
Sheppard: „Od kdy?“
Sam: „Rozhodně budeme potřebovat mnoho lodí a nejsem si jistá, zda se k nám cestovatelé přidají.“
John: „Nevíte kdy bude hotov Malinovskij a Vatutin?“
Sam: „Malinovskij asi do měsíce, ten se staví na Alphě, a Vatutin tak do tří měsíců, ten je pro změnu stavěn na Betě. A na Zemi byla započata výstavba druhé čínské lodě zvaná Cchao Cchao.“
Rodney: „Potřebujeme postavit loď na způsob asgardské lodě třídy Daniel Jackson, tedy potřebujeme hlavně aplikovat disruptorovou technologii na jednu loď.“
Sam: „Kvůli tomu musíme přestat se stavbou Cchaa Cchaa.“
Rodney: „A co postavit loď podobnou Prométheovi?“
John: „Jak to myslíš, Rodney?“
Rodney: „ Jednoduše, postavíme ji jako Prométhea, ale bude mít minimální posádku a bude na jedno použití. Jednoduše, nebude se stavět horní nástavba Prométhea, ale postaví se jen ta spodní s podsvětelnými motory a jedním velkým hyperprostorovým motorem. Dá se na ni generátor štítu, asgardské jádro a několik generátorů na podporu života a nabití distrubtoru. Hlavní je, abychom ji co nejdříve postavili a poté rychle dopravili do Pegasu.“
Caldwell: „To by šlo, ale nezapomněl jste na něco?“
Radek: „Rodney to považoval za jasné, tedy, že tam jako jediná zbraň bude disruptor.“
Rodney: „Ano, Radek má pravdu, a proto musíme rychle na Zemi a tam předložit náš plán. Ovšem je ten problém že Odyssea bude nyní bez asgardského jádra, protože ho budeme potřebovat na stavbu disruptoru.“
Ellis: „Já bych řekl, že je to přijatelné a rozhodně bych byl pro.“
Caldwell: „Já taky, navíc by se po dlouhé době využila oblast 37.“
Sam: „Bude to chvíli trvat, počítám že minimálně tři měsíce, možná méně, ale rozhodně bych byla pro. Doufám že IOA nebude mít žádný problém.“
John: „To mi všichni.“
A s těmito slovy porada skončila. John se Sam si vzali jeden jumper a přes mezigalaktický most Bran odletěli do Mléčné dráhy.

Příspěvek 25.9.2015 19:07:48
Ronnie124 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Za Hvězdárnou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já budu první :D
Co ti k tomu říct, zatím je to celkem pěkné. Jen trochu řekl bych dětinské takové trochu moc ukecané a zatím nic neříkající. Obě dvě části jsou jako 3 minuty seriálu/filmu, znáš to nic moc se nestane lidi si popovídají a to je všechno. Já osobně bych uvítal trochu více děje v jednom díle. Jinak je to rozhodně pokrok proti tomu co jsi se dával předtím a to já moc rád vidím.
Warning: My post´s can kill you!

Příspěvek 26.9.2015 16:00:59
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jako první povídka, to jde, no nic moc se nestalo, ale to nevadí :)
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 26.9.2015 20:24:10
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Řekněme, že moc děje tam v prvních deseti dílech nebude, ale snažím se to postupně zvětšit ten děj :)

Příspěvek 26.9.2015 20:42:14
david-L Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 182
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak rýchlo sem s ďalšími dielmi. :D :D :D

Příspěvek 26.9.2015 21:34:39
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dobře aspoň to někdo čte, ale dám to sem až zejtra pokud nebudete protestovat? :)

Příspěvek 26.9.2015 21:52:52
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Vyber si podle toho, jak rychle dokážeš psát, Ondro. Jeden den v týdnu nebo jednou za 10 nebo 14 dní na každý díl. Rozhodně je lepší, když budeš mít pár kapitol v zásobě :wink:

:bye:

:sunny:

Příspěvek 27.9.2015 08:17:02
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Díky Andoriel za radu :)

Díly budu vydávat vždy jednou za týdnu v neděli. Třetí díl je takovj okecávac í :)

3.díl Stěhování materiálu

29.6.2009 - Země, SGC

Sheppard s Carterovou projde bránou do SGC. Před bránou na ně čeká netrpělivý generál Landry a vedle něj stojí Mitchell.
Landry: „Vítám vás opět na Zemi. Zajímalo by mne s čím přicházíte.“
Carterová: „Radši bych vám to řekla v zasedačce, pane.“
Landry kývne a odcházejí z prostoru brány přes kontrolní místnost do zasedačky.
Landry: „No, s čím jste šli tak důležitým na Zemi?“
Sam: „Rodney vyřešil náš problém, ale přibyl další. Vytvořil replikátora, který má v programu zabudovaný kód. Ten kód přitáhne všechny replikátory jak z planety, tak i z orbity planety. Během toho však musíme zaměstnat replikátory na orbitě a bojovat s nimi, abychom zabránili odtajnění pravého úkolu mise. Tím nastávají problémy. Budeme potřebovat novou loď, ta ovšem bude jen na jedno použití.“
Landry: „Takže co od nás potřebujete?“
Sam: „Přestat se stavbou Cchaa Cchaa a v oblasti 37 postavit loď třídy Prométheus, tedy bez horní nástavby. Bude mít disruptorovou zbraň, Asgardské jádro, generátor štítu a několik dalších generátorů na podporu života a na nabití disruptorové zbraně. Dále lodě co by se mohly tohoto úkolu účastnit. Prosila bych ještě ke stávající flotile v Pegasu připojit Žukova pod velením plukovníka Smirnova, Indianapolis pod vedením plukovníka Kleimana, Odysseu pod Emersonovým velením, de Gaulla pod velením Simona Larminata a Churchilla pod velením Jamese Rose.“
Landry: „Tím pádem zůstanou v Mléčné Dráze jen tři lodě a to Sun-Tzu, Napoleon a Montgomery.“
Mitchell: „Nebude to trochu málo?“
Sheppard: „No, za měsíc bude hotov Malinovskij a za dva další Vatutin.“
Landry: „Omyl plukovníku Shepparde, Malinovskij asi bude možná do tří týdnů po všech zkouškách a Vatutin tím pádem už za dva necelé měsíce.“
Sam: „A jaká loď poté obsadí dok na Alphě a poté na Betě?“
Landry: „Na Betě to bude Dionýsos a na Alphě se ještě neví.“
Mitchell: „Sam, momentálně kromě výcviku nových členů SG týmů nemám co dělat, a pokud by se našla pro mě nějaká loď v Pegasu tak víš na koho se obrátit, že?“
Sam: „Nevím zda najdeme nějakou loď, ale možná se nějaká najde.“
Mitchell: „Díky Sam.“
Landry: „Zpátky k tomu, co jsem říkal, podplukovník Marks převezme velení na Dionýsovi hned jak bude dokončen. Mitchell se nebude stěhovat do Pegasu, ale jakmile bude dokončena další americká loď převezme na ní velení. To bude nejdřív za dva roky, do té doby může dále cvičit nové členy SG týmů.“
Mitchell: „Cože?“
Landry: „Slyšel jste.“
Mitchell: „Ano, pane.“
Landry: „Co se lodí týče tak Velká Británie a Francie chtějí postavit také další lodě. Konkrétně jednu nebo dvě Britové, a Francouzi určitě dvě, potom se uvidí jak to bude dál. Konec porady, rozchod.“
Poté se většina účastníků vydala do jídelny, nebo se vydali domů. Přitom mezi sebou dost dlouho diskutovali co se bude dít dál.

1.7.2009 - Země
Sam se dohaduje s doktorem Leem o tom, jak bude disruptorová loď vypadat. Nakonec se shodnou na tom, že loď bude ve tvaru kvádru, vepředu bude mít rampu pro nastoupení posádky a vzadu budou ubikace, skladiště a vše pro posádku, vepředu bude vyčnívat disruptorová zbraň a budou zde umístěny generátory a strojovna. Můstek se bude nacházet ve středu lodi.
Poté v rychlosti poslali nákresy a konstrukci do oblasti 37, kde začala stavba lodi. Vzhledem k tomu, že oblast 37 nebyla dlouho používána, byly zde zásoby surovin pro stavbu nových lodí třídy Daidalos. Bohužel IOA rozhodlo, že všechny suroviny co jsou v hangáru musí odvézt kamiony a vlaky vzhledem k tomu, že by se mělo šetřit energií. O několik hodin později přistálo i několik nákladních letadel Amerického letectva, aby pomohlo s odvozem přebytečného materiálu do oblasti 51 v Nevadě. Tam teď o dost menším tempem probíhá stavba Cchaa Cchaa. O pět hodin později odletěla nákladní letadla ve směru na oblast 51. Hned na to dojelo několik Scanií s Mercedesy a Americkými Navistar Defencemi na základnu. Později dorazilo několik vlaků, které měly odvézt zbytek surovin do oblasti 51. Tím zbyly v hangáru jenom suroviny potřebné ke stavbě disruptorové lodě.

2.7.2009 - Země - Nevada
Poté, co odjely náklaďáky, na orbitě vystoupila z hyperprostoru Sun-Tzu s Montgomerym. Obě lodě vezly ze stanoviště Alpha suroviny pro stavbu lodí. Jako obvykle měly v plánu vyložit suroviny v oblasti třicet sedm, ale sotva Montgomery začal klesat do atmosféry, byly obě lodě kontaktované z SGC.
Landry: „Zdravím Bonde, musím vás požádat, abyste suroviny převezl do oblasti 51, protože v oblast 37 je obsazen dok po Prométheovi a staví se v něm nová loď.“ (oblast 37 má nový úkol. V doku po Prométheovi se tam staví nová loď a materiál, který jste přivezli, nebude potřebovat.)
Bond: „Dobrý den, generále, slyšel jsem že v oblasti 51 nemají nyní mnoho místa, není tu na Zemi ještě nějaký dok do kterého by se daly dát tyto suroviny?“
Landry: „Počítám s tím, že máte opět plné hangáry že?“
Bond: „Ano pane, F-302ky jsme nechali na Alphě.“
Landry: „Budete muset nabrat zásoby a letět na Betu, tady nemůžete zůstat. Suroviny zatím složte do doku pro Mongomeryho, a pokud by to nevyšlo, tak i pro Sun-Tzu. Další suroviny ať si ponechají, chci aby na Alphě a Betě udělali po dvou docích pro lodě tříd Daidalos. My na Zemi zatím vyřešíme, kam umístit další doky, a já myslím, že by se měly dát na Sibiř.“
Bond: „Pane, nebudu vám radit, vy si jistě poradíte sám. Jo, a abych nezapomněl - na Alphě chtějí postavit další základnu a nové letiště.“
Landry: „To se jim povoluje a vyřiďte jim, že chci, aby začali stavět F-302 i u nich, protože mají moc surovin a letadýlka jim musíme neustále přivážet.“
Bond: „Tak se mějte a brzy nashledanou.“
Landry: „Jo, Jamesi, až se na Alphu vrátí Churchill, tak ho pošlete na Zem, poletí za dva měsíce do Pegasu. Jinak máte rozkaz pomoci na Alphě se stavbou té nové základny.“
Bond: „Provedu, pane.“
Obě lodě vyložily suroviny a zamířily si to na Alphu. Na Zemi v doku zůstávaly tři lodě třídy Daidalos a to Indianapolis, Odyssea a Žukov.

3.7. 2009 - Země, SGC
V SGC stáli před bránou Sam s Johnem a po chvíli se k nim připojily dva týmy, které byly přeloženy na Atlantidu. Celkem tam stálo deset lidí, co měli projít bránou na Atlantidu a připojit se k expedici.

3.7.2009 - Atlantida
Na Atlantidu prošly dva týmy, které se měly zapojit v galaxii Pegasus do prozkoumávání různých planet. Sam s Johnem zatím šli a přemýšleli, jak dlouho budou čekat než se postaví disruptorová loď?
Naposledy upravil Ondra Daške dne 28.10.2015 12:23:04, celkově upraveno 1

Příspěvek 27.9.2015 11:15:29
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
NO pochybuju, že by měl landry takové pravomoci, sám okamžitě rozhodovat, co se kde, a jak postaví, je to jenom generál, tohle by civilové schvalovali měsíce.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 28.9.2015 07:55:33
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Myslel jsem to tak, že když žádost učiní Landry, tak bude schválena :) Navíc se ukamžitě začala stavět ta distrubtorová loď

Příspěvek 04.10.2015 08:15:04
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Je neděla a já sem slíbil další díl, tak tady je

4.díl, První bitva nad stanovištěm Alpha(část první)

Stanoviště Alpha 4.7.2009
Na stanovišti Alpha momentálně probíhají zkoušky nové lodě, která se jmenuje Malinovskij. Zrovna když byla ve vesmíru a testovala své zbraně, na základně se rozezvučel alarm. Senzory hlásily přílet dvaceti hataků za tři hodiny. Na základně byl jen Churchill a na orbitě Malinovskij a Napoleon.
Gijó Mouseuar byl v té době velitelem Napoleona. Velel mu už tři měsíce a jeho loď dokázala v menších soubojích zničit tři hataky a několik alkešů. Tento ducha bojný velitel dříve sloužil u francouzské námořní pěchoty a poté v cizinecké legii.
Nyní senzory jak na základně tak na lodích oznamovaly, že se blíží dvacet hataků. Ze Země letěly Montgomery a Sun-Tzu. Tyto lodě měli dorazit za tři hodiny a dvacet minut. K tomu všemu zde byla planetární obrana, která měla k dispozici obrovskou škálu raket. Byly zde i sklady raket, tyto rakety se měly postupně odvážet na Zemi. Momentálně se na Alphě vyráběly náboje do pušek a samopalů, a poté se hlavně stavěly lodě a v menší míře i rakety. Na základně byl velitelem plukovník Louis Feretti, který dříve velel týmu SG-2.

Feretti: „Za jak dlouho doletí ty hataky?“
Senzorový důstojník: „Asi za necelé tři hodiny pane. Očekáváme, že to budou hataky Luciánské aliance, které nejspíše vezou pozemní jednotky určené k útoku na planetu nebo na lodě!“
Feretti vydá rozkaz aby zapnuli interkom.
Feretti: „Všechny jednotky se dostaví do skladu zbraní. K tomu se počítá i personál na lodích a personál ve všech prostorách základny! Očekáváme invazi na planetu. Mechanici natankují a vyzbrojí třistadvojky do dvou hodin, poté se odeberou do raketových sil, kde pomohou s přípravou raket na jejich vypuštění.
Až poté se půjdou vyzbrojit zbraněmi. Dále, jak to vypadá s Malinovskim?“
Moskalenko z paluby lodě Malinovskij: „Zatím dobře, plukovníku Feretti, jsme připraveni na bitvu s plnou parádou.“
Feretti: „Spojte mě s Churchillem a Napoleonem.“
Technik: „Spojení navázáno, pane.“
Feretti: „Pánové, jak jistě už víte blíží se útok na naši základnu, proto po vás chci, abyste zabezpečili klíčové prostory lodě všemi možnými prostředky. Opevněte tato místa a přístupy k nim.“
Ross: „Pane zabezpečili jsme kruhy a momentálně pracujeme na zabezpečení strojoven, poté zabezpečíme i můstek.“
Feretti: „Zajímalo by mě, jak se dozvěděli o této základně, protože Jaffové ví jen o Betě.“
Mouseuar: „Mám dojem, že máme na Zemi špiony, bohužel nevíme, kdo to je. Jinak mám nápad, jak bychom mohli ušetřit energii než začne ta pravá bitva.
Můj plán je ten, že naše lodě vypálí rakety a poté, co se přiblíží na dosah transportního paprsku, přeneseme rakety do středu jejich sestavy. Poté rozpoutáme peklo, které bude trvat několik hodin, během té doby by mohly doletět Mongomery se Sun-Tzu a dorazit zbývající hataky. Pokud by to bylo možné, tak bychom jim mohli vyřadit hyperpohon a následně ty lodě obsadit.“
Feretti: „Jak si představuješ, že ty lodě obsadíme? Všichni víme, že na těch lodích operují alespoň dvě stovky Lucianů.
Mouseuar: „Použijeme bojový plyn, který pošleme do strojoven a na peltak, a potom bude hotovo.“
Ross: „Já to beru, jen by mě zajímalo, kolik máme plynových masek na skladě?
To je jedna věc, druhá věc je ta, že nevíme kolik máme toho bojového plynu na základně.“
„Na základně ho máme dost, samozřejmě záleží na tom, v jakém množství ho budeme posílat na lodě,“ řekl Feretti.
Ross: „Jen aby.“ A na to se ukončilo spojení.

o tři hodiny později - Alpha 4.7.2009

Feretti: „Tak pánové, za chviličku tu budou naši nepřátelé. Vypadá to na mnoho lodí a to je stále dvacet čtyři hataků, přes padesát alkešů a mnoho teltaků. Horizonty si šetřete na pozdější fázi bitvy momentálně jen transportujte hlavice do středu formace.“
Všichni tři velitelé pozemských křižníků sborově řekli ano a přerušilo se spojení. O několik sekund později vystoupila nepřátelská flotila z hyperprostoru a začala vysílat: „Tady bitevníky luciánské aliance, vzdejte se a přežijete, pokud ne, tak sbohem navždy.“
V okamžiku, kdy se přerušilo spojení, tak uprostřed luciánské flotily explodovalo na čtyřicet jaderných hlavic, které byly transportovány ze základny doprostřed Luciánské flotily. Tato exploze sebou vzala poloviny alkešů a teltaků a poté i šest hataků. Luciané si mysleli, že další překvapení je již nečeká, ale omyl byl pravdou, velice krutou pravdou, která neměla tak brzy skončit.

Moskalenko: „Zahajte palbu z asgardských zbraní, připravte railguny a s nimi palte stejně jako s bodovou obranou. Strojovno, kolik máme ještě raket ve skladech?“
Strojovna: „V silech máme všech dvacet šest, poté dva horizonty, a na skladě jen deset dalších.“
Zbraňový: „Pane, blíží se k nám kolem dvaceti alkešů a mnoho teltaků.“
„Připravte rakety a palte dle libosti,“ řekne Moskalenko.

Podobná situace panuje na všech třech lodích a síla štítů postupně klesá. Naše lodě nyní vystřelily poslední rakety, doplněné o poslední tři horizonty a nyní se přesouvají k plánu na dobytí několika luciánských lodí.
Naposledy upravil Ondra Daške dne 28.10.2015 12:30:36, celkově upraveno 2

Příspěvek 04.10.2015 11:48:36
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zase hodně krátké ale celkem dobré.
Ale v okamžiku kdy je někdo u Francouzských normálních jednotek nemůže se dostat k cizinecké legii.
Cizinecká legie je pouze pro ne-občany Francie, a v okamžiku kdy se mohl dostat do normálních jednotek tak musel být Francouz.

Příspěvek 04.10.2015 12:05:27
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no, jo to první povídka, tak bych to moc nekritizoval.
Ale takováhle komunikace, mezi vojenskými veliteli, to teda fakt ne
„Pánové, jak jistě už víte blíží se útok na naši základnu, proto po vás chci, nebo „Zajímalo by mě, jak se dozvěděli o této základně, protože Jaffové ví jen o Betě.“ „Mám dojem, že máme na Zemi špiony. „Jak si představuješ, že ty lodě obsadíme?

to je jako by se bavila parta kámošů v hospodě.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Rozepsané/Nové povídky

cron