Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Rozepsané/Nové povídky StarGate Genesis: S02E03 – Počátek konce

StarGate Genesis: S02E03 – Počátek konce


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Já stále žiji a píši, jen mám krapet více práce, než předtím :oops: brzy mě čeká brigoška a pak po prázdninách nástup na vysokou :oops: uvidí se, jak budu všechno stíhat :heat:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Super díl a co cestovatelé ti do Mléčné dráhy nepůjdou?

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkujííí :) Jsou to Cestovatelé, ti nevydrží nikdy na jednom místě :) Ale třeba jednou zavítají do Mléčné dráhy :oops:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak třeba by se rádi usadily na planetě kde by mohli v klidu žít

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
škoda že nikdo jiný nevyužil cestovatele jako záporáky :)

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím,
když už jsem ho dneska po dlouhé době dopsala, tak vám ho sem i rovnou dám. Přeji krásné čtení :bye:

14. díl – Odplata/Revange


Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 30. listopadu, 7:30

Frodren po dlouhé době se vydává na cestu do rodné galaxie. Právě stál v místnosti s bránou, kde krom něj byla i Sam, která mu šla za všechny moc poděkovat. Byla mu vděčná, že pomohl s raněnými a poskytl lékařům své znalosti a zkušenosti.
„Slyšel jsem, že chystáte volby na velícího pro celou Zemi.“
„Slyšel jste správně.“
„Přeji, aby vše dopadlo dobře. Rád bych tu ještě chvíli pobyl, ale už se musím vrátit zpátky. Pravidla byla změněna jen pro situaci s Luciánskou aliancí, teď už opět platí, takže se musím vrátit.“
„Jistě, samozřejmě. Jen než odejdete, ještě jednou vám chci poděkovat. A vyřiďte to i ostatním.“
„Určitě vyřídím,“ ujistil ji Frodren a podíval se na bránu. Za pomocí své mysli aktivoval bránu a po rozloučení do ní vešel. Po uzavření brány se Sam vydala do místnosti, kde se nacházely transportéry, které po zadání místa dokážou člověka přenést na určité místo.

Ships Command
Sam se objevila na velitelství lodí, kde to má na povel Steven Caldwell. Sam zaklepala na dveře a vstoupila dovnitř. Steven pohlédl před sebe a vstal ze židle.
„Jen seď, Stevene.“ Sam se pousmála a sedla si před něj.
„Tak jak ses domluvil s Williamem?“
„Začnou se stavbou hned, jak jen to bude možné.“
„Budu hádat, BC-304, Daedalus.“
„Přesně tak,“ potvrdil její slova.
„Jak to jde v SGC?“ zeptal se Steven a Sam si sedla před něj do křesla.
„Všechny sekce se postupně rozjíždějí. Dokonce jsme našli i mezi přeživšími vědce, doktory, inženýry, takže je postupně taktéž přidělujeme do různých sekcí. Co se týče Brazílie, tak stavby domů jsou v plném proudu. Za pomocí asgardské technologie stavíme různé materiály, které urychlí stavbu. Dále budeme muset rozdělit celou Jižní Ameriku. Bude tam více států a přestěhují se tam také lidé, z jiných koutů planety.“
„Koho tam plánuješ nastěhovat?“
„Na jihu budou Brazilci a Portugalci. Nad nimi Němci a Rakušané. Nad těmi budou Číňané, Japonci, Francouzi a Finové. Američané se přestěhují do Kanady, jelikož plánuji, že USA zůstane základnou pro vojenské a vědecké práce týkající se s mimozemskou technologií. Do Kanady přestěhujeme dále Brity, Australany, Španěly, Čechy a Slováky. Rusové prozatím odmítají opustit Evropu,“ odpověděla Sam.
„To přežilo tolik lidí z tak málo států?“ divil se Steven.
„Bohužel. Proto se snažím nějak lidi rozdělit, aby se dorozuměli podle rodných jazyků. Třeba já neumím říci ani rusky „Dobrý den“.“
„Добрый день,“ odpověděl Steven.
„Vejtaho.“ Steven se zasmál, a pak dodal: „Ale to je tak jediný, co umím říci.“
„Lepší něco, než nic. Jak to jinak jde s podřízenými?“
„Není to má posádka. Nikdy si na ně nezvyknu.“
„Brzy by se měli vrátit, pokud vše dopadlo úspěšně.“
„Kdy vůbec začínají volby?“ zeptal se Steven.
„Odpoledne. Bude kolem toho spoustu práce.“
„Nejvíce bude tady na Zemi, na ostatních lodí mají vše v osobních složkách, takže každý bude hlasovat sám za sebe. Hlasovat budou moci od dvanácté hodiny Jen nevím, jak to bude na Queenmary, která je stále v Pegasu.“
„Až se vrátím do SGC, tak jim pošlu subprostorem zprávu.“
„Co vůbec mají za misi?“
„Krom toho, že mají vyzvednout Athosiany, tak ještě mají najít Elizabeth Weirovou,“ odpověděla Sam a Steven se na ni překvapeně podíval.

Galaxie Pegasus
Hyperprostor, Queenmary, 10:00

Plukovníci Marks a Sheppard se nacházeli v místnosti, kde se nachází asgardské jádro. Skrze subprostor komunikovali s Atlantidou, která dokáže lodě třídy Aurora nalézt. Právě teď hovořili s doktorem McKayiem.
„Skrze subprostor vám to budu moci poslat, ale bude to trvat nejméně hodinu.“
„Začněte. Potřebujeme to co nejdříve,“ rozkázal Kevin.
„Rozumím,“ odpověděl z druhé strany Rodney a po několika zmáčknutých tlačítek na klávesnici začal přenos sledovacího systému, který dokáže nalézt všechny lodě třídy Aurora.
„Hotovo. Spojení tak budeme muset držet přesně hodinu a osm minut.“
„Přepojte mě do SGC. Musíme je informovat, že se zdržíme o něco déle, než bylo v plánu.“ Rodney z druhé strany kývnul hlavou a během chvilky se na obrazovce místo něj se zobrazila Sam.
„Kevine, co pro mě máš?“
„Athosiané jsou na palubě, ale máme tu menší problém s Replikátory. Všechny jsme nezničili na jejich domovské planetě. Pravá Elizabeth Weirová žije, ale nachází se někde na lodi třídy Aurora obklopená Replikátory,“ odpověděl Kevin. Sam na druhé straně vstala od stolu a stoupla si před obrazovku.
„Jak je to možné?“
„To bychom taky rádi věděli,“ odpověděl John.
„McKay nám posílá subprostorem sledovací systém, který je dokáže najít, jen prozatím nevíme, kolik jich bude.“
„Mám za vámi poslat Odysseu?“
„Raději ne. Máme maskování, takže nás jen tak rychle nenajdou.“
„Až budete znát polohu, kde ji drží a kolik lodí mají, dejte mi hned vědět.“
„Rozkaz,“ odpověděli oba plukovníci. Obrazovka se přepnula na stav přenosu a John s Kevinem tak mohli prozatím odejít z místnosti a věnovat se něčemu jinému.

Galaxie Kaliam
Olymp

Když Frodren přišel do města, namířil si to do nemocnice, zda-li je vše v pořádku. Při chůzi k nemocnici se zastavil u budovy, na které byly promítány novinky ze světa. Vše na Olympu se hovořilo o následovnících Antiků a o bitvě na Zemi. Frodren jen nad tím zavrtěl hlavou a pokračoval dál v cestě.

Mezitím Vortensis měla službu v hotelu, takže nevěděla, že se její táta vrátil ze Země. Zrovna teď stála u recepce, kde prohlížela na počítači seznam hostů. Jelikož to byl luxus hotel, tak tam očekávala samé významné hosty. Když narazila na jména Samuel a Cassidy Thracenovi. Okamžitě požádala kolegyni, aby ji zastoupila, než si něco vyřídí. Vortensis rychle nastoupila do výtahu a vyjela s ním do posledního patra. Když zrovna vystoupila z výtahu, oba zahlédla na chodbě u baru, kde popíjela. Odkašlala si a vyrazila směrem k nim.
Omlouvám se, že vás vyrušuji…
To je v pořádku, Vortensis. Co potřebuješ?
Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak dopadla bitva na Zemi? Všude čtu jen samé spekulace a nikde nic není potvrzené.
My to taky ještě nevíme. Genesis s Minawarou mají přijít na Olymp za dva dny,“ odpověděl Samuel.
Takže nevíte, jestli je Martin v pořádku?“
Bohužel, ani to nevíme. My jsme byli na menší pochůzce kolem engarského území. Teprve včera jsme se vrátili.
Dobře. Ale i tak vám děkuji.
Neděkuj. Ale jestli chceš něco vědět, tak zajdi do nemocnice. Frodren se před pár hodinami vrátil zpátky ze Země.
On už je zpátky?“ divila se Vortensis a hned potom se rozeběhla směrem k výtahu a rychle do něj nastoupila.

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, 12:00

Odbila dvanáctá hodina a volby mohly oficiálně začít. Jako první volili všichni velícího pro celou Zemi, který bude mít dohled nad vším. Na tento post byli nominováni: Samantha Carterová, Camile Wrayová, Steven Caldwell, Jean Greyová a Chloe Armstrongová. Všichni na Zemi měli překladače, ty se zároveň daly použít i při volbách. Každý na něm mohl vybrat jedno z těchto jmen a hlasovat pro něj nebo pro ni.

Stargate Command
Ti, co patřili pod SGC, volili přímo v budově v jídelně. Jediný, kdo pro zatím věděl, kdo volby vyhrává, byl hlavní počítač. Sam, Steven a Jean seděli u stolu a popíjeli kávu. Ani jeden z nich nešel hlasovat, takže před sebou měli papíry a pokračovali v dosavadní práci, jen na jiném místě, než obvykle.
„Kolik mám lidí převelet ze Stigmy?“ zeptala se Jean.
„Kolik jich můžete postrádat?“ zeptala se na oplátku Sam.
„Padesát jich tam budu určitě potřebovat. Asi tak kolem sedmdesáti. Vychází to tak kolem čtyřiceti vědců a třiceti vojáků.“
„Dobře. Pak mi pošlete jejich seznam, abych věděla, kam je mám přiřadit.“
„Zítra to budete mít v mailu.“
„Už se ozvala Queenmary?“ zeptal se Steven a napil se kávy.
„Jo, jo. Bude jim to trvat o mnoho déle, než jsme předpokládali. Jde o to, že jsme tenkrát nezničili všechny Replikátory. Jsou pořád v Pegasu a stavějí novou základnu.“
„Zvládnou to sami?“ zeptala se Jean.
„Jak znám bráchu, tak to zvládnou,“ odpověděl Martin, který si k nim přisedl.
„Je to docela nezvyk vás dva dávat k sobě,“ řekla na to Sam.
„Mi povídejte. Ještě teď si na to zvykám. Do nedávna jsem si myslel, že jsem sám, nakonec zjistím, že mám bráchu hned vedle sebe, a že rodiče jsou skoro Antici. Navíc teď někde pobíhají po SGC a hledají mě.“ Všichni tři se tomu zasmáli a podívali se na protější stranu, kde právě posledních pět členů SGC volilo.
„Do hodiny bychom měli znát výsledky, jestli i posádka z Queenmary poslala své hlasy,“ oznámila Sam.
„Už je dávno poslali skrze Atlantidu. Mluvil jsem s nimi před půl hodinou. Zrovna se chystají napadnout základnu Replikátorů.“

Galaxie Pegasus
Hyperprostor, Queenmary, 12:30

Celá posádka byla připravena na svých místech, jelikož očekávají brzký výstup z hyperprostoru. Kevin s Karinou stáli na můstku a čekali na oznámení od Weapse.
„Minuta do výstupu,“ oznámil Dave.
„Až vystoupíme, přepněte senzory a najděte lidské známky života.“ Dave kývnul souhlasně hlavou.
„Brzy začnu litovat, že jsme si nenechali poslat Odysseu, jako zálohu,“ řekl tiše Kevin.
„Já ti to říkala.“
„Deset vteřin!“ oznámil Patrik.
„Bojová postavení! Vystupte z hyperprostoru!“ rozkázal plukovník a sedl si do velícího křesla. Karina si stoupla mezi konzolí pilota a něj.

Prostor kolem U9L-230, Queenmary
Konzole podplukovníka Bishopa několikrát po sobě zapípala. Po přepnutí obrazovky na radar detekoval deset lodí třídy Aurora. Když vše oznámil, podíval se na plukovníka, který akorát čekal na oznámení majora Kleinmana, že nalezl doktorku Weirovou.
„Mám ji!“ vykřikl Dave. Karina k němu přišla blíže a podívala se na obrazovku.
„Je na planetě. Kolem ní je tucet Replikátorů.“
„Jsme pod palbou, štíty ty devadesáti osmi procentech!“ oznámil Patrik.
„Zahajte úhybné manévry, palte vším, co máte k dispozici,“ rozkázal Kevin a obrátil se na Weapse, „Weapsi, zaměřte její známky života a přeneste ji k nám do cely. Informujte lékařský tým.“
„Rozkaz.“

Všechny lodě třídy Aurora, které ovládají Replikátoři, se daly do pohybu směrem ke Queenmary, která směřovala k odvrácené straně planety. K velkému překvapení z jedné Aurory vyletěly střely, které mířily přímo na Queenmary.

Poté, co Weaps přenesl Elizabeth Weirovou na loď, Patrik otevřel hyperprostorové okno a vletěl s Queenmary do něj.

Všechny replikátorské lodě se pak stáhly opět k planě. Tentokrát už ale vědí, že jsou prozrazeni a tak musí jednat.

Hyperprostor, Queenmary
Hlavní úkol splnili, takže se teď mohou vrátit domů. Plukovník Marks a podplukovník Marksová se vydali k celé, u které stál plukovník Sheppard. Elizabeth ležela na posteli se zavřenými oči. Její životní funkce byly v pořádku. John stál opřený o zeď a čekal na oba důstojníky, který po několika vteřinách vešli dovnitř.
„Jak je na tom?“ zeptala se Karina.
„Životní funkce jsou v pořádku. Stále má v sobě nanity, které ji léčí,“ odpověděla doktorka Maria Furiová.
„Když ji udržíte ve spánku pár dní, než dorazíme na Zemi, tak se jich zbavíme poměrně snadně.“
„Něco mi uniklo?“ zeptala se Maria.
„My to nedokážeme, ale někdo jiný ano,“ odpověděla Karina a pak se obrátila na Kevina, „Ale počítej s tím, že něco za to budou chtít.“
„To mi došlo už jen při pomyšlení na to,“ odpověděl a povzdychnul si.

Galaxie Kaliam
Olymp, 15:00

Vortensis konečně našla svého táty, který seděl doma v obývacím pokoji na gauči. Na holografické televizi si pouštěl lékařský dokument. Když zahlédl svou dceru, dal na televizi pauzu. Vortensis stoupla před něj a čekala.
Co potřebuješ?
Ty to dobře víš, tati.
Pozemšťané vyhráli.
No to mi došlo, když ses už vrátil. Já chci ale vědět, co je s Martinem?“ Frodren vstal z gauče a odešel do kuchyně.
Tati!“ zakřičela na něj. Frodren zastavil a otočil se na ni.
Proč tě tak tolik zajímá?“ zajímalo ho.
Protože ho mám ráda! Miluji ho!“ Frodren raději mlčel a pokračoval dál v chůzi do kuchyně. Vortensis se zamračila a šla za ním.

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 16:30

Samantha Carterová, Camile Wrayová, Steven Caldwell, Jean Greyová a Chloe Armstrongová, těchto pět čekalo na výsledky voleb. Jeden z nich se totiž tento den oficiálně stane velitelem celé planety Země. Když do se do zasedací místnosti otevřely dveře, prošla nimi Martina Kašparová, která v rukou držela obálku.
„Pojďte za mnou,“ pobídla celou sedící skupinu. Martina odešla z místnosti a ostatní ji následovali.

Všichni vešli v sekci jedna do velké haly, ve které byl shromážděn veškerý personál SGC. Jako první přišla na pódium k řečnickému pultu plukovník Martina Kašparová. Všichni v hale ztišili, aby vše slyšeli. Celé vyhlašování probíhalo pro celý svět v živém vysílání, takže na celé Zemi tak měli možnost sledovat výsledky voleb.
„Před několika hodinami začaly volby a nyní v obálce mám výsledky voleb, na které jste tak dlouho čekali. Než vám oznámím výsledky, ráda bych sem na pódium přivítala naše kandidáty. Brigádní generál Samantha Carterová, plukovník Steven Caldwell, plukovník Jean Greyová, Camile Wrayová a Chloe Armstringová.“ Velkým potleskem všichni v hale přivítali všechny kandidáty. Poté, co všech pět stouplo za Martinu, a potlesk ustál, mohla pokračovat, „Všichni jste měli příležitost všech pět kandidátů poznat a já mám tu čest vám oznámit našeho nového vůdce celé Zemi.“ Martina otevřela obálku a vyndala z něj papír, který byl přeložen na půl. Když přečetla první dvě jména na papíru, zhluboka se nadechla a celému světu oznámila: „Volby na vůdce a zároveň tak i prezidenta celé Země se stává…“ chvilku zavládlo ticho, „Brigádní generál Samantha Carterová.“ V hale okamžitě všichni začali tleskat. Zbylí čtyři kandidáti šli poblahopřát Sam, která byla tímto překvapena.
„Než předáme slovo nové prezidentce, ráda bych také oznámila i jejího zástupce,“ pokračovala dál. Všech pět se podívalo na Martinu, jelikož původně bylo v plánu vyhlásit jen vítěze.
„Zástupcem prezidenta se stává oficiálně plukovník Steven Caldwell.“ Jakmile zaznělo jeho jméno, taktéž se okamžitě rozezněl po hale velký potlesk.
„Ode mě to je pro dnešek všechno, slovo teď přenechávám naším novým vůdcům.“ Martina odešla od řečnického pultu a spolu s Jean, Camile a Chloe odešly z podia.

Hyperprostor, Queenmary
Queenmary před několika minutami vstoupila do Mléčné dráhy. Skrze subprostor tak 0mohli sledovat vyhlášení voleb v živém čase. Všichni na můstku stáli u boční obrazovky a sledovali projev Samanthy Carterové. Kevin i Karina stáli vepředu, ostatní z můstku stáli kolem nich. Sam v současné době mluvila zkráceně o tom, co se v uplynulých dnech stalo a co bude všechny očekávat. Když Kevin přeposílal subprostorem výsledky volem, zvědavě do nich nahlédl hned poté, co je poslal. Jednoznačně polovina z Queenmary hlasovala pro Samanthu Carterovou a další polovina pro Stevena Caldwella. Nikoho jiného nevolili, jelikož vědí, že tito dva si dokážou se vším poradit a jako vůdci se jim bude dařit. Když došlo na poslední slova, po skončení projevu byl přenos ukončen.
„Za 5 minut nás střídá další skupina, takže pomalu můžete vyrazit z můstku,“ oznámil Kevin po zhlédnutí na hodinky. Všichni z můstku, až na Kevina a Karinu vyrazili z můstku. Když tam na pár vteřin zůstali sami, tak se nad něčím zamysleli.
„Replikátor Weirové byl zničen, ale skutečná Elizabeth je v kómatu. Doufám, že se nám podaří nanity odstranit a probrat ji.“
„To je ten nejmenší problém. Replikátoři se nám opět rozrostli,“ řekl na to Kevin.
„Naštěstí jsou prozatím v Pegasu, ale nesmíme je nechat rozmnožit se, jinak ve větším množstvím se nám je moc zničit nepodaří. Posledně to bylo štěstí, že se je podařilo dostat na jedno místo.“
„Až se vrátíme na Zemi, tak to prodiskutujeme se Sam, mezitím máme ještě dvou denní cestu na Zemi, takže co kdybychom se na pár hodin zamkli v kajutě?“ navrhl Kevin. Karině se tento nápad až moc líbil, takže po předání můstku oba vyrazili do kajuty.

Země, Colorado Springs, Stargate Command, 1. prosince, 9:00
Po zvolení Sam, jako velitelku celé Země, má starostí až nad hlavu. Krom toho velí SGC i Hammondovi, který se nacházel v hangáru v bývalém Mexiku, které se proměnilo na základku pozemských lodí. Jelikož Sam měla hodnost brigádního generála, po dalším hlasování nejvyšších důstojníků dospěli k tomu, že Sam by měla mít hodnost majora generála. Proto tento ten proběhne několik povýšení vojenských důstojníků. Tentokrát vše probíhalo v prvním patře, kde se nacházely zasedací místnosti. V jedné z nich se právě nacházela Sam s Felipem Emersonem, Stevenem Caldwellem, Martinem Christopherem, Jean Greyovou a Martinou Kašparovou. Všichni stáli v zasedací místnosti ve slavnostních uniformách. Čekali, až do místnosti dorazí Ian Davidson s doprovodem Camerona Mitchella. Všichni stoupli k sobě a shodli se na tom, že právě nastal čas udělat menší změny v hodnostech. Sam, Steven, Martin, Felipe, Jean a Martina stoupli do řady a Ian s Cameronem stoupli před ně. Sam byla oficiálně povýšena do hodnosti major generál, Steven převzal její hodnost brigádního generála stejně jako Jean a Martina. Martin po dlouhé tvrdé práci získal hodnost podplukovníka a Felipe získal hodnost plukovníka. Ian s Cameronem měli tu čest všem předělat na uniformách jejich hodnosti. Avšak nejdříve všichni museli pronést slib, kterým se zavazují letectvu a celé Zemi. Po všech formalitách tak mohli vyjít ven z místnosti s tím, že všech šest mají o hodnost větší. Sam se Stevenem si to namířili do kanceláře, Martin s Felipem na Odysseu, Jean si to namířila k bráně a Martina zpátky na Atlantidu. Cameron a Ian si to oproti nim namířili do šatny, jelikož je čeká další mise.

Galaxie Kaliam
Grimia, 2. prosince 12:00

V pravé poledne se Thea procházela po louce, která se nacházela poblíž paláce Engarů. Po zjištění, že je ve skutečnosti Antikem, se častěji vydává za hradby, aby byla sama.

Když ji Wenis nikde v paláci nemohl najít, vydal rozkaz, aby ji stráže našli a přivedli. Začal se domnívat, že Thea něco zjistila z minulosti. Nebylo totiž zvykem, aby takhlenc utíkala.

Thea ležela na trávě a dívala se na nebe. Viděla několik ptáčků poletovat kolem ní. Po několika minutách ležení zaslechla menší rachot. Tušila, kdo to je, a tak se vůbec nehnula a čekala, až k ní přijdou blíže. Když pohlédla za sebe, zahlédla stojící stráž se zbraněmi v rukou.
„Přidáte se? Dnes je krásný den,“ zeptala se jich Thea. Jeden ze strážců přišel blíže a odpověděl: „Ne. Wenis chce, abychom tě přivedli zpátky do paláce.“
„Tss. Když chce, abych se vrátila do paláce, tak proč sem posílá poskoky a nepřijde sám?“ zajímalo Theu a pak odvrátila od nich hlavu. Za žádnou cenu nechtěla jít s nimi zpátky do paláce.

Wenis ji nemohl jít hledat z mnoha důvodů. On a jeho bratr plánují menší návštěvu na Olympu. Oba stáli u brány a čekali na ostatní, kteří se u nich objevili během chvilky.
„Jsme připraveni,“ oznámil Iwashi.
„Výborně. Je načase dát o sobě vědět,“ řekl na to Wenis a začal na bráně zadávat adresu Olympu. Po vytvoření červí díry se z vysílačky ozval strážce, který našel Theu.
„Pane, vůbec nechce jít zpátky do paláce. Leží na trávě a dělá, že tu nejsme.“
„Běž to vyřešit, my to zvládneme,“ řekl na to Lewren.
„Za chvilku jsem zpátky, počkejte na mě.“ Wenis naštvaně zmizel a ostatní na něj tak čekali.

Když se Wenis objevil u Thei, začal po ní křičet. S ní to ale vůbec nehnulo a to právě ho nejvíce vytočilo. Chytl ji za ruku a násilím ji postavil na nohy. Thea ho vůbec nechápala, chtěla být venku na čerstvém vzduchu a on tak kvůli tomu vyváděl. Když se mu to snažila vysvětlit, přistála jí na tváři jeho ruka. Byl na ni tak naštvanej, že ji přenesl zpátky do paláce a zavřel ji do pokoje. Pak se přenesl opět k bráně.

Olymp, 20:00
Vortensis skončila služba v hotelu, a tak mohla jít pomalým krokem zpátky domů. Byla tma a tak všude byla rožnutá světla. Když zabočila do jedné uličky, narazila tam na někoho, koho by tam v životě nečekala. Okamžitě začala couvat zpátky na hlavní cestu, jenže za zády se ji objevil Wenis.
„Frodrenova dcera, jestli se nemýlím.“ Vortensis si stoupla zády ke stěně, aby měla přehled o všech Engarech.
„Takže víte, s kým máte tu čest,“ řekla na to.
„Nicotka, která stojí v hotelu za recepcí? To je teda čest. Kdybych měl tolik času, tak se smíchy válím na zemi, ale jsem tu z jiného důvodu.“
„Nicotka? Právě jste si to zavařil,“ řekla mu na to Vortensis a její oblečení se najednou změnilo v bojové. Na zádech měla připnuté hole, které vzala do rukou. Oba je spojila v jeden a hůl pak silně zazářila.
„Vůbec nevíte, s kým máte tu čest,“ řekla na to Vortensis a najednou se objevila za Wenisem, kterého holí udeřila do zad. On se pak rychle teleportoval k ostatním. Wenisovi se podařilo natolik vytočit Vortensis, že se objevila mezi nimi. Ruce sepjala před sebou, čímž vytvořila tlakovou vlnu.

Frodren, který stál na zahradě, pocítil, že se něco děje. Okamžitě bez váhání se teleportoval.

Vortensis měla se skupinou Engarů spoustu práce. Ona byla jediná a jich tam byla tucet. Když se tam objevil Frodren, ležela Vortensis na zemi v bezvědomí.
„Ale, kohopak to tu máme? Že by samotný Frodren?“ Wenis zrovna dřepěl u Frodrenovi dcery.
„Tos neměl dělat, Wenisi,“ řekl Frodren a za pomocí svých schopností přenesl Vortensis k sobě. Dřepl k ní a ujistil se, že je naživu. Poté se podíval na Wenise, který celou dobu sledoval Frodrena.
„Už teď seš mrtvej,“ řekl Wenis a s Lewrenem vyrazili přímo na něj.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Naprosto super kapitola a jsem moc zvědav co bude dál

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pekná časť. :ok:

mimochodom si veľmi cením, že používaš skutočne Antické mená. Bol som príjemne prekvapený, keď som napríklad Frodrena a Vortensis našiel na SG wiki :D
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Moiki: Děkujíííííí :) :) Moc potěší a kapitoly budou od teď ještě více zajímavější :twisted:

Aiwendill: Také mockrát děkujíííí :) jojo, v deváté sérii SG-1 byl zobrazen částečný seznam Antiků, tam jsem jich pár vzala do Genesis, ale co jsem se tak ještě na ně dívala, tak nejméně 5 jich ještě přibudou :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Moc se těšim a to jsem vůbec netušil že v seriálu byl seznam Antiků. Respektive nějaký seznam tam byl ale mluvilo se jen o Merlinovi

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Moiki: bola to databáza Atlantis a v nej bol zoznam tých Antikov, ktorí sa vrátili na Zem pri evakuácii Atlantídy. Aspoň myslím... je to dávno, čo som to videl... :scratchanym:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
posedlík: Děkuji mockrááát :-)

Aiwendill a Moiki: Kus její databáze je tady: https://vignette1.wikia.nocookie.net/st ... 0716164756

Odtud částečně beru jejich jména :) A jelikož SG Genesis je převážně o Anticích, kteří v minulosti i současnosti bojují proti Engarům, tak budu muset těch jmén přidat a vymyslet poněkud více :lol:


A menší spojlerík do předu, abyste se měli na co těšit :write:
Toto je spoiler!!!:
Objeví se tam někdo, kdo se v seriálu, přesněji v SGA, objevil pouze jednou.
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ha asi tuším koho myslíš ale nebudu prozrazovat a taky se možná mýlím

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pěkné Coolidge?

Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Neprozradim, jak jsem řek možná se mýlím

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
to je můj odhad

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jak jsem slibil :)

Predpokladam, ze moje neznalost tkvi jenom v tom, ze jsem necetl vsechny dily ale pouze tento posledni :D Ale presto me par veci napadlo.

Kdy doslo ke zniceni replikatora Weirove a jeji skupiny a jak naopak prezila Weirova jako takova? A nebyly vsechny aurory replikatoru sledovany tim sledovacim zarizenim, ktere na Atlantis ziskali? Tak jak se jim podarilo se oddelit? To existovala jeste nejaka jina frakce, ktera se vymkla kontrole a odnesla s sebou Weirovou?

Pote mi moc nesedla ta situace s volbami velkeho vsemocneho vudce. Pokud jsem se spravne dovtipil, tak by Zeme meka byt tak nejak sjednocena pod nejakou mezinarodni organizaci zastitujici mezihvezdne vztahy. Ale jak by ji mohl timto zpusobem velet pouze jeden clovek? A jeste aby ho volili jeho byvali a soucasni kolegove. To mi trosku nesedi. Stejne tak jako ze Marks daval "rozkazy" Rodneymu jako nevojenskemu personalu. A pokud uz by takoveto volby byly realne, mozna by stalo za to tam dosadit nekoho prekvapivejsiho :P Tu Carterovou jsem tsk nejak cekal od zacatku, ale ve skrytu duse jsem doufal, ze budu prekvapeny. Navic mi k ni moc nesedi, ze by kandidovala na takovy post. Je samozrejme mozne, ze charakter jeji postavy se v povidce zmenil.

Pak me zarazilo to povyšování vojaku, plukovniku a generalu. To mne prislo tsk trosku pritazene za vlasy. Jednak tim, ze se na tom dohodli tri lide a hned se vsichni museli povysit. Realne by to muselo projit mnoha instancemi a nebylo by to podle me tak snadne. Druhak, jak by Carterova pomohlo zvyseni vojenske hodnosti, kdyz v te chvili zastavala nejvyssi politickou funkci, ktera byla k dispozici. Tim byvh chapal i pravomoce davat rozkazy vojenskemu personálu.

No a jako posledni. Obcas tam jsou nejaka to kostrbata vyjadreni. Mozna je to nekdy záměrně, ale mozna by ta vetna skladba mohla byt v urcitych pripadech trosku lepe zvladnuta :)

Muj komentar asi vypada desne kriticky a negativne, ale opak je pravdou. Vyzdvihnul jsem pouze to, co mne utkvelo v pameti a na co bych upozornil. Myslim, ze takova subjektivni (avsak svym zpusobem samozrejme objektivni :D ) nemůže uskodit.

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
wow :shock:

takže to vezmu postupně:
Vše o Elizabeth bylo převážně ve 13. díle. Všechny Aurory nebyly sledovány, jelikož jestli si vzpomínáš, tak ve čtvrté sérii atlantis po ukončení bitvy se tam objevila další aurora, která nebyla sledována, nikdo o ní nevěděl. Tak jsem se rozhodla, že ještě ve vesmíru bude další frakce replikátorů, kteří taktéž nebyli sledováni. Navíc měli u sebe pravou elizabeth, kterou zkoumali. Postupem času se replikátoři opět začali množit ve velkém množství. To také znamená, že mají s sebou i vědomí replikátorů, které už dávno byli zničeni, takže je mohou vytvořit znovu se stejnými těly. Že bych vrátila Oberůtka :twisted: :hmmm:

Jednoduše řečeno, nade vším bude mít největší pravomoc Sam, po ní Steven. Jakmile bude Země opět v hezčím stavu, jednolité země se přesunou zpátky do svých oblastí, takže poté budou mít opět možnost volby svého prezidenta, který bude mít ale na starost pouze tu danou zemi.

Povýšení bylo automatika, sešlo se několik lidí, kteří mají nejvyšší hodnosti, což z přeživších byli samí plukovníci, takže po souhlasu všech udělali ze Sam Brigádního Generála, později Majora Generála. A jakož to nejvyšší s hodností mohla povýšit některý ostatní :hmmm: je to krapet komplikovaný na vysvětlování :roll: Její postava se změnila ve chvíli, kdy zemřel Jack. Jelikož byli manželé (měli utajenou svatbu, takže o tom skoro nikdo nevěděl) a když viděla, jak vypadá Země po útoku LA, tak vzala velení do svých rukou.

kostrbatosti jsou moje oblíbenost :D

já jsem ráda za každý komentář, hlavně se teď musím dokopat k pokračování :wall: :heat: :D :D snad jsem na nic nezapomněla :oops:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takze ten sledovaci system, ktery nyni pouzili na sledovani auror je jina technologie, nez dostali od te odtrhnute frakce replikatoru? Prave jsem premyslel, jak se jim je najednou podarilo vystopovat, kdyz doposud byli skryti.
Na tu scenku s Weirovou, kde se objevila nad planetou jsem myslel. Ale nebyla to prave jiz replikatorka Weirova, ktera se potom s jejimi kolegy nahrala do subprostoru a nakonec byla zanechana na orbite zmrzla?

Ale jak rikam. Pokud rejpu a jsem uplne mimo, tak se omlouvam a bude to mou nedokonalou znalosti jak serialu, tak Genesis :D

Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Nechtěl by sis přečíst i moje povídky?

viewtopic.php?f=93&t=9558

viewtopic.php?f=93&t=9837

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chtel jsem zacist neco cist, jako tskovou oddychovku, ale nevim, s cim mam zacit, protoze podle prvniho dilu clovek tezko odhadne, jak dobre to bude do budoucna. Tak jestli me nazhavis, tak bych to urcite alespon zkusil :)

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Jednoduše řečeno, oni byli skryti, ale při stavbě dalších Auror udělali tu chybu, že do všech také dali sledovací zařízení, takže na Queenmary jednoduše nechali asg. jádro si s tím pohrát a podle toho tak našli Repliky :D Jinak už to vysvětlit fakt neumím :D

Toto je spoiler!!!:
V minulosti už bylo, že Replici vytvořili lidskou kopii Elizabeth a všech ostatních z Atlantidy. Takže jsem to udělala tak, že pravou Elizabeth s aktivovanými nanity v krvi ukryli někam hodně daleko, aby nemohla ovlivňovat Repliky na Asuře, kteří mezitím vytvořili za ni náhradu, do které nahrál Oberoth i část své osobnosti. Choval se tak, jako by se chovala pravá Elizabeth. Jenže když se dostali do subprostoru, Elizabethino vědomí částečně dokázalo přemoci Oberothovu mysl... Neboj se, tohle teprve všechno má být dopodrobna vysvětleno v patnáctém a šestnáctém díle :pst:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
SPeeDy píše:
Chtel jsem zacist neco cist, jako tskovou oddychovku, ale nevim, s cim mam zacit, protoze podle prvniho dilu clovek tezko odhadne, jak dobre to bude do budoucna. Tak jestli me nazhavis, tak bych to urcite alespon zkusil :)



Myslim si že tyto moje dvě povídky by tě určitě mohli zaujmout.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Rozepsané/Nové povídky

cron