Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Rozepsané/Nové povídky StarGate Genesis: S02E03 – Počátek konce

StarGate Genesis: S02E03 – Počátek konce


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ale no... tak pekna a napinava cast a ty to pokazis happyendom... :rflmao:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Tak Jacka Olssona jsem nemohla nechat umřít, když se má stát hlavní postavou :pst: :D A pak už jsem to musela nějak ukončit, jinak bych tento díl psala ještě o vícero stránkách, než jsem měla původně v plánu :D Jinak děkuji :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Moc pěkný díl těšim se na další velmi mě překvapilo to s tím replikátorským jádrem velmi zajímavý nápad

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Mockrát děkuji :) Ono každá rasa má své vlastní jádro, i pozemšťané ho mají od doby, co začal program Hvězdná brána :-) Jelikož v té jejich realitě převážně útočili Replikátoři z Pegasu, tak se rozhodli, že se pokusí získat jejich jádro a využít ho v jejich prospěch :-) nakonec to dopadlo tak, že ho teď museli zničit :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
i tak to bylo překvapení že získali jádro z lodi když měli jen to na Asurasu

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Replikátoři neměli jen jedno jádro :twisted: Stejně jako tomu bylo u asgardského, bylo nakopírováno :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
díky za osvětlení problematiky

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Klidně se můžeš ptát na cokoliv :) Jelikož získat jejich pravé jádro, bylo takřka v jejich situaci nemožné :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak ono už nebylo pravé ani v seriálu protože to bylo na kopii Atlantidy která bouchla nad Lanteou

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Tady jde hlavně o to, že v tamté realitě se stalo všechno jinak, než v této :-)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no to je vlastně pravda

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravíčko, po delší době se mi podařilo ve vlaku dopsat na papír nový díl, takže jen to přepíšu do počítače a hned to tu budete mít :D
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Po dlouhé době, než jsem se "dokopala" k dopsání dílu, vám ho sem dávám. Takže přeji krásné čtení :D :bye:

17.díl – Nový začátek/New beginning


Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 1.ledna 2018, 8:45

Aimen s Odenem po větší oslavě Nového roku přesvědčili ostatní, aby taktéž navštívili galaxii Kaliam, kde se nachází větší část jejich rodin. Kevin s Karinou nad tím hodně přemýšleli kvůli Emmě, ale nakonec se rozhodli, že neuškodí se podívat za příbuznými.

Právě teď všichni stáli před bránou, na které kapitán Simmons zadával adresu do Kaliamu na Olymp. Vortensis se držela za ruku s Martinem, který by nejraději s ní zůstal na Zemi a nikam nešel. Jenže i přesto se Vortensis musela už vrátit, jelikož jí začíná ve středu služba na recepci.
„Osmý symbol zadán,“ oznámil kapitán a brána se aktivovala.
„Tak pojďme,“ řekl Kevin a všichni si to namířili k aktivované bráně, do které vstoupili.

Země, Colorado Springs, Civil Security, 10:30
Elizabeth se ráno pomalu zabydlovala ve své nové kanceláři, kterou měla ve stejném patře jako Camile Wrayová a Chloe Armstrongová. Sam chtěla udělat Elizabet radost, a tak jí nechala v kanceláři udělat pár vylepšení, které pocházely ze samotné Atlantidy. Jelikož má být prostředníkem mezi civilisti a SGC, potřebovala mít tu nejlepší techniku ke komunikaci. Po vybalení všech svých věcí vstala od stolu a namířila si to do komunikační místnosti, ze které je spojení pouze do SGC a SC.

Země, Colorado Springs, Stargate Command, 11:00
Sam právě stála poblíž brány, před kterou se shromažďovaly týmy SG-1 a SG-5. SG-5 pod vedením plukovníka Everetta Younga a SG-1 pod vedením plukovníka Camerona Mitchella stáli před Sam, která jim před odchodem zopakovala jejich úkol, který byl dostat se do vesnice, kterou našli zmíněnou v antické databázi. Tým SG-5, ve kterém byl plukovník Young, byli také i poručíci Matthew Scott a Vanessa Jamesová. Do čtveřice jim byl přidělen dále seržant Ronald Greer. SG-5 jako první prošla bránou, která tou dobou byla už aktivovaná.
„Ráda bych šla s vámi, ale…“
„… ale máš spoustu práce, my víme,“ Cameron dopověděl Samanthinu větu a usmál se na ni.
„Až se vrátíme, někam zajdeme,“ řekla Vala a vyrazila k bráně. Přitom chytla Daniela za ruku a táhla ho za sebou. Cameron s Teal’cem se rozloučili a šli hned za nimi.

Galaxie Kaliam
Olymp, 12:00

Bylo pravé poledne a návštěvníci ze Země obědvali v hotelu s ostatními členy rodiny.
„Doufám, že vám chutná. Šéf kuchař si dal záležet,“ optala se Minawara.
„Je to úžasný. Jestli dáte kuchařům někdy padáka, tak si je berem na Zemi,“ ozvala se hned Karina, která si dávala jedno sousto za druhým oproti Kevinovi, který si hrál s Emmou. Proto jedl pomaleji a neozýval se. Emmě byly teprve nedávno čtyři měsíce, proto se jí věnovali nejvíce, jak jen mohli. Už jen hlavně kvůli tomu, že po ní jdou Engarové.
„Co máme dneska na programu?“ zeptal se Martin.
„Chvilková povídačka…“
„To bude nuda,“ Martin nenechal Genesis dopovědět větu.
„… o Engarech,“ nakonec ji dopověděla.
„Tak to už je jiná věc.“
„Doufám, že se nikdy nedostanou k Zemi. Pak bychom se jedině museli přesunout do Pegasu. Lepší Wraithové než Engaři,“ promluvil po delším mlčení Kevin. Když viděl, že Emma usnula, položil ji opatrně do kočárku, který měl hned vedle sebe.
„Neměla být dneska porada o přesunu Atlantidy?“ vzpomněla si Karina.
„Právě teď,“ odpověděl Kevin.
„Kam ji chcete přesouvat?“ zajímalo Minawaru.
„Zjevně zpátky do Pegasu.“

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 12:15

Sam si přizvala do konferenční místnosti Martinu, Johna, Rodneyho a Radka. Když všech pět sedělo u stolu, Rodneymu celou dobu vrtalo hlavou, co tam dělá Radek. Chápal, proč tam je Martina i John, stejně jako on, ale Radek… Vůbec nic netušil.
„Vidím, že jsme tu všichni, takže můžeme začít,“ s těmito slovy začala Sam poradu, „Se všemi vyššími důstojníky jsme jíž před pár dny o tom hovořili a shodli jsme se na tom, že Atlantidu přesuneme na jinou planetu.“
„Kam?“ zeptal se okamžitě Rodney.
„Zpátky do Pegasu. Primární úkol bude zbavit se postupně Wraithů, aby obyvatelé galaxie měli poklidný život. K dispozici vám bude Apollo,“ odpověděla Sam.
„A co Athosiané? Zůstanou zde nebo se také vrátí?“ zeptal se John.
„Prozatím zůstávají zde. Požádali nás, abychom jim přidělili území, na kterém budou moci žít dle jejich zvyklostí. Přidělila jsem jim oblast v kanadském území.“
„Už je vybrána planeta pro přistání?“ zeptala se Martina na to hlavní.
„Ano. P4K-391 je planeta dříve obývána Antiky. Stejně jako na Lantee se tam nachází podmořská vrtná plošina. Dále je tam ještě jedna základna… v podzemí. Brána na planetě vůbec není, byla zničena při útocích Wraithů. Aimen nenápadně naznačila, že se tam nachází pár ZPMek,“ oznámila Sam.
„To by bylo super,“ řekl na to John.
„Proč je tu Zelenka?“ zeptal se od cesty Rodney. Pořád ho to zajímalo.
„Radek je tu proto, že ty nikam neletíš, Rodney. Ty i Jennifer zůstáváte na delší domu zde na Zemi. Pro tebe mám jinou práci,“ odpověděla Sam.
„Cože?! Vždyť jsem nejlepší odborník na antickou technologii. Proč on může a já s Jennifer ne?“ Sam i Martina tušily, že bude taková reakce z jeho strany. Proto si pozvaly i Jennifer do zasedačky. Když si sedla k Rodneymu, oznámila mu: „Jsem těhotná, Rodney.“
„Doktorka Kellerová mě požádala, jestli by nevadilo, že by zůstala na Zemi. Její žádost jsem schválila. Místo ní s námi poletí doktor Beckett. Vás Rodney čeká jiné dobrodružství,“ řekla Martina. Rodney potřeboval chvilku na vstřebání informací. Nevěděl, jestli má být šťastný nebo naštvaný. Jennifer udělala za něj zásadní rozhodnutí, které způsobilo, že na delší dobu nebude moci setrvávat v atlantském frontovém týmu a ani na Atlantidě.
„Rodney…“ promluvila na něho Jennifer. Rodney se naštval a vstal od stolu, od kterého odešel. Sam na chvilku zavřela oči a pak se podívala na Jennifer, která toho litovala.

Země, San Francisco, Atlantis, 14:00
Po dlouhém hledání našla Jennifer Rodneyho na Atlantidě v místnosti s holografem antické ženy. Seděl na zemi opřený o panel a přemýšlel. Jennifer k němu sedla a podívala se na něj.
„Omlouvám se. Myslela jsem, že bys chtěl vidět své dítě vyrůstat zde na Zemi. Jestli budeš chtít odejít,… tak to pochopím.“ Jennifer vstala a namířila si to ke dveřím.
„Počkej, prosím,“ promluvil Rodney, než Jennifer odešla. Zastavila se a otočila se na Rodneyho, který k ní přišel. Objal ji kolem pasu a pak ji políbil na čelo.
„Sam mě tu doufám nějak zaměstná,“ řekl Rodney a usmál se na Jennifer, která se k němu přitulila.
„Určitě budeme skvělými rodiči,“ řekla Jennifer a s Rodneym si to pak namířila do pokoje.
„Ale jméno vyberu já.“
„Pokud se nebude jmenovat Meredith, tak to snad přežiji,“ řekla na to Jennifer a zasmála se. Věděla, že Rodney je háklivý na své pravé jméno. Nemá rád, když mu tak někdo říká.

Země, Colorado Springs, Vojenská nemocnice, 2. ledna, 9:00
V návštěvních hodinách přišla Kate navštívit Jacka, který se ještě nezotavoval z posledního incidentu na Columbii. Když už byl na tom lépe, rozhodl se, že řekne své ženě pravdu.
„Kate,… musím ti něco říci…“
„Neděs mě, Jacku,“ řekla Kate, když viděla jeho výraz na obličeji.
„To, co ti teď řeknu, jsem do nedávna tajil přede všemi na naší Zemi. Jde o můj původ. Nepocházím ze Země, ale z jiné galaxie. Patřím k Antikům, kteří mě jako malého přesunuli na Zemi, kde mě do mých osmnácti let vychovávali. Pak se vrátili zpátky do Kaliamu, kde čelili Engarům, kteří je nakonec porazili. Zbyl jsem jediný, proto jsem to nikomu neřekl a držel to v tajnosti. V této realitě je to jinak, proto ti až teď říkám pravdu.“ Kate se po jeho prvních pár slovech rozklepala. Než stihl něco dalšího říci, Kate vstala ze židle a utekla z pokoje.
„Kate! Počkej!“ Jack se prudce posadil a pak si rukou šáhl na břicho, které stále nebylo zcela vyléčené.

Kate vyběhla z nemocnice a utíkala neznámo kam. Z očí jí tekly slzy, které dopadaly na její stále rostoucí bříško, ve kterém pobýval jejich nenarozený syn.

Jack se sotva hýbal, když vstal z postele. Kate je pro něho vším, nerad by o ni přišel. Rozhodl se tak, že z nemocnice uteče a půjde ji najít.

Galaxie Kaliam
Olymp, 13:30

Frodren spolu s Vortensis a Martinem se nacházeli v hotelu, kde Frodren vyprávěl Martinovi více o Engarech. Když zjistil, jak moc špatný to je, rozhodl se, že se chce naučit bojovat antickým stylem. Ani jednoho to nepřekvapilo, přece jen Martin je voják. Frodren se pak podíval na dceru, která promluvila: „Něco tě naučím, ale bude to chtít hodně síly.“
„Tu doufám mám.“
„Mno, s tvým bratrem tě porovnávat nemůžeme, ale myslím, že to zvládneš,“ řekla na to Vortensis a usmála se na oba muže.

Mezitím, co ti tři byli pospolu, Minawara s Genesis se nacházely v místním paláci, kde učily pár věcí Kevina, který byl o několik levelů před Martinem a o pár levelů za Jackem, který své schopnosti umí používat bravurně. Karina s Emmou o pár metrů dál ležely na žíněnce v tělocvičně, kde se právě teď všichni nacházeli.
„S Engary se v mnohé lišíme, a to především našimi schopnosti. Nepoužíváme jen telekinezi, čtení myšlenek nebo teleportaci. Umíme i něco jiného, jako třeba toto.“ Minawara vytvořila energy kouli pár centimetrů nad svou dlaní.
„Tuto schopnost vlastní i tvá máma, takže by neměl být problém tě to naučit. Můžeš pak s ní udělat třeba i toto.“ Minawara koulí hodila směrem ke zdi, před kterou se rozložila na čistou energii, která po chvilce vyprchala.
„Dobře. Takže s čím začneme?“
„Půjdeme ven si zahrát koulovačku.“
„Smysl pro humor jsem asi podědil po tobě. Takže, co budeme dělat?“
„Jak jsem říkala. Půjdeme ven si zahrát koulovačku. Sněhu je tam poměrně dost.“
„Tak jo,“ řekl na to Kevin a spolu s Minawarou šli do šatny se převléci do teplejšího oblečení. Genesis zůstala poblíž Kariny a Emmy. Obě spaly, takže je chtěla mít obě pod vlastním dohledem. Poblíž nich se pak objevila Aimen, která oznámila Genesis: „Máme problém.“
„Co se děje?“ Genesis přišla blíže k Aimen, aby Karinu s Emmou neprobudily.
„Engarové se opět dali do pohybu,“ odpověděla Aimen. Obě pak pohlédly na Emmu, která je největším zájmem Engarů.

Grimia, 15:00
Thea každým dnem sílila, aniž by si toho Engaři všimli. Právě teď sledovala Wenise a Lewrena, kteří procházeli zahradou kolem paláce. Ani jeden netušil, že je Thea slyšela z balkónu, na kterém právě seděla u stolu.
„Podle informací od zvědů jsme zjistili, že Antikové posílili obranu. Zjevně tu mají důležité hosty,“ řekl Lewren.
„Víme kde?“ zeptal se jeho bratr.
„Na Olympu.“
„Že bychom šli opět na menší návštěvu?“ Wenis pohlédl na Lewrena, který souhlasil se svým bratrem, který plánoval unést Emmu stejně jako kdysi Theu, která poté, co je zaslechla, vešla zpátky do domu. Věděla, že jestli ji dostanou, bude zle.

Mléčná dráha
Země, kanadské území, USA, dům Olssonových, 2. ledna, 7:30

Jack se svým zraněním se dostal až k sobě domů. Doufal, že tam najde Kate, které chtěl vše vysvětlit a omluvit se, jenže doma nebyla. Jack už byl na pokraji svých sil, že už dále jít nemohl. Svalil se na zem a padl do bezvědomí. Pravou ruku měl celou od krve, která pocházela z jeho břicha.

Země, Colorado Springs, Stargate Command
Poté, co Paul potkal venku Jacka, měl to namířeno do vojenské nemocnice. Nejprve ale šel do SGC, kde na něho čekal syn, se kterým plánoval menší výlet na cizí planetu. Když šel cestou k SGC, zahlédl někoho dřepět za rohem budovy. Paul se okamžitě rozeběhl, aby zjistil, kdo to je. Když se podíval za roh dolů, uviděl Kate, která se držela za bříško.
„Kate!? Co se děje?“ Paul dřepnul na kolena a podíval se na ni.
„Už asi tak před hodinou mi začaly kontrakce. Dítě se dere na svět,“ odpověděla Kate a zasyčela.

Paul s Kate v náručí rychlejším krokem šel na ošetřovnu, kde zrovna měla službu Jennifer. Když je zahlédla, okamžitě vstala od stolu, na kterém byl počítač, a přišla za nimi.
„Plukovníku, co se stalo?“ zeptala se okamžitě doktorka.
„Začíná rodit.“
„Položte ji sem na lehátko. Podívám se na ni.“ Paul položil Kate na lehátko, které se nacházelo pár metrů od nich. Jennifer mezitím přesunula ultrazvuk k lůžku, aby se podívala na stav miminka.
„Jack by měl vědět, že jsi tu,“ řekl Paul. Očekával nějakou reakci, ale žádná nebyla. Paul tak pochopil, že se teprve dozvěděla o tom, kým její manžel ve skutečnosti je. Pak mu došla další věc.
„Mno jasně. Já jsem vůl, že mě to nenapadlo hned.“
„Co se děje?“ zajímalo Jennifer.
„Před necelou hodinou jsem při cestě domů potkal Jacka. Nejspíše utekl z nemocnice a hledá tebe,“ odpověděl Paul. Kate zděšeně v bolestech pohlédla na Paula, kterému řekla: „Musíš ho najít. Jinak bude na tom hůře, jak mi řekli doktoři.“
„Neboj se, najdu ho,“ slíbil Paul a vydal se najít Jacka. Jennifer mezitím vyšetřila Kate, která byla v poloviční fázi porodu.
„Nějakou dobu to ještě potrvá. Miminko je jinak v pořádku a správně otočený,“ informovala ji Jennifer.
„Bude Jack v pořádku, že ano?“
„Plukovník ho určitě najde.“
„Doufám, že v čas a v pořádku,“ řekla na to Kate a podívala se na doktorku.

Země, San Francisco, Atlantis, 9:00
Rodney se nacházel ještě ve své laboratoři, ve které měl samé krabice, do kterých vkládal své věci, které si přestěhuje do své nové laboratoři v SGC, kterou mu Sam přidělila v sekci čtyři, ve které se nachází samá technologie. V půlce balení ho vyrušil John, který s kávou v ruce přišel za ním.
„Chceš pomoc?“ John mu nabídl pomocnou ruku při balení.
„To je dobrý, už to skoro mám,“ odpověděl Rodney a po povzdychnutí sedl na židli. John věděl, že Rodneymu bude chybět práce zde na Atlantidě, jenže nevěděl, jak mu to vynahradit.
„Za hodinu by mi to měli odnést. Dávejte mi na ni pozor.“
„Určitě budeme. A navíc tu nejsi naposledy, kdykoliv můžeš přijít na návštěvu.“
„Já vím,“ řekl na to Rodney a krátce se usmál.

Země, kanadské území, USA, dům Olssonových, 9:30
Paul rychle běžel k domu, kde se Jack s Kate zabydleli po jejich příletu na tuto Zemi. Když chtěl zazvonit, zjistil, že vchodové dveře byly otevřeny. To mu připadalo hodně divný, jelikož by Jack ani Kate nenechali otevřené dveře k nim do domu. Paul tak otevřel dveře dokořán, aniž by mu někdo zevnitř otevřel. Když zahlédl Jacka ležet na zemi, přiběhl k němu a hned mu zkusil nahmatat tep. Byl sice slabý, ale měl ho. Pak položil ruku na ránu, která se otevřela, aby alespoň částečně zastavil krvácení. Věděl, že Odyssea je v hangáru, a tak vzal vysílačku a spojil se s ní.
„Tady Paul Emerson, žádám o urgentní transport do vojenské nemocnice. Zaměřte mě a podplukovníka Olssona.“
„Hned to bude,“ odpověděla mu Sharon Evansová. Během několika vteřin byly obklopeni modrým paprskem, který je přenesl.

Théta – Pozemská základna na stavbu lodí
Plukovník Ronson seděl ve své kanceláři, kam za ním dorazil brigádní generál Caldwell, který s ním chtěl prodiskutovat stavbu nového Daedala. Steven zrovna není typ člověka, který by seděl jen za stolem a rozdával úkoly. Chtěl se také podílet na stavbě lodi. Jelikož stavba BC-305 trvá dlouho, Steven chtěl opět BC-304ku, kterou zná jak své boty. Začátek stavby by měl započít už zítra, kdy dělníci začnou se stavbou konstrukce, která by měla být postavena do tří měsíců. S trupem se počítá, že bude trvat o něco déle.
„Nepřemýšlel jste někdy, že byste ještě velel nějaké lodi?“ optal se Steven.
„Přemýšlel, ale nakonec jsem usoudil, že budu užitečnější tady.“ Williamovi na stole zazvonil telefon, který hned vzal.
„Ronson.“
„Ano, rozumím. Hned tam budeme.“ Ronson položil telefon a vstal od stolu se slovy: „To byl hlavní inženýr. Chce, abychom za ním přišli.“ Steven taktéž vstal od stolu a oba se vydali na cestu do hangáru, ve kterém se bude stavět nový Daedalus.

Země, Colorado Springs, Stargate Command, 11:30
Kate zrovna byla ve fázi, když už tlačila děťátko ven z dělohy. Jennifer seděla u jejích nohou, aby mohla chytit miminko, až ho vytlačí ven.
„Jde vám to dobře. Už vidím hlavičku.“ Kate se držela bočních stran lehátka a vší silou po pár zatlačeních porodila svého synka. Jennifer po přestřihnutí pupeční šňůry položila Tylera na bříško maminky, která ho hned políbila na čelíčko.
„Ahoj broučku.“ Jennifer si po dokončení svých povinností půjčila na chvilku Tylera, aby ho mohla prohlédnou, jestli je zdravý. Kate mezitím, kdy měla odpočívat, přemýšlela, co je s Jackem. Sice byla nešťastná z toho, že jí tajil, že patří mezi Antiky, ale oproti tomu byla s ním šťastná. Mají teď spolu syna a byla by ráda, kdyby byli spolu jako rodina. Jennifer si při kontrolování Tylera všimla Kate, jak se tváří. Proto požádala nejbližšího zdravotníka stojící u ní, aby zjistil, co se stalo s Jackem, kterého šel Paul hledat.

Země, Colorado Springs, Vojenská nemocnice, 12:00
Paul pochodoval v čekací místnosti, kam za ním přišel Felipe, který držel v rukou dva kelímky, ve kterém měli oba kávu. Přišel k němu a kelímek mu podal.
„Děkuji.“
„Jak je na tom?“ optal se jeho syn.
„Vůbec nevím. Už tam je skoro dvě hodiny a nikdo ještě nevyšel ven,“ odpověděl Paul.
„Určitě se z toho dostane. Jak jsem slyšel, přežil i horší věci,“ snažil se ho povzbudit. Paul se na něho krátce usmál a pak se podíval na dveře, kterými prošel doktor Patrik O’Conner. Poté, co si zdělal roušku z obličeje, namířil si to ke dvěma stojícím vojákům, kteří na sobě měli leteckou uniformu.
„Bude v pořádku?“ zeptal se hned Paul.
„Když v příštích dvou měsících nezdrhne z nemocnice ani jednou, měl by se z toho dostat. Jen ho teď udržujeme v umělém spánku. Svým neplánovaným útěkem si způsobil více zranění, než původně měl. Měl štěstí, že jste ho vůbec našel, jinak bychom ho nezachránili. Už jste informovali jeho ženu?“
„Ještě ne,“ zavrtěl Paul hlavou, „před půl hodinou porodila jejich syna.“
„Tak tomu rozumím, mohlo by se jí přitížit, kdyby se to dozvěděla hnedka. Ale rozhodně byste jí to měli ještě dneska říci s tím, že u ní někdo zůstane a pomůže ji. Nejsem sice gynekolog, ale tohle nás učili všude.“
„Zůstanu s ní. Sice jsem měl v plánu něco jiného, ale s Kate se znám už řadu let.“ Paul se smutně podíval na syna, se kterým měl právě v plánu trávit celý den. Felipe to ale chápal a řekl na to: „Můžeme na výlet někdy jindy. Vždyť nejsme spolu naposledy.“ Paul si po jeho slovech vzpomněl na to, co se stalo v jeho realitě, kde Felipe zemřel. Felipe si až po chvilce uvědomil, co vlastně řekl.
„Omlouvám se,“ řekl smutně Felipe a podíval se na tátu, který párkrát po sobě kývnul hlavou.

Země, San Francisco, Atlantis
Atlantida se pomalu připravovala na odlet zpátky do Pegasu. Pro Rodneyho to tak bylo těžký. Stál v operační místnosti, kde většina z nich se přišla s ním rozloučit. Krom toho za nám přišla i Jennifer, aby se taktéž rozloučila s přáteli na Atlantidě.
„Kdykoliv budete chtít, můžete nás oba navštívit. A až se vám narodí škvrně, tak dorazte i s ním, rádi vás všichni uvidíme,“ řekla jim Martina.
„Hlavně nám dávejte na něho pozor. A hlavně, ať nezničí nějakou soustavu,“ zavtipkoval John.
„Ha, ha. Velice vtipný.“
„Dám na něho pozor,“ slíbila jim Jennifer. Rodney se na ni podíval a pak ji chytil za ruku se slovy: „Půjdeme?“ Jennifer souhlasně kývla hlavou a spolu s Rodneym vyrazili k Jumperům. Podplukovník Lorne měl tu čest je dopravit na místo přistání k SGC.

Země, Colorado Springs, Stargate Command, 13:00
Paul z dálky sledoval Kate, která v rukou chovala spícího synka. Než přišel k ní blíže, přemýšlel o tom, co jí řekne. Když Kate viděla Paulův výraz v obličeji, hned se zděsila. Očekávala tak už nejhorší.
„Paule…“ Paul sedl vedle ní a chytil ji za ruku.
„Přežije to, ale dlouho vás oba ještě neuvidí. Udržují ho v umělém spánku kvůli zraněním, která se mu po jeho útěku rozšířila.“ Kate se opřela o Paula, který oba opatrně obejmul. Kate se rozbrečela, nechtěla ublížit Jackovi.
„Kdy ho budu moci vidět?“
„Hned jak vás oba pustí domů. Všichni teď musíte odpočívat a nabrat sílu. Jack vás pak oba bude potřebovat.“ Kate souhlasně několikrát kývla hlavou. Oba se pak podívali na Tylera, který zívnul.
„Brzy uvidíš tátu,… slibuji.“

Galaxie Kaliam
Grimia

Vůdce Engarů Wenis šel s Theou na menší procházku kolem domu. Thea se obávala toho, že zjistil, že ví všechno, ale po pár metrech chůze se mohla ulevit. Wenis nechal pro Theu postavit tréninkové místo, kde každý den bude moci cvičit bojové umění s všelijakými zbraněmi, které Engarové disponují.
„Kdysi jsi mě požádala, jestli bych tě mohl cvičit. A já si myslím, že právě nastal čas s tím začít.“ Thea zajásala a hned se rozběhla ke cvičišti. Wenis se usmál a šel hned za ní.

Zatímco Wenis se věnoval Thee, Lewren dával dohromady skupinu schopných bojovníků, kteří s ním a Wenisem vyrazí opět na Olymp. Tentokrát za cílem unést Emmu. Schopné muže vybírá podle jejich dovedností, které právě teď před ním ukazují. Do tělocvičny přišla za Lewrenem Clariss, která mu přivedla taktéž schopné muže. Karakaiové jsou v celé galaxii známí svými značkami, kterými mohou komukoliv ublížit.
„Jsou to ti nejlepší, které mám. Mohu za ně ručit, že vykonají vše, co jim bude přikázáno.“
„Výborně. Teď musíme z nich vybrat deset nejlepších.“
„Nech je jít mezi sebou proti sobě a desítku budeš mít hnedka,“ navrhla mu Clariss a Lewren souhlasně kývnul hlavou. Všichni bojovníci se seřadili vedle sebe a čekali na povel, který zněl: „Bojujte!“ Hned jak to dopověděl, se všichni pustili do sebe. Engarové znali jediný styl boje, a to na smrt. Karakaiové používali oproti nim mučící způsoby, které tak snadno překonat nelze. Soupeři byli velice rovnocenní. Nikdy z nich se nevzdával a bojoval ze všech sil.

Olymp, 14:00
Když už Karina s Emmou byly vzhůru, obě sledovaly Kevina, který si hrál s Minawarou koulovačku.
„Dobrý jsi lepší, přiznávám.“
„Tak rychle to nevzdávej,“ řekla mu na to babička, která po něm hodila kouli. Těsně před trefením se koule před jeho očima rozložila na prášek.
„Páni.“ Kevin na to doslova zíral.
„Až uděláš toto se sněhovou koulí, budeš moci pokračovat v tréninku.“
„A jak to mám udělat, když nevím, jak na to?“ zajímalo ho.
„To je ta nejtěžší část. Na všechno musíš přijít sám. Sebe i mámu se ti také podařilo teleportovat a nikdo tě to vůbec neučil. Vše, co potřebuješ, máš tady.“ Minawara ukázala rukou na hlavu, aby upřesnila, co Kevin nejvíce při tréninku musí používat.
„Co takhlenc dát si pauzu a někam si sednout?“ navrhla Karina.
„Má pravdu,“ souhlasila s ní Genesis, která stála hned vedle ní.
„Souhlasím.“ Kevin vyhodil sněhovou kouli nad sebe a rozeběhl se manželkou, dcerou a prababičkou. Minawara chvilku počkala, jelikož se jejímu vnukovi podařilo to, co se mu zatím doposud nepodařilo.
„To bylo rychlý,“ řekla tiše na to. Nikdo jiný si toho totiž nevšimnul. Usmála se, a pak vyrazila za ostatníma, kteří už měli pár metrový náskok.

Grimia, 5. ledna, 17:45
Lewren s Wenisem stáli u brány, u které se shromáždila vybraná desetičlenná skupina. Všichni byli připraveni na menší návštěvu na Olymp. Thea, která nedokázala s tím nic udělat, bezmocně stála v lese, odkud je tajně sledovala. Přála si jen, aby Emmu nezískali, pak by už musela zakročit sama.
„Jsme připraveni,“ oznámil vůdci jeden z bojovníků.
„Výborně.“ Wenis se usmál a otočil se k zadávacímu panelu, na kterém začal zadávat adresu Olympu. Thea se dala rychle na zpáteční cestu do paláce, aby nikdo z Engarů neměl podezření. Při cestě jí ale došlo, že jestli získají Emmu, budou nejvíce hlídat ji, než ji samotnou.
„To by mohlo vyjít.“ V hlavě si promýšlela plán menší odvety. Plánovala přivést Antiky přímo k nim do hnízda.

Olymp, 18:00
Brána, kterou nepřetržitě hlídají antičtí bojovníci, se neplánovaně zaktivovala. Jako první se objevili bojovníci, kteří se pustili do Antiků, kteří okamžitě změnili své oblečení na bojové. Nečekali ani vteřinu a hned se do nich pustili.
„Musíme to dát vědět Genesis!“ zakřičel antický bojovník, který vytvořil kolem sebe tlakovou vlnu, kterou se mu podařilo odrazit několik nepřátelských bojovníků.

Kevin s Karinou a Emmou se nacházeli v jídelně, kde večeřeli spolu s rodiči a bratrem. Když Kevin dojedl, nabídl se, že půjde s Emmou do apartmánu. Po dnešku už byl unavený, a tak by se už rád natáhl.
„Tak dobrou noc,“ popřála oběma Karina, která ještě zůstala sedět u stolu.

Když Kevin s Emmou dorazili do pokoje, položil dcerku do postýlky. Byla vzhůru, jako její táta, proto se na něho mohla šklebit tak dlouho, jak jen chtěla.
„V životě bych tě nikomu nedal,“ řekl Kevin při hlazení na její tvářičky. Pár metrů za nám se objevil Wenis. Myslel si, že o něm Kevin nevěděl, jenže když si chtěl vzít zpátky Emmu do náručí, tak mu to došlo.
„To bych být tebou nedělal,“ řekl Lewren, který se s nožem objevil přímo u Kevina, který se hned začal bránit, i když měl nůž přímo pod krkem. Tím, že Lewren zaměstnával Kevin, Wenis si mohl jít pro Emmu.
„Karino!“ zařval v mysli, jak nejvíce mohl.

Karina sebou cukla, když slyšela Kevinův hlas ve své hlavě. Do restaurace vtrhli antičtí bojovníci, kteří všechny upozornili na to, že se na planetu dostali Engaři.
„Mami!“ zakřičel Kirby.

Minawara se přímo objevila v pokoji, když Wenis držel v náručí Emmu a Kevina zrovna Lewren odhodil na zeď.
„Wenisi!“ Minawara neváhala a okamžitě použila své schopnosti, jenže bylo pozdě. Wenis i s Lewrenem zmizeli spolu s Emmou.
„Ne!“ zakřičela jak Minawara, tak i potlučený Kevin.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Super díl těším se co bude dál

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkujjííí :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny,
po dlouhé době, kdy jsem se snažila dopsat díl, ale pořád to nešlo, spíše jsem ho pořád zdelšovala, tak jsem ho konečně dopsala. Doufám, že se vám bude líbit a přeji krásné čtení :bye: :bye:

18. díl – Pouto/Bond


Galaxie Kaliam
Grimia, 5. února, 8:00

Emma, kterou Engarové před měsícem unesli, se nacházela v místnosti, kterou dennodenně nepřetržitě hlídali. Šestiměsíční miminko sledovala kousek od ní Thea, která se přišla na ni podívat. Když se dotkla její malé ruky, během vteřiny proběhlo mezi nimi nějaké spojení. Emma věděla, že Thea není nepřítel. Patří do stejně rasy jako ona.
„Neboj, dostanu tě domů,“ pomyslela si Thea. Pohladila Emmu po tváři a vydala se na cestu najít nejbližší Antiky. Jelikož Engarové hlavně hlídali Emmu, mohla se Thea vytratit z paláce velice snadno.

Když vyšla z paláce, namířila si to rovnou ke Hvězdné bráně, na které zadala adresu planety, která patří Engarům. Hlídači ji tak neměli důvod zastavit v cestě.

Domiacea, 9:45
Poté, co Emma byla z Olympu unesena, se všichni přesunuli na Domiaceu, kde plánují útoky na Engary. Kevin nemohl čekat na to, až něco vymyslí, proto už před dvěma týdny si zjistil v hlavní centrále všechny adresy planet, na kterých žijí Engarové. Když se Minawara s Genesis dozvěděly, že Kevin šel hledat svou dceru na vlastní pěst, Karina se bez přemýšlení vydala ho hledat. Jenže při odchodu z pokoje jí v tom zabránila Cassidy Thracenová, její máma.
„Kam si myslíš, že jdeš?“
„Najít svého manžela a dceru,“ odpověděla Karina a snažila se mámu obejít. Cassidy stačilo udělat krok, aby Karině překazila plány.
„Tebe nikam nepustím.“
„Tak to máš smůlu, mami,“ řekla na to Karina a rychle vběhla zpátky do pokoje. Zabouchla za sebou dveře a běžela k oknu, které bylo otevřené. Jelikož se nacházela v přízemí, bylo jednoduché vyskočit z okna. Okamžitě se pak rozeběhla k bráně.

Cassidy vyběhla hlavními dveřmi ven. Akorát už viděla Karinu, jak zadávala na bráně adresu nepřátelské planety.
„Buď opatrná.“
„Budu,“ odpověděla jí nazpátek telepaticky Karina, která po zadání adresy vstoupila do vytvořené červí díry.

Mléčná dráha
Země, San Francisco, Atlantis, 13:00

Brigádní generál Martina Kašparová se nacházela ve své kanceláři, kde měla veškeré věci, které před svých prvním odchodem ze Země zanechala doma. Krom toho si také nechala udělat modernější výbavu do kanceláře. Když se podívala na hodinky, uvědomila si, že přesně zítra v tuto dobu Atlantida opustí Zemi a vydá se na cestu do Pegasu.
„Madam,“ ozvala se za ní Amelia.
„Ano?“ Martina se na ni obrátila a spolu se vydaly do operačního.
„Všichni ze schváleného seznamu se nachází na Atlantidě, veškerá vybavení jsou ve skladišti a generál Carterová by ráda s vámi mluvila,“ informovala ji Amelia. Martina jí poděkovala za podání informací a vyrazila k transportéru.

Po vystoupení z transportéru vstoupila do místnosti, kde pozemšťané za pomocí asgardské technologie vytvořili transportní desky, které dokáží dostat kohokoliv na určené místo. Místnost hlídá ochranka, aby transportéry nikdo nezneužil.
„Madam.“ Vojín sedící u počítače se postavil a čekal na rozkaz.
„Nastavte transport do SGC.“
„Ano, madam.“ Vojín si zpátky sednul a nastavil cíl transportu. Martina se postavila na jednu ze tří desek, která se aktivovala pár vteřin po stoupnutí na ni.

Země, Colorado Springs, Stargate Command
Sam zrovna procházela chodbou, když se otevřely dveře od místnosti s transportéry.
„Ach… To bylo rychlé,“ řekla Sam, když viděla Martinu vycházet z místnosti.
„Mám skvělé spolupracovníky.“
„Jak jste na tom s přípravami?“ zeptala se Sam při chůzi do řídící místnosti.
„Veškeré vybavení se zásobami jsou ve skladišti a veškeré osazenstvo je ubytováno a připraveno k odletu. Jen jsem překvapená, že jste polovinu z předešlé expedice sesadila a zatrhla jim odlet do Pegasu.“
„Musela jsem, nic jiného mi nezbývalo. Už tak máme málo lidí, nemohu jen tak odletět přes dvě sta lidí do Pegasu.“
„A co Apollo?“
„Jsou ještě v hangáru. Doplňují si zásoby, pak hned vzlétnou a počkají na vás na oběžné dráze.“
„Dobře.“
„A co váš přítel?“ odbočila Sam od tématu.
„Shodli jsme se na tom, že by bylo pro nás oba nejlepší, kdybychom se rozešli. Zůstává na Zemi.“
„Promiňte, to jsem nevěděla…“ omluvila se hned Sam.
„To je v pořádku, madam.“ Sam s Martinou vstoupili do řídící místnosti, kde u zadávacího počítače seděl kapitán Graham Simmons. Pár vteřin po jejich příchodu se brána aktivovala.
„Přijímáme identifikační kód. Je to stanoviště Gamma.“
„Spojte mě s nimi.“ Na obrazovce před oběma se zobrazila brigádní generál Jean Greyová, která má na starost stanoviště Gamma.
„Madam, měla jste pravdu. Na té planetě jsme nalezli další skupinu patřící k Luciánské alianci. Než jsme stihli cokoliv udělat, utekli do Al’keshe a opustili planetu. Obávám se, že jsme se s Luciánskou aliancí ještě nevypořádali. Stále tam venku jsou a něco plánují.“

Galaxie Kaliam
Etgar, 15:00

Kevin Marks si vůbec nebral servítky a vstupoval na každou planetu patřící Engarům. Tentokrát vystoupil z brány přímo u Engarů na dvoře, který byl obklopen několika vojáky. Jelikož měl s sebou pouze jednu zbraň a omezený počet nábojů, rychle se teleportoval na místo, kde zrovna nikdo nebyl. Z dálky sledoval Engary, jak se rozhlíželi kolem sebe a zároveň ho tak i hledali. Věděl, že kdyby byla Emma tady, tak by planetu ještě více střežili.
„Deset ku jednomu. Na akademii by nás hned pomlouvali, kdybychom to udělali při závěrečných zkouškách.“ Po povzdychnutí opět zmizel a objevil se opět u Engarů, které musel co nejrychleji porazit, aby se mohl z planety opět dostat co nejrychleji pryč.

Grimia, 17:00
Když se Thea vrátila zpátky na Grimii, šla do paláce přímo za Wenisem, který zrovna hovořil s Clariss. Když vstoupila do jeho kanceláře, pozdravila Clariss a stoupla si vedle ní.
„Slyšel jsem od stráží, že ses vydala na Oxim. Co tě tam vedlo?“
„Na menší návštěvu za Leou. Dlouho jsem ji neviděla, a tak mě napadlo, že bych ji navštívila. Jsme domluveni, že se zítra opět spolu setkáme, pokud to nevadí.“
„Jistě, že nevadí. Jen mi to příště řekni dopředu, ať si nedělám starosti.“
„Slibuji. Když už jsem zpátky, pomohl bys mi s výcvikem?“
„Určitě. Za hodinu se sejdeme na cvičišti.“
„Děkuji.“ Jakmile Thea opustila kancelář, Clariss se podívala na Wenise.
„Musím uznat, že vypadá jako Minawara zamlada. Nikdy bych do ní neřekla, že by své dceři sebrala schopnosti hned po narození.“
„Není jediná, kdo to kdysi udělala. Kdyby se jim nikdy nenarodila dcera, náš cíl by byl zcela jistě on.“
„Jeho bychom ale jen tak nezískali. Doposud vyrůstal na Zemi, kde ho hlídali Aimen a Oden Marksovi. Schopnosti zcela nedokázal využít, i když se mu podařilo sebrat schopnosti svému bratrovi.“
„Na Zemi bychom se ani nedostali. Antikové jsou tak chytří, že by zakročili hned, jakmile bychom překročili hranici Mléčné dráhy,“ řekl na to Wenis.
„Země je pro nás všechny bezcenná, když všichni hlavní se v tuto chvíli nachází zde v Kaliamu. Můžeme na ně zaútočit.“

Gelaros, 6. února, 6:00
Brzy ráno se na planetě Engarů objevila Karina, která chodila postupně na planety, které před ní navštívil Kevin. Bylo to také znát, jelikož před bránou leželo několik mrtvých těl. Jeden byl stále živý, a tak k němu dřepla a přiložila prsty na jeho spánek. Vlezla mu tak do hlavy, aby zjistila, co se zde dělo. Když viděla ve své hlavě Kevina, otevřela oči, a pak skoro mrtvému muži zlomila vaz.
„Tohle jste neměli dělat.“ Karina stoupla a šla zpátky k zadávacímu panelu, na kterém zadala další planetu Engarů. Karina věděla, že Kevin navštěvuje planety podle seznamu od jedničky. Proto věděla, jakou planetu má zadat. Ten seznam měla s sebou taky.

Mléčná dráha
Země, San Francisco, Atlantis, 12:45

Plukovník Sheppard spolu s generálem Kašparovou se nacházeli v řídící místnosti, kde měli spojení s generálem Carterovou.
„Apollo už na vás čeká na oběžné dráze. Můžete vyrazit, máte zelenou,“ oznámila jim Sam.
„Johne, běžte se připravit.“
„Jdu na to.“ John se vydal po schodech dolů směrem k transportéru, který se nacházel pár metrů od brány v chodbě
„Hodně štěstí. Dejte tam na sebe pozor.“
„Děkujeme. Ozveme se hnedka, jakmile budeme v Pegasu. Kašparová konec.“ Spojení mezi SGC a Atlantidou bylo přerušeno. Martina si stoupla k Amelii, která na její pokyn aktivovala městský komunikátor.
„Všemu personálu, tady Kašparová. Jak už je vám známo, Atlantida se vrací zpátky do galaxie Pegasus. Máte poslední šanci změnit svá rozhodnutí ohledně setrvání zde na Atlantidě. Se ZPM nás čeká dva dny letu v hyperprostoru, než dorazíme na planetu, jejíž adresu nám poskytli přímo Antikové. Čeká tam na nás spousta práce, ale bohužel i nepřátelé. K dispozici nám bude Apollo, který právě teď na nás čeká na oběžné dráze. Přesně za deset minut aktivujeme pohon města a vyrazíme do vesmíru. Atlantida opouští Zemi.“ Martina se podívala na Amelii, která vypnula rozhlas. Všichni v operačním byli potichu a čekali na ono moment, který se pomalu blížil. Brzy do operačního dorazil i Daniel, který se přidává k Atlantidě.
„Nebudou vás v SG-1 postrádat, Danieli?“
„Slíbil jsem Sam, že když mě někde budou potřebovat, tak hned dorazím.“
„Dobře. Než vyrazíme, ráda bych se vás na něco zeptala. Když McKay zůstává na Zemi, chtěl byste se stát členem Sheppardova týmu? Radek ještě nemá takové zkušenosti s cestováním bránou, ale vy ano.“
„Neberte to jako urážku, ale mohu vám na to odpovědět, až budeme na místě?“
„Carterová měla pravdu,“ řekla na to Martina a usmála se.
„Madam,“ ozval se Chuck, který sledoval čas.
„Johne.“

John seděl v antickém křesle, které bylo připojeno k počítači, u kterého stál Radek.
„Jsme připraveni,“ oznámil Radek Johnovi.
„Tady vše připravené. Můžeme vyrazit.“
„Výborně. Je to na vás.“

Země, San Francisco, most Golden Gate
Elizabeth s Rodneym a Jennifer stáli na mostě, odkud měli krásný výhled na Atlantidu, která během následujících několika vteřin aktivovala své štíty. Jennifer si všimla Rodneyho smutné tváře, a tak ho chytila za ruku a přitulila se k němu.
„Nikdy jsem nevěřila tomu, že bych ji ještě někdy viděla,“ řekla Elizabeth.
„Určitě ji nevidíme naposledy,“ řekla na to Jennifer a všichni se podívali před sebe. Atlantida aktivovala svůj hvězdný pohon a vydala se na cestu do vesmíru.
„Měli bychom se vrátit zpátky do SGC. Čeká nás tam spousta práce,“ řekla Elizabeth na dvojici doktorů jiných oborů.
„Jistě,“ odpověděli oba zároveň.
„A jinak McKayi…?“
„Ano?“
„Sam by ráda s tebou mluvila.“
„Co to bude tentokrát?“ zakňučel a vyrazil k autu, které stálo pár metrů od nich.

Galaxie Kaliam
Grimia, 15:00

Thea spolu s Wenisem se nacházeli na cvičiště, na kterém právě teď trénovali bojové umění s holí. Tuto metodu boje používají všichni Engarové, co se nenarodili s žádnými schopnostmi. V tuto chvíli měl Wenis hodně navrch, jelikož on byl autorem tohoto umění.
„Nechtěla by sis dát pauzu?“
„Máš nějakou práci?“ odpověděla otázkou.
„V podstatě ano. Musím navštívit Etgar. S tréninkem budeme moci pokračovat zítra, až se vrátíš z Oximu. Souhlasíš?“
„Souhlasím,“ odpověděla Thea a spolu s holemi v rukou stoupla před Wenise a uklonila se. On se uklonil taktéž a své hole předal Thee.
„Zaneseš je prosím do skladiště?“
„Jistě.“ Thea se s holemi rozeběhla a vydala se směrem k domu.

Po uložení holí ve skladišti do pouzdra šla chodbami, které vedly do obytných částí paláce. Když prošla kolem polootevřených dveří, zaslechla pláč malé Emmy. Zastavila se a vrátila se ke dveřím, které více pootevřela. Viděla chůvu, jak se snaží nakrmit láhví Emmu, ale ta vůbec nechtěla. Thea tak vešla dovnitř místnosti a stoupla si vedle chůvy.
„Já to zkusím,“ řekla Thea a počkala, co na to chůva. Chvilku to trvalo, ale nakonec s tím souhlasila. Požádala Theu, aby si sedla do křesla, než jí podá do náručí Emmu.
„Držíš ji?“ Thea kývla hlavou a chůva ji pak podala lahvičku. Když viděla, jak Emma začala najednou bumbat, byla ráda, že alespoň někdo ji dokáže nakrmit.
„Já se o ni postarám. Klidně můžete jít.“
„Vážně?“
„Ano. Jak sama vidíte, bumbá. A chvíli stejně potrvá, než vše vypije.“
„Tak dobře. Za deset minut se vrátím, abychom ji dali spát. Ale kdyby se cokoliv stalo, tak hned se ozvy vysílačkou.“
„Postarám se o ni.“ Thea se usmála na chůvu a počkala, až opustí pokoj a zavře za sebou dveře. Emma na chvíli přestala papat a očkama se podívala na Theu, která se na ni usmála. Když Thea cestovala na Oxim, zjistila tam, že Emmu hledají Antikové, a tak se rozhodla, že jim pomůže tím, že ji označí, aby ji našli. Za tu dobu, co žije na Grimii, se Thea naučila od Karakaiů vytvářet značky, které vidí pouze oni. Ona ale dokázala pozměnit funkci značek tak, aby je viděli pouze Antikové. Emma poté opět nastavila ručky, jelikož chtěla dál bumbat.

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 7. února, 9:00

Sam na dnešní den svolala všechny členy patřící pod SGC. Spolu s Paulem se shodli na tom, že by měl všechny seznámit s nepřáteli, se kterými se v jeho realitě střetli. Všichni tak seděli ve velkém sálu. Nejblíže pódiu seděli vyšší důstojníci, aby se mohli ptát na cokoliv, čemu by nerozuměli, nebo by chtěli něco objasnit. Sam si jako první vzala slovo, aby všechny seznámila s tím, proč se tu dnes všichni sešli. Poté požádala plukovníka Emersona, aby přišel na pódium.
„Jak jsem se jíž dozvěděl, spřátelené rasy známe všechny stejné. Oproti tomu nepřátelských je více, se kterými jsme se u nás setkali. Jako první bych měl zmínit Kliprity, se kterými jste se vy setkali pouze jednou. Byl to zrovna tým plukovníka Shepparda, který na ně narazili, když se v Pegasu objevil Daedalus z jiné alternativní reality. Zde můžete vidět, jak vypadají.“ Paul zmáčkl na ovladač, kterým aktivoval dataprojektor. Na plátně za ním se objevil obrázek skupiny Klipritů, kteří byli shromážděni na jedné planetě.
„Už jen podle vzhledu poznáte, že se jedná o nepřítele. To, co ale nepoznáte je, že je to z části i Replikátor. V naší realitě Klipriti spolupracovali jak s Replikátory, tak i s Wraithy. U nás jsme bohužel zjistili pozdě, že se skupina Replikátorů od trhla od zbytku, než se odehrála velká bitva. Přiletěli k Atlantidě dříve, než stihli zareagovat. Město bylo zničeno během několika vteřin. Pegasus byl tak pod nadvládou všech tří ras. Neměli jsme šanci proti nim bojovat, a tak jsme se stáhli zpátky do Mléčné dráhy. Mysleli jsme si, že se tam nedostanou, ale byli jsme ve velkém omylu. Jen co naše lodě dorazily zpátky k Zemi, už tam na nás čekaly lodě Luciánské aliance. Krok Klipritů musím také zmínit rasu Eironi. Do našeho odchodu z naší reality jsme nikdy neměli čest se s nimi setkat, avšak víme, že tato rasa je známá tím, že pomáhá každému, kdo je v nesnázi. Jak jsem ale jíž říkal, nikdy jsme se s nimi nesetkali, proto nevíme, jestli pro nás jsou přáteli, nebo hrozbou. Doporučuji tak všem, abyste si na misích rozmysleli, koho a jak oslovíte. Mohlo by se stát, že byste se setkali zrovna s nimi.“

Hyperprostor, Atlantis
Atlantida podle plánu byla téměř v polovině své cesty. Martina stála na balkóně, ze kterého měla krásný výhled do prostoru, ve kterém právě letěli. Chvilku po dlouhém přemýšlení se za ní objevil plukovník Ellis, jehož loď se nacházela na molu Atlantidy.
„Neruším?“ optal se Abraham.
„Jistě, že ne,“ odpověděla Martina a obrátila se na něho.
„Generál Carterová mi dala za úkol, abych vám byl nápomocný ve všech směrem. Rád bych se vás tak zeptal, co dále máte v plánu?“ Abraham stoupl vedle ní a oba se otočili zpátky ke krásnému výhledu do prostoru.
„Po přistání vyšli hned týmy na prozkoumání pevniny na planetě. Jedna Antička nám dala informaci, že tam kdysi byla jejich základna. Měla by tam být i nějaká ZPM. Jestli má pravdu, ostatní lodě by mohli dostat další ZPM. Teď, když budeme zpátky v Pegasu, budou proti Wraithům potřeba. Za dobu, co jsme tam v podstatě nebyli, se Wraithové opět rozrostli a hledají velké pastviny. Nechci tomu říkat naštěstí, ale Země už tolik není obyvatelná jako předtím, takže na nás by už mohli zapomenout. Ale obávám se, že obyvatelé celé galaxie mají smůlu. Teyla nám poskytla souřadnice planet, na kterých jsou přátelští lidé. Jestli budou potřebovat pomoci, tak jim pomůžeme. Ale hlavním primárním úkolem je nalézt opět Replikátory, kteří se odtrhli od ostatních a přežili tak útok na jejich domovské planetě. Nemůžeme si dovolit, aby se rozrostli do takové míry, že by na nás opět zaútočili. Tomu nemůžeme dovolit.“
„Rozumím. Takže hned po přistání vyrazíme na U9L-230.“
„Ne tak rychle, plukovníku. Jen to tam obhlídnete a hned zmizíte. Do žádné bitvy se nepouštějte, nevíme, kolik jich tam bude.“
„Samozřejmě.“

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Vojenská nemocnice, 15:00

Kate s Tylerem byli v nemocnici navštívit Jacka, který by nejraději nemocnici už opustil. Zrovna teď v rukou choval Tylera, který nechtěl spát. Když zaslechli klepot na dveře, oba se podívali směrem ke dveřím, které se otevřely. Do místnosti přišli Sam s Paulem, kteří s sebou přinesli pro malého Tylera plyšáčka.
„Doufám, že nerušíme?“ optala se Sam. Kate se na ně usmála a odpověděla jim: „Jistě že ne. Jen až budete odcházet, můžete si s sebou vzít Tylera. Vůbec nechce spát.“ Sam i Paul se zasmáli a přišli k nim blíže.
„Jacku, už o tom dlouho přemýšlím. Rád bych zůstal se svým synem na Odyssey…“
„Ale co Columbia?“ zajímalo ho.
„Proto jsme tu za tebou. Columbii znáš ze všech nejlépe. Dokonce více než já. Proto velení nabízím tobě, Jacku. Přijmeš moji nabídku?“ Jack nevěděl na koho se prvně obrátit. O velením bitevní lodi vůbec nepřemýšlel. Když se nad tím chvilku zapřemýšlel, uvědomil si, že teď má svou rodinu, kterou by nechtěl opustit. Podíval se na Kate, která ho políbila na čelo se slovy: „Vždycky budeme s tebou, i když zrovna nebudeme na stejném místě.“ Tímto bylo vše rozhodnuto. Jack přijal Paulovu nabídku.
„Výborně. Jednu věc bychom měli za sebou. Teď tu druhou,“ řekla Sam a vytáhla z kapsy malou krabičku, kterou podala Jackovi. Jack předal doposud nespícího Tylera Kate, a otevřel krabičku. Když viděl insignie hodnosti plukovníka, otevřel ústa a podíval se na oba vyšší důstojníky.
„Gratuluji, dnešním dnem se stáváte oficiálně velitelem Columbie, plukovníku.“
„Děkuji, madam.“ Sam s úsměvem kývla hlavou a vydala se směrem ke dveřím, u kterých se ještě zastavila.
„Mám si teda vzít s sebou vašeho syna?“
„Samozřejmě,“ odpověděla opět Kate.
„Raději ne, ještě by se mu u mě zalíbilo.“
„Kdybyste si to rozmyslela, víte, kde nás najdete,“ řekl Jack. Sam s Paulem se rozloučili a opustili nemocniční pokoj, před kterým na ně čekal Felipe.
„Takže…?“
„Takže oficiálně má Odyssea dva velitelé. Nepoperte se o ni,“ odpověděla Sam a nechala oba o samotně.
„Super. Takže kam vyrazíme?“
„Ještě nikam. Musíme zpátky na Velitelství lodí. Caldwell chce s námi oběma mluvit.“

Galaxie Pegasus
Prostor kolem Engeria, Atlantis, 8. února, 13:00

Přesně podle plánu vystoupila Atlantida z hyperprostoru nad P4K-391, podle databáze je pojmenována Antiky jako Engeria.

Martina s Danielem a Johnem stáli na balkóně, odkud krásně viděli celou planetu. Byla neuvěřitelně podobná Zemi, když na ní byla před tři sta milióny lety pouze Pangea.
„Kam mám přistát?“ optal se John.
„Nad vrtnou plošinou. Souřadnice byste měl mít připravené v navigaci.“
„Rozkaz. Ať se všichni připoutají. Nezaručuji hladké přistání,“ oznámil John při odchodu z balkónu. Daniel s Martinou ho v odchodu následovali. Namířili si to k Amélii, která si zrovna hladila rostoucí bříško, ve kterém se nachází sedmi měsíční miminko.
„Holka nebo kluk?“ zeptala se Martina. Amelia otočila hlavu na Martinu a tiše odpověděla: „Holčička. Ale Rononovi nic neříkejte, chce se nechat překvapit.“
„Spolehněte se,“ řekla také tiše Martina a podívala se na Chucka.
„Aktivujete městkou komunikaci.“ Chuck s kývnutím hlavou tak učinil.
„Všemu personálu. Před několika minutami jsme vystoupili z hyperprostoru. Plukovník Sheppard předem všechny ujišťuje, že přistane hladce na vodě. Ale pro jistotu se něčeho držte.“ Chuck po jejich slovech vypnul komunikaci, aby se pak mohla spojit s Johnem.
„Johne, jste připravený?“
„Jdu na sestup.“

Engeria, Atlantis
Atlantida se zrovna vznášela několik desítek kilometrů nad pevninou. John tak musel za pomoci hlavního pohonu upravit směr sestupu, aby se nestřetli s pevninou. Na zobrazené holografické mapě viděl, kam zrovna letí. Když se nacházel nad hlavním bodem sestupu, přestal upravovat směr letu a nechal Atlantidu volně sestupovat. Když už chybělo pár metrů do přistání, opatrně přidal na tahu, aby nedopadli tvrdě na vodu. S menším žuchnutím do vody se podařilo opět Johnovi přistát na moři.
„Výborná práce, Johna. Město v celku pluje na moři,“ pochválila ho Martina.
„Děkuji.“ John vstal z křesla a protáhl si záda. Poté se vydal zpátky do operačního.

Plukovník Ellis se po přistání Atlantidy nechal na ni přenést. Když John dorazil do operačního, stoupl si k Martině, která má pro něj a jeho tým úkol.
„Johne, vezměte si s sebou Ronona a Teylu. Poletíte spolu s Apollem na U9L-230. Pokud se nepřestěhovali, Replikátoři by se na té planetě měli stále nacházet. Zjistíte jejich stav a dříve než si vás všimnou, tak od tama zmizíte. Jestli opět disponují lodě, požádám Velitelství lodí, aby nám sem poslali Odysseu.“
„Hned jim řeknu, ať se připraví.“ John se rozeběhl pro zbytek týmu, zatímco Abraham se nechal přenést na palubu své lodi.
„Madam, tým doktora Jacksona je připravený,“ oznámila Amelia.
„Vyřiďte plukovníku Lorneovi, ať si vezmou plnou výzbroj a dohlédnou na ně. Rádiové hlášení po dvou hodinách.“
„Ano, madam.“

Prostor kolem Engeria, Apollo, 13:45
Když tým plukovníka Shepparda byl přenesen na můstek Apolla, plukovník Ellis oznámil Atlantidě, že jsou připraveni vyrazit.
„Hodně štěstí,“ popřála jim Martina.
„Ozveme se hned, jakmile něco zjistíme. Apollo konec.“ Plukovník se otočil na majora Meyersovou, která na jeho rozkaz zadala do navigačního počítače kurz planety Replikátorů.
„Kurz nastaven. Vstupujeme do hyperprostoru,“ oznámila Pat.

Před Apollem se vytvořilo hyperprostorové okno, do kterého vletěli.

Engeria, Atlantis, 15:30
Zatímco Apollo bylo na cestě k Replikátorům, plukovník Lorne pilotoval Jumper k pevnině, na které se nachází antická základna, kterou by rád doktor Jackson prozkoumal. Daniel seděl na místě kopilota, chtěl být mezi prvními, co uvidí základnu postavenou samotnými Antiky.
„Nemohu uvěřit, že by základnu jen tak opustili,“ řekl Evan.
„Byli pod útokem Wraithů, zjevně jim nic jiného nezbývalo. Mimochodem, neměli bychom ji už náhodou vidět?“ zarazil se Daniel, když se podíval před sebe.
„Podle senzorů ano. Přistanu na té louce před námi. Třeba je ta základna v podzemí.“ Jumper proletěl nad velkým kráterem, který vypadal jako po výbuchu.
„Že by Antikové použili autodestrukci?“ napadlo doktora Zelenky, který byl s nimi v Jumperu taktéž.
„Kdyby použili autodestrukci, při by nás sem pak Antikové posílali?“ odpověděl otázkou Daniel.
„Pravda. Kde ji ale teda schovali?“
„Nechci vás rušit v debatě, ale senzory zachycují nějaké energetické výkyvy.“
„Přistaňte na zem, zbytek budeme muset jít pěšky.“

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Ships Command

Generál Caldwell si pozval všechny vyšší důstojníky na Velitelství lodí, kde by s nimi rád promluvil o nastávající situaci. Jelikož Hammond je momentálně bez stálého velícího důstojníka, majoři Womacková a Franklin tak byli zodpovědní za chod lodi. Oba seděli poblíž dveří, aby co nejrychleji mohli utéci, jelikož Sam dala oběma úkol dříve, než začala schůze.
„Jak jíž víte, Luciánská aliance zcela nebyla zneškodněna. Tým ze stanoviště Gamma na ně narazil při průzkumu planety. Obyvatelé nám sdělili, že se na planetě skrývali už řadu měsíců. Stále mají k dispozici lodě, kterými mohou utéci. Odyssea poletí prozkoumat planety, jejíž adresy jsme získali. Luciánská aliance tam měla předtím základnu. Třeba tam stále ještě budou.“ Paul s Felipem, Sharon a Robertem souhlasně kývli hlavou. Mohli tak odejít ze zasedačky a ponechat tam ostatní.
„Jelikož Queenmary i Hammond jsou momentálně bez velitele, mám pro vás jiný úkol.“
„Když nás omluvíte, pane,“ ozvala se Catherine, „Generál Carterová nám oběma dala úkol dříve, než začala porada.“
„O tom vím. Jen nepoletíte sami. Setkáme se na palubě za dvě hodiny.“ Catherine se podívala na Tyrona a on na ni. Oba natolik zírali, že je vedle nich pošťouchl Dave Kleinman, který spolu s Patrikem Bishopem zůstávají s Queenmary nad Zemí.
„Chápeme to správně, že letíte s námi, pane?“ zeptal se Tyrone.
„Přesně tak.“
„Co vlastně máte za úkol?“ zeptal se Weaps.
„Prozkoumat planety, které nám poskytl plukovník Emerson. Zjistíme tak, jestli se v něčem naše reality shodují, nebo ne,“ odpověděla Catherine.
„Tak si to užijte. My budeme v klidu v hangáru a hrát šachy. Zelenka na Atlantidě další měsíc pořádá šachový turnaj,“ oznámil Weaps. Rázem si ale rukou přikryl ústa, Steven o tom totiž neměl vědět.
„Budu dělat, že jsem nic neslyšel. Můžete jít.“
„Ano, pane.“ Všichni vstali ze židlí a opustili místnosti jako předtím jejich kolegové.

Galaxie Pegasus
Engeria, Atlantis, 17:00

Po téměř hodinové chůzi zaznamenal detektor, který měl Radek v rukou, zvýšený nárůst energie. Všichni zastavili, jelikož nikdo z nich nevěděl, co to může být.
„Vidíte něco kolem sebe, co by to mohlo způsobovat?“ zeptal se Evan. Jeho tým i Danielův se poohlížel kolem sebe. Nikdo nic nezaznamenal.
„Tak co teď?“ zeptal se major Ryan Tarawa. Daniel na nic nečekal a šel dál. Nakonec se ukázalo, že to bylo pole, které ukrývalo základnu, jelikož Daniel zmizel hned, jakmile polem prošel. Hlavou vykoukl zpátky na oba týmy a řekl: „Pojďte za mnou.“ Radek se podíval na Evana, který šel hned za Danielem. Když všichni vstoupili do pole, viděli před sebou antickou základnu.
„Začíná se stmívat, měli bychom vytvořit tábor,“ řekl Daniel.
„Souhlasím. Zítra ráno začneme s průzkumem základny,“ oznámil Evan a všichni šli zpátky k Jumperu, ve kterém měli potřebné věci k přespání.

Hyperprostor, Apollo, 9. února, 3:30
Na rozdíl od Atlantidy všichni na Apollu byli vzhůru. Blížil se výstup z hyperprostoru u planety obývané Replikátory. Ronon s Teylou trénovali spolu v tělocvičně boje s holemi, když prošel dveřmi dovnitř John.
„Měli byste se převléci, jsme téměř na místě,“ oznámil John. Ronon podal hůl zpátky Teyle a zeptal se Johna: „Na co se převlékat?“ Než Ronon odešel, John si ho prohlédl. Uvědomil si, že Ronon vesměs chodí ve stejném oblečení. Teyla kolem něho po Rononovi taktéž prošla, ale místo na můstek si to namířila do šatny.

Když všichni dorazili postupně na můstek, Abraham se otočil s křeslem na Pat, která oznámila, že jsou na místě.
„Dobrá, vystupte z hyperprostoru. Štíty na maximum.“ Megan i Pat současně kývly hlavou.

Prostor kolem U9L-230, Apollo
Apollo vystoupil nedaleko od replikátorské planety, kolem které hlídkovaly dvě Aurory.

Plukovník Ellis vstal z velícího křesla s dotazem na majora Cooperovou: „Zachytili nás?“
„Negativní. Rušička funguje,“ odpověděla, když se podívala na senzory.
„Plukovníku, je to na vás.“ John s Teylou a Rononem vyrazili do hangáru, kde měli přichystaný Jumper. Stejně jako tenkrát využijí Jumper k bližšímu průzkumu, aby zjistili, jak moc Replikátoři pokročili v reprodukci.

Prostor kolem U9L-230, Jumper
Když Jumper vyletěl z Apolla, okamžitě se zamaskoval a pokračoval blíže k planetě. John při řízení zavzpomínal na Rodneyho, jelikož pokaždé, když se něco stalo s Jumperem, on jediný z týmu to dokázal opravit v průběhu mise. Jelikož s sebou nemají ani Radka, který s nimi má taktéž zkušenosti, musel John dávat pozor, aby je Replikátoři nenašli. Když se dostali blíže k planetě, všichni tři se zarazili nad tím, co viděli před sebou. Z oběžné dráhy mohli vidět velké město postavené Replikátory. Dokonce zahlédli vzlétnutí lodi, neznámého typu.
„Plukovníku, tady Sheppard. Tohle byste měli vidět.“

Prostor kolem U9L-230, Apollo
Abraham vstal z křesla a stoupl si k boční obrazovce, na které se zobrazil přenos z Jumperu. Všichni přítomni na můstku se v momentě zarazili, když viděli jak moc se Replikátoři rozrostli.
„Co je to za loď?“
„Nevíme. Zjevně Replikátoři vymysleli nový druh. Pokouším se ho oskenovat, ale něco nám to tu ruší,“ odpověděl John.
„Pořiďte fotografie a okamžitě od tama zmizte. Možná si už nás všimli.“
„Rozumím.“

Galaxie Kaliam
Olymp, 7:30

Martin se na rozdíl od Kevina a Kariny nacházel na Olympu, kde ho Vortensis učila svá bojová umění s holemi, které se vždy objeví, když změní oblečení na bojové. Z dálky je sledovali Fanrad s Minawarou, kteří spolu hovořili o Engarech.
„Ještě nikdy jsem tě tak neviděl. Co se děje?“ zeptal se své sestry.
„Bojím se o Emmu. Už jednou to Engarové udělali, nechci, aby to udělali znovu.“
„Myslíš na Theu?“
„Neřekl jsi to doufám nikomu? Kdyby se ostatní dozvěděli, že…“
„Neboj se, nikomu jsem to neřekl. Ani manželka o tom neví.“
„Dobře. Až ten čas nastane, nikdo mi už v ničem nezabrání. Půjdu po něm, a i kdyby mně to mělo stát život, tak ho zabiju.“ Minawara se otočila na Fanrada, který ji od záchrany od Engarů podporuje ve všem.
„Naštěstí ji nemohou využít proti nám, když jsi jí sebrala schopnosti hned po narození.“ Když se podíval na sestru, viděl, jak se divně zatvářila.
„To snad…“
„Nesebrala, jen omezila. V jejích desátých narozeninách se jí schopnosti opět zaktivovali.“
„Víš, co se stane, jestli na to Engarové přijdou?! Nehledě na to, že má všechny tvoje schopnosti!“ Fanrad skoro na ni křičel, že se Martin s Vortensis na ně obrátili.
„Děje se něco?“ optal se Martin.
„To nic. Jen tu mezi sebou diskutujeme,“ odpověděla Minawara a vzala Fanrada za ruku a odvedla ho od nich dál.
„Nepřijdou na to. To je další pojistka, kterou jsem stihla do ní vložit, než mi ji Wenis sebral.“
„Mno jen aby.“ Fanrad se obával toho, aby se Engarové neobjevili s armádou, která by je mohla doslova a pro vždy zlikvidovat. Minawara dobře věděla, že i když Thea není spojena se všemi třemi rodinami, se schopnosti je na tom lepěji, než Thea. Když skončilo povídání o Thee, oba se vrátili k Martinovi a Vortensis, která docela dost dává zabrat Martinovi.
„Můžeme se k vám přidat?“ optala se Minawara.
„Klidně ti ji přenechám. Je na mě až moc…“
„Ještě řekni, že krutá a něco uvidíš,“ řekla mu na to Vortensis, která se objevila opět v normálním oblečení.
„Dobře, dobře. Raději už mlčím. Co kdybychom se šli spíše projít a podívat se, co dělají rodiče?“ navrhl Martin. Nikdo nebyl proti, takže všichni čtyři vyrazili do města.

Genesis, 10:30
Aimen a Oden Marksovi byli na návštěvě u Genesis, která plánuje přesun antických vojáků hned, jakmile zjistí, kde se nachází Emma. Všichni tři stáli kolem stolu, na kterém byl aktivovaný hologram celé galaxie spolu s planety patřící Engarům.
„Víme jen o hrstce planet, kde sídlí. Mohou být s ní na úplně jiné planetě, než máme v databázi,“ řekla Aimen.
„Kdyby to šlo, tak bych po skupinách všechny poslala na všechny planety v této galaxii, ale to je v celku nemožný, už jen z důvodu, že nás tolik není,“ řekla na to Genesis a začala pochodovat ze strany na stranu.
„Kdybychom věděli, která planeta je jejich hlavní domovská, bylo by to o dost snazší. Takhlenc můžeme jen tipovat.“ Oden se opřel zády o stůl a hlavu otočil na Genesis, která stále pochodovala po místnosti.
„Baví tě to pořád pochodovat ze strany na stranu?“ zeptal Oden.
„Nebaví,“ odpověděla Genesis a sedla si na gauč, „Ale něco vymyslet musíme. Nemůžeme jim nechat Emmu. Nedej bůh, kdyby se Kevin s Karinou pro ni vydali sami.“
„Neříkej dvakrát. Jakmile dostanou příležitost, tak hned zdrhnou. Jsou to vycvičení vojáci, ne civilisté,“ řekla mu na to Aimen.
„Kde vlastně teď jsou?“ optal se Oden.
„Nechala jsem je na Domiacei. Jsou tam s nimi Thracenovi,“ odpověděla Genesis.
„Mohu…?“ ozval se známý hlas z chodby.
„Jistě, pojď dál.“ Do místnosti za nimi přišel Frodren, který byl téměř k nepoznání.
„Ou. Nechtěl byste se převléci, Frodrene? Ne, že bych vás nerada viděla, to právě naopak, ale vypadat jako Engar… Naháníte mi husí kůži,“ řekla na to Aimen.
„Hned to bude.“ Místnost na chvíli oslnilo bílé záření. Když zmizelo, Frodren vypadat tak, jako každý den.
„Jak dopadl průzkum?“ zajímalo hned Genesis.
„Všude mezi Engary se povídá, že získali do vlastnictví potomka Antiků. Zároveň stáhli většinu svých vojáků. Podle mě jsou na planetě, kde drží Emmu. Dostat se k ní bude obtížné, obzvlášť když nevíme, kde ji drží.“
„I když nevíme, kde ji drží, měli bychom se připravit na bitvu. Aimen, nech všechny svolat. Budeme muset na Engary útočit postupně podle seznamu planet, který máme v databázi.“ Aimen souhlasně kývla hlavou a spolu s Odenem zmizeli.
„A co já?“
„Ty půjdeš za Minawarou a vystřídáš ji. Potřebuji s ní mluvit.“
„Samozřejmě,“ jen co to Frodren dopověděl, hned zmizel.

Galaxie Pegasus
Engeria, Atlantis, 15:30

Amelia, která za dva měsíce má rodit, šla za doktorem Beckettem na pravidelnou prohlídku. Když dorazila na ošetřovnu, viděla tam i sestřičku Marii, která zrovna s ním hovořila o novém lékařském projektu.
„Mohu?“ ozvala se ode dveří Amelia.
„Samozřejmě. Už tu na vás čekám.“ Amelia si lehla na lůžko a vyhrnula si tričko, aby se Carson mohl podívat ultrazvukem na miminko.
„Přiznejte se, že pořád cvičíte kickbox?“
„Jak jste to poznal, doktore?“ zeptala se s úsměvem Amelia.
„Miminko to na vás právě teď prásklo. Měla byste už odpočívat, brzy se vám blíží porod.“
„Slibuji, že nebudu cvičit každý den. Tak třikrát za týden to bude stačit.“ Carson se na ni podíval a ona nakonec změnila své rozhodnutí: „Tak dvakrát za týden.“
„S tím už souhlasím. Už Ronon ví, co to bude?“
„Hah,“ Amelia se posadila, „Pořád doufá, že to bude kluk, aby ho mohl naučit lovit.“
„Bude hodně překvapen.“
„A to mi věřte, že po celé ubikaci mám přichystané oblečení a hračky pro děvče a on to snad ani za tu dobu nepochopil.“ Amelia i Carson se spolu hlasitě zasmáli. Ani jeden by nevěřil, že Ronon bude tátou.

Martina mezitím v operačním čekala na přílet Apolla, který měl každou chvílí vystoupit z hyperprostoru. Chuck sedící u počítače najednou ohlásil: „Apollo vystoupil z hyperprostoru. Plukovník Ellis žádá o povolení k přistání.“
„Povolení uděleno.“ Chvilku poté, co Chuck odeslal zprávu, se poblíž Martiny objevil John s Teylou, Rononem i Abrahamem.
„Jak to vypadá?“ zeptala se hned Martina.
„Vypadá to, že budeme mít větší problém, že jsme původně mysleli,“ odpověděl John.
„Pojďte do zasedačky.“

Když všichni sedli kolem stolu, zavřely se všechny dveře. Abraham vytáhl z kapsy flash disk, který připojil k monitoru visící na stěně před nimi. Ovládačem ji zapnul a počal, až se ukážou pořízené fotografie v Jumperu.
„Tohle není loď třídy Aurora.“
„Přesně tak. Potýkáme se tu s novým tipem lodi postavené Replikátory,“ odpověděl John.
„A co jejich populace?“ Abraham opět zmáčkl na ovladač. Na obrazovce se zobrazil povrch planety obydlené zcela Replikátory.
„Replikátoři se zcela rozrostli za dobu vaší nepřítomnosti ve velkém,“ řekla na to Teyla.
„Tohle budeme muset oznámit co nejrychleji na Zemi. Všichni obyvatelé Pegasu jsou v nebezpečí. Včetně nás. Nejdříve je zkusíme navést na Wraithy, aby se chvíli poprali mezi sebou. Jestli opět poletí na obydlené planety a budou je ničit, budeme muset opět zasáhnout my.“
„Tentokrát ale můžeme zapomenout na to, že bychom je přitáhli všechny na planetu a nechali ji opět zničit,“ řekl na to John.

Galaxie Kaliam
Domiacea, 10. února, 10:00

Charleen s Kirbym prošli bránou na Domiaceu, kde chtěli navštívit Kevina a Karinu. Když při cestě zahlédli jak Cassidy, tak i Samuela, všichni čtyři najednou zastavili.
„Kde je Kevin?“ zeptal se hned Kirby. Oba Thracenovi mlčeli, jelikož věděli, že Kevin i Karina jsou pryč.
„Kde je?!“ zeptala se tentokrát se zvýšeným hlasem Charleen.
„Kevin už delší dobu cestuje na planety Engarů. Když se před týdnem nevrátil, Karina šla za ním ho i Emmu hledat,“ odpověděla nakonec Cassidy.
„Cože?! Jak jste moh…?“
„Vy dva byste měli mlčet. Nestarali jste se o něj třicet let. Kevin i Karina jsou vojáci, na takové situace jsou vycvičeni. Měli byste se zeptat Aimen, kolikrát jim hrozila smrt. Svou dceru jsem nechtěla také pustit, zdrhala mi přímo před očima, ale nakonec jsem ji nechala.“
„Jdu najít mámu,“ oznámil Kirby a vydal se zpátky k bráně. Charleen mezitím přišla blíže ke Cassidy a důrazně jí řekla: „Oba litujeme toho, co jsme udělali před třiceti lety, ale pořád je to náš syn, takže mi tu neříkejte, že se o něj nemáme starat, i když je voják.“ Po těchto slovech se k nim otočila zády a šla za manželem. Cassidy se podívala na Samuela, který se podíval zároveň na ni.
„Neměli jsme to tajit,“ řekl Samuel.
„Pokud vím, tak jsi to byl ty, kdo zjistil, že Kevin každou noc zdrhá na jinou planetu.“
„Mno jasně, teď to budeš svádět na mě. Měli bychom jít za nimi, jinak si nás Dalera pěkně podá.“
„To udělá tak či tak.“ Cassidy i se Samuelem tak zmizeli do prostoru Povznesených.

Gorus
Jen co Karina vyšla z brány, stálo poblíž ní menší překvapení. Engarové stáli kolem brány poblíž mrtvých spolubojovníků, kteří byli zastřeleni zbraní do hlavy.
„Mno pánové. Dnes si to užijete i se mnou,“ oznámila jim Karina a hned se do nich pustila. Naštěstí s sebou měla taktéž zbraň, kterou hned při první příležitosti použila na dva Engary. Dalších pět jich zbývalo.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji :oops:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Moiki Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 519
Bydliště: Atlantida
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Moc pěkný díl těšim se na další

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkuji, snad bude brzy :) Už jsem za polovinou 19. dílu :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny,
tak už se postupně dostáváme do finále první série, doufám, že se bude líbit :write: Přeji krásné čtení :write: :bye: :bye:


19. díl – Chyť mě, když to dokážeš/Catch me if you can


Galaxie Kaliam
Oxim, 11. února, 9:00

Thea hned ráno po snídani cestovala na Oxim, kde si s Leou hrály na honěnou. Když Thea vyhrála, Lea se nabídla, že dojde pro něco na pití. Takže mezitím, co Lea šla směrem k paláci, Thea šla do lesa, ve kterém se také nacházela Hvězdná brána. Když viděla, že se aktivovala, rychle se schovala za keř. Z brány vystoupil Kevin, který byl překvapený, že brána nebyla tak hlídaná jako na ostatních planetách. Byl tam pouze jeden hlídač, kterého omráčil kopnutím do hlavy. Když ho Thea zahlédla, najednou jí v hlavě projely Emmininé vzpomínky.
„Její táta,“ řekla tiše. Jelikož už poměrně dobře umí ovládat schopnosti, dokázala před něj teleportovat papír, který vytáhla z kapsy a napsala na něj rychle informace, které mu pomohou dostat se k Emmě. Když Kevin zahlédl před ním zmačkaný papír, zvedl ho a srovnal ho. Byl velice překvapen, když viděl Antické písmo. Rozhlédl se nejdříve kolem sebe, jestli ho někdo nesleduje, a pak se podíval znovu na papír.
„Grimia…“ Byla to adresa, které se obával nejvíce. Dokonce i samotní Antikové tam mají zakázáno chodit. Pouze ve velkém množství mohou dosáhnout vítězství. Když ale zaslechl dívčí hlas volající Theu, rychle papír strčil do kapsy a běžek k zadávacímu panelu. Zadal planetu, na které nikdo nežije. Než vyrazí na Grimii, rád by si vše ještě promyslel. Když Thea viděla Kevina odcházet, vstala a běžela zpátky za Leou, která v rukou držela dvě sklenice pití.
„Co jsi tam hledala?“ zeptala se.
„Musela jsem si odskočit,“ vymluvila se Thea a napila se.

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Vojenská nemocnice, 13:30

Jakmile v nemocnici skončila vizita, Jack si konečně mohl sbalit věci a jít domů. Jack držel malého Tylera, zatímco Kate mu dávala věci do tašky. Tyler rostl jako z vody. Na Jacka dělal takové šklebíky, že jeden se mu nepovedl a skončilo to tím, že ho poblinkal.
„Kate…“ Kate se otočila na své hochy a začala se smát.
„Jedno triko mi, prosím, vytáhni.“ Kate se zasmátím souhlasně kývla hlavou a vytáhla zpátky z tašky triko, které mu položila vedle něho na postel. Pak si vzala do rukou Tylera, který měl akorát špinavou pusinku. Z tašky přidělanou na kočáře vytáhla vlhčené kapesníčky a otřela mu obličej. Hned potom ho položila do kočárku a přikryla ho. Mezitím se Jack převlékl do čistého trička, které oproti tomu předchozímu vonělo. Když všichni byli připraveni, vyšli z nemocničního pokoje na chodbu, kde na ně čekal doktor Patrik O’Conner, který v rukou držel lékařskou zprávu.
„Máte všechno sbalený?“ optal se doktor.
„Všechno. I manžela, který se těší, až půjde do práce,“ odpověděla Kate a zadkem šťouchla Jacka.
„Všechno musíš vykecat. Columbia už je spravená a rád bych se podíval na pár míst.“
„Slovo odpočinek je pro vás cizí slovo, že?“
„Ne tak cizí, jako slovo nic nedělání. To bych nepřežil,“ řekl mu na to Jack a vydali se směrem k východu.

Prostor kolem Země, Hammond, 14:00
Když se Sam dozvěděla o objevu na Engerii v Pegasu, rozhodla se, že tam s Hammondem zaletí. Věděla, že se Elizabeth trochu v novém zaměstnání nudí, a tak se rozhodla, že ji vezme s sebou. Elizabeth ani chvilku neváhala a hned se vším souhlasila. I tří denní cesta na Hammondovi jí vadit nebude. Sam právě stála na můstku, kde čekala na Elizabeth, kterou právě transportovali z povrchu na palubu.
„Vítejte na palubě Hammonda,“ přivítala ji Sam.
„Děkuji mockrát. Kdy vyrážíme?“
„Právě teď,“ odpověděla Sam a podívala se za sebe na majora Womackovou, „Zadejte kurz a vstupte do hyperprostoru.“
„Ano, madam.“

V prostoru nad Zemi se otevřelo hyperprostorové okno, do kterého Hammond vletěl.

Galaxie Kaliam
Olymp, 15:30

Kirby po zjištění, že i Kevin je pryč, se rychle snažil najít mámu, která se nacházela spolu s Fanradem u vodopádů.
„Mami, musím s tebou mluvit,“ ozval se Kirby a Minawara s Fanradem se okamžitě na něj otočili.
„Co se děje?“
„Kevin je pryč… A Karina taky.“ Minawara ani vteřinu neváhala a hned zmizla.
„Jak dlouho?“ zeptal se Fanrad.
„Zjevně už několik dní. My se to dozvěděli teprve včera. Dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, kde jste.“
„Ví o tom Genesis?“
„Ještě ne. A ani nevím, kde je.“
„Já se o to postarám, ty běž zpátky do města,“ jakmile to dopověděl, zmizel do prostoru tak jako před chvílí Minawara. Kirby se hned poté teleportoval zpátky do města, kde na něho čekal druhý syn.

Grimia, 16:15
I přesto, že Engarové zvýšili ochranu kolem brány, se podařilo Kevinovi díky menší pomoci od Thei dostat přes stráž, která se právě střídala. Bránu tak nikdo pět minut nehlídal. Když se brána deaktivovala, zaslechl hlasy, které byly čím dál více srozumitelnější. Rychle se tak rozeběhl do lesa, aby ho nikdo nezpozoroval.

Když byl v dostatečné vzdálenosti, vyběhl na sráz, odkud měl krásný výhled na všechny strany. Když v dáli zahlédl obrovský palác a několik hradeb kolem něho, věděl, že bude problém, dostat se dovnitř. Rozhodl se tak, že se na nějakou dobu usídlí na stromě a bude sledovat Engary, co každý den dělají. Když mu zakručelo v břiše, šáhl rukou do kapsy na vestě. Zjistil, že má poslední dvě tyčinky k jídlu. O vodě se mu mohlo jen zdát, žádnou s sebou neměl. Když se ale otočil na svou levou stranu, zahlédl tam menší potůček. Rozhodoval se tak mezi dvěma možnostmi. Buď to riskne, nebo zůstane tam, kde je a bude bez vody.

Kručení v břiše jeho rozhodování usnadnilo, a tak se teleportoval přímo do potoka pod lávku, která sloužila pro přechod přes potok. Byl tak rád, že se konečně mohl alespoň trochu ošpláchnout. Vyzul si boty i s ponožkami, poté si vyhrnul rukávy na nohou a ponořil nohy do vody. Poté si nabral do dlani vodu a napil se. Když si zrovna umýval obličej, něco zaslechl. Hodně rychle se přestal hýbat a čekal, co se bude dít dál.
„Taky si něco zaslechl?“ optal se Engar, který mířil k lávce.
„Určitě to byla nějaká ryba,“ odpověděl jeho společník.
„Půjdu se tam podívat.“ Když tohle Kevin zaslechl, okamžitě vzal všechny svoje věci a zmizel od tama. Hned poté se pod lávku podíval Engar, který nic nenašel.

Kevin se objevil zpátky na srázu, kde si lehl s oddychnutím, že ho nenašli, na trávu.
„To bylo o chlup,“ vyšlo z něj, když si zpátky sedl. Věděl, že tam jen tak zůstat sedět déle nemůže, a tak si nezul mokré nohy do ponožky a obul boty. Poté se vydal do lesa za ním, kde našel strom, na kterém by se mohl usídlit. Problém byl v tom, dostat se na něj, jelikož mu nešlo se opět teleportovat. Rozhlédl se kolem sebe, jestli nenajde strom, který by byl nižší a zároveň by mu pomohl dostat se na ten, u kterého stál. Nakonec mu nezbývalo nic jiného, než sundat SG blůzu a za pomocí ní vyšplhat nahoru.

Galaxie Pegasus
U9L-230, domovská planeta Replikátorů, 12. února, 6:00
Poté, co pozemšťané zjistili, že Replikátoři nebyli tak zcela zničeni na Asurasu, Apollo létá kolem jejich území, aby sledovali jejich pohyb. V tuto chvíli u planety není žádná z pozemských lodí.

Ve stejném postaveném městě, jako na Asurasu, se procházeli chodbami Replikátoři, kteří šli do zasedací místnosti podobné na Atlantidě. Když celá rada Replikátorů seděla na svých místech, vešel do místnosti Anorgan, nynější vůdce Replikátorů. Sedl si na své místo a začal s poradou.
„Jak už jste si mohli všimnout, pozemšťané nás opět našli, když hledali doktorku Weirovou. Je načase jim oplatit útok. Nalezneme Zemi a vyhladíme ji. Jednou pro vždy my skončíme s nimi.“ Všichni Replikátoři souhlasili s Anorganem. Utrpěli velkou ztrátu při bitvě s pozemšťany, Cestovateli a Wraithy. Hlavním cílem bylo zjistit polohu Země, a tak Anorgan vyslal loď ve snaze nalézt nějakou pozemskou loď a zjistit podle navigačního počítače polohu Země. Elizabeth jim v tomto, když byla v jejich zajetí, nebyla nápomocná. Sice jí prozkoumávali mysl, ale i přesto nikdy nezjistili její polohu.

Mléčná dráha
Hyperprostor, Columbia, 8:00

Jen co byl Jack propuštěn z nemocnice, hned si to musel namířit s Columbií na místo, které všichni na palubě dobře znají. Letěli na místo, kde se poprvé střetli s Kliprity. Byli teprve v půli cesty, jelikož jejich setkání bylo mezi Mléčnou dráhou a galaxií Pegasus, do které má teď namířeno Hammond, který má skoro půlku cesty za sebou. Jack se nacházel na můstku, kde seděl ve velitelském křesle. V rukou držel tablet, na kterém si prohlížel fotky svého syna s Kate. Po pár prohlídnutých fotkách za ním přišel major Carl, který stoupl za něj.
„Pěkné fotky, pane.“
„Děkuji, majore.“ Současný pilot uvolnil Carlovi místo a vydal se do kajuty dopřát si po dvanáctihodinové službě spánek. Když Carl sedl na své obvyklé místo, otočil se na Olssona se slovy: „Jsem rád, že už jste v pořádku, pane.“
„Děkuji, Matthewe. Je dobré být zpátky,“ odpověděl mu na to Jack a podíval se před sebe.

P9Q-841, Odyssey, 10:00
Paul s Felipem se teď dělili o velení Odyssey, a tak po domluvě po několika hodinách se ve velení vystřídají. V tuto chvíli seděl ve velitelském křesle Paul, který by se rád podíval na místa, které ve své realitě spolu s Felipem navštívili. Když se nacházeli na orbitě planety, nejprve museli provést její sken, jelikož v této realitě na této planetě nikdy nebyli. Věděli, že to nějakou dobu potrvá, a tak stoupl a šel za Felipem, který stál u boční obrazovky.
„Jsi nějak podezřele potichu. Něco se děje?“ zeptal se táta svého syna. Felipe oddělal ruce z klávesnice a otočil se na táty se slovy: „Jen jsem se zapřemýšlel nad tím, co jsi mi pověděl o Klipritech. Pořád mi vrtá hlavou, jak se k vám mohli dostat.“
„Poměrně snadně. Podařilo se jim vynaleznout pohon pro skoky jednotlivými alternativními realitami. My na ně narazili nešťastnou náhodou. Apollo zrovna zkoumal planetu, u které se objevili. Zpočátku nikdo nevěděl, co jsou zač. Když zaútočili na Apolla, Apollo hned vstoupil do hyperprostoru k Atlantidě, kde se dozvěděli, kdo na ně zaútočil. Když se Klipriti spojili s Replikátory, byl to pro nás konec.“
„Doufám, že se neobjeví tady. Už tak máme velké ztráty na životech.“
„Oproti nám tady všichni máte jednu hlavní výhodu.“
„A to jakou?“
„Že tu nad všemi Antikové drží pomocnou ruku.“
„To jo,“ řekl mu na to Felipe.
„Plukovníci, máme první data ze sondy,“ oznámila Evansová. Felipe se vrátil zpátky ke klávesnici a nechal si na obrazovce zobrazit veškerá data. Několik pořízených fotografií si hned nechal zobrazit. Když se zobrazila fotografie, na které byl vodopád, poprosil ho táta, aby u této fotografie chvíli zastavil.
„Přímo u těch vodopádů jsme stanovali,“ řekl mu Paul a hlavou mu probleskla myšlenka, která se mu zamlouvala. Otočil hlavu na syna a zeptal se ho: „Přenocujem venku?“ Felipe se usmál a souhlasně kývnul hlavou.

Galaxie Kaliam
Etgar, 13. února, 5:00

Když se na Etgaru otevřela brána, Engarové stojící poblíž brány zpozornili a vytáhli z opasků zbraně. Než cokoliv s nimi dokázali udělat, zbraně jim byli vytrhnuty z rukou. Objevila se tam Minawara, která si s návštěvami planet nebrala servírky. Když zahlédla opodál mrtvé Engary, věděla, že tady Emmu nedrží. Proto použila opět své schopnosti a vytvořila tlakovou vlnu, kterou všechny Engary srazila k zemi. Hned poté aktivovala opět bránu a pokračovala dál procházení planet.

Grimia, 6:00

Bylo ráno a Kevin stále ještě spal na stromě přikrytý blůzou. Nebýt rachotu poblíž něho, spal by ještě dál. Po vylekání se rychle porozhlédl kolem sebe, zda poblíž nejsou Engarové. Jenže tříčlenná skupina Engarů si to právě procházela lesem, kde se právě nachází, a tak co nejrychleji musel změnit pozici a vylézt a pár metrů nahoru. Tentokrát neřešil, jak se tam dostane. Adrenalin mu v tom značně pomohl. Vylezl víše tak rychle, že když Engarové zaslechli šustnutí a podívali se nahoru, nikoho neviděli. Kevin byl přitisknutý ke stromu, jak nejvíce to šlo. Když viděl, že Engarové odchází, hlasitě si mohl oddychnout. Než vyrazil zpátky dolů, otřel si z čela pot, poté opatrně slézal dolů po větvích.

Thea, která se ještě včera vrátila domů, se nacházela v paláci, kde zrovna snídala. U stolu s ní seděl Wenis, který po zjištění, že Emmu hledá její táty, byl více znepokojený. Věděl, že jednoho dne se objeví zde na Grimii. Avšak netušil, že Kevin už na Grimii je. Jediná Thea o něm věděla. Měla pro něj přichystané několik nápověd, které by mu měly pomoci dostat se k Emmě. Když dosnídala, vstala od stolu a namířila si to k pokoji, který Engarové střeží. Vstoupila do něj a přišla k Emmě, která spinkala. Z kapsy vytáhla papírek a schovala ho pod polštář. Pak pohladila Emmu po tváři.

Galaxie Pegasus
Engeria, Antická základna, 8:00

Doktoři Jackson a Zelenka se nacházeli v antické základně, která se probudila, když vycítila Lorneův antický gen. Zrovna procházeli chodbami, které vedly do řídící místnosti. Když vešli dovnitř, veškeré panely se aktivovaly.
„Páni,“ vyšlo ze všech. Když se všechna světla rozsvítila a panely aktivovaly, Radek s Danielem si to namířili k nejdelšímu panelu uprostřed místnosti, který byl připojen na holografický displej velký jako jedna z pěti stěn v místnosti.
„Tohle by se Rodneymu líbilo,“ zavzpomínal na něj Radek a zmáčkl na pár tlačítek na panelu. Displej se aktivoval a zobrazil jim seznam výzkumů, které Antikové v minulosti prováděli. Nejvíce záznamů tam bylo od Januse, který experimentoval se vším, co mu přišlo po ruku. Jelikož vše bylo v jazyce Antiků, musel Radek připojit počítač k panelu a nechat vše přeložit. Věděl, že to nějaký čas potrvá, a tak Lorneův tým pokračoval dále ve zkoumání základny.
„Úžasné,“ vyšlo z Daniela, když přišel k hologramu zobrazující mapu základny.
„Je to větší, než jsme si původně mysleli,“ řekl na to Radek, když si stoupl vedle něho.
„Komunikace funguje?“ optal se Daniel. Radek zmáčkl na panelu jen pár tlačítek a komunikace fungovala.
„Atlantido, tady základna. Slyšíte nás?“ Nazpátek se ozýval pouhý šum.
„Jsme obklopeni energetickou bariérou, třeba tím signál neprojde. Pokusím se najít vypínač.“ Radek tentokrát připojil k tablet k panelu. Po rychlém překladu několika příkazů se mu podařilo deaktivovat bariéru.
„Zkuste to teď.“
„Atlantido, tady základna. Slyšíte nás?“
„Tady Sheppard. Našli jste něco zajímavého?“
„Zajímavý je slabé slovo. Pokud máte čas, chtělo by to více lidí. Lorne a jeho tým prozkoumávají základnu,“ odpověděl doktor Jackson.
„Rozumím. Beckett poletí s druhým Jumperem. Do tří hodin bychom tam měli být.“
„Nespěchejte. Času je dost,“ řekl na to Daniel a komunikaci vypnul pouhým stisknutím tlačítka.

Engeria, Atlantis, 9:30
John šel za Rononem zda-li chce s ním jet na pevninu. Jen co se ho na to zeptal, hned s tím souhlasil. Chtěl se zeptat i Teyly, ale ta měla naplánovanou cestu na Zemi za svými lidmi. Když všichni byli připraveni u Jumperů, nasedli do nich rovnoměrně. John pak zavolal do operačního.
„Operační, tady Sheppard. Žádáme o povolení k odletu.“

V operačním se už nacházela Martina, která stála vedle Chucka, který zapnul komunikaci.
„Povolení uděleno,“ odpověděla Johnovi a pak se obrátila na seržanta: „Otevřete hangárová vrata.“

Oba Jumpery za sebou vyletěly z hangáru a namířily si to k pevnině.

Martina mezitím šla k bráně, kde na ni Teyla s Amelií čekaly.
„Připravené, dámy?“
„Samozřejmě. Obě jsme překvapeny, že jdete s námi,“ odpověděla Teyla.
„Potřebuji si nakoupit pár surovin do kuchyně. Pomalu už mi dochází,“ přiznala se jim Martina. Po zasmátí řekla hlasitěji: „Zadejte Zemi.“
„Ano, madam,“ ozval se nazpátek Chuck, který se s židlí přesunul k zadávacímu panelu. Po zadání osmého symbolu se vytvořila červí díra. Hned na to zadal identifikační kód, aby na Zemi vypnuli na bráně štít.
„Tak jdeme,“ řekla Martina a všechny tři vyrazily k bráně.

Mléčná dráha
Země, Colorado Springs, Stargate Command, 10:00

Když všechny tři dámy vyšly z brány, přivítal je tam generál Caldwell, který teď velí SGC, když je Sam na cestách s Hammondem.
„Děkuji, Stevene. Co je nového?“ optala se hned Martina.
„Už se mi staví loď,“ odpověděl radostně.
„To ráda slyším. Popravdě jsem si tě nedokázala představit za stolem,“ řekla na to Martina a vyrazila ke dveřím. Amelia s Teylou zůstaly stát poblíž Stevena, který je měl zavést do místnosti s transportéry.

Martina je v tomto předběhla, jen co do místnosti přišli, Martina byla zrovna transportována do obydlené části poblíž supermarketů.
„Kam to bude, dámy?“
„Za mými lidmi,“ odpověděla Teyla. Steven ukázal rukou, kam si má stoupnout, a pak požádal důstojníka sedícího u počítače, aby Teylu přenesl na stanovené souřadnice. Hned po ní následovala Amelia, která chtěla pořídit pro miminko pár věcí. Když všechny tři dámy byly tam, kde chtěly, Steven opustil místnost a vydal se směrem ke kanceláři.

Země, kanadské území, Athos, 11:00
Jen, co se Teyla objevila u svých lidí, hned šla pomoci dětem stavět sněhuláka. Všude bylo sněhu dost a bylo vidět na všech, že tu jsou šťastní. Když Kanaan zaslechl, že přišla za nimi Teyla, hned vyšel z domu postavené pozemšťany a namířil si to ke skupině hrající si se sněhem. Torren se tajně plížil za mamkou s vytvořenou koulí ze sněhu. Když měl volný palebný prostor, hned hodil kouli po mamce. Teyla se otočila za sebe, aby viděla toho, kdo po ní hodil sníh. Když viděla svého syna, rozeběhla se hned za ním, aby ho chytila a taky trochu posypala sněhem.

Galaxie Pegasus
P2L-911, 14. února, 9:00

Skupina vesničanů z P2L-911 se procházela cestou, která vedla ke Hvězdné bráně, která se z ničeho nic aktivovala. Vyděšení vesničané pomalým krokem couvali zpátky po cestě. Když z brány vyšlo několik lidí, vesničané si oddechli a šli zpátky k bráně. Mysleli si totiž, že to jsou Wraithové.
„Zdravím vás…“
„Hledáme Atlanťany,“ nenechal ho muž domluvit.
„Koho?“ nechápali, o kom mluví.
„Lidi, kteří žijí v městě Antiků.“
„Nikoho takového neznáme,“ odpověděl muž. Během chvilky ze skupiny zakřičela žena, která spatřila na obloze několik lodí, které začaly vypouštět střely.
„Špatná odpověď.“

Vesnice, ve které žilo několik tisíc lidí, byla během chvilky zničena i spolu s lidmi. Skupina, který se nacházela u brány, byla okamžitě zabita zbraněmi, které běžně používají Replikátoři. Než opustili planetu, nechali tam pro Atlanťany menší vzkaz. Poté vyrazili na další planetu.

Prostor, P3K-128, Apollo, 10:00

Plukovník Ellis spolu s Apollem se nacházeli nad planetou, kterou podle databáze dříve obývali Wraithové. Když tým vyslaný na planetu oznámil, že tam žijí primitivní lidé, mohli si ze seznamu úkolů jeden úkol odfajfkovat.
„Pane,“ ozvala se major Meyersová.
„Co se děje?“ zeptal se hned Ellis, který stál v zadní části můstku u skleněné mapy.
„Dálkové senzory zaznamenávají přílet několika lodí.“ Plukovník okamžitě přišel k majorovi a podíval se na její obrazovku.
„Přeneste tým z planety,“ rozkázal majoru Cooperové. Ta kývla hlavou a hned po zaměření přenesla tým přímo na můstek.
„Co se děje?“ optala se velitelka týmu.
„Budeme mít návštěvu,“ odpověděl a sedl si do křesla s rozkazy pro obě vyšší důstojnice: „Štíty na maximum! Odjistěte zbraně a nabijte paprskomety!“

Trvalo jen pár vteřin a z hyperprostoru se objevovaly lodě, které zaútočili před hodinou na obydlenou planetu.

Když si Pat letmo prohlédla informace o těchto lodí, hned vykřikla: „Jsou to Replikátoři!“
„Palte po nich vším, co máme!“
„Pane, nemáme šanci proti pěti replikátorským lodím,“ řekla upřímně Megan.
„Sami nebudeme,“ ozval se důstojník, který stál u boční obrazovky, kterou právě používal, „Hammond právě opustil hyperprostor! Spojuji nás.“ Důstojník po aktivaci komunikace poodstoupil od obrazovky, na které se zobrazila Sam.
„Zjevně jsme přiletěli včas. Vy běžte po nich zepředu, my zezadu.“ Obrazovka ztmavla a Hammond, který letěl poblíž Apolla, udělal menší hyperprostorový skok, který je dostal za Replikátory. Okamžitě hned začali po nich střílet stejně tak i Replikátoři, kteří si nebrali servítky.

Prostor, P3K-128, Hammond
Na můstku spolu se Sam byla také Elizabeth, která stála za velitelským křeslem, které v tuto chvíli bylo prázdné, jelikož Sam pochodovala po můstku.
„První loď byla vyřazena. Další míří přímo na nás,“ oznámil major Franklin.
„Apollo hlásí, že také jednu zničili,“ oznámila major Womacková.
„Přeneste atomovku přímo na jejich palubu,“ řekla s klidem Sam, která stála Tyronovi za rameny. Po rychlé úpravě protokolů zaměřil nejbližší replikátorskou loď.
„Přeneste ji.“ Tyrone zmáčkl na tlačítko, které atomovku přeneslo na nepřátelskou loď. Na obrazovce jen sledoval, kdy detonuje. Na senzorech zaznamenal, že atomovka byla odpálena. Další loď Replikátorů byla zničena.

Replikátoři na tom moc dobře nebyli, proto zbylé dvě lodě se daly na ústup.

„Jsou pryč,“ oznámil Tyrone.
„Dobrá práce. Spojte nás s Apollem.“

Galaxie Kaliam
Oxim, 13:00

Karina se zrovna nacházela na Oximu, kde bojovala ve velkém s Engary. Docházela jí munice, a tak musela, co nejrychleji boje ukončit. Když chtěla zrovna zadat adresu na bráně, aktivovala se zvenčí. Karina praštila rukama do DHD a šla proti Engarům rukama a nohama. Když z brány vyšla Minawara, okamžitě vytvořila tlakovou vlnu, která smetla všechny Engary stranou. Karina se otočila na ni, byla ráda, že se objevila v tu pravou chvíli. Brána se deaktivovala a obě vyrazili na Engary, kteří stále přibíhali k nim. Minawara opět máchla rukama, ale tentokrát směrem k nebi. Musela dát vědět Genesis, kde se právě nachází.

Prostor Povznesených
Když se Genesis dozvěděla o tom, co se děje, převlékala se do bojového oblečení. Hned po převlečení se k ní dostala zpráva od Minawary. Teď, když už věděla, kde se nachází. Mohla jim jít na pomoc. Aimen a Oden Marksovi, kteří stáli poblíž ní, čekali jen na rozkazy.
„Aimen, běž na Olymp a okamžitě přesuň Martina s Vortensis a Frodrenem Domiaceu. Odene, ty sežeň Thracenovi a pošli je rovnou na Oxim,“ rozkázala Genesis a hned zmizela z prostoru.

Pokračování příště
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vynikající díl :bravo:

kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

Odpovědět s citací
 
Děkujííí :)
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Rozepsané/Nové povídky

cron