Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní Náměty a připomínky SGA-PROJECT.COM Nová antihodnost???

Nová antihodnost???

Vaše náměty a připomínky, když fórum patřilo ještě pod starší stránku, která byla zrušena roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jste pro novou antihodnost za hrubky?

ANO - Neumým šéski
29
63%
ANO - jiná (napište Váš návrh)
2
4%
NE - Co se to tu zas vymějžlý ;)
15
33%
 
Celkem hlasů : 46

Příspěvek 19.7.2007 15:00:23
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pročítání novinek na fóru dokáže člověka mnohdy velmi "potěšit". Zvláště, když jeden 'češtinář' odpovídá druhému. Myslím, že naučit se svůj rodný jazyk natolik, aby v jedné větě nebyly tři hrubé chyby není až zas takový problém.

Každý má samozřejmě právo chyby dělat, ale co je moc, to je moc. Nejenže mě to jako člověka, který se kdysi naučil vyjmenovaná slova a používání i/y u sloves v souvislosti s mužským/ženským rodem, otravuje, ale taky to kazí kvalitu a jakousi prestiž celého fóra.

Opravování chyb přímo v topicích je jasné OT a ještě by to kazilo už tak špatný vzhled. Nevěřím, že PM by to řešily. Něco by se s tím mohlo udělat a třeba právě antihodnost by donutila ty jedince si to po sobě aspoň jednou přečíst.

Snad nevymyslíte pro mě antihodnost "rýpal" nebo "hnidopich"
:wink:


//EDIT by KuciX: Přidáno hlasování ;)

Příspěvek 19.7.2007 15:14:45
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Konečně někdo další, komu vadí jazyková úroveň příspěvků. Už jsem se bála, že rýpu jen já sama. Se vším naprosto souhlasím. Co dodat? Že 3 chyby v větě jsou u některých ještě dost málo....
Obrázek

Příspěvek 19.7.2007 15:24:08
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jooo, hrubky v příspěvcích... s tím jsem se jednu dobu snažil bojovat, ale je to boj s větrnými mlýny... jednoznačně jsem pro, aby byla nějaká antihodnost i pro experty co nezvládají ani svůj mateřský jazyk, teď je jen otázkou, zda by to mělo vůbec nějaký efekt...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 19.7.2007 15:33:00
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No efekt by to mělo podle mě nízký až nulový když je tomu člověku jedno kolik tam naseká chyb tak mu bude asi i jedno že má antihodnost.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 19.7.2007 15:37:55
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Není to pěkné, když někdo v našem mateřském jazyku naseká hrubky, ale antihodnost bych za to neuděloval. Stačilo by, kdyby byl autor upozorněm a nebo jeho příspěvěk opraven.
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 19.7.2007 15:46:52
kucix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 664
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem pro antihodnost....

Třeba něco jako "Neumým šéski" :lol:

Příspěvek 19.7.2007 16:06:23
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já jsem taky pro,i když tím nechci říct že nechybuju(tohle je špatný tvar) ale těch deset sekund života na jedno přečtení a opravení těch nejhorších chyb obětuju

a souhlasil bych stím co napsal KuciX to je dost dobrý :lol:

a ještě k tomu že to nebude efektivní, tak by mohl dotyčný při neustálém psaní s chybami dostat i dočasný ban ,protože pokud tady chce někdo psát tak by se měl taky naučit šeski :D
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 19.7.2007 17:09:15
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Deadlus: A když už to po sobě čteš, tak si zkus všimnout i velkého písmena na začátku věty, umístění čárek, tečky za větou a pod.

Teď to neber jako provokaci, ale je to to samé jako i/y. A platí to pro všechny. :wink:

Byl bych moc rád, aby se úroveň příspěvků zlepšila a antihodnost "Neumým šéski" se mi strašně líbí :rflmao: Ale nejsem si jistý, jestli by to mělo valný úspěch. Ale zkusit se to může, každopádně tím nic nemůžeme pokazit. :wink:

Příspěvek 19.7.2007 17:11:43
Shorty

Odpovědět s citací
 
No... za prvé, jak tady padlo: opravování příspěvků je kravina. Jednak by modeři nedělali nic jiného, než jen opravovali příspěvky a jednak zasahovat takhle do cizích příspěvků by ty dotyčné nenaučilo psát bez chyb.
Ad banování: blbost. Odlákalo by to lidi. Nenaučilo by je to opravovat po sobě.
Ad. antihodnost: to by se muselo vyzkoušet. Nevím, jestli by to pomohlo. Možná ano, možná ne.
Navíc jsou tu lidi, kteří za svoji češtinu nemůžou a tím myslím dislektitky, kterým prostě čeština a hrubky dělají problémy. Mohli by tu být i tací, kteří se na to jen vymlouvají a přitom tím netrpí, ale takové lidi lze těžko filtrovat.
Toť můj názor.

(ještě ad. první názory: nejste sami; i mě iritují takové příspěvky, kdy prostě ty chyby doslova bijí do očí)
Naposledy upravil Shorty dne 19.7.2007 17:21:11, celkově upraveno 1

Příspěvek 19.7.2007 17:15:39
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myslel jsem jen těch nejhrubějších chyb, který by měl znát opravdu každý, na druhou stranu máš pravdu s těma dislektikama.
Byl to jen můj názor, neříkám aby jse to dělalo, a nebo ho třeba jen upozornit, aby si to opravil
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 19.7.2007 17:53:21
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to Pomeranc:(už správně s velkým :) ) Tak mě jde hlavně o srozumitelnost a velká písmena nepovažuju až za takový prohřešek,samozřejmě když budu psát dopis tak budu psát jinak.Ale klidně začnu psát s velkým a jako žádnou provokaci sem to nebral v poho :D .

Ad.dyslxie atd.:Já dost dobře chápu jaký je to problém ale nedá se za něho schovávat donekonečna a lidé s dys. problémy se můžou naučit dobře psát(a číst).
Já sám mám dyslexii a dysortografii a řekl bych že to se mnou tak špatný není.
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 19.7.2007 20:02:42
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, je pravda, že jazyková kvalita některých příspěvků je hrozná. Opravdu číst příspěvek o délce dvou vět a najít v něm chybu v každém slově je více než otravné, ale na druhou stranu, nejsem si jistá, zda by to antihodnost ovlivnila. Spíš by se tady vršily osoby s antihodností a jazyková úroveň by se nezvedla.
Co se pravopisu týče, řešila bych opravdu jen chyby stylu chybné i/y nebo jiné písmeno, neřešila bych čárky, protože i mně se stává, byť jsem češtinářský hnidopich, že píšu-li rychle, tak někde čárky vynechávám.

Příspěvek 19.7.2007 20:28:46
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ehm tak se taky vyjádřím.

  1. Pro moderátory: Neupravujte ostatním gramatické chyby. Dalo by se to považovat za úmyslné zkreslení informace, kterou má ten příspěvek podat. Protože kdekdo by se mohl domnívat, že jste mu tam něco dopsali, aby to vypadalo, že si stěžuje nebo cokoli jiného. Takže nedělejte to, každý si za své příspěvky zodpovídá sám, včetně gramatických chyb. Je jasné, že moderátoři na tomto fóru nejsou takoví šmejdi, aby úmyslně pro své pobavení měnili ostatním uživatelům jejich příspěvky a vyvolávali tak flamewar. Ruku do ohně za vás nedám, ale budu vás bránit, pokud si někdo bude stěžovat, že mu někdo úmyslně pozměnil příspěvek. Takže tolik k této věci - samozřejmě věci jako odkazy, velikost písma, vulgární mluva jsou povoleny editovat - tady se jedná o porušování pravidel fóra...
  2. Dále zavádět antihodnost za špatnou gramatiku mi taky přijde jako blbost. Dalo by se to klidně brát jako veřejné zesměšnění daných uživatelů za účelem vlastního pobavení. Jako mě taky štvou gramatické chyby, které občas vídávám, ale dokážu se nad to povznést. Vždyť každý, jak již bylo řečeno, zodpovídá za své příspěvky a tak je na něm, jestli si dá tu práci najít tam chyby a opravit je. Ale bohužel v dnešní době je moderní řadu věcí ukvapovat a tak lidé dávají přednost kvantitě před kvalitou. A pak je na každém, jestli se dokáže ze svých chyb poučit nebo ne.
    Jako vhodné východisko mi přijde uživatele upozornit soukromou zprávu, že by si měl dávat pozor na gramatické chyby. Pak už je na něm, jestli si začne dávat pozor anebo bude pořád psát jako "prase". A vemte si to z jiné stránky. Víte kolik lidí dělá tyhle pravopisné chyby - hodně. A kdo chce při prohlížení fóra vidět jednu antihodnost za druhou? To si řekne: "tady je ale totalita, oni řeší blbej pravopis..." a jde pryč - můžete zase namítat, že si řekne, že jsme ignoranti a nic neděláme pro nápravu, ale na všem se dá najít chyba :wink:
    A taky jakou byste v případě zavedení této antihodnosti - jejíž návrhy mi přijdou dost nevkusné a nepřipadá mi to vtipné - zavedli hranici počtu chyb? Třeba člověk se přemáčkne a napíše jedno slovo špatně a bum už má antihodnost :roll:


Snad se z tohohle slohu dá něco vyčíst a doufám, že jsem svůj názor vyjádřil. Ještě to napíšu sem, aby jste to nemuseli číst celé:

Upravování pravopisu moderátory - NE
Antihodnost za pravopisné či gramatické chyby - NE


pozn. uživatel se omlouvá za jakékoli gramatické, pravopisné či stylistické chyby. Snažil jsem se jich co nejvíce vyvarovat a čárky dávat tam, kam si myslím, že patří.
Obrázek

Příspěvek 19.7.2007 20:40:46
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Hemim zavedení a požívání antihodnosti by bylo velmi problematické a přineslo by více starostí než užitku, když máte problém pravopisem uživatele pošlete mu SZ zapolemizuje si sním na toto téma,např. mu doporučte(pokud používá Mozillu) ať si stáhne doplněk ke kontrole českého pravopisu.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 19.7.2007 21:19:22
Anin Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 130
Bydliště: soustava Dranzla galaxie Otola
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebo každý z nás má nainstalováno nějaký psací program na příklad : OpenOffice nebe Microsoft Word . Tak stačí tím ty příspěvky prohnat . A jsem proti zavedeni antihodnosti za hrubky patřím mezi lidi kteří ve škole z diktátu mám jen pětky .
Ps: kde se dá stáhnou ten program do FireFoxu
Naposledy upravil Anin dne 19.7.2007 21:34:08, celkově upraveno 1
Obrázek
Razili mě a řezaly
Tvarovali mě a chladili
Pak na kruh poutali
Abych vyjevil, co ukryli?

Příspěvek 19.7.2007 21:29:58
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:lol: já jsem proti! Myslím, že je dobře se učit vyjadřovat třeba na tomto fóru. Udělení antihodnosti může postižené spíš odradit od dalšího písemného projevování - a to by byla škoda. Raději špatně , než vůbec. Nediskriminujme dyslektiky a dysortografiky. Nebývá to závada na inteligenci (i když to tak někdy vypadá :wink: )!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 19.7.2007 22:09:50
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak tady přece nejde o žádnou diskriminaci,je to jen snaha upozornit dotyčného a přimět ho k nápravě.Já sám mám dys. problémy ale snažil sem se je řešit, tady jde jen o to chtít.Podle mě to není ani urážka,většina uživatel si dokáže dělat legraci sama ze sebe a na druhou stranu je zde minimum lidí kteří by si z nich kvůli tomu utahovaly(vždyť je to skoro to stejný jako "jsem úplné čuně").
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 19.7.2007 22:57:53
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem pro..Pokud s tím má nějaký problémy,tak musí chtít se jich zbavit a začít s tím něco dělat..no a pokud by mu to bylo jedno a sekal by tam co chtěl a nebo by to dělal schválně,tak tohle by ho určitě upozornilo.

Příspěvek 19.7.2007 23:25:35
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já bych to nezaváděl ,protože bych byl první ,kdo by to dostal :lol: .
Moje čeština je hnus já to vim.Souhlasim s Hemim bylo by to zesměšněni a odradilo by to hodně moc lídí.
Obrázek

Příspěvek 20.7.2007 00:29:31
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a ja bych byl hned druhym kdo by to dostal :lol:
jinak souhlasim s Hemim a me by ta antihodnost sice trochu vadila, ale ne natolik abych se vic snazil, ja si aspon opravim nakou chybu kdyz ji najdu pozdeji pri cteni nowych prizpevku
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 20.7.2007 07:41:54
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Anin: Nástroje-Správce doplňků-Získat rozšíření-Rošíření-slovníky.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 20.7.2007 09:14:08
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sokoro: A to je podle mě špatně. Přečíst si to máš hned, ještě než to odešleš. To tě těch 10 vteřin opravdu zabije? Nebo ti to je úplně jedno jak se prezentuješ? Podle toho co píšeš asi ano. Jenomže ten psaný projev je, kromě jeho obsahu, jediná věc podle čeho tě člověk může hodnotit.
Dyslexie a dysortografie je samozřejmě něco jiného.

Příspěvek 21.7.2007 20:17:50
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Hemim. I když je pravda, že z některých příspěvků občas rostu (mno, skoro, ale kdyby, tak už mám omlácenou hlavu o strop). Lidi by si rozhodně měli dávat pozor a pokud ví, že jim pravopis dělá problémy, tak si to po sobě přečíst. Některé hrubky vyloženě bodají do očí, popř. člověk vůbec neví, co větou pisatel myslel (to jde spíš o chybějící interpunkci, která někdy může být velmi důležitá). Takoví lidé by se měli upozornit (slušně), aby si dávali pozor a třeba i víckrát za sebou (tedy, při něčem závažnějším, ne kvůli každé blbosti). Bohužel je to občas bráno jako útok, i když je to myšleno v dobré víře. Já občas někoho opravuji a přesto, že se to snažím psát zdvořile, dotyční si někdy myslí, jak se jim vysmívám a provedou "protiútok". Nicméně vím i o lidech, kteří si radu vzali k srdci a díky fóru se opravdu v psaní zlepšili.
Dyslexie a dysortografie je ale vyjímkou. Resp., pro ni více tolerance (jen vědět, kdo je má a kdo ne...to je občas těžké).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 01.8.2007 13:16:16
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak sem si nainstaloval tu kontrolu pravopisu do FF a musím říct, že to fakt funguje :)
Sice ty slovníky nejsou dokonalý, ale dokáže to pomoct. Tak ať mi nikdo neříká, že se nedá psát aspoň trochu lidsky.

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/browse/type:3
Obrázek

Příspěvek 01.8.2007 13:51:35
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale jsou dost dobré mají v paměti dost slov takže jsem s nimi na výsost spokojen. :thumbsup:
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na SGA-PROJECT.COM