Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní Náměty a připomínky SGA-PROJECT.COM proc se zadavaji odkazy do code?

proc se zadavaji odkazy do code?

Vaše náměty a připomínky, když fórum patřilo ještě pod starší stránku, která byla zrušena roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jen tak ze zvedavosti: proc se zadavaji odkazy do code?
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 27.2.2007 23:07:59
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Parkrat se to tu resilo a jsou dva duvody:

1) Je to v pravidlech
2) Kdyz kliknes na serveru na odkaz a prejdes na nej odesle spolu s dalsimi informacemi i jmeno serveru odkud jsi prisel (coz se pri zadani odkazu do radky v prohlizeci nestane), a nechceme abychom se kvuli tomu dostali na blacklist nejakeho ciziho serveru...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 28.2.2007 16:49:40
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a proc by ste tam mely na tom blacklistu bejt? dit by mely bejt radi ze tam lidi chodi, btw: i kdyby ste tam byly tak na tom neni nic strasnyho... no vase vec...
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 28.2.2007 16:53:41
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ak príde z jedného serveru x desiatok až stoviek requestov za veľmi krátky čas, čo pri počte užívateľov, ktorí navštevujú toto fórum nemusí byť až také nepravdepodobné, tak to moc dobré nie je..
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 28.2.2007 19:07:54
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, důvod "Je to v pravidlech" není moc dobrý, v nich je to asi z nějakého důvodu... :roll:

Není totiž moc žádoucí, aby se doména sga-projectu objevovala v referrerech při přístupech na rapidshare a podobné servery. Sice moc nechápu proč, protože ty mají takovou návštěvnost, že to tam těžko někdo prochází... :)

No a pak dávání linků do code zlepšuje přehlednost příspěvku, což je i důvod, proč se to pořád dělá na WF, i když už to tam není povinné...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 28.2.2007 19:13:57
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na wf je to ale nějak speciálně ošetřené - když tam dáš link, není to živý link.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 28.2.2007 19:15:53
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No to jo, proto to tam není povinné, ale používá se to, protože je pak takový příspěvek přehlednější...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 28.2.2007 19:37:32
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale tak v tý neaktivní formě je to přehlednější a bezpečnejší. Pak sga-project.com budou otravovat benga, že napomáhá pirátů k nelegálnímu sdílení dat a podobný blbosti, vždycky si něco vymyslí.

Příspěvek 07.10.2007 03:09:07
Vity Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No mně osobně přijde to vkládání ext. odkazů do code jako hloupost.
ad Přehlednost - To je jen věcí CSS, jestli dát odkaz do rámečku či nikoliv. Pokud chcete přehlednost, zrušte ty billboardy v signaturách.

ad Ochrana na referrer - Ja osobně používám Linkification - plugin do Firefoxu, takže nějaké vykopírovávání se u mě stejně nekoná. Tedy je tohle pro mě spíše úsměvné. Svoje referrery si chráním pomocí Proxomitronu...
Binks Osvícení. Známky primitivního humoru. Ten člověk ví něco o ironii, satiře a imitaci. Možná, že s trochou péče by zvládl i jednoduché úkoly.

Příspěvek 07.10.2007 07:56:07
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Upřímě si myslím, že s tím nic neuděláš. Je to v pravidlech a ty se musí dodržovat, tudíš to má nějaký smysl, jaký to už je jedno, prostě to tak je. Myslet si můžeš co chceš :wink:
Obrázek

Příspěvek 07.10.2007 10:20:17
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vity píše:
Ja osobně používám Linkification - plugin do Firefoxu, takže nějaké vykopírovávání se u mě stejně nekoná.

Díky za tip, hnedka sem si taky pořídil - a neni to vubec marný :thumleft:
Obrázek

Příspěvek 07.10.2007 10:35:27
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To Vity: Jenom bych podotnul, že většina lidí nepoužívá Firefox a už vůbec ne s nějakým nainstalovaným speciálním pluginem. My se musíme zařídit podle většiny.
Celá tahle věc by měla zmizet s přechodem na novou verzi fóra, do té doby to tak bude platit.
Jinak bych tady taky mohl zkopírovat celý RomanArtsův příspěvek, protože přesně tak to je. :wink:

Příspěvek 07.10.2007 12:30:30
Vity Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No až se tady mezi teenagerama rozkřikne, že něco jako Linkification existuje, tak pak jistě FF pár stovek nových userů přibude. "Air Force" je pravděpodobně jen první v řadě :-D. V Opeře stačí dát double click a Open URL.
Btw. na mých webech má FF už i víc lidí (o nějaký to procento) než IE.
Binks Osvícení. Známky primitivního humoru. Ten člověk ví něco o ironii, satiře a imitaci. Možná, že s trochou péče by zvládl i jednoduché úkoly.

Příspěvek 07.10.2007 17:55:40
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já FF používam už docela dlouho, ale nikdy mě nenapadlo, že by mohlo existovat něco jako Linkification. Ono to sice neni nijak zásadní, ale umožní to člověku bejt ještě o něco línější :lol:
Obrázek

Příspěvek 03.4.2008 08:59:17
Midnight.Lord Airman
Airman

Příspěvky: 3
Bydliště: Pha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ashrak píše:
Parkrat se to tu resilo a jsou dva duvody:

1) Je to v pravidlech
2) Kdyz kliknes na serveru na odkaz a prejdes na nej odesle spolu s dalsimi informacemi i jmeno serveru odkud jsi prisel (coz se pri zadani odkazu do radky v prohlizeci nestane), a nechceme abychom se kvuli tomu dostali na blacklist nejakeho ciziho serveru...



Kurnik šopa, antilopa - dovedete si představit, že jsou i tací "debilové", jako já, kerý nevědí, co je to CODE? :cry:
Tímto ještě jednou děkuji, že mé porušení pravidel bylo tolerováno, páč já to fakt nevím... :roll:

Příspěvek 03.4.2008 12:52:22
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek

Máš ho zakroužkovaný :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 12.7.2008 20:59:00
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohlecto je pěkná úchylárna, vůbec to nechápu, na žádnejch jinejch fórech se takový ptákoviny nepraktikujou (až na warez fóra, ale někdy ani tam ne). :roll:

Příspěvek 12.7.2008 21:12:21
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jo no člověku s tvým inteligenčním kvocientem to může dělat problémy.
Prohlédni si pár příspěvků nad sebou. 8)
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 12.7.2008 21:13:19
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jelikož sga-project uz se stihl dostat na blacklist nekolika serveru (nevim ktere, Saix by snad dokazal rict) to uchylarna neni, navic to dost zprehlednuje prispevek. Plus webmaster to tak chce, tak mi obycejni smrtelnici mu do toho nemame co kecat ...

Navic ty pravidla tady funguji uz nekolik let, a nikomu to zatim vyrazne neprekazelo, pritom SGAP se uz delsi dobu masivne rozrusta...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 12.7.2008 22:44:17
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ralen píše:
Tohlecto je pěkná úchylárna, vůbec to nechápu, na žádnejch jinejch fórech se takový ptákoviny nepraktikujou (až na warez fóra, ale někdy ani tam ne). :roll:


Jinde je to taky, ale nejsou tam často moderátoři, kteří by to uhlídali. Na Heroes fóru je to přímo v pravidlech taky a lidi to víceméně dodržují, jenom tam moderátoři pořád nejsou, aby upozorňovali lidi, kteří to nedělají. A pak, myslím si, že dostatečné vysvětlení už bylo poskytnuto a tenhle malý výkřik mi přijde spíš jako provokace než objektivní stížnost.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 12.7.2008 23:48:06
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A není to tak, že stížnost = provokace?

Jako ve starém vtipku o Rusku - U nás je taková svoboda, že se můžete klidně vydělat uprostřed Rudého náměstí, ale nesmíte si sundat kalhoty. :)

Příspěvek 13.7.2008 15:32:22
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Colonel LAZYjohn: Přesně tak, inteligentní lidi (jako já) takovou blbost nikdy nepochopí ;-)
A příspěvky v tématu jsem četl:
k blacklistům: nevim přesně jak to funguje, ale na ostatních fórech s tím žádný problém nikdo nemá. Navíc Quinix zmiňoval rapidsahre, pokud se vaše obavy týkají čistě podobných případů (i když nevim proč, warez je tu zakázanej), pak není problém to pravidlo zúžit na konkrétní servry či na odkazy ke stažení souborů, ale nechápu proč zakazovat živý linky třeba na wikipedii nebo proč jsou zakázaný třeba thumbnails z imageshacku který jsou vytvořený k tomu aby je lidé přeci na fóra dávali a to počítaj určitě s tim, že to budou požívat i lidé na mnohem větších fórech než je tohle prťavý fórum v tý naší kotlince
k přehlednosti: Cože? Jak může někdo tvrdit že to zvyšuje přehlednost, vždyť to uplně ruší kontinuitu textu a snižuje tak plynulost čtení příspěvku

Klenotka: na Heroes fórum nechodim, ale to bude další výjimka stejně jako tohle fórum.

Ashrak píše:
Plus webmaster to tak chce, tak mi obycejni smrtelnici mu do toho nemame co kecat ...

Tak to jo no, tenhle argument tu ale ještě nikdo nezmínil. Máte holt špatnýho webmastra. ;-)

Příspěvek 13.7.2008 15:39:38
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A pak, myslím si, že dostatečné vysvětlení už bylo poskytnuto a tenhle malý výkřik mi přijde spíš jako provokace než objektivní stížnost.

Přesně, nevidím jediný důvod se sebou o tom bavit. Není jediný rozumný důvod proč by se odkazy do code neměli dávat. Je celkem zbytečné o tom polemizovat.
A neurážej Saixe!
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 13.7.2008 15:52:07
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak se se mnou nebav já tě přeci nenutim ;-)

Saix je webmaster? Tak to by mě docela zajmal jeho názor na to, proč se dával linky do code.


A je tu důvod proč by se neměli dávat odkazy do kód: příspěvky jsou pak nepřehledný a pro přispěvatele je mnohem snažší používat tag url, při vkládání obrázků je také milionkrát praktičtější požívat thumbnails než vkládat do příspěvku obrázek.

Příspěvek 13.7.2008 15:58:43
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já teda nevím, ale mě se naopak zdají příspěvky pak mnohem přehlednější. Vidím, kde je odkaz, když třeba konkrétní hledám a s tím, abych dala odkaz do code nebo odkaz na obrázek zarámovala už když píšu příspěvek mi opravdu nedělá problém. Jde jen o dva kliky, nic víc.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na SGA-PROJECT.COM

cron