Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní Náměty a připomínky SGA-PROJECT.COM proc se zadavaji odkazy do code?

proc se zadavaji odkazy do code?

Vaše náměty a připomínky, když fórum patřilo ještě pod starší stránku, která byla zrušena roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 13.7.2008 16:09:25
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ralen: Taky si myslím, že je lepší, když se odkaz dá do code kvůli přehlednosti. A to se to ještě upravovalo, aby dlouhý odkaz neroztahoval fórum.
Každému vysvětlení stačí a nikomu nevadí, udělat jedno kliknutí na víc. Pokud ti vadí jedno, dvě kliknutí na víc, pak už je to ovšem jen tvůj problém.
Chodíš sem dlouho, to sis toho nevšiml dřív, že ti to vadí? :roll: Ne, že by se tím něco změnilo, jenom mi to přijde ve stylu: "Dneska si postěžuju"

Dám ti příklad fóra, kde se to taky tak dělá a podle tebe je to další výjimka. Kolik těch příkladů bys chtěl, aby to "nebyla výjimka"?

Klidně řeknu Saixovi, aby se taky vyjádřil, ale mám dojem, že už to dokonce někde psal, kouknu se po tom.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 13.7.2008 16:15:41
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tady je topic kde se to řešilo,máš tam odpovědi přímo od Saixe.
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?t=1601
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 13.7.2008 17:38:25
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Beru že každý má jiný názor, ale co se přehlednosti příspěvků týče, tak code je krokem v před.
když hledám nějaký odkaz a vím že je na jedné z pěti stránek, tak to nemusím číst celé, ale jen hledám code.

a jednoduchý důvod proč.
je to v pravidlech!
Taky nezačneš v Autě jezdit vlevo, jen protože nemáš rád Pravici, či ti to přijde jako
úchylárna
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 13.7.2008 17:50:19
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Shial a Klenotka: mě nejde o klikání, naopak dát odkaz v textu člověka stojí víc kliknutí než ho dávat do kód, ale jde o to jak pak musíš ten text formulovat.
Jde o to že normálně bych mohl napsat:
Přečetl jsem si Saixovo vyjádření bla bla bla
Jenže já musím psát:
Přečetl jsem si Saixovo vyjádření (odkaz viz níže) bla bla bla
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=53198#53198

Což je příjemnější jak pro mě (přispěvatele) tak myslím že i pro toho kdo to čte (text je plynulejší a vypadá to líp)

Klenotka píše:
Chodíš sem dlouho, to sis toho nevšiml dřív, že ti to vadí? Rolling Eyes Ne, že by se tím něco změnilo, jenom mi to přijde ve stylu: "Dneska si postěžuju"

Jistěže mi to vadilo už od začátku, ale dnes (vlastně včera) jsem prostě dostal náladu si postěžovat. :)

Colonel LAZYjohn: Díky
No jak jsem z toho pochopil je to jen kvůli warezu, takže proč by z toho nebylo třeba možný vyjmout požívání thumbnails?

edit:
Dragon: To mi nepřijde jako dobrý přirovnání, aktivní link má výhody.
A myslim že když hledáš nějaký odkaz na stránce to to jestli je v kód nebo ne podle mě moc velký rozdíl není. (jde teda tak o to jak je to na danym fóru naformátovaný...)
No přinejmešim každej musí uznat že thumbnails je jednoznačně praktická věc
Naposledy upravil Ralen dne 13.7.2008 17:57:21, celkově upraveno 1

Příspěvek 13.7.2008 17:55:34
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vim ze je to je priklad, ale v ramci serveru SGAP to nemusi byt v code, ale vetsina lidi i to dava do code protoze je to prehlednejsi, ja bych si treba tvuj text "precetl jsem si Saixovo prohlaseni" spletl za jednoduse podtrzeny text a pokud bych nad nim neprejel mysi, nikdy bych se nedozvedel ze me to ma nekam dovest, kdezto kdyz je to v code, tak to primo bije do oci a rika, hele uzivatel ti chce neco ukazat .... a jeste k rychlosti cteni, tech par milisekund co ti zabere prelitnput polozku code, te uz fakt nezabije....
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 13.7.2008 17:56:14
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
a co tohle

Přečetl jsem si bursíkovo prohlášení:
http://www.novinky.cz/clanek/144865-bursik-po-auditu-nejsou-duvody-pro-odchod-cunka-zustava-i-schwarzenberg.html

Po auditu nejsou důvody pro odchod Čunka, zůstává i Schwarzenberg

bla bla bla



nehledě nato že takhle dlouhý odkaz by roztáhl fórum, nebo jak napsal Ashrak. bych nerozeznal podtržený text, od odkazu. (pokud by nato nebylo jinak upozorněno)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 13.7.2008 17:59:25
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nroztahl, ono by to forum zalomilo automaticky, nehlede na to ze bys mohl dat zastupny text treba i o jednom znaku, za ktery by se to cele schovalo jako v pripade Hypertextovych odkazu v HTML.....

Ale proste pravidla jsou pro jednou dana, tri roky funguji, takze asi s nimi nebude nic v neporadku, tak nevim proc by se zrovna tedka melo neco menit...

a navic nemusis tam davat to odkaz viz nize ale staci bohate:

Precetl jsem si Saixovo prohlaseni:
odkaz zde
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 13.7.2008 18:06:46
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ashrak: to už pak jde o to jak jsou odkazy na danym fóru naformátovaný - většinou bývají zvýrazněny jinou barvou, případně dalším formátovním (odlišným od normálního písma) a člověk který na to fórum chodí to naprosto automaticky pozná

Dragon: neroztáhlo, fórum to může zkrátit, zalomit atd...

Ale proste pravidla jsou pro jednou dana, tri roky funguji, takze asi s nimi nebude nic v neporadku, tak nevim proc by se zrovna tedka melo neco menit...

To co funguje může fungovat ještě líp. :)
Jak jsem odpovídal Klenotce, chtěl jsem si postěžovat neočekávám že tu kvůli mě budete překopávat tradice (ať jsou jakkoliv nesmyslný), ale když jsme u toho dát ty thumbnails jako výjimku z těch pravidel by opravdu nikomu neuškodilo dokonce ani zdejším zvyklostem, protože je to chrakterově něco trochu jinýho než obyčejní link. :)

a navic nemusis tam davat to odkaz viz nize ale staci bohate:

To byl jen příklad, ale pak třeba v delších texte to opravdu hodně narušuje plynulost toho textu a pak i jeho čtení

Příspěvek 13.7.2008 18:31:17
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek

ja s obrazkama nevidim problem... proc sem davat thumbnail, kdyz sem muzes hodit celej obrazek... navic s obrazky je tu dalsi problem, ze forum si ty thumbnaily dela samo a kdyz sem hodis obrazek, tak se ti automaticky preformati, zmensi a kdyz na nej kliknes tak je tam odkaz na original, nevim jak by to fungovalo s thumbnaily od imageshacku....
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 13.7.2008 18:48:31
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
OK.
To roztahování jsem nadhodil, aniž bych věděl že to fórum může zalomit souvislí text, bez mezer.... :oops: :oops:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 13.7.2008 19:00:10
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ashrak: joj uplně sem zapomněl že tohle fórum dělá thumbnaily samo, tak to pak co jsem o thumbnailech řekl beru zpět :oops:

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky mi to ze začátku přišlo divné, ale již jsem si zvykl.

Na co si ale nezvyknu nikdy, je to napomínání moderátorů :roll:
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jak ti to má moderátor dát vědět, než tím, že ti to napíše do příspěvku? Sám si toho těžko všimneš.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Hiler Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
podle mne to má ještě jeden důvod. Každý aktivní link mimo doménu odebírá pagerank => horší umístění ve vyhledávačích.
"Soudím, že pánbůh tvoříc člověka přecenil svoje možnosti."
-Oscar Wilde-

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dalibor.durcak: Zvykat si nemusíš, mám na to jednoduchej a spolehlivej recept:
Pořádně si přečti pravidla a pak je dodržuj. Uvidíš, že pak se tě napomínání nebude týkat ;)
Obrázek

Aeryn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 337
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vidím to spíš jako "+" a ne jako "-". Alespoň je text přehlednější, úhlednější a lépe se v něm hledá... :smile:
Ohledně upomínek moderátorů - chybama se člověk učí a když tě někdo opraví a řekne (tady spíše napíše) ti to, určitě si to snáze zapamatuješ, než když si jednou zběžně přečtěš pravidla...
Obrázek

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dalibor.durcak: Zvykat si nemusíš, mám na to jednoduchej a spolehlivej recept:
Pořádně si přečti pravidla a pak je dodržuj. Uvidíš, že pak se tě napomínání nebude týkat



Však mě ještě nikdo nenapomínal..heeč :D
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co není, může být :wink:

Ale vážně, nás to taky nebaví, někoho pořád napomínat... teda aspoň já si umím představit rozhodně lepší zábavu, než psaní "dávej odkazy do code", nebo "vyjadřuj se slušně"
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
souhlasim se Shialem...je to urcite prehlednejsi a verim ze v pravidlech to je z dobreho duvodu.
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 píše:
Ale vážně, nás to taky nebaví, někoho pořád napomínat... teda aspoň já si umím představit rozhodně lepší zábavu, než psaní "dávej odkazy do code", nebo "vyjadřuj se slušně"

Co takhle dát občas pár banů :) obzvláště za spoilery, za to bych dával bany automaticky bez slitování. :twisted:
Obrázek

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
meisterochmi píše:
souhlasim se Shialem...je to urcite prehlednejsi a verim ze v pravidlech to je z dobreho duvodu.


:rflmao: :rflmao: :rflmao: :rflmao:
Shial je holka. :wink:
Zdá se mi, že ty pohlaví hned pod obrázkem asi jsou k ničemu.) :lol:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Mirek Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 667
Bydliště: Praha 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
uz mam taky ten modul do ff dik za tip :D

Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ralen píše:
Co takhle dát občas pár banů :) obzvláště za spoilery, za to bych dával bany automaticky bez slitování. :twisted:


Psaní spoilerů není proti pravidlům, takže bany nehrozí, jen je potřeba, aby je dotyční dávali do spoileru a nespoilovali otevřeně... když pak na to okno najedeš, je to jen tvá chyba :wink:


meisterochmi: Snad si to Shial nevezme osobně... příště radši mrkni na symbol pod avatarem :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Promiň, samozřejmě sem měl na mysli psaní spoilerů bez použití spoiler tagu mimo spoiler sekce.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na SGA-PROJECT.COM