Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Odyssey Stargate Odyssey v Nouzovém režimu (UPDATED)

Stargate Odyssey v Nouzovém režimu (UPDATED)

diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V souvislosti se stále více než zjevným nedostakem času k psaní (dneska mě poněkud vyděsilo, že SGO je ve výrobě vlastně třetí rok) mě napadlo udělat poll k nápadu, jak SGO vydávat rychleji, ale za určitou cenu.

Nouzový režim znamená, že by jsme namísto 22 episod na řadu (tj. 22 x 65 stran) přešli na dva až čyři "filmy" na řadu (tj. dva až čtyři x 150 stran). Úspora času je viditelná, zmizely by překlenovací episody, děj by se nahustil. Tedy že první řady by byla i poslední a pokračovaly jen "filmy". Namísto S2 by tedy přišel "film" vcucující do sebe prvních osm plánovaných dílů, pak "film" vcucující zvrat v půlce řady a pak "film" vcucující plánovaný konec S2. 450 stránek namísto nějakých 1430 stránek.

Je na druhou stranu jasné, že by tím zmizel tak trochu kontinuální děj (možná bohudík) a že máme často problém napsat na 60 stran krátký děj jedné episody, natož že by jsme měli děj půl řady nahustit do 150 stran. A superrychlé vyprávění je něco, co vlastně taky nejvíc kritizuju na SG-1 a SGA.

Nicméně je to možnost jak vydávat o něco rychleji (ve smyslu, že se děj hýbe rychleji) a na třetí stranu existují i mechanismy, jak na malém prostoru odvyprávět epický děj (například vypravěčem). Je totiž dost dobře možný, že dříve nastane konec světa, než že vydáme S5-E22, čili poslední díl SGO...

UPDATED
Popis SGO "filmu"
Rozsahem cca. tři episoda (150 stránek scénáře), bude psaný zřejmě prózou (ala povídka; tj. cca. 40-50 stran prózy), budou existovat audio verze, dva až čtyři na teoretickou jednu řadu seriálu.
Naposledy upravil Raynor dne 06.1.2009 09:41:52, celkově upraveno 10
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Radšej by som bola pre pokračovanie epizódami, ako nás "odprášiť" pár filmami. Dej by bol rýchlejší... ale koľkokrát aj tie "výplne" stoja za to, pokiaľ sú dobré spravené a nerada o ne prichádzam. Mám radšej tú kontinuálnosť (fuj slovo :D ).

p.s. A samozrejme nedočkavo očakávam ďalší diel :wink:
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenže v případě episod jednoduše není jisté, že se to někdy odvypráví celé.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:( hmm...tak toto znie dosť kruto. V tom prípade nech rozhodnú ďalší čitatelia... Epizódy sú epizódy. Ale radšej to mať celé, ako nedokončené... :(
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Určite by som bol radšej, keby sa pokračovalo epizódami.
Je však potrebné sa pozrieť realite do očí a voliť rozumom. Preto si myslím, že normálne dokončenie S1 a následné pokračovanie filmami je v momentálnej situácii najlepšie. Nechcel by som, aby sa to rozpadlo kompletne a nikdy by sme sa nedozvedeli, ako to vlastne skončí.
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodnutí padne během 14 dnů (tj. s koncem zkouškového), ale v současné době se kloním k tomu, že by byly udělány první tři filmy obsahující "to podstatné" z S2 a podle toho, jaký by měly ohlas, by se pokračovalo buď s dalšími filmy nebo s kompletní řadou 22 episod (s dějem pro S3). Ono minimálně dva hlasy pro filmy jsou nás autorů, že...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jarod Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: SVK
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja som dal hlas za filmy. Teda epizody sú super, ale radšej filmy ako sa nedozvedieť koniec. Držím autorom palce.

Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, jsem též pro filmy. Kdyby se tento příběh nenaplil, byla by to škoda

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Filmy by navíc měly dvě podstatné stylistické výhody - byly by v próze, a ve spojení s omezeným počtem by se díky tomu vrátily audio verze.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nejlepší by bylo zůstat u epizod a jako kompromis snížit počet na dejmetomu 16 namísto 22, ději by to prospělo. a kdyžtak si mužeš na dopisování najmout nějaké poslůuhovače ne, čtenářů ma sgo dost ne?
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ani bys nevěřil, jak těžké je najít nějaké posluhovače, když zároveň nechceš přijít o ty "čistě jen čtenáře" :) A to s tou anketou byl asi hloupej nápad :D

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Van Tom píše:
nejlepší by bylo zůstat u epizod a jako kompromis snížit počet na dejmetomu 16 namísto 22, ději by to prospělo. a kdyžtak si mužeš na dopisování najmout nějaké poslůuhovače ne, čtenářů ma sgo dost ne?

Ne. Kdyby posluhovačů bylo 20, tak to nepomůže, protože to stejně upravuju ve finále já. I když episodu píše nějaký mimořádně kvalitní autor (vypíchnu třeba Mirru), tak to stejně procházím, tady dopíšu postavám emoce, támhle si pohlídám kontinuitu a odkaz na věc, která se objeví až za několik episod...
Bez tohodle by pouze klesala kvalita, a to je to poslední, co chci.

Asi takhle. Pro "2. řadu" by byly tři, spíše čtyři filmy. Každý odpovídá zhruba třem episodám. Čili to odpovídá cca. dvanácti episodám. Díky tomu, že je děj nahuštěný (a například se asi uzavře na konci 1. řady jeden z plánovaných storyarců) a díky tomu, že k němu nemusíme jít oklikou (vedlejší episody existovaly i u nás), tak IMO to není tak děsivé. Ty podstatné scény zůstanou, jen se k nim dojde rychleji (pro čtenáře i autory).

Pointa je, že každý film se zaměřuje na nějaké ucelené jednotné téma a to uzavírá; a já se už dost obával "Heroes effectu", že se nám děj v 2. řadě rozpadne po rukama kvůli tunám různých paralelních subdějů. Více paralelních dějů je supr pouze pokud jsou episody vydávány pravidelně, což prostě při nejen mém vytížení není reálný. Film naproti tomu bude (ačkoliv zasazený do souvislého děje) docela stand-alone, i pro neznalé lidi bude na úvod nějaké uvození co se stalo komu a na co navazujeme - a s koncem filmu tenhle děj dojde naplnění (byť, opět, může pokračovat), takže zážitek bude mnohem ucelenější.

Thor na Lapiduším foru vypíchl, že ačkoliv SGO čte pravidelně, dělalo mu dost problémy vzpomínat co která postava minule dělala. Stejný problém mám i já, a to tu věc sakra píšu :-) A protože nemůžeme vydávat pravidelněji, jsou filmy zřejmě jediným východiskem, jak alespoň dokončit jednu "řadu" za jeden rok...

EDIT: Anketa o filmech byla informativní. Čím více nad filmy přemýšlím, tím více mi jejich výhody převažují nad nevýhodami. Nahradil jsem ji za novou, z mého pohledu významnější.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No já souhlasím, že epizody lepší řešení, ale jak tu už psal raynor, je to obtížné na čas a vymíšlení "omáčky", proto se kloním k filmům. Rád bych totiž věděl, jak do nakonec dopadne a zda to bude mít podobu filmů či epizod je mi jedno, hlavně když to bude komplet.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jeden malý update. Vzhledme k tomu, že "filmy" jsou už asi jisté rozhodnutí (záleží ale jak přesně to bude vypadat, což záleží na úspěchu TWWW v sekci povídek), je tu velká šance, že konec každého "filmu", přesněji rozhodnutí nějaké postavy, by byl hlasovatelný a další děj by se tedy odvíjel podle rozhodnutí čtenáře/čtenářů. Čili něco podovného, co jsme tu měli s Naloďte se, ale tentokrát by asi šlo o hlasování.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To zní jako velmi dobrý nápad. :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lepší by byla zase nějaká soutěž :twisted:
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tohle bude místo soutěže, narozdíl od ní to bude asi masovější (pokud teda někdy budeme mít web, na kterém se bude dát hlasovat). Tahle idea už byla i v Delenda Est a i v TWWW se bude na konci něco důležitého rozhodovat.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak už stačí jen najít někoho, kdo udělá stránky.

Stačilo by určitě i něco podobného jako má http://www.sga-project.com/horizon/

Web http://sgo.sg1.cz/episodes.php vypadal pěkně, škoda, že se nedotáhl do konce :-(
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Otázka - vzhledem k současnému stavu nestavu psaní, je možná na místě zeptat se, jestli by episody/"filmy" neměly být realizovány podobně, jako je realizován SGO Atlantisácký spin-off The Way We Were - čili že by byly vydávány jednotlivé scény nebo akty postupně a až nakonec (po možná značném přestříhání a upravě) by se vydala full verze...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Raynor: To je výborný nápad. Něco podobného jako to bylo Delenda Est. Já jsem rozhodně pro.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Stargate Odyssey