Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Cesta do neznáma (Sliders)

Cesta do neznáma (Sliders)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 13.7.2009 23:35:08
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Většina paralelních realit měla něco do sebe. Mezi moje oblíbené patří např. ta, co byla ohrožována meteoritem a lidé si tam užívali "posledních dnů", potom ta, kde policisté nosili sukně (už si nevzpomínám zápletku dílu) :D a vůbec nejlepší je ta s prohozenými světly na semaforech.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 14.7.2009 00:06:38
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc: Taky mě dostalo, když byli v 2x08 u psychologa a vyprávěli tam o svých mindrácích z klouzání.
Nebo když vyskočili z vortexu a Arturo nadával Rembrandtovi za to, že naněho spadl, řekl mu toto:

Už toho mám dost. Nadále pane Browne, vy budete vstupovat do víru přede mnou.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 20.7.2009 18:07:10
Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třetí série shlédnutá. Zatímco první dvě řady byly super. Tato byla dost slabá, zejména od 15 epizody až po tu poslední. V tomhle seriálu to zkrátka bez dvojníků, fungujícíh světů, ne zbytků lidské civilizace, a propracovaných zápletek, nejde.

Třetí série tak sázela spíše na efekt, extrémnost a poutavá témata. Která ale ve výsledku byla příliš samoúčelná a mnohdy i neatraktivně podána.

Příspěvek 20.7.2009 21:33:42
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zachin: Za kvalitu třetí série může zákulisí natáčení a tvorba. Mezi herci a autory to chvílem začalo jiskřit tak, že to jednou vyůstilo v odchod Johna Rhyse-Daviese, proto jeho postavu doktora Artura v dvoudílu Exodus zabili.

S tímto seriálem byly problémy už i v začátcích, proto má 1. řada jenom deset dílů, přitom měla mít aspoň 13, jak tomu obyčejně bývá.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 28.2.2012 17:17:57
Creecker Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hele lidi nevíte jestly má sliders další díly nebo nějákej film? vyděl jsem celej seriál a konec končí ůplně nedokončeně.

Příspěvek 29.2.2012 16:08:25
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jeden z důvodů, proč 5. řadu absolutně ignoruju :D
Obrázek

Příspěvek 03.3.2012 20:14:24
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Creecker:Ano, pátá řada skončila otevřeně. Jestli jsi v sledování amerických seriálů nováček, tak se máš na co těšit. Tam za mořem mají totiž dobré a kvalitní seriály tendenci předčasně končit nebo skončit otevřeně a pak už se nikdo nedočká pokračování a aspoň nějakého ukončení.
Možná jsem dřív hájil pátou a i čtvrtou řadu, ale to jsem byl asi ještě hloupý nebo jsem si nepřipouštěl to, že jsou prostě hrozné. 5. řada je docela dost bídná, nad čtvrtou řadu když přimhouřím oko, tak některé epizody ujdou.
Stejně to už ale nebylo ono, když začali odcházet herci, co hráli hlavní postavy: Profesor Arturo, Wade Wellesová a nakonec i Quinn Mallory. Už když odešel Arturo, tak to šlo z kvalitou dolů a on tam citelně chyběl, ale odchod Wade a pak i Quinna, to už je moc.

Abych ti na tvou otázku odpověděl ještě lépe a aby sis to přečet/a sám/a, tak tady je link na rozhovor s hercem Jerry O'Connellem [Quinn], kde dojde i k otázce, jestli bude někdy Cesta do neznáma pokračovat nebo jak to s dalšími díly nebo aspoň filmem vypadá. Video je s českými titulky a bylo přeloženo pro web sliders.sff.cz člověkem s nickem lightbrand:
http://www.youtube.com/watch?v=wTjCf_GvZ4g&feature=player_embedded



Diskuze na Imdb jsou parádní a narozdíl od csfd se tam hodnotí trochu jinak a to slovně i číselně. Když si chci přečít nějakou recenzi nebo se dozvědět o seriálu nebo si prostě o něm přečíst, tak jdu na imdb. Ale proč o tom mluvím. Vyhledal jsem si na imdb Sliders a v diskuzích je téma s názvem Strong start - unwatchable finish... s čímž souhlasím a i s obsahem toho co napsal člověk, co to téma založil. Taky kritizuje ten konec.

Já jsem se ke Sliders dostal někdy v roce 2008 a myslím, že jsem je tehdy viděl celé ještě před Vánocemi. Když se tak dívám, že už uběhlo pár let, co jsem Cestu do neznáma viděl, tak dostávám chuť se na to podívat znovu. Pro mě je to seriál, který jen tak nezestárne a který má hodně dobrý už pilotní díl. Já tyhlety starší věci můžu. Když si chce dát člověk na chvíli klid od těch nových seriálů nebo se jen podívat na něco dobrého a zábavného, tak Cesta do neznáma dobrou volbou.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 19.5.2013 23:57:13
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Roční update? Ne, to ne :smile: , ale objevila se jedna novinka o Sliders a proto sem píšu.

„Jak se zdá, tak na tomhle světě všichni nosí velké motýlky. Zvláštní.“ Na webu Firstshowing zabývajícím se filmovými novinkami jsem 2. dubna narazil na článek, kde je uvedeno video s Jerry O'Connellem. Jerry se v podstatě snaží vybrat dost peněz, aby se mohl natočit film Cesta do neznáma.

http://www.firstshowing.net/2013/kickstart-or-die-darkwing-duck-family-matters-sliders-more/
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 09.1.2017 18:55:55
lelec2 Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ahoj,
Shanim videokazetu (VHS) "Cesta do neznáma" (Sliders):
http://www.csfd.cz/film/8964-cesta-do-neznama/prehled/
ji vlastníte? Mohu udělat dobrou nabídku.
Děkuju.
Zdravim

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Další seriály

cron