Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže Povídková soutěž 2009

Povídková soutěž 2009

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 03.1.2010 16:50:47
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
Jasně, za názor tě nikdo neukamenuje, jen by to příště nemělo vyznít, tak jak sem to pochopil nejen já a pak se na tebe - jak já si myslím - nebude nikdo osočovat... :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 03.1.2010 17:13:46
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
 
Čtení se ale podle mě učí už na základní škole :dontknow:

Dragon: Jo, na ten společný projekt jsem moc zvědavý :)

No nic, své jsem si už řekl...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 03.1.2010 17:24:29
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

 
Tak pro mě je psaní povídek primárně zábava, sekundárně zlepšování rychlosti psaní a gramatiky (bohužel moc často to po sobě nečtu :lol: )

:) Komenty potěší v každém případě, a kritické stálice jako jsou jakop a mikey to docela zvládají za deset. :yes: A přece jen se noví čtenáři s komenty objevují více, než méně často. :bounce:

To, že holky chtějí, aby z příběhu vyvěrávaly city, a kluci zase nabušené gunshipy, to asi nebude rozdílné jen ve sci-fi povídkách. :) :D

Příspěvek 03.1.2010 22:54:47
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Vlad Dracul To máš naprostou pravdu. Každý autor má svůj styl, který je většinou závislí na jeho pohlaví, věku a zálibách. A když si vezmeš díla autorů a porovnáváš je jak jdou za sebou, tak se postupně mění, jak se autor vyvíjí a jak se mu mění styl.

Příklad za všechny, aby byl konkrétní.:

Vem si třeba povídku Stargate: Last Ancient a přečti si úplně první povídky a pak to porovnej s těma posledníma a uvidíš, jak se styl Mac za poslední víc jak rok psaní změnil, a i když jsou první povídky výborný, tak si osobně myslím, že v novějších povídkách se Mac ještě zlepšila a dotáhla psaní k dokonalosti.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 06.1.2010 15:58:47
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Mám takové dilema, snad mi s ním pomůžete. Budete klidnější, když zůstanu nestranná a nezúčastním se nominací, nebo můžu s klidným srdcem nominovat své favority a vy i tak budete věřit v mou nestrannost? :smile:

Příspěvek 06.1.2010 16:51:42
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
No pokud to bude po tobě ještě někdo kontrolovat (a nebude s těch, kterým patří tvůj hlas :D), tak ne... :lol: :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 06.1.2010 18:55:08
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

 
Klidně nominuj :)

Příspěvek 06.1.2010 19:03:17
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

 
My ti věříme... ale na druhou stranu můžeme se drřet ve stylu našich politiků a zkorumpovat i tu největší banalitu... :)
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 07.1.2010 16:15:20
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Eleira Klidně nominuj :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 07.1.2010 16:29:57
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
Jo nominuj, sice tě moc dobře neznám, ale beru tě jako čestnou autorku.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 09.1.2010 21:59:02
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak, vážení, na nominace máte už jen týden, takže šup. Kdo chce nominovat, už nemá moc času. To platí i pro ty, kdo čekají s úpravami.

Příspěvek 16.1.2010 20:08:30
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
ať chci či ne, tak musím oznámit že POMSTA ode mě do této soutěže nepatří...její poslední aktualizace (tedy dokončení) bylo v roce 2008 kdy vyšel alternativní konec, takže pokud jste jí nominovaly, tak hlas udělte někomu jinému, neboť podle pravidel nebude hlas pro tuto povídku uznán...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 16.1.2010 20:36:13
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
 
A já mám dotaz. U Svaté výpravy jsem před dvěma týdny zakončil první řadu. Druhá řada bude následovat, ale je to tedy dokončená nebo nedokončená povídka ? Protože všechny nominace jsou k nedokončené.. :oops:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 16.1.2010 20:41:49
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
no z mého pohledu dokončená, ale dokončil jsi jí až v průběhu nominací...

takže se dohodni s tím kdo to bude vyhodnocovat (pravděpodobně Eleira a někdo další) a udělal bych to tak že by se ti během sčítání převedl veškeré hlasy tak že by povídka byla buďto dokončená, a nebo nedokončená (první série) či jinak, ale prostě aby se ti započítaly všechny hlasy ;)

ale musíš se domluvit ty s lidmi, kteří budou sčítat a kontrolovat ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 16.1.2010 20:42:39
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
mikey: Zde bych to viděl podle toho jestli jsi ji ukončil před zahájením nominací nebo až poté. Myslím že by měla zůstat v nedokončených když v době nominování byla nedokončená

Příspěvek 16.1.2010 20:45:40
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
ano ale nyní již je buďto dokončená, a nebo nedokončená...
pokud se koukáme na povídku tak nedokončená, ale pokud na část tak dokončená jako 24 hodin

ale hlavní je že bych ti započítal všechny hlasy ať už jsou v jakékoli kategorii ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 16.1.2010 22:03:20
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
No já bych to dal do řad nedokončených, jelikož povídka nebyla definitivně ukončena a očíslování dílu je jiného druhu. Já osobně udělám jednu dlouhou řadu a nebudu to porcovat na několik etap.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 16.1.2010 22:22:26
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
Přesně tak, podlě mě nedokončená, když si ji dokončil až během nominací, jinak pokud by byla další soutěž, tak už tu tvou první řadu můžeš brát - stejně jako já - jako dokončenou... :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 16.1.2010 23:03:42
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
Já trošku odbočím na jinou kolej v tomto tématu.
Připadá mi docela zbytečné a možná i kontraproduktivní uveřejňování předběžných nominací, či výsledků. Ti co se třeba nerozhodli a chtěli by nominovat se teď kouknou a uvidí že "jejich" autor nebo povídka má už dost hlasů, tak co by hlasovali. Třeba to připadá divné jen mě, ale prostě toto uveřejnění je podivné :roll: a nechápu jeho důvod, když čas na nominace byl prodloužen do konce měsíce i když pochybuji že ještě přibude víc nových nominací.

Příspěvek 17.1.2010 11:42:09
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Takže k povídce. Pokud byla dokončená až během nominací, tak bych jí ponechala mezi nedokončenými. Její přesouvání do dokončených by celou věc jen zkomplikovalo. Hodnotíme povídky za rok 2009, pokud poslední část přibyla až v lednu, tak v době, kterou hodnotíme byla nedokončená.

Co se předběžných výsledků týká, účelem bylo upozornit na stále probíhající nominace. A také aby nominující viděli, jak si jejich favoriti stojí, případně aby zverbovali někoho, kdo by třeba přidal nějakou tu nominaci, aby se jejich favorit posunul. K postupujícím jsem nepsala počet hlasů, ale vězte, že je to dost na těsno. Většinou je v kategorii jeden až tři, kdo mají spoustu hlasů a postupují jako jasní favoriti a pak jsou tam třeba čtyři, kteří mají shodný počet hlasů. Do předběžných výsledků jsem v tomhle případě jako postupující napsala všechny, ale s těmi konečnými výsledky to budu muset nějak pořešit.

Příspěvek 17.1.2010 12:03:43
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
pokud po skončení nominací budeš mít pořád schodnej počet hlasů, tak tam budeš muset dát asi všechny...
takže bych hodil úpravu pravidel
  • Pokud nastane situace, kdy bude některá z povídek mít stejný počet nominací jako jiná a zároveň se díky tomu dostane do top 5, tedy mezi pětici, která postupuje do soutěže, tak postupuje i tato šestá, popřípadě sedmá povídka
  • Pokud se ve finálním hlasování stane že by se nějaká povídka dělila o místo s jinou, bude další kolo, ve kterém budou soutěžit jen dané povídky, "vítězná" dostane vyšší místo a "poražená" nižší místo
snad je to aspoň trochu srozumitelné...když tak se ptejte
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 31.1.2010 17:50:42
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Takže tedy. Nominace byly ukončeny. Budu teď chvíli pilně pracovat na sčítání výsledků. Pokud by se na tom někdo chtěl podílet, klidně může. Víc očí víc vidí. Navíc se těším na to, jak se budeme dohadovat, jestli nějaký hlas platí nebo neplatí. Jakože několik neplatných hlasů už jsem objevila :smile:
Hned jak budu mít sečtené výsledky, odstratujeme velké finále. :D

Edit: Takže výsledky sečtené. Poslední dotaz na ostatní: Máte k tomu někdo něco? Chcete se někdo podílet na sčítání (pro kontrolu), abyste pak neřekli, že spekuluju s hlasy?

Příspěvek 02.2.2010 21:47:18
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Dragon: Díky, s tím zamčením tématu to byl dobrý postřeh. Já si to ani neuvědomila. Nejdřív jsem ho nechala odemčené, kdybych chtěla něco sdělit a pak mi nedošlo požádat o jeho zamčení.
No, každopádně díky. :wink:

A pište sem taky někdo, ať nemusím pořád upravovat příspěvek nebo psát dva pod sebe :lol:

Příspěvek 03.2.2010 17:51:32
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak já něco teda napíšu 8)
Kdy plánuješ uveřejnit výsledky nominací???

Příspěvek 03.2.2010 19:10:18
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Hned jak Dragon ukončí vlastní sčítání a já porovnám svoje výsledky s jeho a hned jak se případně dohodneme o nesrovnalostech. :wink:

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
PředchozíDalší

Zpět na Soutěže

cron