Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Herne konzoly VS PC

Herne konzoly VS PC

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Co je na hry najlepsie

PC
23
96%
PS3
0
Žádná hlasování
XBOX 360
1
4%
Nintedo Wii
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 24

Příspěvek 09.9.2010 19:21:50
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tutu temu som zalozil zo zaujmu o to kto co preferuje na hranie hier a pre pomoc tym ktory sa nevedia rozhodnut co si vybrat.
Moj nazor je, ze jednoznacne PC, staci len obcasny upgrade suciastok a mozete drvit nove hry za nizsiu cenu ako na konzoli a mate aj veci vyber.
Naopak konzoly su pre uzivatelov ktorim sa nechce hrabat v pocitaci radsej si raz za pat rokov kupia novu konzolu a maju pokoj. Avsak na ten pravy zazitok z hrania na konzoli treba aj novy televizor nie nejaku staru TESLU.
Obrázek

Příspěvek 12.9.2010 15:38:37
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodně Pc sice je třeba do něj vrazit víc peněz než do konzole (i když i konzole se musí kupovat novější jinak si nic moc za čas nezahraji) a navíc má pc daleko lepší ovládání dá se dobře přenastavit a navíc je pohodlnější než ovladač.Navíc se dá použít i na práci.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 12.9.2010 16:51:31
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Moja predstava je taká:
- Konzola - jednoúčelová (idú hry a videá). Len pre hry a pozeranie filmov.
- PC - Mnohostranná vec, ale ak hráš real hry, atp. potrebuješ stroj ktorý to zvládne nie len s minimálnym rozlíšením (takže namakaný), ale vždy si na ňom urobíš čo potrebuješ (prezentácie, konverzia videa, úpravy dokumentov..... ai.). V to, počítam aj NB. Tu musíš mať min. kvalitnú graf. kartu a dobre nastavené PC, najlepšie viac prednastavených výkonových módov (kvôli spotrebe a šetrení stroja) ktorý potrebuješ, tak si jednoducho potvrdíš to nastavenie ktoré potrebuješ:
- Herné
- Kancelária
- alebo len net a príp. prehrávanie MP3
:scratchanym: Možno niesom úplne v obraze ako si myslel s tým či PS-X, alebo PC príp. NB.
Kto hrá plšinovky a jednoduchšie stratégie, tomu stačí aj lacnejšie, ale kvalitné PC. Konzola by bola zbytočná.
P.S.: Ešte je varianta: Konzola na hry a lacnejšie PC, alebo NB (prípadne Net book) na ostatné veci.
Pre zobrazenie: LCD a Plazma sa dá pripojiť na PC, takže v tom by som problém nevidel.
:heat:

Příspěvek 12.9.2010 17:16:05
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jsou lepší jablka nebo hrušky?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 12.9.2010 17:32:27
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na to som poukázal. :lol: Záleží na tom či chce "len" hrať, alebo robiť aj niečo iné. :wink:

Příspěvek 12.9.2010 17:41:46
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
A jsou lepší jablka nebo hrušky?

Hrušky.

Příspěvek 12.9.2010 19:06:50
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
david.p41: PC je sice drazší, ale hry na konzole stojí o 1/3 víc. Takže když budeš hry kupovat často, tak se ti PC vyplatí víc. Nehledě na to, že když si koupíš průměrnou grafiku (v současné generaci HD5770, GTX 460), tak grafika bude absolutně někde jinde.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 12.9.2010 19:16:07
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, na druhou stranu hry na konzole jsou více user-friendly v nastavování a dalších properietách. Oba systémy mají své klady a zápory pro určité skupiny hráčů a nehráčů, takže losovat mezi nimi vítěze mi příjde takové bezpředmětné.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 13.9.2010 19:04:01
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na první stranu ale ne každej si může dovolit PC + baterii konzolí, aby mohl využít odevšeho to nejlepší a když se takovej člověk rozhoduje, co si koupit, hod kostkou nebude z nejmoudřejších řešení.

Btw pokud jde o konzole, nejsem moc v obraze, ale naposledy, když jsem nějakou viděl, řídila se gaypadem, což mi nepřišlo moc fajn (hlavně v FPS) - je už nějaký inteligentnější ovládání? Taky kdysi hodně slibovali inet na konzolích - fachčí to už nějak (nemyslim jen online hry)?
Obrázek

Příspěvek 13.9.2010 19:21:38
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Furt gamepady. Sice Sony uvedlo na trh ovládání podobné Wii a Microsoft ovládání co ti snímá pohyby těla, ale furt jsou to oboje novinky s minimální podporou AAA her
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 13.9.2010 20:20:00
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pro mě osobně jsou FPS hry na konzolích naprosto nehratelné. Zkoušel jsem to několikrát a prostě to nejde. Gamepad je dobrý na fotbal, hokej, nějakou bojovku či hopsačku. To je tak vše. Dokonce jsem viděl na konzolích strategii, co se ovládala gamepadem, příšernost šílená.

PC má tu výhodu, že k němu připojíš gamepad kvůli tomu fotbalu raz dva. Viděli jsme ale někdy u někoho na konzoli klávesnici s myší? :)

Ale jo, jsou to jablka a hrušky. Všechno má své plus a mínus. Konzole jsou imho pro velkou masu lidí, kteří buď neumějí nebo nechtějí řešit některá úskalí PC her, instalace, nastavení a pod. Prostě tam jen hodíte disk a hrajete. Jinou výhodu v konzoli moc nevidím.

Příspěvek 13.9.2010 23:23:42
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co se týče ceny konzole vs. ceny herního PC, tak argument, že konzole jsou "levnější" než PC nemusí být vždycky pravda. Pokud budu brát cenu samotnýho herního zařízení ala X-Box 360 nebo PS3, tak ano, tady je skutečně cena tak třetinová (obrazně řečeno). Jenže pokud si člověk chce na konzolích pořádně zahrát, tak nepočítá to, že k tomu musí mít i odpovídající televizi (a případně i audio set). Ono těžko budete smažit nejnovější pecky, co právě vyšly na "stejšna" na 20 let starý Tesle od babičky. V tomhle případě může cena setu konzole - televize - audio PCčko hravě překonat.

Případně zase na druhou stranu pokud od PC odečtu cenu periférií a budu brát to, že většina hráčů PC stejně upgraduje stylem "koupím novou grafiku / paměti / procesor whatever", tak na tom PCčko s cenou není taky zase tak strašně.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 14.9.2010 01:27:34
Nepster Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 150
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj :!: Pravda
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 18.9.2010 16:27:49
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z hlasování se akorát dozvíme komu se co líbí, nějaká univerzální rada v tomhle nefunguje

Vždy jsem hrál pouze na starém PC a PS1, pak přišlo PSP a PS3

PS1 - dnes již neuvěřitelná nostalgie při vzpomínání dohrání Final Fantasy 9 (hráno minimálně 10x a dohráno tak 5-7x), jedno hraní dokonce 250 hodin z toho 50 hodin expení v jediné lokaci (pak jsem si řekl "proč to vůbec dělám") :lol: To samé s ostatními FF a dalšími desítkami her

PC - Stronghold, Freelancer, Warcraft 3.....staré pecky

PS3 - Když jsem si koupil PS3 tak jsem nevěřil očím - ta grafika! Nic takového jsem na starém PC neměl, po dlouhém čase jsem PS3 vypnul a málokrát jsem se k hraní vrátil - vrátil jsem se k PC, protože mě více baví strategie a na PC je jich opravdu mnoho.

... z toho vyplývá, že od každého něco :yeah:

Jsou to desítky rozdílů, škoda písmenek... :lol:

Příspěvek 19.9.2010 11:08:50
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pokud někdo váhá, zda koupit Xbox 360 nebo ne, tak to kupte už jenom kvůli sérii Halo. Stojí to za to
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 25.9.2010 10:53:31
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já osobně hraju jakoukoliv hru na Pc já nevím,ale připadá mi že konzole jsou trochu na nic a navíc když chce člověk novou hru tak musí koupit i novou konzoli snad každá 2 roky kdežto do pc dím většinou novou grafiku,občas ramku a jednou za docela dlouho procesor ze základovkou a jede to skvěle a navíc k pc můžu dát na závodní hry volant,na letecký "knipl" (si nemůžu vzpomenout na název) a pokud chci ten strašnej ovladač kterej je u PS3 nebo XBOX tak to taky není problém a navíc se dají hry na PC i stahovat z netu (tak že si je na steamu koupím a pak stáhnu samozdřejmě :D)
Naposledy upravil david.p41 dne 26.9.2010 10:47:18, celkově upraveno 1
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 25.9.2010 11:02:38
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano tu vsetci len poctivo kupujeme zo Steamu :D
Obrázek

Příspěvek 27.9.2010 19:54:23
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
david.p41: Celý tvůj příspěvek je naprostá slátanina. Nejen gramaticky (ale zlepšil ses :lol: ), ale i věcně.

Příspěvek 27.9.2010 20:13:59
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, tak zas taková slátanina to není, protože má více méně pravdu.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 27.9.2010 20:33:44
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
je to slátanina. Nový konzole rozhodně nevycházej každý dva roky, abysis mohl zahrát nový hry. Což o PC se říct nedá. Do konzole investuješ jedině tehdy, když si kupuješ větší televizi a lepší ozvučení. A nelegální hry se daj na konzolích hrát taky. A ty ovladače jsou jen o zvyku, xboxovej je super
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 27.9.2010 20:46:04
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale nepopřeš že na hry je prostě PC nejlepší a to i přesto, že na Xbox je dělanej předeším na hry.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 27.9.2010 21:02:21
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
NewAsgard: Ty to bereš hodně zjednodušeně. Píšeš jako fakt a ne jako subjektivní myšlenku. Ne všechno co se líbí tobě se líbí ostatním. Jak dlouho jsi měl nějakou konzoli doma?

Příspěvek 27.9.2010 21:15:26
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jsou hry který na kompech nejsou, třeba Halo, MGS, gears of war, ace combat a střrčej do kapsy kdejakou hru. Na kompech je třeba Half-life, Crysis1, atd.

říct, že kompy maj lepší hry, je nesmysl
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 28.9.2010 14:59:03
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, doma přímo ne, ale dost často hraju na Wii u kámoše a párkrát jsem si zahrál cosi na PS3. Samo, že některý hry jsou pouze na konzole. Zas takovej idiot nejsem abych to nevěděl, ale celkově podle mě Pc poskytuje hráčům více možností atd. Ale poslední dobou mě docela vytáčí trend dělat dobrý hry jenom na konzole a na PCčkáře se úplně vys***.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 28.9.2010 16:31:31
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A to je ono. Kdyby jsi měl svoji vlastní konzoli doma a koupil/stáhnul si hry, který by tě bavili, tak bys možná změnil názor. Z vlastní zkušenosti vím, že je naprosto bezkonkurenční když příjdeš utahaný zpráce, sednout si do křesla, vzít ovladač, hezky se opřít, relaxovat a hrát. Tenhle luxus u počítače nemáš. Nebo alespoň ne v takové míře. Třeba právě nejvíc nostalgický vzpomínky mám z konzolí. Mám PS1, PSP (5 let) a měl jsem PS3 (2 roky) a Wii (1 rok) a teď 2 roky vlastní notebook (již druhý). Takže bych řekl, že mám dost zkušeností, abych to mohl posoudit. PC poskytuje více možností a proto je dražší. Vývojáři chtějí aby si lidé kupovaly konzole, na tom není nic nového.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Počítače

cron