Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže Průzkum Povídkové sekce - DISKUZE

Průzkum Povídkové sekce - DISKUZE

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
v tomto tématu můžete diskutovat k průzkumu povídkové sekce
více zde
viewtopic.php?f=27&t=9216
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=9216
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A já jdu diskutováááát :D , možná spíše si povedu svůj monolog.
Ne, myslím si, že je to dobrý nápad. Soutěže jsou o předhánění a jakémsi celkovém ovlivňování, chuti po vítězství a tak dále... Ruku na srdce, kdo by nechtěl vyhrát. :wink:
Myslím že tento průzkum by mohl býz zajímavý v zhledem k tomu, jak se komu která povídka líbí. Samozřejmě se jedná asi čistě o subjektivní záležitost, někomu si líbí více "dívčí sci-fi" a někomu spíše "chlapecké sci-fi". Ale možná nebylo by na škodu, kdybychom si zkusili z toho množství vybrat, tu kterou máme rádi a líbí se nám.
A taky: Dobrou knihu poznáme podle toho, kolikrát se k ní vrátíme :)
Tímto doufám, že bude hlasovat dost čtenářů :wink:

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak v tom případě navrhuji přidání jednoho okruhu, respektive dvou :D dívčí a chlapecká sci-fi :) abys ukázalo kdo je njelepší mezi kluky a mezi holkami :)

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlas s Moony.
Fakt je, že by nebylo od věci vyhlašovat spíše vítěze kategorií. A myslím, že kategorie LZE určit. Jednak to znamená více materiálu na hodnocení (takže na schopné autory by zbylo aspoň "ocenění nominací") a druhak by se nestalo, že by si křehká dívka přečetla doporučenou ultramilitaristickou věc o utrhaných končetinách od Vlada a vice versa.

Chlapecká/dívčí kategorie mi příjde jako špatný nápad a zbytečně starobně genderová. Moc by mě zajímalo, jak se to pozná na textu, tj. pokud jako muž nenapíšu povídku plno detonací ale spíše něco o niterných pocitech, patří to do mužské části jenom protože mám penis?
Pohlaví autora (a těžce zjišťovatelné na netu!) je více méně irelevantní; tedy alespoň pokud se nechceme pouštět do zevrubných analýz. Na skutečné kategorizování máme žánry...

Každopádně, dobrý nápad, Dragone! :-)
Naposledy upravil Ray dne 17.11.2011 22:03:16, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Daedalos304: Úplně tak nebylo pochopeno :D , tady nejde o to ukázat, kdo je lepší a kdo ne, někdy každý máme chuť si tak trochu přečíst něco jiného. Někdy máme chuť si přečíst románek, někdy naprosto strhující vražednou věc, někdy depresivní kousek a někdy rudou knihovnu, při které každá dívka rudne, jen se na ni podívá (to byl vtip, proboha! :D ). Spíše to ber jako zjištění co se komu líbí a doporučení na dobré kousky :). Je jasné, že holky čtou klučící výtvory a kluci zase holčičí... hold záleží na náladě :).

Ray: Nu, ono se spíše jedná o doporučení toho, co mi považujeme za dobré a každý by si to pak mohl přečíst. Samozřejmě nějaké vyhodnocení může být, ale vzhledem k tomu, kolik lidí může hlasovat a kolik je témat, nedej bože povídek, jde spíše o to, jestli se trefíme do stejné povídky, charakteru. Jistě pak se hlasy sečtou a třeba Vladova utrh-ruku (např.) bude mít nejvíce hodnocení. Tak ti co to nečetli si to můžou přečíst, aby přišli na to, zda je to tak dobré, jak ostatní doporučují :wink: .

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já chápu, jak probíhá hlasování a že cílem není někomu na krk pověsit medajli ale doporučit texty.
O to větší je ale důvod je rozdělit do žánru.
Základní kategorizování mají ostatně řešit přímo přihlášky. A neříkejte mi, že místní autoři mají natolik brilantní inovační literární techniky, že texty nebudou zařaditelné za základních literárních kategorií (a jak na to narážíte s ženskou vs. mužskou kategorií, jeden by dokonce řekl, že tu je buď skoro výhradně buď sentimentální drama nebo military scifi... což ale neznamená, že nejsou rozdíly).
Dokonce i nějaká poezie se tu najde, pokud si někdo vyhradí odpoledne a projde si celý obsah povídkového fora.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Každopádně, dobrý nápad, Dragone! :-)

No, on top tak úplně Dragonův nápad nebyl, že Dragone :D (tím neříkám, že byl můj, to taky ne :D )

Každopádně jsem celkem zvědavý, co z toho vznikne, aby se tomu nestalo to, co soutěžím minulých let (i když už tu bylo několikrát připomínáno že o soutěž nejde :-) )
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Ray:
Řeknu to narovinu... co se toho členění atd týče, tak tě nějak nechápu

Ray píše:
Každopádně, dobrý nápad, Dragone!


díky :) ale abych řekl pravdu, tak já jsem původně chtěl udělat "globální" soutěž, jako takovou, ten nepatrný rozdíl co tu je s tím přišla Mooony (nápad se soutěží se mi po zkušenostech z minule hnusil, tak jsem to konzultoval)

edit:
koukám že Dark Angel byl rychlejší
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray:
Řeknu to narovinu... co se toho členění atd týče, tak tě nějak nechápu

Pokud tě chápu, hodnotíme CELOU historii povídkového fora.
Vybrat z toho množství jeden nebo i třeba deset nejlepších textů je ošidné, ale hlavně - jeslti je to doporučení pro čtenáře/autory, k čemu jim je jenom seřazení deseti nejlepších jmen když není jasné, V JAKÉ KATEGORII?
U normálních soutěží se taky nehodnotí jen jedno dílo, ale díla v kategorii. Nejlepší military scifi, Nejlepší drama (primárně o postavách), Nejlepší komedie, Nejlepší postapo, Nejlepší poezie, Nejlepší non-SG povídka, Nejlepší pokračování SG-seriálu, Nejlepší alternativní realita a já nevím co všechno. Jistě, řada textů překračuje z žánru do žánru, ale to už je na komisi (tedy tobě) do jaké kategorie je zařadit.
Momentálně tam jsou tři kategorie, ale pokud se bere ohled na celé forum, nemyslím si, že je fér to řadit zrovna podle nich. Je humor lepší než serióznost? Jak pro koho, rozhodně to ale znamená, že ta hrstka poezií, co tu je, nemá šanci v seznamu, protože pro ni prostě nikdo nebude hlasovat; pokud by měly svoji kategorii, situace se mění. Tj. kategorizace v soutěži není zbytečná, ale naopak dá šanci více textům.
Výsledek? Autoři budou rádi, protože bude více cen (a mezi TOP vítězi žánru se může lépe hlasovat nad číslem jedna), čtenáři budou rádi, protože budou jednodušeji hledat povídku, která je zajímá; karma-up pro celé forum!
Naposledy upravil Ray dne 17.11.2011 22:31:27, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
aha, už tě chápu :) kategorie doplním


btw: máš PM
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To s tím "dívčí" a "chlapecká" byl jen pouze příklad toho, že je úplně jedno kdo co píše... prostě všichni si to čteme navzájem :) neplést prosím záměr s něčím jiným. Věřím, že muž dokáže napsat to samé co žena a nezáleží na tom, zda má falus, či ne :).

Já nevím, ty kategorie mi přijdou trochu...no, není to trochu stresující? Navíc, Dragon by pak musel přesně vymezit která povídka kam patří. A pokud to nechá na čtenáři, ten se pak nemusí trefit a může být naštvaný, když jeho hlas nebude uznán.
Já mám dost oblíbených povídek ráda se k nim vracím a budu ráda, když si je ostatní přečtou, ale trápit se kvůli tomu, do jakého tématu patří...ehm no nevím.
Jinak poezie :D... na foru máme dvě nebo tři básně, dvě o kterých stoprocentně vím jsou velmi kvalitní... ale je jich dost málo. Pak je tu ještě pár non-scifi a tím nějak kategorie končí...
Já nevím, starý způsob byl docela osvědčený...

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Poslal jsem ti PM, ale myslím, že už to jsi docela dobře rozetnul.

Já nevím, ty kategorie mi přijdou trochu...no, není to trochu stresující? Navíc, Dragon by pak musel přesně vymezit která povídka kam patří. A pokud to nechá na čtenáři, ten se pak nemusí trefit a může být naštvaný, když jeho hlas nebude uznán.
Já mám dost oblíbených povídek ráda se k nim vracím a budu ráda, když si je ostatní přečtou, ale trápit se kvůli tomu, do jakého tématu patří...ehm no nevím.
Jinak poezie ... na foru máme dvě nebo tři básně, dvě o kterých stoprocentně vím jsou velmi kvalitní... ale je jich dost málo. Pak je tu ještě pár non-scifi a tím nějak kategorie končí...
Já nevím, starý způsob byl docela osvědčený...

Od toho kategorie jsou. Starý systém by možná fajn, ale ne nadarmo i normální literární soutěže kategorie mají.
"Trápit se"? Literární teoreticky MILUJÍ handrokování kam co patří! :-)
Ad poezie - ale o to právě jde. Je několik skvělých textů, ale za starého hlasování by se neobjevily ve finále, prostě protože... "kdo čte poezii"? Tohle zaručí, že se zmíní i texty, které nejsou zrovna populisticky úspěšné, ale stále mohou být kvalitní.
Navíc, pokud to nějakým omylem nastartuje snahu autorů zvítězit v méně standartních kategoriích a objeví se tu tím pádem halda básniček a jiných undergroundových textů, nemyslím si, že to je špatně, ba právě naopak.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
něco málo jsem přidal a myslím že je to v rámci tohoto fóra maximu co jde (military je tu drtivá většina....)
takže kategorie jsou následující
Dokončená povídka
zde napište název povídky
Nedokončená povídka
zde napište název povídky
Komediální povídka
zde napište název povídky - pouze parodie či komediální povídky
Non-SG povídka
zde napište název povídky mimo svět SG
Nejlepší spin-off
zde napište jaká povídka dle vás, nejlépe pokračuje v seriálu
Poezie
zde napište jaká je dle vás nejlepší
Nejlepší universum
zde napište povídku, která má dle vás nejlépe promyšlený universum (nejlépe promyšlený svět)
Nejlepší dialog/y
zde napište povídku, která má dle vás nejlepší dialogy (prosím nepsat povídky typu "scénář")
Scénář
zde napište povídku typu "scénář"
Nejlepší drama
povídky primárně zaměřené na postavy
Autor
zde napište autora
Postava
zde napište postavu ve formátu JMÉNO POSTAVY - NÁZEV POVÍDKY
Námět
zde napište název povídky, která má podle vás nejlepší námět
Zpracování
zde napište název povídky, která má dle vás nejlepší zpracování
Děj
zde napište název povídky, která má dle vás nejlepší děj



takže odemykám.... můžete hlasovat ;)

Ray:
děkuji :) za pomoc, ještě jsem to trošku upravil
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jen říkám, že svůj návrh pošlu až za pár týdnů, protože bych asi předtím měl dopsat nejdřív bakalářku... nenech se odradit nezájmem a spamuj to, třebas bys mohl napsat i Klenotce, aby ti vyvěsila novinku.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Jak někteří již možná zaznamenali. Tak se na hlavní straně tohoto webu objevila novinka k tomuto průzkumu.
http://www.sga-project.com/shownews.php?id=499

tímto bych rád ještě jednou vyzval veškeré čtenáře, aby se do tohoto průzkumu zapojili v co největším množství.
Děkuji .)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
-Jack O Neill-
viewtopic.php?p=327205#p327205

tvůj hlas v kategorii POSTAVA je neplatný
¨Postava
Mackenzie - Pokud je v nějaké povídce postava "Mackenzie" tak to napiš ve správném tvaru jinak nebude hlas uznán JMÉNO POSTAVY - NÁZEV POVÍDKY (po opravě tento komentář smaž)

tudíž prosím co nejdříve oprav

například:

Postava
Xarek - Dekarovi Cesty


btw: omlouvám se za více příspěvků pod sebou, ale jak jak jsem zjistil, tak ne každý čte soukomé zprávy, tak to píšu sem...


edit:

Puk
Phoenix a odkaz Phoenixe (první a druhá řada) jsou dvě různé povídky
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
rigix:
děláš si ze mě tím tvým hlasováním v průzkumu prdel? Jak si to mám dle tebe vyložit, jako recesi, spam, či jako pokus o nasrání mé osoby?
Jako já nepopírám že jsi tím někoho třeba i pobavil, ale to tě neomlouvá. Řekni mi co chceš? Jestli je to ban, tak to řekni a já se ti přimluvím. Osobně jsi mě tím i dost naštval(mírně řečeno) - kvůli podobným věcem se nekonala soutěž 2010 a nechtělo se mi kvůli tomu ani do tohoto průzkumu - takže jsi i na dobré cestě.

edit:
děkuji všem co doposud v průzkumu hlasovali
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
myslíš že by ban pomohl? pokud mu nezabanuješ rovnou celou IP může si vytvořit nový účet :)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
nevím jestli je tu ban na IP možný, ale myslím že ano... pokud ne, tak po prvním projevu ho lze poznat a zabanovat znovu... pokud by ho poznat nešlo, tak by to znamenalo, že se polepšil....
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dragone, obdivuji tvou trpělivost, že ses do toho tady pustil.
Jen bych si malinko rýpla. Minulý ročník se nekonal, protože já nevěděla, kde mi hlava stojí a na povídky jsem ani nepomyslela, a jistí lidé, kteří měli minule plnou pusu řečí, se jaksi nechopili vyklizeného pole. (Ti, co tu minule zaznamenali diskuzi, jistě vědí, kam to rýpnutí směřuje)
No, nicméně musím obdivovat Dragonovu víru v čtenáře na fóru. Já ještě nevím, jestli se do hlasování zapojím, protože musím říct, že s tím, co toho tady za mou neúčast přibylo nového, už to tady vůbec nemám zmáknuté. Ale vy ostatní, co komentujete i to nové, Dragona nezklamte. :wink:

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
čas na hlasování a na úpravu hlasů se nemilosrdně krátí, takže pokud chcete něco změnit, doplnit, či snad hlasovat, tak neváhejte.

Nadále připomínám, že lze hlasovat v jedné kategorii => nemusíte vyplňovat všechny.
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mohl bych se zeptat, jestli do průzkumu patří také Stargate Odyssey?
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ano stargate odyssey tam taky patří, když se koukneš po "hlasovacích lístcích" tak ji tam několikrát najdeš :);)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Když se objevil první hlas pro SGO, tak jsem váhal, zda uznat či ne... Ale ANO do průzkumu je zahrnuta taky Stargate Odyssey ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Drago, proč jsi váhal, vždyť to je přece jen taky povídka, respektive spin-off, jehož sekce je v průzkumu taky...:)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Soutěže

cron