Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: ZDP - druhá série bude - asi :)

SG: ZDP - druhá série bude - asi :)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: :hmmm: Takže vznikne mix Wraitha s človekom? :smile:
:idea: Aj keď predkovia Wraithov boli tiež len ľudia+chrobáci, takže čo vznikne? :roll: :wall: :twisted:
:rflmao:
:pst: A poviedka ako vždy výborná. :bravo:
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Povedal by som ze vznikne bud dalsi Michael alebo dalsia Teyla :scratchanym:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: :roll: Možno Wraith so svedomím. :yahoo:
Toto je spoiler!!!:
To znamená Wraith ktorý umrie od hladu.

:rflmao:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Svata prostoto...

Take nieco chces aby napisala Andoriel? Ta ktora je povestna svojim kladnym vztahom k Wraithom... :rflmao:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Sotva člověk vytáhne paty, hned je tady spousta komentářů. Budu odjíždět častěji :D

Puk, děkuju za pochvalu :)

A k míchaným dětičkám - nejdřív by musela proběhnout Aktivace :hmmm: A ta zatím není v osnově oficiálního pokračování. Jestli se teda propíšu od prvních třech stran někam dál. Nemám ráda vesmírné bitvy :evil:

:bye:

:sunny:

P.S. Aiwe, kladný vztah mám jenom k velice úzké skupince Wraithů.
Ostatní můžou jít k :twisted: :twisted: :twisted:
:sunny:

Daša Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pozor, už zase tu někdo posílá Wraithy do horoucích pekel??
I ty, Brute? :evil: :evil: :evil:

Nejraději bych napsala povídku, kde vás oba zašiju do wraithské kůže !
A nejlépe oba dohromady do jedné... :wink:
Jéééé! To by byla legrace :rflmao:
Daša

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dasa: napiiiiis. Anooooo
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
A je to tady! Konečně konec. Krátký :D
Bavte se
65. Nepřítel zůstal doma

Závěr

Erin s drobným úsměvem na tváři sledovala tu neuvěřitelnou věc. Marcus říkal, že všichni mají šanci, ale že se to opravdu stane a Erin u toho bude moci být, to jí připadalo jako malý zázrak. Jestli půjde všechno dál tak snadno, jako vyznání jednoho člověka a jednoho Wraitha, galaxie Pegas i Mléčná dráha mají velkou naději na dlouhý klidný život. Aspoň co se Wraithů týká. Tento malý rituál, mlhavě naznačený v Proroctví, byl mnohem jednodušší a příjemnější, než všechny, o kterých se zatím dozvěděla.
Andoriel i Ace byli ztracení ve vlastním vesmíru. Erin se podívala na Zaka. V jeho tváři se mísila spokojenost a údiv s téměř zbožňujícím výrazem. Všichni si užívali jedinečnost této chvíle a déšť, bušící do jejich hlav a všeho kolem, na ní nic neubíral.
„No, to je hezký,“ ozval se hlas Johna Shepparda. „Už tady nějakou dobu stojím a nestačím se divit.“ Namířil prst na Andoriel. „Jen tě nechám chvíli bez dozoru a zase tě najdu v té nejhorší společnosti z celé galaxie.“ Nechal bez povšimnutí Erinino zvednuté obočí a pokračoval: „Připravte se k přesunu na Daedalos, letíme domů. A tím nemyslím Atlantidu někde v oceánu galaxie Pegas. Pěkně domů na Zemi.“ John se spokojeně usmíval a občas posměšným pohledem střelil po Wraithech. „Všechny místní problémy necháme tady,“ doplnil.
„Jak ses sem dostal?“ zeptala se ostře Erin. Zak se jenom přikrčil, připravený na útok. Andoriel se chytila Ace za pas a trochu se od něj odtáhla. Jenom tak, aby mu viděla do očí. Ace se narovnal, ale neodtrhl pohled z Ájiny tváře. Andoriel přivřela víčka a potom se otočila k Johnovi.
„No, že vám to teda trvalo, Shepparde,“ řekla ironicky. „Našli jste Jumper? Je na druhé straně planety.“
„Jumper je naložený na palubě. Už zbýváte jenom vy dvě. Zachytili jsme váš signál společně s nějakými wraithskými, tak jsem se letěl podívat, co se tady děje. Moje pozvání na obřad se ztratilo někde cestou?“
„Pozvání na obřad?“ ušklíbla se Ája. „Abys mohl vznášet námitky? Ani náhodou.“ Předtím, než úplně pustila Ace, přejela prsty po hřbetu jeho ruky. Prošla kolem Johna na louku a rozhlížela se. Déšť přestal stejně rychle, jako předtím začal. „Kde máš Jumper? Nebo tě sem vysadili asgardským paprskem?“ otočila se na Shepparda.
Erin došla k ní a také se rozhlédla. Zak ustoupil k okraji lesa trochu stranou od lidí.
Ace využil toho, že se k němu plukovník otočil zády, a tiše nasedl do Šipky, kterou se Zakem přiletěli. Vystartoval s ní mezi stromy na volné prostranství tak blízko Johna, že se o něj jedním křídlem nepatrně otřel a odhodil ho na zem pár metrů stranou. Prudce se vznesl a ostrým obloukem se vracel zpět.
„Sem!“ zavolal Zak a rozběhl se travou k hornímu okraji louky. Andoriel vyrazila stejným směrem jako on.
„Ne!“ vykřikla Erin, když zahlédla zbraň v Johnově ruce. Napůl se zvedl na lokti a zamířil na Áju.
Varování zaznělo pozdě. Andoriel se svezla k zemi po výstřelu z paralyzéru a paprsek Šipky ji minul. Zachytil Wraitha běžícího travou a zmizel. Ace zakroužil nad loukou, ale Sheppard vyměnil paralyzér za účinnější zbraň a mířil příliš dobře, než aby ho nechal přiblížit se k ležící postavě Andoriel. Se zlostným zasyčením Ace otočil Šipku ke své lodi na oběžné dráze. Věděl, že ji najde na opačné straně planety, než je pozemská loď.
Erin došla k Andoriel a klekla si vedle ní.
John přimhouřenýma očima sledoval oblohu. Když se přesvědčil, že už se Wraithové neobjeví, vydal se loukou k Jumperu. Odmaskoval ho a vrátil se pro Áju.
„Atlantis už se také připravuje na cestu k Zemi. Mají tam problémy i bez těch egoistických hmyzích parchantů z Pegasu. Daedalos čeká jenom na nás. Vysadí mě ve Městě a letíme domů,“ zopakoval směrem k Erin, vzal Andoriel do náruče a uložil ji na zadní sedadlo. Erin se loudala za nimi a rozhlížela se.
„Nechci, abys chránil mě, ale moje přátele!“ vykřikla s hlavou zvrácenou k nebi. Marně v něm pátrala po nádechu tyrkysu z velikých křídel.
„Je ti dobře?“ otočil se k ní John. „Asi moc ne,“ starostlivě si ji prohlížel. „Jsi úplně bledá. A navíc máš průšvih. Hodně velký průšvih. Jsem zvědav na tvoje vysvětlení, jak ses dostala z Atlantis, aniž by si toho někdo všiml.“
„Nech ji na pokoji,“ ozvalo se ze sedadla Jumperu. Ája ležela s napůl otevřenýma očima a nepřátelsky se na Johna dívala. „Kdyby nebylo Erin, jsme mrtví. A všichni na Zemi taky.“ Otočila se čelem ke zdi, schovala obličej do dlaní a zavřela oči. Nechtěla nic vidět ani slyšet.
John s hlasitým povzdechem protočil oči a sedl si na místo pilota. Erin se usadila vedle něj. Když šla kolem Andoriel, krátce jí položila ruku na rameno. Ája se ani nepohnula, jenom lehké zachvění značilo, že dotyk zaznamenala.
Jumper přistál ve velké pozemské lodi a ta vzápětí zmizela v hyperprostorovém okně.

KONEC

Děkuju za všechny komentáře :)

:bye:

:sunny:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
A máme to za sebou. :(
Celý dlouhý příběh se mi hodně líbil. Bylo to prostě něco jiné. Pohled na Atlantis z jiné strany, život postav, jejich jednání, silné a slabé stránky, líbil se mi tu pohled na Wraithy (nejsou tu vyobrazeni jako absolutní zlo, které je třeba vyhubit) Některé díly měli i trocha tajemna. Nazapomenutelná byla Cesta, Princ na bílém koni a další vícedílné cykly. A vůbec nejraději jsem měl různé výlety do snů, astrální sfér či dalších míst mimo náš čas i realitu.
Zkrátka výborné dílko. :bravo:
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Děkuju, Azanyrmuthe :)
Jsem moc ráda, že se naše povídání líbí a že jsme se nebavily jenom my při psaní, ale také ostatní při čtení.

:sunny:

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
je škoda že je konec :( tahle povídka byla jedna z prvních co sem tu čet a hned mě uchvátila
krásný díl a krásný konec :bravo:

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Děkuju, posedlíku :)
Moc nás těší, že se Ti vyprávění líbilo.

:sunny:

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Tak pridám aj ja. :roll:
:idea: Škoda, že to skončilo, a škoda, že takto (aj keď vždy musí byť záverečná časť a posledná scéna príbehu). :scratchanym:
:ok: Koniec peknej série a dobrej poviedky ostáva s nádychom nostalgie, smútku aj sklamania (čo všetko sa ešte mohlo prihodiť :shock: /taký je život - ide ďalej, a je mu jedno či sme tu ,alebo nie/). :wink: :)

Ešte posledný krát (dúfam, že len v tejto poviedke):
:bravo: , :pivo: a
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ja nesmútim, že je už záver. Ja sa teším na ďalšie skvelé príbehy z dielne Andoriel, Erin & Co.

:whistling:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Děkuju, Puk :)

Co se všechno mohlo přihodit? Třeba kdyby se Ace trefil a John netrefil?
:twisted: Tak to vím naprosto přesně :twisted:

A díky, Aiwe :)

Možná se mi podaří přesvědčit Erin, aby ještě něco napsala :wink:
Večer pošlu další kapitolu Zelené planety.
:pst:

:sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tu to už pomaly upadá do zabudnutia...

nebude nejaké uverejniteľné pokračovanie? aspoň voľné pokračovanie? :pst:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Děkuju, Aiwe :)

Stýská se Ti po Zelené planetě? Jestli to dobře půjde, přistanou Ti do konce týdne (tohoto) na mailu další dvě kapitoly. A jestli se dostanu k drobným úpravám, třeba od začátku prázdnin začne přistávat i tady :wink:
Ale nic neslibuju :!:

:sunny:

Daša Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No promises. To jsem někde slyšela. Kdepak to asi bylo? :wink:
Vzpomene si někdo?
Daša

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ja som to už tiež niekde počul ale neviem si spomenúť kde...

napadla mi len epizóda, keď Kolya mučil Shepparda za pomoci Ájinho najobľúbenejšieho Wraitha a Ronon sa ho vydal hľadať. (ten jeho výraz, keď hovoril to: "No promises..." stál za to) :twisted: :twisted: :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Daša Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano. To je přesně to místo. A před ním to ještě jednou řekla Weirová Ladonovi.
Máš úžasnou paměť.
Já taky to místo (a celý ten díl) miluju a umím skoro nazpaměť. :roll:

Hezký den!
Daša

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:afro: :afro: :afro:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
andoriel: Tak to mám dočteno. Děkuji, že jsi mi 20. poslala všechny povídky v wordu a já si je tak mohl dát do jednoho společného dokumentu a následně to celé do PDF má to nějakých 591 stran povídek a rozhodně to stálo za ten 5-ti denní maraton :-) Těším se na další příběhy - možná by to chtělo něco dál, protože ten závěr nabízí pokračování.

Pokud jde o to PDF, tak to jsem ti poslal, tak ho sem klidně dej i pro ostatní :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Děkuju, jakope :)

To byl teda opravdu maraton :shock: Mám radost, že se Ti to líbilo.
Po pravdě 'něco dál' mám v plánu, ale bude ještě chvíli trvat, než se to stane oficiálně čitelným.
Jako "technický talent" musím přiznat, že bych sem ráda PDF od Tebe dala, ale nevím, jak :oops:

Ještě jednou díky :)

:sunny:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
andoriel:Ok, tak jsem to nahrál na uloz.to

http://uloz.to/x63Gm6U8/zapisky-dopisy-a-povidky-andoriel-complet-pdf


Hoď si ten odkaz třeba do prvního příspěvku - je to na mým účtu na Uloz.to, takže by to neměli smazat.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Daša Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je úžasné, že takhle někdo pomáhá! Dívala jsem se na Ulož to, ani člověk nemusí mít link, vyjede mu to, když zadá název.

Ája už je asi v posteli, vstává do práce brzo, ale až to ráno najde, tak bude mít táááááááááááááákovouhle radost. :)
Daša

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron