Tak máte tu další díl. Nový bude zase za 14 dní 13.2.2016
11. Epizoda
Nacházeli se v obrovské hale rozdělené do sekcí, a v každé se nacházeli stázové komory.
Rodney přistoupil k ovládacímu panelu, který zde byl a začal luštit text.
„To je neuvěřitelné. Je tu 400 uspaných antiků."
„Jak je to možné? Předkové se přece povznesli," zeptala se Teyla.
„Asi se jich pár oddělilo, a chtěli se pomstít Wraithům, proto nejspíš stavěli nové město, které je nad námi, a tu superloď."
„No máme tu hromadu antiků v mrazáku, ale co s nima?“ zeptal se Sheppard.
„No přece je probudíme,“ řekl McKay.
„Blázníš? Pamatuješ, jak to dopadlo, když jsme narazili na Antiky posledně? Nechci zase přijít o Atlantidu, nebo mít ruku v hlavě, necháme tu hlídku a zavoláme doktora a prohledáme město, ať se rozhodnou na Zemi, co s nima,“ řekl Sheppard, zamával na skupinu vojáků a následně odešel.
Mitchell se vrátil a snažil se jakkoliv koordinovat činnost lidí ve městě avšak vysílačka byla téměř nepoužitelná, neustále z ní vycházeli nějaké hlášení nebo rozkazy.
Mezitím posádka lodi ohlásila, co našla na velitelství.
A stále nebyla nalezena brána, a tedy bylo obtížné dopravit posily. A bylo zde mnoho dalších problémů. Jako třeba s ovládáním města.
A další věci jako to, že město bude nejspíše tvrdě zabezpečeno, a proto mohlo šáhnutí na téměř cokoliv znamenat okamžitou smrt pro lidský personál ve městě, anebo i útok na Hammonda.
A ne všichni vojáci a technici, co se účastnili průzkumů již měli zkušenosti s Antickou technologií, což riziko ještě zvyšovalo.
******
Druhý den byla situace stále stejná.
Změna nastala okolo poledne, kdy se Rodneymu, Sam a Elliovi povedlo prolomit městské bezpečnostní protokoly.
„Tak tohle je bomba, tady je celá Antická databáze a podle paměti je mnohem obsáhlejší než ta na Atlantidě," pronesl do překvapeného ticha Rodney.
„Je tu taky jméno tohoto města, jmenuje se Ortum Libatis."
Chvíli pročítal další nové informace a nestačil se divit.
„To je neuvěřitelné, jsou tu plány nového typu lodí, obranné planetární dělo, lodní dělo, nové účinnější štíty a další věci."
******
Další den se jim konečně podařilo nalézt bránu, která byla jako vždy odpojená od celého systému bran. Nacházela se u operační místnosti za skrytou přepážkou.
******
Po několika hodinách se Sam, Rodneymu a Radkovi podařilo bránu zprovoznit.
„Atlantido, tady doktor McKay slyšíme se?"
„Ano doktore, tady Landry, jsem rád, že jste se ozvali, už jsme poslali Odysseu pro případnou pomoc."
„Děkujeme, generále, objevili jsme tu nové město asi 1,5 krát větší než Atlantida, se spoustou novinek a také tu jsou zmražení Antikové."
„To je něco do tří hodin budete mít posily a další vybavení."
S posledním slovem se brána uzavřela.
******
O tři hodiny později dorazili posily i s vybavením.
Ještě ten den večer dorazila Odyssea.
******
Mezitím, u Luciánské aliance...
Na orbitě jedné nejmenované planety se připravovala k odletu flotila deseti ha’taků a patnácti al’keshů. Většina této flotily sloužila jako eskortní pro jeden z těchto ha’taků. Na palubě této lodi byl jeden z druhých a skupina vyjednavačů.
Celá tato flotila patřila Luciánské alianci, a měla za cíl vyjednat nové spojenectví, a to s Aschenskou konfederací.
Na jedné z palub byl i plukovník Telford a většina komanda, také se mu povedlo pár příslušníků dostat na paluby al’keshů.
Plukovník moc dobře věděl, co je cílem mise, a dostat na palubu jedné z lodí pozemšťany byl velice obtížný úkol, ale věděl moc dobře, že musí překazit toto spojenectví. Aschenské biologické zbraně a další moderní technologie by byly v luciánských rukou velice nebezpečná věc, a na druhou stranu aschenové měli rozsáhlá území a mnoho zbraní a lodí, a hlavně znalost hvězdné brány.
Lodě začali vstupovat do hyperprostoru a čekal je několika hodinový let, mezitím se komando připravilo ke své misi.
******
Po té, co vystoupili z hyperprostoru, je čekal pohled na sedm lodí konfederace. V čele byla bitevní loď kolem ní dva křižníky a před nimi se nacházely čtyři fregaty.
Bitevní loď byl 800 metrů dlouhý kolos, Aschenská konfederace jich vlastní pouze pět, dříve to bylo sedm, ale i Aschenové měli nějaké střety s Orii.
Křižníky, které tam byli, jako doprovod byli oba staršího typu, ale i tak nejspíše modernější než ha’taky se kterými přiletěla Luciánská aliance. Oba byli 650 metrů dlouhé a těžce ozbrojené. A měli i výkonné štíty, avšak jejich podsvětelné motory nebyli tak výkonné a to samé platilo u bitevní lodi.
Aschenské lodě používali raketové systémy s různými hlavicemi, od protilodních až po biologické. Také energetické zbraně ve věžích a v různých velikostech a s různou kadencí, záleželo, na co byl jaký typ určen, zda na ničení lodí nebo jako bodová obrana.
Fregaty byli po dvojicích od každé třídy. Ta větší třída měla silnější štíty, ale slabší zbraně ve prospěch manévrovatelnosti měřila 200 metrů. Ta menší, která měla, o 35 metrů méně měla silnější výzbroj ale štíty a trup o mnoho slabší ale byla mnohem rychlejší a manévrovatelnější.
Avšak fregaty by nebyli pořádným soupeřem pro asgardské a antické technologie, které měli k dispozici na Zemi. A nejspíše ani křižníky by nebyli hrozba bez velké početní převahy.
Vyjednávání šlo zpočátku hladce a rychle.
******
Avšak po pár hodinách odešli všichni lidé v čele s Telfordem do jednoho ze skladů. Po té, co dali stranou hromadu luciánských beden, nalezli, co hledali, jejich vybavení.
Z beden vytáhli taktické vesty a další různé vybavení jako lékárničky a tak. Ale také MP7 aneb velice výkonné PDW, a k tomu pistole Sig Sauer P226.
Také měli k dispozici pár zatů ukradených z lodního skladu.
Následně zajali několik členů posádky a zavřeli je do místností na spodní palubě, které připravili během cesty.
Pak se shromáždili kolem můstku.
Ve stejný okamžik se otevřeli oba vchody na můstek a dovnitř vlétlo několik flashbangů.
Následně výboje ze zat’nik’atelů skolili tři nejvyšší důstojníky na můstku, ale měli štěstí, ostatní členové na můstku dostali zásahy od MP7, které byli smrtící.
Když ovládli loď tak už jen stačilo počkat na správný okamžik.
Ostatní lodě v okolí neměli tušení, co se stalo na této lodi.
Když byl dán signál tak zamaskovaný ha’tak, který zde čekal, již pět dní, přepravil nějaké výbušniny na jednu aschenskou fregatu a na velitelský ha’tak.
Následně je odpálil, ve stejné chvíli ha’tak, který byl zajat, zahájil palbu, kterou rovnoměrně rozdělil mezi bližší křižník a bitevní loď.
Následně se zapojili i al’keshe.
První rány poslané na křižník dopadli úplně přesně, vyřadili všechny generátory štítu, a ačkoliv křižník měl velice silný trup tak proti takové hromadě střel mu nebyl příliš platný. Další výstřely vyřadily hyperpohon.
Na bitevní loď už střeli neměli takový účinek, ale první výstřely dopadli do míst, kde zrovna byl admirál a velitel aschenského uskupení. Několikrát vyznamenaný a v celé aschenské konfederaci oblíbený muž zahynul dříve, než začala bitva. A několik důstojníků bylo zabito s ním či minimálně těžce zraněno.
Mezitím, co začala bitva tak velitelská loď Luciánské konfederace byla díky dobře umístěné bombě téměř bez energie, takže jen v klidu padala vesmírem mezitím, co ostatní lodě na sebe zahájili útok.
Posádka lodě, kterou zabralo komando, plnila rozkazy z můstku, protože nikdo nevěděl o tom, že kapitán a další důstojníci jsou buď omráčení, a zajatí nebo mrtví.
Následně Telford nechal na Ascheny zaútočit i stíhače tento rozkaz následovala většina dalších ha’taků.
Jedna fregata na straně konfederace již byla úplně zničená, jednalo se o štítový typ, a jedna těžce poškozena a blížilo se k ní několik al’keshů a mnoho kluzáků z různých stran, v tomto případě to byl zbraňoví typ.
A křižník, který schytal, na začátku většinu zásahů byl skoro zničen.
Na straně Luciánské aliance, která dokázala rychleji zareagovat na přepadení ze strany aschenské konfederace, jak si mysleli, byli také ztráty. Jeden ha’tak už byl zničený a čtyři al’keshe s ním.
Krátce na to bitevní loď a nepoškozený křižník zničili ještě jeden ha’tak, ale ve stejné chvíli byla zničena těžce poškozená fregata a na křižníku byl vydán rozkaz k evakuaci.
Najednou bitevní lodi vlivem poškození selhali na okamžik štíty a čtyři al’keshe a skupina kluzáků se stihli pod něj dostat dříve, než je opět nahodili.
A povedl se jim velice úspěšný útok na mnoho důležitých částí. Krátce na to byl vlivem palby zničen jeden křižník a ještě jedna fregata.
Také se do hry vrátil ha’tak s velitelem flotily Luciánské aliance.
Pro Ascheny už toho bylo dost a tak se stáhli. Během odlétání aschenské flotily z boje začal simulovat zajatý ha’tak rozsáhlé poškození a byl vydán rozkaz pro opuštění lodi. Většina členů posádky ho splnila. Následně loď odeslali jako malý dárek jaffům a komando se nechalo transportovat na ha’tak zamaskovaný poblíž.
******
O několik hodin později v nové kanceláři generála Landryho, v nově upraveném SGC.
Na jeho stole zapípalo světlo, které oznamovalo zprávu od plukovníka Telforda z upraveného ha’taku. Landry stiskl tlačítko, kterým se nejdřív odsunula knihovna, za jeho křeslem, kde byla ukryta komunikační obrazovka.
„Zdravim plukovníku, šlo vše podle plánu?"
„Ano pane, spojenectví mezi Ascheny a Luciány, nevznikne."
„To je dobrá zpráva vraťte se domů, ať můžeme začít pracovat na dalším projektu."
Po tomto rozhovoru se spojení vypnulo, a obrazovku opět zakryla knihovna.
Generál se posadil zpět do svého křesla a začal plánovat další kroky. Jeden z prvních kroků bude oslovení spojenců, kteří jsou dostatečně pokročilí, a nabídnout jim místo v plánované Galaktické Alianci.
Rozhodl se oslovit jen určité civilizace:
Langarany, Dalarany, Hebrydany, Jaffy, Noxy, Orbánce, Tollány, Tagrijce a Tok'ry.
******
V tu samou dobu miliony světelných let od Země na lodi Destiny.
Doktor Rush a jeho tým našel po dvou dnech na lodi ovládací místnost, kde získali přístup k mapě, na které bylo vidět, jak velkou vzdálenost tato loď jménem Destiny urazila. Ukázalo se, že proletěla podle odhadu zhruba 600 galaxiemi.
Pořád se nedostali k ovládání navigace a FTL pohonu, podařilo se jim jen ovládat podporu života, zbraně a štíty a několik dalších systémů.
Také zjistili, že Destiny pravidelně na určitý čas zastaví a naváže kontakt s rozmístěnými branami, které od pohledu byli primitivnější než ty z Mléčné dráhy. Jejich fungování bylo také o hodně jiné než ty, se kterými měli už zkušenosti.
Objevili také zařízení, která plnila funkci pozemských průzkumných sond, byli to malé létající koule s kamerou, které pojmenovali KINO.