Objev- díl desátý
1.9. Stanoviště Gama
Doktor Roggers přišel za doktorem Leem s tím, že se jeho týmu podařilo dokončit úpravy štítu a neutrino-iontových a naquadahových generátorů. O několik okamžiků později se dostavil doktor Felger oznámit, že se mu podařilo přidat veškeré asgardské zbraně do systému lodi a že railguny budou fungovat tak, jak mají. K railgunům bude možný i manuální přístup a palba. Doktor Lee den před tím dokončil úpravy hypermotorů a přidaly se ještě jedny nouzové podsvětelné motory pozemské konstrukce.
7.9. 2009 Země
Nad Zemí se seskupila flotila s osmi bitevními loděmi třídy Daidalos, pěti hataky a jednou Apofisovou mateřskou lodí. Carterová měla poblíž Atlantidy obě lodě třídy Daidalos a technici opravovali cestovatelské lodě a cestovatelskou Auroru. Na Apofisově lodi byli také Jaffští piloti, kteří měli případně pomoci se zajištěním kolonie na Asuru. Tomuto pomocnému sboru velel Áron.
Nebyli to jen Jaffští piloti, ale také vojáci, co se starali o kluzáky.
Na stanovišti Alpha byla téměř dokončena další loď třídy tři sta čtyři Daidalos.
Na Zemi byl také téměř dokončen čínský Chcao Chcao. Hned na to se měla začít stavět další tři sta čtyřka. Na Betě se stavěly momentálně jen stíhačky.
Distruptorová loď byla již dokončena a momentálně stoupala na orbitu.
V Mléčné Dráze zůstávají jen tři lodě třídy tři sta čtyři, ostatní zapínají hypermotory a míří do Pegasu.
Se stavbou distruptorové lodi byly velké problémy. Například postavit zbraň zabralo více času, než lidé chtěli. Po několika měsících namáhavé práce byla loď konečně dokončena. Za několik týdnů se mají lodě vynořit v galaxii Pegasus.
Flotila Země byla nyní na čas rozdělena na dvě flotily. První flotila umístěna v galaxii Pegas obsahovala následující lodě a letouny: lodě třídy tři sta čtyři Daidalos jako loď vlajková, Appolo, Žukov, Indianapolis, Odyssea, Churchill a de Gaulle. Apofisova mateřská loď a deset alkešů.
Druhá flotila umístěna v Mléčné dráze: pět lodí třídy Daidalos: Dionýsos, Malinovskij, Vatutin, Mongomery jako loď vlajková, Sun-Tzu a Napoleon. Pět hataků schopných služby, třicet alkešů a mnoho teltaků. Dalších patnáct hataků bylo na Alphě a opravovaly se.
Na stanovišti Gama bylo ještě mnoho Alkešů, které nebyly dokončené, nebo byl zatím seskládán jen trup.
Stanoviště Delta je hlavně evakuační kolonií, která se prozatím buduje. Vyrábí se zde hlavně F-302 verze B.
Stanoviště Beta také pomalu rozkvétalo do gigantické základny. Na této základně by se dalo ubytovat několik set tisíc lidí, pokud by tato základna ztratila spojení se Zemí. Byla to druhá evakuační základna.
Hlavní evakuační základnou bylo zatím stanoviště Alpha. Toto stanoviště už bylo největší ze všech, jaké se podařilo Pozemšťanům postavit.
Atlantida, Pegas, 7.9. 2009.
Carterová pomalu navrhovala novou pozemskou loď, která by byla mnohem silnější než předchozí dvě třídy lodí. Nakonec dospěla k názoru, že bude nejlepší si zaletět do Alteranské galaxie za Tominem na návštěvu. Země měla slíbenou veškerou databázi, co Oriové měli. Tomin už dříve slíbil, že se vynasnaží případně pomoci v galaxii Pegas s nepřátelskými wraithy.
Prozatím vymyslela úpravu lodí třídy Daidalos. Ta by vypadala stále stejně, až na vnitřní, systémové změny. Nesla by v obou hangárech celkem 40 F-302, k tomu se vědci v oblasti 51 pokoušeli vytvořit novou variantu tohoto vesmírného stíhače a to s kanónem z kluzáku, nebo s asgardskými zbraněmi. S tím vším se vytvářel i štít, který by napájel naquadahový generátor. Momentálně se dokončoval prototyp verze F-302C. Jako sekundární a doplňkovou zbraň nese čtyři rakety AIM 101 AMMRAM.
Loď třídy Daidalos neměla momentálně dostatek zbraní, a proto se (Carterová) rozhodla, že když Země má k dispozici znalosti Asgardů, poupraví plány lodí, co se měly stavět. Po operaci se mohou upravit lodě třídy Daidalos i na Asuru, kde bude dostatek materiálu. Samozřejmě s drony se počítalo dopředu, pokud by lodě neměly k dispozici drony, mohly využít další prostor pro rakety. Celkem nakonec loď měla tyhle parametry:
Daidalos Mark: II:
Zbraňové systémy: 8 asgardských paprskometů (Dva vzadu, čtyři směřující dopředu, jeden dole a jeden nahoře.), 40 railgunů, 1200 dronů (ovládáno křeslem) a 40 odpalovačů raket mark V-IX, (celková zásoba je 160 raket), 2 horizonty (týká se všech lodí až na Daidala a Odyssey).
Energetické systémy: tři střední Neutrino-iontové generátory na primární i sekundární systémy lodi (jeden generátor se rovná 35 procent ZPM), + dva záložní. Deset naquadahových generátorů mark III sloužící na transportní systémy a záložní zdroj energie.
Transportní systémy: Kruhy, asgardský transportní systém.
Senzory: Dlouhého i krátkého dosahu, vnitřní senzory.
Rozměry lodi: Délka: 400m, výška: 80m, šířka: 100m
Doplňky: 5-10 jumperů, 40 F-302
Podpora života pro 500 lidí.
Carterová však nutně potřebovala vědět i strukturu hlavní zbraně orijského křižníku. To by jí značně pomohlo s vývojem nové lodě.
Bylo tedy jasné, že se co nejdříve někdo vydá do Alteranské galaxie, aby převzal orijskou databázi, tedy alespoň její kopii.
Ale to nyní musí počkat, protože lodě se musí připravit na bitvu, která rozhodne o osudu celé galaxie. Před několika dny přiletěla cestovatelská flotila, která měla k dispozici jednu loď třídy Aurora a deset generačních plavidel.
9.9.2009
Stále letící flotila pozemských lodí zachytila na senzorech několik lodí třídy Hatak, ty vysílaly nouzové volání, ale vzhledem k tomu, že tato část galaxie byla opuštěná, nikdo si toho nevšímal.
Emerson se spojil s ostatními veliteli lodí a rozhodli se to prověřit. Lodě o půl hodiny později vyskočily z hyperprostoru. To co všichni spatřili, o tom měli někteří ještě dlouho noční můry. Na senzorech byla vidět flotila tři tisíce Hataků, které nevykazovaly žádnou známku života. Ovšem co se objevilo flotile za zády, to by nikdo nečekal. Stálo tam padesát velkých bitevníků, připomínající Anubisovu mateřskou loď, a sto bitevníků neznámé konstrukce. Neznámé lodě se však pomocí asgardského jádra identifikovaly jako lodě třídy Cheops. Nedaleko se také nacházela jedna opuštěná planeta, která nebyla obydlená, ale měla na povrchu hvězdnou bránu.
Na palubách všech lodí se připravovali všichni vojáci k boji.
Emerson: „Spojte mne s ostatními loděmi flotily. Potřebujeme zjistit, co se zde stalo!“
Womaková: „Ano pane. Spojení je aktivní.“
Emerson: „Tady Emerson, co si myslíte, že se tu stalo?“
Chung-Cha: „Zdravím plukovníku. Podle mne se tu odehrála nějaká bitva, ale senzory hlásí, že lodě jsou v pořádku.“
Larminat: „Nezbývá nám nic jiného než nějakou loď vybrat a poslat na ni výsadkový tým.“
Ross: „Souhlasím, ale je mi divné, že na žádné lodi není ani jeden živý organismus.“
Emerson: „ Můj první bezpečnostní tým pronikne na jeden hatak. Jak je na tom distruptorová loď?“
Chernov (velitel distruptorové lodě): „Všechny systémy fungují na sto procent, pane.“
Emerson: „Dobrá, vyčkáme na zprávy průzkumného týmu.“
Po několika minutách přijde zpráva na Odysseu.
Emerson si ji přečte a přepošle všechny informace i na ostatní lodě.
Emerson: „Pánové, jak jste si tu možná všimli, máme zde docela velký problém. Na těch lodích byli replikátoři, kteří se rozpadli nejspíše díky zbrani na Dakaře.“
Larminat: „A jak to celkem vypadá?
Emersonovi přijde další zpráva, která byla pro někoho očekávaná a pro někoho ne.
Emerson: „Přišla mi další zpráva, čím blíž jsou jednotky Peltaku, tím víc nachází mrtvých jaffů. Všichni zemřeli na následky zranění od replikátorů.“
Larminat: „To je zlé, tohle se mi vůbec nelíbí. Nikde jsme zatím ani neviděli záznamy o tom, že Anubis měl více těchto obrovských bitevníků.“
Ross: „Četl jsem hlášení plukovníka Mitchella, psalo se tam, že Baal dokázal postavit také tak velkou a stejně vypadající loď.“
Emerson: „To je zlé, opravdu by mne zajímalo, kde se tady ty lodě vzaly.“
Výsadkový tým z Odyssey zatím pomalu ale jistě postupoval k Peltacu. Během pěti minut dorazili do Peltacu. V Peltaku se nacházelo mnoho mrtvol, ale také nejvíc trosek replikátorů, které se nacházely na lodi. Hned na to se jeden voják vrhl k ovládání. Podle posledních zpráv tato flotila patřila jak Baalovi, tak i zbylým goauldům, kteří dříve bojovali proti Baalovi.
Následovalo krátké spojení s ostatními veliteli a ti nařídili plnou bojovou pohotovost. Vojáci, co byli přítomni na palubách lodí, byli transportováni na jiné hataky a hlavně na Anubisovy mateřské lodě. Během několika hodin všechny volné týmy prozkoumávaly lodě a zjistily, že všechny ty lodě nejsou v pořádku. Našli mnoho rozbitých krystalů ve strojovnách a to se nikomu nelíbilo.
Emerson vysadil hlavně lidi z Odyssey a nařídil okamžitý odlet na Zemi.
Velení nad touto částí flotily dostal do rukou Plukovník Kleiman. Hned na to Odyssea skočila do hyperprostoru.
Emerson nařídil vymáčknout z pohonu co největší rychlost s možným přetížením motorů. O několik hodin později přiletěli na orbitu Země. Tam se spojil s generálem O‘Neillem.
O‘Neill: „ Emersone, neměli jste tak náhodou letět do galaxie Pegas?“
Emeroson: „Zdravím generále, měli, ale jaksi došlo ke změně plánu.“
O‘Neill: „Jak to myslíte, že došlo ke změně plánu?“
Emerson: „Pane, našli jsme opuštěnou goauldskou flotilu.“
„Proboha jak jste ji našli?“ zeptal se O‘Neill, který se z toho posadil do svého křesla.
Emerson: „Na kraji naší galaxie jsme zachytili podivný signál, proto všechny lodě skočily nedaleko od jedné planety, která měla na povrchu bránu. V prázdném prostoru se nacházela gigantická flotila mateřských lodí.“
O‘Neill: „O kolika lodích že tu mluvíme?“
Emerson: „Senzory zatím zachytily když to rozdělíme napůl, vzejdou z toho dvě obrovské flotily ale pro jistotu bych vás raději transportoval na palubu Odyssey.“
O‘Neill: „Rozumím, za pět minut mne transportujte na palubu.“
Emerson: „Ano, generále.“