Nu, poslední díl je hotov a opraven, takže přeji příjemné počtení
, berte to jako díl za červenec, následující měsíc nejspíš další díl nepřistane, protože jich nemám moc na skladě a chci si uchovat tempo alespoň jeden díl za měsíc
19.dí: Bitva tří stran
Bitva mezi Cestovateli a Wraithy měla být největší ze všech, které se kdy měli odehrát. Asuranská plavidla stála zamaskovaná bokem a zatím zkoumala rozložení wraithských sil. Wraithský admirál stál nehnutě na palubě své nové lodě. Pamatoval si na mnoho bitev, které už vybojoval a nouzi o potravu vůbec neměl. Jeho nová loď poháněná pěti ZPM a čtyřmi sty wraithsými generátory byla impozantní. Od zádi po příď lodě byla dlouhá 24 kilometrů a zahrnoval v sobě třicítku mateřských úlů. Superúly v sobě měly deset úlů a tři křižníky. První se na cestovatele vrhlo pět úlů a deset křižníků.
Úly letěly z jedné strany a křižníky z druhé. Wraithský admirál měl starosti ohledně toho, zda jeho nové silné lodě, které nebyly ještě dokončeny, zvládnou tento boj.
Asuranský admirál nechal zatím zapojit rušičky hyperprostoru, aby ani jedna z lodí nepřítele neunikla. Jeho loď třídy Crespusculo byla tak silná, že by dokázala sama porazit nepřátelské superúly. Asuranský admirál odeslal zprávu na velitelskou loď cestovatelů, že jim přijdou posily. Cestovatelský velitel předpokládal, že to bude jedna skupina bitevních lodí. Z hyperprostoru vylétl zbytek wraithské flotily spolu s Cestovatelskými loděmi. Ty mezi sebou začali okamžitě střílet a nové cestovatelské lodě odpálili několik desítek raket. To ani jeden z admirálů netušil a replikátorský admirál byl dohnán k tomu, aby zaútočil na Vlajkové lodě a Superúly. Lodě třídy Aurora nabily své paprskomety a hned na to zapojili svá ZPM. Křižníky třídy Femto se zatím rozprostřely po celém bojišti. Všechny Asuranské lodě vypouštěli vyspělé antické stíhačky. Byly to opět stíhačky označované ve star wars jako Delta-7, ale těch bylo v této vlně pomálu. Jejich označení, mělo mnoho různých barev, ale nejčastěji převládala šedá, červená, žlutá a na některých strojích dokonce bílá.
Cestovatelé se vydali do útoku, s nadějí že ještě mohou vyhrát. Admirálova loď se nacházela bokem od všeho dění a admirál sám zatím necítil potřebu zasahovat do dění.
Cestovatelé bojovali na život a na smrt, s cílem zajistit si poklidný život. Bohužel ani jedna strana nevěděla o Asuřanech. Cestovatelé bojovali, seč jim síly stačili, ale byl to předem prohraný boj. Boj vedli na moc širokém frontě, takže vyslali mnoho svých výsadkových lodí na některé vzdálené úly a křižníky, s cílem je začlenit do své flotily. Tímto způsobem se jim podařilo ukrást šest úlů a čtyřicet křižníků. Byla to velká posila pro cestovatele, bohužel pro ně to wraithům moc nevadilo. Wraithský Admirál nyní spolu se svou manželkou císařovnou sledoval průběh bitvy. Nemusel nic říkat, stále jenom sledoval, jak se vyvíjí bitva s cestovateli. Cestovatelské lodě měli minimální posádku, a většina jejich obyvatel už bojovala na obsazených lodích nepřítele. Admirál se podíval na svého prvního důstojníka a rozkázal mu zapojit do bitvy jeden ze super úlů. Císařovna věděla, že na jeho palubě se nachází její sestra, a proto doufala, že nové lodě budou fungovat.
Na planetě konečně zprovoznili bránu a tím pádem mohla začít poklidná evakuace na různé planety galaxie Pegas. Asuřané o tom neměli ponětí, proto zůstali i nadále zamaskovaní. Bránou za třicet osm minut prošlo několik tisíc lidí. Cestovatelé zatím odolávali, ale tušili, že to už dlouho nevydrží. Zatím ztratili deset lodí, a dvacet obsazených křižníků. Po dalších osma třiceti minutách měli již na jiných planetách čtyři tisíce lidí. Cestovatelé měli na mále a věděli to, jejich další výsadky proto směřovali na jeden super úl. Byl to onen super úl, který se měl zapojit do bitvy. Wraithy zatím přišli o patnáct úlů a třicet křižníků, tedy celkem 21 úlů a 70 křižníků. Admirál se zatím cítil spokojeně, protože tyhle lodě nepotřeboval a byli na nich většinou wraithy, kteří mu již delší dobu pily krev. Nařídil proto svému důstojníkovi, aby poslal do zad a na boky cestovatelské flotily dalších třicet úlů plus dva tisíce šipek. Šipky měli za cíl zaútočit na planetu. Ale většina jich ještě neopustila hangáry. Cestovatelé ovšem pokročili i v této technologii. Měli vlastní stíhače, kterých měli pět tisíc. Mezi to se ovšem nepočítali ukořistěné šipky, které byly následně upravovány tak, aby bylo vidět skrz kokpit.
Na super úl přiletělo 120 transportních lodí. Na každé z lodí bylo padesát vojáků plus posádka lodí. Každá loď měla standardní posádku dvaceti lidí. Jedinou nevýhodou bylo, že tyto lodě neměly hyperpohon, proto museli prolétávat mezi wraithskými loděmi a šipkami. Naštěstí tyto lodě měly alespoň slabé štíty, které tu cestu dokázali vydržet. Cestovatelské bitevní lodě vystřelovali souvislý proud energie, který se podobal asgardským paprskometům. Jediný rozdíl byl v síle a barvách těchto proudů. Cestovatelé měli kromě rudé barvy i černé energetické zbraně. Tato zbraň byla nejnovější Cestovatelskou zbraní převzatou z několika antických bitevních lodí. Byly jí vybaveny jen nové bitevní lodě, které měli v sobě i několik emitorů štítu z Asuranských lodí.
Palba neutuchala a výsadky, na prvním super úlu, se probily pře hangár do lodi. Dvě třetiny Cestovatelů zabezpečili hangár a vydali se pro ZPMko. Každý super úl měl k dispozici jen jedno ZPM a hned na to několik desítek velkých wraithských generátorů. Cestovatelů zbyla polovina, když se konečně probili k hlavní rozvodně se ZPMkem a třicítkou generátorů.
Tam na ně však čekala královna spolu se svými nejlepšími wraithskými důstojníky a válečníky. Bylo jich tři sta a neohroženě se vrhly na cestovatele. Jenže Cestovatelé nelenili, hodili wraithům pod nohy postupně padesát granátů, které dostali od expedice v době, kdy byli ještě spojenci. Dostali dvacet beden granátů a zbraní s municí. Měli v nich akorát kulomety a útočné pušky.
Další zbraně Cestovatelé nechtěli. Proto také dokázali po tuhém boji ovládnout celou loď. Bylo to zajímavé, jak se mohlo podařit osmi tisícům cestovatelům obsadit celý super úl a osvobodit uvězněné lidi. Super úl se připojil do obrané formace planety a to rozzuřilo Wraithského admirála. Na to právě čekal Asuranský admirál. Wraithský admirál vydal své lodi za cíl zničit ukradený super úl a ostatním lodím rozkázal porazit všechny nepřátelské lodě wraithské konstrukce. Super úl v držení cestovatelů zničil během chvíle deset wraithských křižníků a několik úlů. Bitevní lodě Cestovatelů obklopili super úl.
Všechny lodě cestovatelů zahájili palbu na Vlajkovou loď wraithů, a na ostatní zbylé super úly. V tom se vynořila Asuranská flotila, která zahájila tvrdý útok všemi laserovými a paprskovými zbraněmi na Vlajkové lodě nepřítele. Admirál okamžitě rozkázal přerušit boje s Cestovateli a vydal rozkaz k útoku všemi zbraněmi na Asuranské bitevní lodě třídy Crespusculo. Cestovatelé si uvědomili, že padli do pasti, ale jejich lodě nemohli vstoupit do hyperprostoru. Cestovatelé tedy zaútočili na Replikátory hned poté, co se jim dobyli štíty. Na straně Cestovatelů padlo za oběť už třicet lodí.
Bohužel to co vyhlásil wraithský admirál, bylo to poslední, co stačil říci před svou smrtí. Na čtyři sta laserových a paprskových zbraní zničilo wraithskou vlajkovou loď a dvacet šest křižníků. V tu ránu se velení ujal mladý císař Wraithské říše, který byl na jednom ze dvou wraithských super úlů. Zahájil brutální palbu na vlajkovou loď replikátorů, a k němu se přidali další lodě i s cestovateli. Těžká palba na lodě třídy Crespusculo byla zničující. Replikátoři bojovali, jak se jen dalo, ale moment překvapení byl již dávno pryč. Všechny lodě měli na palubě drony, a tak admirál nechal vypustit několik tisíc dronů na wraithské lodě. Cestovatelé stříleli jen těžkými zbraněmi, což byl důvod, proč odolávali tak dlouho. Opodál v pásu ateriodů se schovávalo několik lodí, které byli vzhledově stejné, jak destruktory třídy Venator ve Star Wars. Bylo jich celkem pět a svými senzory prohledávali nepřátelské lodě. Nikdo nevěděl, že kdysi dávno Cestovatelé byli ve válce s Antiky. Tuto válku vyprovokoval Moros s cestovatelským vůdcem Gavosem. Nikdo z nich nevěděl, že jsou nevlastními bratry. Věděli to jen oni dva, ale nenáviděli se o to víc. Cestovatelé díky tomu chtěli ovládnout Atlantidu, bohužel Expedice přišla na Atlantidu dřív.
Bitva pokračovala dál a wraithové zničili většinu lehkých křižníků třídy Femto.
A tři lodě třídy Aurora. Dvě lodě třídy Tenebris se musely stáhnout, protože tak agresivní palba ze stran wraithů a lidí byla velice silná, a štítům se nemohla tak rychle dodávat energie. Část cestovatelských lodí pronásledovala tyto dvě lodě a vzápětí je zničila. Dvěma lodím Crespusculo klesla síla štítu pod padesát procent. A palba všech lodí se daleko více vystupňovala. Během malé chvíle díky tomu explodovalo několik úlů a na tři sta křižníků. Měli již poškozené zbraně, a čím více do nich proudila energie, tím to bylo horší. Asuřanským lehkým křižníkům se povedlo mnoho šťastných zásahů do jejich hlavní a zbraně explodovali. Bylo až překvapující, že wraithové dosud nevyslali své šipky v tisících do bitevní vřavy.
Mladý císař toužil po tom, aby pomstil svoji rodinu. Proto nařídil několika moc poškozeným lodím, aby vypustili všechny šipky a transportní lodě a taranovali nepřátelské lodě Crespusculo. Asuřané vystřelili opět ze svých silných zbraní a tři sta wraithských lodí skončilo v plamenech a mnoho šipek se vypařilo.
Asuřané opět ze svých lodí vystřelili zelenými paprskovými zbraněmi do řad nepřátel. Pulzní děla zahájily palbu, a aktivovali se jak protiletecké, tak proti lodní zbraně. Jednalo se o mnoho různých zbraní a mezi nimi byli jak pulzní, tak projektilové, laserové a paprskové zbraně. Všechny lodě nyní nasadily všechny zbraně do bitvy. Císař vyslal všechny šipky z poškozených lodí do bitvy. Bylo jich více jak půl milionu, ale Asuřané měli již ve „vzduchu“ několik stovek svých stíhaček a několik desítek jumperů. Obě vlny strojů se srazily v obrovské vzdušné bitvě. Půl milionu šipek proti necelé tisícovce asuřanské stíhací flotily. Výhodou asuřanů bylo, že na rozdíl od nich měli stále většinu svého stíhacího letectva určeného pro tuto bitvu v hangárech.
Replikátoři postupně odpalovali ze svých poškozených lodí několik desítek dronů, což efektivně ničilo wraithské šipky. Stíhačky bojovali s šipkami docela úspěšně, bohužel neobešlo se to beze ztrát. Po první půl hodině ubylo pět tisíc šipek, ale i téměř tři stovky replikátorských strojů. Zbylé lodě třídy Femto vypustili úplně všechny své stroje a zahájili evakuaci personálu na jiné lodě. Zbytky posádek na těchto lodích vlétali do největší bitevní vřavy, a jako poslední zbraň zvolili autodestrukci. Takto se jim podařilo zničit pět set křižníků a čtyřicet úlů. Wraithům zbylo nakonec jen 2000 lodí schopných boje:
-1840 křižníků
-158 úlů
-2 superúly
Cestovatelé měli daleko více lodí jak na počátku bitvy:
-50 Cestovatelských kolonizačních lodí
-20 křižníků
-15 bitevních lodí
-1 Super úl
-40 úlů
-50 wraithských křižníků
Asuřanům/Replikátorům také mnoho lodí nezůstalo. Z 64 lodí jich nyní měli 25:
-4 Crespusculo
-7 Tenebris
-14 Auror
Asuřané se připravovali na to, že se ještě stáhnou. Ovšem ze všech lodí začali postupně vypouštět drony. Vždy vyslali maximálně tisíc dronuů a hned na to vystřelili ze svých těžkých zbraní. Tímto způsobem se dařilo ničit lodě, aniž by se wraithové dostali k replikátorům.
Cestovatelé se stáhli na orbitu své planety a hlídali jakýkoliv náznak wraithů, který by znamenal útok na planetu. Nakonec bitevní lodě spolu s křižníky z ničeho nic zaútočili na wraithský super úl. Super úl, který byl již dlouhou dobu pod silnou palbou, přestal odporovat návalu střel a pulsů. Vybuchl v nádherné explozi, při které vzal sebou do pekel čtyři sta wraithských lodí a jednu loď třídy Crespusculo.
Asuranský admirál nařídil opustit vystřelit postupně všechny drony a opustit bitvu. Na bojišti se objevilo přes dva miliony drunů, které si to vesele mířili na wraithské lodě. Poslední super úl, na kterém byl i mladý císař se vzdálil od bitvy a opouštěl bojiště v doprovodu dvou stovek křižníků a deseti bojeschopnými úly. Zbytek flotily byl v podstatě odsouzen k záhubě. Wrairhové vypustili ze svých lodí milion šipek. Tento roj si to rychlou cestou razil k Asuranské flotile. Když šipky vylétali do prázdného prostoru mezi oběma flotilami, Byli srazili se s první vlnou dronů a několika novými jumpery. Tyto jumpery měli v sobě zabudovaný vlastní energetické dělo. Wraithové, i když měli přesilu, nedokázali využít momentu překvapení a první dva miliony šipek padli během prvních deseti minut. Mezi tím vylétla kombinovaná druhá a třetí vlna dronů, které postupně dorážela zbytek šipek, které byli mezi flotilami.
Asuřané vypálili poslední dvě vlny dronů. Čtvrtá a pátá vlna se prohnala zbytkem šipek a spolu s hlavními zbraněmi bitevních lodí zničila dvanáct set wraithských lodí. To už ovšem Replikátoři neviděli, protože skočili do hyperprostoru. Oberoth vyslal příkaz, aby se flotila vrátila, ale flotila měla již jen: -3 Crespuscula, z čehož jedna byla těžce poškozená
- 6 Tenebrisů, sedmá loď explodovala při vstupu do hyperprostoru a vzala sebou 2 lodě třídy Aurora
- 8 Auror
Zbytek Asuranské flotily se stáhl na domovskou planetu a tam zahájil opravy všeho druhu. Wraithská flotila se také stáhla. Nařídil to mladý Císař, kerý ještě zvládl zničit sedm bitevních lodí a deset křižníků. Cestovatelé uhájili svoji domovskou planetu, ale všechny jejich lodě byly těžce poškozeny. Zahájili proto okamžitou opravu svých lodí.
Neznámé lodě se zatím přiblížili k troskám replikátorských lodí a nabraly co nejvíce trosek do svých obrovských hangárů. Během toho byly celou dobu zamaskovány. Nakonec se otočili a na odvrácené straně bojiště skočili do hyperprostoru.