Události roků 2010, 2011 a 2012
Antikové, kteří se na Spartě probudili ze stáze, Započali jednání s představiteli Země. Antikové povolili lidem obývat Atlantidu, Spartu a Eritotélii, ale Země se musela zavázat k oživení Antiků do jejich původních těl.
Městská loď Magrita, byla nejzachovalejší ze všech měst Antické říše. Byla potopena až na konci války, a proto nebyla zničena. Tato planeta byla na samém okraji galaxie Pegas, proto byla strategicky důležitá. I když na planetě byla hvězdná brána, tak na ni Wraithy nikdy nevkročili.
Tibérius se rozhodl, že část antiků odejde na Magritu, kde zprovozní všechny dílny. Potřeboval si zajistit mnoho dronů, a proto potřeboval co nejvíce antiků schopných boje. Naštěstí mohl odsunout jednu lehce poškozenou linku na ZPM a z rozpadající se budovy na povrchu další tři linky na drony.
Athos
Mezitím 1. Dotrandův prapor antických střelců a 1. Pegasuský pluk ze Země prohledával celý Athos. Na Athosu bylo nalezeno mnoho, ale opravdu mnoho lodí. 3. lehký Pegasuský prapor obsadil okolí brány a bránu zajistil. Rotný Šišák postupoval s jedním Antikem chodbou do řídící místnosti. Tato řídící místnost byla podobná záložní místnosti na Auroře. Antikové nalezli celkem patnáct lodí z toho tři lodě bitevní, šest Auror a šest lehkých křižníků. Celý Athos byl v rychlosti opraven, a důkladně prohledán, aby se zajistila bezpečnost Magrity. Po nutné opravě a zprovoznění několika lodí byl Athos připraven k odletu. Všechny lodě naštěstí zdárně doletěly na Magritu, kde zdárně zadokovaly, a hned poté se na ně vrhla značná část Antiků a pozemských techniků.
Magrita byla celkově díky Geniajům zrekonstruována, a hvězdná brána byla přemístěna do tamější pevnosti, která byla postavena jako SGC, ale desetkrát lépe technicky zajištěna. Magrita, jedna ze čtyř hlavních pevností se stala domovem všech Antiků. Jelikož Antikové museli nějak svým spojencům zaplatit, za velkou pomoc, tak přenechali Atlantidu a Spartu Zemi. Eritotélia se měla přesunout na stanoviště Alpha a zvýšit tak bezpečnost Země.
Tím že Geniové prodávali expedici nejrůznější kovy například Trinium, Neutronium, Naqadah a v neposlední řadě velké množství železa, byly odměněni několika pro ně vynikajícími plány na zbraně, které mohly sami vyrábět. Byli to zbraně BAR1918, Thompson M1A1, PPŠ 41 Špaginov a M1 Garand. Geniové ovšem potřebovali nějaká nová lepší mířidla, největší problém měli s tím, že těch mířidel bylo moc. Země slíbila, že dodá další plány na ruční zbraně, pokud budou dále dodávat suroviny na Atlantidu.
To vedlo k tomu, že se i Ladon smířil se Sheppardem.
Noxové povolali do Mléčné dráhy celkem pět neporazitelných válečných flotil. Jedna flotila měla k dispozici tři nebo čtyři lodě bitevní, čtyřicet křižníků (u každé flotily to bylo jinak) a sto fregat, torpédoborců a průzkumných lodí. Noxský admirál Lombr se stal velitelem jedné z dvaceti menších úderných flotil. Tou byla jedenáctá flotila, která měla za cíl napadat Ascheny. Ostatní flotily a eskadry měly za cíl zničit veškeré útočné lodě a ubránit všechny své planety a planety Země a znovu dobýt Nox.
Také se uspořádalo jednání mezi Zemí, Antiky a Noxy. Furlingové vymřeli v poslední krvavé válce s Goaldy. A konec konců Asgardé z Pegasu byli pohřešováni.
Noxové, kteří po těch několika tisíci letech opět bojovali prozatím jen na orbitě Noxu, mobilizovali své síly na konečný úder proti Aschenům a Wraithům.
Luciánská Aliance se měla týkat pouze Země.
Dva roky se nedělo téměř nic, V Pegasu se Antická populace zvětšila na patnáct tisíc lidí. Země masivně posílila svoji flotilu a opevnila svoje pozice jak v Pegasu, tak v Mléčné Dráze. Na Eritotélii se konečně zprovoznili motory města, a tak mohla konečně opustit tuhle planetu. Byla přemístěna na jednu z planet v okolí Země, kde dříve nebyla žádná brána. Pozemská flotila byla nucena velkou část nalezené Goaldské flotily rozebrat. Celkový tabulkový počet lodí je následující:
https://s15.postimg.org/ldoytam9n/cwc.png
Luciánská Aliance dala do kopy s Ascheny největší flotilu všech dějin, byla velice silná, a to nemluvě o tom, že konečně měli Aschenové několik nových válečných lodí. Měla jediný cíl, zničit Nox, planetu všech Noxů a poté se vydat na Zemi, a tím zakončit vítězné tažení. Noxové měli nad samotným Noxem čtyři válečné flotily a to 1. až 4. flotilu. Tyto flotily měli k dispozici:
20 nových bitevních lodí
50 starších bitevních lodí
100 těžkých křižníků
320 lehkých křižníků
2500 torpédoborců
150 000 bombardérů
800 000 stíhačů
3 armády (pátá, část čtvrté a první, sedmá a devátá)
Zbylé síly v Mléčné dráze bylo dalších deset válečných flotil, které si vyřídili pořádek proti wraithům ve svých galaxiích.
Nyní přepadávali různé nepřátelské lodě, které bez milosti ničili. Tyto síly se skládali:
200 starších bitevních lodí
800 křižníků
1 000 torpédoborců a dalších malých lodí
500 bombardérů
2 000 stíhačů
To byli veškteré síly, které Noxové dali na obranu Mléčné Dráhy.
Antikové dodali Zemi několik milionů dronů s cílem zajistit dostatečnou obranu Země. Tím pádem začalo vznikat mnoho nových hangárů a základen po celé planetě. Bylo rozvrženo tři sta hangárů/bunkrů, které sloužili jako základny pro odpalování dronů. Dále byli drony konečně dodány na BC-305ky. Antikové také dodali křesla a aby toho nebylo málo, v Norsku byly nalezeny dvě základny asgardů. Byli v nich sice hangáry a asgardské zbraně plus několik set brnění. Vzhledem k reálné hrozbě invaze, byly do programu přizvány i státy, které nebyly zdaleka stabilní. Jsou tam tyto státy:
1)Kanada, 2)Japonsko, 3)Nový Zéland, 4)Australský Svaz, 5)Brazílie, 6)Argentina, 7)Portugalsko,
Itálie, 9)Španělsko, 10)Švýcarsko, 11)Belgie. 12)Česká Republika, 13)Slovensko, 14)Polsko, 15)Norsko, 16)Švédsko, 17)Finsko, 18)Nizozemsko. 19)USA, 20)Rusko, 21)Čína, 22)Francie, 23)Velká Británie, 24)Island, 25)Rakousko, 26) Německo, 27) Indie, 28) Indonésie, 29) Malajsie, 30) Filipíny, 31), Srí Lanka, 32) Kazachstán, 33) Mongolsko, 34) Lucembursko, 35) Taiwan, 36) Ukrajina, 37) Maďarsko, 38) Malta, 39) Řecko, 40) Brunej, 41) Federativní Mikronésie, 42) Fidži, 43)Samoa, 44) Německo
Specifikace „hangárů“
křeslo s 500 000 drony
20 railganů
5 sil raket
1 prapor pěchoty
2 čety protileteckých odpalovačů.
30-150 F-302D2
5-10 jumperů při plně obsazeném hangáru, v prázdném hangáru až 230 těchto strojů
Tyto stanoviště se nalézala v Alpách, Špicberkách, Kordilerách, Andách, Pyrenejích, Uralu, Sibiři, Gobi, Viktoriině poušti a ve starých továrních komplexech. Bylo vybudováno na devadesát velkých a 180 malých hangárů a skladišť, které byli chráněny štíty. Poté následovalo vytvoření třiceti doků pro BC304, 305. V těchto letech letí na diplomatickou návštěvu plukovník Carterová do Alteranská a Orijské galaxie.
* Ne všechny hangáry jsou dostaveny, protože zas tak velké zdroje Země nemá.