23.díl: Černý Jestřáb
V Pegasu byl poněkud klid, hlavně díky tomu, že Země se přestala zapojovat do všech konfliktů v galaxii. Během osidlování Magrity získala Země dostatek náhradních dílů na opravu Černého Jestřába. Černý Jestřáb se nyní stal vlajkovou lodí druhé flotily umístěné v Pegasu. Štíty byli upraveny, a vznikl tak nový Asgardsko-Antický štít. Na loď se umístili asgardské paprskomety a doplnili tak arzenál lodě. K nim se připojilo 400 railganů. Dále přibylo několik iontových děl. Toto se dělo na Černém Jestřábu.
Antikové odmítli dát Zemi hlavní zbraň, tedy těžký paprskomet, ale Země si s tím poradila i jinak. Dělo nepotřebovalo tolik energie, a ta proto byla zvolena tato koncepce. Bohužel černý jestřáb potřeboval postavit velkou část přídě znovu. Nakonec po vyjednávání s Tominem byla na loď dána upravená verze Orijské staré hlavní zbraně.
Zelenka se činil, a tak zkombinoval asgardskou paprskovou zbraň a orijskou hlavní zbraň. Vznikl tak prototyp prvního těžkého Asgardsko-Orijského paprskometu. Největší problém, představovalo napájení celého kolosu. Podařilo se zachránit pouze pět antických generátorů, a zbylých dvacet generátorů byl neopravitelně poškozeno. Proto se na loď dalo třicet Neutrino-Iontových generátorů, které dokázaly zvládnout v pohodě všechny systémy lodě, a pět jich ještě přebývalo. Když se k tomu započítalo zbývajících pět původních generátorů, Byla to nejsilnější loď Země, co se síly týče. Jediná loď, která se jí mohla rovnat, byl Apofis, který dostal již před bitvou u Volány velké množství Asgardských paprskometů a dalšího vybavení. John Sheppard se již těšil na svoji vlastní loď. Navíc kvůli rostoucímu vojenskému personálu již ztratil velení nad Spojeneckými silami, ale měl přijít i o křeslo hlavního velitele Země a jednotek spadajících přímo pod Atlantidu.
Admirál Tibérius vyučil mnohé důstojníky včetně Shepparda a Lorna taktickému myšlení při bitvách. Tibérius tušil, že se brzy propukne krutý boj, a proto byl Lombr ochoten Tibériovi pomoci, proto oba dva Admirálové spolupracovali na co nejrychlejším vyškolení pozemských kadetů.
Do galaxie Pegas odešel na školení také mladý muž, kterému všichni říkali Johnatan O´Nell. Nebyl to nikdo jiný něž klon Jacka, a Jack vážně potřeboval vypomoct se všemi věcmi, alespoň bude lépe vědět jaká je situace v Pegasu.
Geniové začali se stavbou svých prvních vesmírných lodí, které byli schopny boje s wraithy. Ale šedesát pět procent vytěžených surovin bylo přeposláno na Magritu a Spartu. Byli určeny k opravám budov a lodí, popřípadě stavby dalších lodí. Geniijské válečné lodě, byly ozbrojeny pro jistotu jen railgany, goaldským hyperpohonem, a tyčovými děly, umístěných ve věžích. Sice to nebylo lodě, které by toho moc snesly, ale měly útočit ve velkých počtech, a to vždy proti malé skupině wraithských lodí. Na jejich palubách se nacházely i genijské atomové zbraně. Genijským plánem bylo, nepozorovaně přiletět na planetu, dostat se do lodě, zanechat zde bombu a zase utéct.
2011
Na Magritě se dokončili opravy všech antických lodí, a také stavba skalní pevnosti. Antická flotila byla konečně bojeschopná, avšak, některé lodě se musely záhy stáhnout, kvůli tomu, že neměli dostatek posádek, tak i jiné výzbroje a výstroje. Především tím trpěli bitevní lodě, a tak Tibérius volil, že si vybere dvě Aurory, čtyři lehké křižníky a Lombrovu loď. Lombr byl velitelem všech lodí v Pegasu, i když se ve velkém spoléhal na Tibéria, byl si vědom toho, že kdyby se řídili Antickou byrokracií, dopadlo by to patrně ještě hůř než tehdy. Lombr se musel hlavně spolehnout na sebe, a ne na Antiky. Tibérius si to nechtěl asi přiznat, ale byl spíše politikem jak admirálem, i když byla pravda, že se i v tomto řemesle vyznal víc jak dobře.
Dalším dílem Antiků, bylo zprovoznění několika jejich městeček na Magritě a opravování městských lodí. Jejich populace se velice rychle rozšiřovala, ovšem, vše bylo limitované. Vše nakonec vyvrcholilo odstoupením admirála Tibéria z postu nejvyššího velitele flotily. Jeho místo měl nahradit admirál Lombr za velitele smíšené flotily, a jako velitel Antické flotily se měl stát Velitel Filicus. To však moc dobře nenesl velitel Aiwendill, který o tento post s Filicusem soupeřil.
12.1. 2012
Magrita
Na Magritě právě stoupá ze svého doku Černý Jestřáb, John Sheppard si náležitě užívá uvedení lodě do provozu. K jeho překvapení se na loď daly i odpalovací plošiny pro rakety, takže loď měla úplně všechno vybavení, na které si mohl její velitel jenom pomyslet. Celková posádka činila tři tisíce lidí, ale umělá podpora života by vydržela i při dvanáctinásobku. Většinu prostor lodě obsahoval velmi výkonné generátory, a poté sklady střel.
Antikové se dívali se závistivím úsměvem na Černého Jestřába, který hovořil za vše. Podle jich to byla loď, která byla nadobro odepsaná, avšak Země opět dokázala, že dokáže překvapit i technologicky lepší rasu. Proto Antikové konečně zveřejnili, na jakých planetách měly své základny, a na jakých planetách měly a popřípadě mají wraithové své základny.
Sparta
Vectorius konečně mohl potvrdit, že Atlantida i Sparta jsou konečně opraveny. Třetí městská loď zvaná „Věž“ se ve skutečnosti nazývala Isin. Tam se odebral zbytek Antiků, kteří ještě žili na Spartě s tím, že se pokusí opravit statiku a motory, s nadějí, že odletí z této planety alespoň na Magritu, a tam se bude pokračovat s opravami samotného Isinu. Mezitím, byla na Spartu dopravena letka Alkeshů, s cílem zajistit větší bezpečnost Sparty. Na planetě již také pomalu vznikalo letiště a v dalších několika horách vznikly různé hangáry pro stíhačky a bombardéry.
Vectorius konečně přišel na to, jaké lodě asi potkaly, ale nebyl si tím úplně jist.
Vectorius večer oznámil výsledky svého pozorování a zjistil, že se jedná o neobyčejně silné lodě, které by si dokázali opravdu poradit se všemi třemi loděmi, které se setkali s touto pěticí.
Vectorius potvrdil, že loď má dvojité štíty, ale druhým štítem je deflektorní štít. První štít je směsicí staršího asgardského štítu a štítu z Auror.
Tento Asgardsko-Antický štít byl skoro tak silný jak pozemských lodích ne li silnější. Lombr se nad tím zarazil, ale nechal Vectoria pokračovat dál.
Vectorius: „Ten admirál tvrdil že je z Bučovic?“
Kleiman: „Ano, proč se na to ptáte?“
Vectorius od Země dostal kompletní plány měst a vesnic co se na Zemi nacházeli.
Vectorius: „To město co vyslovil není žádná planeta, nebo nějaké město či místo v této galaxii. Je to jedno z menších měst nacházející se na Zemi. Konkrétně v České republice třicet kilometrů od Brna.“
Dokončil v klidu svou krátkou řeč Vectorius, a pokračoval: „Zavolejte Rotného Šišáka, pokud dobře ze záznamů vím, pochází z okolí tohoto městečka.“
Lombr: „Myslíte, že je to dobrý nápad, je již vytížen dost, a nemyslím si, že je to nejlepší nápad, ho trápit ještě víc než je nutné.“
Vectorius: „Je to jediná naděje, zjistit z našich zdrojů něco nového, jinak bohužel nemohu navrhnout něco jiného.“
Lombr se rozhodl, že mají momentálně jiné věci na práci, a proto to řekl na rovinu: „Máme toho momentálně dost a Šišák prodělává antický pěší výcvik, takže doufám, že se jeho schopnosti značně zlepší, má větší potenciál, než leckterý generál, ale po pravdě jsem zvědav, jestli to dokáže.
Kleiman: „Co dokáže?“
Lombr: „Momentálně to víme asi jen já a zde Vectorius, který již teď nejspíše těší na své nové tělo. Až přijde čas, tak se to dozvíte, ale do té doby nebudete vědět o něm víc než jsem řekl, či se od něj nedozvíte sami.“
Kleiman se tvářil rozmrzele. I na ostatních velitelích pozemských složek byl vidět zamyšlený pohled. Následně se Vectorius vytratil, a Lombr odešel.
Lorne: „To by mě zajímalo, co má dokázat!“
Rodney: „Buďte v klidu plukovníku, my to také nevíme. Zajisté se to od ně nějakým způsobem dozvíme, a pokud dovolíte rád bych si vzal konečně dovolenou a šel na Zemi za svou rodinou, už sem tam nebyl déle jak rok, a považuji to za špatné. Rád bych viděl Madison, a další lidi.“
Cartrová souhlasila, ale IOA si už dlouhou dobu myslelo, že vědci žádnou dovolenou nepotřebují, a poté jim ještě snížili už tak dříve jejich minimální plat byl na normální, ale vědci dostávali ještě menší plat. Naštěstí velení SGC to vymyslelo jinak, jak zaplatit vědce a další vojáky. Na stanovištích Alpha a Gama byly postaveny slévárny. Tam se slévalo zlato, které bylo sundáno ze zdí na lodích goaldké konstrukce. Každý rok dostávali vědci jako třináctý plat jednu či dvě cihly zlata. Sice to zlato nebylo nejkvalitnější, a také to byly spíše cihličky než cihly, ale SGC a Atlantida si díky tomu mohla dovolit posílení svých řad, a také větší financování.
Španělsko chtělo posílit svoji flotilu, a tak začalo stavět druhou loď třídy Daidalos. Pojmenovali ji jako Filip II. Ale byly zde další státy, které chtěli mít své vlastní lodě, mezi nimi vynikl hlavně západoslovanský svaz, podporovaný Ruskem a několika dalšími zeměmi. Tento svaz, bylo nečekané spojení České, Slovenské a Polské politiky ohledně politiky Hvězdné brány.
Polsko díky tomu mohlo zahájit stavbu BC-305, Slovensko zahájili stavbu BC-305 a to Jánošíka. Polsko svoji loď pojmenovali jako Blyskawica. Česká republika měla mít k dispozici jednu loď třídy Daidalos, ale těsně před jejím dostavěním IOA loď uzamkla a předala ji Německu. Stalo se to hlavně kvůli velkému nesouhlasu se stávající politikou IOA.
Ale bohužel se tak stalo. Loď z rozhodnutí IOA připadla Německu, které ji nenechalo původní název, ale přejmenovali si ji na Admirál Hipper. Inu nedalo se tomu zabránit. Všichni technici z Evropy co ji stavěli, poodnášeli všechno vybavení lodě, které mohlo Německo dostat v podstatě zadarmo. Tímto činem bylo jasné, že se Německo a IOA stali silnými spojenci.